למה לא פרופסיה? כי יש גם רופאים שנגד

8 בOctober 2015 מאת: admin

על פרופסיה נכתב רבות גם כאן, יש רבים ששיערם נמצא על ראשם בזכותה ויש רבים שזכו ממנה לתופעות לוואי שונות.

לכאורה כל רופא עור ימליץ לך (יש כיום גרסא זולה של חברת טבע, כך שכסף כבר לא מהווה שיקול), אבל רופא עור מתעסק בעור, הוא לא מתעסק בבלוטת הערמונית שלך ולא ממש מבין בה זו לא התמחותו, הוא לא רופא פנימי ולא אורולוג. סביר שאם תלך לאורולוג הוא ימליץ לך ההיפך, כלומר לא לקחת.

דר’ ראובן ברק הוא רופא שעזב את הרפואה הקונבנציונלית ועוסק כיום רק ברפואה סינית. זה אדם שניתן לומר שיודע לזהות את חולשות הרפואה המודרנית והוא לא שבוי שלה, כלומר הוא מסוגל להביט בעין מפוכחת גם על חסרונותיה, מגבלותיה, ובעיות שונות שקיימות בה ובמידע שהיא מייצרת או מספקת (וזה כולל את המידע המגיע מחברות התרופות, שאותן הרופא למעשה מקדם כשהוא רושם לך תרופה).

הנה קישור מעניין לשני פוסטים שהוא כתב על פרופסיה מתוך הבלוג שלו. שווה קריאה.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: תרופות
תגיות:

תגובות

15 תגוובת על ”למה לא פרופסיה? כי יש גם רופאים שנגד“
 1. חסוי82 says:

  כל צד מושך לכיוון שלו ובאמצע מאות מליוני גברים שלא יודעים מה לעשות…
  בוא נודה באמת אדמין, טיפולים טופיקליים בלבד (גם כאלה שכוללים כביכול עיכוב של DHT מקומית על הקרקפת על ידי אי אלו חומרים, you name it) לעולם יישארו טיפולים עקרים שבמקרה הכי טוב יעכבו את הקצב של ההתקרחות. כשה- DHT חוגג בגוף באין מפריע אין אפס.
  קראתי את כל הפוסטים שלך בבלוג וניכר שבהתחלה הייתה אופטימיות הרבה יותר גדולה לגבי המלחמה בקרחת שהלכה ודעכה עם השנים כך שהפוסטים האחרונים מעידים על סוג של יאוש והשלמה.
  גם מבחן התוצאה לא מותיר מקום לספק. התחלת 3 בסולם נורווד, התקדמת ל-2 בהצלחות של ההתחלה וכיום אתה בין נורווד 3 ל-4. כל זה בטווח של 6 שנים ואחרי תואר ד”ר (לפחות) בכל מה שקשור לידע בנושא התקרחות גברית טיפוסית וטיפולים דקדקניים על עצמך של נזיר, בלי לחפף.
  מצד אחד אתה יכול להגיד שבלי טיפול כנראה היית קירח היום כמעט לחלוטין וזה הגיוני, מצד שני שואל את עצמו האדם הממוצע (כולל אני), אם שווה בכלל להיכנס לכל העסק הזה מלכתחילה- השקעה של משאבים ואנרגיות בשביל רק לשחק על זמן, אולי בזמן הזה למהר ולתפוס בחורה שווה ככל האפשר ולהתמסד או מנגד לחגוג כמה שאפשר עם כמה שיותר בחורות כי כשאתה קירח זה כנראה הרבה יותר קשה…
  ומצד שני, ללכת על יותר “בטוח” ולקחת פרופסיה שכנראה אם מלכתחילה היית נוטל אותה, מצב השיער שלך כיום היה הרבה יותר טוב…אבל תופעות הלוואי אוי תופעות הלוואי…הנושא הכי רגיש והכי כאוב אצל כל גבר. אז מה עשינו פה?
  זה דומה לכך שיבוא מישהו עם כינים על הראש ויגידו לו לגלח את השיער- אז נכון, לא ישארו כינים אבל גם לא ישאר שיער…אליה וקוץ בה הפרופסיה הזו- נשאיר לך שיער על הראש כדי שתוכל להיות אטרקטיבי יותר בעיני נשים אבל כשכבר תגיע עם אחת כזו למיטה, היא תגלה ששוכב לידה נכה ולא גבר.
  זה רק מראה לנו שאנחנו עדיין חיים בתקופת האבן בכל מה שקשור להתקרחות גברית טיפוסית. אז נכון, יודעים להסביר היום מה הסיבות ולמה זה קורה, אבל אין משהו שבאמת נותן מענה לעניין, בכל תחום שתבחר- טופיקלית, בליעה, השתלות…הכל יעיל חלקית עם שלל תופעות לוואי וסיכונים וככל שהיעילות גדולה יותר, ככה הסיכון גבוה יותר.
  אני חלילה לא באתי לבקר בתגובה הזו, רק להעלות נקודה למחשבה שלא משאירה לי הרבה מקום לאופטימיות. מקווה שתבין ושהישועה תבוא באמת במהרה בימינו.

 2. admin says:

  השלמה אין, עברתי למינקוסידיל + חומצה אזאלית בוקר וערב, פלוס ניזורל פעם ביומיים שלושה. לא מרים ידיים, ולא אפסיק, אפילו אם רק אשמור על הקיים ואמשיך להקריח לאט.
  ייאוש? סוג של, המציאות היא כזו שאין בה בשורה, השנים עוברות ואין המצאה חדשה, כל מה שיש היום בשוק אלו דברים שקיימים שנים רבות, אבל לא הרמת ידיים. נורווד 2.. אתה לא קולט שאתה שם לדעתי לפני נורווד 3, אני מניח שבשיא הצלחתי לשמור על 3 שאני חותם עליו גם היום, או קצת יותר טוב, אבל הגנטיקה שלי היא של פולנים קרחים מהצד של האבא, קשה להתחמק מהגורל, אפשר לתעתע בו אולי לתקופה מסויימת, לצערי לא קיבלתי את הצד של האמא, אני אי שם בינהם.
  ללכת על פרופסיה? אולי, אם אתה מוכן לשלם את המחיר שאתה עלול לשלם. אני לא, לפני 6 שנים ואף יותר כבר היה לי ביד מרשם ולא עשיתי עם זה כלום, תרופות בגדול זה טוב לחולה, לא לאדם בריא, תרופה לאדם בריא עלולה לעשות אותו חולה, לתרופות יש תופעות לוואי, אני משתדל לקחת תרופה רק במצב של חוסר ברירה שזה או התרופה או שאני לא מתפקד, או שיש סכנה ממשית (נניח אנטיביוטיקה בזיהום).
  מה שעשינו פה זה לתת לאנשים את האמת, לטוב ולרע, ושכל אחד יבחר בדרכו, אבל שידע מראש מה הוא עושה ולא ילך ראש בקיר ואחר כך יצטער על המחיר שאולי לא שווה את זה.
  כינים לא קשור, תגלח את השיער הוא יצמח חזרה בלי הכינים, אם כבר מדובר בסוג של טרייד אוף, אתה מקבל שיער אבל משלם את המחיר של תופעות הלוואי (אצל מי שזה עובד לו), ואם אתה בר מזל אין לך תופעות לוואי, אבל מסתבר שאם יש, הן הרבה יותר נפוצות ממה שאולי חושבים בהתחלה.
  תתפלא כמה בורות יש, כמה לאנשים אין מושג, ואיזה קשר של שתיקה קיים סביב התחום הכואב הזה שמפריע לאנשים לדעת את האמת. היום זה פחות כי יש אינטרנט, אבל עדיין, תראה איזה שאלות אנשים שואלים כאן שוב ושוב. אני לא בא לחנך אף אחד, הבלוג הוא סוג של סיפור מסע עם חשיבה ליברלית וביקורתית וראש פתוח, אני לא תלוי באיש ולא נותן לאף אחד להשפיע על מה שאני כותב ואין לי אינטרס, להיפך אני תמיד אומר לכל אחד שיעשה מה שהוא חושב אבל שיחשוב וידע מראש מה שצריך.
  ברגע ששמים לאנשים את האמת הלא נעימה מול העיניים, בכל תחום, זה יכול להיות קשה, אבל זה הדבר הנכון לעשות, כי אז קבלת ההחלטות מגיעה ממקום שלם, לא תגיד אחר כך לא ידעתי, תהיה שלם עם עצמך ואז גם תהיה שלם יותר עם התוצאה לטוב או לרע, כי בחרת, כלומר לקחת אחריות ואם לא יצליח אתה תמיד תדע שניסית ועשית הכל, לכן גם אם לא יצליח, ההשלמה תהיה קלה יותר. לנסות ולהכשל עדיף לפעמים מלא לנסות בכלל, כי אז תמיד תלווה אותך תחושת ההחמצה. יש הטוענים שאין דבר כזה להכשל, כי אתה תמיד תפיק מהלימוד והנסיון משהו.

 3. יוסי says:

  חסוי 82 –
  אני חושב שדבריך לגבי פרופסיה הם בינאריים. לדבריך, לקיחת פרופסיה בהכרח תעזור, ומנגד היא גם בהכרח תביא לירידה בביצועים במיניים. אני לא חושב שזה המצב.
  אני לקחתי במשך מס’ שנים פרופסיה. להגיד לך שהיא בוודאות עזרה ? ממש לא. להגיד שהיא עשתה את מה שציפיתי שהיא תעשה ? ממש ממש לא. מנגד, גם לא היו לי תופעות לוואי כלשהן, לפחות לא כאלה שאני מודע להן (ייתכן שבתקופה שכן לקחתי, הייתי עושה ספירת זרע למשל והתוצאות היו בכי רע). לפני מספר חודשים הפסקתי את הפרופסיה ועברתי לכמוסות דקל, בגלל שלא ראיתי שהפרופסיה באמת עוזרת. צריך גם לקחת בחשבון שני דברים: הראשון – פרופסיה יעילה רק לתקופה מסוימת, אחרי כמה שנים (בערך 5-6) היעילות שלה פוחתת דרסטית; השני – סביר להניח שהיא לא יעילה, או יעילה באופן מופחת מאוד, בקדמת הראש. גם SPEX טוען שהפרופסיה עזרה לו רק לקודקוד, אבל לא לקדמת הראש (לא שדבריו הם דברי אלוהים חיים, אבל בכל זאת, לבחור יש ניסיון). פרופסיה היא לא תרופת קסם כלל, ודאי לא לקדמת הראש (חלק שגם היעילות של המינוקסידיל פחותה לגביו).
  מסכים איתך לחלוטין שהמשחק הוא על זמן, הרי הסוף ידוע מראש, כל התכשירים והטיפולים נותנים רק מענה חלקי. מסכים איתך גם בעניין (חוסר) האופטימיות.

 4. חסוי82 says:

  תודה על ההבנה אדמין ועל המענה, כתבתי מה שנקרא מדם ליבי ודבריך מחזקים.
  לא מזמן עדכנתי שהתחלתי להשתמש במינוקסידיל 15 Dualgen עם החומצה האזאלית והפינסטריד ובהחלט היום לאחר שלושה שבועות של מריחה חד יומית של עד 1 מ”ג, אני חווה ירידה בחשק המיני וביכולת להגיע לזקפה, מה שלא הצליח לעשות לי הדקל במשך שלושה חודשים שאני משתמש בו. זה מפחיד ומראה שלא משנה מאיפה מכניסים את הפינסטריד לגוף, בין אם בבליעה ובין אם במריחה חיצונית על הקרקפת, החומר נכנס למחזור הדם ואיתו באות תופעות הלוואי הארורות האלה.
  עכשיו אני בדילמה אם להמתין עוד קצת זמן כדי שתופעות הלוואי יחלפו (כפי שמעידים הרוב, כביכול…) או להפסיק לאלתר את השימוש.
  מכאן אני רוצה לענות לך יוסי, דבריך בהחלט נכונים ולכן אני רוצה לחדד את דברי.
  השתמע באמת שהתייחסתי לפרופסיה כאל משהו בינארי- משהו שבהחלט עוזר ומנגד גם בהכרח מביא תופעות לוואי. אז זה אכן לא נכון ולא מדויק, אבל תסכים איתי שזו התרופה היחידה היום בשוק שעובדת הכי טוב כנגד התקרחות גברית טיפוסית וזה מוכח ומדעי ואף מאושר FDA. ל-70 אחוז מהמשתמשים תיפסק הנשירה ול-40 אחוזים אף תהיה צמיחה מחודשת של שיער. 100 אחוז זה לא, מושלם זה בוודאי לא, אבל זה הכי טוב שיש היום. לא ניכנס פה לדוטס וכאלה דברים שלא מאושרים FDA לטיפול בהתקרחות, גם אם הם בפועל יותר חזקים ויותר יעילים.
  לגבי תופעות הלוואי, ברור היום לכולם שזה הרבה יותר מ-2 אחוזים מכלל המטופלים עליו הכריז היצרן. בהערכה שלי והיא לא גסה בכלל לאור כל מה שקראתי והבנתי, מדובר באחד משלוש לפחות ואולי אף באחד משני גברים- כלומר חמישים אחוזים! לכן ההתייחסות בתגובה שלי הייתה סוג של בינארית.
  לגבי חוסר היעילות שדיברת עליה, זה רק מחזק את דברי שכן אם זה הדבר הכי טוב שיש למדע ולרפואה להציע כנגד התקרחות גברית טיפוסית, על אף היעילות החלקית ועל אף תופעות הלוואי השכיחות מאד- אנחנו עדיין בתקופת האבן.
  ושאלה לאדמין-
  לאור החוויות הלא נעימות עם המינוקסידיל 15 Dualgen בתוספת פינסטריד, כנראה שאחליף אותו עם המוצר שאתה משתמש בו- כלומר מינוקיסידיל 15 פלוס חומצה אזאלית.
  החומצה האזאלית כביכול מעכבת DHT בקרקפת והשאלה האם זה עובד אחרת מהפינסטריד, כלומר השפעה מקומית ולא משהו שיגיע לערמונית במחזור הדם ויעשה את מה שהפינסטריד עושה?

 5. admin says:

  חומצה אזאלית היא חומר טבעי המופק מחיטה ושעורה, שפועל מקומית. תופעת הלוואי היחידה המוכרת שלו היא הבהרה של העור. היא בשימוש גם נגד אקנה, שנוצרת מ-DHT כנראה, ויש לה תכונות אנטי בקטריאליות בדומה לאנטיביוטיקה (ובנוסף חיידקים לא מפתחים נגדה עמידות). אתה יכול לחפש על זה מידע בגוגל, המידע זמין. זה חומר שנמצא הרבה בתעשיית הקוסמטיקה לעור נגד פיגמנטציה, למיטב הבנתי בטוח לחלוטין בריכוזים הנפוצים של עד 20% ואולי יותר, לא התעמקתי, אך יתכנו תופעות לוואי בשימוש על עור דלקתי, פצעים וכו’. אני מניח שלאנשים מסויימים היא יכולה לגרום לתחושת גירוד, קשקשים וכו’, אבל כל דבר שנמרח על העור יהיו אנשים שזה יגרום להם לגירוד.
  לא מצאתי מידע שמייחס לו תופעות לוואי גופניות כלשהן, למעט אלו שציינתי, גם נשים בהריון משתמשות בו לטיפולי עור קוסמטים.
  אני לא מזהה שום השפעה שלילית כלשהי בשימוש של מינוקסידיל עם חומצה אזאלית, בשיעור 5%.

 6. חסוי82 says:

  אוקי אדמין, נשמע כמו סיפור אחר לגמרי שאין לו קשר למניפולציות על הערמונית בדומה לפינסטריד או הדקל.
  יוצא מנקודת הנחה ודי בטוח שגם אתה שהאפקט הוא בהתאם, כלומר הרבה פחות יעיל, אם בכלל…אבל שווה לנסות כמובן.

 7. admin says:

  אני בפינסטריד לא אגע בגלגול הזה. ההנחה שככל שיש יותר תופעות לוואי מיניות ככה החומר יעיל יותר כי זה סימן שרמות ה-DHT בגוף יורדות, אבל אולי ישנה גם אפשרות של פעילות מקומית על העור שאינה רב מערכתית. הרי השילוב של מינוקסידיל עם חומצה אזאלית לא הומצא סתם, והחומצה יעילה ברמה המקומית לבעיות עור אז לך תדע אולי זה עובד. גם החומר הפעיל בניזורל לא עושה תופעות לוואי מיניות, למרות שהוא תרופה (הוא כן חומר שצריך להזהר בשימוש שלו מסיבות אחרות, הוא תרופה וכו’), כמו שמינוקסידיל תרופה שלא משפיעה הורמונלית, רק שנטען שניזורל כן פועל מקומית נגד ה-DHT. גם אם אלו חומרים שעובדים חלש יותר, אולי החלש הזה חזק מספיק מקומית, בעיקר כשזה בא עם השילוב של המינוקסידיל, אולי יש סינרגיה, ובגלל כל האולי מה שנשאר זה לנסות, אני עצמי עכשיו בתחילת פיילוט בעניין, אפס תופעות לוואי (כולל עם ה-15% שאותו אני מורח בכמות זעירה של חמישית המ”ל, פעם ביום, ו-1 מ”ל מה-5% פעם ביום, שניהם זה עם חומצה אזאלית מהאתר של מינוקסידילמקס. המשמעות שה-15% יספיק לי להמון זמן, בקבוק של 15% יספיק לי ל-250-300 יום ויש לי 3, ה-5% שהוא גם זול יותר יספיק ל-60 יום, והזמנתי לא מזמן עוד 3 בקבוקים. למרות המינון הזעיר את ה-15% אני מרגיש הרבה יותר חזק, הקרקפת שרה, עם ה-5% זה לא קורה).

 8. חסוי82 says:

  אני חושב שלאט לאט ובזהירות תנסה להגדיל את המינון של ה15% עם האזאלית. תרוץ חודש עם החמישית מ”ל, אח”כ תעלה לרבע מ”ל ותראה איך התגובה וכן הלאה. אני סבור שהגוף ידע להתרגל ולהגיב הרבה יותר טוב ממה שעברת עד כה.
  החלטתי לתת עוד צ’אנס למוצר עם הפינסטריד ולרוץ עליו לפחות חודשיים, בתקווה שאולי נלחצתי מהר מדי בעניין המיני (יש הרבה פסיכולוגיה שמעורבת בנושא הזה) או שאם אכן צדקתי ומדובר בתופעה שתחלוף.
  אני כמוך בדיוק עם המינוסידיל 5% הרגיל של קירקלנד בבוקר 1 מ”ג ובלילה מינוסידיל 15% עם החומצה האזאלית והפינסטריד עד 1 מ”ג. כמו כן כל שלושה ימים ניזורל כאשר משאיר אותה על הקרפקת לפחות רבע שעה לפני השטיפה (אני מורח ומטייל בבית רגיל) ובנוסף לוקח דקל ננסי, מה שאתה גם לא מעז לעשות.
  קל לי מאד לטפל כשהשיער מגולח אבל ברור שזה לא מצב שישאר קבוע, אתן עוד חודש על מנת לעבור את הגל המעצבן של הנשירה ההתחלתית ואז אתחיל להאריך, מה שיעשה את הטיפול והמריחות וודאי ליותר מסורבלות, כמו גם יגדיל את הרגישות של הקרקפת לאלרגיות וקשקשים, מה שעד כה אני לא חווה ומקווה שכך ישאר גם עם שיער.

 9. admin says:

  אין לי כוונה לעלות מעל רבע מ”ל, טיפה אחת לוקחת שטח גדול יחסית, אני משפשף היטב את החומר לתוך העור ולא רק מורח אותו, זה מרגיש שונה לגמרי.
  אני לא כמוך, בשני המקרים בוקר וערב המינוקסידיל שלי בשני החוזקים הוא כבר עם 5% חומצה אזאלית.
  ניזורל הפכתי לקבוע פעם ביומיים שלושה, נראה אם יצא משהו.
  בנוסף קסדת הלייזר, לא יועיל לא יזיק, אני מניח שלא מועיל, אבל יש לי אותה.
  את כל שאר הדברים אני שם בצד, מתמקד רק באלה.

 10. דור says:

  יש לי שאלה לא כל כך קשורה לפסוט הזה.. האם לקיחת פרופסיה בזמן שמתאמנים בחדר כושר (עלייה במסה) פוגעת ביעילות של פרופסיה?

 11. admin says:

  הנה קישור לדיון בנושא האפקט שיש לפרופסיה על מסה ובניית שריר:
  http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=76320
  לגבי השאלה שלך היא הפוכה, הרמת משקולות גורמת לעליה בטסטוסטרון, השאלה בכמה וזה תלוי כנראה בבן אדם, אבל בוא נגיד שמעלה באופן מובהק, זה אומר שיש יותר טסטוסטרון זמין להמרה ל-DHT כלומר זה יאיץ התקרחות אצל מי שגנטית אמור להקריח. איך פרופסיה נכנסת לעניין? תלוי כמה היא משפיעה עליך, אם היא משפיעה טוב אז כנראה עליה בטסטוסטרון לא תעשה הרבה, כי הטריגר הגנטי הונמך לרמה שבה ה-DHT ברמות נמוכות מספיק כדי לא להזיק. מצד שני אתה גם עלול להחלש באימון כי ה-DHT הוא נגזרת של טסטוסטרון שחזקה ממנו פי 3, וגם היא אחראית על בניית שריר.
  אישית לא נכנסתי לעומק העניין כי אני לא מחפש לבנות שריר, כי עבורי המשמעות עלולה להיות האצת התקרחות, לכן אני מתאמן יותר על HIIT ועל עצימות בינונית של כל הגוף, ולא מגיע למשקלים גבוהים או תרכיבים מורכבים כמו דדליפט או סקוואט (אני עושה סקוואט עם משקל גוף, למשל https://www.youtube.com/watch?v=3FNAoJpGbrI, למי שזה נראה קל, אני ממליץ לנסות).

 12. Ben3688 says:

  היי אדמין , היום אני משתמש במינוקסי 5 אחוז + חומצה אזלאית פעמיים ביום , בנוסף אני מחזק את הטיפול בשמפו רוויטה (נכון אני יודע שהוא לא משתלם כלכלית כי ניתן להשיג את הניזורל ב13 ש”ח עם מרשם, אבל אני מעדיף להשקיע באופן זמני בקרקפת ולקוות לטוב) אין לי מושג איפה למקם אותי בסולם נורווד מכוון שיש לי קודקוד בולט וסוג של פרונט דליל ומאחורה הכל דליל , כמו שערות דקות אבל מכוסה בשיער (יש לי גלח מכוון שככל שהשיער קצר יותר ככה פחות נשירה), הציעו לי לעבור למינוקסי עם פינסטרדייל 0.5 למריחה, בעבר לקחתי פרופסיה והרגשתי ירידה חדה בחשק המיני (אולי זה פסיכולוגי יותר) השאלה היא אם פינסטריידל במריחה עם מינוקסי 5 אחוז (ואולי יותר) יש אותו סיכון של תופעות לוואי? (אני חייב לציין שהטיפול הנ”ל מינוקסי+חומצה אזלאית עם שמפו של רוויטה התחלתי רק לפני חודש)

  בנוסף אני שוקל השתלה (בטורקיה) השאלה ניתן להשתיל על שתלים קיימים (שיער) דליל? בלי שיהיה עליהם נזק? תודה!

 13. admin says:

  נכתב על זה בתגובות. בגדול נטען שגם מריחה משפיעה, כלומר שחודר דרך העור. האם זה אותה רמת סיכון? אני לא חושב שיש מישהו שלגמרי יודע. דבר אחד בטוח, אין על זה כמעט מידע בפורומים אמריקאים, מי שכבר הולך על זה לוקח בבליעה.
  השתלה – משתילים באמת על זקיקי שיער קיימים “גמורים” כלומר לוקחים בחשבון שהורגים אותם בעצם ואם לא עליהם אז לידם מה שגם יחסל אותם בגלל שוק לוס, הרעיון שזה שיער שבכל מקרה זמנו קצוב והוא למעשה בדרך להפסיק לצמוח\קרחת (אבדן בגלל שוק לזקיק חלש ממילא שכבר נפגע מה-DHT. זה נובע משטפי הדם שנוצרים עם כל החיתוכים, שפוגעים בזרימת הדם לאיזור, זקיק חלש יפגע מזה באופן בלתי הפיך, לעומת חזק שלא יושפע, ואם כן אז זמנית בדרך כלל. שוק לוס יכול לקרות גם לזקיקים חזקים ובריאים, ולכן כמה חודשים או שבועות יכולות להווצר התקרחויות באיזור שנפגע מאספקת דם חלשה ודלקיות. על הנושא הזה אתה יכול למצוא המון מידע ברשת).
  תשקול השתלה טוב טוב, יש עם זה המון בעיות, וזה לא פותר את המשך ההתקרחות של שיער קיים.

 14. Ben3688 says:

  אדמין שלום , לפני התשובה שלי, אני חייב לציין שהפורום/בלוג fullhair הוא הפעיל ביותר מכל הפורומים הישראלים בנושאי התקרחות, ואני חייב לתת לך חן חן וחזק ואמץ (בנושאי שיער) על הפעילות ועל המענה לגולשים מבולבלים כמוני.
  אני חייב לציין שכבר תקופה ארוכה (במשך שנה) אני חוקר את עניין של השתלות , אני מבין שבהנחה שהשתלה מוצלחת (מעל 80 עד 90 אחוז קליטה של הזקיקים המושתלים), השערות המושתלים חסינים מהDHT גנטית, לגבי השיער הקיים , ידוע שהשתלה לא פותרת נשירה של שיער לפני השתלה, בגלל זה מנסים גם לאחר השתלה לשמר את שאר השיער פלוס את השיער המושתל , לגבי השוק לוס הבנתי לפי החיפוש שמחקר שעשיתי שלפני השתלה (בהנחה שאני שיעשה) לקחת חוסם DHT כמו למשל פרופסיה במשך חודש פלוס לפני השתלה וחודש אחרי בשביל להזין טוב יותר את הזקיקים החלשים בשביל להימנע משוק לוס , בלי קשר התעמקתי בנושא, והדברים החשובים הם שחשוב לבדוק את היסטוריה של התקרחות גברית של המשפחה שלך (אבא , אחים, דודים קרובים) בשביל לדעת בערך את התקדמות התקרחות שלך (בוודאי ששום דבר לא נותן אינדיקציה מדויקת להתקדמות התקרחות שלך) אבל ככה תדע יותר טוב יותר אם תצטרך לחזור לעוד השתלה (שזה משהו שצריך לדעת לפני שפונים להשתלה) בלי קשר השתלה גוררת השתלה נוספת בהרבה מקרים אין מה לעשות זה עניין של מזל ושימור השיער עם הפוטנציאלי לנשירה.

 15. admin says:

  נעשה סדר:
  1. השתלה מוצלחת זה 95% קליטה, המשתילים הטובים בעולם טוענים שזה מה שהם משיגים ונותנים אחריות (כלומר אם נקלט פחות הם מתקנים עם השתלה מתקנת על חשבונם). מי שלא נותן כזו אחריות – אין מה לחשוב בכיוון שלו.
  2. השיער המושתל לא סתם “חסין גנטית”. זה שיער מאזור אחורי הראש. בקטע מסויים שם, שנקרא גם האיזור הבטוח (כי יש אזורים שהם לא כאלה כלומר יכולים להתדלדל עם הגיל), יש שיער שלא ינשור, כי הגנטיקה שלו היא כזו. את השיער הזה מעבירים לאיזור קדמת הראש, הגנטיקה שלו לא משתנה, כי גנטיקה לא יכולה להשתנות.
  3. השיער המושתל שצמח אמור להשאר לתמיד, אבל שיער שמתוכנת גנטית לנשור מתי שהוא, אכן ינשור בעתיד (עוד 5 שנים או 15 וכו’). לכן המטרה לשמר כמה שיותר, לכן כל משתיל ימליץ לך על פרופסיה, שהיא הפתרון הכי חזק כמעט והיחיד שמאושר להתקרחות גברית טיפוסית. פרופסיה פועלת נגד ה-DHT, בעוד שמינוקסידיל לא, ולכן מינוקסידיל לא יוכל לעצור את ההתקרחות לבדו לטווח הארוך. הבעיה שגם פרופסיה מאבדת אפקטיביות עם השנים אצל רוב האנשים, אצל חלק היא בכלל לא אפקטיבית, בממוצע היא יעילה בשנים הראשונות לשימוש.
  4. שוק לוס לא קשור לפרופסיה. שוק לוס זה מנוח באנגלית, שאומר שיש לוס כלומר אבדן של שיער בגלל השוק שהזקיקים חוטפים בגלל ההליך הניתוחי שאומר הרבה שטפי דם, דלקתיות נלוות, נפיחות וכו’. זקיקים חזקים ובריאים יעברו את זה וגם אם שיער חזק נשר הוא יצמח חזרה. שיער מוחלש או כזה שבשלבי התקרחות מתקדמים עלול להגמר מזה. שוק לוס יכול להיות גם באיזור שממנו הוציאו שיער, מאחורי הראש, כי יש גם שם שטפי דם כי משם שולפים את הזקיקים להשתלה.
  5. תיקח פרופסיה חודש לפני וחודשיים אחרי לא עשית כלום. לראות תוצאות מפרופסיה זה חצי שנה לפחות, ויותר קרוב לשנה.
  6. ברוב המקרים תדרש לפחות השתלה אחת נוספת. למה? כי ההתקרחות תמשך באיזור הלא מושתל, או התוצאות לא ישביעו את רצונך. מקרה מוכר מאוד היא ההשתלה של ווין רוני ממנצ’סטר יונייטד, הוא עבר שתיים, הראשונה לא הספיקה והוא נראה דליל, בנוסף הוא המשיך להקריח בלי קשר לשיער המושתל, הוא עבר השתלה נוספת ומאז הוא נראה טבעי יותר.
  דבר אחרון – הרבה צעירים לא מסוגלים להבין או לא רוצים להבין, את המשמעות של השתלה, והשתלות, את הסיכונים ואת העובדה שיתכן שהם עושים טעות. צעירים לא מתעמקים, ולא חוקרים לפרטי פרטים, הם רוצים מהר עכשיו כמו אצל ההוא בתמונה. זה לא בהכרח עובד ככה במציאות, וכשזה לא אז זה לא נעים בכלל בלשון המעטה. צריך לזכור שזה ניתוח פלאסטי, והליך בלתי הפיך. מי שכבר כן הולך על זה אני רק מקווה בשבילו שהוא הבין את כל המשמעויות לעומק, חשב וחשב, למד היטב, הבין שהוא למעשה לוקח על עצמו עוד השתלות בעתיד, הבין שהוא עדיין ימשיך לטפל עם מינוקסידיל וכנראה גם פרופסיה, ולקח בחשבון המון פרטים נוספים. לדעתי האישית, רק גבר מעל גיל 30, שהבין את כל המשמעויות, שמתאים להשתלה (לא כולם מתאימים, ומשתיל מקצוען ידחה את מי שלא), ושכיוון ההתקרחות שלו ניתן לחיזוי בצורה סבירה, יכול להיות רלוונטי אצל משתיל מקצוען שנותן אחריות, אחד שיבנה תוכנית לטווח ארוך שכוללת גם את המשך הדרך של השתלות עתידיות, ולפי התוכנית יקבע את סוג ההשתלה הראשונה. למשל, השתלה כזו תהיה שמרנית יותר, כלומר קו שיער גבוה וצפיפות בינונית ולא גבוהה. יש המון פרטים קטנים שצריך לקחת בחשבון, מי שלא מסוגל לראות אותם לא רואה את כל התמונה, ובלי לראות את כל התמונה לדעתי לא ניתן לקבל החלטה מושכלת (החלטה אמוציונלית היא מתכון לאסון, לא עושים ניתוח פלאסטי מתוך לחץ או בגלל דחף).

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree