טיסת המושתלים

26 בNovember 2016 מאת: admin

 לפני מספר שבועות יצא לי לטוס לגרמניה, לעיר הנובר, שהיא העיר -13 בגודלה בגרמניה לפי ויקיפדיה. בכל מקרה, הגעתי דרך איסטנבול עם חברת טורקיש והטיסה מאיסטנבול הייתה מפתיעה במיוחד.

מה שהיה מבחינתי די מפתיע היא כמות מושתלי השיער על הטיסה, שבדיוק חזרו מהשתלה בתורכיה. זה דבר אחד לקרוא פורומים, לראות תמונות או לשמוע סיפורים, ודבר אחר לראות את זה מולך בלייב, אמיתי במרחק נגיעה.

לא פחות מ-4 צעירים כאלה היו על הטיסה, ואפילו היה בה מושתל סטריפ ותיק ולא צעיר, קרח ומגולח, עם הפס המפורסם. אותו לא צילמתי, אבל הצלחתי לצלם שלושה מתוך ארבעת הצעירים.

הכל התחיל כשהייתי  בדרך לשער שממנו יוצאת הטיסה, מולי חלף בחור שעבר השתלה ענקית של FUE ולקח לי כמה שניות לעכל מה בדיוק עבר מולי, לצידו הייתה בחורה, וההשתלה שלו הייתה מהפרונט ועד לקודקוד, כמסביב לראש הלא חבוש רואים את החורים באיזור התורם, המון המון נקודות אדומות.

טוב, מעניין, אבל אני הייתי בדרכי לעניינים אחרים, אז יצא לי לראות משהו לא שגרתי, אבל אז הגיע השוק.

בהמתנה לפני העליה למטוס אני קולט 3, אחד בודד ושניים ביחד כנראה חברים או אולי אחים, לא ברור.

התגברתי על הבושה, שלפתי את הסמארטפון וצילמתי את הבודד שהיה לידי יושב ואחר כך קם בתור למטוס ועמד לפני, לא ברור אם עבר סטריפ או FUE כי הוא היה חבוש.

המושתל הראשון

ועוד אחת בתור לפני עליה למטוס

עוד תמונה שלו

את השניים שבאו ביחד לא הרגשתי בנוח לצלם, קלטתי אותם יושבים כשעמדתי מאחוריו בתור, אבל במטוס הצלחתי לצלם אותם כשהלכתי לשירותים:

השנייםעוד דבר מוזר – לפני השניים יושב מושתל נוסף, ליד החלון, אני לא זוכר אם זה הראשון, או בחור חמישי, אבל זה כבר לא משנה ואולי יותר מעניין לספר לכם שאיך שאני מצלם, פתאום אני קולט ששני שורות לפני יושב המושתל עם ההשתלה הגדולה שחלף מולי כשהייתי בדרך לטיסה.. ומביט בי כשאני מצלם אותם, בטח תוהה מה אני עושה… זה לא איפשר לי לצלם אותו למרות שזו הייתה יכולה להיות תמונה מדהימה, מיהרתי לצעוד הלאה לקדמת המטוס למושב שלי.

מושתל הסטריפ הותיק ישב בשורה מצד ימין לבחורים המושתלים, קלטתי אותו דרך הצלקת הברורה כשצילמתי אותם, היה לו ראש מגולח על אפס וקרחת גדולה, סימן להשתלה עתיקה שאולי לא הצליחה, ובכל מקרה לא הייתה רלוונטית להמשך התקרחות השיער הקיים, שהמשיכה בכל מקרה.

מבין הארבעה, שניים היו בנפרד, ושניים היו ביחד. הם לא שוחחו אחד עם השני למעט השניים ביחד. לא ברור אם הגיעו מקליניקות נפרדות או מאותה אחת (ברור שהשניים היו מאותה אחת, אולי גם הראשון כי גם לו היה את הסרט השחור ואולי זה משהו נפוץ בתורכיה).

השאלה ששאלתי את עצמי היא מה קורה בטיסות חוזרות אחרות לערים הגדולות בגרמניה.. לא היתה לי תשובה, אבל נראה שתורכיה היא מעצמת השתלות עבור גרמנים ואולי לא רק, ומעניין כמה מושתלים חוזרים מאיסטנבול לערים הגדולות..

בכל מקרה, כל המושתלים היו צעירים בשנות ה-20 או לקראת סופן, שניים היו עם השתלות ענקיות מבחינת היקף, כשרואים שרוב הזקיקים מבחינת צפיפות הם בקדמת הראש, ואלו שבאו ביחד עשו בעיקר מפרצים כשאחד עשה ממש רק אותם כפי שרואים בתמונה והשני עשה קצת יותר.

כשראיתי את ההשתלות במפרצים היה לי ברור שהם יהיו חייבים לחזור לעוד השתלות, כי מה שמאחורי המושתל ימשיך להקריח, מה שגרם לי לתהות שוב על אופן החשיבה של אנשים, וכמה הם לוקחים זאת בחשבון או מתרכזים בכאן ועכשיו בלי לחשוב יותר מדי על מחר. לכם אני ממליץ תמיד לחשוב לטווח הארוך, ולהבין את כל ההשלכות, כי לסיים עם קרחת וצלקות זה מחיר שלדעתי לא שווה ולכן השתלות לדעתי הן דבר בעייתי, שלא פותר את הבעיה לטווח ארוך אצל רוב האנשים. כמובן שאצל הצעירים יותר לכאורה התוצאה נראת טוב יותר, גם כי הם נורווד נמוך יחסית וגם כי יש להם שיער מלא יחסית היכן שלא נשר, אבל עם השנים זה משתנה, וכמובן צריך להמשיך לטפל, אולי לקחת פרופסיה בהמלצת המשתיל וכו’, מחיר שרבים לא יהיו מוכנים לשלם, או לא מודעים לו (מעבר לסיכונים שיש בהשתלות).

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: השתלת שיער
תגיות: , ,

תגובות

37 תגוובת על ”טיסת המושתלים“
 1. עדי says:

  ממש מדווח מהשטח הא? חחח איזה צלם פפארצי הפכת להיות…
  מצחיק שהם לא חשבו כובע או משהו, ככה הם מסתובבים? מלבד לפאדיחה, זה מסוכן מבחינת זיהום להניח את הראש כך על מושב שמיליוני אנשים הניחו את ראשם קודם לכן.

  רק מלהסתכל על זה והחשיבה לטווח ארוך שהזכרת, מפחיד אותי לעבור תהליך שכזה למרות שגם אני עוקב כבר שנים אחר הטכניקות השונות, השתלה תמיד הפחידה אותי… לא יודע, כנראה שבבוא העת כשהקונסילרים כבר לא יעזרו לי, אצטרך לקחת החלטה קשה – או גאלח על הסכין, או תוספת שיער… השתלה ופרופסיה זה משהו שאני ממש לא רוצה לעשות.

  עדיין חוקר ועוקב בכל המישורים, לא מוכן להרים ידיים ולעשות גאלח, נמנעתי מזה כבר כמה שנים, חבל להכנע עכשיו! מה גם שקרחת לא מתאימה לי בפעם האחרונה שניסיתי כשהחלו המפרצים, ואני עצלן מדי להתגלח כל יום, אז לגלח את הראש גם?!? מתסכל מאד! מצד שני הפחד מ”פאה” או תוספת, הוא פחד מוחשי… למרות שזה “שגר ושכח” וכיום כבר קשה להבדיל (באיכותיים והיקרים) עדיין לא ממהר לקחת החלטה חפוזה ולא רציונלית. אבל בהחלט מתחיל להמאס לי כבר, כ”כ מעצבן ומתסכל שאין מזור, משהו שלפחות ייתן לנו תקווה אחרי כל השנים האלה! אוףףףף!

  תודה על הדיווח 😉

 2. ג'וני says:

  אהלן עדי מה העניינים..
  גם אני חושב על תוספת שיער כבר זמן מה..
  אשמח מאוד אם תוכל לשתף פה דוגמאות מוצלחות לכאלו תודה!

 3. עדי says:

  עשה חיפוש, היו פה דוגמאות בעבר, וגם דיונים בעד ונגד – חשוב שתגבש דיעה משלך.

 4. עדי says:

  סתם סרטון שצפיתי בו ביוטיוב ושיעשע אותי, מדוע הפאות הפכו מסמל סטטוס של עשירים לפאדיחה?
  https://youtu.be/n57NZCjOAKI

 5. ליאור says:

  איך נותנים להם לצאת ככה?! זה לא מסוכן ?
  הלוואי והיה לך מעט תעוזה, קצת חוצפה ואומץ לראיין אחד מהם, שאלות סיכונים וכ’ו 🙂

 6. אסף says:

  אהלן חברים,
  אני מופתע מההתנהגות של הכותב, וההתלהבות הלא ברורה שלו לצלם מושתלים חדשים. מה שעוד יותר מפתיע אותי זה שבאתר כזה אתם לא מודעים לכך שאיסטנבול היא מעצמת ניתוחי השתלות שיער כמו שתיאלנד היא מעצמת ניתוחי שינוי המין. בנובמבר היה פה מפגש של יומיים עם נציג של אחד המרפאות באיסטנבול שהגיע לארץ כדי לבדוק את הביקוש. הלכתי למפגש ונדהמתי לגלות כמה ישראלים הגיעו כדי לשמוע מה יש לו להגיד על ההשתלה. יום אחרי זה כבר הגעתי אליו לבדיקת התאמה של כמות זקיקי שיער להשתלה ומהרגע להרגע קבעתי תור לדצמבר ועשיתי השתלה FUE ( עשיתי רק מפרצים). גם אני הסתובבתי ככה בשדה תעופה של איסטנבול והיו אתי עוד 4 ישראלים שגם עברו את תהליך אצל הרופא הזה וכולנו קיבלנו כובעים מיוחדים להסתובב איתם בדרך מהשדה באיסטנבול חזרה לארץ כדי שלא נצטרך ללכת חשופיי ראש ומבוישים , אבל עדיין היינו צריכים רק להניח קלות את הכובע על הראש שחס וחלילה לא יגע בהשתלה. זה כל כך סטנדרטי אצלם שבמהלך השהות שלי שם אני מטייל עם הישראלים בשדרה המרכזית שם ואנחנו רואים פשוט עשרות בחורים מסתובבים ככה בלב העיר באמצע היום בלי בעיה. רק מעיד על הביקוש המטורף ועל סיכויי ההצלחה שכל כך הרבה בחורים מגיעים לאיסטנבול בשביל הניתוח הזה. מציע לכם לבדוק את העניין . גם זול יחסית גם כי אחוזי ההצלחה מטורפים. גילי נאות – הסיבה שתיקתקתי את זה כל כך מהר זה כי ידעתי שעד שנה הבאה המפרצים כל כך יעמיקו שכבר לא אוכל להסתירם כמו שאני עשיתי עד היום. ידעתי שזה או עכשיו או אף פעם, לפני שאנשים ישימו לב שאני מקריח. ץחזוק עצמי אנשים לא צריך לחכות להיות קירח כדי ללכת לעשות את זה. בימים אלו אני מסתגר לבדי כי החברים לא יודעים אז אני בנתיים מתחמק, וממתין להופעתי המחודשת בקרוב, בלי שאף אחד ישים לב שעשיתי באמת משהו.

 7. admin says:

  אסף כמה הערות:
  – סיכוי סביר שאתה תחזור לעוד השתלה שם
  – אצל מי?
  – השתלה לא מונעת קרחת באיזורים הלא מושתלים, אתה מציג את ההשתלה כפתרון מושלם שמונע קרחת וזה לא.
  – לוקח לאודם באיזור המושתל לרדת כחודשיים-שלושה, לא ברור לי איך אתה נעלם כל כך הרבה זמן

  וקצת פיקנטריה לסיום – חזרתי מצהריים משפחתיים, אחותי מספרת שבעלה של חברה טובה שלה חזר עכשיו מהשתלה בתורכיה, והוא סובל מאוד מכאבים ולמעשה מנוטרל ולא יכול לעזור עם הילדים.. מה שמפתיע שזה זוג עם 4 ילדים והוא בחור בן 41, הסבל של אנשים מסויימים כה קשה שהם מוכנים ללכת על זה גם כשלכאורה אין להם סיבה, למשל נשואים עם ילדים, קשה להכנס לראש של בנאדם ולהבין מה באמת עובר עליו, אני לא מכיר את האנשים הללו ואין לי פרטים, אבל ללא ספק תורכיה היא מעצמה עולמית, אםכי צריך לזכור שרק קליניקות מסויימות, מעטות מאוד, נראות רלוונטית כמו ASMED למשל.
  ממה שראיתי, וכפי שאנחנו רואים בפורומים ואתרים שונים רוב המושתלים אלו צעירים, והכמות הוכלת ויורדת ככל שעולים בגיל, ועדיין תמצא פה ושם גם גילאי 40 שעושים, אם כי מעט יחסית לצעירים, נראה שזה קשור לרצון להיות אטרקטיבי מול נשים, כלומר בעיקר לרווקים.

 8. אסף says:

  צודק לחלוטין שאצטרך לחזור לעוד השתלה לקודקוד אבל לקחתי זאת בחשבון… בנתיים זה נותן לי עוד כמה שנים של שקט להמשיך ולהראות צעיר (אני בן 33) וזה הרי מה שכולנו רוצים בסופו של יום. כל המושתלים שראיתי אם זה בקלינויקות או אם זה ברחובות איסטנבול או בשדה תעופה, כולם כולל כולם היו צעירים. אפילו עשינו שלום אחד לשני ברחוב כשראינו אחד השני. אני לא אומר שזה פיתרון קסם אבל מה עדיך? להשתעבד באופן יומיומי לרג’ים שכולל חמש או שש משחות/שמפפואים דלק גמדי ננסי קטני וים הוצאות? כמובן שלא הלכתי בלי המלצו ת והלכתי לקליניקה שהומלצה לי על ידיד שני חברים שעשו שם שניהם אחרי שנה נראים מעולה. המחיר לטיפול הינו 2250 יורו וכולל 3 לילות במלון בוטיק כולל ארוחת בוקר(די עלובה אבל לא נורא) וכולל טיפול PRP יום אחרי הניתוח (רק טיפול PRP לבד בארץ עולה בין 2000 ל2500 שקלים). אני חודש אחרי וכמעט כל הגלדים נשרו, אוטוטו ואחזור לאוויר העולם. מבחינת האזור שממנו נלקחו השתלים (צידי הראש ומאחורה בעורף ) יש אדומומיות בשבוע הראשון אבל איך שגודל השיער מאחורה אף אחד לא רואה (לראייה חזרתי לעבודה 8 ימים אחרי ואף אחד לא שם לב). כאבים לא היו אחרי הניתוח מה שכן מפריע לי זה כמות הזמן שלוקח לשיער המקורי שלי לצמוח (מעולם לא הייתי עם גלאח ככה שזה די מתסכל לחכות שהשיער המקורי יגדל). בכל אופן כמו שאמרתי זה לא פתרון קסם אבל בעיניי עדיף להשתעבדות עם שלל תכשירים. כיום אני אחרי8 שנים של לקיחת פרופסיה והתחלתי כרגע גם טיפול ברוגיין קצף בהמלצת הקלינקה בטורקיה וגם בכדורי PRIORIN שהם המליצו עליהם, לא יודע כמה הם עוזרים אבל נאמר לי שזה ויטמינים לשיער ושחשוב שאקח לשמירה על הקיים כדי להאט את התרחבות המפרצים.

 9. admin says:

  לא צריך להשתעבד לשום רג’ים מיוחד, ובטח שלא ל-5 טיפולים, מה שכן שווה להבין מה עובד ומה לא ומה בזבוז זמן ולהחליט על דרך פעולה. מבחינתי כיום רק מינוקסידיל ותמיסה נגד DHT טבעית בערב (שלא ברור אם עובד) וניזורל מדי פעם, בשילוב עם מכונת גילוח ותספורת גלאח, פשוט כי מי שמקריח הטיפולים הקיימים החיצוניים לרוב לא יעזרו לאורך זמן, אפשר גם לקחת פרופסיה מי שמוכן לחלק זה מאוד עוזר. אתה לקחת 8 שנים פרופסיה, והשילוב של פרופסיה עם מינוקסידיל אמור להיות הפתרון הכי טוב כטיפול אם שמים בצד תופעות לוואי של פרופסיה. זה שלא שמת מינוקסידיל עד היום קצת מוזר לי.
  כדורי PRIORIN לא מיועדים נגד התקרחות גברית טיפוסית, הם אולי עוזרים לשפר צמיחה של שיער קיים ואל תשכח שאתה אחרי ניתוח לכן הם יכולים לשפר את ההחלמה ולקצר את השלב עד התחלת הצמיחה מחדש של השיער המושתל.
  כמובן שגם אפשר לגלח את הראש ולהמשיך הלאה.
  האדמומיות שאני מדבר עליה היא באיזור המושתל, ולא באיור התורם. חזרת לעבודה אחרי 8 ימים כולם אמורים לראות מה הולך לך מקדימה.
  לא כתבת את שם הקליניקה שהיית שם.

 10. אחד says:

  היי אדמין,
  אני בן 28…
  אשמח לתשובה ממך,יש לי איזה סוגיה ואני אשמח לשמוע חוות דעת רצינית ממך…קראתי את כל התגובות שלך ובא לי לצחוק קצת על עצמי(בהנחה מהיכרות עם התגובות שלך שזה מה שאשמע…)
  אז ככה…
  אני בחור רגיל(לדעתי,כן)לא לחוץ כמעט,הכל טוב בקיצור…
  לפני 3 שנים עשיתי 3 פירסינגים(עגילים בסחוס,לא רגילים בתנוך)
  מפה לשם ההחלמה שלהם בין חצי שנה-לשנה,שצריך לחטא אותם טוב ולשמור מזיהומים…
  בתקופה הזאת שחיטאתי אותם במסירות,הרגשתי עיקצוצים בקרקפת בעת החיטוי…לאחר זמן מה,באותם מקומות שהרגשתי עקצוץ,התחילו להגיד לי אנשים שאני מקריח באזורים אלו…(היה לי שיער טיפה דליל,אבל בסדר יחסית)יש לי תמונות של קו שיער קדמי,קודקוד,פדחת…בכל שלב…לפני הפירסינגים,ואחרי…
  שהם החלימו,מדי פעם הם קיבלו אינפקציה,וטיפלתי בהם וזה עבר…בין הטיפולים שוב היו לי עקצוצים(כיאלו הגוף מגיב בסטרס לחיטוי…)
  לפני 4 חודשים התחלתי לטפל עם רוגיין,רולר סיכות,וניזורל…היה שיפור עצום!!!יש לי תמונות שאני מצלם כל כמה ימים,באותה שעה,עם אותה תאורה.
  לאחרונה בשבועיים האחרונים התחילה לי אינפקציה ושוב הרגשתי עקצוצים רוב היום עם תחושה שהשיער זז ונושר…ובאמת בתמונות רואים נסיגה רצינית!!!,התחילו לי מקומות עם עיגול בו שיער דליל כמו קוצים,ומסביב שיער מלא…
  אין לי ספק כי רוב הבעיות בשיער מהסטרס של הפירסינגים(אני לא לחוץ באף מצב כמעט,רק פה משהו הגוף לא מגיב נורמאלי).
  אני אוהב את הפירסינגים,הם “יושבים” עלי יפה,בחורות רובן מאוד אוהבות ואומרות שזה מוסיף המון(אני רווק)אבל זה עושה לי נזק עצום לשיער!!!
  אז מצד אחד אני אומר בא לי להעיף אותם קיבינימט,השיער יותר חשוב והוא מאוד חשוב לי,גם ב4 חודשים השקעתי בו במסירות לא פספסתי פעם אחת,ושיניתי תזונה….מצד שני 3 שנים טיפלתי בהם ואני אוהב איך שהם עליי,למרות שבינינו ביומיום זה לפעמים מעיק,צריך לשמור שלא יקבל מכות,ולשמור מאבק וכו…
  מה היית עושה לו היית במקומי?

 11. admin says:

  אין לי תשובה כי אני לעולם לא הייתי עושה דבר כזה או קעקוע, ואני לא רואה מה הקשר לשיער אבל בוא נניח שיש, ובוא נניח שעשיתי, אז מיד הייתי מוריד.

 12. אסף says:

  עדכון, נשרו לי כל הגלדים וכעת אני נטול גלדים. בעבודה הודעתי מראש שאני עובר טיפול בראש ושאצטרך לחבוש כובע בחודש חודשיים הראשונים שלאחר הטיפול. מה שהתכוונתי לגבי האזור התורם זה שכבר אחרי שבוע לא רואים את האדמומיות והשיער שצומח מסתיר את תוצאות הטיפול בצידי הראש ומאחורה לכן רשמתי שעל אף שאני חובש כובע כעת בעבודה , לא שמו לב כשחזרתי לעבודה שבכלל עשיתי איזשהו טיפול כי גם המאחורה וגם צידי הראש חזרו “למצבם הרגיל”. כן אציין שלפי מה שאני רואה כרגע ישנם “חורים קטנים” באזור המושתל שנראים כאילו השיער המושתל לא נקלט בהם אבל זה עדיין מוקדם מידי כדי לקבוע אבל באובראול הכללי אני מאוד מרוצה. פתאום יש לי קו שיער אחיד סוף סוף ועם התספורת הקצרה זה נראה מאוד מחמיא. אולי אאמץ תספורת קצרה בהמשך.
  DR SERKAN AYGIN CLINIC
  בשלב הזה לא אוכל לתת המלצות כי אני צריך לחכות לפחות עוד 5 חודשים כדי לראות את מירב התוצאות ועד שנה כדי לראות את האפקט המלא אבל מה שכן אני יודע שמצידי עשיתי את מה שיכלתי ועכשיו הטיפול זה לשמר את הקיים. כמו שאמרתי , SELF GROOMING תחזוק עצמי, אין מה לחשוב יותר מדיי.. ללכת לתקתק את זה ולחזור בידיעיה שזה עוד הליך (אמנם לא פשוט) לשמירה על הקיים ואין שום בושה בזה.

 13. admin says:

  לא שמעתי על הרופא הזה והקליניקה.
  משיטוט קצר באינטרט – אין לו כמעט סרטוני יוטיוב, ומה שיש לא מראה מה שצריך להראות (שקיפות, לפני-אחרי וכו’). אתר האינטרנט שלו מיושן ואין בו מה שצריך להראות ולהציג. הוא גם לא חבר בשום ארגון בינ”ל, ואני מניח שלא נותן אחריות לתוצאה. ועדיין הלכת אליו ולא לאחרים, מה גרם לך? המחיר?

 14. אמיר says:

  אם ברופאים עיסקנן
  dr hakan doganay , מה דעתך עליו אדמין ? נכון שהוא המוביל בתחום ?

 15. חסוי92 says:

  אהלן אדמין, סליחה שאני קוטע.. רציתי לדעת מה עמדתך לגבי דר בהטי מהודו. פגשתי את הנציג שעבר כבר שתי השתלות.

 16. admin says:

  חסוי אז הנה אתה רואה שצריך יותר מהשתלה אחת, זה כבר מלמד על מורכבות העניין, אני חושב שכל רופא שחבר באיגוד השתלות בינ”ל, עובר ביקורת אובייקטיבית בפורומים, מקפיד על שקיפות, ונותן אחריות לתוצאות יכול להיות רלוונטי. הרי כל התחום הזה בנוי על האינטרנט, ועל התמונות, הסרטים והמידע בפורומים, בסופו של דבר אחרי שאתה חוקר ומעמיק וחוקר, אם אתה מסוגל לעבוד תוך שיקול דעת ולא מהבטן אתה מגיע לקבוצה כזו של קליניקות\רופאים שיכולים להיות רלוונטים עבורך. קשה לומר מי הכי טוב, ברור שיש לא מעט שיכולים להיות רלוונטים אבל עוד יותר שלא. בהודו הוא מספר אחת, וכתבתי עליו ועל האתר שלו באחת התגובות, אני יודע שיש לו נציגות כאן ואתר ישראלי, אבל יותר מעניין האתר המקורי שלו שמראה סלבס הודים שעברו אצלו השתלה. אני לא יודע אם הוא נותן אחריות לתוצאות (כלומר אם לא נקלט לתקן ללא עלות), זה דבר ששווה לבדוק, אני הייתי עושה רק אצל מי שנותן אחריות (בכתב).

  אמיר – לא נכון, והוא גם חטף חזק בפורום המצורף
  http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/181266-warning-if-considering-dr-hakan-doganay-read-first.html

 17. חסוי92 says:

  ברור לי לגמרי, יש אנשים שההתקרחות מאוד ברורה, אני עם מפרצים ואיבוד שיער בכתר, וכל השיער עצמו מלמעלה ניהיה דליל לאט לאט.. אני מאמין שאני יהיה נוורד 5 השאלה אם קירח לגמרי או לא.
  התייעצתי עם כמה רופאים שחלקם פסלו אותי וחלקם לא:
  פסלו – אדרוגן, פרדוני (למרות שאני חייטב להגיד שאצל פרדוני הם “שכחו אותי” ורק אחרי שהזכרתי הם ענו. נראה כדי סתם להוריד אותי מהגב), שניהם המליצו לי פרופסיה חצי שנה – שנה, ולשלוח תמונות מחדש.
  אישרו כמתאים להשתלה עם כמות זקיקים שונה לחלוטין – רחאל (2500), מארס (1000) (hdc), יאמן (2750) (טורקיה) ובהטי (2000).

  מעניין ההבדלים הגדולים, אני עוד לא שם, אבל מתקרב לקחת החלטה אם לפעול ואצל מי. מצד אחד הייתי רוצה לעשות השתלה כמו אצל רחאל שייתן לי קו שיער צפוף ונמוך, מצד שני אני חושב על זה שב HDC הם נזהרים עם חשיבה לעתיד.

  צריך לקחת החלטה נבונה ומושכלת כמו שאתה תמיד אומר, לא להסתנוור ולהבין את המצב.

  אגב הנציג שיתף אותי שהוא ילך כנראה לעוד השתלה ובזה יסיים את מסע ההשתלות שלו אצל בהטי.

 18. admin says:

  חסוי אני מציע לך לרדת מזה. אני יודע שהפנטזיה מושכת, וגם אני מדי פעם רואה סרטונים של תוצאות FUE, אבל עדיף להשאיר את זה ברמה הזו. אם פסלו אותך, תפעיל את הראש ונטרל את הרגש, יכול להיות שלא כדאי לך להכנס לזה. פרידוני זה אחד שאומר אמת בפרצוף, וגם שאר הצוות שלו, אני עצמי שלחתי לו פעמיים במרווח של מעל שנה וכתבו לי שנראה שמצבי הורע ושצריך להשתיל יותר מההערכה הקודמת וגם הם דיברו על פרופסיה. הכמות המדוייקת – אפשר לדעת רק כשרואים אותך, על בסיס תמונות זו רק הערכה, וגם אז יש כאלה שמשתילים הרבה יותר זקיקים. מבחינתי פרידוני הוא סמכות עליונה, הוא ידוע כמאוד אמין ושונה משאר הקליניקות שמנסות לשווק, זו אחת הסיבות שכתבתי שאם הייתי עושה אז אצלו. מי שמוכן לפסול ולוותר על כסף אמין בעיני יותר מאלו שמוכנים לעשות לך. תיזהר מכל אלו שמנסים למשוך אותך לעשות אצלם, ומספרים לך סיפורים, אל תשכח שאנשי מכירות מקבלים עמלות, הבריאות שלך לא ממש מעניינת אותם.

 19. חסוי92 says:

  זה קשה מאוד לאבד שיער בגיל 25 , הייתי מוכן לשלם הרבה כדי לקבל עוד כמה שנים עם שיער. אני מאוד מבין אותך ואתה כל כך צודק. אבל מה עושה בנאדם המכשול הפסיכולוגי אצלו כל כך גדול ? אני באמת מנסה להשלים וזה פשוט לא עובד. אני חשבתי אולי על HDC שבאמת עושים עבודות יפות מאוד, הם אמרו לי שפסלו הרבה אנשים ולזה אני דווקא מאמין. יש לי איזה תקווה של שיער מתולתל עם טיפה שיער גוף. מדהים מה שהם עשו לרוי, הבנאדם היה צריך להיות קירח לגמרי.. אני עוד לא עושה כלום, ממשיך עם ההלוואה החיסכון ועדיין חיי על זה.. אבל זה ניהיה קשה מיום ליום, נורא קשה. אתה צודק, ואני מסכים איתך בכל מילה, באמת ! אנחנו נראה מה יהיה.. אני משתדל להיות זהיר ומחושב. תודה רבה כמו תמיד על התשובה

 20. עדי says:

  חסוי, הלוואה וחסכון או קונסילרים (במקרה שלי) זה נהיה קשה מיום ליום בהחלט.
  לא יודע מה יהיה, אני לא רואה פתרון באופק, שום בשורה ושום חדשנות מלבד לדברים שכבר עשור מכנים כפריצות דרך ולא ראינו שום דבר מתממש, אני כמובן מדבר על השתלות, שכפול זקיקים ושאר ירקות שלא ממש קורות.

  אני באמת חושב או גלאח או תוספת שיער איכותית, הדקות שלא רואים עין רגילה, אבל חושש מזה כפי שציינתי בעבר, מצד שני אני צעיר מדי כדי לעשות גלאח, או להצטייד בצלקות מאחור, אז אני מקווה שכשהקונסילר לא יעזור, אולי תוספות שיער יעזרו לי למשוך עוד כמה שנים עד שאחליט מה הלאה…

  אךך… לא פשוט להקריח בימנו, הכל סובב סביב הוליווד ונישות ואידיאליים פיקטיביים 🙁
  שבוע טוב חברים.

 21. חסוי92 says:

  קיבלת חוות דעת לגבי השתלת שיער כבר ?

 22. עדי says:

  לא, אני לא מתרשם משום שיטת השתלה, זה סיכון אחד גדול, גם לסבול, גם לעשות שוב השתלות כל כמה זמן וגם מלא כסף. ובואו נודה בזה, זה לכמה שנים ואח”כ כולם גומרים בקרחת (גאלח) וחבל להדפק עם צלקות.
  מעידף את כל הסבל (דקירות וצלקות) להחליף בתחזוקה של תוספות (פאות) והעלות זולה יותר וכמובן לא תשאיר קרחות. אני כבר על סף ייאוש, הקונסילרים כבר לא עוזרים, חושב ברצינות על החתול הארור, למרות שכמו שכתבתי פעם, שכן שלי עושה באחד הסלונים שיקר שם קצת, אבל זה ממש נראה אמיתי כי הבסיס הוא שקוף ולא רשת, אז אני מקווה לקבל אומץ ולקפוץ לשם לנסות. אעדכן אם אקבל אומץ ואם בכלל אתרשם.

 23. אני says:

  לאדמין רואים שאם הקמת את האתר שיער הוא דבר משמעותי ביותר בחיים שלך(לא מאשים אותך הוא אלמנט דרמטי במראה של בן אדם) נשמע שניסית את רוב הדברים שקיימים חוץ מפרופסיה מסיבות מובנות(יש סיכוי לתופעות לוואי בלתי הפיכות אני גם לא הייתי נוגע בזה) אז מה הבעיה שלך עם השתלת שיער ? מה הסיכון בזה?
  זה לא שיש סיכוי שתמות או משו זה בעיה של מחיר ?

 24. admin says:

  על הבעיות בהשתלה נכתב כאן בהרחבה רבה, תשקיע קצת ותקרא. יש גם מידע רב באתרים אחרים ובפורומים אמריקאים. הסיכונים רבים, וכמובן מדובר בחיתוך של זקיקי שיער והשתלתם מקדימה, שזה הליך ניתוחי, שמשאיר צלקות וגם לא מבטיח מראה טבעי לאורך זמן, כי השיער הלא מושתל ממשיך לנשור ואתה ממשיך להקריח, כלומר פשוט לא כדאי ולא פותר את הבעיה לאורך זמן. זה דבר שאתם הצעירים מתקשים להבין, כי אתם לא בשלים כל כך בשכל ואני מאוד מבין את זה. לוקח זמן להיות מסוגל לחשוב מהראש ולא אומוציונלית, זה דורש בגרות ויכולת לדחות סיפוקים, להיות מסוגל לחפש את התמונה הרחבה, לא להתפתות, להיות חשדן, לחפש את מה שמסתירים ממך, לחפש את הסכנות והחולשות, להבין מה עיקר ומה טפל. יש צעירים שיש להם את זה, מעטים, אצל הרוב, כמוני זה הגיע עם נסיון חיים.
  האתר נפתח ב-2009, עברו 8 שנים. גם אני קצת התבגרתי, ואני יודע להבחין בדברים החשובים באמת.
  הכסף לא משחק בכלל, אני יכול מחר לשלם אצל הרופא הכי טוב שיש. זה שיש כסף לא אומר שאתה תרצה לעשות ניתוח כזה, להיפך, היום אני חושב שזו טעות לעשות דבר כזה, ואין סיכוי בחיים שאעשה.
  למה אני צריך לחתוך לעצמי את הקרקפת? כדי להראות יותר צעיר? יותר טוב? האם שיער על הראש זה באמת כל כך חשוב? התשובה היא לא. מה שחשוב היא האישיות שלך. אני מגלח את הראש כמו לפחות חצי מהגברים, וממשיך הלאה. אלו הגנים שלי, לטוב ולרע, לצערי לא נולדתי עם גנטיקה של שחקן קולנוע, אבל אני בר מזל בהמון תחומים ואומר תודה. אם אתה צריך להבין כמה תודה גם אתה צריך לומר תעשה סיבוב במחלקה אונקולגית בבית חולים ותבין.
  הרבה צעירים רואים את העולם בשחור לבן. אם אין לי בלורית איזה בחורה תלך איתי, בטח לא החתיכה. אז יש לי חדשות בשבילך, זו גישה לא נכונה. ברור, להראות טוב תמיד נותן יתרון, ומנפח את הבטחון העצמי, וזה בדיוק מה שאנשים רוצים, את הבטחון הזה. אבל מה לעשות שזה לא רציונלי, ולא אפשרי, כי נולדתי עם גנים מסויימים, ולנתח לעצמי את הקרקפת לא ישנה את העובדה הזו. אני מציע לך לקרוא את הפוסט העתיק הבא:
  http://www.fullhair.co.il/2009/06/5-%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%A8-%D7%94%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%97-%D7%94%D7%9E%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A2/
  אני עברתי את כל השלבים. ועדיין מטפל במה שאני מוכן לטפל שלא גורם נזק, לשמור על הקיים אם אפשר. אני לא קרח, אני מקריח ברמה 3V של נורווד, למרות שאבא שלי היה קרח נורווד מכסמלי בגילי כך שלא קיבלתי ממנו 100% אלא נטיה מסויימת. זה מה יש. את הכסף שלי והיכולות אני משקיע בדברים שחשובים באמת בחיים, אל תשכח שאנחנו רק בני תמותה ולעולם לא נראה כמו בגיל 25 לנצח, זה המשחק של החיים.
  מי שרוצה לעשות השתלה, סבבה, ובתנאי שהבין את כל ההשלכות והסיכונים, וכאלה לא חסר, ולכן לדעתי לא כדאי ועובדה שרוב הגברים בעולם לא עושים, פשוט כי זה לא פתרון מספיק טוב. קל ליפול בפח של התמונות לפני אחרי, בסרטונים ובסיפורים. זו אשליה מתקתקה. אם יבוא יום, ויהיה אפשר לשכפל שיער ולהשתיל אותו, בצורה בטוחה, לא יהיו יותר קרחים, ואולי גם אני אשקול.

 25. חסוי92 says:

  אדמין אתה יכול לתת דוגמאות של אנשים שעשו השתלה ונשארו מגוכחים ? לא נתקלתי ביותר מידי חוץ מאנשים שהלכו למשתיל שההשתלה לא הצליחה והם נשארו עם צלקות.

 26. admin says:

  בטח, כל אלו שאתה רואה עם הצלקת מאחור.
  אנשים שעשו FUE קשה לדעת, כי הם מאריכים קצת מאחור (לא גלאח), ואז אין צלקת נראת, הם יכולים להראות מקרחים ועדיין לא תדע אם ומה עברו, אפשר רק לחשוד. אני ראיתי מישהו שעשה FUE והוא דליל מאחור ובצדדים וגם בהשתלה, כלומר דליל בכל הראש.
  צריך לזכור שבשנים הראשונות הכל יכול להראות נהדר, הבעיה באה בהמשך כשמתחילים להקריח גם בקודקוד. הבעיה העיקרית היא לסגור את הקודקוד שהוא שטח גדול, אין מספיק זקיקים לכסות בצורה טובה. תניח שנורווד 4 צריך מינימום 4000 זקיקים 5 5000 וכו’, וכמובן צריך איזור תורם שופע. ככל שאתה מוציא האיזור התורם יראה אכול יותר. את המקרים הלא מושלמים אתה לא תראה, אלא אצל מי שיצא לא טוב והוא מוכן להחשף. יש מעטים שעשו את זה בפורומים אמריקאים. אצל צעירים בנורווד נמוך יחסית של 3-4 התוצאות הכי טובות כי עדיין יש מספיק שיער קיים, בנורוודים גבוהים התוצאות לא משהו ואין כיסוי מלא של הקרקפת, תבדוק בעצמך. מי שרוצה להשתיל ולא אכפת לו להיות דליל או קרח נניח בקודקוד, יכול למלא מקדימה, אבל אני לא רואה את ההגיון בזה. גם ג’ייסון סטייטם לא, גם ברוס ויליס. אם הם יכולים להיות קרחים וגבריים, זה אומר שגם אתה יכול, אם תתן לזה לעצור אותך זה יעצור, אם לא תתן זה לא.

 27. אני says:

  השתלה מתאימה למי שצריך לכסות חלקי קרקפת יחסית קטנית למשל כמו מי שמקריח רק במפרצים וכדומה
  וגם העניין מאוד יקר לא לכל אחד יש עשרות אלפי שקלים אם א לא מעל 100 אלף שקל לשלם במיוחד במצב הכלכלי בארץ אם וכאשר יגיד טכנולוגיית השיבוט או שכפול שיער שיהיה ניתן להכפיל כל שערה בלפחות 10-20 פעמים זה ייתן פתרון מושלם לרוב המוחלט של הגברים ודי מוזר שעוד לא מצאו את זה כי הטכנולוגיה של שיבוט תאי גזע קיימת כנראה במקרה של השיער לא משקיעים מספיק בשביל למצוא פתרון

 28. admin says:

  יקר זה יחסי, מעל 100 אלף זה בטח לא. זה בטח לא מוזר שלא מצאו, זה הגיוני מאוד, גם לא מצאו דרך לשכפל תאים אחרים מסוגים שונים, וגם אם כן זה לא אומר שאפשר או נכון להשתיל אותם בגוף. הרפואה עוד לא שם, מקווה שתהיה.

 29. אני says:

  לאדמין אם אפשר לגדל בתנאי מעבדה תא שהוא זהה במבנה הגנטי לתא שעמיד בפני ה dht אין סיבה שלא יהיה ניתן להשתיל אותו בבן אדם הרי יש הבדל קטן במבנה הגנטי בתא בחלק האחורי של הראש מבחלק הקדמי שאומר שיהיה אפשר להשתיל אותו בגלל זה כמובן שהדיוק בשכפול חייב להיות מקסימלי
  יש מרפאות שלוקחות 15-20 שקל לזקיק במקרה הטוב ויש אנשים שמשתילים 7000-10000(מי שיכול) זקיקים תעשה את החשבון לבד אני מדבר על מרפאות איכותיות מהטובות בעולם כמובן שאם טכנולוגיית תאי הגזע תבשיל יהיה אפשר ללהשתיל גם 100 אלף שערות זה אומר ראש חדש עם צפיפות טובה יותר ממי שיש לו שיער מלא וצפוף

 30. אלכסנדר רוזנבלט says:

  שלום אשתי עברה הסרת שיער בלייזר במצח והטיפול חרג הרבה לתוך הקרקפת וזה נורא אכפת לי
  השאלה שלי אם אחרי לייזר יש דרך להחזיר את השער ומה הטיפול הכי מומלץ ולא אכפת לי ללכת גם לתורכיה תודה רבה על האתר שלך וטני אשמח אם תענה לי במייל

 31. admin says:

  שאלה מוזרה בלשון המעטה, לא מבין איך שיער צומח על המצח שצריך להוריד בלייזר, הרי אין שם שיער, רק בגבות יש. ואיך עושים לייזר בלי לדעת מה המשמעות וההשלכות. לייזר עושים על שטח ספציפי שסומן מראש, מרחו עליו ג’ל קרור ועבדו רק עליו ולכן לא ברור איך זה השפיע על הראש, כי לא הצמידו את המכשיר לראש אלא רק למקום שממנו רוצים להסיר.
  בגדול לייזר מחסל את הזקיק, לא יצמח שם כלום.
  ללכת לתורכיה אני מניח השתלה, לענין השתלות זה כבר נושא אחר, בגדול גם נשים עושות.

 32. חסוי82 says:

  אדמין, יש מקרים שצומח שיער גם באיזורים החורגים מהגבות. אמנם השיער ברובו פלומתי וחלש אבל אם הוא שחור זה בהחלט מפגע אסתטי אצל נשים. שכיח יותר לראות את התופעה אצל נשים מארצות אסיה והקווקז.
  לגבי הגלישה של הלייזר גם לאיזורים לא רצויים בקרקפת זה באמת מוזר ונשמע כמו רשלנות פושעת. עם זאת צריך לזכור שטיפול אחד של לייזר לא בהכרח יכול לחסל את הזקיק לצמיתות. אנשים שהולכים לטיפולים של הסרת שיער גוף בלייזר מכירים את זה שצריך לבוא כמה וכמה פעמים ועדיין אין התחייבות שהשיער לא יצמח שוב מתישהו. בקיצור, הסיפור לא כזה פשוט.

 33. Fade Out says:

  היום (11.8) הייתה בערוץ 2 כתבה של אילן לוקאץ על הישראלים שטסים לטורקיה בשביל לעבור השתלת שיער.אם הבנתי נכון מדובר על משהו כמו 100-130 בשנה(?) בכל מקרה, הכתבה בטח תעלה לאתר שלהם בימים הקרובים.

  בגדול הוא התלווה ל-2 ישראלים, כל אחד אצל משתיל אחר.לא נכנסו שם לעניין השיטות השונות אבל הם דיברו על כמה שלהיות קירחים מפריע להם (אחד מהם לא קיבל תפקיד בהצגה בגלל הקרחת, זה נאמר לו במפורש). השני אמר בגרון חנוק שבשבילו זה להוריד משקל של 40 קילו.

  וכמובן היה שם בחור ישראלי שהוא נציג של אחד הרופאים שהראה תוצאה שהיא מדהימה ביופיה.דובר שם על השקעה של 10,000-15,000 ש”ח כולל הוצאות המלון.ובאופן כללי, דיברו על זה שטורקיה היא מעצמה עולמית בתחום כי יש שם איכות אירופאית במחירים טורקיים (נמוכים). כמובן שגם הוזכר שיש חאפרים. בהקשר לארץ נטען בכתבה שדיברו עם משתילים בודדים כאן והם חשים “פספוס” כי זה תחום מאוד ריווחי שמכניס לטוריקה משהו כמו מליארד דולר בשנה.

 34. admin says:

  ראיתי את הכתבה, היא הייתה כה שטחית ומוטה שמי שלא מבין עלול לחשוב שמדובר באיזה טיול קליל בפארק. בגדול, הכתבה נראתה כמו פרסומת לדר’ סרקן, שאני לעולם הייתי הולך אליו, הוא לא חבר באיגודים הבינ”ל ואין אחריות לעבודה וגם יש ביקורות לא טובות בפורומים. נראה יותר כמו פס ייצור לטעמי, בעלות מצחיקה של כ-10 אלף ש”ח או קצת יותר כולל PRP, מה שמביא המונים אליו (זול מאוד).
  אחד הלך לסרקן והשני הלך למה שלכאורה נראה כמו חאפר, שהוא כלל לא רופא (כך נאמר בכתבה), ומי שמלווה את ההליך היא רופאה דרמטולוגית מקומית. לא לשכוח, זו תורכיה, לא מדינה מערבית רגילה. שניהם היו מבוגרים, אחד מעל 50 רקדן בלט לשעבר שגם עשה מיקרופיגמנטציה גרועה במיוחד שהשאירו לו גווני ירוק על הקרקפת, והשני נראה לי מעל 40. הראו גם את הבחור שמקדם את סרקן בארץ שגם עשה אצלו השתלה שלדעתי האישית נראת קצת מוזר מבחינת כיוון הצמיחה שהולך קדימה.
  לא דיברו מילה על העובדה שהם הלכו לעשות FUE, רק הראו שהרקדן לשעבר עבר FUT פעם והוא מצולק יפה, לוקאץ’ קרא לזה השתלה של פעם או משהו כזה, ככה רדוד, בלי לציין את השוני.
  ההתייחסות להשתלות בארץ הייתה מצחיקה. לוקאץ’ אומר שם שישראלים לא עושים בארץ כי הבודדים שמשתילים בארץ לא מסוגלים לעמוד בשטף של מאות אנשים שזורמים לחו”ל ככה נטען, ושבארץ מודים רופאים שהם פספו את התחום\ עשו טעות שלא נכנסו אליו, תחום עם ביקוש אדיר. זו הרי לא האמת, ולא תשובה כמובן, וכולנו יודעים מהיא, וחבל שלוקאץ’ לא היה מסוגל להשקיע קצת חשיבה ומחקר עיתונאי, ופשוט חיפף.
  למה לוקאץ’ הלך דווקא לסרקן ולשני? לדעתי הוא הלך על הקל, מצא מייצג ישראלי שלקח אותו לשם ומנותח ישראלי שהסכים להחשף, ומצא עוד אחד (הרקדן) שהסכים להחשף. כנראה שאין אנשים שמוכנים להחשף מול כל עם ישראל בפריים-טיים, כי הרוב הרי צעירים, ובכתבה היו דווקא מבוגרים (ורווקים, כלומר אנשים שחשים בין השאר שההתקרחות פגעה להם באיכות החיים ובסיכוי לזוגיות, וגם בעמידה מול מצלמה ובמה כמו ששניהם אמרו).
  מילה לא אמר לוקאץ’ על הסיבוכים, סיכונים, סכנות, כשלונות, מורכבות, מחקר מקדים, קליניקות אחרות בעולם, הרמות השונות וכו’, חפיף חפיף, כמה מילים על הענף בעולם, ויאללה לתורכיה. כמה מילים עם מי שמבצע את ההליך, כה מילים שהמבצע אומר (סרקן – אתה צריך 4000 זקיקים מהעורף ו-1000 מהזקן) המטופל נכנס והופ הוא יוצא (לא הראו כלום מהניתוח עצמו), והבחור המזוקן דומע מהתרגשות. מה עם איזה מילה שלוקח חצי שנה-שנה לראות תוצאות? מה עם הטיפול אחרי? מה עם איזה מילה על זה שהתוצאות יכולות להיות לא משהו? כלום. שם הסתיימה הכתבה. עולב פשוט.
  הדבר היחיד שהיה מבחינתי נקודת אור בכתבה הייתה העובדה שהרקדן לשעבר סיפר בגילוי לב שהקרחת פגעה לו בקריירה, שלא רצו ללהק אותו בגללה, וכשהוא לוהק זה היה עם פיאה. הוא גם סיפר על השתלת FUT שהוא עשה פעם והראו מהצד את הצלקת, וגם את מה שאולי הכי חשוב לדעת, שהוא המשיך להקריח בכל מה שלא הושתל, ובהמשך גם עשה מיקרופיגנטציה, שהדרמטולוגית שבדקה אותו אמרה שהיא לא ראתה בחיים סוג של קיעקוע כזה (כלומר – מי שחושב על זה שיחשוב פעמיים).
  היה יפה לראות צילומים של הרחוב באיסטנבול, שבו המוני צעירים מסתובבים עם תחבושות על הראש אחרי השתלה, שזה מזכיר את מה שכתבתי בטיסת המושתלים.
  הכאב של מתקרחים הוא אמיתי, הוא נפשי. מה שהם רואים מול המראה, בעיניהם יכול להראות כמו סוף העולם. אפשר להבין את הרכבת האוירית לתורכיה ושאר העולם, אבל כשמציגים נושא כזה, לדעתי צריך לעשות קצת עבודה ולא לחפף, אז תורכיה היא מעצמת השתלות, עם מאות קליניקות, ברובן אפשר לעבור השתלה במחירים מצחיקים של 10 אלף שח (אם אינני טועה אפילו ללא הגבלת כמות זקיקים), אז מה? האם עבודה כזו שווה לעבודה של קליניקות כמו HDC, ASMED, ביזנגה, פרידוני, רחל וכו’?
  מבחינתי התשובה ברורה, ושכל אחד יבחר לעצמו.
  אני מבין שהכתבה מוגבלת בזמן, באה להראות תופעה חדשה או גוברת, פונה לרגש, ומיועדת לצופה הממוצע ולא בהכרח המקריח, אבל אישית יצאתי מאוכזב, קיוויתי ליותר, למשל לעוד מושתלים, עוד קליניקות ולביקור למשל ב- ASMED שנחשבת למספר אחת בתורכיה.
  אם הכתבה תעלה ליוטיוב אני אעלה אותה, כולל ההתייחסות שלי.

 35. חסוי82 says:

  אדמין, לא מבין מה כבר אפשר לצפות מערוץ מסחרי רדוד ומוטה שאישית אני כבר לא צופה בו כבר שנים. פייק ניוז במובן המילה. הערוץ פונה לרגש של הישראלי הממוצע, זה שרוצה כאן ועכשיו ואומר יהיה בסדר…סמוך על סמוך. הרייטינג הוא מה שחשוב ובעיקר למהדורה שנמצאת בשלבי גסיסה. תודה לאל שהעם מתחיל להתפכח ולהפסיק לצרוך את הזבל הזה שזורקים לו על המסך.
  אל תשכח שזה אותו ערוץ שלא מזמן לקח כמה “מזרחי מחמד” וביים איתם נסיעה לנערות ליווי ברומניה, כדי להציג את הגבר הישראלי הממוצע. כאילו שכולנו כאן נוסעים לרומניה כדי לנצל ולהחפיץ נשים וזה מה שמעניין אותנו בחיים. המדינה סערה בגלל זה ולבסוף התברר שהכל בויים על ידי הכתב.
  לא אומר שאין ישראלים שעושים את זה…בוודאי שכן. אבל בטח שלא מדובר רק במזרחים ולא ברוב הגברים.
  לעניין הכתבה מאמש, יכלו למשל פנות לרוי שכתב פה ומייצג את מרפאת HDC מקפריסין. בוודאי היה יכול לקבל הסברים יותר אותנטיים ממנו ולפגוש במטופלים רציניים ואינטליגנטיים שמשקיעים את מיטב כספם כדי להגיע למקום ברמה גבוהה ולא חבר’ה חפיפניקיים מהסוג שגם כותב כאן ושואל שוב ושוב את שאלות הקיטבג. אלה שמחפשים לחסוך כאילו מדובר באיזה נופש הכל כלול בקלאב טורקי.

 36. admin says:

  דווקא לוקאץ’ עיתונאי תותח, לכן ההפתעה והאכזבה, אולי זה בגלל שיש לו שיער מושלם, הוא לא חווה את הכאב ואין לו את הרקע של מקריח, אם היה לו הוא היה יכול לראות העניין בצורה יותר רחבה.

 37. חסוי82 says:

  מסכים שהוא מהיותר מוערכים ונורמליים שם. חבל שמבזבז את זמנו וכשרונו בערוץ פח הזה. הגיוני שבתור אחד שאינו סובל מהבעיה לא תהיה לו מודעות בעניין. תאכלס יואב אבן אולי יכול היה לעשות כתבה בעניין בתור כתב בריאות ומקריח “מקצועי” וותיק שאף הזכיר את הנושא לא פעם ולא פעמיים בספרו “הצד שלו”.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree