השתלות שיער כושלות אצל הרופאים הטובים ביותר

11 בJuly 2015 מאת: admin

האינטרנט מלא בסיפורי הצלחה של השתלות שיער.

בפורומים, ביוטיוב, באתרים של הקליניקות. אתה מביט בהשתאות, איך מקריח הפך לבעל שיער כמעט מושלם, וגם בנורוודים המתקדמים שכיסו רק חלק ולא נותר להם מה להשתיל בקודקוד אז הם נראים מקריחים אבל במצב טוב יותר ממקודם. יש השתלות שנראות פנטסטי, אבל כמו בכל תעשיית היופי, האסטטיקה והניתוחים הפלאסטיים, יש גם כשלונות ואותם לא מראים, זה מזיק לקליניקה, זה פוגע בשם של הרופא, זה רע לעסק, וזה עסק לכל דבר.

כתבתי פה בעבר על המשתילים המובילים בעולם, וכללתי בהם שניים, האחד דר’ RAHAL והשני Feriduni שאם אני הייתי צריך לבחור הייתי הולך אליו (ואני לא מתכוון לעשות השתלה בגלגול הזה).

אז גם אצלם יש כשלונות. הכשלונות לא מתפרסמים על ידי הקליניקה, היא מראה רק הצלחות. הכשלונות מפורסמים על ידי הלקוח שאצלו זה קרה. יתכן שרק מעט מפרסמים, הם חוששים ותלויים למעשה בקליניקה שעשתה להם כל זמן שהם ממתינים לפתרון מאותה קליניקה. לקוח כזה יחשוש לצאת בפומבי נגד הרופא והקליניקה אם הוא עדיין מקווה שהם יעזרו לו.

אז הנה שני מקרים, עם תמונות, לכשלונות (הזקיקים לא נקלטו ברובם):

כשלון אצל RAHAL ב-FUT –

http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/175980-failed-hair-transplant-dr-rahal.html

כשלון אצל Feriduni ב-FUE:

http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/179300-dr-feriduni-9-month-update-2200-fue.html

בשני המקרים, הלקוח מציג את הסיפור שלו, מצרף תמונות, ומקבל פידבקים מגולשים. בשני המקרים הקליניקה יוצרת קשר עם הלקוח (מדווח כחלק מהשרשור כתגובה של הקליניקה או עדכון של המטופל) ומציעה לו תיקון חינם. בשני המקרים אלו רופאים שנותנים אחריות לתוצאות אבל הפגיעה במטופל רצינית, הוא חושש לחזור למקום שכשל להשיג תוצאות. חשוב לעבור על השרשורים הללו בפורום כדי להבין את הצד האפל של ההשתלות, סיבוכים ובעיות שלא יראו לכם במקומות אחרים אלא רק בפורומים אובקייטיבים. היתרון הוא שרופא שמקבל כזה פידבק יפעל, כי השרשור לא יורד, הוא נשאר ומהווה תמרור אזהרה, תמריץ לרופא להביא לתוצאה חיובית של הפרשה.

חשוב מאוד למי שרוצה להבין איך עובדת התעשיה הזו לחפור היטב בפורומים כאלה, ולחפש את האמת, גם הפחות יפה, חשוב להבין את הסיכונים.

למשל – חשוב לדעת שהשתלה אינה רק בחירה של רופא, אלא שהצוות אולי חשוב באותה מידה. הצוות כולל “טכנאים” שהם האנשים שמוציאים את הזקיקים, ב-FUT מפרידים אותם, שמים אותם במיכלים מיוחדים על מצע מיוחד, ואז משתילים לתוך החור שחורר המנתח. הרופא עושה את העבודה הניתוחית שכוללת חיתוך וחירור, תפירה וכו’ אבל הצוות עושה את השאר ועבודה לא מוצלחת של הצוות עלולה להחריב את התוצאות (במרבית המקרים הרופא גם לא נוכח רוב הזמן, שבו הטכנאים עובדים אלא מגיע מדי פעם לבדוק שהכל כשורה, סוג של פיקוח שהכל מתבצע כמו שצריך, הוא גם יגיע בשלב הסופי לעשות התאמות אחרונות בעצמו, אבל הוא לא לא נמצא לאורך כל ההשתלה). אתה מכיר את הרופא – אבל אתה לא יודע כמעט כלום על הצוות, למשל לך תדע אם אחד הטכנאים חדש ולא כל כך מיומן, והוא עובד דווקא בהשתלה שלך, ולא מחר בהשתלה של אחר. לצוות חשיבות עצומה, לאיכות המכשור, לזמן שבין הוצאת הזקיקים לבין הכנסתם וכו’, והרבה אנשים בכלל לא חושבים על זה. אפילו מרפאה טובה עם רופא מוכר מעסיקה עוד רופאים, ואתה עלול לגלות לפתע שבאת למרפאה של רופא X אבל מי שעושה לך את החלק הניתוחי זה בכלל רופא אחר שעובד תחתיו, מתמחה אצלו וכו’ וזה קיים בלא מעט קליניקות (או שהרופא המפורסם מתחיל, ומישהו אחר ממשיך).

הפרטים הקטנים לכאורה יכולים להיות מאוד מהותיים ולקבוע למעשה את התוצאה, לכן כדאי לעשות מחקר מעמיק לפני החלטה, ולא להיות קל דעת. זה שאתה רואה תמונות לפני אחרי מדהימות לא אומר בהכרח שגם אתה תזכה לאותה תוצאה, אסור לשכוח שהתוצאות הטובות מוצגות לצרכי קידום הקליניקה, והפחות טובות לא מוצגות, אלא פשוט מוסתרות, וחשוב מאוד לחפש דווקא אותן כדי לקבל מושג ברור יותר לגבי הסכנות. זה קורה גם אצל הרופאים עם השמות הכי ידועים כיום, אין אפס תקלות, וכשזה נוגע לך ואתה מבין את זה, פתאום כל העניין מקבל פרופורציות אחרות, ריאליות ורציונליות יותר, במקום אמוציולניות, ולפעול לפי אמוציות – זה הכי גרוע ומועד לפורענות.

ועדיין, אותם שמות הם מהמובילים בעולם כיום, ואם כבר לעשות, אחרי מחקר מעמיק, אז רק בחו”ל ורק אצל הטובים ביותר. מיהם? בשביל זה צריך לעשות מחקר מעמיק בפורומים ובאתרים הרלוונטים, הטופ זו רשימה לא ארוכה, ואסור לשכוח שגם אצלם לא תמיד קורים ניסים.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: השתלת שיער
תגיות: , ,

תגובות

20 תגוובת על ”השתלות שיער כושלות אצל הרופאים הטובים ביותר“
 1. דניאל says:

  מאוד מסכים איתך, טוב שאתה מזהיר.
  כידוע אני ביצעתי אצל ד”ר גינזבורג השתלה שמצבי היה מדהים, שיער מלא ויפה ( בימים שתמיד הדביקו לי כינויים של מפורסמים עם רעמות שיער שופעות), רק מעט נסיגה – למרות זאת עשה לי השתלה – והיום המצב שלי נוראי עם קו שיער לא טבעי מלא בקבוצות של שתלים בכל זקיק. השיער המושתל לא מעורבב טוב עם השיער שלי ויש ממש שקע. הגעתי למצבי חרדות, דכאונות בעקבות תוצאות ההשתלה – שהיו כביכול יפות לשנה גג שנתיים הראשונות בהם היה לי הרבה שיער טבעי שהסתיר, אך מההתחלה ראיתי את הנולד וההשתלה הייתה מזעזעת והוא ידע את זה ותקף אותי כשבאתי עם טענות והוכחות למה שהוא עשה לי לעומת מה שהבטיח.
  עכשיו אני צריך לחיות עם זה ועם הזמן שעובר צריך להחליט מה לעשות מכיוון שמצבי מדרדר – אולי עוד השתלה לתקן? מאוד מפחיד וגם שכולם ירא את התהליך. אני עובד בתחום החינוך מה שגורם ליותר פחדים שיראו מה יחשבו מה יגידו. חשבתי על תוספת שיער ולאחר בירורים זה ירד מהפרק כי השתלים עבים ובתוך זקיק הוא השתיל כמה ולכן התוספת תיפול תוך כמה ימים – היה קשה לשמוע.
  תשקלו היטב את ההשתלה – במיוחד אלו שיש להם לא מעט שיער או צעירים שרוצים השתלה בקו השיער / מפרצים.

 2. admin says:

  המובילים יודעים לתקן ולעשות עבודה טובה, תחום תיקוני ההשתלות הוא ידוע, בכלל ריבוי הכשלונות, באנגלית זה נקרא לפעמים HT repair
  אתה יכול לקרוא את פוסטי האורח של רוי, הוא עצמו נדרש לתיקונים.

 3. אבי says:

  באיזה שיטה ביצעת את ההשתלה ומתי ראית תוצאות
  אני עשיתי אצל ד”ר גינסבורג לפני שבועיים.

 4. אבי says:

  השתלתי בחלק הקידמי 1800 שתלים 560 580 בעלי זקיקים 1 ו 2 יתר הזקיקים בעלי 3,4.
  האם אני צריך לחשוש?
  לגבי עוד השתלות לקחתי בחשבון שניתן להוציא מהראש שלי עד 6 אלף שתלים לפי דבריו
  והאם זה תופס באמת לכל החיים?

 5. מוטי says:

  לא מבין מדוע לדוגמה אומנים ישראלים הולכים עם תוספות שיער ולא מבצעים השתלה .

 6. admin says:

  1. כי הם לא רוצים, זה ניתוח פלאסטי עם סיכונים והשלכות
  2. כי הם לא יכולים – צריך אלפי זקיקים ברוב המקרים, ומי שמקריח מאוד אין לו מספיק לכסות את הקרחת

 7. אביב says:

  היי אבי אני מתעניין בהשתלת שיער אצל גינזבורג ואחרי החוות דעת שלך קצת ירד לי אתה יכול לתת לי את המייל שלך כדי שאוכל לשאול אותך על התהליך?
  זה חשוב לי מאוד בטח ובטח שדר גינזבורג מציג אתה עצמו כאחד מהמשתילים הטובים ביותר

 8. אבי says:

  תשמע יש כאן אנשיםסופר מקצועיים שהם מבינים יותר מימני אני הלכתי בדרך של השתלה בארץ כי לא הבנתי את התהליך לעומק ויש סיכוי גם שלא אראה תוצאות כפי שאני מדמיין . אבל גם אם לא, אני השתלתי כמות לא רצינית של שיער ככה שאולי אני במצב שאעשה שוב והפעם בחו”ל. (גם לא נגרם נזק כי זה בשיטת FUE וכל הסובבים אותי אומרים שאין לי סימנים בכלל) לכן עדיף לך להתייעץ עם מומחים בתחום שהם כאן שהם מבינים ברמה שאני נותן להם כבוד

 9. ליאור - Dr.Rahal says:

  אשמח להגיב בתור הנציג הישראלי של דוקטור RAHAL. כמובן שברוח טובה:)

  קודם כל אין לי שום בעיה שעולה פוסט כזה, זה בסדר גמור להציג ולדבר על מקרים לא מוצלחים.

  כמו בכל תחום קוסמטי, בין אם זה שאיבת שומן, ניתוחי אף או השתלות שיער אין כזה דבר 100% הצלחה. לפני כל השתלה כל מטופל חותם על מסמך שהוא מבין את זה ומודע לכך.
  גם לדב קליין בארץ שנחשב מספר 1 יש ניתוחים לא מוצלחים.

  לעולם לא אטען ש-100% מההשתלות מוצלחות. ולעיתים נדירות(אחוזים מאוד בודדים ואולי אחוז אחד ופחות אצל RAHAL ) קורים מקרים שההשתלה לא צומחת באופן מלא.
  אני יכול להבטיח שדוקטור RAHAL תמיד יחפש פתרון לאותם מקרים ויבצע השתלות נוספות בחינם ואף יטיס את המטופל על חשבונו.

  אם מבחינה סטטיסטית הסיכוי להשתלה לא מוצלחת אצל RAHAL נמוכה משמעותית מרוב המרפאות האחרות? בהחלט כן.
  אם ה-TOP 100 השתלות של RAHAL מוצלחות ומרשימות יותר מרוב המרפאות האחרות? בהחלט כן.

  בסופו של דבר הולכים לרופא שעשוי לתת את התוצאה הטובה ביותר. אבל תמיד צריך לזכור שאין 100% ולעיתים הפיזיולוגיה של המטופל בעייתית ואין לזה שום קשר לטיב ההשתלה. רופא בטופ העולמי גם ידאג לבצע תיקון השתלה בחינם. בעוד מרפאות אחרות “ימרחו” אתכם..

  חשוב לציין שאת “הטריקים” שציינת פה בהחלט לא תמצאו אצל RAHAL,
  אף רופא אחר לא יבצע את ההשתלה בהפתעה, כל הצוות עובד אצלו שנים רבות, ובראשו מייק האח הראשי שעובד אצלו הרבה מאוד שנים.

 10. אבי says:

  מאיזה מדינה הוא? וכמה כסף הוא לוקח לשתל?

 11. admin says:

  אבי, שמעת על גוגל? תכתוב את השם יעלה לך מיד האתר שלו וכל המידע. הוא קנדי ואין מחיר לשתל, הוא קובע מחיר לפי כמות שתלים, נניח תשלח לו תמונות, תקבל סוג של הערכה לגבי כמה צריך ומה המחיר, ואז תחלק סכום בכמות. הוא לא זול, זה בטוח.

 12. מוטי says:

  האם משהו מכיר אדם שהייתה לו קרחת גדולה ועשה השתלה מוצלחת ?

 13. סמי says:

  היי לכולם , ראיתי אתמול משהו שעיצבן אותי מאוד , ברצוני לשתף ולהזהיר את גולשי האתר. תוך גלישה שגרתית בפייסבוק עלתה לי תמונה של טיפול נגד נשירה של חברת הייר סנטר . לא יודע למה אבל התמונה של הלפני ואחרי היתה מוכרת לי … לקח לי דקה להבין שהחוצפנים האלה שמו תמונה של לפני ואחרי של מישהו שעשה השתלת שיער אצל ד”ר בולטון בארה”ב . הם פשוט גנבו תמונות של לפני ואחרי מאתר השתלות שיער בחו”ל תוך שהם מספרים שהבלורית צמחה בגלל הטיפול המוצלח בהייר סנטר . את המסקנות אני מציע לכם להסיק לבד … מצרף לינקים להוכחות …
  https://www.youtube.com/watch?v=zdyTkIadqNo – דר בולטון

  כנסו לעמוד של הייר סנטר בפייסבוק ותראו את אותו בחור אמריקאי עובר” טיפול בהייר סנטר” (:

 14. admin says:

  הם העלו לעמוד בפייסבוק פוסט ב-21.2.16 עם תמונות של הבחור של דר’ בולטון מהסרטון (בזמן 15:43 רואים בדיוק, אבל את התמונות עצמן לקחו מהאתר שלו). נעשתה עבודת פוטושופ קלה. לדעתי הם עושים טעות קשה כי אם אותו בולטון יגלה ויחליט לתבוע אותם הם בבעיה, אלא אם כן הם קיבלו ממנו אישור להציג את התמונות לצרכי שיווק, מה שלא נשמע כל כך הגיוני אבל לך תדע, בכל מקרה אלו לא תוצאות שלהם, אלא של בולטון.
  התמונות לקוחות מהאתר של בולטון, כל התמונות של הבחור ב: http://www.greathairtransplants.com/hair_transplant_stages.html
  והתמונות שהם שמו מופיעות במקבץ בתחתית העמוד מצד שמאל.

 15. Admin says:

  שלום מישהו שמע אולי על דר tejinder bhatti שנמצא בהודו

 16. admin says:

  כלול ברשימת הרופאים/קליניקות המומלצות של SPEX
  http://spexhair.com/recommended-clinics/
  צריך לקחת בחשבון שאת אלו שהוא ממליץ עליהם הוא גם מייצג, כלומר ממליץ על אלו שמשלמים לו

 17. 88lateralus says:

  אהלן חברים,

  אני רוצה לנסות לכתוב פה בקצרה על סיפור איבוד השיער שלי ולבסוף על ההמלצה החמה שלי לדר. ביזנגה בבלגיה.

  הסיבה בכלל שאני כותב את זה היא כי לי היה חסר המון חומר בעברית באינטרנט לגבי חוויות של ישראלים שעברו השתלת שיער ובמקום כלשהו האתר הזה מילא את הרגשת החסר.

  אז ככה:

  התחלתי להקריח במפרצים כבר בגיל 17 והדרך לכמעט Norwad 5 הייתה בערך עשר שנים. שנאתי את השיער שלי מאוד וקנאתי בכל מי שהשיער שלו היה בריא ומלא. אני יכול לומר בוודאות
  שחשבתי על השיער שלי לאורך כל רגע ביום, שנאתי ששואלים אותי משהו שקשור אליו ושנאתי שמעירים לי בעניין.

  בגיל 26 התחלתי לקרוא קצת על השתלות שיער. התחלתי גם להשתמש בטופיק מכיוון שרופא מנתח בארץ אמר לי שאני עדיין לא מוכן להשתלה והציע לי להשתמש בטופיק כפתרון זמני.
  שנתיים של סבל עם המוצר הזה אבל הוא עשה את עבודתו.

  בגיל 28 התחלתי להכנס לעומק של השתלות השיער, עברתי על כל חומר אפשרי – מערכי ויקפדיה בסיסיים ועד סרטוני יוטיוב.. למדתי כל מה שיכולתי על הניתוח
  ולאחר שהחלטתי שאני רוצה FUE, התחלתי לחפש את הרופא המתאים.

  אני חייב לציין בשלב זה שלא הכרתי אף אדם שעבר השתלת שיער, מעולם לא ראיתי מישהו כזה ובעיקר הנושא של שיער אצלי מאוד טאבו והרגשתי שאני יוצא בלית ברירה במסע הזה לבד לגמרי.

  התחלתי לראות פתאום המון סיפורי זוועות, אנשים שההשתלה שלהם לא הייתה מוצלחת והם מתחרטים על הרופא שהם בחרו, בין אם זה בארץ או במרפאות בחו”ל.
  התחלתי לעבור על כל הרופאים המפורסמים בעולם וחיפשתי גם סיפורי זוועות גם ביקורות חיוביות וגם תמונות וסרטוני יוטיוב של לפני ואחרי… הצטמצתי לרשימה כלשהי ומפה התחלתי לסנן לפי מרחק ומחיר.

  החלטתי לפנות לדר. ביזנגה בבלגיה. הוא לאחר התכתבות קצרה במייל התקשר אלי בשיחת וואטסאפ, הסביר לי שהוא לא יכול לנתח אותי ללא פגישת יעוץ ראשונית איתו, דבר שמצד אחד
  הרגיש לי מיותר ומצד שני הרגיש לי מאוד מקצועי מאחר והוא היה יכול להסכים ולשפר את הסיכויים שפשוט אסגור איתו ניתוח.

  נסעתי לגיחה של לילה בבלגיה (כן עלה איזה 1200 שקל – אפשר גם בכיף לסגור את זה ביום אחד בלי לילה ולצאת בנזק של 800).
  בשבילי זה הרגיש כמו לפגוש סלב… 8 חודשים אני חוקר וקורא בין היתר גם עליו ופתאום נפגשים. הבנתי מהר מאוד שיושב מולי בן אדם מדהים ומקצועי.
  הוא בדק אותי והסכים ל3000 זקיקים בשיטת FUE.

  חשבתי על זה עוד מספר שבועות ויצאנו לדרך, מלאתי את הטפסים – עשיתי העברה בין לאומית של מקדמה כלשהי וקבענו תאריך.

  התאריך הגיע והגעתי שוב לבריסל יחד עם בת זוגתי, המלון נמצא במרחק 100 מטר מהקליניקה, מלון שמורגל לחלוטין לראות אורחים במהלך ניתוח.

  הניתוח ארך יומיים שלמים, מ10 בבוקר עד 7 בערב עם הפסקה לארוחת צהריים. דר. ביזנגה מבצע את כל הפרוצדורת הניתוחיות: חירור מסביב לזקיקים הנתרמים, וחירור הקרקפת.
  את שני התהליכים הנותרים – הוצאת הזקיקים והכנסת הזקיקים – מבצעים לחילופין שני זוגות של אחים\אחיות מקצועיים ביותר עם המון ותק וניסיון, דר. ביזנגה מגיע לבדיקות שיגרתיות
  של עבודתם אבל זה ניכר שהוא לא צריך להתערב כמעט וזה נותן תחושה טובה.

  סיימנו את הניתוח, קיבלתי הוראות לטיפולים הביתיים שכוללים חפיפות, קרמים וכו’. ולמחרת בבוקר קפצתי לביקור קצר בקליניקה להורדת התחבושות, ניקיון ובדיקת תקינות.

  תראו – הימים ארוכים, זריקות ההרדמה לא נעימות כ”כ והשינה בלילות הראשונים קצת מעיקה אבל אם קראתם עד לפה בפוסט הזה כנראה שזה לא שיקול לעומת שנים של סבל פסיכולוגי.

  חשוב לי להגיד שניתוח הזה הוא לא משחק ילדים, זה ניתוח מורכב מאוד שמצריך מהמנתח כמה תכונות ובינהן: רמת מקצועיות רפואית גבוה, יכולת ניהול קליניקה ברמה גבוה, סבלנות אדירה ויכולות אומנותיות
  שיאפשרו לתוצאות להראות טבעיות ולניתוח להיות בלתי גלוי. לדעתי אין בארץ מנתח כזה וגם לא ברדיוס טיסה קרוב יחסית.

  רק תעלו בדמיון שלכם את המשך החיים שלכם כאשר הרופא שלכם לא נחן באחת מהתכונות הללו.

  אם אתם שוקלים השתלת שיער לדעתי הוספה של 10-15 אלף ש”ח מעל המחיר בישראל או בקרבתה, הוא מהלך זניח במונחים של חיים שלמים ותחושת שלמות עם התוצאות.
  אם אין לכם את האפשרות הזו לדעתי כדאי לכם לחכות עד שיהיה לכם ואם לא לדעתי תשקלו לא לעשות בכלל.

  מקווה שעברתי על הכל ושעזרתי למישהו. אם מישהו רוצה לשאול שאלות, לשוחח איתי בטלפון או אם מישהו אפילו מרגיש שהוא רוצה להפגש,
  צרו איתי קשר בחשבון הפיקטיבי: [b]88lateralus@gmail.com[/b] ואחזור אליכם כבר.

  אני יודע לפחות שאני הייתי שמח אם היה לי מישהו כזה להתייעץ איתו…

  בהצלחה.

 18. admin says:

  לא כתבת באיזה שנה זה היה, כלומר כמה שנים חלפו מאז.
  ישנה רשימה של רופאים וקליניקות טובות, ולא חסרות, שווה לעשות מחקר רציני ומעמיק בעניין.
  ביזנגה מוכר כבר שנים, אבל זה לא אומר שיש לו איזה יתרון מהותי על אחרים.
  כיום, ככל שהקליניקה מציגה תיק עבודות רחב וטוב יותר, עם שקיפות מלאה, לדעתי זה סימן ליכולות. מי שלא מסוגל להציג תיק כזה שמתעדכן באופן שוטף ושקיפות מלאה – לברוח כמו מאש.
  ביזנגה במקור התחיל את הקריירה שלו ב-HDC קפריסין.
  היתרון של HDC הוא כמות הישראלים שעשו שם, אתה רואה באתר בעברית ואפשר ליצור איתם קשר לכן מה שאתה כותב קצת חשוד לי ואני מקווה שאתה לא מקדם את ביזנגה, לא שזו בעיה, פשוט אם כן אז זה עניין של גילוי נאות.
  טיפ קטן – בעקבות מה שכתבת נכנסתי לאתר הלא ישראלי שלהם, ויש שם בעמוד הבית קישור לסרטון של בחור ישראלי בשם רוי, שאינו רוי מהפוסט אורח שבבלוג שלי מלפני כמה שנים, אלא סרטון חדש לגמרי של רוי בן 29 מתל אביב וכמו שאתה מבין אם הם שמים סיפור של בחור ישראלי באתר הראשי שלהם (הלא ישראלי) זה אומר משהו. לא חסר עם מי להתייעץ בקיצור.
  לעניין מחיר, המחירים הם נגזרת של איזור גאוגרפי. מערב אירופה יקרה יותר מטורקיה וקפריסין, וארה”ב יכולה להיות יקרה משניהם, זה גם תלוי אצל מי עושים. יש בעלי שם שלוקחים יותר אבל לא בטוח שנותנים יותר.
  אני בכל מקרה נגד לעשות, זה בעיקר קטע של צעירים שרוצים להראות טוב ולא מבינים את ההשלכות ארוכות הטווח, ושהם עלולים להראות כמו בדיחה בעתיד כשהשיער הלא מושתל ינשור. מי שכבר הולך על זה שיעשה מחקר רציני ומעמיק וישאל את כל השאלות הקשות בראיה של איך אני אראה עוד 5,10,20,30 שנה, ולא רק עוד שנה שנתיים.

 19. אבי says:

  זה יותר מתאים למי שרמת ההתקרחות שלו היא סופית ולא יתקרח יותר והאיזור התורם שלו עשיר והחלק שצריך לכסות (הקירח) לא גדול במיוחד

 20. admin says:

  אין דבר כזה שרמת ההתקרחות שלו סופית. רוב הסיכויים שהרמה הנוכחית אינה סופית, ואתה תמשיך להקריח עם השנים. מה שכן אפשר לנסות לחזות אותה לפי מאפיינים משפחתיים, כלומר סיכוי סביר שתגיע לרמה של בן משפחה קרוב עם הזמן. מה שזה אומר שזה יכול להיות יותר “מתאים” למי שמניח שיגיע לרמה סופית של 4, ולא לרמה סופית של נורווד 6. מי שצופה שיגיע לנורווד מתקדם השתלה עבורו היא טעות כי הוא יראה כמו בדיחה בסופו של דבר עם כיפה קרחת ענקית מאחורה שלא ניתן לכסות. כמובן שניתן לעשות השתלה דלילה יותר אבל התוצאה תהיה לא טובה (כמו של ברלוסקוני שהיה רוה”מ איטליה). גם כשמספרים לכם שניתן להשתיל מעל 5000 זקיקים ב-FUE כשהאיזור התורם עשיר, עדיין המשמעות היא להרוס את האיזור התורם שיהפוך לדליל ואכול, כלומר אין סיכוי יותר ללכת עם קצר מאחור וגם עם ארוך זה יכול להראות גרוע ואכול (שלא לדבר על סיבוכים אחרים כמו שוק לוס באיזור התורם). אם אתה חושב שתגיע לנורווד 6 – רד מהרעיון. מי שעדיין מוכן ללכת עד הסוף צריך לקחת בחשבון גישות יותר אגרסיביות כמו השתלת שיער גוף, לקיחה מהזקן וכו ועדיין התוצאה עלולה להראות לא טבעית.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree