תחילתו של שינוי חיובי – הזיה או מציאות?

23 בJanuary 2016 מאת: admin

לא יודע אם נדמה לי, אם אני הוזה או מדמיין, אבל נראה לי שיש תזוזה בכיוון החיובי. העסק נראה מלא יותר, עבה יותר, אחיד יותר, ואפילו כמה שערות שצומחות להן פה ושם, קטנות וקצרות, אבל שם. אז אני לא אצא בהצהרות או צהלות, אולי אלו רק הזיות. אולי זה נובע גם מזה שהפסקתי לצבוע (עם Just for Men), והשיער המכסיף מתמזג טוב יותר עם הקרקפת ואין קונטרסט שמדגיש את הדלילות. דבר אחד אני כן אעשה, אני אמשיך במשטר הנוכחי המצומצם יחסית (כן, צמצמתי רק למה שאני מחשיב כבעל תועלת מוכחת, שאולי יעבור גם לי):

1. בוקר – מינוקסידיל קצף, ואחרי 10 דקות (או יותר, לא ממש משנה) קרם ספיירו. את הספיירו רק באיזורים הבעייתיים ביותר – קודקוד, מפרצים, ובין המפרצים.

2. ערב – מינוקסידיל 15% עם חומצה אזאלית ללא פרופילן גליקול (המוצר של מינוקסידילמקס NO PG). בדומה לספיירו – בעיקר על המקומות הבעייתיים. אני לא יכול לשים כמות רגילה, כי אני מאוד רגיש לתופעות לוואי, וה-15% עושה לי תופעות לוואי קשות של כאבי ראש ועוד, לכן מדובר ב-3-4 טיפות על הקודקות ו-3 על המפרצים ובינהם. מעל זה ועל כל הראש אני עובר שוב עם מינוקסידיל קצף כדי ליצור מצב שכל הראש קיבל מינוקסידיל ולא רק איזורים מסויימים קיבלו ריכוז גבוה. את האיזורים שקיבלו 15% אני מרגיש טוב טוב, הקרקפת שרה, משהו קורה שם מתחת. ביום שבת אני לא מורח ספיירו, החלטתי שיום אחד זה מנוחה, ודרך אגב קורה לפעמים שאני “שוכח” לשים בבוקר או בערב מינוקסידיל, 5% או 15%, אם זה פעם בשבוע זה שום דבר לדעתי ולא מפריע. אין יום שאני לא מורח מינוקסידיל בכלל, בבוקר או בערב, מכסימום אני מדלג על בוקר או ערב.

בגדול – זה הכל. מינימליסטי לחלוטין, לפעמים ללילה שם רביבוגן, אך ספק אם זה עובד, לפעמים שמפו ניזורל אם כי ירדתי מאוד איתו, כמעט כבר לא משתמש. בשאר הדברים שיש לי – פה ושם, לא ממש זוכר או עוקב, נניח אלפסין כבר לא נגעתי בו שבועות.

לדעתי כיום, המוצר עם העוצמה הכי גדולה לטוב ולרע (ויש רע, רע מאוד) הוא מינוקסידיל 15% (תמיד יהיה עם 5% חומצה אזאלית ולא משנה מי היצרן). לא חייבים פירמה ספציפית, כל עוד מדובר בריכוז כזה עוצמתי. אני קונה ממינוקסידילמקס בגלל המחיר ובגלל שיש להם גרסא ללא PG, אבל זה לא אומר שאין מוצרים דומים שיעשו אותה עבודה. לא צריך להתחיל עם 15% אלא עם 5%, ה-15% זה למי שניסה הכל ולא השיג תוצאות (לא כולל פרופסיה, אני למשל ניסיתי המון דברים שנים, אבל בה לא נגעתי ולא אגע לעולם), והוא עלול לגרום לתופעות לוואי קשות והוא לא מאושר FDA, ולכן למרות שלכאורה צריך למרוח 1מ”ל, אני מורח בערך רבע מזה פעם ביום – אני חווה טוב את תופעות הלוואי, וגם עם כמות כזו קטנה אני מרגיש ששמתי משהו חזק מאוד.

כיוון שיש לי כאן תחושה שאולי עליתי על משהו, אני הולך עם זה, תוך כדי הבנה ש:

1. לפעמים – כל המוסיף גורע. אין טעם להתפזר על הרבה תמיסות, טיפולים ומוצרים. ללכת על מה שעובד, לשים בצד את כל השאר.

2. לא הכמות קובעת אלא האיכות – אתה יכול למרוח תמיסות כל היום ולקבל אפס תוצאה. מספיק מוצר אחד יעיל שאתה שם פעם ביום על פני כמה שאתה מורח כל היום.

3. מינוקסידיל 15%, ספיירו – פעם ביום. הקצף – פעמיים. האם אשרוד את ה-15%? אני בספק רב.

4. שמפואים – לא משנה. מספיק לחפוף פעם ביום אפילו עם שמפו נפוץ רגיל כמו הד אנד שולדרס. שמפואים טבעיים או שמפו אלפסין זה אחלה השלמה לטיפול אבל לא יצמיח כלום, אולי ישפר קצת את מצב הקרקפת. מי שיש לו קרקפת בעייתית, עם קילופים ואדמומיות, אז שמפו טבעי ושמפו ניזורל זה מצויין כדי לחזור לקרקפת בריאה, אבל המשמעות היא גם שאתה כנראה תהיה רגיש גם לPG, לכן אפשר להשתמש במינוקסידיל ללא PG – בקצף אין, וגם למינוקסידילמקס יש מוצרים בלי (וגם לחברות אחרות – ממש לא חייביים דווקא מינוקסידילמקס למי שמעדיף משהו אחר). אני כבר לא משתמש רק בשמפואים טבעים אלא בעיקר בהד אנד שולדרס, הוא מוריד טוב את החומר ששמתי במהלך היום והוא לא גורם אצלי לשום בעיה בקרקפת.

5. בלי צבע – עדיף שיער לבן מאשר בלי שיער. צבע לשיער יכול לגרום לרגישות ואלרגיות בקרקפת שזה הכי גרוע אצל מקריחים, כי זה מגביר דלקתיות ואנחנו רוצים רוגע ובריאות של הקרקפת. העסק אצלי מרגיש הרבה יותר נוח מרגע שהפסקתי עם הצבע הזה, אבל – לא ברור כמה זמן אצליח להחזיק עם הלבן, שמבאס (כנראה לא הרבה, יש just for men).

מה הלאה? כרגע אני חושש שלא אוכל להמשיך במשטר הזה לאורך זמן. היעילות באה עם מחיר, לצערי זה מין חוק כזה – אתה לפעמים משלם על יעילות, בתופעות לוואי. למשל עם פינסטריד אתה עלול לשלם עם תופעות לוואי בעיקר בקטע המיני, אבל לא רק. עם מינוקסידיל בריכוז גבוה (כלומר כל ריכוז מעל 5%) אתה עלול לשלם גם כן, וביוקר, למרות שזה לא קשור לקטע המיני. הנה מה שה-FDA אומר וכתבתי על זה בעבר:

http://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm290879.htm#Hair

בגדול מינוקסידיל מעל 5% עלול לחדור לדם, ושם זה משחק אחר לגמרי, השפעות על הלב (קצב לב, דופק ועוד, מה שמפחיד שהם לא מפרטים מה עוד) ועל לחץ הדם, ואני רבותי מרגיש את זה טוב גם אם אני מזליף כמה טיפות על הקרקפת (רבע מ”ל או פחות). ההשפעה המיידית היא לחץ באיזור הראש, עיניים, וחולשה. חולשה זה אומר שבאימונים אני נשפך די מהר, ויש גם השפעות נוספות, ריכוז למשל. על הכל כתבתי בעבר, אין פה שום דבר חדש, כתבתי שאנסה להתמודד עם מינון נמוך מאוד, אבל כמה שאני מנסה והפעם מדובר בשבועות, בסופו של דבר יש חשש אמיתי שהדבר הזה, יעיל ככל שיהיה, גם דופק את הבריאות, ואם זה כך אני אוותר.

כל מי שחושב על מינוקסידיל בריכוז מעל 5% שיחשוב 10 פעמים, יקרא את הקישור למה שה-FDA הודיע, וישאל את עצמו אם ללכת על תרופות לא מאושרות FDA זה נכון לו. כנ”ל גבי ספיירו, שאיתו אני דווקא בסדר כרגע.

נכון, זה מצמצם את האופציות כי מה כבר נשאר שעובד ולא גורם לסבל מיותר ולסיכונים? פה קבור הכלב רבותי, אם היה משהו כזה – היו קרחים? אפשר ללכת נגד הטבע והביולוגיה שלך, כנראה עד גבול מסויים, שאם חוצים אותו יש לכך מחיר בריאותי, ואם תשאלו אותי – ממש לא כדאי להקריב את הבריאות בשביל זה.

שורה תחתונה – להפעיל את הראש, לחשוב, לשקול טוב. לא לרוץ כמו טמבל, לא להמר סתם, לא לפעול לפני הבנה, וגם אז ובכל מקרה יהיה ניסוי ותעיה.

אם לא אשרוד את ה-15% – תמיד יש את ה-5% עם הספיירו, בינתיים.

 • Share/Bookmark

תגובות

13 תגוובת על ”תחילתו של שינוי חיובי – הזיה או מציאות?“
 1. עדי says:

  שיהיה בהצלחה!
  מעניין מה שאתה אומר, אצלי רק לפני שנה-שנתיים צצו שיערות לבנות, בהמלצתך בזמנו התחלתי עם JUST FOR MEN, מה שמצחיק הוא שאני משתמש בממש מעט וזה מספיק לי לחצי שנה+ (לא שובר את הראש של הבקבוקון הגדול) מערבב במיכל קטן בצד וצובע.

  רק שבחצי שנה האחרונה הפסקתי לגמרי עם ניזורל, ואני שם לב שהקרקפת שלי בריאה יותר, יכול להיות שבגלל שהפרזתי בניזורל והשתמשתי בו מעל לשנתיים פעמיים בשבוע, אבל מאז שהפסקתי הקרקפת פחות אדמומית, הקשקשים נעלמו ואני דיי רגוע, וכן שמפו אלפסין בהמלצתך כאן שינה את השיער שלי ממקורזל ומציק (קריטי למי שמשתמש בקונסילר) לשיער יותר עדין, קל לשירוק וגם “מציית” לספריי של הקונסילר.

  מקווה לטוב, הפוסט האחרון שלך והתגובות אליו בנושא replicell הביאו לי קצת תקווה, למרות שאני לא ממהר להתמם. נחייה ונראה… בנתיים שוקל כבר בצינות תוספת שיער, הקונסילר כבר לא נותן לי כיסוי טוב ולמרות שאני בעל בטון עצמי גבוה, אני מרגיש שזה דיי מכרסם בי. מקווה לטוב.

 2. admin says:

  צביעה תספיק לכמה שבועות מכסימום, ויותר לכיוון שבועיים אם אתה חופף עם ניזורל שמוריד אותו די מהר.
  אם יש לך מעט שיער לבן בצדדים – השמפו שזה מה שמוריד את הצבע לא מגיע לשם כמעט אם את לא חופף שם, לכן זה יכול להשאר יותר זמן. הבעיה שזה לא נוח לצבוע כל שבועיים שלושה ואני גם שם לב לגברים שצובעים וזה נראה עליהם מגוחך,אני חושש שרואים את זה שזה לא ממש טבעי, תמיד חששתי.
  גם אני השתמשתי בקצת ובקבוק הספיק להרבה זמן, אבל לאחרונה די נמאס לי. הצבע מכתים את הקרקפת לאיזה יום יומיים, תמיד חששתי שזה נספג ורעיל, אבל רציתי להראות טוב. אין מה לעשות, שיער של גבר זה לא שיער של אישה, ומה שאשה עושה לא תמיד יתאים לגבר ולהיפך. אני תמיד מחפש את המראה הטבעי, אם הטבעי כבר לא טבעי זה פחות טוב.
  כמובן שהייתי מעדיף שיער עם גוון ולא לבן, אבל אם הבעיה זה לבן – אז אין בעיה, מעדיף לבן על דלילות וקרחת, כל אחד יחתום על זה.

 3. רן says:

  שלום אדמין , באתר של מינוקסידילמקס יש את הגרסה של המינוקיסי 10 אחוז, אני אישית משתמש בו, 1 מ”ל על כל האזור הדליל (עם pg) ואין לי תופעות לוואי ה15 לפי דעתי חזק מידי (אין לי ניסיון איתו) , לצער החברים עם הקרקפת הרגישה אין עדיין בהאתר גרסת קצף של ה10 אחוז, רק עם הpg אבל אני מאמין שיהיה בקרוב מינוקסי גרסת ה10 אחוז עם הקצף, אולי במקומות אחרים יש לא מכיר.

 4. אלעד says:

  אדמין,
  שמח לשמוע שהדברים (אולי עובדים). מה שכן – מדוע אתה משתמש בספיירו רק פעם ביום? למיטב הבנתי ההתוויה המומלצת היא פעמיים, וכך גם אני משתמש (קרם יום הרגיל של HLT). אתה לא סבור ששימוש פעמיים ביום יגביר משמעותית את האפקטיביות שלו?
  לעניין השמפואים – אני גם ירדתי מכל האלפסין והרוויטה וכן הלאה. הם פשוט לא עושים כלום. אצלי גם אין תופעות לוואי של גירויים או אדמומיות. אני רק משתמש בניזורל פעם או פעמיים בשבוע, בשאר הימים שמפו רגיל.

 5. admin says:

  יתכן וספיירו פעמיים ביום יעיל יותר, אבל לא מצאתי בשום מקום מישהו שהתייחס לסוגיה, בשום פורום.
  בגלל שאני גם עם ה-15% שהוא מאוד חזק ויש בו חומצה אזאלית החלטתי ללכת על פעם ביום ספיירו.

 6. דור says:

  יש תוספי מזון למניעת שיער אפור ולבן, רובם מכילים catalase וfo-ti שני חומרים שמתיימרים למנוע שיער לבן. החל מגיל 30 גוף האדם מתחיל לייצר פחות ופחות קטלאז, אנזים המפרק חמצן בגוף. אחת ההשערות להיווצרות שיער לבן היא עודף מי חמצן בתא השערה. Fo-ti, צמח סיני שנקרא גם he-shou-wu, נחשב למונע שיער לבן, צמח טוב לאנטי-אייג׳ינג ולבריאות כללית טובה. הנה תוסף מזון למניעת שיער לבן שמכיל קטלאז ופוטי- https://www.catalasenow.com/ingredients .ויטמין שנקרא חומצה פולית ונמצא בשיבולת שועל למשל גם נחשב למונע שיער לבן. משחה הנקראת פסאודו-קטלאז pc-kus ונמכרת בeBay מתיימרת לפרק מי חמצן מתא השערה- http://www.ebay.com/itm/like/111493700331?ul_ref=http%253A%252F%252Frover.ebay.com%252Frover%252F1%252F21561-218205-17145-0%252F2%253Fmpre%253Dhttp%253A%252F%252Fwww.ebay.com%252Fitm%252Flike%252F111493700331%2526rule%253D_cat%25253Aebay.com%2526crlp%253D91598328679%2526adpos%253D1t2%2526device%253Dm%2526cmpgn%253D360946399%2526PARM3_ID%253DGBH_100%2526srcrot%253D21561-218205-17145-0%2526rvr_id%253D971582965153

 7. admin says:

  בחלומות.
  מזון, או כל דבר שתאכל או תמרח לא ישנה את זה.
  נחשב זה נחמד אבל על סיפורים ואגדות אי אפשר להסתמך.
  אין אדם אחד שיעיד שהשיער הלבן שלו הכהה לאחר שימוש באיזה מוצר, מה שלא מפריע לתעשיה הזו להתקיים בכיף.

 8. מקס says:

  Replicel ו-histogen זה העתיד חברים.

 9. אנונימי says:

  שלום אדמין,
  אני כבר כ4 שנים משתמש בפרופסיה,שלוש שנים ברוגיין קצף 5% וכמעט שנה בניזורל פעמיים בשבוע.
  ברצוני להוסיף שמפו נוסף לימים שבהם אני לא חופף עם ניזורל מה דעתך לשילוב של שמפו נוטרופוליקה ונוזל אלפסין?
  אני מתעניין גם ברכישת מסרק לייזר,האם אתה חושב שהוא יעיל ושווה את המחיר?
  תודה רבה.

 10. admin says:

  תאורטית אסור להשתמש בניזורל כל כך הרבה, לפי העלון לצרכן שימוש פעמיים בשבוע – עד חודשיים אם אני זוכר טוב, אולי שווה לבדוק את העניין ואולי שווה לרדת לפעם בשבוע.
  לגבי השמפואים – בזבוז זמן וכסף, שמפואים לא יעזרו, אולי תורם קצת למצב הקרקפת ולגבי אלפסין לא מצאתי אחד שהעיד שהועיל לו, להזיק בטח שלא יזיק.
  מסרק לייזר – כמעט כל העדויות בפורומים אומרות שזה בזבוז זמן וכסף, לי יש את הקסדה igrow וקשה לי לומר שהיא תרמה במשהו.

 11. אנונימי says:

  תודה רבה על התשובה המהירה..
  בכל אופן הזמנתי רולר סיכות,לא נראה לי שיכול להזיק.
  נוזל של אלפסין דווקא קראתי שיש אנשים שהעידו שהוא כן עזר להם במעט.
  אני גם מעוניין לרכוש את ה-hair signals מה אתה חושב עליו האם כדי?ולא הבנתי בדיוק את אופן השימוש בו,נניח ואני שם בלילה רוגיין,לאחר שהוא מתייבש אני מורח את ה-hair signals?אני לא מעוניין בקרם אלא בנוזל.
  והאם אתה חושב ששימוש ברביבוגן על בסיס של 3 פעמים בשבוע מומלץ?
  תודה.

 12. אנונימי says:

  סליחה על הדאבל אבל אני מדגיש שלמרות דעתך ששמפו זה בזבוז זמן וכסף בכל אופן אני צריך לחפוף את הראש עם משהו בין השימושים בניזורל ועדיף שאם כבר זה יהיה שמפו איכותי ולא איזה שמפו תעשייתי.

 13. admin says:

  אני משתמש בהייר סיגנלז נוזל, הוא זול יחסית (הכל יחסי) כי הוא מחזיק הרבה זמן (אני שם כמה טיפות). קח בחשבון שהוא דליל מאוד ודי מריח מנחושת, ממש לא נורא אם אתה שם מעט, אבל עדיין יריחו את זה.
  כן קצף ואחר איזה שעה אותו.
  רביבוגן זו אופציה, השאלה תמיד היא עלות תועלת, האם שווה להוציא כסף על זה, האם הוא עובד? שאלה טובה, לא מצאתי אחד שהשתמש רק בו כדי שיוכח שהוא עוזר במשהו. הוא מקבל ביקורות די רעות במשך הרבה שנים בפורומים, טוענים שלא עובד וכו’, אבל זה נכון לכל דבר טבעי כמעט שאינו השילוש הקדוש.
  אל תשכח שלפעמים כל המוסיף גורע, יותר מדי דברים זה מיותר.
  שמפו זה בזבוז מבחינת היעילות נגד התקרחות, ברור שזה נדרש לצורך נקיון ובריאות הקרקפת, וזו הסיבה למה שווה שמפו טבעי, ועדיין זה לא חובה אלא בעיקר עבור אלו הסובלים מקרקפת רגישה.
  אני כיום כבר לא משתמש כמעט בשמפו טבעי, אלא בהייר אנד שולדרס, אלפסין, ועוד כמה דברים שזרוקים אצלי באמבטיה, ולפעמים אני פשוט חופף עם גל רחצה רגיל, שזה סבון נוזלי.
  תפעיל חשיבה, תשאל את עצמך מה תורם למה, ואם בכלל ולמה. רוב התעשיה והמוצרים זה על בסיס היאוש של אנשים, מוצרי הטבע לא נחקרו כמו שצריך וכמובן שלא על ידי גוף אובייקטיבי או מבוקר, אולי חלקם עובד ברמה מסויימת לאנשים מסויימים, אבל אין מוצר טבע אחד שמישהו הראה בצורה שקופה וברורה שעזר לו באיזשהו פורום. כן תמיד תמצא תמונות לפני אחרי כאלה ואחרות אבל האמינות של כל העניין מפוקפקת מאוד. זה הימור, והשילוש הקדוש הוא היחיד שאינו הימור, אלא מוכח.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree