סיכום – כל מה שצריך לדעת על קצה המזלג

18 בOctober 2017 מאת: admin

הבלוג קיים מ-2009, והרבה זמן עבר, היום אני כבר יודע את מה שרבים יודעים כבר מזמן, שבגדול כל נושא ההתקרחות הוא מאוד פשוט.
בפוסט הקרוב אני אכתוב מה שרבים יודעים ממילא, וכתבתי בעצמי הרבה פעמים.

התקרחות אצל גברים היא ברוב המכריע של המקרים גנטית, והדבר הכי פשוט לעשות כדי לדעת אם זה מה שהגרלת כמו שאומרים, זה להתסכל על
בני המשפחה מסביב ולראות אם יש קרחים וכמה. למשל אצלי במשפחה, בצד של האבא כמעט כולם קרחים, וניתן לומר שאין אחד עם שיער מלא.
אבי היה קרח לגמרי בגיל צעיר, גם אביו. מה זה אומר? שלא ממש משנה מה קורה בצד של האמא, שהוא דרך אגב מושלם וללא קרחים, הסיכוי לחטוף את זה גבוה מאוד. כך יצא שאני, ואח שצעיר ממני ב-7 שנים מקריחים, כשהוא נורווד מכסימלי, ואני נורווד 3-4. אח קטן יותר עם שיער מלא כרגע ויתכן שזכה בצד של האמא, אבל בשביל זה צריך מזל. כלומר שכשנשר לי שיער היה ברור שזה לא מתזונה, ולא מחלה או בעיה רפואית, אני אישית קיויתי שזה יעצר וזה נעצר יחסית אבל ללא ספק, נורווד 4 זו אבן דרך שאני אגיע אליה או כבר נמצא בה, וכיום אני מגלח את הראש, מחוסר ברירה. שבועיים שלא גילחתי וצמח כשהייתי בתאילנד, התוצאה פשוט מזעזעת, כי מה שכן צומח מדגיש את הבורות והדלילות הקיימת שמוסוות קצת עם הגלאח שמייצר אשלייה של גובה אחיד ופחות בורות, הכי טוב וברור לראות את זה בחנות בגדים בתא המדידה ששם יש כמה מראות מזויות שונות ואור חזק מלמעלה.

אחרי שהבנת שכנראה הגרלת את הגנטיקה, אין יותר מדי אפשרויות. כן, מוכרים שם בחוץ אלף תמיסות שמפואים וכמוסות, אבל הכל, ה-כ-ל, זה חרטה ובזבוז זמן. אם קראת על איזה שמפו, אם סיפר לך איזה ספר, חבר, רוקח, רופא, על איזה שמפו, דע לך – זה בזבוז זמן וכסף. תיזכר בהומלס בן ה-70 עם השיער המלא, הוא אוכל מהזבל ולא התרחץ שנתיים, אבל יש לו גנטיקה שבה אין התקרחות.

בעצם רק 2 תרופות מוכחות מחקרית שעובדות, במידה מסויימת של אפקטיביות, והן מינוקסידיל ופרופסיה (החומר הפעיל פינסטריד), עליהן נכתב כאן רבות ולא אוסיף.
בנוסף, יתכן ושמפו ניזורל עוזר מעט, אך הוא אינו עוזר לבד, אלא כתוספת לאלו שצויינו, וכן זמנית, כי הוא לא שמפו שמותווה להתקרחות, והוא גם תרופה עם מגבלת זמן שימוש. נא לא להתעצל וללכת לקרוא את העלון לצרכן של שמפו ניזורל זה כתוב שם, חיפוש מהיר בגוגל ויש לך את העלון.
דבר נוסף, שלא ברור אם עובד זה לייזר. אני מתכוון לקסדת לייזר בעיקר (יש גם מסרק לייזר אבל קשה להתמיד איתו)
קסדת לייזר igrow זה עניין של כ-240 דולר באיביי, פלוס כ-60 דולר משלוח, אל תשלמו גרוש מעבר לזה.
אישית לא מצאתי הוכחה אובייקטיבית בשום מקום שלייזר עובד, אבל אנשים מיואשים לא חסר, ותמיד יהיו מי שיקנו (לא יועיל לא יזיק).

הנה סרטון שמתייחס ללייזר בגישה חיובית:

והנה עוד סרטון:

זה הכל, אז תחסכו לעצמיכם כאב ראש וחיפוש אחרי מוצרים מצילי שיער, אין כאלה.
איפה לקנות? הכל באיביי, למעט פרופסיה שאותה לקנות עם מרשם רופא בכל בית מרקחת, יש גרסא זולה של חברת טבע, גם ניזורל אפשר עם מרשם רופא או בלי, הבלי עולה קצת יותר בכל בית מקרחת.

ותמיד יש את החוכמולוג התורן שאומר שהוא מפחד לטפל, מה יהיה אם אפסיק, תהיה לי נשירה חזקה וכו’. רבותי, נכון מי שמטפל ומפסיק יחווה נשירה חזקה וחזרה למקום שהו הוא היה אמור להיות אם לא היה מטפל. אז מה? אתה מעדיף להקריח ולא לטפל? אם אתה רוצה לטפל לך על זה, וכן זו התחייבות ארוכת שנים. פרופסיה היא חריג לטיפולים שכן היא היחידה שמשפיעה הורמונלית עם הגוף, וזה בא אצל רבים עם תופעות לוואי שונות ומשונות, לכן שוב, נא לקרוא את העלון לצרכן, שיטוט קצרצר בגוגל ויש לכם אותו. אני בחרתי לא לגעת בפרופסיה מהסיבה הזו בדיוק, ומההשלכות הלא ברורות שיש לנטילת תרופה כזו כל יום במשך שנים רבות.

לא לשכוח שיש נשירת שיער מסיבות אחרות שלא קשורות, למשל רפואיות, או עקב שינויים הורמונליים ואחרים ואת זה רואים בעיקר אצל נשים.
לנשים גם יש אופציות טיפול שונות, אבל מסיבות שונות שאת כולן פרטתי בעבר, הטיפול אצלן צריך להיות בליווי מקצועי של רופא עור, ואין להן את האופציה של פרופסיה למשל, כי מדובר בפיזיולוגיה שונה משל גבר. גם אצל נשים יש את אותה הסיבה הגנטית כמו אצל גברים, וגם אצלן ניתן לזהות את המקור המשפחתי, גם אצל הגברים במשפחה וגם אצל נשים. נשים יכולות לטפל במינוקסידיל, לייזר, יש מקרים חריגים שקראתי שאפילו כדורי ספיירו אם הרופא המטפל מציע, למרות שיתכנו תופעות לוואי קשות מספיירו שבכדורים פשוט אסור לגברים בגלל היותו כל כך חזק מבחינה אנטי-אנדרוגנית.

גם גברים וגם נשים, באם רלוונטי, יכולים לעבור השתלת שיער. נושא ההשתלות מאוד מתפתח בשנים האחרונות, רק עשו לעצמיכם טובה, תעשו מחקר מעמיק ותבינו את הנושא מכל צדדיו היפים וגם הפחות יפים שפחות מדברים עליהם ויש הרבה וכתבתי על זה כאן בערימות, ולעולם אל תעשו השתלה בארץ גם בחינם, או במקום לא מקצועי מספיק בחו”ל גם אם המחיר מצחיק, למשל בתורכיה או הודו. אתם עלולים להצטער על כך לשארית חייכם, השתלת שיער היא ניתוח פלאסטי בלתי הפיך, אל תעוללו לעצמיכם נזקים שיפגעו בכם קשות גם פיזית וגם ברמה הנפשית. לגבי השתלות שיער חשוב לזכור שתדרש לפחות עוד השתלה אחת כי השיער הלא מושתל ממשיך להקריח עם הזמן, זה שיקול רציני, לא כל אדם מוכן לעבור הליכים ניתוחיים כאלה יותר מפעם אחת בחייו אם בכלל (אני למשל לא מוכן בכלל).

אז זה נושא פשוט, אין מה להסתבך, זה מה יש וכל מה שנותר זה לפעול לפי ההוראות של הטיפול הספציפי שבחרת.

אני מאוד ממליץ לקרוא מידע בפוורמים אמריקאים שונים בתחום, אלו פורומים ברמה שאין בארץ, שבהם אנשים מספרים על עצמם ועל הנסיון האישי שלהם ומעלים תמונות ונוצרים דיונים סביב זה. אנשים מראים למשל איך פרופסיה או מינוקסידיל מצמיחים להם שיער, או להיפך בקושי עובדים, או מספרים על תופעות הלוואי שהם חטפו, או מתארים לפרטים את ההשתלות שיער שלהם עם תמונות רבות משלב הלפני עד שנה אחרי. זה מידע אובייקטיבי, אמיתי, וחשוב לקרוא. כמובן להפעיל שיקול דעת כי אינטרסנטים או גלמים/מפגרים וטרולי מקלדת יש בכל מקום גם בפורומים.

דבר אחרון – קיצורי דרך. יש לצעירים רבים נטיה לפנות ולשאול שאלות קיטבג, או שאלות שדורשות פתרון מהיר. אם אתם כאלה תעצרו ותחסכו לעצמיכם את המאמץ, לעולם לא תדעו אם לא תנסו, ולעולם לא תתקדמו אם לא תחקרו בעצמיכם. טעות קשה ביותר של צעירים רבים היא ללכת אחרי מישהו שהם שמים לעצמם כמומחה, ובאותו רגע להפסיק לחשוב עצמאית ולתת למומחה להוביל. לעולם אל תתנו לזה לקרות, תמיד תובילו בעצמיכם, תמיד תפקפקו, תנסו להבין מה עומד מאחורי הדברים, מה לא מספרים לכם, ממה להזהר, מה לא הגיוני ומה כן, ולעולם אל תעבדו עם הרגש. ברגע שאתה קולט שאתה מתלהב או שהרגש מושך אותך תעצור. רק שכל. הכל מנסיון. כל מוכרי התכשירים, המוצרים והקליניקות להשתלות שיער או מכונים למינהם יעבדו לכם על הרגש, כלומר יעשו שיווק ויספרו לכם סיפורים, לפעמים שיווק עדין ומדוד ולפעמים מוגזם ומוקצן, פשוט כי זה עובד על אנשים מסויימים, אל תהיו עיוורים, שימו לב לזה, ואל תפלו בפח, יש המון אנשים שם בחוץ שרוצים לנצל את המצוקה של ההתקרחות שלכם כדי לעשות עליכם סיבוב, תנטרלו את כל רעשי הרקע האלו ותתמקדו בעיקר, ותזכרו גם שזה נכון לכל תחום בחיים.

לגבי העתיד, אין שום פריצת דרך ושום אור. יש סיפורים שמוכרים בתקשורת על כל מני פרוייקטים שרצים שקשורים בתאי גזע או שכפול שיער, זה הכל מדע בדיוני כזה, ולכן זה תופס מאוד צעירים. תכלס זה הכל בחיתולים ובלי שום היתכנות קלינית על בני אדם, או בקיצור הכל סיפורים. הסיבה היא שלא ברור עד היום איזה גנים גורמים או מונעים התקרחות גנטית, אז גם אם זה לא משנה, כי הרעיון זה לקחת זקיק שיער שלא יכול להקריח מהעורף ולשכפל אותו פי 5000 זה פשוט לא קיים עדיין מדעית, ואם זה היה קיים מדעית אז גם המון דברים אחרים ברפואה היו נוצרים כמו שכפול איברים בגוף ואנחנו ממש ממש לא שם עדיין, אין לי ספק שנהיה יום אחד אבל הוא מאוד רחוק.

 • Share/Bookmark

תגובות

19 תגוובת על ”סיכום – כל מה שצריך לדעת על קצה המזלג“
 1. אלעד says:

  אדמין, תודה רבה על פוסט חשוב, ממוקד ומתומצת. אין ספק שהוא בעל משמעות גם לבעלי ניסיון טוב יחסית עם הסיפור הזה, וגם לחבר’ה “מתחילים”.
  מקווה מאוד שהוא יתרום למניעה, או לפחות צמצום, של שאלות בסגנון של “אם אני אשתמש במינוקסידיל, תהיה לי נשירה מואצת?”, וכיוצא באלה, באתר.
  נקווה שבאמת יימצא פיתרון יום אחד, בעתיד הקרוב, לדבר הזה שנקרא אלופציה אנדרוגנית, או התקרחות גברית טיפוסית, ב”לחן העממי” שלה.
  סופ”ש נעים

 2. דור says:

  מאמין שרפליסל (שיטת השתלת שיער ע”י שכפול תאי גזע) תאושר לשימוש החל מ2020.

 3. חסוי82 says:

  כן…מכירים את הלינק המגוחך הזה ממזמן. אשרי המאמינים

 4. admin says:

  לא תאושר לשימוש בקרוב ולא נעליים. עד שזה לא עובר FDA זה הכל סיפורים, מה גם שהתוצאות שלהם פשוט מגוכחות.
  כנסו באתר שלהם לאודות, ושם בצד שמאל יש מאמרים כנסו למאמר “14 למרץ 2017 – הטיפול של רפליסל מאושר סופית כטיפול בטוח” ותקראו תכלס מה השיפור שהם הצליחו להשיג ועל כמה אנשים. בין זה לבין הבניינים שהם בונים בשאר האתר הקשר מקרי בהחלט. מי שיטפל איתם, אם יש לו מזל, ישיג קצר שיפור, במצבו, אבל זה ממש לא מה שכולנו מפנטזים, שפתאום יצמחו לנו 40 זקיקים לסמ”ר ונקבל בלורית או שמשכפלים פתאום אלפי זקיקים, ממש לא וכל הטררם שהם עושים באתר פשוט מגוחך לדעתי. מה שהם מציינים וזה הכי בולט שההישג העיקרי היה שימור המצב הקיים גם לאחר שנתיים, וואו, ההישג הגדול הוא עצירת ההתקרחות. כפיים. הלוואי שימצא פתרון, אבל כפי מה שנראה מהמידע שהם נותנים אין להם שום שפן בכובע, רק אויר חם.

 5. A says:

  היי ,
  התחלתי לעקוב אחרי הפורום
  בהגיעי לגיל 30 השנה שמתי לב כי יותר שיערות נושרות לי
  אם אני מסתכל בתמונות מלפני כמה שנים אני לא רואה שינוי מסוים (השיער מלא)
  אם אני מצלם את קודקוד הראש בפלאש רואים כמו התחלה של קרקפת חשופה שיכול להיות שהיא היתה אבל לא יחסתי לזה חשיבות בזמנו
  אם אני מעביר את היד מספר פעמים בראש אני יכול למצוא שיערה או שתיים ביד גם בחפיפה
  הבנתי גם שנושרות ביום משהו כמו 100 שיערות
  השאלה היא איך אני יודע אם זה תקין או לא? האם להיבדק אצל רופא? איך אני יודע שהשיער שנשר לי יצמח שוב?
  יש לי גם קשקשים החולצה שלי מתמלאת בלבן בצדדים די מהר..

  תודה מראש

 6. חסוי82 says:

  “שערה או שתיים ביד גם בחפיפה…”? יש לי עשרות אם לא מאות שיערות ביד בחפיפה…
  תן לעצמך כאפה ותתעורר. גם לגבי שאר שאלות הקיטבג ששאלת

 7. יודע דבר. א.ד, 8389. says:

  פרו בונו –
  טבע האדם, לעיתים, לכשקשה עליו המציאות, לא נותר לו אלא להשליך יהבו בתמימות דעים מוחלטת לכל אפשרות לפתרון מוצע, ולפי שזה מנגנון הישרדותי שלנו, זה לגיטימי[גם אני כזה 🙂 ]. את המצוקה הזו חברות (מנהל?) התרופות, ותאגידי קוסמטיקה מנצלים, ואנו סומכים ידינו עליהם. יש שבסקפטיות, ויש שבלבב שלם, אך הכל יודעים שבקץ הזמנים אנו מנסים. לכן, באנו למצב שרבות עלינו האופציות עד כדי שיח פורה החולש על שנים בפורום זה, שעוד רחוק מלבוא לקיצו, ובכל קצוות העולם (כאחד שבדק שכן אני דובר שלוש שפות). בדקתי הנה והנה כצופה סמוי, סקרן בחוות דעת מומחים בעל שם, כצופה סמוי בפורום זה, כצופה פעיל/סמוי בפורומים בעולם וכן פיגמתי את הסקרנות חזק חזק וכך מצאתי –
  1. הדעות בין המומחים בעולם יותר מאשר חצויות – על עובדה זו למדתי כי אין לנו אלא טובות הנאה . מומחים מטים דעותיהם אחר דיבידנטים. מומחים הפכו למשווקים. אולי צריך להוסיף קורס ליבה חדש ללימודי רפואה דהיינו, “שיווק” (ספק אם נתלוצצתי).
  2. הכל מסכימים כי שתי תרופות המה שאין חולק לגבי יעילותן ואלו הן –
  א. פינסטרייד(Finasteride): יש המובלים לטעות כי זו חוסמת /בולמת/מפחיתה/מעכבת ה- dht ואל נכון הוא להם שכן חומר כימי זה הוא צעד קדימה מזה, זה נותן אותותיו עם שנכנס למחזור הדם בו, בין היתר נמצאים האינזימים(אינזימים קיימים בכל תא) ונצמד לאינזים מסויים מאוד הוא אשר – אינזים 5 אלפא רדוקטאז.
  ומה בין 5 אלפא רדוקטאז לנשירת שיער?
  בהנחה שבהתקרחות גברית עסקינן(ברוב המוחלט, החורץ, של המקרים) עלינו לדעת בבואנו לדון כי –
  אביא על קוצו של יוד – הורמוני המין העיקריים הם אסטרוגן(הורמון נשי) וטסטוסטרון(גברי). לפי הפרקטיקה הרפואית נמצאנו למדים כי האשם העיקרי בנשירת השיער הוא תוצר פירוק/הסבה של ההורמון טסטוסטרון. כידוע, אנזימים, כהגדרתם בספרות הרפואחת, אחראים על ייצור תהליכים. בפגוש הטסטוסטרון את האנזים 5 אלפא רדוקטאז, זה מוסב להורמון השייך לקבוצת ההורמונים האנדרוגנים ושמו “דיהידרוטסטוסטרון” (dht) ומכאן שם ההתקרחות הגברית – התקרחות אנדרו – גנטית, ומכאן הסיבה שהתקרחות פוגשת במין הגברי לאין ערוך ביחס לנשים. פרופסיה מתיימרת לישב על אנזים 5 אלפא רדוקטאז ובכך למנוע אותו מלעשות מאומה לטוסטסטרון ולהמירו לdht.
  אך אוי, שתי בעיות המה. לאנזים זה שתי קבוצות a ו – b. מצאו כי יעילותה טובה רק לקבוצה אחת מבין השתיים. קושי נוסף הוא יעילותה ההולך ופוחת עם הזמן( ורק בחלק מן המקרים) והסברוץ שנדונו בנסיבות חוסר היעילות לעתיד לא הניבו תשובה חד משמעית אך אציג את עיקר הדברים-
  גופנו מתוכנת לפעול בתכתיבים מסויימים הרצופים ומגולמים בדי.אן.איי. קרי, בדי,אן,איי( שהורש לנו מהורינו) כתוב מתי נקריח, מתי נלקה במחלה גנטית, כמה תאי שומן יהיו בדמינו, כמה אינזימים יהיו לנו, כמה זקיקי שיער, ועוד ועוד. את השאלה מה ירשנו מאבא ומה מאמא, ארחיב כמה שארחיב, אך לא אבוא לידי מיצוי. אך על קוצו של יוד – יש שני אללים (כנגד שני הורינו) הנמאים בגרעין התא – רציסיבי(נשלט) , דומיננטי(שולט) בקיומם יחד, ברור כי הדומיננטי מכריע את הכף.
  בנסיון לפצות על אובדן יעילות וקיומו של אינזים 5 אלפא רדוקטאז בגוף, שמשוכתב גנטית לפעולה x ( לצורך העניין x = כמות ה dht בקרב זקיקי השיער, ומידת רגישותם לו) , לעיתים הגוף יוצר עוד ועוד עד כדי התגברות מסויימת על פעילות הפינסטרייד (זו הסיבה שמעלים מינון) .
  יפה להבין כי ה – dht נוצר בעיקר ,באשכים, בבלוטה הערמונית (זו הסיבה שפינסטרייד יעיל לערמונית מוגדלת, שכן הימצאו של ה-dht בערמונית גורם לגדילה שפירה שלה בחלק מהצקרים, תלוי כמה רגישה הבלוטה להורמוו. שוב, תכתיב גנטי לרמת הרגישות) ובבסיסי השערות(דא עקא) ובבלוטות יותרת הכליה על ידי פעולתו של האנזים 5 אלפא רדוקטאז(כדאמרינן).

  ב. מינוקסידיל – תזות רבות נסובות סביב זה. יש שמדברים על פתיחת תעלות אשלגן באיזור המריחה, יש שמדברים על כך שהמינוקסידיל הוא כסם ממריץ לזקיקי השיער, אך אביא ממה שהכל מסכימים לגביו –
  מינוקסידיל מרחיב את כלי הדם. בהתרחבות כלי הדם באיזור המריחה(להלן – הקרקפת), אזי אספקת הדם לזקיקי השיער עולה, ואלו נהנים ממאגר גדול יותר של מינרלים/וויטמינים/ חומצות וכל השאר הדרות לצמיחת שיער. אקיש את מינוקסידיל לקרקפת כדשן לאדמה.

  לבד משני המוצרים הללו(מינוקסידיל ופינסטרייד) שועטים מן המדפים מוצרים אחרים רבים ויעילים שאם מספרם היה דומה למספר זקיקי שיערותינו, הייתה צומחת לנו קרן שלא מביישת קרנף.

  יען כי חלק מהמוצרים הם בבחינת “תוסף תזונה” או כאלה אחרים שלא ניתן לרשום עליהם פטנט ולשווקם בבלעדיות, אף אחד לא מצא כדאיוץ בהשקעה על מחקר לגביהם/פרוסומו/ שיווקו וכיו”ב (כן, כן שוב, מניעים מוניטריים). זאת ועוד, מונופולים בחברת התרופות מדכאים הוצאה לאור של מוצרים כאלה שכן כיסם ייםגע יותר מכולם.
  בכלל המותרחם הצעולים הללו ניתן למצוא את ה “דקל הננסי” שמדכא את שתי קבוצות (כנ”ל) האנזים 5 אלפא רדוקטאז, פיטוסטרולים ( עיקרם הוא בטא סיטוסטרול) היפים יותר לשימוש בצמוד לדקל ננסי. בכלל המוצרים גם לשמפו ניזורל השפעה אנטי אנדורגנית די מתונה(שוב, חזית נגד ה -dht).
  בהעדר מחקרים או טריגר לייצור מוצר שבבסיסו עומד על דקל ננסי, קיים קושי לחזות את הכצות הראויה, את אופן זיקוקו, ופרמטרים נוספים ההכרחיים להלימת המוצר כך שיניב תוצאה של המקסימום האפשר.
  לגבי תופעות הלוואי? העניין יהא מונח עד שיבוא אליהו!
  בברכת רווח, הצלחה וכל טוב,
  א.ד.

 8. חסוי82 says:

  אתה יודע דבר אבל לא חידשת במאום ליודעי הדבר על אף הטקסט הארוך והשפה המליצית

 9. יודע דבר. א.ד, 8389. says:

  בוא וראה יהורה מהי (התגובה מעלה)
  מה אעשה ועוד טרם סיימתי, עוד היד נטויה.
  בדיוק נתכוונתי לפרט איך אפשר שטיפולים מסויימים פועלים על פלח מסויים באוכלוסיה, אך לא על אחרים, ומה התאוריה המדוייקת לפתרון הבעיה(ויש כזו).
  נתתי רק קצת מדעתי כדי לראות איך נשמעים דברי, אבל נפלה עלי אכזבה.
  כבר סיפרו בםורומים אחרים אודות הפורום הזה, ועל טיבם של אנשחם בו (ציינתי שהייתי צופה סמוי ושנברתי בהון פורומים הלא?)
  דומה שנמצאים פה לא ומעט יודע דבר, ואיך אפסוק הלכה בפני רבי? (במה אחדש להם? )
  אני למשל מחזיק בדעת חכמים שאמרו “מכל מלמדי השכלתי, ומתלמדי יותר מכולם”. גם אם למדת צירוף/ביטוי/ניב/פתגם חדש, הרי זה משובך.
  נ. ב,
  למה שנתת כינוי מליצי, אני נותן סגי נהור.
  קשוט עצמך ואחר קשוט אחרים.

 10. יודע דבר. א.ד, 8389. says:

  **יוהרה**

  עלו והצליחו כולם.
  חסוי? העלה חרס!

 11. חסוי82 says:

  הרבה בריאות הנפש לך, לפני שיער

 12. דור says:

  יש חברה חדשה/מכון חדש להשתלות שיער ברמת החייל שנקרא lookingood… המחיר שלהם פשוט הזוי… 14,700 בשבילי… שיש לי שיער מלא על כל הראש אבל רציתי עוד קצת פוני בקדימה. אמרו שמשתילים בצפיפות הגבוהה ביותר (יש לקחת בערבון מוגבל) ושהמחט איתה משתילים היא 0.65 שזו המחט הכי קטנה בעולם… כן אמרו לי ששיטת ההשתלה שלהם היא שריטות ולא חתכים. מישהו עשה השתלה אצלהם? כי אני רוצה להכין 60,000 שקל וליצור קשר עם דוקטור רחאל מקנדה. אנשים במרפאה ראו אותי ונדהמו… כאילו מה יש לבן אדם עם שיער מלא לעשות השתלת שיער? אז תמיד אפשר לשפר. ואני כנראה אקח פרופסיה כל החיים עם או בלי השתלה, עד שימציאו משהו עדיף, זה הדבר העיקרי שעזר לי עם השיער. מינוקסידיל היה לי חרא.

 13. חסוי92 says:

  דור תיזהר מאוד לא להתפתות לעשות שם

 14. admin says:

  דור, מאוד פשוט. שלא תעז לעשות השתלה בישראל, גם בחינם. ראה הוזהרת, ולא תוכל לבוא אחר כך ולומר שלא ידעת. אם יש לך שיער מלא ואתה לא מרוצה מהפוני אתה צריך לשאול את עצמך אולי יש לך בעייה בשכל, או נפשית, זה חד וברור, אני לפעמים לא מאמין לאיזה רמות של התעסקות בשטויות אנשים יכולים להגיע. מנסים לתקן מה שלא דורש תיקון בכלל.
  לגבי השאלות ששאלת על ישראל וזה לדעתי נכון לכל קליניקה בארץ – אם אתה מסוגל בכלל לשאול את השאלות ששאלת אבוי לך, תן לעצמך כמה כאפות טובות, תתעורר, תתאפס, ולדעתי גם רד לגמרי מכל העניין של השתלות.

 15. בן says:

  בהקשר של ההומלס והנרקומן בן ה- 70. גילי (נרקומן לשעבר) אומנם לא בן 70, אך מבחינה גנטית לכל הגברים במשפחת ארגוב יש זקיקי שיער כה חזקים שאפילו כשהם חוצים את גיל ה- 40 קו השיער שלהם הוא כמו של נער בן 16. הקטע שהשיערות בקו השיער הן הכי רגישות ל DHT.

 16. בן says:

  התגובה לא נשלחה כמו שצריך, ורציתי לומר:

  גילי ארגוב דוגמה מעולה!!! תמיד תתן אותו כדוגמה.
  בהקשר של ההומלס והנרקומן בן ה- 70. גילי (נרקומן לשעבר) אומנם לא בן 70, אך מבחינה גנטית לכל הגברים במשפחת ארגוב יש זקיקי שיער כה חזקים שאפילו כשהם חוצים את גיל ה- 40 קו השיער שלהם הוא כמו של נער בן 16. הקטע שהשיערות בקו השיער הן הכי רגישות ל DHT.

  אני אפילו בדקתי את התפריט של גילי ארגוב, שכולל הרבה ג’אנק פוד, אלכוהול וסיגריות (גורמים שרק מחמירים את ההתקרחות במקרה של נטייה גנטית).

  אני לא אשכח איך שהראו בגיא פינס את החתונה שלו, והוא היה עם שיער ארוך, עבה!! ועם החלקה. כל כך קינאתי בו. הקו שיער שלו בכלל מלא.

  אין צדק בעולם הזה, אין.

 17. בן says:

  אני מצרף קישור לכתבה שבה ניתן להבחין עד כמה השיער מלא ושופע.

  https://celebs.walla.co.il/item/3052223

 18. חסוי82 says:

  דוגמא טובה וגם אבא שלו זוהר אותו הסיפור- היה לו שיער מלא ושופע עד ליומו האחרון למרות היותו נרקומן כבד עם גוף רזה וכחוש שספק אם אכל משהו בכלל מלבד סמים…

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree