הנסיך וויליאם מתקדם שלב

19 בJanuary 2018 מאת: admin

אז הנה, הוא מאס כנראה במה שהיה ומתחיל להרגיל את הציבור למראה המגולח, לא ישר, אלא לאט כלומר כרגע עבר לקצר מאוד ועדיין לא גלאח על אפס

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5073361,00.html

נסיך, בן 35, אבל תראו את הראש.. עם כל הכסף שבעולם

מה שאהבתי הכי בכתבה זה משפט אחד: הנסיך הארי נוהג זה שנים לעקוץ את אחיו וויליאם בנוגע לשיערו המידלדל.

למי שזוכר מה עובר על השיער של הארי, אז כנראה משהו לא ממש טוב, גם אצלו הוא קיבל גנטיקה של קרח ולדעתי מטפל בקפדנות ומפחד להגיע למצב של וויליאם, נסיכים אבל בני תמותה עם חולשות.

מאז עבר למראה הקצר העולם ובעיקר בריטניה כמרקחה, תמונותיו וההיסטוריה של השיער שלו, כלומר ההתקרחות, מפורסמות באתרי חדשות ורכילות.

למשל בסקיי:

https://news.sky.com/story/god-shave-the-king-disbelief-at-reported-cost-of-prince-williams-new-haircut-11213131

שם נכתב בין השאר

The shaven style comes after years of jokes about his premature hair loss from wife Kate and brother Prince Harry.

כלומר נטען שאפילו אשתו עושה מהמראה הלא מגולח צחוק

ואני כתבתי מזמן שהוא צריך לגלח, ומסיבה לא ברורה הוא לא… אז הרגע מתקרב כנראה, אין ברירה למקריחים, אם אתה שם הדבר הנכון ביותר הוא גלאח, פשוט כי המראה הדליל לא נראה טוב, והגלאח יוצר מראה אחיד, ויכול להתלבש מצויין על תדמית הבדאס.

הנה עוד

https://www.express.co.uk/news/royal/906537/prince-william-hair-cut-bald-hair-loss-royal-news-duke-of-cambridge

בגדול, אפשר להבין שהוא ממש סובל מזה ומחפש את הלוק המתאים, וגם אחרי הכיסוח זה עוד לא זה, במקרה שלו בגלל הנורווד המכסימלי אין מנוס מגלאח מוחלט בסגנון וין דיזל.

שבת שלום.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

29 תגוובת על ”הנסיך וויליאם מתקדם שלב“
 1. אור says:

  היי אדמין.
  יצא לך לשמוע על החומר הזה setipiprant?
  יש חברה שחוקרת את החומר כבר שנים והם בשלב השני של המחקר.
  דעתך בבקשה?

 2. admin says:

  לדעתי האישית זה הכל קשקוש ובזבוז זמן, המקור הוא גנטי, אי אפשר למנוע אותו אלא אם השפעת על הגנים וזה לא ניתן לפחות כרגע, ואולי בעוד הרבה שנים, אבל זה אומר שתהיה טכנולוגיה שתשפיעה על המון גנים באותו זמן, אנחנו מדברים על הרבה מאוד זמן, עשרות שנים.
  צריך להבין, אין פתרון להתקרחות, ואז זה מניע תעשיה שלמה של מוצרים שלא עובדים שבנויה על הייאוש של אנשים, וסיפורים על תרופות פלא בפיתוח, ועל חומרים חדשים שבנויים על אותו ייאוש וציפיה לישועה.
  סיפורים כאלה יש לא מעט בשנים האחרונות בלי אף תוצאה מוכחת על בני אדם ובלי אף מוצר שיצא ונמצא יעיל על ידי רשות רפואית מוסמכת למשל ה-FDA.
  התקרחות ניתן לעכב עם מינוקסידיל ופרופסיה, לפעמים להרבה שנים, תלוי כמה אתה רגיש, וכל השאר טחינת מים, נייר, ועמודי אינטרנט. מצטער, אבל ככה זה.

 3. אור says:

  דווקא בפורום בינלאומיים מקריחים נוטלים את החומר הנל ומדווחים שזה עובד.
  אין להם אינטרס לשקר,אף אחד מהם לא היצרן

 4. admin says:

  לא מצאתי הוכחות שאותם אנשים באמת משתמשים רק בזה וזה מצמיח, זה כן מאוד יקר וזה גם לא נחקר עד הסוף, אז להיות שפן מעבדה זה לא בדיוק רעיון טוב.
  מבחינת מניפולציות גנטיות, זה תחום שרלוונטי כמעט להכל החל ממניעת מחלות ועד תיקון נזקים ועצירת הזדקנות, אנחנו עוד לא שם לצערי.
  אם זה היה בטוח ויעיל היית רואה כל מני מכונים ורופאים נותנים את זה כטיפול, גם אם לא קונבנציונלי, מישהו כבר היה גוזר על זה קופון, כרגע אפשר להשיג את זה ממעבדות באופן פיראטי.
  אם זה יהיה מוצלח ותצא תרופה כמו מינוקסידיל, אז אני אתייחס לזה כאופציה רצינית, כבר שנים שחברות שונות מחפשות את התרופה שתצמיח, הצלחה של דבר כזה משמעותה עושר דמיוני ליצרן, הרבה מאות מילארדים של דולרים, אבל למרות זאת עד היום אין חדש, כן יש סיפורים ופרסומים מדי פעם שהנה הנה..אבל אין כלום.

 5. אור says:

  נכון אתה צודק.
  ימים יגידו,בינתיים יש 15 חברות שמובילות בתחום וזה נראה די מבטיח.

 6. יוסי says:

  יש חומרים כימיים שעובדים או בעלי סיכוי טוב לעבוד (עצירת נשירה ולפעמים צמיחה ) מלבד פרופסיה ודוסטרייד. כמובן שפוטנציאל ת.לוואי מתגבר בטיפולים האלה אז כל אחד ושיקוליו, אבל זה לא נכון לומר שטיפולים אלה לא עוזרים (אני מדבר בין השאר על seti, ru, pge2, latanoprost) . יקח רק מי שמוכן לקחת בחשבון ת.לוואי למנהם. בתוספת של מינוקסידיל ועוד דברים יש פוטנציאל צמיחה.
  אדמין, מכבד מאד אותך ואת הבלוג שלך, אבל אתה שנים על גבי שנים כתבת כאן על כל מיני שיקויים, תמציות צמחים, תרסיסי דקל ננסי וקפאין ועוד ועוד- דברים שבמקרה הטוב לא מוכחים ובמקרה הרע אלו הונאות.

  באופן כללי, כימי עובד (לפעמים במחיר של ת.לוואי. צמחים-חרטא ברטא מלבד שמן קיק ורוזמרין שיכולים לתת תוספת קטנה, לא יותר מזה.

 7. admin says:

  אם היית טורח קצת לקרוא ולהפעיל טיפה חשיבה היית רואה שהבלוג התחיל ב-2009, ועבר כברת דרך, מזמן אני לא כותב על תמיסות, ועל שיקויים מעולם לא כתבתי כי אין דבר כזה. אני כותב כבר זמן רב שהם לא עובדים, ורק מה שמוכח עובד, וגם אז חלקית ולא חד משמעית ועם מחיר כשמדובר למשל בפרופסיה.
  לגבי השמנים גם קשקוש.
  כיום אני בגישה שכיוון שהכל גנטי הפתרון צריך להגיע מהגנטיקה, שזה יכול להיות גם סגנון חיים שמשפיע עליה. אנחנו מפעילים ומכבים גנים כתוצאה באורך החיים שלנו, וזה מוכח מדעית. כל מה שציינת אלו דברים לא מוכחים, ולא מאושרים, והם לא אופציה מבחינתי. כיוון שהבנתי מזמן שכל החומרים האלה בין אם טבעיים או לא הם בזבוז זמן, אני לא אכתוב עליהם, אין לי עניין שאיזה מישהו ילך ויקנה אותם ויחטוף משהו. גם ככה אנשים רצים וקונים פיניסטריד בלי הכרה, ולא ממש מבינים מה הם מכניסים לגוף, וזה גם לא ממש מעניין אותם, הם רוצים פתרון לפגיעה בבטחון העצמי. הסבל והיאוש, והכמיהה לישועה, שלא מגיעות בדרכים המוכרות דוחפות אנשים לנסות כל מני חומרים, וגם אני ניסיתי, אבל הזמן עושה את שלו, בסוף אתה קולט שאתה מבזבז כסף, זמן ודופק לעצמך את הבריאות. גם השתלת שיער זה עניין של ייאוש וסבל, שמוביל אדם לניתוח פלאסטי שלא בהכרח יחזיק לאורך זמן כי השיער הקיים ממשיך לנשור, שלא לדבר על הסכנה לאיזור התורם שמדולל.
  המשפט כימי עובד – לא בהכרח נכון. המילה כימי או סינטטי לא הופכת דבר ליעיל.
  יש המון חומרים יעילים טבעיים, לכן אתה אוכל אותם, או שיש להם שימוש תרופתי, למשל קנאביס רפואי זו תרופה מוכרת ויעילה למגוון בעיות.

 8. אור says:

  השאלה איך “מכבים” את הגנטיקה הזו?

 9. admin says:

  הצחקת, זו שאלת מילארד הדולר, עדיין לא יודעים. הרעיון לייצר תרופות שידעו להפעיל ולכבות גנים וככה להשפיע על הפיזיולוגיה כולה. שיער זה רק טיפה בים.
  אם אתה שואל אותי, מה שאתה מכניס לגוף שלך משפיע מאוד, אם תקח אדם שחי על אי טרופי ואוכל רק מזון אורגני מהטבע מול אותו אדם בעולם המודרני, זה שבטבע לא יקריח בגיל ובקצב של העולם המודרני, פשוט גנים מסויימים לא יופעלו, או יופעלו באופו מוחלש.
  מה אני עושה עם זה?
  המון ספורט, כמעט כל יום, אבל לא משקלים כבדים אלא יותר HIIT, תזונה עם המון המון ירקות בערך פי 5 ממה שהייתי אוכל עד לפני כמה שנים, לא נוגע בלחם וחיטה למעט חטאים קטנים פעם ב אם אני במסעדה בעיקר אוכל תזונת פליאו שהרעיון זה כמה שפחות מזון מעובד וכמה שיותר מזון שדומה למה שהייתי אוכל אם הייתי צייד לקט.
  תזונה אופטימלית, שינה טובה, המנעות מלחצים, אלו דברים שפעם לא היו לי והיום כן ואני חושב שהייתה להם תרומה משמעותית למצבי.
  אני שותה קפה עם שמנת 38%, אני אוכל מדי פעם שוקולד מריר 90%, אז לא מדובר באיזה משהו סגפני או אדוק, אלא יותר דרך חיים שיש בה קצת עיגולי פינות אבל החומרים המזיקים לא נמצאים בדיאטה השוטפת ואם פעם ב נכנס משהו אז זה באמת פעם ב ולא חלק מהשיגרה.
  נושא כיבוי הודלקת גנים נידון לא מעט ויש לך הרצאות ומידע ביוטיוב. למשל, גילו שהחומר רזברטרול מפעיל גן מסויים שמופעל גם בצום או הגבלה קלורית משמעותית.
  התוצאה היא שכשהגן הזה מופעל, התאים מנקים את עצמם מפסולת ומחדשים את עצמם, כלומר זה קשור לאריכות ימים ולהמנעות ממחלות.
  לכן אני כבר שנה לוקח רזברטרול בכמוסות כ-1000מג ביום. האפקט מורגש היטב, ואני חושד שגם בשיער שכן השיער שלי לא ממשיך להקריח אלא נראה שאפילו משתפר ולא עשיתי מעבר לזה כלום. יתכן שגם השילוב – המון ספורט, אוכל ותוספים מסויימים עובד. זה בעיקר השערות, אבל המדע כבר הוכיח שאימון גופני וסגנון חיים משפיע על אורך הטלומרים שלנו, גם על זה יש הרבה מידע, הרעיון זה ראש פתוח מבחינת למידה ומצד שני שיקול דעת וחשיבה.

 10. חסוי92 says:

  אל תשכח אדמין שאתה לו דוחק משקלים, שבהחלט משפיעים על התקרחות, פעילות אירובית עוזרת. אני בטוח שעליי זה משפיע משמעותית, שייק חלבון..

  תוכל לפרט עוד על רזרבטול ? מעניין מאוד . הרצון לשמור על השיער אוטומטית גורם לך להיות יותר בריא.

  אגב אני לוקח כמוסות אבץ

 11. חסוי92 says:

  התחלתי לקחת אבץ יחד עם MSM , ביוטין, ויטמין e, ויטמין a וויטמין d.
  אני חושב שזה עוזר , בעיקר האבץ כי אני מאוד פעיל מינית.

 12. admin says:

  על רזברטרול תקרא בעצמך ויש גם הרצאות ביוטיוב אין לי כוונה להכנס לזה כאן

 13. רמי says:

  היי אדמין, קראתי קצת על רזברטרול.. מעניין מאוד.
  השאלה אם אפשר “לקחת” את זה באופן טבעי?
  הבנתי שיש סוגי ענבים שונים שיש בהם את החומר..
  ידוע לך?

 14. דני says:

  שאלת off topic שלא מצאתי לה תשובה. מישהו יודע אם קונים מינוקסי או\ו שמפו במעל 75 דולר, האם משלמים על זה מע”מ?

  תודה.

 15. admin says:

  כן אם זה כתוב על החבילה. הרבה פעמים המוכר ישים סכום נמוך נגיד 20$ ואז לא. המכס לא מתעסק עם זה הוא מחפש את האלקטוניקה, לא את הקוסמטיקה והשמפואים. אין למכס הישראלי את הכוח אדם והמשאבים לבדוק כל חבילה אם המחיר שרשום אמיתי.
  אני בכל מקרה קונה באיביי ל-3 חודשים בהרבה פחות כך שלא מגיע ל-75$. ולא צריך להגיע לסיטואציה.

 16. אחד עם says:

  נסיך או לא נסיך, הוא בהחלט צריך לגלח הכל!
  מבלי להעליב אף אחד, מראה דליל פשוט נראה חולה, היה מוטב שילמד מחבריו העשירים בהוליווד והיה עושה השתלה או תוספת שיער מיד עם התחלת ההידללות לפני שהיו שמים לב. כעת מאוחר מדי להופיע עם רעמת שיער (בין אם לאחר השתלה מוצלחת או תוספת שיער) כי הוא איחר את הרכבת.

  לגבי האח הקטן, יש תמונות שהוא כן שם קונסילרים, כנראה החברה החדשה הכניסה אותו למשמעת… לא אתפלא אם היא תדחף אותו לעשות השתלה או פאה.

 17. admin says:

  האח הקטן מטפל, הוא יודע לאן הוא צפוי להגיע מאחיו.. אני בטוח שהוא עושה כל מה שאפשר, בהחלט יש מצב שהוא עם קונסילר, לגבי השתלות אין מצב וגם לא פאה, אין לו מספיק זקיקים להשתלה בהנחה שהוא בסיכון לנורווד מכסימלי, ופיאה תהפוך אותו לבדיחה הכי גדולה בממלכה, גם האח הגדול לא העיז להוסיף פיאה.

 18. Fade Out says:

  אדמין, שמעת במקרה על תוצאות המחקר של רפריסל? לא מזמן הם סיימו לנתר קבוצה של 19 נבדקים הסובלים מהתקרחות. מטרת הניסוי הייתה לבדוק האם המוצר בטוח לשימוש אבל גם לבדוק יעילות.

  בקיצור, אם הבנתי נכון, הם רשמו ממוצע של 11% עלייה בצפיפות השיער באזור המקריח, ובאופן כללי שימור מצב הצפיפות. זה נתון דיי מדהים, לא? גם מושקע שם לא מעט כסף.

 19. admin says:

  לא, להיפך אם זה המצב צריך לסגור אותם, 11% זה לא מהותי ו-19 נבדקים לא מהווים מדגם מייצג.

 20. אור says:

  אתה קונה מiherb ?

 21. יוסי says:

  רזברטול מעכב pgd2, מכאן שהוא מעכב את תהליך ההתקרחות.
  אגב, גם ג’ינגר מעכב pgd2, אך בנוסף הוא מעכב גם את ה-pge2 שהוא דווקא טוב לשיער ומעודד צמיחה.
  לסיכום pgd2 לא טוב, pge2 כן טוב.
  pge2 יש במינוקסידיל, שמן קיק, שמן רוזמרין ועוד.

 22. admin says:

  נכון מאוד, לגבי מריחות אני לא בטוח שעובד כמו בבליעה אם בכלל.
  אם אני זוכר גם כורכומין, שגם אותו אני לוקח, ואכן אין הרעה במצב מאז ואולי קצת שיפור

 23. חסוי92 says:

  סליחה על הבורות אבל מה זה pgd2 ?

 24. חסוי92 says:

  אוקיי לאחר קריאה למדתי שזה חלבון שנמצא במחקר משנת 2012 במקומות מקריחים אצל גברים.
  אדמין האם אתה באמת מאמין שהתוספים שאתה לוקח אכן מורידים את רמת החלבון ומועדדים צמיחה ? האם אין סכנה בהורדת החלבון כמו ה dht ? בנוסף קראתי שיצאה תרופה לאסטמה שמטרתה לטפל בחלבון והיא יכולה לטפל בנשירה.
  מה הטיפולים הקיימים ? פעם ראשונה שאני שומע על זה ואני חוקר את ההתקרחות

 25. admin says:

  מאמין? כן, היתרון שלהם שהם בעלי תועלת בריאותית רבה ועל כך לא אפרט כאן.
  יש עליהם הרבה מידע חפש בגוגל וביוטיוב.
  ה-DHT והטסטוסטרון לא יורדים משמעותית (או בכלל) ואין את תופעות הלוואי של פינסטריד.
  הנה מידע מדעי על רזברטרול שמראה שהם לא מושפעים
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25939591
  לגבי כורכומין קראתי שהוא יכול להוריד קצת DHT אבל לא מהותית.
  ההשפעה בעיקר על pgd2
  צריך לזכור שאצל מי שמצאו ריכוזים גבוהים של pgd2 בקרחת מצאו גם סיכון גבוה לבעיות לב, כלומר, ראו שאצל אללו עם בעיות הלב יש pgd2 גבוה וגם קרחים, ובקרחת יש ריכוז גבוה ומזה הסיקו שקרחת עלולה להיות גם סימן ללסיכון גבוה לבעיות לב.
  אצלי אותם תוספים לא באו לפתור קרחת, הם באו לשפר בריאות בעיקר אצל רזברטרול על ידי הפעלה של הגן SIRT1 וביצועים ספורטיביים ולהפחית דלקתיות (שזה מיוחס לכורכומין). על הדרך גיליתי שכבר שנים מדברים עליהם בהקשר של תועלת לשיער. אני חושב כיום, שבריאות אופטימלית והפעלה של גנים מסויימים וכיבוי של אחרים זו התשובה, ואותם תוספים יחד עם סגנון חיים בריא יכולים להועיל גם אצל אנשים עם הגנים של התקרחות. בכמה, איך, למה ומתי כל זה לא ידוע כי כל אדם שונה. כבר כתבתי על מה יקרה אם ניקח אדם ונשים אותו לחיות על אי טרופי בכיף, מול אדם שנשים לחיות בעולם המערבי עם לחץ ומזון מערבי, אני מניח שהראשון גם לא יקריח באותו אופן או קצב, או אפילו בכלל, וגם יהיה בריא הרבה יותר ויראה חיצונית אחרת (רזה יותר, עם יותר מסת שריר, ובריא יותר בכל מדד אפשרי).
  ברגע שהפכנו בטטות כורסא, אנחנו יושבים רוב היום במשרד, אוכלים מזון מזיק, לא חשופים מספיק לשמש כלומר עם מחסור בויטמין די, חיים בלחץ וכו’ אנחנו דופקים לעצמנו כל מני מנגנונים בגוף, מכבים גנים טובים ומפעילים גנים לא טובים למשל של תהליכי דלקת, ולזה יש השפעות רבות החל מהתקרחות ועד סרטן וסכרת וכו’. אנחנו חיים יותר בזכות הרפואה, לא כי אנחנו בריאים, אבל איכות החיים שלנו נפגעת. כמובן שיש גנטיקה שהיא העיקר, אבל גנטיקה מושפעת רבות מגורמים חיצוניים. נכון שיש את אלו בלי הגנים להקריח ויש להם בלורית לא משנה מה הם יעשו, אין להם את גן ההתקרחות לכן אין מה להפעיל או לכבות, אבל זה לא אומר שהם לא יחטפו סרטן בגלל סגנון החיים המזיק שלהם. אצל מי שיש את הגנטיקה להקריח, אני חושב שבהחלט סגנון חיים יכול לתרום, אבל לא אצל כולם, יש אנשים עם גנטיקה חזקה להתקרחות ושום טיפול או סגנון חיים לא ישנה את זה, כמו שאלו בלי הגן יכולים לחיות הכי מזיק שיש ולהשאר עם בלורית מושלמת.
  הערה נוספת – בריאות זה לא שרירים או להיות בודיבילדר, להיפך, ככל שאתה מגדיל את ייצור הורמון IGF1 אתה דווקא מעודד הזדקנות, ואתה מגביר תהליכים אנבולים בגוף שמגבירים התקרחות. מצד שני חייבים IGF1 לצורך בניית שריר ושלד, לכן אימון כוח זה דבר חשוב אבל הכי חשוב זה האיזונים, לא להגזים, ולאזן. הרבה ספורטאים נראים מעולה כשהם צעירים אבל בגיל זקנה הם מתפרקים, גם כי הם דחפו לעצם כל מני חומרים לגוף וגם תוספים שונים כמו חלבון בכמויות הכל כדי לשפר ביצועים אבל לאורך זמן זה פשוט מזיק ומזקין אותנו כולל מקריח. גם מה שאנחנו מכניסים לגוף, הכמויות, סוגי המזון, התוספים, העומס שאנחנו דוחפים והלחץ החימצוני הכל משפיע.
  האנשים הכי בריאים בעולם ואולו שחיים הכי ברבה שנים הם אלו שחיים עם סגנון חיים שתארתי, ואין להם את מחלות העולם המודרני סרטן סוכרת לב אלצהיימר פרקינסון וכו’. הם מתים מזיקנה בגיל מופלג, והיום בכלל יש מושג של סופר אייג’ר שזה קשישים מעל 80 ספורטאים שנמצאים במצב בריאותי מעולה.
  בריאות פיזית ונפשית הם נגזרת של אימון גופני, שצריך להתאים אישית לכל אדם כי כולנו שונים ואין דבר אחד נניח ריצה שמתאים לכולם, שליטה בלחצים, תזונה, שינה וכו’. תחשוב על צייד לקט מלפני 20 אלף שנה, מה הוא היה אוכל, איך הוא היה חי, ברור שאנחנו לא הוא, ולא כל מה שהוא עשה נכון ומתאים לנו, הרעיון לקחת את החיובי מכל דבר ולנסות ליישם.
  שורה תחתונה, השאיפה שלי היא להיות אתלט חובב, פעיל פיזית עם גוף בריא וחזק, חזק לא אומר בודיבילדר או משהו שמתקרב לזה אלא להיות מסוגל לעשות אימוני HIIT של עד שעה ביום ולשלב משקולות לא כבדים מדי ועבודה מול משקל גוף ואינטרוולים, לשאוף כל הזמן לשמור על הגוף הזה במצב אופטימלי בכל גיל, לשמור על איזונים ומינונים, התועלת ברורה ואחד התוצרים שלה היא שיער טוב יותר ובכלל מראה טוב יותר. זה לא אומר שצריך לחיות כמו נזיר, לחיות כמו האדם הקדמון או לסבול, זה אומר כל הזמן להפעיל את הראש לשאוף לאיזונים ולהשאר עם ראש פתוח.

 26. חסוי92 says:

  תודה רבה על התשובה המפורטת, כרגיל תענוג לקרוא.

  אתה עשית ויתור על אימון משקולות של משקל כבד אני חושב לא ? זה משהו שקצת קשה לי לוותר עליו למרות שאפשר גם ליצור מסה מאימון מאסיבי של משקל גוף, לפחות אצלי.

  אני אחקור את התוספים ואשקול להתחיל

 27. admin says:

  אין שום בעיה להרים כבד להיפך, אבל גם לא להגזים. גם בזה יש עניין גנטי שיש אנשים שבנויים פיזית עם מסה ויכולים ויש את אלו שלא, שמנסים בכח ומזיקים לעצמם. לי זה לא בא טוב, אני הארד גיינר, אפשר כמובן לשפר עם תזונה אבל התזונה הזו אומרת הרבה קלוריות וחלבון וכו’ ולזה נכנס כבר הצד השלילי, גם לבריאות וגם לשיער, מנסיון אישי איבדתי המון שיער כשלקחתי קריאטין, אני מצטער על זה עד היום. זה לא אומר שאדם אחר יעבור אותו דבר, אבל בגדול הרעיון להיות בכושר טוב תמיד, וכושר טוב זה לא רק להיות מסוגל להרים משקל, אלא להיות מסוגל לעשות אימוני HIIT ואינטרוולים, אחד הדברים הכי חשובים זה שהקור חזק, ולא נניח ידיים או פלג גוף עליון, צריך לעבוד על כל הגוף ושכולו יהיה חזק וגמיש.
  להרים כבד לא מחייב להיות בודיבילדר או לאכול כמו בודיבילדר, אלא יותר כמו מתאמן קרוספיט. גם על קרוספיט אפשר להתייחס כדבר שיכול להזיק להרבה אנשים, ואני מכיר כאלה כולל אחי ששילם מחיר וניתוחים במרפק ובברך, אבל גם יש את האנשים החזקים שמתאימים לזה. לכל אדם מתאים אימון שונה וצריך לתפור לעצמך מה שמתאים לך. הכל עניין של כמות ואיזון. יש את אלו שאימוני כח של משקל כבד יעשו להם רע גם פיזית וגם בשיער ויש כאלה שלא, זה גנטיקה, ויש גם חשיבה קדימה, איך אתה רוצה להיות עוד 20 שנה, ולהתחיל לעבוד על זה היום. אצלי למשל יש פחד גדול לאבד יכולות פיזיות אז אני עובד הרבה, כמעט כל יום, על HIIT בעיקר, שנמצא שזה תורם גם להתארכות הטלומרים שזה גם נושא שקשור להזדקנות ומחלות. הרעיון להזיע ולהגיע למקומות שאתה ממש מותש, בלי כמעט הפסקות על משקלים בינויים-קלים וגוף. הגוף צריך להסתגל מערכתית, זה לא סתם לנפח שריר שיראה יפה או גדול, זה בעיני ממש לא מעניין השאיפה להיות אתלט גמיש קל וחזק ולא בודיבילדר איטי וכבד. מסה ממשקל גוף לא קל, ספק אם בכלל אפשרי למרות שביוטיוב תמצא גם את זה, אולי מתאים אם יש לך גנטיקה שהשריר מתפתח מהר, אבל שוב אותי זה לא מעניין. הדוגמא הכי קיצונית שאני יכול לתת זה הנייבי סיל האמריקאים. תראה איזה אימונים הם עושים, אמנם קיצוני אבל נותן מושג מה זה כושר אמיתי, ולא סתם כח. הרעיון הוא לא לשרוף את עצמך, אלא להביא את עצמך לרמת כושר גבוהה כללית, מספיק חצי שעה-שעה ביום בשביל זה. לדוגמא HASFIT ביוטיוב וכו’. כמובן שיוגה זה מעולה בעיקר לנפש,ומי שעושה הרבה גם על הגוף, תראה אנשים שעושים יוגה הרבה שנים למשל. או אומנויות לחימה שזה גם וגם, אבל לא כל אחד מתחבר לזה ובנאדם צריך לעשות מה שהוא אוהב, או להרגיל את עצמו לדברים שהוא יכול לעשות כדרך חיים. האנשים שחיים הכי הרבה, הכי בריאים, לא מרימים משקלים כבדים, ולא דוחפים קלוריות. להיפך הם פעילים פיזית מאוד ואוכלים מעט יחסית ואיכותי. זה לדעתי המודל. הרבה ספורטאים מתפרקים בגיל
  מבוגר, אחרי ששרפו את עצמם פיזית. מפרקים, דלקות, חומרים שהם דחפו, מותרים ואסורים, החשבון מוגש בסוף, מוכרים הסיפורים על אלו שפשוט מתו מכל מני סיבוכים, יחסית בגיל צעיר, החל מאתלטים אולימפיים ועד בודיבילדרים. אימון יתר או עומס יתר יכולים להאיץ הזדקנות, יש טרייד אוף בין פרפורמנס ללונגג’ביטי, לכן צריך לדעת מה נכון ומה לא נכון לגוף שלך, איזה עומס כן ואיזה לא, מאיזה סוג ואיזו תזונה מתחברת, זה נושא שלם שיש עליו כיום הרבה מידע, הכל מתחבר בסוף לבריאות, וכתוצר יכול להשפיע גם על השיער. יש את הגנטיקה שאתה נולד איתה ולזה אתה מחבר את סגנון החיים שלך, החיבור זה התוצאה, גנטיקה לא בוחרים אבל השאר תלוי הרבה בך.
  אני לוקח רזברטרול, כורכומין, פיקנוגנול, ויטמין D ועוד כמה דברים שחקרתי א ואם יש לי חוסר.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree