סכנות השימוש בפינסטריד

30 בDecember 2015 מאת: admin

סרטון של כ-10 דקות שמסביר כיצד פועל הפינסטריד על הגוף, וכל תופעות הלוואי וההשפעות השליליות של השימוש בו (פרופסיה, פרוסקאר והגרסאות הגנריות).

די מפחיד. מזכיר שטיפול תרופתי הוא ממש לא דבר מובן מאליו, חשוב להבין גם את הצדדים הפחות נעימים שהרופא לא תמיד יגיד לך עליהם, ויתכן והם לא מצויינים בעלון לצרכן בפירוט שאתה צריך או רוצה. אז מצד אחד מדובר בתרופה אפקטיבית נגד התקרחות (לא אצל כולם) אבל מצד שני, אחרי שאתה יודע את הסכנות, עדיין תלך על זה?

רלוונטי גם למוצרים למריחה כמו  DualGen-15 Plus של מינוקסידילמקס (ה-Plus אומר עם פינסטריד ב-1 מ”ל באותו מינון של כדור), שחודר לדם ומשפיע בדומה לכדור.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: תרופות
תגיות: , ,

תגובות

31 תגוובת על ”סכנות השימוש בפינסטריד“
 1. דור says:

  שלום, אני דור בן 27, קורא הרבה זמן את הבלוג המרתק הזה, וכיום מגיב בפעם הראשונה. הסיפור שלי הוא כזה: בגיל 20, שכרתי דירה באילת, זה היה בקיץ, השמש הייתה קופחת על הראש, והתקמצנתי על לקנות לעצמי אוכל טוב, אז ראיתי שהשיער מתחיל לנשור קצת בקדמת הראש ובמפרצים. קניתי אז roots hr ואח״כ כשחזרתי למרכז, לבית של ההורים- אכלתי טוב יותר, וגם התחלתי להשתמש בפרופסיה. הנשירה נעצרה, השיער חזר לגדול על כל הראש. אבא שלי קירח ומשם התחיל החשש שלי שאני אהייה כמוהו. למרות שהסבים שלי, ודוד שלי מצד האבא כולם עם שיער מלא. אמרו לי שלגבי התקרחות, הגן של ההתקרחות קופץ דור- כלומר שלא אקבל את הגנים הרגישים לdht מאבא, אלא אקבל את הגנים של הdht שהיו לסבא, והיה מישהו שאמר שאת הגנים הקשורים לdht מקבלים מהאמא. בכל מקרה, לא האמנתי והתחלתי בטיפול מונע. השתמשתי לאורך 7 השנים של הטיפול מגיל 20-27 בהרבה סוגי טיפולים: 1) פרופסיה- הטיפול הכי אפקטיבי שהיה לי, היו תופעות לוואי של איבר מין רפוי יותר, חושב שניתן להתגבר עליהן באמצעות מריחת ג׳ל dht על איזור הצעצועים-איבר מין ואשכים. הג׳ל הזה נקרא andractim או משהו כזה… ניתן להזמין רק מחו״ל. אני חושב שכך ניתן להתגבר על תופעות הלוואי של חוסר בdht באיזור הצעצועים, מבלי לפגוע בשיער. אני מניח שרובנו רוצים להיות עם שיער מלא על הראש (הפחתת dht בקרקפת), איבר מין מתפקד (הימצאות dht באיבר המין) ובלי שדיים לגברים (ג׳ינקו

 2. admin says:

  הגן לא קופץ דור, והוא יכול להגיע מהאם, מהאב, או לא להגיע מהם, אלו דברים שלא ידועים לגמרי וכנראה יש גנים שונים שאחראים ולא ידוע בדיוק מהם, בנוסף יכולים להיות אח אחד קרח, ואח אחד לא, זה קיים אצלי במשפחה, ואם תסתכל מסביב תזהה גם כאלה מקרים.
  לקחת תרופה שפוגעת ואז תרופה שמעוררת.. חוסם הורמון מצד אחד והורמון מצד שני, בעייתי להנות מכל העולמות ואתה מוצא את עצמך נלחם על שניהם, נראה לי יותר מדי, בייחוד בגיל כזה צעיר למרוח ג’לים מעוררים.. זה נשמע לי מתאים לגברים מבוגרים. בכל מקרה, כמובן שיש משתמשים שנהנים משיער שופע ואפס תופעות לוואי, העניין שיש יותר מדי שלא, וכמו שהמצגת מראה, הסיכון גדול לדפוק כל מני דברים בגוף.

 3. דור says:

  טופלתי בכמה וכמה טיפולים, אמנה אותם כאן:

  1) פרופסיה- החומר הפעיל פינסטריד, טבליה אחת ביום, של 1 מ”ג. נוטל כבר כמה שנים. אציין שכאשר אני נוטל את הכדורים באופן סדיר, אני מרגיש שהשיער חזק יותר!!! כמובן, בשל התמעטות הDHT בגוף בכלל ובאיזור הקרקפת בפרט. תופעות הלוואי היחידות שקיבלתי מהכדורים הן: א) זיקפות חלשות יותר, אולם החשק המיני גבוה. ב) נוזל זרע שקוף.
  מבחינתי, תופעות הלוואי נסבלות. את תופעת הלוואי של זקפות חלשות יותר כתוצאה מפרופסיה, ניתן לדעתי לפתור ע”י מריחת ג’ל DHT שנקרא ANDRACTIM GEL על איזור איבר המין והאשכים. כולנו רוצים שיער על הראש, ואיבר מין מתפקד. לכן באיזור הראש והקרקפת נדרשת הפחתה בDHT הגורם להתקרחות, אולם באיזור איבר המין יש צורך בDHT שמספק זקפות חזקות יותר.

  אציין שאם תהייה התקרחות שיער רצינית (שכרגע ממש אין לי) אחליף את הפינסטריד 1 מ”ג בדוטסטריד 1 מ”ג- זוהי תרופה להפחתת DHT בגוף, שהיא במקור תרופה להקטנת הערמונית. ההבדל בין דוטסטריד (AVODART- שם מדף) לפינסטריד (פרופסיה) הוא שדוטסטריד חוסם גם DHT 1 וגם DHT 2. פינסטריד חוסם רק DHT 2- זהו סוג הDHT הקשור באופן מובהק לנשירת שיער. DHT 1 משפיע בעיקר על ייצור חלב (סבום) בעור, הוא מופרש דרך בלוטות הזיעה בעור, ותפקידו בתהליך ההתקרחות לא ברור. אולם יש השערה שקרקפת שומנית המלאה בהפרשות סבום מקשה על השערות לצמוח וסותמת את הזקיק. כמו-כן, הבנתי שדוטסטריד עלול ליצור תופעה אסטרוגנית בגוף של צמיחת שדיים לגברים (ג’ינומסטיה), אולם אם אשתמש בג’ל הDHT למריחה באיזור הפטמות- תופעת הלוואי הזו לא תיווצר. כמו-כן קיימים חוסמי אסטרוגנים בגוף שניתן להשתמש בהם: נולבדקס (טמוקסיפן) וארימידקס, שהם הוכיחו יעילות במניעת גדילה של רקמת שד.

  2) הטיפול השני שבו השתמשתי הוא מינוקסידיל 15%:תרופה נוראית, ממש נוראית. ניסיתי אותה בשתי גרסאות- כך שלא יהיה הוגן להגיד שנפלתי על גרסה גרועה של מינוקסידיל 15. התמיסה היא תמיסה נוזלית למריחה על הקרקפת. מכילה 15% מינוקסידיל ו5% חומצה אזלאית (שגם כן לא הוכח לגביה שהיא מונעת התקרחות/מפחיתה DHT או משהו כזה, כל מידע חיובי לגבי חומצה אזלאית הוא חארטה), התמיסה משאירה את הקרקפת שומנית, מגורדת, אי אפשר לצאת ככה לרחוב בלי לחפוף את הראש, ומילא הדברים האלה- שהקרקפת תהייה שומנית ומגורדת, אבל לפחות שיספק את הסחורה מבחינת נשירת השיער… אז גם כאן, יש איזו פארסה… מינוקסידיל 15% אומנם מצמיח שיער על כל הראש… אבל יוצר רווחים בין קבוצות שיער, שניתן להבחין בהם בעין בלתי מזויינת, והדבר מפריע למראה. כמו-כן השיער המלא שהיה לי על הראש כתוצאה משימוש בפרופסיה בלבד, נחלש כתוצאה משימוש במינוקסידיל ונעשה שברירי יותר. לכן, החלטתי להפסיק לחלוטין שימוש במינוקסידיל 15% ובכל סוג מינוקסידיל אחר. תמיסה נוזלית של מינוקסידיל מכילה כנראה פרופילן גליקול (אני לא בטוח לגבי זה,כי לא רשום גליצרין או פרופילן גליקול על המרכיבים), וזה כנראה החומר שגם אדמין אמר שגורם לגירודים ולקרקפת שומנית. בכל מקרה, מינוקסידיל לצורותיו על שלל סוגיו, גורם ברוב המקרים למפסיקים להשתמש בו- התקרחות מהירה יותר.

  3) שמפו ניזורל: משתמש בזה, פעמיים או שלוש בשבוע: לא שמתי לב לשינוי מיוחד, לא מזיק לא מועיל, אולי מייבש קצת את הקרקפת ומפחית שומן.

  4) מסרק לייזר HAIRMAX SE: כאשר אני משתמש בו אז השיער מרגיש קצת יותר חזק לחצי יום.

  5) סדרת טיפולי שימור והצמחה ברשת HAIR CENTER: מה שהם עושים זה טיפול דיקור שבו באמצעות מכשיר מחטים אלקטרוני מנקבים את עור הקרקפת בצורה מסויימת, לפעמים יורד קצת דם, לאחר מכן מורחים אמפולה לחיזוק שורשי השיער, ואז מפנים אותך לחדר עם קסדת לייזר מסוג HAIR GROW, שהיא לא הקסדה המתקדמת ביותר- אלא הTHERADOME.
  הטיפולים יחסית יקרים- 11,500 ש”ח ל25 טיפולים- יוצא משהו כמו 460 שקל לטיפול. הם פורסים לתשלומים באמצעות כלל מימון, ואם מתחייבים ל60 תשלומים (5 שנים) אז יוצא משהו כמו 210 ש”ח לחודש, זה גם מה שעשיתי.
  זה קישור לאתר ישראלי שמזמין קסדות לייזר מחו”ל, והנה קסדת הTHERADOME המתקדמת ביותר שלהם.
  הטיפולים אכן עוזרים, זה סוגר את הדלילות במפרצים, מטיפול לטיפול השיער בקדמת הראש (איזור הפוני) יותר ויותר מסועף ומשוכלל.
  לאחר שאסיים את סדרת הטיפולים בHAIR CENTER אני מתכוון לקנות את קסדת הTHERADOME המתקדמת ביותר, ולהשתמש בה לבד בבית עם רולר מחטים ותמיסה להצמחת שיער צמחית.

  6) רולר מחטים: משתמש בו פעם ביומיים, לפני מריחת תמיסה צמחית. ממריץ זרימת דם בעיקר, אין שינוי משמעותי כתוצאה משימוש ברולר מחטים לבד.

  7) תמיסות צמחיות למריחה על הקרקפת: א) תמיסת ג’ינסנג עם שורש גוטו קולה ועוד כמה צמחים, לא עושה שינוי רציני (אולי ממריץ קצת זרימת דם ביחד עם הרולר מחטים). ב) תמיסת צמחים דרמה-לוק של חברה ישראלית- מכילה ג’ינקו בילובה, מרווה, רוזמרין, מליסה: גם כן אולי ממריץ קצת זרימת דם ביחד עם הרולר מחטים, לא משהו שלבד יעשה שינוי, ובכל מקרה כשאסיים עם התמיסות הצמחיות אפסיק את הטיפול בהם, כי הן לא מהוות GAME CHANGER בשבילי.

  8) שמפו וג’ל אלפסין (לא עושים משהו מיוחד…) שמפו אלפסין גם מכיל SLS חומר הגורם לדלקתיות בקרקפת.

  9) שמפואים של קרטין ללא מלחים: קרטין הוא החלבון של השיער. הוא אמור לחזק שיער חלש, צבוע עם קצוות מפוצלים וכו’. העניין של ללא-מלחים, הוא שהמלחים סודקים את עור הקרקפת וגורמים להצטברות יותר סבום ותאי עור מתים על הקרקפת. אם תצאו מהים, או מאמבטיה עם סבון מלחי- תשימו לב שקיבלתם עור ברווז,העור נסדק…בכל אופן אוהב להשתמש בשמפואי הקרטין ללא מלחים, הם מפחיתים שומן, ומחזקים את השיער: משתמש בשמפו קרטין של HAIR-CENTER, ובשמפו ללא מלחים של מיקרו-אורגניקה (אחלה שמפו, הוא שמפו טיפולי המכיל ילאנג-ילאנג). השמפו של מיקרו-אורגניקה עוזר לשערות חלשות לצמוח טוב יותר ומחזק אותן.

  10) טיפולי מיקרואורגניקה: זוהי סדרת טיפולים שבמסגרתם מוחדרת לשכבת העור העמוקה תמיסה המכילה 50 סוגי מינרלים שמעבים את שורשי השיער, וכתוצאה מכך יכול לצמוח שיער יותר חזק, כי השכבה הקודמת לשיער היא חזקה יותר. כידוע לכם, ישנו הדרמיס העור החיצוני- האפידרמיס, שכבת העור העמוקה יותר ועוד שכבת עור אחת יותר עמוקה. כמו-כן מבצע המטפל מבצע טיפולי ניקוי סבום (חלב ושומן) בקרקפת.
  אלו טיפולים שאותם עדיין לא עברתי, אבל אעבור מתישהו… אולם עושה רושם שהם טיפולים שונים ופורצי דרך (לא יחצ”ן של החברה או משהו). בעוד שרוב הטיפולים האחרים מתרכזים בשכבות העור החיצוניות, כאן מדובר על טיפול פולשני יותר, והחדרה של תמיסת מינרלים לשכבת העור העמוקה. בינתיים קניתי ממנו רק את השמפו הטיפולי (יקר ועולה 300 שקל) אבל עושה את העבודה בהפחתת השומן ובחיזוק שערות חלשות.

  11) תזונה: שותה תה ירוק לפעמים, הוא מטפל בדלקתיות בתוך הגוף שגורמת לנשירת שיער… במחקרים הראו שהוא מעלה ריכוז של DHT. שותה רק בשביל הטיפול בדלקתיות בתוך הגוף. מוצרי סויה, משקאות סויה, מפחיתים DHT. אחרי שאני שותה חלב סויה (כל הקרטון) מפולי סויה שאינם מהונדסים גנטית- חשוב לציין, אני מרגיש שהשיער חזק יותר לחצי יום, כמו השימוש במסרק לייזר. לגבי תזונה אני לא כותב יותר מדי, חשוב גם לאכול חלבונים מלאים כמו ביצים, וטונה כי חלבונים הם אבני הבניין של הגוף, וגם של השיער.

  12) תוסף מזון SE-AR (שיער) של חברה ישראלית, התחלתי להשתמש לפני שבועיים. צריך להשתמש יום כן ויום לא. החברה הציגה מחקר קליני שבו הראתה עלייה בצמיחת שיער אצל מטופלים. הם אומרים שמנגנון הפעילות של תוסף המזון הוא לא הורמונלי, אבל צריך לקחת את מה שהם אומרים בערבון מוגבל, היות והתוסף מכיל זרעי דקל ננסי. עוד מכיל התוסף: שורש סטפניה, תמצית במבוק, נחושת, ויטמין B12, אבץ בכמות גבוהה, סלניום בכמות גבוהה וויטמינים נוספים. אני מרגיש שזה מחזק את השיער, ורואה עלייה בצמיחה של שיער.

  13) שיטה הודית שמישהו באתר גם כתב עליה- נקראת BALAYAM או משהו כזה. כמו שזה נשמע- בא לים. מחככים 4 ציפורניים של יד אחת ב4 ציפורניים של יד שניה, וצריך לעשות את זה 15 דקות רצוף. זה מחזק את השיער בעיקר את השיער במפרצים (נשמע מגוחך, אני מרגיש ככה).
  https://www.youtube.com/watch?v=UQuOMmKpEvc

  14) סרום תאי גזע לשיער: עוד לא קניתי ולא השתמשתי, נשמע מעניין.
  יש כמה כאלה ברחבי הרשת, אנסה אותם מתישהו.

  הסטאק המנצח שלי: 1) פרופסיה (ליבת הטיפול, בלי זה, הטיפול הוא ממש לא זה!!!) 2) שמפואים של קרטין ללא מלחים 3) קסדת לייזר- מקווה שאשיג את הTHERADOME בקרוב (קשור לתזרים מזומנים)
  4) תוסף מזון SE-AR נראה שמחזק את השיער ומצמיח שיער. 5) תרגול BALAYAM
  יכול להיות שמס’ 5 ייראה מגוחך לחלק האנשים, לי זה עוזר. בכל אופן לכל אחד עוזרים דברים אחרים.
  כל שאר הטיפולים מועילים עבורי פחות…
  לגבי תגובות באתר: אם אני מדביק קישורים הוא לא נותן לי לשלוח את התגובה בחשש לספאם… אז הסרתי את כל הלינקים.

 4. רן says:

  דור נראה שאתה מבין עניין , אפילו טיפה מעורר חדש שאתה נציג של איזה קליניקה או חברה (Hair center)
  אבל סלח לי שאני טועה, אבל עם כל הטיפול האגרסיבי שלך, וכל ההוצאות הכספיות שלך , לא פשוט כדאי שתבדוק את האפשרות של השתלה? (בחו”ל) בשאיפה שהיא תהיה מוצלחת ויש לך התאמה להשתלה (אזור תורם מתאים), או שתוכל לחסוך ולקנות מכונת תספורת וזהו, נראה שאתה מקדיש את כל היום לטיפול בשיער, משהו שאני לא מבין מאיפה יש לך זמן, בדרך הטיפול שלי הבעיה שני מצליח לשמור על הקיים, אבל לצערי התחלתי מאוחר מידי, והשיער מאוד דליל (לצערי החלטתי לטפל מאוחר מידי לטעמי) ולא נראה לי שהטיפול יגרום לשיער שלי להתעוות במפרצים לגדול , פרופסיה שזה כנראה אבן יסוד בטיפול בהתקרחות אצלך , וגם אצל אחרים, אני לא יכניס את החומר הזה לגוף, אני מוכן אך ורק לטפול טיפול חיצוני ממוקד בלי חומר שמהפר לי את האיזון בגוף, לא סתם הגוף מיצר DHT, ואם אני לא טועה יש מחקרים קלינים שחומצה אזאלית מורידה מעט את הDHT בקרקפת.

  *בוקר וערב מיניוקסי 5 אחוז עם חומצה אזאלית (מינוקסידילמקס)
  *לאחר כמה שעות שטיפה חופף עם שמפו רוויטה (משאיר 10 דק על הקרקפת)
  *בנוסף פעם ביום חופף את השיער עם שמפו קפאין אלפסין (משאיר 10 דק על הקרקפת)
  *פעם בשלושה ימים מורח שמפו ניזורל (2% קטוקונזול)

 5. דור says:

  שלום רן,
  קודם כל תודה על התגובה וההתייחסות.
  לגבי ההשערה הראשונה שאני נציג של חברת Hair center, אז ממש לא… אני אמרתי שהקסדה שלהם היא לא המתקדמת ביותר: הם משתמשים בHAIR GROW, בעוד שהקסדה המתקדמת ביותר (גם היעילה יותר) היא קסדת THERADOME שאני אקנה אותה, ואשתמש בה לבד בבית כשאסיים את סדרת הטיפולים שלי אצלהם.

  לגבי האפשרות של השתלה… לא נראה לי שאצטרך אי פעם, יש לי שיער מלא על כל הראש. אני בעיקר מטפל טיפול מונע, והתחלתי את הטיפול מוקדם (בגיל 21), כך שהצלחתי להציל את השיער. הבעיה שלי היא שהשיער שהוא מלא על כל הראש הוא שיער דק, יכול להיות שזה גנטי כי השיער שלי בלונדיני וחלק, שיער שחור של אנשים ממוצא ים תיכוני הוא יותר חזק ומתאים לאקלים החם של המזה”ת.

  אם תהייה לי אפשרות להעלות תמונות לכאן, אני אראה לך מה ההבדל בין שיער עבה ומלא על כל הראש של גיל 21 לבין שיער דק ומלא על כל הראש של גיל 27.

  לגבי השאלה מאיפה יש לי זמן וכסף- אני עובד 8 שעות בעבודה קלה מאוד, לא מלחיצה, גר אצל ההורים וחוסך את הכסף, כמו-כן משחק באינטרנט באופציות בינאריות קצרות טווח של דולר מול יורו, וגורף רווחים נאים, יש לי שיטה שם… כך שאין לי בעיית נזילות כספית.

  לגבי העניין הטופיקלי- אז ככה… ידוע שתהליך ההתקרחות מגיע קודם כל מתוך הגוף. ייצור הDHT, מקורו באשכים ובבלוטת האדרנל בכליה. כל ניסיון להשתמש בשימוש טופיקלי, יכול לשמור על השיער הקיים, וגם להצמיח קצת שיער חדש, זה נכון. אולם, השיער החדש שצומח כתוצאה משימוש בתכשיר טופיקלי יהיה חלש יותר, ופחות צפוף משיער שמלכתחילה לא קיבל DHT לשכבת העור העמוקה של שורש השיער.

  אותו דבר גם לגבי בעיות אחרות בגוף… לדוגמא, פצעי האקנה, יכולים להיות מטופלים ע”י קוסמטיקאית, וייראו טוב יותר לזמן מה… אולם לאחר הטי

 6. דור says:

  ממשיך ממקודם: אולם לאחר הטיפול אצל הקוסמטיקאית, ייצאו חצ’קונים חדשים כי התהליך של ייצור חלב וסבום בעור נמשך.
  לכן, גם בבעיות אחרות הטיפול הוא מתוך הגוף- רואקוטן, כדור שגורם לתופעות לוואי, מספק את הסחורה.

 7. דור says:

  אם הרבה מאיתנו מדברים על טיפול טופיקלי, שווה לנסות סרום תאי גזע לשיער שמורחים על הקרקפת.

  http://www.hairloss-research.org/LinkUpdateTopicalStemCellTreatment6-14.html

  זו דוגמא לתכשיר טופיקלי *שנטען* לגביו שהוא מכיל תאי גזע צמחיים שמתמיינים בעור לתאי שיער. נערכו מחקרים כמו שכתוב במאמר, והתמצית הראתה יכולת ליצור תאי שיער חדשים.

  יש עוד כמה מוצרים באינטרנט שמתיימרים לומר שהם מכילים תאי גזע עוריים שמתמיינים לתאי שיער.

  התמצית מופקת מעץ ארגן מרוקאי, עץ ארגן חשוף לחום קיצוני, בצורת,קור,והכי חשוב, מציג יכולת התחדשות תאי גזע חזקה מובהק.

  כתוב שם גם על שמן אמו: שכמו ששמן האמו (אשר מגדיל עובי עורי על ידי 15%), עור אדם שטופל בתמצית תאי גזע Argan מגביר צפיפות עורי בכמעט 13% בהשוואה לפלצבו לאחר שמונה שבועות. זה משמעותי כי גם הזדקנות העור ונשירת שיער קשורה עם ירידה בצפיפות עורית ושלמות מבנית.

  הנה עוד אחד:

  http://revivserums.com/products/hair-stimulating-serum

  בכל אופן מצרף לכם לינק לאתר מחקרי נשירת שיער: MPB RESEARCH (MALE PATTERN BALDNESS) יש להם הרבה פתרונות יצירתיים:

  http://www.hairloss-research.org/index.html

  בין היתר, למי שרוצה להשתמש בכדורים לטיפול פנימי, אך חושש מתופעות הפרופסיה על גופו, יכול למצוא שם תמצית תה שחור (TEAFLAVINE), איזופלבונואידים מסויה, שהשפעתם על גוף האדם היא פחות רדיקלית מפרופסיה שהיא תרופה כימית.

  יש גם מחקר שנעשה שהראה שתמצית תה שחור עשויה להפחית DHT ב72% בעוד פרופסיה יכולה להפחית DHT ב71%.
  אציין כי מי שיגיד שעדיף לשתות תה שחור ולאכול מוצרי סויה, אז זהו שלא… הכמות של החומרים הפעילים במזון הנאכל פחותה משמעותית מזו שיש בכדורים, ששם בודדו את החומרים הפעילים. אז ככה למי שחושש מפרופסיה יש תמצית תה שחור, ואיזופלבונואידים מסויה, ואפילו יש לזה השפעות בריאותיות מועילות.
  אתר מעניין, כיף לחפור שם במאמרים.

 8. דור says:

  אדמין, הפרופסיה לבדה אינה מטפלת בכל העניין ההורמונלי של נשירת השיער. היא מפחיתה dht בגוף, אולם ככל שמתבגרים החל מגיל 26 ומעלה, הdht כמקור מרכזי לנשירה הולך ופוחת. עודף אסטרוגן גם כן עלול לגרום לנשירת שיער. http://www.regrowth.com/remedies/estrogen-blocker-grows-hair/. חוסמי אסטרוגן הוכחו כיעילים בהצמחת שיער. היעדר סירקולציה בנימי הדם הקטנים גם כן מהווה גורם לחוסר אספקה של חומרים חיוניים לזקיקי השיער. חוסמי אסטרוגן יעילים הם נולבדקס (טמוקסיפן) וארימידקס. יכולה לצמוח תועלת בריאותית מטיפול הורמונלי בהתקרחות, גם הdht שיוצר אקנה ומגדיל ערמונית מופחת, וכך גם האסטרוגן שעושה שדיים לגברים, גורם לאצירת מים בגוף, ולעלייה בלחץ הדם- מופחת. הטסטוסטרון המגביר חשק מיני עולה.

 9. admin says:

  אתה טועה, ה-DHT לא יורד מהותית, והוא הגורם המרכזי. הטסטוסטרון יורד החל מגיל 28-30 ב-1% מדי שנה בערך, יש יותר ויש פחות, הנגזרת שהיא ה-DHT תושפע אולי אבל כיוון שה-DHT עוצמתי פי 3-5 מטסטוסטרון זה נראה זניח. בכל מקרה, הרגישות הגנטית עולה. הפרופסיה מורידה משמעותית את כמות ה-DHT ורק אז אצל חלק מהאנשים הטריגר הגנטי כנראה מופסק והזקיקים מפסיקים להפגע (התקרחות אנדרוגנית היא כנראה שהמערכת החיסונית תוקפת את הזקיקים הזקיקים אחרי שה-DHT נקשר לקולטנים שיש בהם). יש כאלה שגם אם תוריד להם מהותית את ה-DHT מספיקה כמות קטנה, הם מאוד רגישים גנטית.
  אסטרוגן ופרוגסטרון אלו הורמונים שקיימים אצל נשים ברמה גבוהה, ומה שקורה כשהם בירידה אל מול הטסטוסטרון נשים עם נטיה גנטית להקריח פשוט מתחילות לאבד שיער בדומה לגברים).
  מי שיש לו אקנה וערמונית מוגדלת וטיפל בהפחתת DHT כחלק מהטיפול בהם על הדרך יכול אולי להרויח את תופעת הלוואי של אותם טיפולים שזה עצירת התקרחות או אפילו צמיחה. אדם בריא ממוצע לא יפעל להפחית DHT אם אין לו בעיה בערמונית ואם אין לו אקנה, מדובר בהורמון מאוד חשוב, וכל משחק בהורמונים אצל אדם בריא עלול לבוא עם מחיר כבד ואף עלול להיות בלתי הפיך כמו שמתואר במצגת. שים לב שיש להורמונים גם השפעה על המוח, גברים שמפחיתים DHT עלולים להתקל בתופעות לוואי של דיכאון וכו’.

  לגבי הטיפול שלך, כולל המון דברים, יש מצב ש90% מיותר. איך תדע? תפסיק עם הפרופסיה. יש מצב שכל האפקט זה ממנה, וכל השאר זה התעסקות מיותרת, או לפחות כזו שהשפעתה זניחה, או שמתבטלת לחלוטין כשאתה מעלה חזרה את ה-DHT (כלומר בלי פרופסיה).
  לגבי השיטה ההודית, מצחיק שאתה מוכן לאכול את הלוקש הזה.

  מינוקסידיל 15% – הדבר היחיד שאני יכול להעיד עליו זה יעילות מצד אחד, ותופעות לוואי נוראות מצד שני, שנובעות מכך שזה ריכוז פי 3 מהמאושר, וכנראה חודר לפלסמה כלומר השפעה על הגוף. אצלי זה קורה גם אם אני מורח כמה טיפות, ועם כל הרצון, אני כנראה לא אמשיך עם ה-15%, אני מעדיך להיות קרח ולא לסבול מתופעות לוואי שמפריעים לתפקוד פיזי ומנטלי תקין ולך תדע לאיזה נזקים מצטברים בזמן הארוך.

 10. דור says:

  http://www.hairloss-research.org/UpdatePropeciaLessEffectiveOlderMen5-08.html. אני ניזון מהאתר הזה, אומנם צריך לקחת את הדברים שהם כותבים בערבון מוגבל, היות והם מתפעלים חנות אינטרנטית ומוכרים מוצרים, אבל הם מבססים את טענותיהם על מחקרים שנעשו. בכל אופן, הם כותבים בכתבה הזאת- (שמומלץ לקרוא לכל שונא התקרחות רציני) שהחל מגיל 26, הפרופסיה כטיפול יחיד לא אפקטיבית אצל רוב הגברים המתקרחים, מפני שיש גורמים שונים נוספים להתקרחות והידללות שיער: 1) דומיננטיות של אסטרוגן- שוב כפי שכבר ציינתי, האסטרוגן אצל גברים עולה בהדרגה ככל שמתבגרים, והוא גם מהווה גורם להידללות שיער ולהתקרחות. ודאי שמעת על גברים עם ג׳ינומסטיה. ההודעה הקודמת שלי כללה קישור למחקר שבו חוסמי אסטרוגן הצמיחו שיער מזקיקים גוססים. מרוב כתבות שאני קורא בנושא אני כבר מתבלבל… אם טוענים שהימצאות אסטרוגן אצל גברים מובילה להתקרחות- איך גברים קוקסינלים הם שופעי שיער ולא מתקרחים? אז זהו שכמו עם dht שיש לו שני סוגים 1 ו2, אז גם לאסטרוגן יש סוגים- ויש סוג של אסטרוגן שגורם לדילול שיער. בכלל, גברים לא צריכים אסטרוגן בגוף, בסרטון שפרסמת על נזקי הפרופסיה גם מתוארת עלייה ברמות האסטרוגן בגוף אצל נוטלי הפרופסיה. יש גברים מסויימים שפרוסיה גרמה להם ג׳ינומסטיה-שדיים לגברים. בוא נגיד שמומלץ לגברים הנוטלים פרופסיה לבדוק את רמות האסטרוגן בגופם.

 11. דור says:

  מפנה אותך לפסקה בלפני אחרונה בקישור. עכשיו לגבי סירקולציה- איך ניתן לשפר את זרימת הדם לשיער?

 12. admin says:

  פינסטריד מעלה הורמונים נשיים בגוף ומוריד גבריים, מוזכר במצגת. אם כבר עליה של אסטרוגן תמנע התקרחות, מה שקורה אצל נשים. נשים שעוברות שינוי מין לגבר – מגדלות זקן ויכולות להקריח כמו גבר, הכל שאלה של כמה הורמונים יש ומה הרגישות הגנטית. זה נכון גם להיפך שגברים שהופכים לנשים מקבלים סממנים פיזיים של נשים.
  לגבי זרימת דם לשיער – מינוקסידיל משפר, יש טענה שגם מסרק לייזר. לגבי מינוקסידיל לא ברור לגמרי איך פועל ויתכן שגם משפיע בדרכים אחרות שלא נחקרו. לא ברור אם אתה בכלל צריך לשפר זרימת דם, הוא הרי זורם ממילא, מה שמקריח צריך זה שה-DHT לא יגיע, או יגיע בכמות נמוכה שלא תפעיל טריגר גנטי של התקרחות, או שיגיע ולא יוכל להקשר לזקיק.

 13. דור says:

  כל מה שאמרת לגבי זה שאסטרוגן עוזר לגברים לגדל שיער בריא, זה יפה מאוד, על הנייר…
  אבל המחקר שהצגתי ועוד הרבה מידע גם בגוגל: ASTROGEN BLOCKERS HAIR LOSS
  מראים אחרת.

 14. דור says:

  ESTROGEN BLOCKERS HAIR LOSS
  ולא ASTROGEN כמו שהיה כתוב למעלה.

 15. דור says:

  http://www.totalityofbeing.com/FramelessPages/Articles/real_reason_men_lose_hair.htm
  המפתח להורדה בDHT טמון גם בהורדת האסטרוגן בגוף

 16. חסוי82 says:

  דור, אתה מפרסם כאן חומר שלא תורם כלום לאף אחד וכבר סתם מבלבל.
  לתשומת ליבך אדמין.

 17. דור says:

  בסה״כ הפניתי למאמר, אין כאן מידע פרסומי או משהו כזה. אני עצמי שוקל טיפול בחוסמי אסטרוגן בנוסף עם הפרופסיה. אפילו אעדכן ואדווח עם תמונות. באנו לכאן לתרום ולהיתרם, זה שאני מציג צדדים אחרים להתקרחות גברית זה מוסיף לחברי הפורום. שורה תחתונה זה שכל אחד עושה את הטיפול שלו- כשאחרים העלו קישורים לטיפולים ניסיוניים, אני ואף אחד כאן לא יצאנו נגדם. הם באו לתרום ולהיתרם כמונו. לא מבין מאין בא חוסר הסובלנות של אנשים כאן לדעותיי? להתווכח לשם שמיים (בנושאים מקצועיים) זה חשוב ואף מועיל. אני מכיר הרבה אנשים שהשתמשו בפרופסיה וצמח להם שיער דק, שילבו נולבדקס ובשיער התעבה.

 18. admin says:

  קראתי את המאמר.
  הוא אומר בגדול שכיום, לגברים יש 20% טסטוסטרון פחות מבעבר בכל גיל, ויותר אסטרוגן, ושטסטוסטרון גבוה לא מעיד על DHT גבוה, אלא שרמות גבוהות של DHT נמצאו אצל גברים עם אסטרוגן גבוה, והם גם קרחים יותר. לדבריו המקור העיקרי ל-DHT הוא אסטרוגן, ומסביר שרוב הגברים ה”גבריים” הם עם שיער מלא, ואלו הרופסים והנשיים יותר דווקא הם קרחים. אומר שכדי להגיע לרמות DHT גבוהות שפוגעות בשיער צריך להגיע קודם לרמות אסטרוגן גבוהות. מציג מחקר שבו הזריקו לגברים T בריכוז פי 600 ממה שיש להם, וה-DHT לא עלה.
  אחת הסיבות שיש חוסר במה שצריך ועודף באסטרוגן זה השימוש העצום בתעשיה בשמן פשתן/זרעי פשתן וסויה, ואנחנו גם חשופים לחומרים מגבירי אסטרוגן בהמון חומרים אחרים, כולל בושם.
  כדי לשמור על רמות גבוהות של טסטוסטרון ונמוכות של אסטרוגן הוא מציע להשתמש בכמה חומרים טבעיים ולמרוח Polysorbate 80. הוא אומר שפרופסיה מזיקה ולא תורמת להעלאת ההורמונים החשובים ולהורדת אסטרוגן (המצגת מראה שהיא פוגעת).
  אז מה אני אומר על זה?
  – יש גברים שלא רגישים ל-DHT, תעלה להם אותו כמה שתרצה
  – יש גברים שרגישים לקצת DHT, הרמות לא צריכות לעלות כדי להקריח, פשוט יום אחד מופעל איזה טריגר גנטי והתהליך מתחיל, אנחנו גם מזדקנים ואין לנו שליטה על זה כי זה תהליך גנטי שמתוכנת אצלנו להזדקן ולמות ולפנות מקום לדור הבא, כזכות הדור הבא אנחנו לא צריכים לחיות לנצח.
  – אני יכול לתת לך דוגמאות לגברים סופר גבריים, מקריחים או קרחים, במאמר מוזכר וין דיזל כחריג, זה קצת מגוחך, זה שבקולנוע או טלויזיה הרוב לא קרחים זה כי בוחרים אנשים עם שיער, זה מצטלם טוב יותר, באותה מידה שמים חתיכות ולא בחורות רגילות.
  – התקרחות היא בין השאר עניין של גיל. אתה יכול לטעון שעם הגיל הטסטוסטרון יורד, ואז האטסרוגן עולה וזו נקודה טובה. הבעיה שאף אחד לא לקח אנשים ונתן להם טסטוסטרון שנים כדי לקבע את הרמה שלו ובדק אותם. במקביל – יש בארה”ב תעשיה של אנטי אייג’ינג שבה מגיל מסויים, אתה יכול לקבל מרשם להורמון גדילה וטסטוסטרון, ולהזריק לעצמך וזה חוקי (שוב רק מגיל מבוגר, כי זה אמור כאילו לשפר את רמת החיים, לשמור על בריאות עצם, מצב רוח, חיוניות וכו’), אבל אני לא מכיר אף מחקר או ממצא שגילה שגברים התחילו להצמיח שיער.
  – יש גברים רופסים שמנים ושעירים עם שיער מלא, יש אותו דבר מקריחים, יש שריריים ובריאים עם או בלי, קשה לי לראות איך הטענות של המאמר מחזיקות מים. שיחקרו איך לגברים עם האסטרוגן הגבוה יש שיער מלא, ואיך אלו עם הנמוך קרחים. לדעתי זה מחזיר אותנו להתחלה – הכל עניין של רגישות גנטית ל-DHT, מי שרגיש אכל אותה, מי שלא – לא יקריח, ולא משנה כמה אסטרוגן או טסטוסטרון או DHT יש לו. גם המחקר שמוצג שם לא מהכרח מייצג קשר סיבתי.
  – אני בהחלט מזדהה עם הרעיון הכללי – כיום יש יותר קרחים מפעם, משהו קרה, המזון המתועש דופק לנו את הבריאות, ומנגנונים בגוף, ולשחק עם ההורמונים או להשפיע עליהם יכול להוביל לתוצאות רעות.
  – אני בעד להיות גבר ולחיות כמו גבר, להתאמן, לשמור על המראה, לשמור על רמות גבוהות של טסטוסטרון עם תזונה נכונה, ולא להיות רופס ולאכול זבל, גם אם המחיר הוא להקריח. הבעיה שאני לא מכיר ספורטאי אחד שהקריח, והאימון החזיר לו שיער.
  – יש המון ספורטאים מוכרים שמקריחים עם הגיל, למשל מייקל ג’ורדן. אתה לא יכול לומר שאצלו רמות הסטסטוסטרון ירדו ולכן הוא הקריח, זה קרה לו כשהוא היה בשיא.

 19. דור says:

  כל העניין בהתקרחות הוא אינדיבידואלי, אין תבנית מנצחת לכולם, יש הרבה מידע וחומר על ההתקרחות, רובו סותר אחד את השני, ומבלבל! אנחנו, כצרכנים נבונים צריכים לנסות- וההמלצה היא על לנסות מוצרים טבעיים ולא תרופות, אפשר לשנות מדי פעם רג׳ימן תזונתי כדי להבין מה מועיל ומה מזיק. לחלק מהאנשים סויה וזרעי פשתן יעזרו, ולחלק אחר מאקה וdim. יש אתר שכתב שסויה מועילה לנשירת שיער כי היא מפחיתה dht, ואתר אחר כתב שסויה דווקא גורמת לתהליך שממיר טסטוסטרון לdht. אדמין כתב פעם בבלוג שזרעי פשתן מועילים לשיער בריא, אתר אחר אמר שזרעי פשתן מובילים להליך שמעלה dht.

 20. admin says:

  אני הייתי מפעיל שיקול דעת סביר. ההגיון אומר – תחיה כמו שהטבע רצה שתחיה, כלומר תאכל הכי טרי וטבעי כאילו היית צייד לקט לפני 20 אלף שנה, ותתעמל הרבה, כמו שאתה אמור כשאתה יוצא לצוד, לבנות בקתה, לנדוד, לסחוב, לזרוק וכו’, כלומר תהיה פעיל פיזית.
  תשאל את עצמך אם הסויה הזאת הייתה מאכל זמין לפני 20 אלף שנה, ואם כן כמה זמין מול מזונות אחרים, כנ”ל לגבי דברים אחרים. נכון שיש סלט במידע, אבל זה רק אומר שלא ניתן לבנות עליו לגמרי, ובכל מקרה, מה זה משנה, הרי מה שקובע זה מה שכתוב בגנים שלך, והטריגרים שמפעילים דברים מסויימים. אני בטוח, שאם תיקח אדם עם נטיה מסויימת, ותתן לו לחיות על חוף ים, בלי סטרס בכלל, ועם שפע מזון, הוא יקריח בגיל מאוחר לעומת אם אותו אדם חי בסביבה שלנו עם גישה למזון מעובד, שיושב רוב היום על התחת, עם בוס מעצבן, לחץ בעבודה, ולחץ לשרוד ולפרנס אישה וילדים. הסיכוי של אותו אדם במקרה השני לחלות בכל מני מחלות – ברור לך שהרבה יותר גבוה, הוא לא יראה אותו דבר.

 21. אורן says:

  לצערי, אני מרגיש חובה לשתף אתכם בסיפור כואב מאד על מכר עסקי שלי
  שקרה לו הרע מכל-
  עד לפני כשנה אמיר (49) היה מנהל בכיר בשוק ההון, איש משפחה למופת, אדם מלא חיים, שמח ואופטימי.
  לפני כ-10 חודשים הוא לקח פרופסיה במשך שבוע בלבד וכתוצאה מתגובות פסיכוטיות קשות שהכדור
  גרם לו הוא הפסיק מיד. הצרה שהתופעות לא הפסיקו- הזיות, דיכאון, חוסר מוטיבציה וכו’.
  אמיר נהפך לצל של עצמו וכל זאת מחשיפה של מספר ימים לפרופסיה!
  מסתבר שיש סינדרום מוכר בחו”ל שנובע כתוצאה משימוש בפינסטריד ואמיר למד על כך מהאינטרנט.
  הוא קרא שיש אנשים שכבר שנים לא יוצאים מהמצב הנפשי הזה ושגם כדורים אנטי דכאוניים לא מועילים
  במקרים אלו.
  בשבוע שעבר הוכתי בתדהמה כמו רבים אחרים כשנודע לנו שהוא התאבד.
  הוא השאיר מכתב ארוך שהוקרא בהלוויה ובו הוא מתאר בדיוק מה גרם לו לקחת את חייו בידיו- שבוע עם פרופסיה. הוא פשוט לא יכל לשאת זאת יותר ולא ראה את עצמו יוצא מהמצב. הוא כתב את הסיפור למען יראו ויראו.
  אני כותב את זה וזה עדיין לי הזוי לחלוטין אבל זו המציאות.
  אדמין- תקופה ארוכה אני קורא כאן פוסטים שלך ועם כל ההתמודדות עם תופעת ההתקרחות שנראית לעיתים אובססיבית (כולנו כאן קצת אובסיסיבים,לא?) תמיד אתה מצהיר שבחיים לא תיקח פרופסיה.
  מידי פעם שאלתי את עצמי, האם אתה לא מגזים בהתנגדות לתרופה. השבוע אני כבר לא חושב כך.
  יהי זכרו של אמיר ברוך.

 22. admin says:

  כואב לקרוא, אתה מתאר תופעת לוואי מוכרת, ההשפעות יכולות להיות גם מנטליות
  הנה ראיון של בחור שכמעט הגיע למצב.. התאשפז במחלקה פסיכיאטרית וכו’
  https://www.youtube.com/watch?v=K1pb4RSGe_E

 23. דור says:

  צריך לקחת GABA בנוסף עם פרופסיה, זה דבר שאני עושה.
  קראתי באתר PROPECHELP שפינסטריד גורם לירידה בנוירוטרנסמיטר (מעביר עצבי) GABA וזה מביא לכדי התנהגות אובססיבית.

 24. אורן says:

  בהמשך לסיפור הכואב משבוע שעבר-
  אני משתמש כבר מעל לחצי שנה במינוקסידיל 15% בלי תופעות לוואי מיוחדות
  בהתחלה השתמשתי ברגיל ובחודשים הראשונים בפלוס כלומר עם פינסטריד.
  האמת שלא השקעתי בכך מחשבה כי רציתי את המוצר היעיל ביותר וזה טיפול חיצוני.
  למרות שלא היו לי תופעות לוואי הפסקתי ברגע ששמעתי את הסיפור הנוראי שהחומר
  הזה עשה למכר שלי. אגב, המצב של השיער שלי השתפר בחודשים האחרונים ואני
  מייחס את זה למינוקסודיל פלוס כי הפסקתי שימוש בכל מותר אחר (למעט כמובן מינוקסידיל קצף בבוקר)
  אני רוצה להזמין עכשו מיניקסודיל 15% הרגיל והשאלה שלי היא לגבי Propylene Glycol.
  מה התפקיד שלו, מה הרגישות אליו והאם המוצר יעיל יותר כשהוא מכיל אותו?

  בתודה,

  אורן

 25. admin says:

  הוא מוליך, carrier, מה שמאפשר להעביר את החומר הפעיל דרך העור.
  יש טענה שהוא מוליך טוב יותר מהמוליך בקצף או באופציה השניה ששם זה גליצרין, האם זה נכון אני לא יודע, וגם לא נראה לי שזה משנה או מהותי.

 26. חסוי82 says:

  שלום אורן,
  שאלת את השאלה בדיוק בזמן. אני משתמש גם כן כמה חודשים במינוקסידיל 15% הרגיל (ללא הפינסטריד) וללא ה-PG ורק ממש עכשיו עשיתי הזמנה של אותו המוצר עם PG כי בנוסף אליו אני משתמש בנוזל 5% של קירקלנד עם PG ואין לי שום רגישות אליו. אז חשבתי למה לא להשתמש גם כן במוצר הזה של ה15% עם PG.
  אז זהו שכאן מדובר במרקם של חומר שונה וההבדל כן מורגש. אמנם אין לי רגישות למוצר ושום תופעות לוואי, אך השיער נעשה דביק וקשה עם גושים כמה שעות לאחר המריחה כך שלא ניתן אפילו להעביר אצבע במקומות מסויימים.
  התאכזבתי מאד מהחוויית שימוש הזו ואני רוצה להחזיר שני מיכלים סגורים (עשיתי הזמנה של שלושה) ולקבל במקום את המוצר ללא ה-PG. אני בהחלט יכול להמליץ לך ללכת על המוצר ללא ה-PG, ספציפית כשמדובר במינוקסידיל עם ריכוז 15%. אני חוזר, המינוקסידיל 5% של קירקלנד עם ה-PG מרגיש לי נהדר ולא עושה שום בעיות ואני רץ איתו כבר מעל חצי שנה.

 27. mike says:

  המינוקסידיל 15% של MINOXIDILMAX עם PG כמו שאדמין ציין הוא אכן גורם לחומר הפעיל מינוקסידיל לחדור יותר טוב לקרקפת ,כלומר לזקיק(עד כמה שאפשר) לכן משתמשים איתו המון בתעשיית הקוסמטיקה ,מצד שני אחת התופעות לוואי שלו מי שרגיש זה גירויים אדמומיות בקרקפת ,צריבות והדבר שקורה לכמעט כולם הוא משאיר שכבה דקה של קשקשת של העור,כנראה שהחומר מעט חודר הוא עושה פילינג מאוד קל(אחרי שימוש של תקופה )בקרקפת מצד אחד זה טוב יש ספיגה של חומר פעיל מצד שני זה גם סותם תזקיק השאריות של הקשקשת שנוצרת ,ברוב המקרים לא תוכל להבחין בזה בעין רגילה אלא ע”י מצלמה מיקרוסקופית המגדילה פי 100 ויותר ואז אפשר לראות תשאריות של הקשקשת בזקיק.
  לעומת זאת הגלצירין בתור החומר הפעיל ה carrier הנשא או הסולבנט(משממיס תחומר הפעיל( לא גורם לשום תופעת לוואי של קשקשת גם הכי מינורית אין כלום נאדה,אבל טוענעם שהספיגה לזקיק היא פחות לעומת הPG .
  למרות שבזמנו ד”ר ריצ’ארד לי השתמש במוצרים שלו של ה15% ללא PG גם בגליצירין והראה תוצאות טובות גם כן.
  רוב מוצרי מינוקסידיל(נוזל) הקיימים בעולם משתמשים ב PG או חומר שמאוד דומה לו מבחינת הנגזרת.
  מעטים מאוד המוצרים שאין את הPG שזה בעיקר לעור רגיש (ללא גירויים) כמו המוצר הזה שיצא בזמן האחרון
  Lipogaine for men (Sensitive
  http://www.amazon.com/Lipogaine-men-Sensitive-Minoxidil-ingredients/dp/B01A2KAZMK/ref=sr_1_1_a_it?ie=UTF8&qid=1463927140&sr=8-1&keywords=lipogaine+for+sensitive
  וגם כן נעשו כבר כמה מחקרים מינוקסידיל עם פינסטריד 0.1 מ”ג שהניבו תוצאות יותר טובות עיכוב של הDHT בקרקפת (לעומת בבליעה)שיש לה אינספור תופעות לוואי,וגם אחרי 5 שנים של שימוש רציף(למי ששרד) האפקטיביות מתחילה לרדת כלומר ההתקרחות הגברית או הנשירה רק מאיטה את עצמה כלומר הבנאדם בסופו של דבר מתקרח אבל יותר לאט כנראה המנגנון בגוף מתרגל לפניסטריד ומפסיק להגיב לו אחרי 5-6 שנים(לפעמים קצת יותר)

 28. אורן says:

  תודה למגיבים. ידעתי שפה אקבל תשובות מהירות ומועילות!

 29. אני says:

  מי שיש לו נטייה לדכאון וחרדות לא מומלץ לקחת פרופסיה כי זה יכול לגרום להחמרה במצב
  לגבי מי שהציע תוסף גאבא אין מחקרים שאומרים שזה חוצה את המחסום דם מוח כלומר מגיע למוח
  יש תרופות לאיזון מצב רוח שמעלות גאבא אך יש להם תופעות לוואי ויש כדורי הרגעה כמו קלונקס לוריוון ואבן שמעלות גאבא וכו אבל הם משפיעים לכמה שעות ממכרים מאוד ומפסיקים להשפיע לאחר מספר שבועות חודשים של שימוש

 30. admin says:

  אין קשר ואין מחקר אחד שמראה מה קורה לאנשים דכאוניים שמקבלים פרופסיה. יש אנשים עם שום נטייה לדכאון וחרדות וברגע לשקחו התחילו להם כל מני בעיות.
  תוספים לא קשורים, רק נטיה גנטית.
  סגנון חיים כנראה יכול להשפיע, זה נחקר בהרבה תחומים למשל סגנון חיים והשפעתו על הזדקנות ועל מחלות. ידוע שאנשים שחיים באיזור מסויים בסרדיניה לא חולים במחלות ומגיעים לזקנה מופלגת. הטענה שזה קשור לתזונה שלהם, לאויר הנקי, למים הנקיים, ולעובדה שהם פעילים פיזית וחיים בלי לחצים. הילדים שלהם שעזבו ואימצו סגנון חיים מערבי חטפו את כל מה שאדם מערבי חוטף, ו”איבדו” את הבריאות וההגעה לזיקנה מופלגת, כך שזה כנראה לא גנטי, אלא סגנון החיים משפיע על הגנים. איך ולמה לא יודעים.
  באותו אופן סגנון חיים כזה או אחר אולי יכול לעכב או להפעיל טריגרים גנטיים שקשורים לכל מני דברים בגוף.

 31. אני says:

  אני קראתי שפסיכיאטרית רשמה שמי שיש לו נטייה גנטית לדכאון לא מומלץ לקחת פרופסיה בגלל שהוא כנראה אחראי על ייצור מוליכים עצביים שאחראים על ההרגשה הטובה למשל רשום שהוא משתתף בייצור המוליך העצבי גאבא שמחסור בו מוביל לחרדות אובססיות וכו…
  כמו כן אני מאמין שהוא יכול להפעיל גנים רדומים של מחלות נפשיות גנטיות כמו פסיכוזה
  דכאון קליני וכו כמו שקרה לבן אדם ההוא

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree