תופעות הלוואי של מינוקסידיל 15%

6 בOctober 2015 מאת: admin

ברשת נמכרות גרסאות שונות של מיקסידיל בריכוזים גבוהים, כלומר מעל 5%, לרוב בתוספת 5% חומצה אזאלית.

עם החומצה האזאלית אין בעיה ברוב המקרים, היא חומר טבעי, למרות שריבוי בשימוש או ריכוז גבוה כן יכולים (יש הרבה מידע באינטרנט למי שמעניין אותו). הבעיה היא במינוקסידיל בריכוז גבוה.

הראשון שיצא עם ריכוזים גבוהים היה דר’ לי, שמכר את המוצרים שלו באתר שלו עוד מסוף שנות ה-90 שעבר כמה גלגולים ושנסגר לפני כמה שנים על ידי ה-FDA, ובתוך שטח ארה”ב יש אכיפה מוגבלת של ייצור תרופות שאין להן אישור FDA (כלומר כנראה אין ייצור בתוך שטח ארה”ב מצד אחד, אבל כן אפשר למצוא באמאזון ואיביי). עדיין, יש רופאים בארה”ב שירשמו לך וימכרו לך מינוקסידיל בריכוז גבוה, כנראה שאם רופא רושם וזה תחת אחריותו, ומו שהבנתי מפורומים בחו”ל הוא גם המוכר, אז זה כן אפשרי.

ואני מכיר את תופעות הלוואי מנסיון אישי. בעבר כתבתי על זה, אבל בעקבות ניסוי שעשיתי ממש עכשיו, מסתבר שמינוקסידיל 15% עלול לגרום לתופעות לוואי מאוד לא נעימות גם בכמות קטנה ממה שחשבתי, למרות שקיוויתי שאוכל למצוא את הדרך להסתדר איתו.

המוצר שהשתמשתי בו הוא 15 Dualgen של מינוקסידילמקס, אבל זה יקרה עם כל מוצר דומה, כיוון שהגורם הוא מינוקסידיל כך שלא משנה מי היצרן או תחת איזה שם זה נמכרף מה שחשוב זה המרכיבים.

מצד אחד מרגישים את העוצמה, הקרקפת שרה מרוב זרמים, כאילו כלי הדם שם מתרחבים והקרקפת מתמלאת בזרימת דם. מצד שני הרגשתי רע, זמן קצר אחרי המריחה ועד שעות אחרי. נראה שהחומר נספג לאט ומשפיע חזק ולאורך זמן, גם כשמרחתי שליש מ”ל, לכן בפעם הבאה ארד לטיפות בודדות (כל טיפה מספיקה לסגור שטח של כמה ס”מ רבועים לדעתי). הערב ניסיתי שליש מ”ל ואחרי שעה עם החומר עלי כבר לא יכולתי, רצתי לחפוף את הראש, הקרקפת עדיין שרה אם כי פחות והתחושה הרעה הולכת ומתפוגגת.

תופעות הלוואי שחוויתי כוללות:

1. לחץ בראש, בתוכו, כלומר ההשפעה היא לא רק מקומית בעור, יש ספיגה לדם והכמות הקטנה היא מספיק גדולה להשפיע גם מעבר.

2. לחץ בעיניים.

3. בחילה.

4. דופק מואץ, לחץ בחזה, מאוד לא נעים.

5. תשישות, סוג של עייפות וחוסר ריכוז.

זה מפחיד, מצד אחד אני מבין שאתה מתעסק עם אחד המוצרים החזקים ביותר שקיימים ולדעתי הכי חזק טופיקלית שקיים, ולא מאושר FDA, כלומר משחק באש, מצד שני העוצמה שלו מורגשת חזק בקרקפת כלומר יתכן והוא יעיל יותר בשימוש יומיומי קבוע ולאורך זמן ממינוקסידיל רגיל (חפרתי בפורומים בחו”ל, יש הרבה טענות שזה כך, ושהוא מצליח היכן שה-5% נכשל, אני אישית לא ניסיתי אותו יומיום לאורך זמן, וכשניסיתי פחות לא ראיתי תוצאות משמעותיות, יתכן וזה כי תופעות הלוואי קשות מדי עבורי).

מי שחושב על האופציה שיקח בחשבון את הסכנות, ברור שאין אף מחקר שבדק את ההשפעות השליליות ארוכות הטווח, מעבר לאלו שפרטתי שהן קצרות, לך תדע מה הריכוז הזה עושה בשימוש יומיומי של שנים.

מה שכן, הניסוי שלי נמשך, עבר שבוע וקצת.

הרעיון היה לעזוב את המינוקסידיל הרגיל והמוכר, ולעבור למינוקסידיל עם חומצה אזאלית. למה? כי אין לי מה להפסיד, המינוקסידיל הרגיל כבר לא עושה את העבודה כמו פעם, כבר קשה לו לשמור על הקיים אפילו, כי אין בו שום דבר נגד DHT, והחומצה האזאלית היא בדיוק בשביל זה (למרות שאין מחקרים קלינים שמוכיחים שזה עובד, רק עדויות בפורומים חלק בעד חלק לא מזהים שוני, כך שאין ברירה אלא לבדוק לבד) יש לי גם את ה-15% וגם את ה-5% עם חומצה אזאלית, וגם לשלב שמפו ניזורל פעם ביומיים ולראות מה קורה אחרי חודש, חודשיים, שלושה..הרעיון הוא בוקר את ה-5 וערב את ה-15. יתכן ואאלץ לנטוש את ה-15 בגלל מה שהוא עושה לי, אני עדיין מתכוון לנסות לרדת לטיפות בודדות כלומר לכמות שהיא חמישית המ”ל או אפילו פחות, אם אנטוש אשאר עם ה-5.

את הניזורל אני לוקח כפרוייקט כי אף פעם לא התמדתי איתו יותר מדי. הפעם אני לוקח אותו כטיפול לכל דבר, ואתמיד איתו פעמיים שלוש בשבוע לאורך שבועות ונראה. השיטה למרוח אותו מבחינתי היא על שיער חצי יבש, כלומר חופף עם כל שמפו אחר, סופגאת השיער עם מגבת ואז מורח, כך שכמעט לא מקציף ונוצרת שכבה לבנה על הקרקפת. עכשיו ממתין כ-10 דקות עד שהחומר נעלם ונספג, ורק אז שוטף.

השורה התחתונה היא שאני מגביר את חוסמי ה-DHT (חומצה אזאלית שבאה עם המינוקסידיל, והחומר הפעיל של ניזורל), ולא מסתפק עוד במינוקסידיל קצף הרגיל, המטרה לראות אם ניתן להשיג שיפור במצב, אל מול מצב שבו לא התמדתי מספיק עם חוסמי DHT טופיקלים כולל חומצה אזאלית (שילוב של מוצרי טבע שיש בהם חוסמי DHT כגון רביבוגן לא השיג אצלי שיפור, ספיירו עשה תופעות לוואי, לייזר לסוגיו כולל קסדת לייזר לא שינה דבר).

 • Share/Bookmark

תגובות

18 תגוובת על ”תופעות הלוואי של מינוקסידיל 15%“
 1. חסוי82 says:

  שלום אדמין,
  שמח להגיב לפוסט חדש דנדש שלך, בעיקר כשיש לי עדות אישית בנושא.
  אני כבר משתמש למעלה משבועיים במינוקסידיל 15 Dualgen, הגרסא עם החומצה האזאלית והפינסטריד.
  לשמחתי אני לא מרגיש אף אחת מתופעות הלוואי שציינת, למעט זו שהקרקפת שרה (אוהב את התיאור) ובעיקר באיזור הקודקוד, במפרצים ההרגשה הזו כמעט ולא באה לידי ביטוי.
  אני מורח בעצתך בכל האיזורים המועדים לפורענות, למרות שההתקרחות שלי מתבטאת אך ורק במפרצים ומשתמש ב1 מ”ל מלא. כמו כן אני מגלח את הראש כל כמה ימים ומשתמש בניזורל כל שלושה ימים.
  על מינוקסידיל 5 רגיל של קירקלנד אני כבר חודש ושבוע, כאשר כיום משתמש בו רק בבוקר ובלילה מורח את ה15 Dualgen.
  על מעכבי DHT טבעיים אני כבר חודשיים ויותר.
  יכול להגיד באופטימיות זהירה שבהחלט רואים שינוי באיזור המפרצים, פתאום הקוים כאילו התקדמו או התמלאו (אמנם טיפונת) ואפילו הצלחתי לזהות שתי שיערות שחורות מבצבצות בלב המפרץ, איזור שהיה קירח לגמרי כבר שנים. זה בהחלט נותן שמחה ותקווה להמשך.
  קל מאד להבחין בשינויים כשהשיער מגולח וכמובן לעבור את התקופה של הנשירה המוגברת בתחילת הטיפול בפחות סבל.
  צר לי בשבילך שאתה רגיש לתכשיר, זה עושה רושם של משהו באמת חזק ואפקטיבי יותר מהמינוקסידיל הרגיל. התכשיר עם הפינסטריד הוא בכלל פגז, אבל כמובן שיש בו את הסיכונים שבלקיחת פרופסיה.

 2. ג'וני האדום says:

  טוב מקווה שלא יצאה לי תגובה כפולה..

  בכל אופן, למה אתה לא מנסה לתקופה את הDualGen 10 לפני שאתה מתחיל להשתמש בDualGen 15? אולי כדאי קצת לתת לראש להתרגל.

 3. admin says:

  כי אין אותו ללא פרופילן גליקול, ול-5 וה-15 יש. אני לא מתכוון לתת לראש להתרגל לרעל. אם יש תופעות לוואי צריך לפעול, למשל להקטין מינון. אתמול מרחתי כחמישית המ”ל של ה-15 וזה עבד לי מצויין ללא תופעות לוואי כלל ומצד שני הקרקפת שרה. האם זה מעיד על משהו? לא, זה שיש התרחבות של כלי דם לא מעידה על זה שהזקיקים גם מייצרים שיער, אצל כל אדם התגובות לטיפול כזה או אחר שונות, יש אנשים שזה פשוט לא יעזור להם, ה-DHT זו הבעיה ולא משנה כמה דם תזרים לזקיק (אולי זה אפילו יזיק, כי אתה מזרים יותר DHT לזקיק, כמובן שאים לזה הוכחות, כל התחום הזה הוא סוג של בערך או אולי, אין מחקרים ואין מידע מספיק ולכן גם אין טיפול מספיק טוב, ברור שזה עניין גנטי).

 4. מקס says:

  אני רואה הרבה תגובות באתר על טיפולים טופיקליים וידוע שהרבה יותר קל לשמור על הקיים מאשר לשחזר. השאלה שלי היא: האם מישהו ממכם מורח את המינוקסידיל והאזלית גם באיזורים בריאים שעדדין לא מראים סימני התקרחות?

 5. admin says:

  בטח, אלו איזורים שההתקרחות תגיע אליהם מתישהו, ואם יש איזור מקריח סביר שזה יתפשט לשאר האיזורים כמו בסולם נורווד.

 6. mike says:

  זה לכל הספקנים והסקפטים שישנם ותמיד יהיו כי ככה זה עובד,שוב לגביי המוצר מינוקיסידיל 15% עם חומצה אזאלית 5% +פינסטריד 0.1 מ”ג,
  התוצאות של אנשים אמיתיים שהשתמשו במוצר ושלחו אותו לאתר מינוקסידיל מקס ,גם לאחר שניסו המון מוצרים קודם לכן,ומראים תמונות של ליפניי ואחריי.
  מה שמוזר זה שרוב האנשים השתמשו במוצר הנ”ל ללא פרופילן גליקול והראו תוצאות מרשימות,כנראה הם העתיקו תפטנט מד”ר ריצ’רד לי שהיה הראשון עם מינוקסידיל בריכוז של 15% ללא פרופילן גליקול שהראה תוצאות טובות.
  https://www.minoxidilmax.com/testimonials
  התמונות כמובן מדברות בעד עצמם,החברה הזאת ספציפית מאוד אמינה גם בריכוז של המינוקסידיל שהם שמים במוצר(זה נבדק כבר בעבר שהם שמים תכמות המדוייקת במעבדה נייטרלית)
  אבל מששמתי לו לב בעיקר זה שאנשים השתמשו בגירסה עם הפינסטריד 0.1 מ”ג והראו תוצאות טובות תוך פרק זמן קצר,זה רק מחדד לי את התובנות שישנה השפעה ניכרת במריחה טופיקלית של פניסטריד בשילוב מינוקסידיל על הקרקפת בהורדת רמות ה DHT בזקיק השערה.
  מי שגם יקר תתגובות ישים לב שיש אנשים שהשתמשו גם בדברים שגם מוכחים כמו שמפו ניזורל 2%
  כמובן שבעתיד יצורפו שם עוד תמונות של אנשים נוספים,ועוד משהו כל מי שם תתמונה שלו תמיד השתמש במינוקסידיל 15%,ולא ז קטן יותר משראה בעיקר שבמינונים גבוהים של מינוקסידיל ישנה השפעה על הזקיק .

 7. mike says:

  רציתי רק לציין את אחת התגובות של הבחור שם
  6 mounth 15% minoxidil with pg – great results as for me. and i wont stop it for sure. thx u guys from minoxidilmax for save my hair.

  רק תראו איזו השפעה פסיכולוגית אדערה חש בנאדם עם שיער לעומת שהיה דליל לפני כן.
  דרך אגב ישנם עוד חברות שמייצרות תמוצר הזה בוארציות שונות ,אך אם לחברה אין אמינות אתה אף פעם לא תוכל לדעת מה שמים לך בפנים.
  ישנה עוד חברה אמריקאית שגם אמינה עם מגוון מוצרים כאלה שנקראת Polaris Research Laboratories
  שמשווקת בעיקר תמוצרים שלה במזרח הרחוק.

 8. יוסי says:

  אדמין ואחרים,
  ידוע לכם על חברות נוספות (מלבד דוליגן) שמוכרות מינוקסידיל 10/15 +אזלאית?
  מה דעתך על xandrox?

  נ.ב: אני אישית לא הייתי מרוצה מ-minoxidilmax.

 9. mike says:

  אם אתה מדבר על האתר הזה http://www.xandrox.com/minoxidil-15-azelaic-acid-solution/
  זה חיקויי של המקור,וממשקראתי בפורומים הם לא אמינים בכלל,אני מדבר מבחינת הריכוז של המינוקסידיל שהם שמים בתמיסה.

 10. admin says:

  למרות האמור בפוסט, אני משתמש ב-15%, בכמות קטנה.
  יתכן ומה שגרם לי לסבל הרב היה השימוש ברולר סיכות שהגביר עוד יותר את הספיגה, ב-15% לא צריך רולר כי הריכוז שלו ממילא פי 3 מהרגיל.
  אני שם חמישית-רבע מ”ל, כמה טיפות בקודקוד וכמה במפרצים, ומרגיש את זה היטב, בעוד שאת ה-5% אני לא מרגיש כמעט.
  מה זה להרגיש? עיקצוצים ו”זרמים”. האם זה מעיד על משהו? אולי, לא בטוח, נראה עוד כמה חודשים.
  המשטר הנוכחי שלי – http://www.fullhair.co.il/2015/12/%D7%96%D7%94-%D7%9E%D7%94-%D7%A9%D7%A0%D7%A9%D7%90%D7%A8/

 11. יוסי says:

  תודה מייק. כן לזה התכוונתי ותודה על ההזהרה.
  אדמין, ידוע לך על עוד מותגים אמינים מלבד דוליגין?

 12. admin says:

  לא, ולא ממש מעניין אותי, מה שלי חשוב זה מוצר ללא פרופילן גליקול, והם היחידים כמעט שמצאתי שמספקים מוצר כזה בריכוז 15% מינוקסידיל. בנוסף המחיר שלהם הכי טוב שמצאתי (ל-3 בקבוקים), מי שפותח אצלם account מקבל 15% הנחה על קניה ראשונה, וגם הם היחידים שמייצרים כמות גדולה של מוצרים שונים. בשבילי זה מספיק, אני לא צריך מעבר.

 13. mike says:

  ישנו האתר הזה http://minoxidilexpress.com/
  גם כן אמין בעבר הזמנתי מהם,אבל יותר יקר (כמעט פי 2 לעומת minoxidilmax)
  החברה הזאת גם כן יושבת בארה”ב ויש לה מגוון מוצרים רחב.

 14. חסוי82 says:

  מחזק את דברי אדמין, החברה הזו minoxidilmax אמינה מאד עם מוצרים אותנטיים ובאה לקראת הצרכנים שלהם, עם שירות לקוחות מתפקד ואדיב. באופן אישי הזמנתי מהם 3 יחידות של המוצר מינוקסידיל 15% עם פינסטריד. המחיר היה מצוין וגם קיבלתי 15% הנחה על הזמנה ראשונה. כמו כן הם ציינו על גבי החבילה מחיר עסקה נמוך מהאמיתי ובכך חסכו ממני גם את המס שיש על עסקאות מעל 75$. בהמשך, כשנתקלתי בתופעות הלוואי המזוהות עם פינסטריד (קיויתי שבמריחה זה פועל מקומית ולא נכנס למחזור הדם- טעיתי כמובן), יצרתי קשר במייל עם השירות לקוחות שלהם כדי לבדוק אם אפשר להחזיר את שני הבקבוקים הסגורים ולקבל במקומם את המוצר של המינוקסידיל 15% עם אזאלית ובלי פינסטריד. מישהי בשם לסלי ענתה ואמרה כמובן שכן ושלחה לי כתובת כדי שאשלח לשם את הבקבוקים הסגורים. תוך חודש קיבלתי בחזרה שני בקבוקים חדשים של המוצר שרציתי.
  לגבי ההערה של יוסי על חוסר היעילות של המוצר, אני יכול לחשוב רק על סיבה אחת הגיונית והיא שלא כל אחד יחווה תועלת כלשהי משימוש במינוקסידיל וזה לא שייך ליצרן או למוצר ספציפי, אלא לחומר הפעיל עצמו שלא כולם מגיבים אליו באופן דומה ויש כאלה שלא מושפעים ממנו בכלל וימשיכו להקריח כאילו כלום…ככה זה עם כל טיפול באשר הוא

 15. mike says:

  ליוסי,בשביל לחוות דעה האם המוצרים משפיעים עליך אתה חייב לפחות 5 חודשים להשתמש פעם ביום,ואחרי 5 חודשים זה ייתן לך אינדיקציה,נכון שיש תמעבר הזה בין חברב לחברה מכיוון שכל חברה שמייצרת תמוצרים שלה יש לה בפטנט שלה את הריכוז של החומרים האחרים הלא פעילים כגון:אלכוהול,מים מזוקקים,פרופילן גליקול או גליצרין,במינונים שהיא מכינה אבל היא לא מפרות אותם.
  בגלל זה קרה שלאחר שסגרו לד”ר לי את הוצרים של XANDROX אנשים עברו לאלטרנטיבות שונות
  כמו MINOXIDILMAX ועוד חברות נוספות שונות.
  והיו הרבה שלאחר ששינו תפורמולה למעבר לחברה החדשה לא תמיד הגיבו בצורה חיובית לתמיסה החדשה למרות אותו ריכוזיות של חומר פעיל 15% אבל שאר המרכיבים האחוז שלהם היה שונה מעכשיו,ואז הם לא התמודדו טוב עם החברה החדשה.
  אתה גם צריך להבין שאם לדוגמא ניסית תמוצר ללא PG והוא לא השפיע עליך,יכול להיות שעם PG הוא כן ישפיע עליך.

 16. אני says:

  לטובת מי שמגיע לדיון הזה:

  יש אפשרות לערבב מינוקסי 15 עם 5 ולקבל מינוקסי 10% (אפשר בווריאציות של PG או בלי)
  ההוראות לעשות את זה גם כתובות באתר החברה של MINOXIDILMAX
  פשוט מערבבים את שני הבקבוקים אחד עם השני.

  אני משתמש כבר כשנתיים במינוקסי בהתחלה עם PG אחרי זה בלי כי החומר מגרד לי בטירוך בקרקפת. התחלתי עם 5% ועברתי לפני חודש ל10% כי הרגשתי שיש נסיגה מסויימת אם כי לא משמעותית.
  בשנה הראשונה הקפדתי לשים פעמיים ביום כמעט כל יום. היום בתכלס אני שם פעם ביום.
  אני לא חושב שיש צמיחה מאז שהתחלתי להשתמש אבל הכי חשוב שאין נסיגה- לפחות לא כזו משמעותית.

  ***הכי הכי חשוב***
  מי שמזהה שהוא מתחיל להקריח- ישר להתחיל לשים מינוקסי. אחרי שהשיער נושר הדרך היחידה באמת להחזיר אותו זה רק בהשתלה (והשתלה טובה עולה כ60,000 ש”ח)
  פתרונות יותר טובים ממינוקסי כמו פרופסיה יגמרו לכם על השמוליק ויכולים לעשות אפילו נזק בלתי הפיך.

  לא לחכות שיתחילו מפרצים כמו אצלי ורק אז להתעורר. לעשות טיפול מונע ולשים על כל האזור שמועד להקרחה גם אם לא התחלתם להקריח שם.

  השיער כן נראה יותר טוב ממה שהיה נראה לפני שהתחלתי את הטיפול. הוא יותר מלא ו”חיוני”. נראה שכן הייתה גדילה מסויימת של שיער לעומת לפני הטיפול אבל לא משמעותית וממש לא לבנות על זה שמינוקסי יגדל לכם שיער אבל הוא משמר אותו מעולה.

  אני יכול לראות אצל חברים שהקרחת שלהם מחריפה עם הזמן ואצלי זה נעצר בלי עין הרע. אמנם יש לי מפרצים אבל לפחות שם זה עצר (לעת עתה לפחות)

 17. חסוי82 says:

  כל אחד והגוף שלו, כל אחד והשמוליק שלו.
  אני כבר כמעט שנה על פרופסיה והכל עובד פיקס. אפילו טוב מתמיד.
  הייתי תקופה על מינוקסי וחוויתי תוצאות דומות לאלה שתיארת, אבל שגרת הטיפול היא פשוט סיוט. לא משהו שראיתי את עצמי עושה כל יום למשך שנים ארוכות. פניתי לפרופסיה כתחליף, בלי לפחד ובלי להקשיב לאיומים כאלו ואחרים. מקסימום הייתי מפסיק אם היו לי תופעות לוואי שלא הייתי יכול לשאת, אבל לא היו…כמו לרוב האנשים שנוטלים את התרופה הזו ומעכבים את ההתקרחות שלהם בהצלחה.
  מסכים עם העניין של לא לחכות. מי שמתחיל טיפול בזמן יזכה לתוצאות יותר טובות. הזנחה זה אומר נזק יותר רציני לשורשים שהוא בלתי הפיך.
  מקווה בשבילך שיהיה לך כוח וסבלנות להמשיך את הטיפול הזה ושהוא גם יהיה אפטקיבי לטווח ארוך, מה שפחות מובטח כפי שאתה מעיד בעצמך עם המעבר למינוקסי בריכוז גבוה יותר כי הרגיל כבר הפסיק לתת מענה בתוך שנתיים

 18. אלעד says:

  מסים לחלוטין (כדרכי בקודש) עם חסוי82.
  גם אני כבר שנים על פרופסיה של MSD, כהחלטה מושכלת ותוך שאני מודע לאזהרות השונות, ומתוך ידיעה שאם ארגיש פגיעה כלשהי בשל השימוש בה – אפסיק מיד. למרות כל הסיפורים וכל הרעש, אין מה לעשות, כל אחד הוא אחר. אצלי אין שום תופעות לוואי, יש לי חשק מיני של סוס מירוצים, וברוך השם הכול בסדר. למרות כל האזהרות, בסופו של דבר שיעור המטופלים שחווים תופעות לוואי כאלה או אחרות, הוא לא גבוה; גם אם נניח שמדובר ב-10-15 אחוז, ולא 2 אחוז כמו שמופיע בעלון, זה עדיין לא גבוה, ומכל מקום אצל רובם הגדול מדובר בתופעות חולפות וזמניות.
  להבדיל ממני ומחסוי יש את אדמין, שלא נגע ולא מתכוון לגעת בפרופסיה, ואני זוכר את דבריו שאפילו נטילת דקל ננסי פגעה בו (זמנית). כל אחד מאיתנו שונה, בדיוק כמו שיש כאלה שאלרגים לבוטנים וכאלה שלא.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree