כיצד מתייחס ה-FDA למינוקסידיל בריכוז מעל 5%?

28 בOctober 2015 מאת: admin

באופן חד משמעי, ה-FDA יוצא נגד (וגם מזהיר משמפו שהחברה הפיצה שיש בו את החומר הפעיל בניזורל, וכן מזהיר מפני סכנות השימוש בחומצה אזאלית וSalicylic acid). מתייחס לחברה אמריקאית שהחליטה לחסל את פעילות המינוקיסידיל שלה לכאורה בהתנדבות, כנראה אחרי שקיבלה אזהרה מה-FDA והבינה את הרמז.

http://www.fda.gov/Safety/Recalls/ucm288505.htm

Use of these topical products containing 15% and 10% Minoxidil have not been shown to be safe, and could pose a risk to the general public due to the possibility of systemic absorption. Skin abrasions or irritations, such as psoriasis or sunburn, could increase the systemic absorption of topically administered Minoxidil. Minoxidil 15% and 10% could cause low blood pressure, heart palpitations and associated cardiac symptoms. Azelaic acid contained in the topical products could make the skin where it is applied more sensitive to sunburn. Ketoconazole contained in the shampoo product could cause hair discoloration and abnormal hair texture, removal of the curl from permanently waved hair, itching, rash, skin irritation and dry skin. Salicylic acid contained in the shampoo could cause mild, temporary burning, itching, irritation, or stinging.

כיום לא מייצרים מינוקסידיל עם חומצה אזאלית בארה”ב וכנראה גם לא ריכוזים מעל 5%, ה-FDA אוכף, אבל ניתן להזמין דרך האינטרנט ודרך אתרים אמריקאים, אפילו אמאזון ואיביי.

האמת? צודקים, מנסיון, למינוקסידיל 15% תופעות לוואי לא נעימות בכלל, מי שבוחר להשתמש – על אחריותו בלבד, וצריך לקחת בחשבון גם את ההזהרות לגבי שאר המרכיבים.

מה זה אומר? שתרופות שלא באישור FDA יבואו ברוב המקרים עם מחיר שלא חשבת עליו אולי, שלא לקחת בחשבון, כי זה נראה legit – נמכר חופשי באינטרנט ומתייחסים אליו כאל דבר מובן מאליו. זה משאיר אותנו רק עם תרופה טופיקלית אחת מאושרת – מינוקסידיל 5% (ה-FDA לא מאשר שילוב עם חומצה אזאלית).

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: מינוקסידיל
תגיות: ,

תגובות

2 תגוובת על ”כיצד מתייחס ה-FDA למינוקסידיל בריכוז מעל 5%?“
 1. tom says:

  הי
  ראיתי שהאתר של xandrox למעלה
  http://www.xandrox.com/brands/RAPID-INC..html
  האם זה אותו יצרן, איפה זה מיוצר? האם נראה לכם שבטוח לקנות שם מינוקסידיל 5% עם Azelaic acid?
  איך זה מגיע לארץ בתור תרופה, איך זה עובר מכס?
  יש גם את זה:
  https://www.minoxidilmax.com/dualgen-5-no-pg

  מישהו ניסה ויכול להמליץ?
  אולי יש אופציה לקנות משחה נגד אקנה עם azelic acid ופשוט למרוח עצמאית?

 2. admin says:

  המכס לא מתעסק עם זה, השולח כותב על זה שמפו או משהו בסגנון וזה עובר, האם יעבור תמיד ולנצח? אין אחריות על כלום ואין לדעת. זו לא תרופת מרשם, אלא תרופה ללא מרשם גם בארץ, אתה יכול להזמין מחו”ל כאלה דברים, והם נמכרים באיביי חופשי, לדוגמא משחות נגד זיהומים ופטריות ושמפו ניזורל.
  יש המון יצרני מינוקסידיל 15% עם אזאלית, כולל באיביי. מינוקסידילמקס טובים קניתי מהם כמה פעמים, אבל ה-15% בעייתי לדעתי חודר לדם ומשפיע לרעה על הגוף, מסוכן, ניסיתי והפסקתי. חומצה אזאלית טופיקלית.. לא יודע אם עוזר וכמה, מה שבטוח רע מאוד אם אתה מתכוון להסתובב בשמש, כי החומר מבהיר את העור.
  יש משחות נגד אקנה שהחומר הפעיל זה חומצה אזאלית, לא ניסיתי, ושוב לא ברור מה האפקט, יש לקחת בחשבון את ההשפעה לאורך זמן על העור.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree