4 מחקרים על ספיירו

3 בNovember 2015 מאת: admin

לא ממש מחקרים, יותר ממצאים בעקבות בדיקות, מחקר רציני דורש כמות מינימלית של נבדקים, קבוצת ביקורת וכו’. המידע כולו פורסם ב-Pubmed.

1. ממצא שדווח על גבר בן 73 (שבעים ושלוש), שאחרי שהיה קרח עשרות שנים (מגיל 28), התחיל להצמיח שיער בעקבות שימוש בספיירו אוראלי לבעיה רפואית ממנה סבל, תופעת הלוואי – השיער צמח.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1977262

2. ספיירו בבליעה בנשים, או מתן אנטיאנדרוגנים, יכול לעזור כנגד התקרחות נשית טיפוסית, בעצירה או חידוש צמיחה. זה מסביר מדוע יש רופאים שנותנים אותו לנשים כטיפול.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15787815

3. מחקר על שישה גברים (בלבד), שלא מצא כל השפעה של ספיירו טופיקלי על הגוף, כלומר נראה שהשפעתו רק בעור, ולא בשאר הגוף. יתכן שעל זה הסתמך דר’ לי שהמציא את הספיירו הטופיקלי וטען שהוא פועל רק מקומית ולא חודר לשאר הגוף ולדם.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3411088

4. מחקר על 6 גברים בהקשר של אקנה, שמצא שספיירו 5% טופיקלי חוסם את הקולטנים של ה-DHT, והנבדקים לא דיווחו על שום תופעות לוואי.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2972662

מסקנה שלי – אולי שווה לתת לו צ’אנס נוסף (טופיקלי בלבד). השאלה כמובן – למה לא הפכו ספיירו לתרופה מאושרת כמו מינוקסידיל. אין לי תשובה, אולי לא ניסו ואולי ניסו והתוצאות לא היו טובות.

איפה החולשות בכל המידע?

מעט מדי נבדקים, לקחת 6 אנשים ולהסיק מהם, או לקחת דוגמא של אדם מבוגר אחד, לא מספיק. בנוסף – המידע לא כולל ספיירו טופיקלי אצל גברים בהקשר של התקרחות. מסקנה – אולי בכל זאת הוא לא ממש עובד, ואולי דווקא כן יש לו תופעות לוואי מסויימות.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: תרופות
תגיות: ,

תגובות

52 תגוובת על ”4 מחקרים על ספיירו“
 1. יחיאל says:

  קודם כל סליחה על ההודעה הכפולה…
  תודה רבה על ההסבר המפורט!!!
  אני נוטה לכיוון הספיירו עכשיו השאלה שלי היא כך: נראה מדבריכם שלא בהכרח שהספיירו הראה שיפור כלומר הצמחה של שערות. האם גם הוא לא עזר לשמור על המצב הקיים לדעתכם? מצב השיער שלי הוא סביר כך שאם הוא יחזיק מעמד ככה מבחינתי זה בסדר השאלה מה יגרום לו לפחות להפסיק לנשור

 2. חסוי82 says:

  לא חושב שצריך לבחור בין דקל ננסי לספיירו. שניהם עובדים (אם עובדים) בצורה שונה לחלוטין והדקל הננסי עולה גרושים באתרים באינטרנט שמוכרים תוספי מזון וויטמינים ( למשל Vitacost). לוקחים טבליה ביום וזהו. אז למה לשבור ולאכול את את הראש בבחירה ביניהם?

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree