התקרחות – כל האופציות להתמודד

21 בMarch 2016 מאת: admin

אז גם אתה מקריח, כמו חלק גדול מהאנושות. מה אפשר לעשות?

1. לטפל. יש טיפולים מצויינים, בממוצע, רק שזה אומר שעבור חלק זה יעבוד מצויין, חלק בינוני וחלק בכלל לא, כלומר הרוב זה בינוני או בכלל לא, ולאורך זמן היעילות תפחת. יש רק 2 טיפולים מוכחים, עם מחקרים קלינים, מינוקסידיל ופרופסיה (יש גם גנרית זולה היום, לא חייבים את המקורי), כל מה שיש מעבר אלו דברים שאין להם מחקרים או ראיות מספקות, ויש כל מני דברים, כי אנשים מחפשים ומוכנים לשלם עבור כל דבר שיעזור להם.

הבעיה שגם מה שמוכח, יכול לא לעבוד, או לבוא עם תופעות לוואי. למשל פרופסיה עלולה להיות מסוכנת, עם תופעות לוואי בלתי הפיכות כמו שכתוב בעלון לצרכן. יעילות הטיפול עולה ככל שמתחילים מוקדם – גם בגיל וגם בשלב ההתקרחות. עם השנים היעילות הולכת ופוחתת, עד כדי חוסר יעילות, עיקר הטיפול תורם לשמירה על הקיים ומי שמאמין שיצמיח שיער עלול להתאכזב. כמובן יש את ברי המזל, שעובד להם מצויין, שנים רבות, או שבכלל גם התתקרחות שלהם לא הייתה אמורה להיות גדולה.

2. השתלות שיער – תחום שמגלגל הרבה כסף, אלו ניתוחים פלאסטיים, על כל המורכבות שבדבר שבהם מוציאים שיער מאיזור אחרוי הראש, שזה שיער עם גנטיקה שונה (לא מקריח, למרות שגם הוא יכול להפוך דק וחלש – אם זה מה שאמור לקרות לו עם הזמן בלי השתלה). ביוטיוב יש אינסוף סרטונים, שמראים תוצאות מדהימות. הבעיה – רוב התוצאות המדהימות הן אצל מקריחים בשלבים של נורווד 3, ששם יש ממילא הרבה שיער מלא, השתלות בנורוודים מתקדמים נראים הרבה פעמים לא טבעיות. השתלה היא אינה פתרון מלא כי השיער הקיים ממשיך להקריח עם השנים, וצריך להמשיך לטפל בו כאילו לא נעשתה השתלה. בנוסף יש סיכון גבוה לצלקות באיזור התורם, לתוצאה לא טובה כמו שרצית, וכמובן שמדובר בניתוח עם כל מה שקשור לזה. צריך להיות זהיר ולא ליפול למלכודת האשליה של הסרטונים והתמונות, מה שקורה להרבה צעירים שמתקשים להפעיל שיקול דעת ופועלים לפי תחושות בטן.

3. פתרונות קוסמטיים – קונסילרים, תוספות שיער, מיקרופיגנמטציה – שיטות שונות להסוות או להסתיר את המצב, לא ממש עובד אם הסביבה מזהה שמדובר בדבר כזה, לפעמים נראה מגוחך, ותמיד מעיד על אדם עם בעיה בבטחון העצמי (יש שיגידו שזה אמיץ דווקא).

4. גלאח עם מכונה, האופציה הקלה והזולה ביותר. היא מגיעה ממצב של חוסר ברירה כיוון שהמראה הדליל פשוט לא יפה, בורות של איזורים דלילים מול האיזורים המלאים סביב הראש (שלא מקריחים) יוצרים ניגודיות, עם גלאח הכל באותו גובה נמוך שנותן אשליה טבעית ובריאה יותר, ולכן כמעט כל מי שמקריח בנורווד מעל 3 מגיע לשם. זה גם מעיד על השלמה עם המצב, אבל לא מפריע להמשיך לטפל כדי לשמור על הקיים.

מה שקורה לרוב – תלוי מי אתה. אם אתה כמו רוב האנשים שמקריחים לאט אבל בטוח, אתה תטפל בהתחלה, אולי גם תראה תוצאות יפות, אבל בשלב כלשהו תגיע לגלאח, לרוב לקראת סוף גילאי ה-30 ותחילת ה-40. אם אתה מקריח מהר סביר שהטיפולים לא יעבדו כי יש רגישות גנטית גבוהה מדי, ואז תגיע לגלאח גם בגילאי ה-20 או תחילת 30. השתלות – יעשו מעטים מאוד, וגם הם עלולים להגיע לגלאח מהר ממה שחשבו, כי השיער הקיים המשיך והקריח, רק שלמקריח כזה עלולה להיות בעיה של צלקות בולטות, ולכן כדי לחשוב טוב טוב על איך אני אראה עוד 10-20 שנה ומה כל ההשלכות של מה שאני עושה עכשיו. לתחום הפתרונות הקוסמטיים אני לא נכנס, זה כבר עניין אחר, גם שם צריך להפעיל שיקול דעת כדי לא להראות פאטתי, וגם שם צריך לחשוב על היום שבו תוריד את הפאה, או תפסיק עם הקונסילר, או שהמיקרופיגמנטציה תראה מלאכותית מדי.

תכלס -האמת, כמו שתמיד סיפרו לנו המבוגרים, היא שאין הרבה מה לעשות חוץ מלדחות את הקץ עם טיפולים. אתה מבין את זה לעומק רק אחרי שזה קורה לך, ואתה צריך להתמודד עם כל השלבים, כולל השלב שבו יעילות הטיפולים הולכת ודועכת ואתה רואה את עצמך לאט לאט הולך ומקריח, ואז מגיעה הנקודה שבה אתה מתחיל להסתפר יותר קצר, מתקשה להתמודד עם המראה החדש, מאריך קצת, מבין שזה לא נראה טוב, מקצר שוב, ולבסוף עובר למכונה ומקצר עוד יותר. אני הגעתי לשם עכשיו, בגיל 44, מכונה, גלאח על אפס מסביב ומקדימה על 1. זה פחות נורא ממה שחשבתי שיהיה, אולי כי פשוט אין אופציה אחרת, אולי כי בגילי זה כבר לא כזה משנה ויותר מחצי מהגברים כבר במצב דומה כלומר אני כמו הרוב, אולי כי זה רק שיער, ויש בחיים דברים חשובים בהרבה, וכשזה כבר לא בידיים שלך, אתה פשוט ממשיך הלאה (וכן אני ממשיך לטפל).

 • Share/Bookmark

תגובות

54 תגוובת על ”התקרחות – כל האופציות להתמודד“
 1. רז says:

  אף אחד מהכותבים כאן לא כתב כמה בכלל עולה השימוש במכשיר הזה של Dimedico?

 2. admin says:

  למה שלא תתקשר ותבדוק? לפי מה שהבנתי אלפי שקלים, לא יודע מספר, וגם המוצר שלהם לא מעניין אותי כי מוצר שאין לו מחקרים רק סיפורים, אין סרטים, תמונות בכמות איכות והיקף נדרש ואין שקיפות מספקת לדעתי – הוא לא רלוונטי.

 3. רון says:

  היי,

  הכוונה שלי היא שרואים את השיפור בצילום (לפני ואחרי) אבל בגלל שאני לא צילמתי את עצמי כל יום, לא הרגשתי שהשיפור ניכר תוך כדי התקופה אלא רק בסופה כשראיתי את השוואה בין שתי התמונות (היו כמה פעמים שבני משפחה אמרו לי שיש שיפור אבל תמיד ייחסתי את זה לזה שהסתפרתי בתספורת יותר או פחות ארוכה).
  בכל מקרה אני לא מטעם החברה, למרות שכנראה גם מישהו מטעם החברה היה אומר אותו הדבר, אלא רק רציתי לשתף בחוויות שלי מהמכשיר. בנוסף שבזמן שהייתי שם, הגיע מישהו שהמכשיר לא עבד לו למרות שטען שהשתמש כנדרש וראיתי שהוא החזיר את המכשיר.
  בהתבסס על השוואה של תמונות לפני ואחרי אני חושב שעבורי המכשיר עובד אבל זה ממש לא מבטיח שאם זה עבד אצלי זה יעבוד אצל מישהו אחר. לראיה יש המון עדויות על אנשים שפורפסיה עוזרת להם (כולל אח שלי) ואצלי זה לא היה המצב.

 4. admin says:

  בקיצור, החברה קיבלה כאן פרסומת בחינם, אני חוזר וכותב, אישית – לא הייתי מתקרב כל זמן שאין להם מחקרים ושקיפות מלאה, כולל תמונות וסרטים של מגוון אנשים (כבר אמורים להיות להם מספיק אםזה עובד) ושכל אחד יחליט מה בא לו.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree