מקריחים מספרים איך להתמודד

20 בSeptember 2016 מאת: admin

אספתי כמה סרטוני יוטיוב על אנשים שמתייחסים להתקרחות שלהם ואיך הם מתמודדים איתה, ואיך אתם, אם אתם באותו מצב צריכים להתייחס להתקרחות. די מעניין.

בחור שמספר לפרטי פרטים את הסיפור האישי שלו וכיצד הוא התמודד:

אחד שפשוט מגלח ומספר תוך כדי איך לקחת את זה:

סרטון משעשע – מה לעשות כשאתה מקריח:

גישת הפסיכלוג:

 בחור שמספר על עצמו ומראה תמונות איך הוא היה עם שיער ואיך הוא היום:

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

19 תגוובת על ”מקריחים מספרים איך להתמודד“
 1. אור says:

  כמה שפחות לעסוק בזה…
  להיות אדיש לזה.
  אלו הם הקלפים וזהו זה…

 2. Fade Out says:

  הכל שאלה של גיל. מן הסתם, חלק נכבד מאיתנו משקיע במראה החצוני, כולל השיער, כדי להראות יפים ומושכים בעיקר בעייני המין השני. אז אפשר לומר בוודאות שאם אתה מקריח בין גילאי 18-26, כדאי שיהיו לך טונות של ביטחון עצמי כדי לחפות על זה.

  אבל כשהגיל עולה (של בנות הזוג), יותר חשוב להן איך אתה בתור איש מפחה ופחות איך אתה נראה. אם יש לך אישיות מתאימה, אם אתה מסוגל לפרנס טוב וכו’. כמובן שזה גם תלוי באופן המפגש. נגיד באתרי היכרויות,, או סתם במקומות ציבוריים – גברים עם שיער מלא שנראים טוב תמיד יתפשו יותר תשומת לב מאשר קרחים (אלא אם כן יש לכם לוק של שחקן קולנוע גם בלי שיער)…בדיוק כמו שאנחנו לרוב נעדיף בנות זוג “לא מלאות”, כך גם בחורות יעדיפו גברים לא מקריחים.

  ועדיין, אישיות יכולה לחפות על זה, אז זה לא סוף העולם, אבל מצד שני בהחלט יש לזה השפעה מסויימת.

 3. admin says:

  אין ספק ששיער חשוב, ומראה חיצוני חשוב, ומי שנראה טוב וכו’…
  אבל, הכל שאלה של לאן את לוקח את עניין השיער, כי אין פתרון בטוח ויעיל בעצם להתקרחות.
  אני למשל, לוקח אותו לאן שנראה לי סביר ולא מסכן בריאות, אני לא רואה למשל הגיון בהשתלה עבור עצמי כי אני יודע שמדובר בניתוח פלאסטי, ושכיוון שברור שאמשיך להקריח עם השנים, אז מה הטעם, שמקדימה יהיה שיער מושתל ומאוחריו כיפה קרחת ומאוחרי הראש נקודות?. אני גם מסתכל איך אנשים אחרים מתמודדים ואיך החברה רואה את זה (היום תכלס הכל הולך כמעט בכל תחום, אפילו עם החברה קצת מעקמת את האף). קרח לא יהיה יפיוף, זה נכון, בסרטים הדמות של הגבר הרומנטי או החתיך תמיד תמיד עם בלורית מרשימה, הקרח מקבל מגוון דמויות, החל מהנבל (בעיקר בקולנוע של פעם), ועד לגיבור הפעולה, או הפרופסור המבוגר והטוב בל לעולם לא החתיך. השאלה אם השתלה טובה ומוצלחת מחזירה לך את הבלורית, באיזה מחיר פיזי ונפשי, ולכמה זמן. בחישוב שלי – מחזירה אולי לטווח זמן מסויים כי ההתקרחות של השיער הלא מושתל ממשיכה, במחיר פיזי של צלקות ונפשי של “התמכרות” לעניין (אובססיביות למראה שיער מלא, עם חשש מהיום שבו תזדקק לעוד השתלה), ואם לא ניתן או לא תרצה להשתיל יותר – מעבר למראה מגולח לא הולך טוב, כי יש נקודות\צלקות באיזור התורם שרואים בגילוח.
  ככל שעולים בגיל זה לא איך אתה בתור איש משפחה, אלא בתור גבר ובן אדם. כשצעירים מסתכלים על דברים שטחיים יותר ובחיצוניות, ולא נשכח שעולם הפרסום והקולנוע דוחף את זה כל הזמן, אבל ככל שמתנסים בחיים מבינים שמה שחשוב ומהותי זה דברים אחרים. ללא ספק בלורית מתחברת לנעורים, והגיוני שהיא חשובה לצעירים יותר ממבוגרים, ולכן אפשר לטפל בצורות מסויימות ועד השתלה, בידיעה שלכל דבר היתרונות והחסרונות שלו.

 4. Fade Out says:

  בעצם סיכמת את זה בשורה השנייה – אין פיתרון בטוח ויעיל. היום אני בן 26 וחצי, ולפני יומיים בפעם הראשונה קיצצתי את השיער (נראה לי מספר 6). אפילו בצבא לא עשיתי את זה.בגדול השלמתי עם זה. הבנתי שאין טעם לעשות השתלות בעיקר מהסיבות שציינת, ועם חומרים כימיים לא רציתי להתעסק.הגעתי למצב (שוב, בגיל 26 וחצי) שאני עושה הלוואות ובגיל כזה זה קצת פדיחה, אז החלטתי להוריד הכל.

  מבחינת התמודדות, השלמתי עם זה, אבל לא משלה את עצמי שאין לזה השפעה על בחורות בטווח הגילאים שלי ושאיפשהו לרוב החבר’ה בגילי יש ייתרון שלי אין, אבל צריך להיות חכם ולעקוף את זה. ברור לי שבחורה תעשה עיניים לבחור עם שיער מלא ולא לי, או שלבחור עם שיער מלא יהיה קל יותר להתחיל עם בחורות (המשיכה הראשונית לפעמים קובעת, וזה עניין של שניות, לפני שבכלל התחלת לדבר) אבל זה לא אומר שהאישיות שלו עדיפה על שלי.בן אדם יכול להיות עם ראש מלא שיער אבל ריק מבפנים.

  שורה תחתונה, לא בחרתי באופציה הטובה, אלא בזו הגרועה פחות.

 5. בן 18 מקריח says:

  שלום אדמין
  אני בן 18 והתחילה לי נשירת שיער שהתגברה מאוד בתקופת הבגריות אחרי זה נהייתי חולה בחיידק עמיד לאנטיביוטיקה והתחילה לי נשירת שיער עוד יותר רצינית .
  וכל זה בתוך חצי שנה .
  וכיום בנתיים ממשיכה לי נשירת שיער אם זה בחפיפת הראש או סתם גירוד בראש יוצא לי הרבה שיער .
  כיום יש לי מפרצים שבלתי אפשרי להסתיר כמו ב נורווד המילטון 2.
  ופלוס התחיל לי התדללות שיער במרכז הראש .

  וכיום אני שוקל לקבל מרשם לפרופסיה.
  כי לדעתי זה גיל מאוד מוקדם להתקרח במיוחד בקצב המהיר שאני מתקרח ופלוס זה די מבאס לראות את כולם בגיל עם שיער שופע ואני עם מפרצים שלא מביישים בני 30.
  אני מודע לסיכונים של ירידה בחשק המיני ופגיעה באיכות הזרע.
  ולא אכפת לי שהיה לי בעיה להביא ילדים כי גם ככה אני לא מעוניין במשפחה בעתיד ויש לי יותר מידי חשק מיני שפוגע בתיפקוד היום יומי
  לפי דעתך והנסיון הרב שלך בתחום היית ממליץ לי להתחיל שימוש בפרופסיה ?
  אני יודע שזה דבר טבעי להקריח אבל לא בגיל 18 .
  ועוד בעיה שקראתי הרבה ביקורות שהם טוענים בממוצע של אחרי שנתיים שהתחילה להם שוב נשירת שיער גם עם שימוש בפרופסיה לפי הידע והנסיון שלך זה מקרים בודדים או תופעה רחבה ?

  אפשר לקבל מרשם לפרופסיה אצל רופא משפחה או חובה ללכת לרופא עור ?

 6. admin says:

  מה שאתה חייב לעשות זה ללכת לרופא עור, ולא לעשות שום מהלך לפני, ובנוסף ללכת לרופא משפחה, לבקש הפניה לבדיקות ולראות אם אתה מאוזן בריאותית. יש כל מני סוגים של התקרחות, לא הכל זה התקרחות גברית טיפוסית. כשהייתי בצבא אני זוכר בחור קיבוצניק שכל הראש שלו התדלדל בצורה קשה תוך שנה וזה נבע מבעיה רפואית.
  לקחת תרופות נגד התקרחות גברית טיפוסית זה אך ורק אם יש התקרחות כזו, ובגילך הצעיר בכלל זה חייב להיות מפוקח.
  אין לי נסיון אישי עם פרופסיה, ואין לי כוונה לגעת בה לעולם, אבל אלו שמטפלים ומדווחים בפורומים אמריקאים חלקם מראה תוצאות טובות. תכלס, יש 3 דברים שנמצאו כיעילים במשולב ומגבירים את האפקט החיובי – פרופסיה מינוקסידיל וניזורל, אבל שוב – רק ואך ורק אם מדובר בהתקרחות גברית טיפוסית מה שבכלל לא בטוח שיש לך. אני לא ממליץ על כלום ולעולם לא אמליץ, למעט דבר אחד – תפעיל את השכל, תחשוב, תלמד, תקרא ולעולם לעולם אך תעבוד עם הרגש והאמוציות, אלא רק עם השכל, ואני יודע שבגילך זה קשה.
  מרשמים לקשורים להתקרחות זה רופא עור למיטב זכרוני, לפני שנים קיבלתי כזה, אבל זרקתי אותו, פשוט עצרתי, חשבתי והבנתי שתלות בכדורים שיעזרו או לא, אבל יסכנו את הבריאות שלי זה לא בא בחשבון.

 7. חסוי92 says:

  אני אומר לך מניסיון ועבודת מחקר, אל תיקח ! זה פשוט מסרס ויותר מזה זה כדורים שממש הופכים אותך לאישה. אתה עכשיו מפחד להקריח ? אתה תפחד עוד יותר שתרגיש את התופעות לוואי הנוראיות האלה. באמת לא שווה, אני הבחנתי בנשיקה בגיל 16.. ועדיין יש לי הרבה שיער
  יש דרכים אחרות שעשויות לעזור

 8. עדי says:

  הסרטונים שלהם נראים כמו “ניחום עצמי” בסגנון קבוצת תמיכה שכזו… אבל כולנו נגיע לשלב של הגאלחק במוקדם או במאוחר, אז יפה שהם משתפים וחושפים את עצמם לטובת צעירים שאולי אובדים עצות.

  חלק יראו בזה כניעה וירצו לדחות את זה כמה שיותר, בין אם ע”י תרופות (שגם אני נמנע מהן) ובין אם זה ע”י שרלטנים וחשוב מאוד לבדוק הכל ברשת כי המידע זמין! ובין אם זה ע”י דרכים קוסמטיים כמו קונסילרים, ספריי, פאות (תוספות).

  כל עוד האדם עושה שימוש מושכל ולאחר מחקר וקבלת החלטות מושכלת, לדעתי הכל מותר! העיקר שבסוף תרגיש טוב עם עצמך, זה כלל לא משנה מה אחרים חושבים, קודם כל חשוב לקבל החלטה בשביל להרגיש טוב עם עצמך!

  נקודה נוספת – לדעתי זה לא רק איך נתפסים בעיני בנות המין היפה, אלא גם בסיטואציות אחרות בחיים, פגישות, שגרה, עבודה ואירועים – זה עיניין של אגו, לא רק בטחון עצמי, לפעמים גבר יכול לקנא בגבר אחר שמבוגר ממנו ועם בלורית צפופה וצעירה, זה טבעי ולגיטימי, כל עוד זה לא נותו לך תחושות שליליות ודיכאוניות. לבעלי הבטחון העצמי שבנינו – גם זה לא מכפר על קרחת, כמה שתהיה כריזמטי, עדיין תעדיף שיער על הראש, וכל קירח יגיד זאת! היכנשהו זה תמיד מבאס להיות שרירי וקירח, גם אם ג’ייסון סטאתהם הפך את זה למגניב. מצד שני – למי שלא אכפת מאידיאל היופי המדומה (הוליווד) סתכלו על מנהיגי העולם העוצמתיים באמת, קרחת מעולם לא הרתיעה אותם… ביבי, שטייניץ, בנט, ואפילו פוטין, א-סיסי וחברייהם המקריחים לא ממש שמים קצוץ על זה!
  שנה טובה 🙂

 9. Fade Out says:

  עדי, סלח לי על הקטנוניות אבל המנהיגים שציינת בהחלט שמים קצוץ על הקרחת שלהם, הרבה קצוץ. כ”כ הרבה שהם מעדיפים לעשות הלוואה וחיסכון מאשר מספר נמוך עם מכונה.הם לא הולכים עם פיאות או השתלות מהסיבה הפשוטה שבגלל שכבר מכירים אותם, כולם ידעו שהשיער לא אמיתי.

  באותו הקשר, המראה זה דבר שמאוד משפיע על מנהיגים. בארה”ב בעיקר, שם היו מעט מאוד (אם בכלל) נשיאים קרחים.תהיה בטוח שגם בקנדה, הבלורית של טורדו הביאה לו לא מעט תומכים (ובעיקר תומכות).

  גם בפרסומות, לעולם יעדיפו אנשים עם שיער (אלא אם כן זו פרסומת לבנק) כי הם פשוט אטרקטיבים יותר ולמרות שאני לא פסיכולוג, אני “דיי” בטוח שבתת-מודע שלנו, יותר קל לנו להתחבר לאנשים אטרקטיבים.

 10. ידידיה says:

  יפה אמרת מיסטר פייד. קח לדוגמא מנהיג בעל שיעור קומה כבן גוריון-קרח וגוץ, עם מראה של תרנגלות מרוטה, אני מסופק אם הוא היה נבחר היום לחבר כנסת. וגם אם אני מגזים-אני לא יכול לדמיין היום ראש ממשלה בעל מראה דומה לשלו (כנ”ל בגין הקרח, יצחק שמיר הגמד, ואפילו רוזוולט הנערץ כל כך על האמריקאים שרץ לקדנציה האחרונה כנכה על כיסא גלגלים). יותר מכך-בגלל עידן הטלוויזיה והאינטרנט, חשיבות המראה הייצוגי בפוליטיקה כל כך גדולה-שאנשים שאינם בעלי מראה כזה, כלל אינם מנסים להיכנס לתחום, ובוודאי לא לרמות הגבוהות שלו. בכלל העידן הדמוקרטי שמפזר את הכוח בין המון אנשים מגביר את הפן הייצוגי שבתפקידי השררה והופך את החלק הייצוגי שבאדם לקריטי לא פחות משאר החלקים (יאיר לפיד היה מעיז להקים מפלגה עם קרחת?). דונלד טראמפ בעל תוספות השיער העשויות מתירס (וגם התוספות שיש להילרי קלינטון) הן דוגמא חיה לכך.

  למרות זאת דווקא הפוליטיקה הישראלית יחסית סלחנית לחריגות במראה-נפתלי בנט הקרח, בוזי הרצוג ויאיר לפיד הנמוכים, גם אהוד אולמרט היה קרח, ועוד פוליטקאים בכירים רבים. לדעתי הרבה בגלל הנושא הבטחוני הכל כך קריטי בארץ הזאת, שמותיר מקום למקצוענים בעלי מראה לא ייצוגי-כגון הרמטכ”ל העכשווי.

  יש להחריג מנהיגי דת (אפיפיורים למיניהם, רבנים יהודים) שהפן הערכי שבדת מבטל את חשיבות המראה. כנ”ל מנהיגי דיקטטורות למיניהם (פוטין כדוגמא) שנערצים בזכות תחושת העוצמה שהם משדרים-ובזכות יכולתם להגיע לתפקידי שררה בעורמה ובכוחניות. וכל התרבויות הלא מערביות שיותר שפויות ומאוזנות בקטע הזה.

 11. Fade Out says:

  נכון, ובאופן כללי הפוליטיקה הישראלית, עם כמה שאנחנו אוהבים לשנוא אותה, נמצאת כמה רמות מעל האמריקאית הדביקה. הכל יחסי. בוא נגיד ככה, לקירח יש יותר סיכוי לקבל תמיכה רחבה יותר בישראל מאשר בארה”ב. מה שאמרת על לפיד – בול בפוני. הבן אדם לא היה משיג חצי מהמנדטים אם היה בעל שיער דליל/קירח. זה נכון שהוא גם כרזמטי (לפחות לפי חלק מהאנשים, אני חושב שהוא קלישאה מהלכת) אבל המראה החיצוני גם הוא טורם לכריזמה.

  ההקשר הדתי שעשית גם נכון, ואפילו מעניין. הרי ביהדות הרעיון הוא תמיד להתעלות על הגשמיות, על היצרים ה”נחותים” שלנו. אפשר לומר, במידה מסויימת, שהערצת אידיאל היופי הוא סוג של יצר נחות, ובכלל כל ההתעסקות במראה החיצוני. אך לצערי במציאות בה אנו חיים, זה כבר נכנס עמוק עמוק לתת מודע. תנסה להזיכר בסרטים המצויירים של דיסני, אלו של פעם. או סדרות ילדים מצויירות. בדר”כ הגיבורים/נסיכים עם שיער מלא, והרשעים או קירחים או עם שיער דליל.

  אני לא בטוח שזה לגמרי באשמת המדיה העכשווית. ברור שהיא מקצינה את זה, אבל אני נוטה להאמין שזה פשוט טבע האדם – להמשך לאנשים אטרקטיבים, ומה לעשות, שיער מלא זה דבר (בדר”כ) אטרקטיבי בדיוק כמו שדוגמנית חטובה בדר”כ תהיה אטרקטיבית יותר מדוגמנית מלאה.

 12. לא משנה says:

  מחקר שיכול להיות רלוונטי גם עבור פרופסיה

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4866866,00.html

 13. מנחם says:

  שלום לך. קודם כל רציתי לומר שהאתר שלך מאוד עוזר ושימושי.

  יש לי שאלה בנוגע לדרמה רולר שרכשתי.
  רכשתי 2 דרמה רולר (0.5 ו-1.0 מ”מ)

  קודם כל האם פעם בשבוע זה מספיק?
  איזה מהם עדיף? (השימוש הוא רק לפרצים מכיוון ששם הנשירה שלח)

  קראתי באתר מסויים את הפסקה הבאה:

  “הערה חשובה מאוד !
  חל איסור מוחלט אם ברצונכם למרוח מינוקסי 5 קצף/תמיסה על הקרקפת מיד לאחר השימוש עם מחטים בעובי 0.5 מ”מ עד 1.0.
  יש להמתין עד 24 שעות. ולאחר מכן למרוח מינוקסי 5”

  אני משתמש ברוג’יין קצף וכרגע אני לא ממש בטוח לגביי איך להתשמש בהם ביחד.

  אשמח למענה מפורט בבקשה 🙂

 14. אלעד says:

  בעזרת השם.
  הטיפול של Replicel נראה מבטיח ונקווה שאכן יהיה כך בשנים הקרובות. לאחרונה שומעים לא מעט עליהם, וייתכן בהחלט שהם יביאו את הבשורה. מעניין איזה עולם זה יהיה, שבו יהיה באמת טיפול מצליח לקטסטרופה הזאת שנקראת התקרחות גברית טיפוסית.
  חג שמח לכולם

 15. עדי says:

  אלעד – תן קצת מידע על Replicel, בגוגל יש לא מעט, אם יש לך משהו ספציפי ששווה קריאה, נשמח.

 16. אלעד 2 says:

  ציטוט- “צוות מחקר מהאוניברסיטה הלאומית של מקסיקו סיטי שוקד בימים אלו על פיתוח מולקולות חדשות שיעכבו או יחסמו כליל את פעילות האנזים 5 אלפא רדוקטז. חסימה סלקטיבית של אנזים זה יכולה לתרום רבות למניעת התקרחות כמו גם לשיפור בעמידות למחלות כגון סרטן הערמונית, הגדלה שפירה של הערמונית ופצעי בגרות”. אני גם למוד מניסיון, אני בזמנו לפני 3 שנים הקרחתי התקרחות גברית טיפוסית מהמפרצים ועצרתי אז את ההתקרחות עם לקיחת כדור דקל ננסי(“סו פלמטו”), לקחתי 2 כדורים כל 12 שעות, אבל קניתי תמצית תקנית, עם ריכוז גבוה.(לא תמצית פירות), אפשר להתחיל עם כדור 1 ולראות אם צריך להוסיף עוד אחד, לקחתי את “הדקל” בערך שנה וחצי, ועבד מעולה, ברגע שלא לקחתי כדור למשך כמה ימים אז ישר חזרה הנשירה, עד שפתאום הפסיקה לי לגמרי, אחרי שניתן לי כדור לבלוטת התריס(אין לי מושג למה ואולי זה לא קשור, אבל הפסיקה הנשירה והפסקתי את הכדור. צריך להבין, שהתקרחות יכולה מפני כמה סיבות, גנטית, נפשי, תזונה, ומחלת עור. (ובהמשך לציטוט בהתחלה, יש קשר לערמונית מוגדלת והתקרחות). גם “פרופרסיה” עובדת על עיקרון זהה, אבל תרופה כימית. ושמעתי על תופעות לוואי. אז להתקרחות הגברית הגנטית “דקל ננסי כמוסות” יעיל מניסיון וגם מקטין את הערמונית ועוצר את הנשירה, אבל זה לא פתרון של הבעיה, אלא דחייה של ההתקרחות, כנ”ל גם מבחינת הרפואה והערמונית מוגדלת, מתמקדים בלהקטין את הערמונית, בכדורים חוסמי אלפא 5 בשמות שונים שאורולוג נותן ובכך לנסות להקטין את התסמינים, (הפרעה במתן שתן, צריבה במתן שתן, בעיות בתיפקוד מיני). בנוסף, רצוי שמפו שינקה את הקרקפת ויאזן אותה.(טיפול חיצוני). מה שחשוב להבין מניסיון שלי, אם אין “זקיקים”(התחלה של “ניצנים” ממש קטנים של שערות שאח”כ גודלות והופכות לשקופות ובסוף הופכות לשערות נורמלית בצבע ובגודל) , אז אין “הוקוס פוקוס”. בעבר הייתי מטופל ב”הייר קליניק” שעזרו ושימרו את השיער ע”י טיפול עם משחות ודברים כאלה, אבל זה מסחטה של כספים, (משם פגשתי לראשונה כמוסות “דקל ננסי”), אבל העיקרון אומר בפשטות אם אין זקיקים קטנים אז אי אפשר, כמו בחקלאות שאם האדמה כבר גרועה, אז אי אפשר להצמיח יבול. המכונים לשיקום שיער עוזרים לשמר ע”י הזנת שיער עם המשחות וכך מאזנים את הקרקפת וכשהקרפת בריאה ומאוזנת, ללא מחלת עור ובלי שומניות יותר מידי, אז יחזור לחזור שיער איפה שאפשרי. אז זה גם אפשרי לעשות בלי מכון, (אחרי הכל, זה עלות כלכלית מול תועלת). אז אפשר באופן בסיסי ולבד לאזן את הקרקפת ע”י ניקיון עם שמפו, (אני מחפש עכשיו טיבעי ללא sls) וממה ששמעתי מרופא עור שהייתי אצלו לפני כמה ימים בגלל(מחלת עור סבוריאה בקרקפת שהתפתחה פתאום ועשתה לי “שמות, בשיער וגרמה לנשירה שממש רואים ולשיער שנשאר שביר) . אז הרופא נתן שמפו “ניזורל”ואמר שלא מומלץ לחפוץ כל יום, אלא פעמיים בשבוע, אז ממשיך את דבריי, למי שנשאר שיער, “זקיקים”, אז בעלות המינמלית, ממליץ מניסיון “סו פלמטו” להתקרחות גנטית מפסיק נשירה ומקטין ערמונית. בנוסף לחפוף עם שמפו פעמיים עד 3 בשבוע(טיבעי או לא) ורצוי לעסות את הקרקפת מידי פעם ע”מ להזרים דם ל”זקיקים” ולשערות. (חוץ מזה זה ממש בחינם.., חחח) קישור לסו פלמטו עם התמצית התקנית http://www.vitamin4less.co.il/Shop/Scripts/prodView.asp?idproduct=5005 (142 ש”ח ל 120 כדורים) . עכשיו שהייתה לי סבוריאה ומשך 10 ימים הייתה לי ממש נשירה משמעותית כתוצאה מזה, אז אני חוזר לשקם את הקרקפת ע”מ להחזיר למצב לפני 10 ימים. אז אשמח לעזרכתם, אף פעם לא ניסיתי רוגיין, מינוקסידיל (ה- סו פלמטו הספיק לי, אבל כרגע לא קשור לבעיה הנוכחית) ומשחות כאלה, הבנתי שהן יקרות ויש תופעות לוואי, אשמח לשמוע מאנשים שהשתמשו, אם זה עוזר ? ואם מישהו שמע על המרפאה של “שמואל גונן”, שיש לו מוצרים ומסיכה לשיער שפיתח(רופא עור), שמאזנים ומצמיחים שיער, בעלות מינמילית של 500 שקל נדמה לי בחודש לעומת אלפים במקומות אחרים.. (יש מלא המלצות טובות באתר אצלו) מישהו התנסה אצלו ? אני מעוניין לנסות לשקם למה שהיה לי לפני הסבוריאה בחצי שנה הקרובה, לפני שאני עושה “גלאח” בראש (כי עדיין יש לי “זקיקים”, אני רואה במראה. אני פשוט מחפש טיפול שיאזן את הקרקפת ויצמיח את השיער יותר מהר ויחזק את השיער השביר שיש כרגע. ואני לא סותר את עצמי אני עדיין, חושב שלמי שיש “זקיקים”אז בעלות מינמלית, כמו “דקל ננסי” , כי לכולם יש שמפו בבית ויכולים לעסות. ונוגע לחיזוק הקרקפת (אחרי שאסיים עם ה”ניזורל”) אז טיפול שימור עד 500 שקל בחודש לתקופה מצומצמת של כמה חודשים, תלוי בבעיה. זה נראה לי סביר(500) כשזה מראה תוצאות של שיפור וחיזוק צמיחת השיער, ואחרי שהמצב חוזר לקדמותו פשוט להפסיק(לא ללכת למקומות של אלפי שקלים, חבל על הכסף). וכן, כמובן שהמצב הוא פתטי ולא עוזר ואין “זקיקים” אז הכי עדיף לעשות קרחת וזה גם חסכוני. לא שמעתי על פיתרון מדעי אחר להצמחת שיער. מבחינת תרופתית זה”חוסמי אלפא 5″ שעוצרים נשירה גנטית וכשמפסיקים חוזר. בזמנו עזר לי “סו פלמטו” ולא היה לי תופעות לוואי. כמובן שהייתי מפסיק לקחת אם זה היה גורם לבעיות..

 17. אלעד 2 says:

  אני חושב שפריצת הדרך בנושא הזה ההתקרחות גברית, ותפתור את התלות בכדורים, משחות, ואז תימנע בעצם התחלת נשירה. וההתעסקות במריחת משחות או לזכור לקחת כדור. אז הפריצה הזו תגיע מלפתור את הבעיה של ערמונית מוגדלת. כי יש קשר. לא בדקתי מבחינה סטיסטית, אבל בדרך כלל למי שיש נשירה גנטית יהיו בהמשך גם בעיות מהערמונית(ככל הנראה). . למשל פגשתי בנאדם בגילי עם שיער מלא ממש, ואין לו בעיות עם הערמונית, היא כן גודלת אצל כולם, אבל אצל אנשים עם התקרחות בקצב יותר מהיר וגורמת לתסמינים בגיל צעיר והפרעות בתפקוד מיני/ שתן, כאבי במותניים/ אשכים- פשוט אף אחד לא אוהב לדבר על זה, ובדרך כלל יעדיפו להסתיר את זה ולא לספר במשפחה, ולסבול מהתסמינים, והאמת שמבחינת הרפואה, ערמונית מוגדלת(וכך גם נשירת שיער על רקע תורשתי תהליך טיבעי) זה תהליך טיבעי ותקין עד שהיא ממש עברה את הגודל הסביר וגורמת לתסמינים אקוטיים, לא קשה לאבחן, אולטרסאונד, הבעייתיות שהתסמינים מאוד דומים, וגם שייכים לסרטן הערמונית, לדלקת בערמונית כרונית, חיידקית(ועוד כמה סוגים), אינני זוכר(אשפר לחפש בגוגל). גם מבחינת הרופא לא ימהרו לעשות טיפול קיצוני, אלא רק להקטין אותה ע”י חוסמי אלפא 5(כך גם בנשירת שיער) וטיפול ממשי אין, תסמינים ממש קשים ומפריעים/ סרטן(מקרה אייזנקוט ודומיו) אז כורתים את הערמונית, ועל הדרך גם את העצבים כי אין ברירה, ובסוף נשארים אם איבר מין לא מתפקד או חצי מתפקד מבחינת זקפה( או קרינה וטיפולים דומים שגורמים לתפועות לוואי קשות. (אז באמת מסכימים עם האנשים פה שצריך להפעיל “שכל”ולזכור שיש פה “עלות תועלת” בנוגע לנשירת שיער גנטית ושיש דברים יותר חשובים בחיים ולכל דבר יש גבול( גם להתעסקות עם שיער), ראה ערמונית. בשורה תחתונה, בהמשך לדבריי, אין טיפול חדשני מדעי, לא בנשירת שיער גנטית ולא בערמונית (שיכול לחסוך מלא סבל ואולי אפילו סרטן) וגם לערמונית ממש קשה להגיע מבחינה כירורגית, וחוץ מזה סרטן הערמונית מתחיל בדרך כלל בגיל 50 ומעלה, והתוחלת איתו היא 10 שנים אז מניחים שבנאדם ימות מהתקף לב , לפני שימות מהסרטן הנ”ל. הבעיה שזה פוגע באיכות חיים, אצל מבוגרים וצעירים, והבעיה של ערמונית , הורמונים ונשירת שיער כוללת הרבה תהליכים. אבל לדעתי הפיתרון יהיה בחלקו ובבסיסו בערמונית ושליטה עליה שתישאר באותו גודל ע”י התערבות ביולוגית וניתוחית. מה שכן זה מלעלה שאלות ותהיות מה שקראתי שכתבתם וגם מה שאני. – א. האם בנאדם שלקח פרופסיה או סו פלמטו נגרם לו נזק.. אישית יכול להעיד שלא(לפחות אצלי), שמעתי שמפרופורסיה כן, אבל רוב הרופאים יגידו שברגע שאתה מפסיק לקחת אז מתבטל כל ההשפעה על האון המיני שפרופורסיה פוגעת וחוץ מזה בורסיות אחרות גם אורולוגים נותנים תרופות חוסמות אלפא 5. ב. חבל שאי אפשר לעשות סקר פה, לגבי מי שהייתה לו התקרחות גברית גנטית ונשר השיער, האם התגלה לו לאחר מכן בעיות בערמונית או תסמינים שתיארתי ? ג. הרפואה כל כל מצומצמת בתחומים האלה, תארו לעצמכם למשל שאיך שהיית נולד, הוריך היו מקבלים “דיסק קון קי” עם הפרופיל הגנטי שלך, ושם היה כתוב מתי ככל הנראה תפרוץ בעיה, או מחלה. אז היה אפשר להתכונן מנטלית, או לפחות לתכנן את החיים ולמקסם על ל”הופעת הבעיה”. וגם לנסות לטפל בבעיה עוד כשהיא קטנה ולנסות למזער נזקים. ד. מה שבטוח מי שיתעסק עם הערמונית וימצא פיתרון גם כנראה יפתור בעיית נשירה ויקבל פרס בשוודיה וירוויח מלא כסף. אבל זה דורש הרבה שנים של מחקר וזה כנראה לא ממש אטרקטיבי.. להיכנס לנושא הזה ולהסתבך שם..

 18. admin says:

  אני קונה בvitacost את כל התוספים שלי, זה הכי זול שאני מכיר.
  לעניין ערמונית, אין קשר בין מצבה להתקרחות, יש קרחים בלי שום בעיה ויש בעלי שיער עם בעיה.
  ה-DHT משפיע על הערמונית למי שרגיש ועל השיער למי שרגיש, גנטית. אתה יכול להיות רגיש לאחד ולא לשני. לצעירים מקריחים אין שום בעיית ערמונית, זו בעיה של מבוגרים, ולא של כולם. גם סרטן ערמונית זו בעיה של מבוגרים, היתה בעיה כזו למשל לרמטכ”ל שלנו איזנקוט והוא עבר הליך רפואי, גם לאהוד אולמרט, הכל לפי פרסומים בתקשורת. שימוש בפינסטריד מקטיו את הסיכון לסרטן ערמונית “רגיל” או “קל” אבל מגדיל את הסיכוי לסרטן אלים. כמו כן קשה לזהות סרטן ערמונית אצל מי שלוקח פינסטריד כי הוא מקטין רמות של האנטיגן PSA שאמור לעלות כשיש סרטן אז לא עולים עליו, לכן כל מי שעושה בדיקת דם צריך לציין שהוא לוקח, אני חושב שזה גם קשור לתרומת דם, לא יודע אם יקחו תרומה ממי שלוקח (כנ”ל לגבי תרופות אחרות).
  לגבי תפקוד מיני, DHT חזק משמעותית מטסטוסטרון, אם אתה מוריד אותו אתה עלול לסבול מההשפעות, ולא משנה איך הורדת אותו, גם עם דקל. יש ל-DHT השפעות שונות חיוביות וחשובות, כולל על מצב רוח וכו’, כל משחק עם ההורמונים שלא תחת פיקוח רפואי ועקב בעיה רפואית זה הימור על הבריאות. הגיוני שלמי שיש בעיית ערמונית שיקח פיניסטריד (או דוטס) אבל בפקוח רפואי. לא הגיוני לקחת מי שבריא, ועדיין פינסטריד 1 מג זו תרופה מאושרת להתקרחות, אז כנראה שהגיוני זה עניין יחסי, אני גם חושב שאחוז תופעות הלוואי הרבה יותר גבוה ממה שכתוב בעלון לצרכן, אסור לשכוח שאותם אחוזים נצפו בניסוי שערכה החברה שרשמה את המוצר שיש לה אינטרס להראות מעט, וגם אל תשכחו שלא עשו מאז שום בדיקה על תופעות לוואי. מה שכן התגלה שאצל אנשים מסויים תופעות הלוואי בלתי הפיכות, כלומר לכל החיים. נראה שאצל חלק מהאנשים יש שינוי גנטי בלתי הפיך כתוצאה מהשימוש. כל המידע הזה זמין ברשת.
  עלון פרופסיה: https://www.old.health.gov.il/units/pharmacy/trufot/alonim/Propecia_Pt_1401716238469.pdf

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree