מינוקסידיל פעם או פעמיים ביום?

15 בApril 2017 מאת: admin

לפי הוראות היצרן – פעמיים ביום. למה פעמיים ולא פעם?

המחקר של רוגיין משנות ה80 היה פעמיים ביום. אין מחקר על פעם ביום. הסיבה כנראה היא שאחרי 22 שעות כמות החומר שנותרת בקרקפת היא חצי, וזו כבר כמות נמוכה מדי… האמנם?

מינוקסידיל התגלה כטיפול לשיער במקרה, במקור זו תרופה לבליעה לבעיות לב, ותופעת לוואי של השינוי הייתה שאנשים החלו להצמיח יותר שיער, בכל הגוף. משם הדרך היתה קצרה לגלות את ההשפעה על שיער הראש. כשנלקח בבליעה לוקח לחומר כ-4 שעות לעבוד, ואז הוא מפורק. על העור זה סיפור אחר, 22 שעות, שזה בעצם יום שלם שהריכוז יורד לחצי, כלומר נעלם לגמרי אחרי יומיים.

אז לקחתי על עצמי את העניין ועברתי לפעם ליום, אני בערך 4 חודשים ככה, ואין הבדל.  אין שיפור או הרעה. חיפשתי בפורומים אמריקאים, ומה שמצאתי זה שגם רופאים נחשבים בתחום אומרים שאין כמעט הבדל, והם לא מסוגלים לכמת את זה למה ההבדל אם בכלל.

אז מה כדאי לעשות? כמובן שכדאי לעבוד לפי ההנחיות פעמיים ביום, עבור מי שלא מוכן לקחת צ’אנסים, אבל אפשר גם ללכת על פעם ביום במצבים שאין אפשרות או זמן ולבחון את ההשפעה, למשל בטיול ארוך בחו”ל, או פשוט בקטע נסיוני כמו שאני ניסיתי. לא צריך לחשוש יותר מדי כי זה לא מדע מדוייק, ובטוח שפעם ביום יעילה גם היא גם אם לא כמו פעמיים, ואולי .. אולי בעצם אין הבדל.

החיסרון של מינוקסידיל, שזה גם יתרון, שהוא לא עובד נגד ה-DHT.

כלומר אתה יכול להשתמש בו שנים ופתאום נראה שהוא כבר לא עוצר את ההתקרחות. זה לא מדוייק, הוא עובד, אבל לא נגד הגורם העיקרי להתקרחות, שחזק ממנו.

אני משתמש במינוקסידיל מעל 15 שנה פעמיים ביום, ויכול להעיד על זה, כמו רבים אחרים, וזו הסיבה שכל רופא ימליץ על פיניסטריד, שאני לעולם לא אקח, אבל אני אמשיך להשתמש במינוקסידיל פעם ביום.

אני זוכר איך בטיולים בחו”ל חששתי להגיע למצב של פעם ביום, ואיך נתקעתי לפנים שנים בתאילנד בלי כשהתיק שלי לא הגיע עם המטוס, וחיכיתי לו 5 ימים, איך חיפשתי בקופיפי בית מרקחת שמוכר, ואיך קניתי מינוקסידיל 2% מתוצרת מקומית והייתי מבסוט שלא נתקעתי בלי. אז היה לי שיער מלא, והשתמשתי רק במפרצים.

מינוקסידיל יכול לעבוד טוב כמה שנים, אבל לעולם לא יכול להיות הפתרון ארוך הטווח לבדו.

אז פעם או פעמיים – תחליטו אתם, מה שבטוח – עם פעם ביום הכמות שקנית מספיקה לפי 2 זמן, זה פחות התעסקות למי שמפריע לו, וזה ישיג אפקט, אולי ברמת הפעמיים ביום. עניין של ניסוי וטעיה כנראה, מי שמעניין אותו לקרוא עוד על זה שיחפש בגוגל ובפורומים.

ולסיום סרטון – שני אחים, אחד משתמש פעם ביום ולפעמים מפספס יום, שני השתמש והפסיק

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: מינוקסידיל
תגיות:

תגובות

14 תגוובת על ”מינוקסידיל פעם או פעמיים ביום?“
 1. ג'ימי says:

  הייתי חצי שנה בטיול במזרח לפני שנתיים, וקצת לפני הטיול גיליתי את הסרטון הזה,
  והוא גרם לי להחליט שאני יכול לרדת לפעם ביום.
  מה שאני אוהב בסרטון הזה הוא שהבחור שהמשיך לטפל ונשאר עם שיער הוא המבוגר יותר,
  בעוד הבחור הקירח הוא הצעיר, כשאם היו שואלים את האדם הפשוט מהרחוב מי יותר מבוגר ממי
  רובם היו עונים הפוך ומשערים שבנוסף יש ביניהם הפרש של 5 שנים כשהאח הקירח מוביל.

 2. עידן. says:

  שלום לכולם.
  אחרי כמעט שנה של שיטוט בבלוג החלטתי שאני מתחיל לטפל ולא לפחד מהתחייבות לטיפול..
  אני מתחיל להקריח בקדמת הראש ללא מפרצים, הבלורית הקדמית נעשתה דלילה ואין כבר קו שיער..
  התחלתי המינוקסי תמיסה אחרי יומיים של טיפול הכאבי ראש היו חזקים מאוד אז החלטתי לעבור לקצף..
  אני מורח בחזית וגם בקודקוד.

  השאלה היא כזו: האם אני יכול בתור מתחיל למרוח פעם ביום? זה יתן את אותו אפקט בעתיד הרחוק?

  ועוד שאלה שלא מצאתי תשובה או דיון..
  האם אחרי שמרחתי מינוקסי בלילה ואחרי חצי שעה נכנס לישון ובמהלך הלילה אני מסתובב עם הפנים על הכרית יכול לגדול לי שיער על הפנים??(אני מורח גם בקודקוד)

  תודה רבה מראש.

 3. אני says:

  רשום בהוראות פעמיים ביום רצוי הבדל של 12 שעות בדיוק עדיף לפעול לפי מה שרשום
  כמובן שאם רופא עור יאשר לך לקחת פעם ביום אפשר אבל עדיף לפעול לפי ההוראות ולא לבד
  לא סתם רשמו אותם

 4. admin says:

  עדיף פעמיים על פעם לכאורה, אבל חסר מחקר שבודק פעם מול פעמיים, זה לא נעשה מעולם. לא בטוח שזה נכון עבור כולם ובאופן מוחלט וכתבתי למה.
  לא צריך שרופא יאשר לי לקחת פחות. למרוח יותר לא עוזר, וזה רשום בעלון. למרוח פחות זה פחות אופטימלי, אבל להזיק זה לא יכול, למעט אלו שרגישים ואז יסבלו תופעות לוואי מפעמיים ביום וגם מפעם. כל רופא תמיד יגיד לך ללכת לפי מה שכתוב בהוראות. מה שלא כתוב בהוראות זה שכל אדם מגיב אחרת, וחוק אחד לכולם הוא הגיוני בממוצע, אבל לא בהכרח לכל אדם. לגבי תוצאות עבור אנשים שלוקחים מינון נמוך יותר, זה לא דבר שרשום באיזה עלון, זה דבר של ניסוי ותעיה ומידע שאתה קורא באינטרנט על אנשים אחרים כמו בסרטון, ואז מחליט אם מתאים לך או לא. אני המון שנים משתמש, לא אחד שהתחיל אתמול, אני יודע שזה עובד אבל היעילות יורדת עם הזמן, גם אצלי, ולכן לא חששתי לרדת במינון, ואכן כלום לא קרה. ה-DHT מנצח מינוקסידיל לאורך זמן ככל שעולה הרגישות הגנטית.
  לגבי פער של 12 שעות, זה לא מדע מדוייק לא אפשרי ולא רלוונטי, אף אחד לא יעמוד עם שעון ויחכה שיעברו 12 שעות. אפשר 8, 10 או 14. ממילא הריכוז בעור בשימוש אחד יורד לחצי רק אחרי 22 שעות.
  גם כשיש מולך מידע, אתה צריך להפעיל את הראש ולא להיות רובוט. תמיד תחשוב רחב יותר וגמיש, ואל תקבל דברים כתורה מסיני, צריך להיות הגיון בדברים.
  גם עם פינסטריד יש כאלה שלוקחים חצי כדור ולא שלם, או פעם ביומיים ולא כל יום ומבסוטים מהתוצאות. יש כאלה שקונים כדור של 5 מג ושוברים ל-4 או 5 וכל חתיכה בגודל קצת אחר והכל נפלא.
  יש כאלה שסובלים מתופעות לוואי נוראות מיד, ויש שלא מרגישים כלום. לדעתי כל אחד צריך למצוא את עמק השווה עבור עצמו, ולבחור את דרכו, או את מה שהוא רוצה או מוכן לעשות בטיפול שלו. בפועל זה מה שקורה.
  וכמובן, יש מספיק רופאים שיגידו לך שגם פעם זה טוב, אתה יכול לחפש מידע באינטרנט, יש משתיל שיער ידוע שמצוטט באחד הפורומים שקראתי שאומר שפעם ביום יעיל בדומה לפעמיים, הוא כמובן לא חד משמעי כי לא רוצה להסתבך, אז הניסוח שלו הוא כזה.
  רופאים הרבה פעמים בעצם לא פועלים לגמרי כמו שכתוב בעלון של תרופה (ובלי קשר לתרופות נגד התקרחות, הכוונה לכל מני טיפולים רפואיים בתחומים שונים), כי למיטב נסיונם המקצועי והפרקטיקה אפשר במקרים בהם הם חושבים שנכון, להעלות או להוריד מינון, להאריך או לקצר זמן טיפול או מספר טיפולים או לשלב עם תרופות אחרות, גם אם זה לא מצויין בעלון. אתה אולי לא נחשפת לזה, אבל זה קיים המון.
  אני חושב שמי שמוכן או רוצה להעמיק ולקרוא ולנסות, יכול להגיע למסקנה שמתאים לו מינון נמוך יותר, אבל מי שלא רוצה להתעסק יותר מדי פשוט שילך לפי העלון.
  מצד שני – אני מזהיר את כולם, לא ללכת על מינון גבוה יותר ממה שהעלון מציין, אלא אם זה בפיקוח רפואי צמוד, בשום תרופה. דוגמא טובה היא מינוקסידיל בריכוז מעל 5%, שאינו מאושר על ידי שום רשות רפואית בעולם אבל נמכר חופשי באינטרנט, ניסיתי, סבלתי תופעות לוואי קשות והפסקתי, וגם כתבתי על זה בפוסטים רלוונטים. ועדיין, אתם תמצאו רופאים למשל בארה”ב שכן יתנו או ימליצו על מינוקסידיל בריכוז גבוה יותר, שהם מאשרים באופן אישי ללקוחות\מטופלים שלהם, וזה מותר וחוקי כי הרופא לוקח את האחריות וכפי שהסברתי קודם זה קיים בעולם ברפואה. הראשון שהמציא, בדק וקידם מינוקסידיל מעל 5% בארה”ב באופן מסחרי היה דר’ לי ממציא הXANDROX שהוא מינוקסידיל15% עם חומצה אזאלית.
  כיום זה לא חוקי לייצר בארה”ב מינוקסידיל מעל 5%, להפצה מסחרית.
  ה-FDA מזהיר משימוש בתכשירים כאלה.

 5. אוסיף says:

  אדמין אולי תוכל לספר בתור אחד שהתחיל עוד כשהיה לו רק קצת מפרצים איך לדעתך המניקודסדיל השפיע זה לא הצליח לשמר את מה שהיה? כמה זמן לקח למפרצים להיות יותר גדולים?

 6. עידן. says:

  תודה על התשובה המעמיקה.
  האם אפשר מידע בנושא הכרית בבקשה?

 7. חסוי82 says:

  איזה מידע אתה כבר צריך על הכרית כשאפשר להפעיל טיפה היגיון ושכל ישר…
  מן הסתם ככל שיעבור זמן רב יותר מאז שאתה מורח את החומר ועד שאתה שם את הראש על הכרית, פחות חומר יעבור אל הכרית ומשם אל הפנים. תמרח שעה לפני שאתה הולך לישון והחומר יספיק להיספג בקרקפת.
  עם זאת המציאות ביומיום לפעמים קצת שונה ומורכבת יותר ומה שאתאר עכשיו זה אחד המינוסים הגדולים בטיפול עם מינוקסידיל. לפעמים אתה עייף מדי כדי להמתין ופשוט הולך ישר לישון, לפעמים אתה מזיע בלילה וחלק מהחומר כן יורד אל הכרית ומשם לפנים ועכשיו בקיץ אתה גם מזיע ביום והזיעה עם החומר יורדת לך אל הפרצוף…אז להגיד שאין סיכוי שהחומר יבוא במגע עם הפנים גם אם תחכה ותעשה הכל לפי הספר אי אפשר ואכן, בתקופה שטיפלתי במינוקסידיל יכלתי להבחין בשיער פנים (בין הגבות, לחיים ושאר מקומות שלא בא לנו שיהיה שם שיער…) בצורה יותר נוכחת ומשמעותית.
  עכשיו כשאני לא משתמש במינוקסידיל המצב חזר למצב הרגיל והנורמלי כפי שהיה לפני כן.
  יש למינוקסידיל עוד הרבה מינוסים מעבר לשיעור יתר בפנים ובשאר האיזורים בגוף איתם הוא בא במגע, אבל בשביל זה תצטרך לעשות קצת שיעורי בית ולקרוא כאן פוסטים ותגובות או במקומות אחרים. לא חסר מידע בנושא

 8. שאלה לג'ימי says:

  שלום ג’ימי,
  כתבת שבמהלך הטיול השתמשת בתכשיר פעם ביום. אשמח לדעת אם מינון זה עזר לשימור השיער באותה תקופה.
  האם אחרי הטיול חזרת לשימוש של פעמיים ביום?

  תודה לשיתוף.

 9. גור says:

  אדמין אני כבר כמה זמן עוקב אחרי האתר ואשמח לדעתך בנוגע למוצר lipogaine.
  יש בו מינוקסידיל 5 וגם טוענים שמעקבי DHT. מה דעתך?

 10. admin says:

  יש בו פרופילן גליקול אז מעולם לא השתמשתי בו, אין מחקר שמראה השוואת שימוש במוצר כזה מול מינוקסידיל רגיל, אבל אם נניח יש תועלת במה שמוסיפים שם עדיין התועלת יכולה להיות מינורית או לא מהותית. אתה יכול לנסות. בכל מקרה יש קאץ’. והוא שאם התחלת איתו ואתה איתו נניח חצי שנה אתה תפחד לעבור ממנו למינוקסידיל רגיל, כי לא תרצה “לאבד” את התועלת שיש לו אולי מול הרגיל, גם אם אתה לא יודע אם היא קיימת. על זה הם בונים, שתפחד, ולא רק הם, כל מי שמוכר מינוקסידיל עם תוספות, ככה הם מייצרים ושומרים על לקוחות. חייבים לזכורלשאול את השאלות החשובות והכי חשובה היא – האם מה שאתה מורח חודר או נשאר על העור? ואם חודר – האם חודר לעומק העור היכן שהזקיק? והם הגיע לשם האם באמת מייצר אפקט? זה לא חוכמה להראות שבמעבדה לוקחים מבחנה, שמים DHT עם איזה חומר אז החומר חוסם אותו, זה לא אומר שזה קורה בזקיק אחרי מריחת הקרקפת.

 11. נתנאל says:

  שלום לכולם רציתי לשאול אני השתמשתי בעבר במינוקסי והתוצאות מדהימות אבל הבעיה שזה עושה לי תופעות של שיעור יתר בפנים ולדעתי גם בגוף השאלה היא האם אפשר להתגבר על זה או האם יש תחליף ראוי לזה

 12. admin says:

  לא חושב שאפשר, זו תופעת לוואי שגם כתובה בעלון לצרכן. “תחליף ראוי” אומר שאתה צריך לקרוא קצת ולחשוב בעצמך, לא תקבל תשובה מוכנה כי אין. בגדול הכי יעיל זה השילוש הקדוש, אבל לא בטוח שמתאים לך ללכת בכיוון הזה.
  http://www.fullhair.co.il/2009/05/%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A9-%D7%94%D7%A7%D7%93%D7%95%D7%A9/

 13. משה כהן says:

  שאלה דחופה מאודדדדדד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  יכול להיות שיש באיביי מינוקסידיל של קירקרלנד מזוייפים?
  ראיתי כל מיני פוסטים של אנשים בחו”ל וגם אני שמתי לב שיש קירקרלנד שמיוצר בישראל, ויש שמיוצר בארצות הברית. נראה לי משו פה מסריח…
  אדמין שמעת משו כזה?

 14. admin says:

  כשאתה קונה מאיביי ממוכר עם % שביעות רצון מעל 99%והוא סופרסלר, כלומר מוכן המון, אין מצב שתקנה מוצר מזוייף, כי אז אתה יכול להתלונן עליו וזה יפגע לו ב-% וגם אם זה נכון יכולים למחוק אותו מאיביי והוא לא יוכל למכור שם.
  קירקלנד מיוצר על ידי חברת פריגו. יש להם מפעל בישראל והם מייצרים כאן מינוקסידיל קצף שנמכר בעולם. לגבי התמיסה לא בדקתי. זה לא משנה.
  במקום לקפוץ חבל שלא חשבת קצת בהגיון, זה שאנשים כותבים שטויות לא אומר שצריך להאמין. זה נכון להמון דברים אחרים שכותבים בעיתון או בכלל בפורומים.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree