אתרים בנושא השתלות וקליניקות מובילות

21 בSeptember 2017 מאת: admin

בערב ראש השנה אחותי שלחה לי תמונה בוואטסאפ של בעלה של חברה שלה שהוא בן כ-40 שעבר השתלה בתורכיה, הוא לא בחור צעיר, והיה קרח מקדימה, או לדברי אחותי היה קרח ופתאום ראתה אותו אחרי הרבה זמן שלא ראתה, עם שיער ועדכנה אותי. שאלה את החברה והיא סיפרה לה, בלי להכנס לפרטים. ביקשתי תמונה שלו של האחרי ואחרי כמה חודשים קיבלתי. אני לא יודע באיזה קליניקה, אבל בתור חד עין שמתי לב שאולי אפשר היה לעשות את זה קצת יותר טוב, אני מניח שמי שלא מבין או חושב על זה לא היה שם לב, אלא מניח שככה הבנאדם נראה טבעי. רוב מי שעושה אלו צעירים, והשיקול כידוע הוא להראות מושך/טוב יותר ולהצליח יותר עם נשים, אצל נשואים זה נדיר, הם כבר מצאו, ועדיין הוא עשה מה שלי היה די מוזר כי למה לו, אבל מסתבר שהכאב הנפשי יכול להיות חזק מאוד גם אם כאילו הסתדרת בחיים, אז כן זה לא רק צעירים ורווקים אם כי בעיקר.

לכבוד זה ולכבוד השנה החדשה החלטתי לתת קצת קישורים לאתרים מעניינים בתחום, שאת חלקם חובה להכיר לדעתי למי שמתעניין עבור עצמו וחלקם הם סתם בשביל עוד מידע.

לחימום קל אני אתחיל לייט עם אתר על סלבס:

celebhairtransplants.com

ועכשיו לקטע הרציני.

הפורום הכי חשוב לדעתי והכי גדול ומקיף שיש בנושא השתלות שחובה להכיר:

http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/
הוא מופיע גם תחת הדומיין
http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/
זה אותו אתר

גם האתר עצמו שהפורום נמצא בו מלא מידע
https://www.hairtransplantnetwork.com/
http://www.hairrestorationnetwork.com
יש עוד כמה פורומים אמריקאים אבל בעיני הם זניחים, אפשר להציץ גם בפורום הבא:
https://www.baldtruthtalk.com
הוא מציג כל מני רופאים אמריקאים פחות מוכרים, וגם מתורכיה את ASMED ועוד.

האתר של שפקס, שזה בעצם מושתל שיער ותיק מאנגליה שעבר כמה וכמה השתלות, והפך לסוג של גורו בתחום בעיקר באנגליה, מתארח בסוג של תוכנית רדיו אינטרנטית בנושא, ובעצם נראה שהוא מתפרנס ממנו
הוא מקדם בעצמו כמה קליניקות תמורת כסף, ועדיין כל מי שהוא מקדם באמת איכותי
spexhair.com
האתר שלו מלא מידע וטיפים ואפילו מפנה לפורומים שבהם הוא כתב כל מני דברים חשובים למשל
https://www.baldtruthtalk.com/threads/230-HT-Info-Pack

האתר של ASMED שהיא לדעתי מספר 1 בתורכיה:
https://www.hairtransplantfue.org/

האתר של HDC קפריסין, חצי שעה טיסה מכאן, שחביב על ישראלים ולראיה מוצגים בו ישראלים כולל סרטונים:
http://www.hairtransplants-hdc.com/

האתר של דר’ קול שהוא מחלוצי התחום של FUE, ואולי אבי ה-FUE שיש היום והאתר הכי מקיף של משתיל שיער עם המון מידע:
https://www.forhair.com/

האתר של דר’ פרידוני שדי חביב עלי בגלל הסגנון וההקפדה על מראה טבעי:
http://hairtransplantation.feriduni.com/

נכתב בעבר על דר’ רחל בקנדה, אבל הוא כבר 3 שנים לא מעלה סרטונים ביוטיוב ומרבה בהשתלות סטריפ, לכן לא חביב עלי:
https://www.rahalhairtransplant.com/

גם על דר’ ביזנגה נכתב בעבר אבל הוא לא בטופ ליסט שלי, הוא היה פעם רופא של HDC אבל עזב ופתח לעצמו קליניקה:
bhrclinic.com

דר’ לורנזו בספרד, שאני מניח שאין ישראלים שהיו אצלו, אבל הסרטונים מיוטיוב ובפורומים מראים תוצאות לא רעות:
http://www.injertocapilar.com/English/index.htm

לכל קליניקה שמכבדת את עצמה יש ערוץ ביוטיוב, אתם יכולים להכנס ליוטיוב ולמצוא, פשוט לרשום בחיפוש את השם של הרופא או הקליניקה.

כמובן שיש עוד, אני ציינתי כאן רק את אלו שפחות או יותר מוכרים וגם כתבתי עליהם בעבר, הם מוזכרים לא מעט בפורומים ומעלים בעצמם כל הזמן תמונות בפורום ששמתי לו קישור, בפורום ההוא גם מטופלים מעלים בעצמם ומספרים על החוויה שלהם, לאורך חודשים מהבחירה, התהליך ועד האחרי, רצים שם דיונים מאוד מעניינים וחובה לדעתי לנבור בפורום.

ורק דבר אחרון, ישנם סלבס שנטען באתרים שונים שעברו השתלה – ולא עברו, אלא יש להם פאות ותוספות שיער, זה כולל את מתיו-מקונוהי, ג’וד לאו, ג’ון טרבולטה ועוד, אז אם אתם רואים אתר ששם נטען שכן, תתעלמו.

כמובן צריך לזכור שאת התוצאות הפחות טובות לא תראו באף אתר של קליניקה אבל כן אפשר לראות בפורום, כשאנשים עם תוצאה גרועה מזהירים או מעלים תמונות. התוצאה עלולה להיות לא ממש מה שחשבת לכן חשוב מאוד ללמוד את התחום להבין את הסכנות והחסרונות ואם כבר בחרת ללכת על זה ללכת רק על הטופ, שזה ממש לא כולל כל מני קליניקות בתורכיה שהמחיר שם זול, ואני אוסיף – על מי שנותר אחריות בכתב לתוצאות.
אם הייתי עושה בעצמי זה היה אצל פרידוני או קול, בגלל המקצוענות ההקפדה שלהם על תוצאה של מראה טבעי, העלות לדעתי צריכה להיות פי 1.5-2 ממקום כמו HDC, אבל עדיין הייתי הולך אליהם.
את כל מקורות המידע צריך לדעת לקרוא ולהבחין בין עיקר לטפל, ולזהות היכן המידע האיכותי כי יש גם בפורומים או באתרי השתלות וקליניקות מידע שהוא שיווקי או פשוט שטויות שאנשים כותבים, אז לדעת לסנן ולהפעיל הגיון וחשיבה.

שנה טובה!

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: השתלת שיער
תגיות: ,

תגובות

10 תגוובת על ”אתרים בנושא השתלות וקליניקות מובילות“
 1. אני says:

  כמה זה יוצא תאכלס כולל נסיעות לבן אדם שצריך נגיד 5000-10000 זקיקים

 2. admin says:

  תלוי איפה.
  בתורכיה יש מקומות שגם ב-10 אלף שח תמצא ל- 5000 זקיקים, במקומות שאני לא היתי מתקרב
  באירופה תמצא ב-4-6 אירו לזקיק
  בארה”ב הטופ לוקחים גם 10 דולר לזקיק.
  העלות תועלת הכי טובה היא לדעתי HDC ששם אתה מקבל הכל כלול, המחיר כולל גם איסוף מהשדה, חדר של מלון או כמו מלון בבניין של הקליניקה או מולו, אוכל, והטיפולים בימים שאחרי של ניקוי שטיפה וחבישות בקליניקה. לא זוכר אם זה כולל כרטיס טיסה, אבל אני יודע שיש להם גם מבצעים לישראלים של הנחות של 30% כשהם מארגנים קבוצה (יש דבר כזה, הם מארגנים קבוצות מישראל, צריך לבדוק איתם מתי). הם גם נותנים אחריות בכתב לתוצאות. לצעיר שאין לו יותר מדי להוציא ורוצה תוצאה טובה לדעתי זה המקום. למי שרוצה תוצאה מעולה ישלם יותר למשל אצל פרידוני. כמובן שכל מקרה לגופו, וגם ההבדל בין טוב ומעולה הוא לפעמים תלוי בכל מני משתנים. מעולה אני קורא לתוצאה של קליטה של לפחות 95% מהזקיקים ומראה טבעי לגמרי, בהחלט אפשר להשיג דבר כזה גם ב-HDC. גילוי נאות – אין לי שום קשר ל HDC ישיר או עקיף, ואין לי שום אינטרס לקדם אותם, אני פשוט עוקב אחרי הענף ורואה איך הם עובדים ומתנהלים. יש יתרון גדול לקרבה לישראל, 40 דקות טיסה והם מפרסמים אצלם באתר תמונות וסרטונים של ישראלים, אז זה לא סתם סיפורים. גם רוי שכתב כאן פוסטי אורח עבר אצלם כמה השתלות. ברמה האישיתף כדי לקבל תוצאה מצויינת ומראה טבעי ככל הניתן לא הייתי לוקח אף סיכון והייתי הולך לאחד כמו פרידוני, והייתי משלם יותר, אבל אני יכול לשלם יותר, ולא כולם כמוני. כמו שכתבתי בעבר, אני לא עושה השתלה, למרות שלכאורה אני המועמד המושלם, גם איזור תורם, גם דרגת התקרחות, גם גיל, גם ידע של התחום. להשגת מראה מושלם אני צריך כ-4000-5000 זקיקים, כי אני נורווד 3V, שזה אומר כ-3000 מקדימה ועוד כ-2000 בקודקוד.
  למה אני לא עושה?
  1. זה ניתוח, למה לנתח אדם בריא, בשביל להראות יותר טוב אולי?
  2. זה לא פתרון מושלם, השיער הקיים ימשיך לנשור עם השנים, תדרש עוד השתלה אחת לפחות
  3. ישנם סיכונים שונים למשל שוק לוס, גם באיזור שממנו מוציאים, וגם באיזור המושתל, ששם שיער קיים יכול למות כשמשתילים לידו
  4. הליך החלמה ארוך. מספרים לכם על הליך החלמה קצר אבל זה לא נכון, יכול גם לקחת חודשים.
  5. הסיכון שההשתלה לא תצליח כמו שחשבת
  6. צלקות גם ב-FUE – נקודות
  7. הידיעה שתלך איתך כל החיים שהשתלת שיער
  8. זה בלתי הפיך לטוב ולרע
  9. זה חשוב בעיקר אם אתה מאמין שזה ישפר את ההצלחה שלך בחיים שזה לפעמים אשליה
  10. אני לא יכול לאפשר לעצמי להפסיק להתאמן ברמה ובאופן שאני מתאמן, וניתוח כזה דורש מנוחה ארוכה של כמה שבועות במקרה הקל וכמה חודשים במקרה היותר מורכב, כי זה תלוי בקצב ההחלמה שהוא בפועל איטי יותר ממה שמספרים.

 3. רמי says:

  נראה לי שאמשיך להמתין בסבלנות עד שתהיה איזושהי פריצת דרך..
  מאמין שתוך 5 שנים ימצא פיתרון 🙂
  נשאר אופטימי!

 4. חסוי82 says:

  קודם שיהיה פיתרון לשכפול של לב, ריאות, כבד, מח עצם, כליות…ושאר איברים חיוניים לחיים שמליוני אנשים בעולם ממתינים לתרומות שלהם כי מבחינתם מדובר בגזר דין מוות. שתהיה קודם פריצת דרך בחקר מחלת הסרטן, שממשיכה לקטול כל אדם שלישי בעולם…אח”כ תרשה לעצמך להיות אופטימי בעניין השיער מה שאומר שחי בסרט מי שמצפה לאיזשהו שינוי בחמש שנים הקרובות.
  כבר עשרים שנה שאין בשורה ואנחנו עדיין תקועים על אותו “שילוש קדוש”. לא רואה את זה משתנה גם בעשרים השנים הבאות

 5. יוסי says:

  קשה שלא להתרשם מהתמונות. HDC בכלל נראים מאוד קורצים ולו בגלל העברית באתר..
  אלו השתלות שמכסות בעיקר את האזור המאוד קדמי (מפרצים + קצת מעל קו המצח), בערך 2000 ומשהו זקיקים להשתלה. אלו בהחלט אזורים שבעייתי לטפל בהם גם עם פרופסיה וטיפולים אחרים. (בעיקר מפרצים)

  אבל תכלס, אותם אנשים ימשיכו להקריח גם בשאר הראש, מעל קו ההשתלה, ואז הם יראו מצחיק ויהיו חייבים לעשות השתלה נוספת. לא כך ?

 6. admin says:

  נכון, ולכן צריך לקחת בחשבון שהשתלה אחת לא תספיק ותדרש אחת נוספת לפחות אחרי 5-10 שנים, וגם זה יתכן ולא סוף העניין, יש אנשים שעברו יותר, הבעיה שכל פעם מדללים את האיזור התורם שנראה מסוף אכול כמו מסננת אם מוציאים ממנו יותר מדי, לכן השתלה היא לא פתרון מושלם, אלא מורכב ולדעתי בעייתי.

 7. בן says:

  אני רוצה להתייחס לפסקה הראשונה:
  “אצל נשואים זה נדיר, הם כבר מצאו”….

  אז בעצם כל המאבק שלך לשיער על הראש אי שם מ 2009 הוא רק למטרה הזו?

  אני שאלתי הרבה שיש להם אלופציה אנדרוגנית והם אמרו שהרצון לשיער הוא ברמה האישית. פשוט מאוד הרצון להעביר את היד על הראש, לשחק עם השיער, לעצב אותו, להסתכל במראה ולראות שאתה לא נראה מבוגר יותר, הרגשה אישית.

 8. admin says:

  מי שנשוי, לא מחפש את השלמות של המראה החיצוני שלו הוא עסוק בדברים אחרים כמו גידול ילדים, וגם יש לו הרבה פחות מוטיבציה ולגיטימציה חברתית ומאשתו ללכת לעשות השתלה, כאילו למה אתה עושה השתלה אתה אב לילדים ונשוי במה אתה מתעסק ולמה אתה צריך את זה. כמובן שיש כאלה נשואים שלא מסוגלים להסתכל במראה וחייבים בלי קשר, ואני מכיר כמה, כולל עם פיאות, אבל אם תבדוק מי עושה השתלות מבחינת גיל ומצב אישי, תגלה שהרוב המכריע אלו צעירים יחסית, רווקים, כלומר המסקנה ברורה. המאבק האישי שלי מגיע ממקום של הכרה בכל החשיבות של שיער וכתבתי על זה בפוסטים הראשונים בבלוג, זה הכל עניין של להראות טוב חיצונית, לכל מטרה ובטח מול המין השני, כמו שהמין השני רוצה להראות טוב מאותה סיבה. המאבק שלי לא כולל השתלת שיער, הוא תהליך ארוך ניסוי למידה וניסוי ותעיה והבנה של התהליך מכל הכיוונים והאופציות ורק חלקן לקחתי על עצמי. אני בהחלט יכול להבין את קשת השיקולים שיכולים להיות לאדם שהולך לעשות השתלה, לא צריך להיות מדען טילים בשביל זה, זה הגיון פשוט שנגזר ממספרים והבנת נפש האדם.
  וזה ששאלת אנשים, מה אתה חושב שכולם יספרו לך את האמת? בני אדם יסתירו במקרים רבים את המניעים האמיתיים שלהם, ואת החולשות שלהם. וברור שקיימת הרמה האישית, אבל בתוכה מגולמים עוד דברים, כולל הנחות שונות לגבי הצלחה עם נשים. שיער מלא מתקשר עם נעורים, בריאות ופריון, ככה זה. התקרחות מתקשרת עם איבוד שלהם (בצדק או שלא), וזה מה שבבסיס מניע אנשים לטפל בדבר הזה, אם זה לא היה ככה, אף אחד לא היה מטפל, ואם קרחת הייתה יתרון בעלי שיער היו מגלחים אותו על אפס.

 9. אור says:

  זכור לי שהיה פוסט אורח, יש חדש ממנו?
  רוי אם אני זוכר נכון.

 10. admin says:

  הגיב כאן לאחד הפוסטים בנושא השתלות, ועדכן שכיום הוא המייצג של HDC בישראל פול טיים.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree