סיכום שנת 2015

31 בDecember 2015 מאת: admin

ב-2015 הגעתי להבנה שמצבי בקנטים, ושבעצם אני במדרון חלקלק. הגיל, הזמן, עם הגנטיקה, עושים את שלהם.

אין חדש בתחום, הכל כבד ידוע שנים, אין חידוש אחד ששווה התייחסות (כל ניסויי העכברים וכו’), כל מה שקיים ומוצע באינטרנט בעיקר, קיים שם כבר הרבה זמן, אולי כי פשוט אין מה לחדש.

בחרתי ללכת על כל הקופה, גם אם היא לא אופטימלית, הייתי חייב חוסם DHT ומינוקסידיל מחוזק כי מה שהיה כבר לא עבד, ולכן ממש לא מזמן עברתי לשימוש יומי בספיירו ומינוקסידיל 15% (שהוא חזק מאוד, וגורם לי לתופעות לוואי ולכן אני לא שם יותר מרבע המ”ל ביום, שזה מספיק רק מעט בקודקוד ומעט מקדימה). בנוסף אני ממשיך עם מינוקסידיל קצף וכן כמה דברים נוספים אבל הם מבחינתי פחות רלוונטים מבחינת יעילות. רק עוד כחצי שנה אוכל להביט אחורה ולשאול את עצמי אם השגתי שיפור, ולכן ליתר בטחון אני גם מצלם את הראש מדי פעם, שלא יהיה מצב שאני מבלף את עצמי שיש שיפור כשבעצם אין.

חקרתי יותר לעומק את הסכנות שיש בפינסטריד, כיוון שזו התרופה היעילה ביותר כנראה שאותה לא ניסיתי מעולם, ולא אנסה. המחיר עלול להיות כבד, ובלתי הפיך, ואני עם תרופות לא מתעסק (למעט טופיקליות, שלא משפיעות הורמונלית על הגוף). מה שאין עליו מספיק מידע מבחינתי אני לא נוגע בו, כולל RU.

התעניינתי בעולם ההשתלות, קראתי, ראיתי סרטונים, תמונות, חפרתי באתרים של קליניקות, כתבתי כאן כל מה שאני חושב. אני לא אלך על זה, לא הגיוני לדעתי ללכת לניתוח פלאסטי או ניתוח בכלל כשאין הצדקה רפואית, ושיכול להיות שאזדקק לעוד, ועדיין התוצאה לא תספק בראיה של שנים קדימה. כמובן שכל אחד יחשוב ויעשה כרצונו כל עוד הוא פועל בשיקול דעת וניהול סיכונים שהוא מוכן לקחת על עצמו, לווין רוני זה עבד טוב, בטח שגם לרבים אחרים, אבל כנראה שיש גם רבים שלא עבד להם טוב ואותם לא מראים.

מבחינת תגובות גולשים לצערי תגובות רבות היו מצעירים שלא יודעים כלום, ולא טורחים להשקיע בידע, שאלות שחזרו בעיקר על מינוקסידיל, ושאלות קיטבג שקצת עבודה הייתה חוסכת לשואלים. ידע זה כח, אין תחליף ללימוד, המידע זמין חופשי ברשת, אפילו בחיפוש פשוט בגוגל אפשר להגיע לפורומים אמריקאים שעוסקים במה שחיפשת. גם בקשות להמלצות היו, למרות שאני לא ממליץ על כלום חוץ מלמידה ושיקול דעת, ואין לי כוונה להמליץ על אף מוצר או טיפול. מצד שני מעט מאוד תגובות ממבוגרים, בני 35+, נראה שמקריחים בגיל הזה או שוויתרו (ככל שעולים בגיל המראה פחות משחק), או שקולטים עניין די מהר ומוכנים להשקיע קצת בקריאה ולמידה. ככל שאתה יותר בוגר ועם נסיון חיים אתה מתורגל להתמודד עם בעיות, שדורשות הבנה ואז פעולה.

מה הלאה? המסע שלי נמשך, אני לא עוצר ולא מוותר, פשוט קצת שידרגתי. את הגנטיקה שלי אני לא יכול לשנות, אבל אם יכול למנוע מחלק מה-DHT להקלט בזקיקים ולעזור לשיער לצמוח בשאיפה, אני אמשיך.

שתהיה לכולנו שנה טובה.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: , , ,

תגובות

23 תגוובת על ”סיכום שנת 2015“
 1. רן says:

  שלום אדמין, ושנה אזרחית טובה, אני מקווה בשבילך שתצליח בשמירה על הקיים ואפילו שיפור הקיים, אני מקווה שאתה אופטימי , כן אין מה לעשות בסופו של דבר הגנטיקה מנצחת הDHT הארור (טוב כמו שאנחנו מבינים הגוף בעצם צריך את הDHT) .
  אל תשכח אדמין שהבלוג שלך ועוד כמה מקורות בשפה העברית והם מעטים לעומת הצורך בהם!, הם המקורות היחידים שיכולים לפנות אליהם בעיקר גולשים שאנגלית שלהם לא טובה (אני אישית חייתי בארה”ב כך שהאנגלית שלי טובה).
  צעירים בעיקר בגילאי 20-26 , שרק מתחילים את החיים שלהם מאוד מפחדים מנשירה/התקרחות, אנחנו חיים בעולם שהחזות אומרת הכל!, מרוב פאניקה בעיקר צעירים בכלל לא חושבים יותר מידי , וישר פונים בשאלות אליך או לרופא עור (שמין הסתם רוב המקרים יציעה לך פרופסיה) , תהיה קצת גמיש בעיקר לצעירים (אתה לא חייב מין הסתם אתה יכול למחוק את השאלות, סתם עצה) , כמות השאלות נובעות בעיקר מפאניקה מהנשירה , ובעיקר מהבלוג המוצלח, שלך , אני יכול לנחש שאתה שאתה מגרד גיל ה40 (לא סגור על זה) , בתקופה שאתה היית בן 20 אני יכול להגיד שרוב האוכלוסייה לא שמה לב יותר מידי על התקרחות כמו היום, היום הרשת בעיקר מפוצצת בתכשירים נגד התקרחות ומידע רב , שרובם בכלל לא עוזרים, זה מבלבל את הגולשים, הם חייבים עצה , מישהו לדבר אתו , היום זה יודע שהתקרחות גורמת לדיכאון , זה סוג של תרפיה שמישהו עונה לך , כן לא צריך להציף את הבלוג בשאלות , אבל שתבין לי למשל לקח לי שנתיים לקבל את זה שאני מתקרח ולהתחיל לטפל בזה וכמו רובנו גם אני נכנסתי לרופא עור, ולקחתי פרופסיה במשך חצי שנה, עד שהפסקתי בעיקר בגלל תופעות לוואי, וחשבתי שעולמי נחרב עד שהתחלתי לקרוא בפורומים בעברית ואנגלית , והבנתי שזה לא סוף העולם, תודה ובהצלחה.

 2. admin says:

  רן, הבלוג הוא מקור מידע ושיתוף, אבל הוא לא פסיכולוג. כשאנשים שואלים שוב ושוב על דברים שכבר נידונו זה די מתיש, זה גם מעיד על שטחיות ועצלות. ברור שהבעיה גורמת לדיכאון, אבל כשיש בעיה צריך לחשוב וללמוד איך להתמודד ולא סתם לזרוק שאלות ולחפש קיצורי דרך כשאין. אין תחליף לניסוי ותעיה, לכל אחד לוקח זמן להתאפס על עצמו ועל הטיפול שלו.

 3. דור says:

  http://www.haircenter.co.il/%D7%99%D7%97%D7%99%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%A8-%D7%9C%D7%92%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D/
  אפשר לעשות ככה, יחידת שיער מודבקת וזהו…
  בנימין נתניהו כבר שנים נמצא עם אותה תסרוקת, ואותה כמות שיער כל הזמן, אני בטוח שאצלו מדובר ביחידת שיער מודבקת שהוא מחליף כל חצי שנה או שנה.
  זה בוודאי חוסך הרבה כסף

 4. עדי says:

  מצד אחד מבאס לקרוא את הפוסט הזה, מצד שני – ההתמדה שלך והרצון לעדכן ולהשכיל אחרים ראוייה להערצה!
  כמוך, גם אני נמנע מתרופות (רק מחמיר ממך) והשתלה – עוקב ומתעדכן מדי פעם. אבל חושש מזה ודעתי זהה לדעתך, גם אני סבור שכל עוד הסיכון גדול מהסיכוי, חבל על הזמן, הכסף ואי הנעימות שזה גורר… אנחנו לא וויין רוני ולא אלון מאס… לגבי תגובות הצעירים VS המבוגרים – קח בחשבון שאנו המבוגרים כבר קצרים בזמן ויש “דאגות” אחרות בחיים, אז במקרה שלי – טוב שיש את הבלוג שלך להתעדכן פה מדי פעם 🙂

  מה שכן, מבלי לפגוע כאן באף אחד, אני דיי שמח שהייתי סקפטי ונקטתי בשיטות ה”בדוקות” וניסיתי רק את הדברים האורגניים שעל רובם פירטת כאן גם אתה (שמפואים כמו ניזורל, צמחים ושמנים) אבל תרופות – לא תודה!
  אבל מאחר ומלאו לי לאחרונה 3 עשורים, כל עוד לא תגיע הבשורה (והיא איננה באופק) חושב ברצינות על פאה או במילה המכובסת “תוספת” שיער, כי אני אחד שחשוב לו הלוק, המראה ופחות פנוי כמו בעבר להיות עם האצבע על הדופק… מה גם שכאחד שמשתמש בקונסילרים כבר מעל 5 שנים ומסווה את שיערי טוב, הגעתי למסקנה שזה אמנם שירת אותי נאמנה, אך ככל שמדלל לי מקדימה ולאחרונה גם בכתר – עדיף לי להמשיך עם ה”אשליה” והלוק (שזה מה שחשוב לי תכלס) ולשקול איזו תוספת טובה וריאליסטית, לפחות עד שתבוא הבשורה בתחום השתלות השיער או עד שאתייאש ואעשה גאלח…

  כך או כך, מעדיף להשלות את עצמי ולגמור עם הסבל האינסופי הזה של השיער הדליל והפחד מהמראה ה”חולה” וגם נמאס לי לוותר על תענוגת החיים, בין אם זה לצלול בבריכה, בים או לחבוש קסדה בפעילויות ספורט! שלא לדבר על לתת לבחורה להעביר לי יד בשיער… נמאס לי! בימים אלה לומד וסוקר כל מה שקושר לתוספות שיער, מקווה שאמצא משהו שגם העין המיקרוסקופית שלי תתקשה להבחין בה….

  שבוע טוב, שנה טובה ושוב תודה על כל המידע, אחזור לבקר שוב מדי פעם כהרגלי.

 5. עדי says:

  ותגובה לדור – רק עכשיו אחרי שהגבתי קראתי את תגובתך…
  ביבי לא הולך עם תוספת! יש לו “הלוואה וחיסכון” אז עם כל הכבוד לפרסומות של מכוני פאות, בלוג לשיתוף מידע איננו המקום לפרסומות מסוג זה לדעתי. למרות שאני עצמי שוקל תוספת שיער, אבל מציע לכל אחד שיקבל שיקול דעת מושכלת, ע”י מחקר, מידע ברשת ושיקול דעת בריא, לא ע”י פרסומות!

  שבוע טוב!

 6. דור says:

  לא עושה להם פרסומת, רק מציע רעיונות… אני לא אעלה קישורים יותר ואציין שמות של מקומות אם זה מפריע…

 7. מקס says:

  אדמין החברה האמריקאית-קנדית replicell עברה לשלבים המתקדמים עם המוצר שלהם להתקרחות ותצא עם הודעה הרשמית ביותר (ההודעה הרשמית כבר יצאה אבל לא במסגרת כנס כלשהו) בכנס השיער שיתקיים החודש במיאמי. מדובר בטיפול בעזרת תאי גזע מסויימים מהצד האחורי של הראש שישוכפלו יוזרקו לשכבת העור התחתונה ויגרמו לזקיקים המתים סוג של של לקום לתחייה ובנוסף יצרו זקיקים חדשים וכולם יהיו עמידים בפני הdht. מדובר בטיפול חד פעמי שיביא לצמיחת שיער בריא שיצמח באופן נורמאלי ויהיה עמיד בפני הdht. באמת היה שקט תעשייתי מאז 2013 בגלל תקלות פנימיות באותה חברה (הם הסבירו שהם היו צריכים לחזור על שלבים קודמים בתנאים אחרים בגלל סיבות כאלו ואחרות לשם האישורים וכו) אבל כרגע עם שיתוף פעולה עם חברה יפנית שעובדת על אותו מוצר התהליך ממש עלה על הדרך המהירה. חפשו בגוגל ביוטוב ותראו בעצמכם הדמיות, ראיונות מהחודשיים האחרונים ואפילו סרטון פנייה למחזיקי המניות של החברה עם פירוט מלא.
  אז נכון זה לא יצא לשוק מחר. אבל מדברים על עוד 2-4 שנים לכל היותר, כאשר האיזור הראשון יהיה איזור מזרח אסייה משם לאירופה ואז לארה”ב (כנראה האישורים שם לוקחים הכי הרבה זמן).
  אם הצלחתי להעלות למישהו חיוך ותקווה עקב התגובה הזאת אז אני מחייך בדיוק כמוכם עכשיו.

 8. מקס says:

  וגם היסטוג’ן (histogen) שיצא לשוק בסוף 2018 הכי מאוחר עם אישור FDA. ואפילו לפני במדינות אחרות כמו דרום אמריקה ויפן וינתן ע”י אותם רופאים שרשאים להזריק בוטוקס. בלי להיכנס ליותר מדיי פרטים (מוזמנים לחפש מידע בגוגל וביוטוב גם הם יצאו עם הודעה רשמית של התקדמות לצד replicell) מדובר בטיפול שיזריק מעודדי צמיחה וחומרים (שקשורים בטכנולוגיית תאי הגזע) שמדמים סביבה שכבר לא קיימת באיזורים של זקיקי שיער מתים וגוססים שגורמים לזקיק לגדל שיער בריא כאשר נוצר בוסט צמיחה מאסיבי ואפילו יוצר חסימה לdht (לפחות באופן זמני של שנה שנתיים) והתוצאה היא, כאמור, צמיחה מסיבית של שיער שנמצא במצב דליל ופלומטי עד לכדי שיער מלא. (ממש מקפצת נורוורד רצינית). מדובר בטיפול הרבה יותר יעיל מכל טיפול היום עם 0 תופעות לוואי ופתרון מושלם לכל מי שנמצא בנורוורד 4B.
  נמצא גם שהטיפול דווקא יעיל יותר לאנשים שנמצאים בשנות ה35-45 בחייהם מאשר לחבר’ה הצעירים (עדיין יעיל מאוד לצעירים אך, דווקא המבוגרים נהנים מתוצאות מדהימות יותר).
  בקיצור מדובר בטיפול אגרסיבי חד פעמי- דו פעמי פר תקופה של שנה- שנתיים עם תוצאות חזקות מאוד גם אם לא קבועות, אך באמת יכול לקנות זמן משמעותי עד לטיפול של replicell ובאופן כללי משיפור עצום במראה השיער כאשר אפשר לחזור על הטיפול ולשמור על השיער המשוחזר.
  דרך אגב יש דיון על שיתוף פעולה בין שתי החברות אבל רק לאחר שהמוצרים שלהם כבר יהיו בשוק.

 9. רן says:

  היי מקס טוב לשומע את החדשות הטובות ומקווה שהטיפול בתאי גזע יצא לפועל (וטיפול יהיה במחיר הגיוני),
  יש לך לינקים שאנחנו יכולים לקרוא על הטיפול בתאי גזע של אותם חברות?

 10. admin says:

  אמן, זה ייצור מהפיכה, אם זה אכן עובד.
  יצטרכו לבוא עם הוכחות, וגם לקבל את כל האישורים.

 11. מקס says:

  טוב אז קודם כל המחיר הצפוי צריך להיות בין 2000-5000 דולר. לא זול אבל גם לא משהו מטורף חחח (מחיר של הונדה סיוויק 2002)
  אני יתן פה כמה לינקים אבל תיהיו עצלנים.
  זה אילוסטרצייה של מה שreplicell. מבשלת לנו (הסרטון עצמו ישן אבל הרעיון הוא אותו רעיון)
  https://m.youtube.com/watch?v=cCe5mg7X6zg

  ואלה הם ראיונות מלפני חודש מכנס השיער בינלאומי האחרון במיאמי בין מנהל הפורום של hairtalk (הפורום האמירקאי אם אני לא טועה) לבין מהכלי 2 החברות. הראיון גדוש בפרטים, הסברים ושאלות מעניינות. בע״ה עוד 4 שנים לכל היותר הקרחת תיהיה רק אפיזודה חולפת בחיינו שנסתכל עלייה במבט לאחור ורק נצחק 🙂
  https://m.youtube.com/watch?v=WZvCsanjllA
  https://m.youtube.com/watch?v=gnrb3LBMV64

  נ.ב:
  הפתרונות יהיו מיועדים גם לנשים.

 12. רן says:

  היי מקס ותודה על המידע, אבל אתה יודע מה מפחיד אותי? שחברות התרופות (למשל MSD שמשווקת את הפרופסיה) לא יתנו לטיפול מוצלח לכאורה לצאת לשוק בכל כך בקלות, הרי אם הטיפול בשכפול זקיקים הוא מוכח בלי תופעות לוואי רציניות , הרי החברות שמשווקות את הפרופסיה או את שאר התרופות שהחומר הפעיל שלהם הוא פינסטריד, יפסידו מלא כסף ושלא נדבר גם על הפסד כבד בתחום השתלת השיער ,הרי יודעים שלחברות האלו יש את הלוביסטים במסדרונות של משרד הבריאות האמריקאי והישראלי ובשאר המדינות, ככה שאני מוטרד אם בכלל יצליחו להביא את השיטה של שכפול זקיקים לשוק., זה לא יהיה קל.

 13. רמי says:

  מקס נתת לכולנו תקווה למרות שנשמע לי כמו מדע בדיוני.. :):):):)

 14. מקס says:

  חברים מדובר על חברות רציניות עם מנכלים רציניים בראשם ועם משקיעים ששמו המון כספים כדי לראות הכנסות שלא לדבר שאחת מהן נסחרת בבורסה. לשני החברות יש מוצרים אחרים שקשורים לטכנולוגיות הללו שפרצו לשוק בשנתיים האחרונות ואני מבטיח לכם שאף מונופול בדמות פרופסייה (שזה לא מונופול בכלל) לא יעצור את אותן חברות ואת המשקיעים שלהם.
  למה מדע בדיוני? הלינקים מצורפים. תחפשו בגוגל וביטוב יש שיחות והמון מידע שבא מראשי החברה. הטכנולוגייה עובדת וכל העבודה עכשיו היא ניסויים לשם אישורים. אגב מדברים על החברות האלה לא מעט זמן בפורומים אמירקאים ודיי הופתעתי שהאדמין שתמיד מעודכן פשוט פספס אותן.

 15. מקס says:

  אגב, החברות יספקו את התשתיות לטיפולים. מי שיתן אותם יהיו אותם קליניקות של השתלות וכו׳.
  אין מה לחשוש מחברות שמייצרות או משווקות פרופסייה מהסיבה שזה לא הפעם הראשונה שיורדות קרנם של חברות שלמות בגלל חדשנות. במיוחד בסקטור הזה. בתור משקיע רואים איך לאורך ההסטוריה אימפריות התמוטטו ואימפריות חדשות צמחו החל מג׳נרל מוטורס ועד לאייפל. היום כשיש אינטרנט ומידע נגיש אתה לא יכול פשוט להעלים חדשנות רפואית אם זה לא מתאים לך, שלא לדבר על כוח הכסף שעומד מאחורי החברות הללו. גם להן יש משקיעים ובעליי אינטרסים, זה לא טיפול שהומצא ע״י תלמידי תיכון. אני לא אתפלא אגב שהמון בעליי עניין בפרופסייה ומינוקסידיל שמו כספים גם בטיפולים החדשים. היות שהפטנט של התרופות המיושנות האלה פג ושם המשחק בעולם הכספים וההשקעות זה חדשנות- אני מבטיח שאם הטיפול יקבל את האישורים הוא ישווק מיידית.

 16. גיא says:

  אהלן אדמין,
  אני קורא כל הזמן את הדברים שאתה כותב ומקווה יחד איתך שנמצא פיתרון.
  רק רציתי לאמר שיש עוד אנשים שעוקבים אחריך ואתה עוזר להם מאוד ולא רק צעירים שלא יודעים כלום.
  אז בוא לא נתייאש, אתה עוזר להמון אנשים, גם לכאלה שלא כותבים הודעות..
  שתהיה שנה נהדרת עם או בלי שיער!
  ותודה.

 17. עדי says:

  וואו מקס איזו מוטיבציה ותחזית אופטימית נתת כאן. תודה על המידע, אני אחקור את הנושא גם.
  עכשיו רק עזרת לי לחזק ולגבש את החלטתי ללכת על תוספת שיער עד שהפתרון הזה יהיה זמין ובהישג יד, נמאס לי מקונסילרים והעבודה הקשה והסיוט שכרוך בשימוש בהם! מה גם שלאחרונה הם פחות עוזרים לי, וללכת עם גאלח לא מתאים לי, וללכת בלי קונסילר בכלל בעייתי בעיניי, לא מסוגל לסבול את “המראה החולה” שבשיער דליל, ומעדיף לשמור את הכסף לטיפול שנראה מבטיח, ובנתיים להשקיע באיזו תוספת איכותית מסילקון דק שלא נראה לעין, תמיד דחיתי את ההחלטה הזו כי הקונסילר עשה את העבודה, אבל אני חייב לקבל החלטה בחודשים הקרובים. בהצלחה לכולנו 🙂

 18. admin says:

  קח בחשבון שתוספת שיער מגבירה את ההתקרחות של השיער הקיים. אתה בעצם נדרש לגלח לאפס את השטח עליו תודבק התוספת. אני מכיר אחד שעשה את זה, ואחרי שנים עם זה הוא קרח נורווד מכסימלי ועשה מיקרופיגמנטציה, שכולם רואים שזה לא טבעי. אם אתה רוצה ללכת על תוספת כדאי שתכיר במציאות וגם בצדדים הפחות טובים, והמשמעות.
  אני מכיר גם אחים ששניהם הולכים עם תוספת שיער כי שניהם קרחים לגמרי. זה ממש מצחיק כי זה לא שאחר הלך על זה – אלא שניהם, די נדיר. להם אין מה לדאוג – הם ממילא קרחים, כך שהם יכולים להדביק את התוספת לקרחת ולחיות איתה שנים רבות, כמו מודבקים מפורסמים ומוכרים (זה דורש עדיין תחזוקה שוטפת כל חודש במכון ממנו קנית, סוג של התקשרות ארוכת טווח עם עלויות נלוות לא מעטות לאורך זמן, אולי קצת מזה מתקזז מהעלות של תספורת אם היה שיער). המכון מתאים לך את התוספת, וגם מספר מסביב שזה יראה כמקשה אחת, מה שאחרי כמה זמן מתחיל לאבד את הצורה וצריך שוב לסדר.

 19. עדי says:

  כן אני יודע ידידי, לכן כ”כ דחיתי את זה כבר 4-3 שנים… הלוואי והייתה דרך ריאליסטית בלי לגלח ובלי דבק, כי הדבק בטוח פוגע בסביב הראש היכן שצריך ליצור “מסגרת” ע”מ להדביק את התוספת. מצד אחרי שקולטים את השיטה, ממש לא חובה ללכת למכון שעושה את זה, ראיתי מדריכים ביוטיוב וגם המלצות לאתרים שאפשר להזמין מהם לבד וזה יוצר זול יותר, פשוט בהתחלה עדיף ללכת למכון כדי לקלוט איך זה עובד, וגם בשביל הראש השקט, אחרי שמשתפשפים קצת, הרוב מזמינים מחו”ל ובזול.

  חבל שאין שום שיטה בלי דבק ובלי לגלח, כמו אצל נשים נגיד, מתאימים תוספת שנאחזת בשיער האמיתי שלהן, אבל מאחר ואצלנו הגברים לרוב מדובר במפרצים ובאיזורים שבהם קו השיער נסוג, קשה לשים משהו שיאחז בשיער מאחור ולא יעוף ברוח מקדימה ויעשה לך פדיחה של החיים, לכן דבק כנראה זה הפתרון הכי טוב שנמצא… חשבתי על חצי תוספת, רק למפרצים או בחלק הקדמי, אבל אז בא מרפי והתחלתי להדלל גם בקודקוד מאחורה … אז עכשיו אני באמת בבעיה 🙁

 20. דן says:

  האם מישהו כבר ניסה או מכיר את המכשיר המפורסם כעת ברדיו – HAIREGEN ( “שיער נולד) האתר שלהם עושה רושם אמין
  דברתי עם מישהו שם ואמר שזה סטארט אפ שמבוסס על פיתוח של הטכניון. מכשיר כנראה יקר. ללא תרופות או חומרים. כנראה יקר למדי לקנות אותו. מישהוו מכיר?

 21. admin says:

  אתר – יכול לעשות רושם עד מחר, ועליך כנראה אפשר לעבוד בקלות. מה בדיוק עושה שם רושם? האתר הזה לדעתי שיווקי ומאוד שטחי, ואין בו שום מידע מעניין, אין בו מידע מחקרי אובייקטיבי או בכלל.
  השאלה – עובד או לא? גימיק או מוכח? עובד מול התקרחות גברית טיפוסית? תכלס, שמו תמונות של 6 אנשים שלהם באתר עם לפני אחרי, בחלק מהתמונות התחושה שאין ממש שינוי או שאורך השיער שונה. כל מכון, כל מוצר, יציגו לך תמונות לפני אחרי עם שיפור. אז מה אתה עושה עם זה?
  אני לא קונה את זה, קצת מזכיר לי את מסרק הלייזר מבחינת הסגנון.
  גם הרעיון שעומד מאחורי זה של להחדיר יונים של אבץ ונחושת, או חשמל וכו’ – לא משכנע לדעתי, לא יזיז ל-DHT. הם לא מציגים תכלס מחקרים, ואין להם אישור FDA, או אישור משרד בריאות (הם כותבים שם שלא נדרש אישור משרד בריאות, מזכיר את מסרק הלייזר).

 22. יוסי says:

  אדמין, ובכל זאת שואל ברצינות- למה קנית מסרקי לייזר וקסדת לייזר יקרה?

 23. admin says:

  מה ז”א? הימרתי, ניסיתי את מסרק הלייזר והוא לא ממש עבד, אז אמרתי שקסדה שיושבת על הראש ומפגיזה בלייזר אולי עובדת איפה שמסרק שמצריך לעבור ידנית נכשל.
  ידעתי שהסיכוי נמוך, אבל מה יש לי להפסיד? כסף. אז אוקיי, אמרתי לעצמי שאחת ולתמיד אבדוק את זה וגם אדווח כאן לטובת הכלל. כיוון שאני לא לוקח פרופסיה, אין לי הרבה אופציות, ואני בודק את רוב האופציות שלא מצריכות לקחת אותה, או דקל ננסי למשל בבליעה. המסרק קיים המון שנים, מאושר FDA (ההיירמקס) לעניין בטיחות, ניסיתי גם את זה. האם אני אנסה כל גימיק שיוצא? ממש לא.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree