למה הפסקתי להשתמש בספיירו

6 בJune 2016 מאת: admin

אז כמו שכולכם יודעים, טיפלתי גם עם קרם ספיירו (ההוא שקונים בהיירלוסטוק). אפשר לומר שהייתי מאוד רציני כחודש, וכל יום מרחתי כמות נאה על כל האיזורים הבעייתיים, בלי לדפוק חשבון לכמות שאני מורח. רציני זה אומר כמות ולא טיפה כמו שהתחלתי עוד שבועות קודם. רציתי לראות איך זה מרגיש, אם אני מסתדר, ואם זה עבורי יכול להיות פתרון לאורך זמן.

ובכן, צר לי לאכזב.

עלי, לקרם ספיירו יש תופעות לוואי. זה נראה בהתחלה שאין אבל זה סוג של הונאה עצמית. קל לקנות את הבלוף, בזכות כמה מחקרים כביכול על כמות קטנה של אנשים, שגם הוצגו כאן בפוסט

תופעות הלוואי כללו: עייפות, חולשה (דומה לחולשה שהייתה לי בתקופה של המינוקסידיל 15%, אבל פחות נורא) מה שהפריע לי להתאמן כמו שצריך, וכאב ראש עמום וקל. בנוסף, אולי נגזרת של הנ”ל או בנפרד, לא ישנתי טוב בלילה. לא היו תופעות לוואי אחרות מהותיות, אבל לך תדע, ממש לא הייתי בשיאי באותה תקופה עם הספיירו, ולכן לפני כמה ימים החלטתי שדי, אני אמנם שפן נסיונות לא רע, אבל יש פה משהו מזיק.

הכיצד? הרי יש מחקרים כאלה ואחרים, שאין תופעות לוואי, שהחומר מתפרק בעור ולא עובר למחזור הדם, שאפילו מרחו אנשים בספיירו ולא הייתה לזה שום השפעה – http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3411088

אז נלך על ההגיון הפשוט.

המחקר שבו מרחו ספיירו על אנשים (על שטחי גוף גדולים), נעשה רק על 6 אנשים, ולמשך 72 שעות, בשנת 1988. על כך יעלו תהיות שונות, למשל, האם אפשר להסתמך על דבר כזה עתיק, על 6 איש, על העובדה שהם לא מרחו לאורך שבועות יום יום, על הרכב הקרם (אולי שונה מזה שנמכר כיום, ולא מאפשר למעשה ספיגה טובה), וכו’. כמובן שעולה גם השאלה מדוע לא נעשו מחקרים רציניים על קרם ספיירו, ומדוע הוא לא מאושר לטיפול טופקילי בהתקרחות. האם יתכן שרק מה שבאמת עובד ויש לו תופעות לוואי יחסית נמוכות מקבל אישור FDA? האם ניסו קרם ספיירו ולא קיבלו תוצאות טובות מספיק? האם באותם ניסויים כן היו תופעות לוואי? לא ברור, ואני לא בטוח שיש פה תשובה חד משמעית, אבל דוטס למשל, חזק בהרבה מפרופסיה, עם תופעות לוואי קשות יותר, לא אושר מעולם, כנראה בגלל התופעות הקשות. גם ספיירו בבליעה הוא אנטי אדרוגן חזק מאוד, ומסוכן מאוד לגברים בריאים (דמיינו תרופה שהופכת גבר לאישה, אז השיער אולי יחזור אבל המחיר..). בשביל לעצור התקרחות אנדרוגנית אתה צריך להקטין את רמת ההורמונים האנדרוגנים בגוף, מתחת לרמה מסויימת שבה הטריגר הגנטי של ההתקרחות לא פועל, וזה מה לעשות בא עם מחיר. אפשר ליפות את זה, אפשר לנסות להציג את זה כמשהו שרק מעטים מושפעים ממנו לרעה, אני לא ממש קונה את זה, זה לא הגיוני.

אם נניח שמשהו, אפילו קטן, כן חודר לגוף, אז ברור שצריך להזהר.

תוך 3 ימים מאז שהפסקתי אני שוב ישן טוב, מתאמן טוב ומרגיש בכללי הרבה יותר טוב.

אז מה היה לנו? ניסיתי מינוקסידיל 15% והפסקתי בגלל תופעות הלוואי הקשות, ניסיתי ספיירו (תחת ההנחה שהוא לא חודר לדם ולגוף) ואני גם מפסיק בגלל מה שמרגיש לי כתופעות לוואי. את מה שנראה היה לי כתותחים הכבדים ביותר שאני מוכן לנסות ניסיתי, אני שלם עם עצמי, גם עם הנסיון וגם עם ההחלטה להפסיק.

מבחינת יעילות של הספיירו קשה לי לומר בוודאות, אני חושב שרק אחרי 6-9 חודשים הייתי יכול לדעת. לתחושתי, הוא תורם לפחות בשמירת הקיים.

בשורה התחתונה, אני אישית לא אמשיך עם משהו שמרגיש לי לא טוב או בעייתי, או שעלול לסכן אותי בטווח הארוך. המחיר עלול להיות התקרחות, אבל אם זה מה שאמור להיות, so be it, עדיף להיות בריא.

נשארתי עם המינוקסידיל קצף, כתרופה טופיקלית יחידה, יחד עם ניזורל כסיוע, וחזרתי להשתמש בנוזל נחושת שגם כתבתי עליו מזמן hair signals של דר’ pickart, הוא גם מכיל דקל. יש לי גם את קסדת הלייזר אבל אני לא תולה בה תקוות, היא לא עזרה לי בעבר.

תכלס, מי שלא מוכן ללכת על תרופות אין לו הרבה אופציות, ואלו שיש ספק עם שוות את הכסף, אבל התעשיה הזו הרי בנויה על העובדה שרבים לא מוכנים לקחת תרופות, או ניסו וסבלו מתופעות לוואי ומחפשים אופציה אחרת. כאלה יש מליונים וכשיש ביקוש יש היצע.

אז מה הלאה, הרי עברתי כל כך הרבה בתחום.. ובכן ההלאה הוא לזרום עם מה שיש, לטפל עם מה שנראה הגיוני עבורי, לקוות לטוב, ואם לא אז הרי אין ברירה, ואין מה לעשות. המוטו הוא שהבריאות עומדת בראש לפני כל דבר אחר, וכל דבר שיכול להזיק אני שם בצד. לאכול בריא, להתאמן, לפתח גם את הראש ולחיות. מי שלא מאמין שזו אחלה שיטה שידבר עם ווין דיזל, שאולי מתבאס לפעמים מול המראה כמו כל בן תמותה, אבל בסופו של דבר החיים שלנו הם הרבה מעבר למה שצומח לנו על הראש. וזה רבותי שלב ההשלמה, כשאתה מבין שאין לך בעצם עוד מה לעשות ושלא תחזור להיות כמו פעם. אבל אלו החיים, אי אפשר להשאר צעיר לנצח, הזמן תמיד מנצח גם את החזקים והטובים מכולם.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: תרופות
תגיות: , ,

תגובות

23 תגוובת על ”למה הפסקתי להשתמש בספיירו“
 1. ג'ימי says:

  כרגיל, תענוג לקרוא.
  גם אני השתמשתי בספירו לא מזמן לתקופה קצרה וגם אני חוויתי תופעות מסוימות, שלא ברור לי עד עכשיו אם אכן התקיימו או היו בראש שלי. לכאן או לכאן, אני לא מתלהב מהרעיון של חומרים כימיים, למרות שהתנסיתי בהם בעבר ולמרות שספירו נחשב “החלש” שבהם.
  לגבי המחקר משנת 1988, הוא נשמע כמו בדיחה שאתה מבין בדיעבד איך פעם חשבת שזה היה גאוני והיום אתה מבין שזה היה עצוב.
  לגבי התחושות הכלליות, כמוני כמוך, סוג של השלמה שמשולבת עם מלחמה תמידית,
  יש לי חברים אמיתיים שהכרתי בגלל כל עולם הנשירה – פורומים ומשם התגלגל לווטסאפ ומשם לבדיחות פרטיות בסגנון “הלכתי לבר אתמול וביקשתי שישימו לי שלוש טיפות מינוקסי בצ’ייסר”,
  “אה אתה יוצא עם האופנוע אחי? מעולה שים את הקסדת לייזר תחסוך לערב”.
  העולם המסריח של הנשירת שיער יוצר קבוצות של אנשים שיכולים לדבר על זה אך ורק בינם לבין עצמם, כי אין מישהו אחר שיבין מה הם רוצים. אם אתה אומר שיש לך סכרת כולם יחבקו אותך, אם שברת רגל כולם ינחמו אותך, אם אתה מקריח כולם יסתלבטו עליך. It is what it is ואתה אמור להמשיך להתנהל רגיל כאילו לא הפכת מ”וואי איזה שיער יש לך!!!” ל”וואה…”
  אני אפילו לא מדבר עליי כי מצבי עדיין טוב, אבל אני רואה טלוויזיה ורואה בני אדם ביום יום, וזה ככה.
  אני ממשיך לראות פוסטים של “NEW TREATMENT 2017 OMGG CUREE”,
  לקרוא את הכל בידיעה שעוד שבוע אף אחד לא זוכר את המוצר הזה ומשתדל להישאר סבלני.
  מאחל לכולנו בהצלחה ידידי ומקווה למשהו בקרוב.

 2. אלעד says:

  בהחלט פוסט אמיתי ואינטיליגנטי אדמין.
  ג’ימי – אהבתי את הבדיחות, חזק.
  אשמח לשתף מהניסיון שלי מהספיירו – לפני כ-8 חודשים קניתי שלוש “צנצנות” של הקרם יום מ-HLT, שם כל יום (לפעמים גם פעמיים ביום), כעשר דקות לאחר השימוש במינוקסידיל. גם כאן וגם בפורומים אמריקאיים נכתב ששימוש כזה אמור להיות יעיל יותר – אז ניסיתי. אני מורח בעיקר באזורים הבעייתיים, כלומר קו שיער קדמי וקודקוד. למרבה הצער, קשה לי להגיד שהספיירו עשה משהו, קשה לי גם להגיד שהוא עוזר בשמירה על הקיים. תקופה של שמונה חודשים היא תקופה ארוכה יחסית, שבה אתה כבר צריך לכאורה לראות שיפור, אם המוצר באמת יעיל. אמנם אני משתמש בארגז כלים רחב יחסית לטיפול, ככה שאולי קשה לזקק את ההשפעה של הספיירו, אבל עדיין. אני עכשיו לקראת סיום הצנצנת השלישית, וכנראה לא אקנה שוב.
  מבחינת תופעות לוואי – אולי יש מעט הרגשה של הקרקפת כשאני שם את הספיירו אחרי השימוש במינוקסידיל 15%, אבל גם זה לכמה דקות בלבד. לא משהו מעבר, לא כאבי ראש ולא תסמינים אחרים כמו שאדמין תיאר. תופעות של כאבי ראש, חוסר שינה טובה, ירידה בכוח הפיזי וקושי באימונים אלה תופעות בעייתיות, שלא שוות את השימוש, גם אם הוא יעיל – לדעתי.
  אין אפס, בסופו של דבר התוצאה היא התכנסות לשילוש הקדוש (למי שמוכן ליטול פרופסיה). עם כל הצער שבדבר, כל השאר פשוט לא הוכיח את עצמו מספיק או בכלל. אני גם ניסיתי הרבה מאוד תכשירים ואמצעים כאלה ואחרים, באתי עם ראש פתוח אבל גם עם היגיון ושכל ישר, אולי באמת משהו יפגע. הניסיון מלמד שכל מה שבשוליים, כלומר מה שמחוץ לשילוש הקדוש, נמצא שם מסיבה מסוימת – הוא פשוט לא עוזר, אולי עוזר באופן זניח ושולי.
  נקווה שבקרוב, שעדיין לחלקנו יש שיער על הראש, תבוא הישועה.

 3. אביב says:

  מה עם RU?
  מפוסטים קודמים ידוע לי כי אתה מתנגד לשימוש בRU, אך לא ברור לי בדיוק מדוע.
  הרי גם ספיירו וגם RU אינם מאושרים FDA ונעשו עליהם מחקרים שנויים במחלוקת.
  ולRU יש תנופה נרחבת בפורומים אמריקאים וסיפורי הצלחה רבים ללא תופעות לוואי.
  איני רואה סיבה למה בעצם לא לנסות לתקופה זמנית, מקסימום יהיו תופעות לוואי אז תפסיק, וסיכוי טוב מאוד שלא יהיו ושתראה שיפור. אם הטענה היא לנזק בלתי הפיך, אז אותו דבר בדיוק אוכל לטעון על ספיירו.

 4. משה says:

  מצטער לקרוא. חבל ש hair-signals לא עזר לך. מוצר מעולה, לדעתי, אבל כנראה שלא אפקטיבי לכל אחד כמו על טיפול.

 5. דור says:

  אדמין לפי מה שאתה אומר, הוצאת הרבה כסף על טיפולים נגד התקרחות.
  1)יש משחה טופיקלית שעוד לא ניסית בשם Astressin b, ונמכרת באמזון:
  http://www.amazon.com/DS-Laboratories-Spectral-Astressin-B-Solution/dp/B009Q0MQ0C
  היא פועלת בצורה שונה ע”י הפחת הורמוני הלחץ: קורטיזול וACTH.

  2)כמו-כן אתה יכול לנסות למרוח RU54481.

  3) יש תוסף מזון THEAFLAVIN שמוריד DHT באחוז יותר גבוה מפרופסיה- 72% מול 71%, מעלה טסטוסטרון ומפחית אסטרוגן (כך שאינו פוגם במיניות בריאה).
  http://www.amazon.com/Life-Extension-Theaflavin-Stardardized-Vegetarian/dp/B001Q9X4V6

  כבר ניסית הרבה מוצרים ותכשירים, אז למה להתייאש?

 6. חסוי82 says:

  אדמין, היושרה וההגינות שלך באמת ראויות להערכה.
  אתה מנהל כאן בלוג עקבי ומושקע במשך כמה שנים טובות, קורא לו “לנצח את הקרחת”, מפרט כמעט על כל תכשיר/ תרופה/ חומר הקיימים בשוק וקשורים בטיפוח שיער או בטיפול בהתקרחות, מעודד אחרים לטפל ונותן עצות…וכמו שאומרים, בסוף הסנדלר הולך יחף ועדיין משתף את כולם במצבך. אפשר להגיד בתבוסתך. מה שמצריך הרבה אומץ ויושרה.
  אין ספק שיש כאן גם צירוף של מקרים שהם מאד אינדיבידואליים שמקשים עליך לטפל כמו הרגישות הרבה שפיתחת כמעט לכל הטיפולים הקיימים, בין אם יעילים ובין אם לאו כמו מינוקסידיל 15%, דקל ננסי ועכשיו גם הספיירו. במצב הזה לנסות פרופסיה או חלילה דוטס נשמע כמו התאבדות.
  בכל אופן וגם בהמשך למה שאנשים אחרים כותבים בעניין, אני מאד פסימי לגבי העידן הקיים וחושש מאד שלא יהיה בנמצא גם בדור שלנו שום דבר יעיל באמת. כל המשחקים בהורמונים עם החומרים האנדרוגנים (פרופסיה, ספיירו, דוטס, RU וכו’…) לעולם יהיו מסוכנים ולא שווים את המחיר. בדיוק כמו שכתבת, אולי שיער יהיה אבל גבר או אותו בן אדם שהייתי כנראה שלא, אז מה זה שווה. וזה לא שקיבלנו שיער מלא ושופע בתמורה…במקרה הכי טוב שימור זמני של המצב הקיים וצמיחה של כמה שיערות טועות.
  המדע צריך לענות על השאלה למה השיער באנשים מתקרחים מלכתחילה רגיש ל-DHT ושם תמצא התשובה. כלומר בחיסון שורשי השיער מהרגישות הנ”ל, בדומה לאנשים שלא מתקרחים. הרי לא מדובר באנשים שרמות ה- DHT בגוף שלהם נמוכות מבשאר האנשים. שיערם פשוט מחוסן ולא משנה מה הם יאכלו, ישתו או כמה הם יתעמלו או כמה פעמים יחפפו ועם איזה שמפו…
  אני לא רואה את זה קורה בקרוב ולכן צריכים להשלים עם המצב. כל אחד עם המגבלות ששם לעצמו או להבדיל עם הסיכונים שמוכן לקחת.

 7. חסוי92 says:

  תודה על השיתוף, כולנו מעריכים אותך מאוד על כך.
  אני אולי לא מגיב לאחרונה אבל פוקד את אתר הרבה.
  בדיוק היה לי שיחה עם חבר טוב מהצבא לפני כמה ימים, הוא קירח לחלוטין, קטן ממני בשנה (24). ואף פעם לא יצאנו לדבר בצורה רצינית על כל זה. אז ככה הוא מתאר את התהליך:
  1) בהתחלה נושרות קצת שיערות, המפרצים מבצבצים אז אתה קצת מסתכל בחצי אדישות, וממשיך הלאה.
  2) לאחר מכן המפרצים גדלים לאט לאט ואתה מבחין בנשירה אמיתית, אז אתה מתחיל לטפל מנסה ומנסה..
  3) כבר יש מפרצים יש דלילות, ממשיך לטפל. כל יום אתה אומר לעצמך משהו אחר, יום אחד נראה לך שאתה בסדר ואתה משלה את עצמך שהכל טוב, ויום אחד אתה חושב שאתה מקריח.
  4) בשלב הזה השיער כבר מתחיל להיות יותר מידי דליל בשביל להסתיר, אי אפשר לחסות וזה מדרדר ומדרדר, אז אתה מגלח ומגדל ומגלח ומגדל.
  הוא אמר לי ש 3 פעמים לקח התהליך הזה, עד שמישהי, ידידה , אמרה לו תשמע, אתה בחור יפה, והשיער לא נראה טוב.. פשוט תגלח.

  זה תהליך איטי וכואב שאין לנו שליטה עליו.

 8. admin says:

  דור, לי אתה משווק את הלוקשים האלה? כבר עברנו כאן דבר או שניים לא? להוריד את ה-DHT בגוף זה הדבר הכי גרוע שאני יכול לעשות לעצמי, ולדעתי גבר בריא באופן כללי אסור לו להשפיע על ההורמונים בגוף (וזה כולל גם לקיחת סטרואידים למשל) אתה כנראה לא מבין מה זה DHT וכמה הוא חשוב.

  אביב, כבר כתבתי בכמה מקומות בבלוג למה לא RU, בגדול RU לא נבדק בצורה רצינית, לא אושר, והדעות עליו חלוקות, משהו בסגנון ספיירו, רק שספיירו הרבה יותר מוכר וידוע כי הוא תרופה מוכרת (בבליעה), RU זה הרבה יותר הימור ובכל מקרה ברור שהוא לא הפתרון. לא תמצא אחד שמשתמש רק ב-RU ויכול להראות שיפור מהותי, כל אלו שמשתמשים בו מורחים ו/או בולעים עוד דברים. כל תרופה שנמכרת ומשווקת באופן פיראטי, אם זה ספיירו, RU, מינוקסידיל מעל 5% וכו’ – זה הימור על הבריאות שלך. וכמובן שגם תוספים למינהם למשל דקל בבליעה יכולים לגרום לבעיות שונות, לשחק עם ההורמונים בגוף זה משחק מסוכן, אני לא במשחק הזה.

 9. עמית says:

  מאיפה אתם קונים את השמפו hair-signals(עם משלוח לארץ)
  אפשר בקשה קישור משה/ADMIN
  אני אוסיף את זה למשטר טיפול(מינוקסי קצף 5%,ספירו,ניוזרל)

 10. משה says:

  היי,
  אני קונה תמיד 2 מכאן :
  http://www.ebay.com/itm/Copper-Peptides-urges-Hair-Growth-HAIR-SIGNALS-x-2-BOTTLE-SET-/171978310753?hash=item280ab4c461:m:m5X8AAsr4cFXKRP8LjRl38Q

  אפשר כמובן לקנות רק אחד.
  אלו הוראות השימוש :
  http://store.reverseskinaging.com/Hair_Signals_Therapy_Solution_p/1700s.htm

  אני משתמש פעם ביומיים למשך 3 שבועות ואז שבוע חופש (המלצת יצרן). בשימוש כזה התמיסה מספיקה לכ 9 חודשים וזה בסה”כ מאוד זול. ממליץ להשתמש בטפטפת.
  היצרן ממליץ לשלב בטיפול את התוספים הבאים :
  Oral supplements of MSM (2-4 grams daily) and flaxseed oil (5 grams daily)
  בשימוש
  אני אישית ניסיתי MSM והפסקתי בגלל כאבי פרקים.

  שיער זה לא החזיר אבל בהחלט האט אותה מאוד עד כמה הפסקתה. אני משתמש רק ב hair signals מאז 2010. בתקופות בהן לא הקפדתי, הרגשתי אחרי מספר שבועות האצה בנשירה.
  שווה נסיון. בהצלחה !

 11. דור says:

  אדמין, לא נתת דעתך למשחת ASTRESSIN-B היא עובדת בצורה שונה, ולא משפיעה על הDHT, אלא מפחיתה הורמוני לחץ כמו קורטיזול וACTH.

 12. admin says:

  ASTRESSIN-B אינו מוכח קלינית בבני אדם עם התקרחות אנדרוגנית, על התכשיר עצמו לא תמצא כמעט מידע, או עדויות של משתמשים אמינים. כל החומרים הללו הם לא הפתרון, לצערי, אבל יש כל כך הרבה מיואשים שישלמו וינסו לפחות כמה חודשים..

 13. חסוי82 says:

  דור, אתה יכול לתת את דעתך על השפן ששלפת כרגע מהכובע (או הפדחת)?
  אתה משתמש בו? כמה זמן? אתה מכיר אנשים קרובים שהשתמשו בו? ואם כן, האם עשה את העבודה בעצמו ולבדו? או שהוא תוספת לעוד מליון דברים אחרים שאתה מורח או בולע?
  אולי על מחקרים ו- FDA אתה לא שם קצוץ והם לא מעניינים אותך, אולם על חוכמת ההמונים שמעת?
  אני כן ונראה שגם אדמין…ומכאן מדוע התכשיר הזה לא שווה אפילו התייחסות

 14. O-Z says:

  היי אדמין,

  לפי מה שאני רואה אתה מטפל ומשתמש בתכשירים רפואיים למעלה מ- 7 שנים (הערכה)
  שאלה קצת אישית גם מבחינת הפרטיות שבה וגם מבחינת זה שזה אינדיבידואלי … (אתה לא חייב לענות)

  האם במשך השנים חווית התדרדרות רפואית כלשהי בגלל הטיפולים הללו ? ( חוץ מתופעות לוואי )

  למה אני שואל ?
  כי גם אני כמו כל החבר’ה כאן זכיתי לחוות את התופעה שנקראת התקרחות ולפני זמן קצר התחלתי את הטיפול.

  מכיוון שקראתי מחקרים, בפורומים ואין ספור כתבות שהשימוש לדוגמה במינוקסידיל למשך שנים אינו פוגע בבריאות של המשתמש (לפי מחקרים שעשו).
  ומכאן נובעת השאלה אם חווית התדרדרות כלשהי…ולא רק מהמינוקסי.

  וסתם להתעניינות, מדוע אתה ממשיך בטיפולים האינטנסיביים אם עשית גלח?
  אם אני מבין נכון, עשית גלח כי כבר השלמת עם המצב שהפתרון כבר לא יעיל …

  וקצת לשיתוף (אפשר להביע גם דעה מי שרוצה):
  בן 26, משתמש כרגע ברולר סיכות של 0.75, רוגיין קצף 5%, שמפו ביוטין, שמפו ונוזל של אלפסין,
  סדרת שמנים שהחלטתי לנסות – משתף אתכם בלינק לכך : https://youtu.be/1v2PRuxoMp8
  אשמח לשמוע מה אתם חושבים ואם מישהו ניסה ד”א.

 15. admin says:

  לא הייתה אף פעם התדרדרות רפואית, עם זאת קח בחשבון שאני לא עושה בדיקת דם כל שבוע.
  אני עם מינוקסידיל המון שנים, הוא הבסיס של הטיפול שלי, הדסר היחיד שאני לא הורדתי או הפסקתי כל שנים.
  לא עשיתי גלאח קרחת אלא משהו לא רחוק משם בעיקר לנסות, אז זה אפשרי לשלב הסוף אבל אני לא שם עדיין, אפשר לחיות ככה, אפשר להתרגל לזה אולי. אני מסתפר עם מכונה, וכרגע אני עם 1-2 בצדדים ו-3-4 מקדימה עם אופציה ל-5.
  את הסיפורים של ההודי בקישור שמעתי, שים לב שהוא טוחן בלי סוף על שמנים בלי שום הסבר או הוכחות, ולו עצמו יש שיער מושלם. יש לו אינטרס, כי יש לו ערוץ ביוטיוב והוא מנסה למשוך צפיות, הוא מוכר לוקשים מסוגים שונים ולא רק עבור שיער.

 16. O-Z says:

  היי, תודה על התגובה.
  אכן, אתה צודק שהוא טוחן בלי סוף.

  לא הסתפקתי ברק לראות את הסרטונים שלו, רק קיבלתי מהם השראה לחקור עוד והבנתי לדוגמה ששמן אמו עוצר נשירה, שמן קוקוס אכן בריא לשיער וכד’…

  יכול להיות שברוב האחוזים מה שאמרת נכון ויכול להיות שגם זה לא יעבוד.
  אבל להזיק זה לא יכול נכון ? אם לא, אז עדיף לנסות – לא יעבוד נפסיק.

  בעיקרון עדיין לא קיבלתי אומץ להשתמש בחומרים כמו ספיירו, RU ושאר החומרים החזקים.

  אשמח לשמוע המלצה על “חומר” או “מוצר” לפחדנים 🙂

 17. נתי says:

  היי אדמין
  האתר היירלוסטוק הפסיק לצחור את הקרם ספיירו s5 ומוכר משהו אחר כתוב שם שזה נוסחה חדשה שמעת משהו על זה ?
  תודה

 18. גל says:

  אהלן אדמין, תודה על הידע שאתה משתף פה, בהחלט שימושי.
  אני משתמש כבר יותר משנה במינוקסי, התחלתי עם מינוקסי 5 הרגיל שמוכרים וזה עבד מצוין, השיער חזר לגדול. לאחרונה החלה שוב נשירה..במהלך התקופה האחרונה גם עברתי לקצף של קירקלנד. יש לך מושג אם יש לתכשיר מחזורי חיים? תקופת צמיחה ואז תופת נשירה וחוזר חלילה? או שאולי הDHT פשוט ניצח את התרופה? אשמח לתשובה ואמן מעודדת כי כל פעם שאני מסתכל על הכרית בבוקר אני מתבאס

  מה אני יכול להוסיף שיכול לשמור על השיער עוד קצת? אם אפשר שם של משהו כי אני לא מצליח לעקוב אחרי כל הדקלים, השמנים והשמפואים.

  תודה רבה!

 19. admin says:

  נשירה טבעית יש כל הזמן, וגם צמיחה אחריה.
  לתכשיר אין מחזורי חיים, לשיער יש. החוסר של מינוקסידיל שהוא לא משפיע על רמות ה-DHT, כלומר הוא לא “חוסם” DHT. מה שכתבת “אני לא מצליח לעקוב…” לא מקובל עלי ואין לי כח כבר לצעירים שמגיבים פה שלא מוכנים לעשות קצת מאמץ ללמוד ומחפשים שמישהו יתכן להם בשלוש שורות את נוסחאת הקסם, אין דבר כזה, אבל
  בגדול, הנשק הפשוט, הקל והיעיל ביותר נגד התקרחות זה השילוש הקדוש – מינוקסידיל, פרופסיה, ניזורל. למה ואיך כבר כתבתי על זה וחזרתי שוב ושוב, גם בתגובות. הבעיות או חסרונות זה הסיכון לתופעות הלוואי של פרופסיה, והעובדה שצריך לקחת אותה שנים כל זמן שרוצים לשמור על השיער, וגם אז יעילותה פוחתת עם השנים לפי המחקר הקליני שעשו לה, ככה שפתרון מושלם לא קיים, ויתכן שכל מה שהטיפולים עושים זה להרויח זמן, כלומר שנים עם שיער (יש מי שירויח כמה שנים ויש מי שהרבה, גם את זה אי אפשר לדעת בוודאות כי כל אדם מגיב שונה).
  לגבי פרופסיה ומינוקסידיל, עד שמתחילים לראות תוצאות – חודשים, 6-12, תלוי כמה טוב אתה מגיב, אם אתה מגיב, אם אתה לא מסוגל להתמיד לא תראה תוצאות ותמשיך להקריח, כלומר חייבים להתמיד ולהקפיד כמו נזיר שמקפיד להתפלל כל יום כמה פעמים, ואז להמשיך שנים, אין אפשרות אחרת לראות תוצאות של טיפול.

 20. ליאור says:

  היי אדמין,

  שתי שאלות לגביי המינוקסי קצף –

  1 – אני רוצה להתחיל לשים את המינוקסי גם בקדימה (מתחיל להיות דילול רציני שם) ושאני מנסה הכל נמרח על השיער, יש לך איזשהי המלצה/ שיטה איך להכניס את המינוקסי קצף בצורה אפקטיבית על הקרקפת עצמה עם מינימום חומר על השיער?

  2- מה ניתן לעשות כדי למנוע את התופעה שהמינוקסי קצף מקשיח את השיער, יש איזשהו תכשיר שאת שם אחרי זה?

  תודה רבה!

 21. admin says:

  שים מעט על קצות אצבעות כף היד ואז מרח על הקרקפת. אין שיטה מיוחדת. אם מקשיח תעבור עם מסרק בעדינות. לא צריך לקחת כמות גדולה אחת, עדיף לדעתי כמה פעמים של כמות קטנה.
  הנה סרטון על אחים שאחד משתמש שנים והשני הפסיק אחרי כמה חודשים, מוכיח שעובד כשמקפידים לטפל יום-יום.
  https://www.youtube.com/watch?v=Xd1VQIxyK0c

 22. אני says:

  לא ישנת טוב בגלל שכמות ה dht בגוף ירדה חלק מהתפקידים שלו הוא ליייצר את המוליך העצבי גאבא שיש לו תפקיד חשוב בשינה וברוגע הנפשי (כדורי שינה והרגעה מגבירים את פעילות הגאבא)

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree