FAST 8 – סרט הקרחים האולטימטיבי

14 בMay 2017 מאת: admin

יצא לי השבוע לראות את הסרט FAST 8.

מה אני אגיד לכם, אחלה סרט למי שמחפש בידור קליל ואקשן בכיף, עם כל המוטיבים המוכרים של הסדרה, גם אם הכל מופרך לחלוטין לפעמים בצורה מוגזמת.

לא אגלה יותר מדי את העלילה רק שיש הפתעות וטוויסטים, חלקם צפויים למי שיש לו קצת קילומטרז’ בסרטי פעולה, חלקם פחות, וככל שפחות ככה הם יותר כיפים. מי שגונב את ההצגה לדעתי זה ג’יסון סטייטם, למרות שוין דיזל הוא הכוכב, והדמות העיקרית, כמעט כל הסרט עליו.

מדובר לפי מה שקראתי בשובר קופות היסטרי, בארץ הוא קיבל ביקורות רעות, אבל עזבו את הביקורות והמבקרים, מי שאהב את הפרקים הקודמים מאוד יאהב גם את זה, שלדעתי הוא יותר טוב מהאחרונים מבחינת עלילה.

למה סרט הקרחים האולטימטיבי? הוא גם סרט כיף, וגם הכוכבים המובילים שלו, דיזל סטייטם וג’ונסון הם קרחים, ולא קרחים נורווד התחלתי אלא מתקדם או מכסימלי. אבל הם לא סתם קרחים. יש להם סטייל.

לכל אחד מה יש את הסקס-אפיל שלו, המשהו שמבדל אותו, מייחד אותו, גם חיצונית וגם בדיבור ובהתנהגות.

דיזל – כח פיזי ופנימי, קול נמוך (בהגזמה), מבט, ערכים. קשוח עם לב רך, הנאמנות והמשפחה אצלו ערך עליון.

ג’ונסון – הרבה יותר שרירים (בהגזמה), ממוקד, ישר, ומאוד מאוד חזק פיזית.

סטייטם – צ’ארם בריטי, מצחיק (לא אכנס לזה, אבל חובבי סטייטם יהנו מאוד), אתלט שמסוגל לחסל ולהרביץ במהירות לא אנושית.

מה זה אומר?

אצל כולם יש פיצוי, שהופך את הקרחת לשולית או מתאימה לדמות של השרירן. גם טייריס גיבסון קרח, ולא שרירן אבל הוא שחקן שחור, וזה הרבה יותר מתאים או מקובל לגלח את הראש אצל אפרו-אמריקאים.

מי שנכנס לחלל של הדמות בריאן אוקונור, הוא הבן של קלינט איסטווד, שיש לו תפקיד משני ולא מורגש, ואולי יתפתח בפרקים הבאים של הסדרה, ומתוכננים עוד 3 נכון להיום. אצלו בלורית בשפע, וגם אצל קורט ראסל קשישא. אין מקריחים בסדרה הזו, או ראש מגולח או שיער מלא. סטייטם מקבל פטור מראש מגולח, אולי כי הוא היחיד עם זיפים וגם כי הוא בריטי.

המסר הוא שאפשר להיות סופר קול גם אם אתה קרח, ושקרחת היא דבר נורמלי בדיוק כמו שיער, רק שהיא צריכה להיות חלק מהדמות, ושהיא לא דבר שמפריע, או שמדברים עליו, כי זה דבר רגיל וטבעי. מה שכן – הרי לא מדובר ביתרון, אלא באילוץ, לכן צריך כאילו “לקזז” את החסרון הזה כך שהוא יעלם וישתלב באופן טבעי בדימוי החיצוני. לכן, אמץ לך סטייל מתאים שמתלבש טוב עם הקרחת, הסטייל שנראה , הכי מתאים מהסרט זה מסה ושרירים, אבל זה יכול להיות עוד דברים, כמו לבוש מעניין אם מדברים על חיצוניות, זקנקן וכו’, ואישיות כמובן, או בקיצור תהיה מגניב, מיוחד, קול.

הדמויות הראשיות בסרט ממוקדות בעניינהן, ולא דופקות חשבון, הן עסוקות בעשיה ולא במה שחושבים אחרים. זה מה שאני ממליץ גם לכם, וגם תהנו מהסרט, כוכבי הפעולה הגדולים ביותר כיום הם קרחים.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות:

תגובות

4 תגוובת על ”FAST 8 – סרט הקרחים האולטימטיבי“
 1. חסוי82 says:

  מעניין אבל לא יודע אם זה מנחם מישהו שהקרחת הצליחה לשבור את תקרת הזכוכית של סרטי הקולנוע המסחריים. עדיין מדובר בגטו של כוכבי פעולה, היכן שגברים בד”כ נדרשים להיות גסים, מחוספסים וללכת מכות. רק שם אולי הקרחת יכולה להתאים או לכל הפחות לא להפריע לדמות.
  בתפקידי דרמה, יופי, אופי, רומנטיקה ובכלל בכל מה שלא קשור לאקשן, אלימות וצחוקים לא נמצא שחקנים קירחים או מקריחים. החיים האמיתיים של רובנו רחוקים להיות באקשן מהסוג הזה, עם או בלי שרירים.
  המסר הוא לפי דעתי שאפשר להיות סופר קול גם אתה קרח, אבל בגטו של סרטי קאלט אלימים ומסחריים

 2. admin says:

  לא תוכל כנראה לככב בקומדיה רומנטית, זה נכון. בשביל זה אתה חייב בלורית, הקרח הוא לעולם לא יפיוף ולעולם לא מושא האהבה של צעירות, וגם לא גיבור של קומיקס, אבל היפיוף הוא גם סטראוטיפ. תשאל נשים מה הן חושבות על כל אחד מהחברה הללו, ותבין שהן נדלקות על הכריזמה, הסטייל, העוצמה שהבנאדם משדר פנימית וחיצונית, למרות שהוא קרח. כל אחד מהם הוא אלפא. אז תוכל לשחק כנראה רק בסרט פעולה. לא נורא.
  לעניין החיים עצמם, אין ספק שהתקרחות פוגעת בבטחון העצמי, ברמה כזו או אחרת. גם אותם שחקנים היו מתים לבלורית, אבל החיים זה לא תוכנית כבקשתך גם אם אתה כוכב ומליונר, אתה רק בנאדם.
  חשוב לזכור – הקולנוע האמריקאי (בשונה מהאירופאי) מבוסס על סטראוטיפים, המראה של הדמות תפור לפי הז’אנר של הסרט. כן תראה אנשים יותר אמיתיים, ככל שהסרט פחות ממוסחר ויותר איכותי. כיווון שז’אנר סרטי הפעולה מיועד לצעירים בכל העולם הוא תפור על הסטראוטיפים, באותו אופן שפרסומות בנויות. הרי לא תוכל למכור גיבור פעולה רזה ממושקף ומקריח, אף אחד לא יקנה כרטיס.
  אנחנו לא שריריים ולא ויזן דיזל, באסה, מה שנשאר לנו זה לבנות לעצמנו אישיות, סטייל, חיים, קריירה וכו. אבל גם למי שיש שיער.

 3. עדי says:

  מכובד שבהוליווד קירחים שברו את תקרת הזכוכית, אבל זה לא ממש מנחם אותנו הלא מפורסמים, בינתיים לא ראיתי גיבורי על קירחים, סופרמן עם בלורית מדהימה, כמו רוב הגיבורים ב-DC, נכון שבן אפלק הודה שהוא הולך עם תוספת שיער (כזכור לי רק בכתר האחורי כי מפרצים אין לו). וגם קריס פיין שמסופח לגל גדות שלנו גידל בלורית מרשימה לסרט הזה למרות שבד”כ הוא עם קצוץ (סתכלו בראיונות שלו עם גל).
  אין מה לעשות, הנשים עדיין יעדיפו לראות גיבורי על עם בלורית ולא איזה קירח, וגם כשמדובר בגיבורי על משניים (ביין נגד בטמן) תמיד מדובר בנבלים. פה ושם יש גיבורי על קירחים אבל הם לא תמיד בדמות אדם, אלא חייזר או איזה אל או מוטנט כלשהו. לסיכום, שיער עדיין יהיה ברשימת העדיפויות של הוליווד, כמו אצל כולנו, אין קירח שרירי וכריזמטי שלא היה רוצה בלורית!

 4. admin says:

  גם לא תראה. הכל סביבנו בנוי על סטרואטיפים שאנו מתוכנתים לזהות גם באופן טבעי (למשל לזהות יופי), וגם באמצעות שטיפת מוח שעושים לנו בתקשורת ובתעשיית הקולנוע.
  כמו שכתבתי, לדעתי האישית קרח צריך לקזז את הקרחת שלו\החסרון החיצוני הזה עם יתרון אחר, שזו בעיה שלבעל בלורית אין. אם מסתכלים רק חיצונית היתרון צריך להיות חיצוני, למשל שרירים, או משהו ייחודי אחר (לדוגמא קרחת, זקן ועגילים, שזו אמירה שאומרת תסתכלו עלי אני מיוחד ושונה ולא שם מה אתם חושבים כלומר יש לי אישיות מעניינת\חזקה). מבחינת יופי, ברור שבעל הבלורית יותר יפה, לכן תמיד תקבל אותו כגיבור הפעולה (ולא האקשן) או החתיך, אבל מבחינת עניין למין השני, או ייחודיות חיצונית, זה כבר משהו אחר. ברור לך שיש המון נשים שיעדיפו את הסגנון של דה-רוק על פני יפיוף עם בלורית.
  לגבי המשפט האחרון שלך – מסכים לגמרי. ודבר חשוב שלמדתי – אנשים יסתכלו עליך כמו שאתה מסתכל על עצמך, כשאתה מסתכל על סטייטם אתה רואה בד-אס, הקרחת משתלבת, אתה לא רואה חנון קרח, הבחור הזה בן 50 עוד מעט, החברה שלו סופרמודל ושחקנית בת 30, היא יכלה לבחור כל אחד, כולל חתיכי על עם בלוריות על-חלל, ולא, בחרה אותו. תגיד כסף ופרסום, לא קונה את זה. היא יכלה לבחור כל אחד ולא חסרים בתעשייה שלה.
  הרבה קוראים כאן צעירים מדי להבין, הראש עוד לא בוגר מספיק, אבל קרחת היא לא סוף העולם, יש נשים שלא אוהבות, בסדר אבל יש כאלה שלא מפריע
  להן, ודבר אחד בטוח, הכי הכי חשוב זה האישיות שלך, זה מה שילווה אותך כל החיים, המראה שלך ישתנה עם הזמן אבל תמיד בכל גיל תוכל להראות טוב לגילך, אפילו טוב מאוד, עם או בלי שיער, הכל שאלה של כמה אתה מודע וכמה אתה מוכן להשקיע, ותאמין לי לא צריך הרבה.
  אני אישית מיישם על עצמי – אימונים (מתאמן כמעט כל יום) תזונה, לבוש מתאים, קצת להשקיע בעצמך ולהראות כמו אחד שקצת משקיע, וזה הכל. שיער דליל – אין כמו מכונה טובה, השיער נראה הרבה יותר טוב ככה, ומה שקובע בגדול זה הסה”כ, ולא רק שיער אלא המכלול. תשאל את סטייטם:)
  אז תשאל – למה הבלוג, למה לטחון במוח על זה אם זה לא הכי חשוב? כי זה עדיין חשוב, ובעיה שהמון גברים סובלים ממנה, והיו מעדיפים עם, אז זה תחום שלם שיש בו גם את עניין הטיפול, וגם או לא פחות מזה – ההתמודדות.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree