אחת ולתמיד – האם לחץ נפשי או פיזי גורם להתקרחות גברית או נשית טיפוסית?

18 בMay 2017 מאת: admin

התשובה נמצאת בסרטון הבא, בגדול מי שגנטית אין לו נטיה להקריח פשוט לא יקריח ומי שיש לו – הלחץ יכול להפעיל את הטריגר הגנטי ולהשפיע על עיתוי והיקף ההתקרחות, כלומר אם יש לך נטיה גנטית הלחץ כן ישפיע לרעה.

לחץ יכול להגיע נפשית או פשוט פיזית אחרי טראומה לגוף למשל אחרי ניתוח, מחלה וכו.

בקיצור חברים, לא להאשים את הלחץ. הכל גנטיקה. מי שיש לו את הגנטיקה הלחץ יכול להאיץ לו ולהגביר לו את הקצב, אבל בכל מקרה אותו אדם היה מקריח. הבעיה שהלחץ גורם להתקרחות להופיע מוקדם יותר ומהר יותר, לכן הרעיון של להוריד לחץ כדי לדחות את הקץ.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות:

תגובות

7 תגוובת על ”אחת ולתמיד – האם לחץ נפשי או פיזי גורם להתקרחות גברית או נשית טיפוסית?“
 1. ג'ימי says:

  לפני 8 שנים בערך, כמה חודשים לפני שהתגייסתי לצבא החלטתי להאריך שיער בקטנה,
  פתאום קלטתי כמה הוא יפה כשהוא ארוך יותר ונהייתי אובססיבי איתו, כל הזמן בדקתי אותו במראה ומשום מקום נהייתה לי פוביה מהקרחה, לא ברור לי עד היום מאיפה נכנס הטירוף הזה.
  על הדרך הייתי חודשיים לפני גיוס קרבי, (גיוס קיץ, יולי, שנייה אחרי הבגרויות ולפני כל החברים בהרבה)
  לחוץ גם ככה וחרד.
  ואז באופן קסום יום אחד אני מסתכל במראה וקולט שהופ, המצח שלי קצת גבוה יותר+מפרצים קלים.
  מבחינתי זה היה בולט מאוד אבל לא מבחינת הסביבה, והאנשים הקרובים אליי שסיפרתי להם קראו לי פסיכופת. הידיעה שאני תוך חודשיים עושה גלאח לא עזרה להרגשה.
  בדיעבד ברור לי לגמרי שהלחץ מהקרחה (אירוני) +גיוס האיצו את המצב, בזמן שבהתחלה חשבתי שאולי זה הגורם העיקרי.
  היום כשאני חושב על זה אני מהמר שאם נניח לא הייתי מתגייס איכשהו, הייתי מתחיל להקריח בגיל 20+, אבל שלא הייתי מקריח בכלל? אין דבר כזה. אשליות.
  אז כן, לחץ משפיע ומאיץ, אבל הוא לא יכול לגרום בחיים להקרחה, רק לנשירה זמנית של שיער שיחזור. כמו אצל בחורות.

 2. אבי says:

  שאלה לאדמין אם טכנולוגיית תאי הגזע תבשיל ויהיה אפשר לשכפל כמות בלתי מוגבלת של שיערות אתה תעשה השתלה?

 3. admin says:

  בהנחה שזה נמצא בטוח ומאושר על ידי רשויות הבריאות הרלוונטיות, אז בטח. אין במצב כזה הרי שום הוצאת זקיקים ויצירת צלקות ופגיעה באיזור של אחורי הראש (למעט כמה זקיקים בודדים שיוציאו כדי להרבות), אין בעצם איזור תורם. אתה מדבר על מצב שיש אינסוף זקיקים להשתיל בלי סיכון, וגם אם משהו לא נקלט תמיד אפשר להשלים כלומר גם צפיפות מכסימלית וגם 100% קליטה בסופו של דבר. אם זה יקרה זה ייצר תעשייה עצומה של השתלות שתעשיית ההשתלות של היום זה שבריר אחוז שלה והיא תחסל לגמרי את האופן שבו משתילים כיום (תבטל הוצאה, איזור תורם וכו). אנשים ישתלו שיער אפילו בפנים (שיער זקן) שזו בעיה אצל הרבה גברים שרוצים זקן סמיך ויש להם מאוד דליל (יש אנשים שמורחים מינוקסידיל על הפנים ויש כבר היום אנשים שעושים השתלת שיער לזקן). רק צריך לזכור שאין מה לבנות על זה לפחות בעשור הקרוב, כי קודם כל צריך לראות שאפשר לשכפל נניח בעכבר, ולהשתיל, ושזה צומח ובטוח ואחר כך להתקדם עם הניסוי ובסוף להגיע לאדם וכו’ זה תהליך ארוך שהוא יותר פנטזיה מאפשרות ריאלית לפחות כרגע. אז כמו שאתה מבין אני אישית לא רואה בזה אופציה בגלגול הנוכחי.

 4. חסוי82 says:

  אפרופו השתלות שיער בפנים, בטורקיה הנושא הזה מאד פופולרי כי בתרבות שלהם שיער פנים (זקן סמיך ושפם) הוא חלק בלתי נפרד מגבריות והרבה גברים שלא שפר עליהם מזלם ויש להם זקן דליל או חלילה נטולי שיער פנים בכלל, משולים לנשיים ולא גבריים ותהיה להם בעיה גדולה מהבחינה החברתית. מכאן שהשתלות כאלה קריטיות מאד שם, אפילו יותר משיער ראש מבחינת החשיבות

 5. אבי says:

  זה יעלה הון בהתחלה שרוב האנשים לא יוכלו להרשות לעצמם

 6. admin says:

  מסכים, וזה עוד דבר שידחה את האופציה, אבל בסופו של דבר שחייב להיות זול, כדי להיות נגיש לכולם, וגם תהיה תחרות גדולה בין חברות שעושות את התרבית והמוני קליניקות שיצוצו לעשות את ההשתלה עצמה. זה גם ייועד לנשים שגם להן יש התקרחות מגיל מסויים וגם לצעירות יותר (לא יצטרכו תוספות שיער). בתאוריה זה אמור להפוך להיות ניתוח קוסמטי סטנדרטי ופשוט, כל מה שצריך זה לחורר את העור ולדחוף את הזקיקים פנימה. עדיין זה ידרוש הרדמה מקומית באיזור המושתל. זה כמו מדע בדיוני כי זה אמור לחסל את ההתקרחות אצל מי שיבחר, כלומר כל מי שיוכל לשלם.

 7. אברהם says:

  הייתי דואג להפחית את הסטרס בלי שום קשר לשיער…
  שיער זה הדבר האחרון, לדעתי שצריך לדאוג לו.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree