סיכום 2016

30 בDecember 2016 מאת: admin

עוד שנה חלפה, מה היה לנו שם?

תכלס לא משהו מיוחד. אין חדש תחת השמש, כבר שנים רבות שאין בשורה, אין מוצרים חדשים יעילים ואין תרופות חדשות.

לצערי אני ממשיך לקבל מיילים ותגובות כאן מצעירים עצלים, שבמקום לקרוא וללמוד שואלים שוב את אותן שאלות, אני מניח שזו תופעה שלא תעלם, רק חבל שהיא עדיין קיימת.

למי שלא מכיר את התחום וגם למי שכן אני ממליץ להכנס לאתרים אמריקאים, ולפורומים ולקרוא. שם נמצאות המאסות הגדולות של אנשים שניסו ומשתפים. גם ביוטיוב יש הרבה סרטונים. חשוב לא לקחת דברים כתורה מסיני, ולהפעיל חשיבה ושיקול דעת

אצלי ברמה האישית אין תנועה חיובית, אני ממשיך להקריח לאיטי, פונקציה של גנטיקה שלא ניתן להמלט ממנה של אבא קרח שכנראה העביר לי לפחות חלק מהנטיה התורשתית, וגיל כמובן, למרות שגיל אינו סיבה, אלא טריגר, כלומר אלו שנוטים להקריח, הגיל משחק, וככל שעולים בגיל עולה רמת ההתקרחות.

אני היום בדרגת התקרחות שבין 3V ל- 4.

השיער גם הוא הולך ומלבין, ואני לא צובע אותו כבר הרבה מאוד זמן, אלא מגלח אותו עם מכונה.

אני משתמש במכונת גילוח מעולה ולא יקרה, קניתי בארץ למרות שיכולתי לקנות יותר בזול מאיביי, פשוט הלכתי לזאפ בדקתי שם מה הכי זול ומשם קניתי

המכונה היא של פיליפס QC5570 headgroom

https://www.youtube.com/results?q=philips+headgroom

יש לה הרבה יתרונות, היא מאוד נוחה לשימוש, והיא מאפשרת גם גילוח בגובה אפס, כלומר ראש חלק לגמרי. פעם בשבוע אני עובר על הראש וסוגר את הפינה, מקדימה בגובה 2 והשאר בגובה 1.

כמובן שממשיך לטפל כדי לשמור על הקיים כמה שניתן, או במילים אחרות להאט את הבלתי נמנע. למעשה אין לי הרבה ברירות, דלילות ובורות, כולל כיפה בקודקוד ושיער לבן מקדימה ובצדדים משולב עם כהה יותר מאחור זה לא מחזה משובב נפש, הדרך לטשטש את כל זה היא פשוט לגלח.

בקיצור, סופחתי למגלחי השיער, זה כנראה בלתי נמנע אצל מקריח ממוצע, ומתישהו מגיע השלב שבו אתה מבין שפשוט אין לך ברירה, וזה לוקח זמן, אתה מבין אתה זה סופית אחרי שאתה מגלח כמה פעמים, ואחרי כמה חודשים נותן לזה לצמוח קצת… ואז אתה קולט טוב טוב איזה ברדק יש על הראש, והמראה האחיד של הגלוח הוא פשוט האופציה היחידה.

ניתן לומר שהשנה היא תפנית מבחינת המצב, ניסיתי השנה ללכת על הדברים הכי חזקים שיכולתי לחשוב עליהם כמו מינוקסידיל בריכוז 15 אחוז וספיירו, והבנתי שמסוכן ללכת על טיפולים ומוצרים תרופתיים פיראטיים שאינם מאושרים ועל כך גם כתבתי בהרחבה, למרות שבהחלט יתכן שהם יעילים, כמו שכתבתי למשל ה15% נראה לי מאוד יעיל, כולל במקרה שה5% לא, אבל המחיר… סבל ויתכן גם נזקים גופניים ובריאותיים שפשוט הופכים את כל העניין לבלתי רלוונטי עבורי. אני כותב זאת שוב – עדיף להיות קרח ובריא, מאשר עם שיער אבל עם נזקים בריאותיים או תפקודיים.

לאן ממשיכים מכאן? תכלס הכל כבר נכתב.. אז מבחינתי זה להמשיך לעקוב ולהתעניין, לראות מה קורה בעולם, להכנס לאתר כזה או אחר, אבל תכלס עבורי התמונה די ברורה, באמצעים הקיימים שאני מוכן לקחת, נותרו הכלים הישנים והמכונה, ומה שיהיה יהיה. אני שלם לחלוטין עם הדרך, שכללה גם לנסות דברים לא מאושרים כמו ה15%, ולוותר על דברים שנראים לי אישית מסוכנים מדי כמו פרופסיה כלומר פינסטריד. זה שאנשים לוקחים דבר כזה או אחר, לא מעניין אותי, אני בוחר מה כן ומה לא, ולא הולך אחרי טרנד או המלצה של רופא בתחום הזה, פשוט מפעיל שיקול דעת ואוסף מידע באופן עצמאי ומקבל החלטה מחושבת שלוקחת בחשבון כל מני פרמטרים, ודרך אגב אני פועל ככה גם בתחומים אחרים בחיים.

בתחום ההשתלות גם כן אין חדש, רק שנראה לי שהיום התחום צומח, ואנשים מוכנים ופתוחים יותר לאופציה הזו, כולל ליסוע לחו”ל בשביל זה, שזה הדבר הנכון לעשות למי שסגור על עצמו בנושא, כי בחו”ל נמצאים המקצוענים ושם גם ניתן לקבל אחריות, כמובן שחובה לבצע מחקר ועבודת הכנה ולהבין את המשמעות וההשלכות, שהן כמו שכתבתי רבות, הופכות את העניין לדעתי האישית ללא כדאי, ועדיין מכבד את מי שבוחר לעשות. השתלת שיער עבורי היא דבר מיותר, מסוכן, כואב (ואל תאמינו שאומרים שלא כואב, זה סבל קשה מהרגע שפגה השפעת ההרדמה שיכול להמשיך שבועות וצריך לקחת את זה בחשבון) משאיר צלקות ולא פותר את הבעיה לטווח ארוך, שכן השיער הלא מושתל ממשיך להקריח, והוא ימשיך אצל מי שאמור להקריח.

אני מסתכל כרגיל מסביב, ורואה שגם נושא ההתקרחות הפך להיות דבר שפחות חוששים או מתביישים לדבר עליו, לעסוק בו, או להיות שייך אליו כלומר מקריח שלא מסתיר אלא פשוט מגלח. בגלל שיש כל כך הרבה, אפילו בקולנוע זה כבר לא סיפור, ואם פעם זה היה חריג אז היום כוכבים רבים הם קרחים. אתה יכול להיות מקריח מצליח, וככל שעולים בגיל מבינים שמה שחשוב בחיים זה לא שיש על הראש אלא מה שבתוכו.

ולסיום – לינק לכתבה של חיים אתר בנושא

http://www.maariv.co.il/journalists/Article-568626

שתהיה שנה טובה עם כמה שיותר שיער, ואם לא – לא נורא, זה רק שיער, מי שיש לו פרופורציות על החיים יודע למה הכוונה.

 

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: , ,

תגובות

24 תגוובת על ”סיכום 2016“
 1. יוסי says:

  היי
  קראתי כמה פוסטים שלך ויש לי שאלה…
  אני מתחיל להקריח באיזור הקרקפת מאחורה.. זאת ממש ההתחלה עכשיו.
  הייתי אצל מומחה במרפאה בבני ברק, שלפי האינטרנט הוא אחד הטובים בארץ
  הוא הציע לי שיטה שהוא הבלעדי שלה בארץ שנקראת P.R.P
  האם ידוע לך על השיטה הזאת?
  הוא הסביר לי שלוקחים דם מהראש ומפרידים את החלקים הטובים והרעים ואז מזריקים שוב לתוך הראש.
  כל 3 חודשים טיפול.
  אחרי 2 טיפולים רוב האנשים מפסיקה הנשירה ולחלק גודל מחדש

  מכיר?

 2. Fade Out says:

  הכתבה של חיים אתגר – אמיתית וכואבת. שורה תחתונה, מי שהתמזל מזלו ומצא בת זוג כששיערו שופע הרוויח. מי שלא יצטרך לעבוד הרבה יותר קשה.

  ובקשר אליך, אדמין יקר, כמו שאמרת, “הכל כבר כתוב”.ניסית הכל (חוץ מימה שפוגע בבריאות), וכמו שאמרת, פתרונות חדשים אין באופק..

  זה מרגיש קצת כמו סיום מסע, לטוב ולרע. היה כאן תהליך של תקווה, צפייה, ובסוף אולי אפילו טיפה אכזבה או השלמה, לא?

 3. admin says:

  ליוסי – אין ממצאים ברורים שזה עובד, במקרים רבים זה לא, ובינתיים אתה משלם סכומי עתק, וכמובן – תצטרך לחזור כל כמה זמן לעוד סיבוב.. עוד אלפי שקלים. מציע לך לקרוא על זה באופן עצמאי ולא לקחת כמובן מאליו בעל אינטרס שמספר סיפורים ושאמור לקבל ממך הרבה כסף, ולא משנה באיזה תחום מדובר..

  לפייד – סיום? כן ולא. אנחנו רק בשר ודם, ולא נראים כל החיים כמו בגיל 20, לצפות להראות בן 20 כשאתה בן 50 זה לא רק לא הגיוני, זה מעיד על בעיה נפשית, לכן בוא לא נגזים עם הקטע של להראות מושלם, וזה כולל שיער. אין לי כוונה להפסיק לטפל כך שאין סיום ולא יהיה מבחינתי לעניין, ואני אמשיך לשמור על הקיים כמיטב יכולתי ותחת המגבלות, הכי גרוע מה כבר יכול להיות? זה לא החיים, לא הבריאות, קצת פרופורציות. יש השלמה עם העובדה שבלורית כבר לא תהיה, אז מה? לרוב הגברים אין בגיל מסויים, זו דרכו של עולם. אין אכזבה, יש הבנה שלא ניתן להחזיר את הגלגל, וצריך להתגלגל קדימה, מציע את זה לכולם. נכון, לבלורית יש יתרונות רבים, אבל לא לכולם יש, אז שווה לפתח יתרונות אחרים, עם בלורית לא הולכים למכולת וזה לא מה שיקבע אם תצליח בחיים בשום תחום. כשאתה צעיר, או מול נשים מסויימות יש יתרון לבעלי בלורית, אבל זה יעבוד אם זה מתחבר לשאר המראה ולמה שאתה משדר, ועם הזמן היתרון הזה הולך ונעלם. אני חוזר לסגנון של ג’ייסון סטייטם ואחרים, בוא נניח שהוא לא היה מפורסם, עדיין, אחד כזה היה מצליח מאוד, כי הוא משדר סטייל מסויים, ויש לו אישיות, פתחו אישיות, פתחו את עצמכם והשאר יבוא טבעי.
  מה שחיים אתגר מתאר זה דבר שכולנו מכירים, וכתבתי על זה רבות,בהתחלה יש הרבה לחץ ופחד, לאבד את זה.. עם השנים והגיל, הדברים משתנים, מבטיח לך.

 4. עדי says:

  קראתי את דברייך ידידי, וגם קראתי את דבריו של חיים אתגר (אגב תודה על הקישור, לא ידעתי בכלל שהוא מקריח).

  בכל מקרה, זו בהחלט בעייה נפשית לרצות להראות כמו בן 20 גם בגיל 50, אבל כנראה שיש כאלה שבורכו בגנים טובים יותר, כמו קיאנו ריבס שאמנם כבר יש לו קמטים במצח ובצידי הלחיים, אבל התחיל להלבין רק לאחרונה… וכל פעם שאני רואה בני 40+ עם רעמה ושיער שחור (לא צבוע) ועם זיפים שחורים – זה קצת מעורר קנאה.

  אתה ידוע מה? להלבין זה בקטנה, מקסימום צובעים, אבל כשאתה מקריח וגם מלבין בגיל 30 זה מרגיש כאילו נדפקת מכל הצדדים… קצת מבאס להלחם בכל החזיתות, לבזבז שעות בבוקר על פאקינג להראות “סביר” למרות שלי אישית יש בייבי פייס ובלי שום קמט.

  שלא לדבר על התופעה ההזויה שאני פוגש אנשים בני 24-26 שגם מקריחים וגם יש להם שיערות לבנות (WTF?!) אבל צרת רבים נחמת טיפשים… זה לא באמת מעודד ולא אמור לעודד אותנו…

  עדיין שוקל תוספת (פאה איכותית) אבל העסק לא זול ואני מפחד מזה, כמו שציין חיים אתגר, למרות שיש מלא בתעשייה שמסתובבים עם זה, מספיק שפעם אחת תפשל עם ההדבקה וזו פאדיחה לטווח ארוך.
  מצד שני זו לא התעסקות סזיפית כל בוקר עם קונסילרים ומיון שיערות לאיזורים המקריחים…

  בקיצור – מבאס, מבואס וממשיך להתבאס…
  שנה טובה!

 5. יוסי says:

  היי אדמין תודה על התגובה..
  כמובן שלא אשלם אלפי שקלים לפני שבדקתי.
  בכל מקרה נראה לי שאתחיל עם מינוקסי 5 ונראה איך זה מתקדם.
  כדאי לי להתחיל עכשיו או לחכות?? כי כרגע רק באיזור הקרקפת יש לי דלילות קטנה, בשאר האיזורים בראש הכל בסדר.

  לגבי מינוקסי, מישהו אמר לי שעדיף להזמין מחו”ל כי בארץ הוא לא טוב.
  הסתכלתי גם כאן בפוסטים ורשמת שיש אגף של קניות מאיביי.. אני לא ממש מוצא אותו.
  מה אני צריך לרשום באיביי כדי למצוא את המינוקסי הטוב ולהזמין? האם יקחו לי מכס?

  תודה מראש

 6. admin says:

  אם לא טיפלת עם מינוקסידיל מה אתה רץ לזרוק כסף על PRP? אם אתה לא יודע מה האופציות שלך למה אתה לא יושב ולומד?
  להתחיל או לחכות – אתה תחליט, אתה צריך מישהו שיגיד לך מה לעשות? למה? כי אתה לא מסוגל לקבל החלטות שנוגעות לעצמך? תתאפס בן אדם.
  מישהו אמר לי – שוב, תתאפס בן אדם, תתחיל להפעיל את הראש עצמאית ותפסיק לחפש שאחרים יגידו לך.
  קניות באיביי – רושמים באנגלית minoxidil 5% ומתקבלים את של הנוזל, או שרושמים בצרוף המילה foam ומקבלים מינוקסידיל קצף.
  אין מינוקסידיל רע וטוב, בגדול, הכי “בטוח” כלומר מה שהכי נפוץ וידוע זה של kirkland והוא גם הכי זול. תעשה מיון לפי מחיר+משלוח מהזול ליקר, ומוכר עם כ-99% ומעלה שביעות רצון קונים. יש המון מוכרים. הכי חסכוני לקנות 3 מיכלים מינימום, כשאני מזמין אני תמיד מזמין 3. מעמ לוקחים על קניות מעל 75$, ומכס מעל כ-300$, אז מכס לא יכול להיות אבל למי שקונה סטוק גדול מאוד של מינוקסידיל יכול להיות מעמ.

 7. יוסי says:

  בחשיבה הגדולה אתה צודק אבל עצם זה שנכנסתי לפה וקראתי זה אומר שאני יושב ולומד.. וכמו כל דבר בחיים יש אנשים שמבינים יותר וכאלה שמבינים פחות.
  נכנסתי לכאן כדי לשמוע עצות וביקורות מאנשים שכבר חוו ומבינים יותר ממני, ולכן ביקשתי את עזרתך.
  בכל מקרה אתחיל עם הקצף ונראה איך זה מתקדם.

  תודה רבה

 8. עדי says:

  אגב אפרופו הפוסט של חיים אתגר לגבי שאר המנחים, הוא קצת טועה, יש כ”כ הרבה מנחים ומגישים קירחים, בעיקר בערוץ 10, נגיד בשישי עם איילה חסון היא מוקפת בלא מעט קירחים ומקריחים, חוץ מאור הלר יש שם המון שמקריחים… אביעד גליקמן, אלי לוי, אבי עמית ועוד המון…

  שלא לדבר על דני רופ שכבר שנים הולך עם קונסילרים בהגזמה, לפני כמה שבועות כשאכלתי ארוחת צהריים ראיתי את זה מהמטבח והייתי חייב לצלם כי זה כ”כ בולט וברור, שימו לב לגוונים בשיער, וכשיש לו רקע בהיר או מסכים (מזג אוויר) מאחור, רואים שיש לו דלילות וגוש של קונסילר…
  http://imgur.com/a/YdANB

  אפרופו דני רופ, הוא אירח את רודריגו הזה, ועל הדרך שמתי לב שגם אצלו משהו מוזר בשיער, אמנם יש לו רעמה אבל שימו לב לצידי המפרצים, קצת מוזר, נראה כמו יחידת שיער אולי? כמו בסרטונים של יחידות השיער האיכותיות שפורסמו פה בעבר…

  שורה תחתונה – כל הסלבס סובלים מזה, יש כאלה שמוצאים פתרון קוסמטי (קונסילר או יחידת שיער) ויש כאלה שעושים גאלח… ותזכרו שמדובר באנשים עם בוחטה כסף, לא כולם בוחרים לעשות השתלה, כנראה שהם יודעים יותר טוב מאיתנו שבסוף שום דבר לא עוזר וכשמרימים ידיים ועושים גאלח, לפחות אפשר להתנחם בזה שאין לך צלקות מאחורה, כי אייל גולן מצא לו פתרון גרוע להסתיר זאת עם קעקוע מכוער…

  שבוע טוב

 9. אור says:

  כתוצאה מההתקרחות אני מסתפר על 0 ואח”כ מגלח את הראש.
  יש טיפול שבו אני אוכל להפטר לצמיתות משיער הראש הנותר?

 10. וין דיזל says:

  שלום לכולם,
  שאלה לי אלייך אדמין.
  אני מעוניין לעבור השתלה אצל דוקטור בהאטי בהודו
  והמרפאה שלו לא מספקת אחריות כתובה אלא סוג
  של הסכם ג’נטלמני שהוא עומד מאחורי התוצאות שלו
  לטוב ולרע בעוד שמרפאות עם רופאים יסרי מוניטין כמו בטורקיה
  או קפריסין מספקים אחריות למשך של שנה לפחות.
  אני קצת בדילמה כי לבהאטי יש אכן מוניטין ולא מעט קבלות
  אך עניין האחריות קצת מטריד אותי. אשמח לשמוע עצתך

 11. admin says:

  דיזל אם זה מטריד אותך יש לך אופציות עם אחריות. יש מספיק בעלי מוניטין שנותנים גם אחריות. אתה יכול לפנות אליו ולהציג לו את הסוגיה, לבדוק לאן הוא מכוון, אם הוא אומר לך לשכוח מזה, שכח ממנו.. זה מה שאני הייתי עושה. לחסרי מוניטין שנותנים אחריות לא הייתי מתקרב, צריך לוודא היטב לאן אתה הולך, ושיש למקום מוניטין מעולה של שנים.

 12. וין דיזל says:

  תודה רבה

 13. מקס ש says:

  אדמין!!!! וכולם!!!!

  זוכרים שהגבתי פה פעם על החברה הזו רפליסל שמפתחת טיפול חדשני בעזרת תאי גזע.
  אז נתקלתי היום בפייסבוק באתר בעברית שמסביר הכל על הטיפול הזה!
  זה נשמע ממש מקצועי ומבטיח ואומרים שהטיפול יהיה זמין ב2018!!

  אני מצרף פה לינק:

  http://nextgm.co.il/

  אדמין תעבור על זה ותתן את דעתך בבקשה!

 14. admin says:

  רק ביפן, כתוב שם “הטיפול ישווק ביפן וצפוי להיות זמין לציבור בשנת 2018. קבלת אישור טיפול כזה בכל מדינה אחרת ייקח הרבה יותר זמן..”
  עוד חזון למועד, וצריך לראות שבאמת זה עובד על כמות גדולה של אנשים, לקבל ניתוחים שונים על התוצאות ומידע נוסף שחסר כרגע, אז אני לא רואה איך זה דבר שצריך עכשיו להתלהב ממנו. היפנים ינסו את זה, או בקיצור הם יהיו שפני הנסיונות בשלב הראשון.
  יותר מעניין מי עומד מאחורי האתר הזה, ומה האינטרס שלו, וזה מוזר שאין רמז אפילו, מבחינתי זה קצת חשוד.

 15. מקס ש says:

  תשמע אני עברתי על האתר. וגם חיפשתי מידע באנגלית בזמנו. זה שהטיפול יאושר ביפן לא מונע ממך או מאמריקאי כזה או אחר לטוס לשם ולהינות ממנו.

  אבל מה אתה אומר על אופי הטיפול? נשמע הגיוני? הם טוענים שמדובר בטיפול רפואי לכל דבר ולא איזה קרמים של ללין חחחח.

  וואלה אם זה משהו אמיתי אני טס ליפן בלי למצמץ בכלל! מה יש לי כבר להפסיד? את השיער שהולך ונעלם לי גם ככה?

 16. חסוי82 says:

  נשמע מאד מאד מבטיח והגיוני כל מה שרשום שם. השאלה באמת מי אלה NextGenMed ומה האינטרס שלהם כשהם מציעים להירשם לעדכונים וכו’. האם זו חברה שמתיימרת בעתיד לקנות את הזיכיון לטיפול הזה בארץ?
  האם אלה סתם נוכלים שמתרגמים מידע זמין באינטרנט לעברית ומפתים אנשים להשאיר להם פרטים לצרכים מפוקפקים? מאד מוזר וכמובן שאין שם עם מי לדבר.

  בכל אופן אם אכן הטיפול הזה יאושר ביפן וינתן גם לזרים (סביר שלמקומיים תהיה עדיפות גבוהה יותר ואת הזרים ישחטו במחיר- שלא אופתע אם יעמוד גם על עשרות ומאות אלפי שקלים- הרי יש לא מעט אנשים נואשים בעולם שישלמו את הסכומים האלה כדי להחזיר את השיער שלהם), הטיסה לשם תהיה הבעיה האחרונה.
  כמו כן יצטרך לעבור זמן כדי לדעת בוודאות שאין כאן סיכון של תופעות לוואי שיכולות תיאורטית גם להיות מאד מסוכנות כמו סרטן וכו’, עקב ההתערבות בתאי גזע.

 17. עדי says:

  אדמין וחסוי82 – לגבי שאלותייכם המוצדקות בנוגע למי עומד מאחורי האתר, כל המידע על בעלי הדומיין מופיע כאן: https://www.whois.net/

  אסייג ואומר שאין זה אומר שבעלי הדומיין הם בעלי האתר, לפעמים זה רשום על שם החברה או האדם שבנו את האתר. אבל בהחלט אפשרי להגיע אל NextGenMed למי שיתאמץ.

  נ.ב סקפטיות מוצדקת, עם כל השרלטנים שם בחוץ קשה להתלהב מאתר כזה או ממידע שנראה מבטיח.
  שבוע טוב!

 18. מקס ש says:

  תגידו אתם רציניים? חחח מה אכפת לי מי עומד מאחורי האתר?! מה הם כבר יעשו עם המייל שלי? ישלחו לי פרסומות של קורסים של איביי ואמאזון?! גם ככה המייל שלי מפוצץ בשטויות האלה אז לא אכפת לי. גם פה אני רושם מייל כדי להגיב חחחח מאיפה אני יודע שהאדמין לא מעביר אותו לאנשהו? (אל תדאג אדמין חחח אני בטוח שלא)
  לגביי מחיר, האמת שכשקראתי על זה באינטרנט באנגלית בזמנו, דיברו על כמה אלפי דולרים בודדים. 3-5, אבל זה היה לפני איזה שנה ומשהו, אני לא יודע מה השתנה מאז.

  כל מה שאני רוצה לדעת זה האם יש תקווה!! זה הכל. ובגלל זה פניתי למקום שבו למדתי כמעט כל מה שאני יודע על ההתקרחות שלי. אדמין סיקרת פה מלא מוצרים, חלקם היו אפילו הזויים במעט, ונתת מידע שאני לא יודע אם הייתי מוצא במקומות אחרים. עד היום משתמש בכרינג’ן שהכרתי בזכותך ורוכש את המינוקסי 15% עם ה5% חומצה אזאלית של מינוקסידילימקס ועל כל זה שמעתי ולמדתי לראשונה כאן.

  מה הסיכוי שאתה עושה עוד פעם את הקסם שלך ובודק את כל הטיפול הזה לעומק מהמקורות שלך? כתבו שזה עובר תהילכי אישור רפואיים. יעני כמו מינוקסי, פרופסייה והשתלות שיער, לא? אתה יודע מה אתה מקבל ואתה יודע מהם הסיכונים. או שזה לא ההגדרה לאישור רפואי?

  בכל מקרה, אשמח לדעת אם יש לזה התכנות.

 19. חסוי82 says:

  תיגש לאתר של Replicel בעצמך ותראה מה הם מפרסמים. גם יש להם עמוד בפייסבוק. אתה צריך את אדמין שיתרגם לך מאנגלית לעברית?
  ממה שקראתי שם ההתלהבות די מצוננת, גם ההסכם עם החברה היפנית לא בדיוק מושלם ומדברים שם בגדול על עוד כמה שנים כדי לקבל אישור סופי ולעבור את טווח הניסוי של 5 שנים ווידוא של עוד כ24 חודשים לתוצאות ותופעות לוואי.
  יש לא מעט אנשים נואשים שמגיבים להם בתגובות ולא מקבלים שום תשובה קונקרטית.
  לא מבין מה האינטרס של NextGenMed האלה, אבל התמונה הורודה שהם מציירים היא לא בדיוק המציאות כרגע וכנראה שגם לא בעוד שנה.

 20. מקס ש says:

  האמת שקראתי את הידיעה ההיא. יש להם פאקים עם היפנים, אבל זה לא קשור לטיפול, אלא לתמלוגים שהם יהיו זכאים להם.

  בכל מקרה יש עדכונים באתר הזה בעברית, אז אני אשאר עם יד על הדופק.

  לגביי מה האינטרס… כתוב באודות שהם אתר מידע על רפואה של טיפוח בכללי. אולי הם מתיימרים לרשום על עוד טיפולים. יכול להיות זה איזה פרוייקט של סטודנטים מי יודע או אולי אתר שרוצה להיות איזה מגזין ממותג.

  יש שם אגב, אופצייה לשאול שאלה. אני אשאל כמה דברים ואעדכן אתכם.

 21. admin says:

  מי שהשקיע בהקמת אתר כזה מחד ומאידך מסתתר ואתה לא יודע את זהותו, ותוך כדי גם לוקח ממך מייל לניוזלטר, זה אדם או גוף מסחרי שאינו אמין ומוכר (אחרת לא היה מסתתר) והוא בעל אינטרס כלכלי של לעשות כסף. האתר הזה הוא לא איזה מעשה פילנטרופי של סטודנטים, תשכח מזה.
  אני לא הייתי מתרגש יותר מדי, או בונה על זה בכלל. כל הנושא של תאי גזע הוא בחיתולים, עובדה שזה לא מאושר במערב, וגם ביפן עוד נראה.
  וכמובן תמיד לזכור, היכן שיש ביקוש בתחום הקוסמטי חיצוני תמיד תמצא אינסוף מוצרים שלא עובדים וכן שרלנטים שמוכרים לוקשים בלי לגבות עם הוכחות ואחריות.

 22. חסוי82 says:

  בכל מקרה האתר או מה שזה לא יהיה (NextGenMed) הוא לא האישו. מה שמעניין זו הטכנולוגיה, המחקר עצמו והחברה שעומדת מאחוריו. יש לחברה הזו שם- Replicel וכמו כן גם לחברת הקוסמטיקה היפנית שכביכול משתפת איתם פעולה. לשתי החברות יש אתרי אינטרנט שמתעדכנים כל הזמן ועמודים בפייסבוק עם תגובות של אנשים. באנגלית כמובן.
  אם כבר להתעדכן ולהבין מה קורה כדאי לפנות ישר למקור ולא למתווך ישראלי שמתרגם לי את מה שהוא רוצה עם האינטרסים שלו. די ברור לי שאין להם שום קשר לחברות המפתחות.
  צר לי לאכזב את אלה שמפתחים חלומות על פיתרון קרוב, סופי ואלגנטי להתקרחות. לצערי (אני אתכם) זה לא הולך לקרות בשנים הבאות ואין לנו ברירה אלא להאחז ב”פתרונות” חלקיים ומוגבלים שבנמצא כמו פרופסיה ומינוקסידיל. לאמיצים שלא הלך להם עם אלה יש גם דוטסטריד. זהו בעיקרון.
  הא כן…ויש גם השתלות. סוג של הימור בקזינו לעשות את זה.
  אישית נתתי צ’אנס לפרופסיה והתגברתי על הפחד. קרוב לסגור חודשיים ולא מרגיש בתופעות לוואי תודה לאל. מקווה שבקרוב יראו גם התוצאות אם כי גם הקפאת המצב כמו שהוא תהיה תוצאה טובה עבורי המצדיקה את השימוש.

 23. מקס ש says:

  מת על האופטימיות שלכם חחחח.

  בכל מקרה הם ענו לי ואני מעדכן. הם טוענים שהם אתר מידע שמסקר את הטיפול הזה כרגע ויסקר טיפולים עתידיים נוספים בתחום הביו-טק שנוגעים לתחום היופי והקוסמטיקה.
  הם טענו שהם עושים זאת כי אף אתר אחר בעברית לא מסקר את הדברים בצורה מקיפה לצד המון אתרים אמריקאים זהים שדווקא כן. היות ורוב הישראלים אינם חפרפרות של גוגל, דוברי אנגלית ומבינים גדולים בתחומים האלה הם לקחו את המושכות ומנגישים את המידע הזה בעברית לישראלים.

  לגביי הטיפול, אני עוקב אחריו גם באנגלית וסך הכל יש קורלצייה בין מה שנכתב שם לבין מה שמדווח בשפות אחרות, הן ידיעות של החברה והן ידיעות כלליות.
  אי אפשר לומר שהטיפול הזה הוא רעיון טפשי… המחקרים נראים נורא מעודדים. החברה שמשתפת איתם פעולה זו שאסיידו חברה בעלת שם בינלאומי בתחום הקוסמטיקה.
  מה שהם עוברים כרגע זה מה שהמון חברות ביו-טק עוברות שזה לא קל. הם הולכים על פתרון שאמור להיות מאושר רפואית מה שאומר שאין להצהיר על כלום עד שהמחקרים הקליניים מאשרים הכל ב100%- ןזה לוקח המון זמן וכסף.

  גם קראתי שלהבדיל ממחקרים בתחום הסרטן (אלפים בשנה) יש רק 50 מחקרים בתחום ההתקרחות בשנה. לפעמים גם אני חושב… רבאק מי שימצא טיפול ותרופה לזה יהיה אדם מאוד עשיר, אבל כל התהליך הזה הוא לא טיול בפארק כמו שזה נדמה.

  אין דבר כזה טיפול רפואי שהוא שרלטנות- או שזה עובד בצורה בטוחה ויעילה מספיק ואז זה מאושר ומדווח או שלא. וגם כל מדינה והתהליך שלה. מה אתם חושבים שאם אישרתם משהו במידנה X אז זה מאושר מיידית בY?
  נגיד ישראל בדרך כלל מקדמת טיפולים מאושרי FDA או של האיחוד האירופי, אבל אם תתן להם טיפול מן השורה שאושר באוסטרליה אתה תצתרך לבצע ניסויים קליניים במשך 6 שנים בארץ עד שתוכל להפיץ את הטיפול כאן. אותו דבר הפוך. אם אישרת טיפול בארץ אתה תצטרך לעבור את אותו תהליך מייגע בארה”ב בעת הצורך.

  בכללי אני בא מתחום ההשקעות והדנל”ן- משקיעים לא מתים על הביו-טק, מדהים הרעיון ככל שיהיה, בגלל שזה לוקח המון זמן וכסף יחסית לסטארטאפים בתחום ההי-טק. מחקרים, רישומיי פטנטים, ניסויים קליניים והמון שיווק עד שיוצרים תשואה משעותית.

  לגביי הפאסימיות, אז רק תשדעו שאוניבריסטית ריקון ביפן יחד עם עוד שתי חברות גדולות דווקא עובדות על פתרון של שכפול זקיקים ומדברים עליו חזק ושהוא יהיה זמין בשוק ב2020.

  להבדיל מהטיפול הזה, הם מבודדים שתי סוגי תאים אחרים מהשיער האחורי ובעזרת ג’ל תלת מימדי מייצרים את התנאים שגורמים לתאים האלה להתמזג ולהתמיין לרקמות של זקיק שיער שעמיד בפני האנדרוגן הגברי. הם בעצם יוצרים יריעה של זקיקי שיער שהם שכפול של הזקיקים האחוריים ופשוט משתילים לך אותם אחד אחד. בעצם כמו השתלת שיער רק בלי הגבלה של זקיקים ומבלי לקחת את הזקיקים האחוריים בפועל.
  מה כן? הטיפול הזה בהחלט יהיה יקר יותר.

  וואו!! אני ממש מעורה בכל הדברים האלה והכל מקריאה!! חחחח כנראה אני ממש נואש. אדמין אתה רוצה שאני ירש אותך? חחח

  בסופו של יום כמוני כמוכם… אני רק רוצה את השיער שלי בחזרה או לפחות לשמור בוודאות על מה שעוד נותר.

 24. admin says:

  כמה הערות
  – הם יכולים לטעון, ואם אתה קונה את זה סבבה, אני לא, איש לא ישקיע ככה באתר וגם יקח מיילים לשם שמיים, יש פה אינטרס כלכלי שיתגלה בהמשך.
  – התחום של שכפול שיער זה דבר שמדברים עליו הרבה שנים, כנראה לעשות זה יותר מסובך
  – יש טיפול רפואי שהוא שרלטנות בעולם הקוסמטיקה, יש טיפול גם שהוא יעני רפואי או בתחום האפור שהוא שרלטנות, אתה יכול להביא דוגמאות בעצמך, אני רק אתן אחד – משתיל שיער שהוא רופא, אבל אוי ואבוי למי שעובר תחת הסכין והצוות שלו, שלוקח כסף אבל לא מבטיח תוצאות. אחד שאסור שיעשה השתלות, אבל אין שום רשות שעוצרת אותו מלהמשיך.
  – זה פשוט לא נכון שבכל מדינה זה לקוח המון שנים. מה שרשום בחו”ל אפשר די בקלות לרשום בארץ, וזה לא לוקח הרבה זמן. זה הליך, אבל קצר יחסית.
  – סיפורים כמו חול, אין בשום מקום בעולם אישור לכל התוכניות הללו. זה שמבטיחים ומספרים זה יפה, בוא תביא לי מדגם של אנשים שעברו את ההליך בהצלחה וללא תופעות לוואי, אין דבר כזה.
  – עוד רחוק היום שתירש אותי, קודם כל צריך צורת חשיבה מסויימת, ביקורתית וספקנית, לפני שאתה בא לבחון דברים ולהציג אותם לאחרים.
  -הלוואי שימצא פתרון, עובדים על זה פה ושם אבל לעניין הגנטי עדיין לא מצאו מענה מושלם, כל התחום בלי קשר לשיער עדיין בחיתולים, יקח עוד המון שנים עד שתהיה פריצת דרך. אני שמאמין שזה יגע כי הגנום זה סוג של קוד, או מחשב, אבל יש מורכבות גדולה מאוד כי לא יודעים איזה גן עושה מה, ועם אילו גנים נוספים הוא משתף פעולה, כלומר זו מערכת מסועפת ומורכבת שטרם פוצחה. כשהיא תפוצח אולי נהיה אלוהים, כי על הדרך ידעו איך לעצור את ההזדקנות.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree