למה הפסקתי להשתמש במינוקסידיל 15%

5 בFebruary 2016 מאת: admin

בגלל תופעות הלוואי.

כתבתי עליהן בפוסט תופעות הלוואי של מינוקסידיל 15%, אבל בכל זאת שרדתי כחודש, עם חמישית המ”ל, אבל מסתבר שזה לא משנה עבורי, הגעתי למצב פיזי גרוע מאוד:

1. חולשה פיזית, קושי לתפקד באימונים – אירובי או כח. ירידה של הכח ב-50% לפחות, התקשתי אפילו לעשות שכיבות שמיכה, כאילו הגוף חלש, לא מגיב ולא מסוגל לעבוד כמו שצריך.

2. קוצר נשימה, גם במנוחה. דופק גבוה במנוחה, עד כדי כך נבהלתי שהתחלתי לפחד שאני בדרך לפתח התקף לב. תחושה שהלב לא עובד כמו שצריך, מפחיד.

3. לחץ באיזור הראש והעיניים.

4. בגלל כל החולי הזה שנגרם, או בגלל החומר, חלומות רעים בלילה. כמו כשקורה כשהולכים לישון עם כאב ראש.

5. כבדות, ירידה בריכוז ובמיקוד.

הבנתי שאני חייב להפסיק, ולא משנה המחיר שיגרם לשיער אם יגרם. ואכן הפסקתי, ותוך כמה ימים חזרתי לאיזון, כל הבעיות נעלמו (לקח כמה ימים, לא תוך יום), והחולשה נעלמה, הכח הפיזי חזר. אני ממשיך עם המינוקסידיל קצף והספיירו.

אתם בטח רוצים לדעת אם יש השפעה על השיער – אני פחדתי שתהיה, כי אני עוצר את ה-15% ויורד חזרה ל-5% בלבד אבל אין נשירה נראת בכלל, אין תחושה לא טובה ואין כרגע נסיגה. יתכן אפילו שיש שיפור שנמשך אותו תארתי בפוסט הקודם (או שאני הוזה).

האם הוא יעיל? לדעתי כן, ויותר מה-5%, התחושה על הקרקפת חזקה וברורה שלא כמו ה-5%, אם כי זה לא אומר כלום, ולא מבטיח לכל אחד תוצאות טובות יותר או בכלל.

כל מי שחושב על 15% שיחשוב 100 פעם, אותי הוא גמר. הסיבה שריכוז כזה חודר כנראה לדם, ומשם משפיע על הגוף. אולי יש אנשים שלא רגישים כמוני, אבל צריך תמיד לחשוב טוב גם על ההשפעות לטווח ארוך, לא רק על איך זה מרגיש לי עכשיו. רק ה-5% מאושר FDA, כלומר בטוח לשימוש מבחינה מחקרית ורפואית.

אני שמח שניסיתי, שהבנתי שזה לא בשבילי, ושהפסקתי. עדיף בכל מקרה להיות בריא ובלי שיער מאשר לדפוק את הבריאות ולהיות עם שיער.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: תרופות
תגיות:

תגובות

16 תגוובת על ”למה הפסקתי להשתמש במינוקסידיל 15%“
 1. חסוי92 says:

  שלום אדמין, יכול להיות שהשינוי לטובה שאתה מתאר התחיל לאחר שינוי מסויים באורח החיים שלך ?

 2. admin says:

  לא חושב, הוא התחיל אחרי הוספת הספיירו והמינוקסידיל 15% שאותו הפסקתי לאחרונה.
  מבחינת תזונה, אני מנסה כל הזמן לשפר אבל לא חושב שמשזה תצמח ישועה.
  ספורט אני מקפיד אבל הקפדתי גם קודם.
  יכול להיות גם שאני סתם מדמיין שיפור, או שהשיפור זמני בגלל המינוקסידיל 15%, ועכשיו כשהפסקתי איתו אחזור אחורה, נראה.

 3. אלעד says:

  אדמין,
  מצטער בשבילך שלא יכולת עוד לסבול את השימוש ב-15%. אני משתמש בו כחיזוק לחלק הקדמי של הראש, 3-4 פעמים בשבוע. שתי שאלות לי אליך –
  1. מדוע לא לערבב את ה-15% עם ה-5%, ולשחק עם משהו באמצע? 8% או 10% עשוי בהחלט להיות יעיל יותר מה-5%, ועדיין להיות בעל השפעות נסבלות יותר (ואולי ללא השפעות לחלוטין).
  2. מדוע לא להשתמש ב-5% עם החומצה האזאלית של מינוקסידיל מקס (או יצרן אחר), במקום הקצף? האם לדעתך פשוט אין השפעה לאזאלית?

 4. admin says:

  1. אפשרי וכתבתי על זה, אבל בלתי נסבל מבחינתי.
  2. יש לי ומשתמש בו, הוא מרגיש חלש יותר מהריכוז הגבוה, אני לא יודע אם הוא יעיל יותר מסתם מינוקסידיל, אין מחקרים או עדויות רציניות שמצאתי שאומרים שזה שהוסיפו חומצה אזאלית הפך את זה לטוב יותר (על ריכוזים מעל 5% אין מחקרים קליניים אבל יש הרבה עדויות שיותר יעיל מ-5%).

 5. אלעד says:

  תודה רבה על התשובות, אדמין.

 6. עדי says:

  אם כבר בתמיסות עסקינן, מישהו שמע על SM04554 ?
  קראתי על זה בדיוק ברשת וישר באתי לבלוג שלך כדי לעשות חיפוש בו – לא מצאתי שום דבר אודות SM04554 אז חשבתי צורך לשתף וגם לשמוע את דעתכם? אני אישית סקפטי (חח באמת 😉 ) אבל שווה לעקוב אולי… נראה אם יקבלו FDA.

  http://www.nrg.co.il/online/55/ART2/759/553.html?hp=55&cat=323&loc=20

 7. חסוי82 says:

  מדובר על משהו נסיוני, למה שמישהו ישמע על זה?
  ומקריאה ברשת נראה שמדובר (במקרה הכי טוב) בעוד תמיסה בסגנון של מינוקסידיל מבחינת התוצאות…ובשום אופן לא בפריצת דרך שכולנו מייחלים לה

 8. עדי says:

  כן, לכן אמרתי שגם אני סקפטי בושא…
  מצד שני, נגמרים לי האפשרויות, הקונסילרים כבר לא עושים עבודה טובה בכיסוי המפרצים וההדללות מקדימה, ועכשיו שהחלה לי הדללות גם בכתר אני כבר ממש מבואס. פתרון ישים איננו נראה באופק ומה לעשות שלעולם הרפואה זה לא בוער כי סה”כ מדובר בקרחת, לא באיזו מחלה רצינית חלילה.

  נמאס לי לדחות את רוע הגזירה, נמאס לי מהקונסילרים, נמאס לי לפחד מלעשות פעילויות ספורטיביות או רטובות, מתחיל לחשוב שאני נלחם כבר בטחנות רוח סתם… במילא השיער שלי לא היה עדין וחלק, תמיד היה קשה וגלי, אולי אני צריך להרים ידיים כבר… או קרחת או תוספת, אבל אני חושש משתייהן, בעיקר מלעשות גאלח כי ז הלא מתאים לי כ”כ. אבל כל התוספות (פאות) זו חתונה קתולית וסוג של התעסקות (אמנם לא יום יומית כמו קונסילר אבל גם פעם בשבועיים זה מעצבן). לא יודע כבר מה עדיף, גאלח או תוספת… אבל מה שכן ברור לי זה שקונסילרים ואשליות לא אוכל למשוך לעוד הרבה זמן. פתרון איננו נראה באופק, אולי רק שכפות זקיקים ו-replicell, אבל יקח זמן!!!!! השתלות כרגע זה סיכון, תמיסות, תרופות ושאר הדברים לא מבטיחים לנו דבר וחצי דבר… בקיצור – באסה…

 9. admin says:

  עדי, הנה דעתי:
  – השתלות – טעות פטאלית, האיזור הלא מושתל יקריח בעתיד, אפילו בגיל 60 אתה לא רצה להראות כמו בדיחה, עם בורות, איזורים דלילים, איזורים מושתלים וכו’, שלא לדבר על הצלקות, שכן רואים ב-FUE אם אתה מגלח את האיזור התורם (נקודות), אני בכלל לא מדבר על FUT.
  – תוספת – לאמיצים. קח בחשבון שמסביבך ידעו שאתה עם תוספת, וגבר עם תוספת זה אחד שאין לו בטחון עצמי או יש לו מה להסתיר, שמאחורי גבו מרכלים עליו. גבר אמיתי לא שם תוספת, תשאל את וין דיזל או ברוס ויליס, ג’ייסון סטייטם, מייקל ג’ורדן, שאקיל, עופר שלח, זיו קורן, אני יכול להמשיך פה בלי סוף.
  – קונסילר – סיוט, מגרד, רואים אותו, אתה נושם אותו ולך תדע איזה נזק זה עושה.
  – תמיסות – מינוקסידיל יעיל ברמה מסויימת ככל שאתה צעיר יותר, ועוזר בשמירת הקיים. אני הרבה שנים עם הקצף הישן והטוב והעפתי את על התמיסות של ה-15% שדפקו לי את הבריאות. פרופסיה – מסוכן לדעתי, לא שווה את הסיכון, אלא אם כן אתה אדם אמיץ שמוכן להמר והשיער שלו חשוב לו יותר מהסכנות. אני פחדן שלא מהמר.
  – ספיירו, רביבוגן, ועוד תמיסות אחרות – אולי יעזור ברמה מסויימת, אולי. קשה מאוד למצוא עדויות, כולל בפורומים, על אנשים שזה עבד להם, מי שטוען שעבד לו משתמש גם במינוקסידיל.
  – סיפורים על טיפולים חדשים פורצי דרך – אגדות ולוקשים ששמים לך בעיתון כדי שתכנס תקרא ואולי תקליק על איזה פרסומת. אין כרגע שום דבר אמיתי בקנה לאף אחד. סיפורים על מה שעובד על עכברים זה עלבון לאנטליגנציה, אין קשר להתקרחות גברית טיפוסית שיש לגברים. הרעיון של תאי גזע מבוססי שיער שגנטית לא מקריח שמועתק מאיזור העורף זה רעיון יפה, אבל לא ברור אם ובאיזה רמת יעילות ובטיחות זה אפשרי. אמן שימצאו משהו, אבל לתלות תקוות שיצא משהו מהיר מתהליכים שלוקחים שנים רבות וספק אם יש בסיס לפרסומים עליהם – לא הייתי בונה ולא הייתי מפנטז אפילו, קודם שימצאו תרופה לסרטן וילמדו לתקן גנים דפוקים ולפתור מחלות קשות אחרות על בסיס גנטי, גם שם יש הרבה פנטזיות ורעיונות ומחקרים אבל שום פריצת דרך.
  – גלאח – פתרון שהוא אינו פתרון אבל אין ברירה. ללכת עם בורות על הראש זה עובד כל זמן שאתה חי בהכחשה שהמצב לא כזה גרוע. גם אצלי הקודקוד מבאס, ותוסיף לזה שיער לבן ובכלל המצב לא להיט (הפסקתי לצבוע עם just for men, הצבע דוהה תוך שבועיים שלושה, לא תופס על שיער קצר מאוד, זה לא בריא לצבוע ואתה מוזמן לחפש על הסכנות בגוגל, והצבע גם מגדיל את הקונטרסט בין קרקפת בהירה לשיער דליל, כלומר מגדיל את המראה הדליל, וכמובן להראות כמו אחד שצובע שיער זה הולך ונהיה פאטתי עם הזמן, שיער של גבר זה לא כמו של אישה ואין מגוחך יותר מגבר מבוגר עם שיער צבוע שרואים שהוא צבוע) אבל עשיתי ניסוי, ואני זורם איתו ומתרגל אליו, מחוסר ברירה. גלאח על אפס מסביב (ירדתי מ-1 לאפס ודווקא נראה יותר טוב מ-1), ועל 2 למעלה. זה מדלל בורות ונותן אשליה של מראה בריא יותר. זה גם מראה לך מצויין את המצב שלך, למשל בקודקוד אני ממש רואה טוב היכן יש שיער חזק והיכן בקושי צומח משהו או צומח דק ודליל, ואתה לא יכול להיות באשליה.

  תסתכל סביבך, אני מסתכל כל הזמן. בגילי הרוב כבר מקריחים או קרחים (מעל 40). אלו שלא – יש להם גנטיקה אחרת ורואים את זה. רוב הגברים יקריחו, זה רק עדיין של זמן, הכאב הוא כשזה קורה כשאתה צעיר יחסית, ורוצה להראות טוב. אחרי שנים של מלחמה אני יכול לומר ברמה גבוהה של ודאות, עם גנטיקה לא ניתן להתווכח, זה מה שיש. אולי יש טריגרים להתקרחות, שאנחנו עדיין לא מכירים, אבל זה לא משנה, טריגר יופעל אצל מי שאמור להקריח. אל תאכל לעצמך את הראש, אבל להרים ידיים לדעתי זו טעות. לדעתי נכון לפעול, בגבולות מה שהגיוני וסביר לך, ומצד שלי לא להשתגע ולאבד את הצפון. עדיף להיות בריא פיזית ונפשית מאשר עם שיער. אתה תבין את זה ככל שתעלה עם הגיל, זה בדיוק כמו שלא ניתן לעצור את ההזקנות, שגם היא תהליך גנטי מוטמע שאולי בעתיד יצליחו לפצח ואז האדם יהיה אלוהים, כרגע מדע בדיוני, למרות שנשמע הגיוני.

 10. חסוי82 says:

  סחתיין אדמין על התגובה המפורטת לעדי. עמדתי לכתוב לו אבל רשמת פלוס מינוס את מה שרציתי.
  עם זאת, אם הייתי במקומו הייתי בוחר באופציה של הקרחת וכמובן אפילו לא מתקרב לקונסילרים ובטח ובטח לא לפאות (תוספות שיער הן מילים מכובסות…).
  לפי מה שעדי מתאר הוא באיזור הנורווד 3 במקרה הכי טוב ולדעתי אף מתקדם מכך. איך שהוא לא יעצב את השיער ברור כשמש לכולם שהוא מקריח ומכאן השעבוד שלו לקונסילרים שאמורים בעצם להסוות את הבעיה, אבל מכניסים אותו ואת כל מי שמתקרב אליהם לבעיות אחרות כאשר אתה הזכרת רק את הבריאותיות, אך מה עם הבושה והפאדיחה? תראה לי בחורה אחת שתעדיף שבן הזוג שלה יסתובב עם קונסילר על גלאח…ומה עם ההתעסקות היומיומית עם החומר המעצבן הזה?
  גלאח זו האופציה הכי זולה והכי בריאה והכי נפוצה, כאשר למראה מתרגלים עם הזמן- גם המגולח וגם הסביבה.
  בהנחה ומדובר בבחור שעבר את ה-30, מינוקסידיל כאמור במקרה הכי טוב ישמור על הקיים כאשר הקיים זה מצב רע מבחינתו ועם פרופסיה אולי יצליח טיפה גם להצמיח, אבל מי יודע אם יהיה מוכן לקחת את הסיכון וליטול את התרופה הזו?
  כמו שאנחנו מבינים אין הרבה אפשרויות והכי טובה מבין ההתלבטויות שלו היא הגלאח. היות והוא שאל אז זו דעתי ותשובתי.

 11. אלעד says:

  חסוי82 –
  מקווה ששלומך בטוב, ומסכים בהחלט עם מה שכתבת ועם מה שכתב אדמין. אני פוסל על הסף לחלוטין תוספות שיער כאלה ואחרות, כמו גם קונסילרים כאלה ואחרים. עם זאת, ובניגוד לאדמין, אני לא פוסל על הסף השתלה אצל רופא מכובד וידוע בחו”ל. ההשלכות ברורות לי כמובן, וגם העובדה שמדובר בניתוח כירורגי, על כל המשמעויות שבדבר (אם כי אני לא נרתע מכך, בעבר כבר ביצעתי ניתוח פלסטי (אף) ואני מרוצה מאוד מההחלטה שלקחתי). עד שיימצא פיתרון קבוע להתקרחות, כמו מה שמתכננת לנו חברת רפליסל (כפי שדווח פה בעבר), נוכל רק לשחק על הזמן עם השילוש הקדוש, או רק חלק ממנו, למי שמתרחק מפרופסיה.
  עוד משהו שרציתי לשתף – שלשום חזרתי לארץ אחרי שבוע של חופשת סקי, שבה לא נגעתי בשום תכשיר ושום תרופה לשיער, ולמעשה לקחתי החלטה שבשבוע של החופשה אני עוזב את כל הנושא לחלוטין. חייב לציין שתחושת החופש הזו, ועצירת ההשתעבדות הזו לשיער ולשמירה עליו ולהתעסקות איתו, הייתה נפלאה. אולי באמת מי שהמצב שלו לא טוב – עדיף גלאח וזהו, ולגמור את הסיפור. אני למזלי עוד לא שם, ואפילו די רחוק משם, אבל ברור שבלי פיתרון קבוע אהיה שם עוד כמה שנים.
  שבוע טוב לכולם.

 12. admin says:

  חסוי – אני למעשה עברתי לגאלח, עם מכונה (עושה לבד, בי בי לספר). שלב כזה מתאים לדעתי במיוחד למי שיש לו בעיות גם בקודקוד, ואז למעשה יש לו סוג של כיפה דלילה/מקריחה ומסביב שיער מה שיוצר סוג של שקע בהיר בקוטר בולט בקודקוד. אני סובל מזה בשנים האחרונות ודי נמאס לי. יש המון שהולכים ככה גם לא מקריחים, אצל מקריחים זה לא מבחירה, אבל זה החיים. אני חושב שנורווד 3 עוד יכול למשוך זמן, אבל כשהדלילות עולה אין הרבה אופציות (כולל נורווד 3V), ללכת עם שיער דליל זה להיות מודע כל הזמן למצב, מציק, גלאח נותן מראה אחיד ובריא יותר, וגם מעיד על סוג של השלמה מסויימת, שהאמת קצת מקל כי מה כבר יכול להיות אחרי זה, אתה ממילא עם גלאח, אז אם תקריח עוד תמיד תוכל לעבור לאפס במכונה על כל הראש. במקביל אני מטפל כרגיל אבל ברגוע, כי אני יודע במה אני יכול ומוכן להשתמש, וגם במה לא, אז אני על מינוקסידיל קצף וספיירו בעיקר, לפעמים רביבוגן בלילה (לא יועיל לא יזיק).

  אלעד – יש הבדל גדול בין לפנטז על השתלה, לחשוב עליה, ולבצע בפועל. ניתוח אף שונה מאוד מהשתלה. כל החלטה שתבחר, העיקר שמגיעה ממקום שלם. ההשתעבדות לשיער לא נגמרת עם ההשתלה, המלחמה נמשכת לשמור על הקיים, וכל משתיל יגיד לך לקחת פרופסיה. בנוסף השתלה אחת בלבד אינה סבירה, כי לאורך הזמן ההתקרחות ממשיכה, סבירות גבוהה להשתלה אחת נוספת בעתיד וגם את זה צריך לקחת בחשבון. זה תחום שצריך להקחת בו המון דברים בחשבון, ואני, אחרי שחשבתי טוב, החלטתי שאני לעולם לא אעשה דבר כזה, וגם אם אהיה קרח בסוף זה בסדר, הרוב יהיו, החיים זה הרבה יותר מעוד כמה שערות על הראש.

 13. חסוי82 says:

  אלעד היקר. שמח שחזרת אלינו מהסקי בריא ושלם, בטוח שנהנת. אין כיום דבר שאני נהנה ממנו יותר מסקי וכבר מפנטז על החורף הבא…לקחת חופש גם מהטיפול בשיער, בהחלט יש בזה מן ההגיון להתנתק לגמרי מהשגרה של היומיום וגם כשאני בחופשה אני מרשה לעצמי לשחרר מבחינת תזונה ולהיכנס למסעדות, לשתות כמובן יותר אלכוהול, לא להתאמן, לצאת כל ערב וכו’…זו המהות של החופש וזה מצוין.
  את העניין של הטיפול בשיער הפכתי למן סוג של רוטינה כמו צחצוח שיניים, כמו גם בליעה של תוספים שזה קלי קלות והצלחתי להקפיד על זה גם בחופשה, כי גם בחופשה אנחנו עדיין צריכים להתקלח, לצחצח שיניים, להיכנס לשירותים וכו’ וכו’…אז עוד כמה דקות של מינוקסידיל לא ישנו הרבה.
  עם זאת כמובן שאנחנו רואים דברים אחרת ושבוע ללא טיפול לא ישנה את המצב לרעה, כמובן אם אתה מיד חוזר לטפל במשטר הקבוע.
  לגבי ההשתלה, כל מה שאמר אדמין מילה במילה. אם הייתי יכול להיות בטוח שמצב השיער שלי כיום ישאר כפי שהוא, הייתי אתמול רץ לעשות השתלה במפרצים ולא מחר. יש לי שיער מלא ועבה ואין לי שטח גדול לכסות. מקסימום כמה מאות זקיקים. סיכוי מאד גבוה להצלחה. אמהמה, בוא נחשוב רגע בהיגיון. נניח ועשיתי השתלה ויצאה תוצאה פצצה! האם אוכל לנוח על זרי הדפנה ולהפסיק לטפל? כמובן שלא…אולי אהיה אפילו עוד יותר אובססיבי לגבי הטיפול ואנסה דברים שהיום אני לא חושב להתקרב אליהם וזה למה? כי אתה כל כך תאהב את המראה החדש והמלא ותדע שהשקעת בהשתלה זמן וכסף וחודשים לא נעימים של החלמה, ככה שיש לך המון מה להפסיד. אז מבחינת הטיפול לא הרווחנו שום הקלה, אלא להיפך.
  להוסיף את כל הדברים שאדמין דיבר ומדבר עליהם מבחינת ההשלכות לעתיד: אם אתה ממשיך להקריח, אם תזדקק לעוד השתלה, אם האיזור התורם יראה כמו מסננת, אם ההשתלה לא תהיה מוצלחת (סיכוי נמוך אבל עדיין קיים)…כמובן שגם בעוד עשר ועשרים שנה ארצה להיראות נורמלי ולא להסתובב עם כובעים פאתטיים וקרחת בימינו בהחלט נחשבת למראה נורמלי.
  לגבי ההתקדמות במחקר ובפתרונות שמדברים עליהם, אני סקפטי ויוצא מנקודת הנחה שלא יהיה משהו משמעותי, ישים ובטוח בעשר שנים הקרובות. קל להתפתות לאשליות, נחמד לפנטז עליהן אבל צריך לקחת את זה בעירבון מוגבל כמו סוג של זכיה בפיס. להמשיך עם מה שיש כאילו זה מה שיש.

 14. Massive says:

  אני השתמשתי במינוקסידיל 15% (DualGen-15%) מ-MinoxidilMax בפעם הראשונה היום, ואשמח לחלוק את “החוויה”.

  על החברה MinoxidilMax עצמה:
  אני הזמנתי 3 בקבוקים של DualGen-15 No PG וקבלתי את המשלוח כעבור שבוע וקצת. השתמשתי בקופון של קנייה ראשונה 15% הנחה והקנייה עלתה לי $80 (משלוח חינם אצלם). רק שמסתבר שהם שלחו לי DualGen-15 With PG… שלחתי להם מכתב והם חזרו אלי באותו יום ואמרו שהם מתנצלים וישלחו לי 3 בקבוקים של DualGen-15 No PG. יצא בסוף שרק הרווחתי מכל הסיפור, שירות לקוחות טוב.

  רקע על השימוש הנוכחי במינוקסי:
  אני משתמש בקצף מינוקסי של Kirkland מעל 4 חודשים על השיער.
  אני משתמש במינוקסי נוזלי של Kirkland לזקן 2-3 חודשים.
  ***את המינוקסי 15% אני הזמנתי במיוחד בשביל הזקן ולא בשביל השיער, הולך לי די טוב עם המינוקסי קצף לשיער ואני לא מעוניין לעלות במינון כרגע.***

  “החוויה” אחרי שימוש במינוקסידיל 15%:
  אני השתמשתי ב1מ”ל על כל הזקן, זה אומר פאות, לחיים, שפם, צוואר…
  אני חייב לציין שאני לקחתי בעבר מינוקסידיל באופן אוראלי (כדורים) במינון של עד 10מ”ג ליום, ככה שיש לי ניסיון עם תופאות לוואי של ספיגה סיסטמת ומהי ההרגשה שזה קורה.
  לא לקח הרבה זמן אחרי שמרחתי את המינוקסי עד שהתחלתי להרגיש סחרחורת ועייפות ומין הרגשה כללית כזאת של שהראש נסחף לערפל. שהייתי לוקח מינוקסידיל דרך כדורים, כבר קרה לי שהתעוררתי עם לחץ דם מאד נמוך וכמעט התעלפתי, ככה שיעדתי לזהות עם המינוקסידיל 15% תחושה דומה של תופאות לוואי.
  אני מיד הלכתי להכין לעצמי קפה חזק, בסוף שתיתי משהו כמו 5 כפיות נס קפה (נגמר השחור). היו לי שעתיים די אינטנסיביים שהרגשתי חולשה אחרי השימוש במינוקסידיל 15%. רק אחרי שעתיים הרגשתי שהערפל מתפוגג ואני חוזר לעצמי להיות יותר צלול. החרא הזה בהחלט מאד חזק. אני לא בטוח עם הייתי רוצה להשתמש בו על הזקן שוב. כשיגיע המינוקסי 15% ללא PG אני אולי אנסה חד פעמי על הקרקפת לראות אם על הראש אני מקבל אותם תופאות לוואי כמו על הפנים.
  קיצר אני חוזר למינוקסי 5% על הזקן, בחיים לא הרגשתי שום דבר שמתקרב למה שהרגשתי עם המינוקסידיל 15% היום.

 15. Massive says:

  שלום admin… רציתי רק לוודא, לפני מה שהבנתי, היו לך תופאות לוואי חזקות כגון עייפות וחולשה אפילו שהשתמשת אך ורק ב-0.2מ”ל מה15% מינוקסידיל? כי ה1מ”ל פשוט גמר אותי וחשבתי לנסות כמות מאד נמוכה ולחסות עם זה רק את האיזורים שאני באמת צריך.
  תודה.

 16. admin says:

  אכן, ניסיתי וכתבתי על זה, וסבלתי וירדתי מהדבר הזה לגמרי, רק 5% קצף.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree