גלאח – למה, מתי ואיך

15 בJune 2016 מאת: admin

לא רק בארץ, גם בחו”ל שמתי לב לתופעה הגוברת של גברים מגולחי ראש. אפשר למצוא מכל הגילאים, הרוב מבוגרים (נקרא לזה 40+), אבל גם אצל צעירים יותר. מעטים מאוד עושים זאת לצרכי אופנה או נוחות, הרוב המוחלט עושה את זה מחוסר ברירה.

למה? בגלל התקרחות, פשוט לא? מי שיש לו רעמה ירצה להתפאר בה ברוב המקרים, מי שיש לו בורות בראש, שיער דליל, קרחת, נאלץ מחוסר ברירה לעשות את הדבר היחיד כמעט שנותר לו כדי להראות אחיד או פרופורציונלי. שיער דליל מגולח נראה אחיד יותר ומקריח פחות, אולי מגוחך פחות (קרחת ושיער ארוך בצדדים, או קרחת כיפה ענקית שסביבה שיער עבה) וככל שיש יותר שיער על רקע של קרקפת הניגודיות גוברת. היום הלכתי לאכול צהריים ליד המשרד באיזו מסעדת צהריים כזו, והיה שם בחור צעיר יחסית, עם נורווד 7, ומה שאותי הדהים שהוא לא מגלח, אלא מגדל זקן קצר מאוד ומדוגם ומצד שני מאריך את הצדדים, ומקדימה דלילות של מעט מאוד שערות ארוכות ובהירות. קרחת ענקית ובוהקת (בלונדיני-חום). אז יש חריגים, וגם הם מודעים למצבם ומנסים ליצר איזשהו ייחוד (הזקן), לכולם זה מפריע ברמה כזו או אחרת.

אתה מגיע לזה לרוב כשאתה מקריח, גם בשלבים הראשונים אבל בעיקר בשלבים היותר מתקדמים של נורווד 3V-4, אפשר לומר שעד נורווד 3 הרוב לא יעשו, ומשם ואילך אתם רואים את כל המגולחים. בעצם זה שלב ההשלמה, שבו הבנת שלמעשה אתה משחק על זמן ולמעשה מפסיד את המלחמה בקרחת ושהיא ברורה, אי אפשר להסתיר את זה. אתה מבין את זה אחרי זמן, זה לא תמיד פשוט, כי אתה צריך להודות באמת ולא להכחיש אותה, לא להדחיק אותה, ולעבור לעולם המציאות במקום עולם הפנטזיה.

אני מכיר מעט מאוד אנשים, כרגע עולה לי בראש רק אחד, שמוכנים ללכת עם קרחת ולא לגלח. אני מכיר אחד שמקריח מקדימה, כלומר מצח שנגמר באמצע הראש והוא הולך עם אורך בינוני. הוא גם הולך עם כובע והוא גם סוג של ליצן, אז אולי זה מתחבר אצלו לתדמית הפחות רצינית.

זה יכול לבוא בכל גיל, הצורך הזה, או חוסר הברירה, קשה לקבל את רוע הגזירה שניבטת במראה, אבל אם תשאל כל אחד כמעט יגידו לך לעשות את הצעד כי “ככה זה לא נראה טוב”. וכן יש את המיעוט שזה ידחוף אותו לפנטז על פאות, השתלות וכו’, זה בסדר, אבל חייבים לזכור שאלו דברים ששייכים יותר לעולם הפנטזיה, כלומר כזו שאפר לממש, אבל יש לה מחיר שעבור הרוב עושה אותה לא כדאית, ובלי קשר גם היא לא רציונלית והמימוש שלה עלול להתנפץ אל מול קרקע המציאות.

הרעיון הוא לעבור להשתמש במכונה, יש המון מכונות, זולות ויקרות, אצלי אישית זו מכונה נטענת זולה יחסית שעלתה לי כ-200 שח ואפשר לשטוף אותה עם מים. למכונה אפשר להתאים מתאם או מתאמי פלאסטיק שיקבעו את גובה החיתוך שלה, זה לרוב 0 (בלי מתאם) ועד 5 (אצלי יש מתאם פלאסטיק אחד ששמים ואז המכונה עצמה מאפשרת לקבוע אורך שונה איתו מ-1-5). לא כל גלאח הוא על אפס, אפשר לקבוע איזה אורך, אבל בהחלט אפשר לומר שמדובר לרוב ב-1-3, כשבצדדים עושים הכי קצר. כשהקרחת גדלה הולכים ויורדים עם המספר, ומי שקרח לגמרי אתם בטח רואים שכבר מגלח עם 0 או בכלל עובר לגילוח עם סכין גילוח (אלו שאתם רואים בחדר כושר מגלחים את הראש במלתחות).

מנסיון, רואים את הדלילות יותר ככל שהשיער כהה יותר כי הניגודיות גדלה (כלומר שיער לבן או מלבין מרכך את הניגודיות, וזה טוב אבל גם רע, כי כשאתה לא צובע נניח נראה לך שיש לך יותר שיער, וכשאתה צובע הניגודיות עולה ואתה קולט ששוב נפלת בפח של עצמך והאמנת שמצבך לא כזה נורא, שזה מאוד טבעי ושייך למנגון ההדחקה).

ולסיום – שני קרחים שהולך להם עם דוגמניות-שחקניות, בעלה של בר רפאלי, ובעלה לעתיד של דנה פרידר (שיצא גם חודש עם בר לפני עשור). מה המשותף לשניהם? כסף כמובן, אבל גם סוג של פיצוי חיצוני, שבא בצורה של מבנה גוף, פנים, עיניים וכו’. יש קרחים שאצלם זה לא כל כך נורא או מסתדר, אולי אפילו מתאים להם המראה המגולח. המסקנה אולי היא שאם אתה כבר שם אתה כנראה צריך “לפצות” עם דברים אחרים, שיכולים להיות חיצוניים או פנימיים, כסף כמובן הוא מנוף להמון דברים אז הדוגמאות שנתתי לא הכי משקפות, אבל מה שחשוב זה להבין את הרעיון, בתאוריה המקריח צריך להתאמץ יותר, לבוא עם תכונה שנותנת לו עדיפות, או פשוט להוולד להורים הנכונים וה”ייחוס” עושה את העבודה.

והנה אחד שלא דופק חשבון, לא נראה טוב במיוחד, אבל נראה מיוחד מספיק ומוכשר מספיק. הוא עובד קשה, מתאמן חזק, אוכל נכון, וכשאתם רואים אותו אתם רואים איכות וסטייל. אולי זה צריך להיות המודל?

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

24 תגוובת על ”גלאח – למה, מתי ואיך“
 1. רמי says:

  פוסט מעולה!

 2. חסוי82 says:

  רציתי להוסיף את העובדה שמדובר בתופעה אופנתית הקשורה גם לתקופה ולא בהכרח דווקא בעליית אחוז המתקרחים.
  אם נלך אחורה בזמן, נגיד עד אפילו שנות השמונים, נגלה שקרחת טוטאלית (גילוח כל הראש) הייתה כנראה משהו מאד ווירדי ויוצא דופן שאנשים מן הישוב פשוט לא עשו, גם אם מצב שיערם היה בכי רע. ניתן לראות זאת בבירור בסרטים מהתקופה וגם בקליפים (דורי בן זאב עם נורווד מכסימלי ופרסה מסביב בקליפ המפורסם “גנבים/ שודדים” ורמי פורטיס שהסתובב עם עם זנב מצחיק שנשאר לו מאחורי הראש…והדוגמאות רבות למי שחי בתקופה או לסתם אדם נוסטלגי כמוני שרואה סרטים ישנים ושומע הרבה מוסיקה “מפעם”), כך שזו הייתה הנורמה, בדומה לשפם שבימינו קשה לראות אצל גברים. רק בשלהי הניינטיז גילוח הראש הפך למשהו מקובל שלא מצריך מהבן אדם איזו הצהרה אידיאליסטית מיוחדת (פאנק/ פשיזם/ נאו נאציזם וכו’) וכל גבר מהישוב הרגיש בנוח לגלח את הראש. אין ספק שהמראה המגולח והאחיד עושה חסד גדול יותר עם המקריחים המתקדמים (נורווד 3 ומעלה) והמראות המגוחכים מפעם (שוב, שאז היו לגיטימיים) כמעט ונעלמו מן הנוף

 3. Fade Out says:

  אתם יודעים, לא לכולם מתאים לעשות גלח, ולא כולם מסוגלים באמת “לקבל” את עצמם עם קרחת, למרות שאין ממש ברירה. אני למשל, פשוט לא מסוגל. אני יותר מידי קשור לשיער שלי, וזה פאק רציני.אולי זה משהו פסיכולוגי, לא יודע. אני רק יודע שמאז שהייתי ילד, מעולם לא הסכמתי ללכת עם “קצוץ” (תמיד הייתי עם אורך בינוני), והיו פעמים שהייתי מתעסק בסירוק וסידור השיער במשך חצי שעה. מבחינתי, לאבד את השיער זה לאבד את האישיות…וכמובן את הביטחון העצמי.

  מצד שני, כיום אני בן 26, בין שלב 2 ל-3 (עם כתר שהולך ונהפך להיות ויזואלי), ואני יודע שבעוד שנה-שנתיים – ההלוואה והחיסכון שאני עושה יראו רע, ואני אאלץ לגלח הכל. אני מבין את זה, אבל לא מסוגל לקבל, ומבחינתי פיאות והשתלות רק ידחו את גזר הדין ויהפכו אותו למר יותר.אני עושה כושר ושומר על תזונה בריאה יחסית, אבל לצערי אני לא גבוה (1.74), הביטחון העצמי שלי ממוצע, ואני עוד לא בשלב של קריירה מצליחה…בקיצור, אין לי כלים בארגז.

  אני לא כותב את זה כדי לקבל תמיכה או משהו, סתם משתף את ההתמודדות שלי. ברשת רוב התגובות הן בדר”כ בסגנון של “בהתחלה להסתובב עם קרחת זה קצת קשה, אבל אחרי זה מתרגלים” , “תעשה קרחת, תגדל זקן/זיפים, תכנס לכושר ויהיה בסדר…”- ובכן, לא כולם מסוגלים להתרגל, ולא לכולם המראה מתאים, וזה שאין ברירה ומדובר במלחמה אבודה לא משנה את זה.

  השורה התחתונה שסוגרת את הפוסט מעניינת. השקעה עצמית וכו’. זה נחמד בתאוריה, ואולי אפילו עובד אצל חלק מהאנשים אבל צריך להתסכל למציאות בעיניים – להיות קירח (שוב, אלא אם אתה בר מזל וזה אשכרה מתאים לך) זה בערך כמו להיות שמן, רק שאין לך שום דרך להתגבר על זה, ולמרות שאף אחד לא אומר את זה בקול כי זה לא תקין פוליטית, למראה החיצוני יש משקל רציני מאוד בחיי היום-יום, ברמה של התחברות לאדם מסויים עוד לפני שהוציא מילה מהפה.

 4. admin says:

  כיום למראה החיצוני יש יותר משקל מבעבר בגלל התרבות שאנו חיים בה. אנו מופגזים כל הזמן בכל מדיה אפשרית בדמות האידאלית של גבר ואישה, כולם נראים מעולה, כולם בכושר (למעט פרסומת לבנק או חברת ביטוח), כולם כמעט עם שיער מלא (אלא אם צריך סלב מצחיק). זה משפיע על רבים, במודע או לא. אז לא כולם נראים כמו בסרט, מה לעשות, נשב ונבכה? ונכון לא לכולם זה מתאים, אבל לא כולם נראים כמו בריאן ריינדולס (דדפול) ולא משנה מה יעשו. אכן להיות קרח יכול לבאס, לכאורה אתה עם נתוני פתיחה פחות טובים לדברים מסויימים, נניח מול בחורות מסויימות. אנחנו אומרים כאן הכל, גם אם זה לא פוליטיקלי קורקט. מהצד אתה יכול לקבל דעה על מישהו רק על פי מראה, והמון גברים לא “רואים” בחורות מסויימות רק בגלל שהן לא רזות וחטובות, ואותו דבר להיפך. אבל, המציאות היא שלהתקרחות אין בעצם פיתרון אמיתי לאורך זמן. אם היה לא היית רואה קרחים.
  על זה אפשר לבנות אינסוף הנחות ותאוריות, למשל זו המוכרת ביותר שמי שמתחיל להקריח ישר תופס בחורה ומתחתן איתה. אישית ראיתי המון מקרים כאלה, שכאילו להתקרחות אין קשר, אבל אתה תוהה לגבי השיקולים של אותו בחור, והאם החשש שלו שהוא לא יצליח יותר בעתיד דחף אותו עכשיו.
  כמובן שיש את המקרים ההפוכים, של קרחים שלא שמים קצוץ, מתחתנים עם נורווד מכסימלי, אבל אז אתה מסתכל עם מי הם התחתנו ואומר לעצמך שאם הוא היה עם שיער הבחירה הייתה אחרת. כולנו מכירים את זה, ראינו ורואים בלי סוף, לכאורה הקרח הממוצע, זה הלא עשיר, יצטרך “להתפשר” עם בחורה ממוצעת חיצונית, כלומר לא כוסית אם אתה רוצה את השם המפורש.
  א תן לי לגלות לך סוד, אני מכיר הרבה בחורים עם שיער שהתחתנו עם “ממוצעת” חיצונית ופחות מזה. יכול להיות שאתה רואה חשיבות גבוהה למראה, ומזהה את המשמעות שלו, גם כללית וגם עבורך בצורה שמתאימה לך וזה בסדר. אבל לקחת את זה לצד השלילי זה לא.
  אתה בן 26 עם בטחון עצמי לא משהו, מסתכל במראה ואומר שלא קיבלת את המראה הכי טוב בעולם. ברור שאם היית נראה כמו כוכב קולנוע בנות היו עפות עליך 24/7 רק אם היית זורק מבט.
  אז ככה, הבלוג כאן לא עוסק בפסיכולוגיה, אבל בגדול אתה עוד ילד. בגיל 26 לא עשית עוד כלום וכל החיים לפניך, תתחיל לעשות, ולהתפתח כאדם. מי שלא מתאמץ בחיים לא מגיע, וגם אותם כוכבים עבדו קשה מאוד ועובדים קשה מאוד. מראה זה לא הכל בחיים ומי שסומך על מראה לא יגיע לכלום, העוצמה והכשרון הם מבפנים ומי שרואה רק חוץ זו טעות קשה, זה שטחי. מראה טוב זה זמני, כולם מזדקנים ומשתנים, נשים אולי יותר מהר, אבל תכלס זה תלוי בבן אדם ובגנטיקה.
  לכן אני מדבר עם לבנות את עצמך בחיים ולא לקטר ולהאשים את השיער אם דברים לא מסתדרים בדיוק כמו שרוצים. אני חושב שאתה מייחס למראה חיצוני חשיבות מוגזמת, אני יכול להבין שמול נשים מסויימות אתה מאוד צודק, אלו נשים שנראות טוב שמוקפות בגברים ועשרות פונים אליהם ביום (בפייסבוק ובכל מקום) והן מקבלות יחס כזה שהן מרגישות אלוהים, והן יבחרו את האלפא או שהוא יבחר אותן. האלפא לא חייב להיות עם שיער אבל יהיה לו משהו אחר, נניח מליונר או מפורסם. לעולם בהיסטוריה האנושית האפלא היה בוחר את הבחורה הכי יפה, והכי יפה הייתה הולכת עם האלפא, כשהוא היה ראש השבט, כשהוא היה מלך או אביר, וגם היום כשהו עשיר או מפורסם וזה לא ישתנה, זה טבע האדם, אבל 99% לא כאלה ויש מספיק לכולם, אם תתנהל נכון בחיים תגיע. אז אם זה כזה חשוב לך, תתחיל לבנות את עצמך לא רק כלכלית אלא גם להיות אדם מעניין. אם תהיה עשיר ומשעמם לא עשית כלום. לשבת ולבכות שלא נולדת 185 עם בלורית וריבועים זה מגוחך, אפילו ילדותי. תפסיק לבכות ותתחיל לעבוד.

 5. עדי says:

  סטאת’הם הזה… בן 48 ואמנם מקריח כבר מימי סנאץ’ אבל לא השתנה מאז, אפילו שיערה לבנה אין לו (גם בזקן!!!).

  אגב, אפרופו גאלח ורציונליות, השבוע שמתי לב שגם אורן חזן הרים ידיים וכנראה הפסיק עם הקונסילרים ועשה קצוץ… לא שזה מנחם כאן אחרים, מצד שני תראו את דני דנון, התקדם לו באו”מ (מה בסוף, יש לו פאה?)

  בקיצור – יש ויש, הכי חשוב זה האדד ואליו, אם אתה חסון ומסוקס, גם גאלח לא יזיק לתדמיתך ובטח שלא לבטחון העצמי שלך, אבל חשוב לזכור לעשות את הדברים שעושים לנו טוב, וקודם כל להרגיש טוב עם עצמנו.
  שבוע טוב.

 6. admin says:

  אמת, זה מתחבר טוב יותר למי שחסון, והעובדה שזה עובד היא שכיום גיבורי האקשן\מכות המובילים אלו דה-רוק וסטייטם. אולי המסקנה שצריך להכנס לחדר כושר ולבנות גוף? אז ככה אני רואה את זה, לכאורה בגין קרחת (תקראו לזה מינוס) נדרש פיצוי (פלוס שיקזז אותו) יכול להיות תפקיד בכיר, רכוש\כסף, פרסום, או\ו פיצוי חיצוני, למשל המראה החסון, מי שרוצה יכול לקחת כדוגמא גם את ניל שטראוס שחסון הוא לא (נמוך ורזה), אז כדי להראות מעניין ושונה הוא גילח, גידל זקנקן, שם עגילים, והתחיל להתלבש כמו רוק סטאר, כך שהקרחת כאילו מתחברת או זורמת עם שאר המראה הלא קונבנציונלי, אבל זה דבר שאפשר לעשות רק באמריקה במקומות מסויימים כמו LA או NY. שיער לבן כמו קרחת זה גנטי (יש הנחה שגם לחץ גורם אבל אין לכך ראיות מדעיות חותכות), אפשר להיות עם שיער לבן מלא, או קרח כשמה שנותר לא מאפיר עד גיל מאוחר. הכל תלוי במה כתוב אצלך בגנים. אני מניח שעיקר הפגיעה שגברים מרגישים היא מהמעמד שלהם אל מול נשים, שזה פחות מושך או אולי אפילו דוחה, שזה עושה אותך מבוגר יותר ממה שאתה באמת, ובקיצור מונע ממך גישה לנשים שלבעל השיער יש, ושעם שיער היית במקום אחר. אל מול גברים אחרים אתה בעצם כמעט אדיש, אלא אם אתה חושב ששיער גם חשוב יותר להצלחה בעבודה, עסקים וכו’ (בארה”ב נעשה מחקר על צבע שיער אצל גברים, ומסתבר שאלו שהיו עם מעט או ללא שיער לבן התקבלו יותר למשרה מסויימת מאשר אלו עם השיער הלבן, ואכן רבים בארה”ב צובעים שיער כדי להראות חיוניים ו”צעירים” יותר).
  אצלי מה שכתוב בגנים לא להיט, מהצד של אבא קרחים מגיל צעיר, מהצד של אמא שיער מלא, ואני? זכיתי במנה יפה מהאבא, אם כי באיחור של שנים, נראה שכך או אחרת הגנים מהצד שלו ינצחו ובגדול.

 7. עידו says:

  פוסט מעולה ובעיניי חשוב הרבה יותר מעוד פוסט על ספיירו או דקל ננסי…. FADEOUT הבעת במילים אישיות כנות ואינטלגנטיות מה שהמון אנשים מרגישים וסביר שמי שמגיע לאתר הזה מרגיש ככה גם. לא מאמין שבאמת יש אנשים שלא אכפת להם שהם מקריחים והם אדישים לזה.. הנקודה היא שגם אם לרוב (או לחצי) זה עובר יש אנשים שמקימים משפחות עובדים בעבודות מעולות ועדיין לא יצטלמו התמונות פרופיל שלהם יהיו עם כובע או כיסוי ראש כזה או אחר (זה בעיניי מעיד על חוסר השלמה עם המצב שזה כמעט שווה להשתמש בקונסילר או פאה). הקרחת הופכת אותנו פשוט למשהו אחר לא טוב לא רע אחר בשבילי זה גם בן אדם פחות שמח. הייתי שנתיים עם גאלח וואללה החיים שלי היו פחות מעניינים הסביבה הייתה שונה (התחתנתי מאז ועדיין מרגיש אותו דבר, לפעמים לפני אירועים אשתי מבקשת שאשים טיפה טופיק). חזרתי לפרופסיה אחרי שנטשתי אותה הצמיחה קצת חזרה ולפעמים שם טופיק ומה לעשות זה הופך דברים לאחרים ולא רק מבחינה סובייקטיבית. בכל מקרה כל הקונספט של האתר בעיניי שגם אם אנטי השתלות ברמה רדיקלית, אפש לעכב ולהרוויח אחלה שנים עם שיער יותר טוב ממה שהטבע העניק לך פר תקופת זמן

 8. admin says:

  לגבי כיסוי ראש..
  אני מכיר מישהו שהקריח בקדמת הראש, וכבר לפני 7 שנים התחיל ללכת עם כובע.
  הייתי איתו בתאילנד, הוא היה שם בנדנה, יעני להיות מגניב אבל בעצם להסתיר.
  בפייסבוק הוא מצולם עם כובע בתמונת הפרופיל, וכן בחלק מהתמונות האחרות (לא כולן).

  הפגיעה בבטחון העצמי משפיעה ללא ספק. קשה להתגבר על הפגיעה בדימוי העצמי, לכן מקריחים רבים מחפשים סוג של קיזוז פיצוי שירים להם את הבטחון או יאזן.

  זה שאשתך מבקשת שתשים קונסילר.. תכלס? מצחיק.

  גם ג’וד לאו השחקן מבואס מההתקרחות שלו, ובראיון אחד בתוכנית ארוח בבריטניה יחד עם רוברט דאוני לקראת יציאת הסרט שרלוק הולמס הוא הגיע עם כובע גרב וסירב להסיר אותו. אני זוכר את זה טוב (יש גם ביוטיוב) כי זה ממש צרם לי שהוא מתבאס על ההתקרחות. הוא גם לא עשה השתלה מעולם ויש לו אי קטן של שיער מקדימה. בסרטים הוא עם תוספות בהרבה מקרים.

  הבלוג אינו אנטי השתלות, והראיה שיש פה פוסטים רבים כולל תגובות של נציגים של קליניקות, הוא מציג עמדה מאוזנת שמראה את האמת, ואמת היא שהשתלות אינן פתרון לכל אחד ובכל מקרה, והן באות עם מחיר והשלכות לטווח קצר וארוך. לגבי השתלות, לדעתי בממוצע אדם יצטרך 2 מכסימום 3, עם 5000 זקיקים ב-FUE, הרוב מקדימה וחלק בקודקוד, זה יכול לסגור את הפינה לנורווד 3V-4, אבל מעבר לזה זו כבר בעיה הן מבחינת איכות התוצאות וכמות הזקיקים.

 9. חסוי82 says:

  נראה שהבלוג עובר סוג של אבולוציה בלתי נמנעת שנובעת ברובה מרוח המפקד, כלומר שלך אדמין ולאור הניסיון הרב וההבנה שצברת בתחום.
  האבולוציה היא ממקום של אופטימיות- “לנצח את הקרחת!” למקום של השלמה ותובנה שאי אפשר לנצח את הקרחת, גם אם נורא נשתדל ונטפל בכל הכלים שעומדים לרשותינו כיום. יש לטיפולים תופעות לוואי (לרובם), מעט מאד באמת עושים משהו וגם אם כן, לא ממש מספיק (עוד לא שמענו על אדם שהחזיר את כל הרעמה שלו) וכמובן הרבה שרלטנות, רמאות ואחיזת עיניים שנועדו לנצל את הבעיה הכאובה לעשיית רווח.
  בהחלט יותר מעניין לקרוא סיפורים אישיים של אנשים ולשתף רגשות, מאשר לקרוא על עוד תכשיר כזה או אחר שבעצם עושה/ לא עושה כלום…
  אני חושב שזו החולשה הגדולה ביותר של גברים היום באופן כללי, הקטע של שיתוף רגשות וחולשות- שיתוף פעולה- הבעת הזדהות וכן גם גאוות יחידה. תראו למשל את הנשים שנלחמות על הזכויות שלהן, על ההעצמה שלהן, אם מישהי נופלת או נפגעת מיד תקבל עזרה והבנה ללא תנאי מאינסוף של נשים אחרות, הן נלחמות בדימוי העצמי שלהן ובדימוי הגוף, יש למשל פורומים בלי סוף שמהללים נשים שמנות וגורמים להן להרגיש בנוח וגאות בגוף שלהן ולאט לאט זה מחלחל ומשפיע בדעת הקהל. יותר רשתות מוכרות בגדים במידות גדולות, דוגמניות במידות גדולות והרוח נושבת לכיוון הזה.
  ואנחנו? זאבים בודדים ומסכנים. כל אחד עם הצרה שלו ובתחת של עצמו. אם גבר מואשם על לא עוול בכפו באונס או הטרדה מינית למשל, אני לא רואה גדודי גברים שיוצאים להפגין ולתמוך בו. לעומת אישה שרק טוענת שעברה משהו כזה (בלי חובת הוכחה כמובן) וישר מקבלת גב ותמיכה נשיים מכל כיוון שאפשר.
  וכך גם בעניין ההתקרחות, ברגע שאנחנו מרגישים כאלה מסכנים וכאילו שזו אשמתנו ומשהו שאנחנו צריכים להסתיר ולהתבייש בו, ככה זה ישאר.
  איזה מגיב כאן השווה בין התקרחות להשמנה. זו טעות חמורה מכיוון שהשמנה ברוב המוחץ של המקרים תלויה באורח החיים של הבן אדם ויש בידיו לשנות את המצב. השמנה זו גם מחלה, לעומת התקרחות שהיא לא. אם יש לך בעיה רפואית כלשהי ואתה במקרה גם שמן, כל מי שיטפל בך יגיד שאתה קודם כל צריך להוריד במשקל (וזו עובדה ששמנים מקבלים יחס וטיפול רפואי הרבה פחות טוב) ושזה מקור כל הבעיות. גם איזה אדם ירגיש מוטיבציה לעזור למישהו שאינו מסוגל לעזור לעצמו?
  אם אתה לעומת זאת מקריח או קירח זו לא אשמתך ולא קשור בשום מצב לאורח החיים שלך (עוד משהו שעלה כאן ודי צרם לי, כאילו שאם היינו חיים על איזה אי בודד ונטולי דאגות ועבודה לא היינו מתקרחים).

 10. admin says:

  לנצח את הקרחת – משאלת לב, ממקום של תקווה בתחילת הדרך להבנה בסופה.
  לגבי הטרדות – זה נובע מכך שאכן גברים רבים הרשו ומרשים לעצמם לעשות דברים, אתה כמעט לא תשמע על מצב הפוך כי אין כמעט, הצד החזק שמרשה לעצמו זה הגברים משחר ההיסטוריה, וכשיש ארוע חוקרים אותו, מילה כנגד מילה זה לא מספיק וצריך ראיות (תראה מה שעובר על בוכריס שלפי פרסומים נכשל לכאורה בפוליגרף ויש מולו ראיות לכאורה משתי מתלוננות ולא אחת).
  השמנה אינה מחלה, היא תוצאה של תזונה והיא יכולה לגרור מחלות. המגיב כתב שהשמנה ניתנת לשינוי והתקרחות לא. אני חושב שעל אי נטול דאגות היינו מתקרחים פחות כיוון שטריגרים גנטיים מסויימים לא היו מופעלים, באותו אופן שפעם לא היו כל כך הרבה קרחים כמו היום בגיל צעיר.
  יש גם את אלמנט הגיל, ככל שעולים בגיל למעשה מזדקנים, ואחד המאפיינים זו כנראה רגישות גוברת ל-DHT אצל מי שאצלו גנטית זה קיים. זה יכול להתחיל בגיל 20 או 50, אבל כשזה מתחיל זה לרוב ממשיך.

  והנה מחקר מעניין – איך גברים קרחים נתפסים בעיני הסביבה, ואיך זה קשור לתעשיית הקולנוע:
  http://abcnews.go.com/blogs/headlines/2012/10/bald-men-more-masculine-less-attractive/

  ועוד אחד, קצת “שונה”, למקריח שרוצה לדעת איך להראות טוב:
  http://www.girlschase.com/content/how-look-good-bald-and-be-handsome-hell

  וסוג של הוכחה שנשים מעדיפות גברים עם שיער:
  http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/balding-mans-tinder-matches-increase-8024842

  מה ששמתי לב, זה שבאופן די עקבי בכתבות בעניין הכי פחות מומלץ זה המראה המקריח, כלומר אם מקריח – גלח, אין ממש אמצע כי האמצע לא נראה טוב, אבל שכל אחד יחשוב בעצמו. באופן אישי אני נאלץ להסכים עם הגישה הזו, בעיקר כשאני מביט במראה.. וגם מבין את הקושי הגדול לעבור לשם מאותה סיבה, זה הרי לא המראה המלא והבריא שכל גבר רוצה. בסופו של יום כנראה נותרות למקריח שתי ברירות, גלאח או “ללכת על כל הקופה” עם השתלות (שיקשו מאוד בעתיד ללכת מגולח, כי נותרות צלקות/סימנים ב-FUE, וכל רופא ישר יציין זאת, אפשר ללכת קצר עד 2-3 מ”מ בלי שיראו, קצר מזה כבר רואים את הנקודות מאחורי הראש). כפי שאני מציין רבות בפוסטים ובתגובות, השתלות יכולות לעבוד טוב עד נורווד 4, אבל אם נניח שההתקרחות תמשיך הלאה, אז השתלות כבר לא יספיקו בגלל שהשטח המקריח יגדל מדי והתוצאה הסופית תהיה שיער מושתל על חלק מהקרקפת וחלקה קרח, במצב כזה כבר לא כדאי מראש להכנס לזה. מי שחושב שיקריח לנורווד מתקדם כדאי שישקול את העניין בכללותו.

  ולסיום, ידיד ותיק…
  http://www.popsugar.com.au/love/Sexy-Bald-Guys-38526226

 11. חסוי82 says:

  טוב, אין חדש תחת השמש וכמובן שעדיף להוריד הכל וללכת עם מראה אחיד ומגולח מאשר בורות/ זנבות/ פרסות ושאר קטסטרופות שנגרמות על ידי ההתקרחות. ציינתי את זה גם בתגובה הראשונה שלי.
  גם הנושא של ספורט ובניית גוף כסוג של פיצוי על גלאח די חוזר על עצמו ומאד מובן בלי קשר למה שמוכרים לנו בקולנוע ובכלל. קחו אדם עם מבנה גוף רזה/ שחיף שהוא גם קירח, זה מזכיר לנו קצת חולה סופני במחלה קשה (לא עלינו ורק על אויבנו). כל אדם שיש לו נחיתות בתחום מסוים ירגיש צורך טבעי לפצות בתחומים אחרים. אפשר לעשות סיבוב קצר באוניברסיטה בפקולטות להנדסה ומדעים ולראות את הטיפוסים שלומדים שם, לעומת אלה שלומדים במדעי הרוח או החברה. מדבר כמובן מבחינת האטרקטיביות החיצונית שלהם. וזה תקף לגברים ונשים כאחד. מי שלא מאמין לי מוזמן לנסות.
  אז אוקי, אתה גבר מקריח, אבל אתה עובד בהייטק כמפתח תוכנה ומכניס לא בקושי רב כמה עשרות אלפי שקלים בחודש. יכול לגור בדירה מפנקת, לטוס לחו”ל כל שנה, לשבת במסעדות ועדיין לשים משהו בצד. ויש את החתיך עם הבלורית והרעמה, בקושי סיים תואר ראשון במזרח תיכון או כלכלה ומשכורת של 5 ספרות היא בגדר חלום עבורו…האחד יהיה אטרקטיבי יותר בבאר השכונתי ויותר נשים כמובן ירצו לשכב איתו. להתחתן איתו ולבנות בית זה כבר סיפור אחר, כנראה שלמקריח יש יותר מה למכור בנושא.
  כאן אני למעשה מסכים עם מה שרשמת בפוסט, הקטע של להתפתח כאדם ולמלא את ארגז הכלים כמה שאפשר, על מנת להצליח בחיים וכן, גם כדי להשיג את הפרטנריות המוצלחות והטובות יותר.
  לגבי השמנה אם היא מחלה או לא, נראה שזה תלוי את מי שואלים ואין תשובה אחידה. שנינו צודקים ושנינו טועים בו זמנית. מה שבטוח זו מגיפה בימינו והתמכרות לאוכל וחוסר שליטה בו זה דבר נוראי. אני בטוח שלא חסרים שמנים (ואפילו שמנות) שיעדיפו קרחת ובלבד שלא יהיו שמנים ויהיה להם גוף רזה וחטוב.

 12. admin says:

  השלב הבא הוא לקנות כובע, הרי אין מגולח שיכול ללכת בשמש (או לחליפין להסתובב עם קודקוד מקריח) ביום שמש. השיער משמש גם להגן על הקרקפת וללא שיער אתה פשוט נשרף.
  אז אני קניתי כובע באיביי ב3 דולר כולל משלוח כאן:
  http://www.ebay.com/itm/271850086581?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=570685384815&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 13. חסוי82 says:

  קרעת אותי עכשיו אדמין. מילא לחסוך על מינוקסידיל או רולר סיכות בחיפוש אחר משווק זול ואמין באיביי…אבל גם על כובע? 🙂
  אם כבר ללכת על פיתרון כזה למה לא להתהדר בכובע יוקרתי של איזה מעצב? 🙂

 14. admin says:

  זה היה להנחתה, בכל מקרה מספיק שהכובע יראה מתאים ליום-יום כשיש שמש וצריך להסתובב בחוץ, ואם הולך לאיבוד או נקרע אז בקטנה. לא מחפש כובע פוזה מהסגנון של לצאת בערב עם כובע, אם כבר אותי מצחיקים אלו שהולכים עם כובע פוזה, זה יכול להתאים לנגן סקסופון לא לסתם מקריח שיוצא מהבית. מי שרוצה כובע מצחיה איכותי ולשלם סכום סבבה, אני לא מאלה, תן לי משהו פשוט שנראה לי טוב בלי ציורים ונצנצים, ואני מסודר. מותגים לא עושים לי את זה, מה שחשוב זה איך הבגד יושב.

 15. חסוי82 says:

  אוקי, מקבל. מקבל גם את הקטע של הלהיות “חכם בשמש”. בתור משהו להצנעת הקרחת זה רחוק מלהיות פתרון, אלא אם אתה מתחת לגיל 16 או במקרה סאבלימינל, שאז כן מקובל להסתובב עם כובע.
  הכי פאתטיים אלו שמעלים תמונות לאתרי היכרויות עם כובעים או קסדות. כאילו שהבחורות שיושבות שם מעבר למסך פראייריות. במקרה הטוב יבקשו לראות פייסבוק או עוד תמונות, במקרה הפחות טוב פשוט יתעלמו. בדיוק כמו שאנחנו חשדניים לגבי מישהי שהעלתה רק תמונות פנים או צילמה את עצמה מלמעלה, כאשר ב99% אחוז מהמקרים מדובר בבטטה ומהסוג היותר גרוע שמתביישת או מצניעה את זה וסליחה מראש על החוסר בפוליטיקלי קורקט.

 16. אלעד says:

  חסוי – התגעגעתי לתגובות שלך. לקרוא אותן זה אחד הדברים הבודדים שמעלים לי חיוך על הפנים כשאני תקוע במשרד 14 שעות ביום. מת על ה”חוסר פןוליטיקלי קורקט” הזה.
  לפני מס’ שבועות פרסמת שאתה מתעניין ב-RU. האם בסופו של דבר הזמנת או השתמשת בתכשיר הזה? התגובות עליו חלוקות, והוא בעייתי במיוחד לנוכח העובדה שמדובר בתכשיר ניסיוני בלבד. עם זאת, נראה שיש לא מעט תגובות חיוביות עליו בפורומים בחו”ל, וחשבתי אולי לנסות בעצמי.

 17. חסוי82 says:

  תודה רבה אלעד, שמח מאד לדעת את זה 🙂 דיברנו על בירה מתישהו לא…?
  אם זכור לי נכון רשמת באיזו תגובה שאתה עורך דין, ככה שזה מסתדר לי עם השעות שאתה מבלה במשרד. למה אתה לא שוקל הסבה להנדסה או תכנות? בהייטק עובדים “רק” 9-10 ביום ויש מצב שבשכר כפול 😉
  מקווה לפחות שאתה מתוגמל בהתאם ומוצא זמן גם לחיות בין לבין, מה שלא פשוט בכלל גם במצבי.
  לגבי ה-RU, אכן התעניינתי בעבר וליקטתי חומר מפורומים שונים, מעבדות שאפשר לרכוש וכמו כן גם מתשובות של אנשים כאן.
  בסוף הגעתי למסקנה שמדובר בעוד משהו שמשחק עם הורמונים, לא חף מתופעות לוואי והרכישה שלו היא מאד בעייתית היות ומדובר בחומר מעבדתי ונסיוני. מי מבטיח שאקבל חומר אמיתי ופעיל ולא סתם אבקה? אין אחריות של יצרן מסודר או הבטחה כל שהיא כמו במקרה של פרופסיה או מינוקסידיל. גם השימוש עצמו שנוי במחלוקת. מערבבים תמיסה של מינוקסידיל עם אבקה? קונים נוזל מוכן? כמה מורחים? לא ברור העניין…
  והדבר הכי רלוונטי לי אישית, אני די בטוח שאף חומר בעולם לא יחזיר לי שיער במפרצים שנכון לעכשיו למזלי הגדול היא הבעיה היחידה שלי. שאר השיער מלא ושמור וגם המפרצים לא כאלה נוראיים. השימור כרגע מושג ברג’ימן הנוכחי שלי שכולל דקל ננסי, ניזורל, מינוקסידיל 5% בבוקר ו15% בלילה. האמת שאני אפילו לא בטוח שיהיה שינוי במצב השיער שלי אם אפילו אפסיק לחלוטין לטפל, כי המצב הוא די סטטי הרבה שנים ומלכתחילה התחלתי לטפל רק כי פתאום המפרצים הפריעו לי ופחדתי שהם יעמיקו. בכל אופן אני מפחד לקחת את הסיכון ולכן ממשיך לטפל באותה הדרך, כבר הפך לשגרת חיים ואם לא מועיל בוודאי שלא מזיק. אני בכל אופן מתפקד מצוין עם הדקל והמינוקסידיל 15%. לא הרגשתי שום שינוי מבחינה בריאותית או תפקודית.
  מכאן אתה מבין מה מידת המוטיבציה שלי כרגע ללכת על משהו כמו RU ואני חושב שגם אם חלילה המצב יחמיר ואתחיל להקריח, אלך על פרופסיה לפני שאנסה פיתרון לא מאושר FDA ושיעילותו שנויה במחלוקת כמו RU. לפחות הפרופסיה מוכחת כיעילה ומאושרת FDA. יש לה אבא ואמא ויצרנים מוכחים ואמינים.
  כמובן מקווה מאד שלא אצטרך להגיע לזה והמצב ישאר כפי שהוא.

 18. אלעד says:

  תודה רבה על התשובה המפורטת, חסוי. שכנעת אותי. הבעיה אצלי שכשהפסקתי עם הפרופסיה, למרות יתר המשטר המגוון שלי (בין היתר מינוקסידיל 15%, קסדת לייזר, רולר, ספיירו, וכן הלאה) – חלה החמרה ניכרת לעין. אין אפס, זה רק מראה שהפרופסיה היא משהו שעובד, חד וחלק. תופעות לוואי לא הרגשתי בכלל, למזלי. עדיין, ברור שהייתי מעדיף להימנע מהתרופה, אך בגלל ההחמרה חזרתי לחצי כדור בלבד ביום, ולא כדור שלם. בין לבין אני מחפש תחליפים אפקטיביים לפרופסיה, אולם כנראה שאין.
  שמח בשבילך שהמצב הוא סטטי. הרווחת. אצל רוב האנשים זה לא המצב. מעט מפרצים זה משהו שהרבה היו חותמים עליו עכשיו.

 19. חסוי82 says:

  בוודאי אלעד, זה ברור לי שהרבה היו חותמים על המצב שלי. רק שעדיין אי אפשר לברך על המזל הטוב ולנוח על זרי הדפנה. וואנס הקרחת זה אומר שהפוטנציאל והרגישות קיימים ואני לא יודע מה מעכב את זה, אולי אורח חיים, אולי תזונה שאני מקפיד עליה ואולי אני מדבר שטויות ותבנית ההתקרחות שלי התחילה ותיגמר רק במפרצים…מניח שימים ידברו כי לצערנו אין גיל מאוחר מדי להקריח. זה יכול להיות בשנות הארבעים שלי או החמישים או גם בעוד שנתיים.
  מבין בהחלט את החיפוש שלך אחר אלטרנטיבות לפרופסיה, אולם כפי שהבנו אין תחליף יותר ראוי, יעיל ובטוח. מה גם שאתה מספר שלא הרגשת שום תופעות לוואי. לפחות ניסית תקופה מסוימת דברים אחרים ואתה יכול להיות שלם עם זה שלא התעצלת או חיפפת. מאמין שעם הזמן תעלה לכדור ביום ותיפטר משאר הדברים שלא ממש הזיזו למשהו כמו הקסדה, הרולר, הספיירו וכו’. המינוקסידיל חשוב ובכך חוזרים שוב לשילוש הקדוש. לא בכדי הוא נקרא כך.

 20. דניאל says:

  אהלן,
  גם אני עם גלאח אבל מדרג את זה קצת (סגנון מוהיקן כזה)
  כדי שיהיה מעניין..
  האמת שעד לפני חודש השתמשתי ברוגיין 5% והכל היה פצצה
  ופתאום התחילה לי תקופת מבחנים (אני סטודנט) והתחילה נשירת
  שיער שקצת מלחיצה אותי.. ולמרות שאני משתמש ברוגיין הנשירה
  עדיין נמשכת..
  יש למישהו מושג מה צריך לעשות?

 21. admin says:

  מה יהיה דניאל? אתה מקבל לעוס את כל המידע ועדיין כאילו כלום?
  מעניין אותי, מה אתה חושב שצריך לעשות? הרי לא מדובר בתורה מסיני או מדע טילים… זה פשוט, זה קל, אין יותר מדי אופציות. אותי אישית זה קצת מעציב.. חוסר היכולת להפעיל שיקול דעת וקצת חשיבה וקריאה.
  אני במקומך ממשיך כרגיל כאילו כלום, לפחות עד אחרי המבחנים, עם אפשרות להוסיף שמפו ניזורל פעם-פעמיים בשבוע (וכמה זה נטחן פה בבלוג ראבק), וזהו. על שאר האופציות יהיה לך מספיק זמן לקרוא אחר כך, וכמובן אופציית פרופסיה עם כל סיכוניה קיימת, אבל גם אם שקלת לקחת, אני לא הייתי מתחיל בתקופת מבחנים כולל שום חוסם DHT אחר, כיוון שהפחתת DHT יכולה להוציא אותך מאיפוס גם מנטלי, ואתה לא רוצה שזה יקרה בתקופה הזו. הגיון בן אדם, תפעיל את הראש.

 22. אור says:

  אדמין נראה שאתה בעל ניסיון רב אפילו שלא ביצעת השתלת שיער.
  אני רוצה להתייעץ איתך, אני בן 31 יש לי שיער מלא מקדימה אין לי מפרצים בכלל ממש בלורית מרשימה, במרכז הראש יש לי דלילות בינונית בערך ואני רוצה לעבור השתלת שיער, קודם כל רציתי לשאול אותך אם אתה שמעת על דוקטור Diep מארהב? הסרטונים שלו מעולים אפשר לראות ביוטיוב העבודה שלו ממש מרשימה, ההמלצות עליו מטורפות, אומרים שהוא מס אחד בתחום ולפי הסרטונים זה באמת נראה ככה. עשיתי איתו כבר התייעצות אחת, הוא טוען שאני צריך בערך 2000 זקיקים. המחיר שלו להשתלה בסביבות ה60 אלף שקל, רציתי לדעת מה דעתך? האם כדאי? האם קראת על הרופא הזה ויש לך עליו ביקורות מסוימות? אני ממש אשמח לתשובתך

 23. admin says:

  אור, אתה עוד אחד שמפנטז, רוקד צעד לפה צעד לשם, מחפש חיזוקים, לא מבין את ההשלכות, לא בטוח אם זה הדבר הנכון, חושש, ורוצה שמישהו אחר יגיד לו כן, זה טוב, תעשה.
  אני לא אשחק איתך את המשחק הזה, ולא תקבל ממני המלצה על כלום, חוץ מלחשוב 200 פעם, ללמוד היטב היטב את כל מה שהשתלה אומרת, את כל הסיכונים, ואת כל האלטרנטיבות. אולי בכלל מינוקסידיל יפתור לך את העניין? טיפלת? אני מכיר לא מעט אנשים מקריחים בורים לחלוטין, שאין להם מושג אפילו מה זה מינוקסידיל, ואלו אנשים לא טפשים, עובדים בהי טק וכו’ אבל בורים בהמון תחומים אחרים. ישבתי עם בחור אחד לצהריים, אחד ששם קונסילר, ואני רואה שהוא שם כי זה מאוד ברור, ואני מדבר איתו על מינוקסידיל ואין לו מושג והוא מדבר איתי על השתלות שאולי הוא יעשה.. אתה מזכיר לי.
  יכול להיות דוקטור כזה או אחר, זה לא העניין. מי שמבין בתחום קודם לומד אותו לעומק, ואחר כך נכנס לעולם הרופאים שגם הוא מחקר, ולא הפוך. תמונות יכולות להרשים, כל התחום הזה קיים בזכות האינטרנט, התמונות והסרטונים, תחשוד, תהיה ספקן, תחשוב מה לא מראים לך, מה מסתירים, מה אולי לא כזה מושלם, ומה יקרה אם התוצאה שלך לא תהיה מושלמת לשביעות רצונך, תחשוב על צלקות, על הצורך בהשתלות נוספות, על הצורך לטפל למרות ההשתלות בשיער הלא מושתל, בקיצור תחשוב טוב טוב ותלמד. לא רק אתה, כל אחד שחוזר עם שאלות כמו שלך ויש פה כאלה המון.

 24. אני says:

  לאדמין אתה צודק לחשוב על השתלה רק שההתקרחות היא בשלב סופי זה אומר שרוב הסיכויים שאתה כבר לא תקריח יותר והמצב ככה הוא כבר 5 שנים לפחות זה מתאים יותר לסביבות גיל 35-40 למי שהתחיל להקריח בשנות ה 20 המוקדמות כל אחד והשלב שלו כמובן

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree