השתלות שיער – הטוב, הרע והמכוער

26 בJuly 2015 מאת: admin

הטוב – רופא מהטופ העולמי, מחו”ל, עם קליניקה מתקדמת, צוות ותיק ומנוסה, שמציג שקיפות ומתחייב לאחריות לתוצאות בכתב. שיכול להוכיח הצלחות, יפנה אותך למושתלים שתוכל לראות בעצמך תוצאות אמיתיות על אנשים אמיתיים. שיתן לך ייעוץ חינם, שירד לפרטים ויענה על כל שאלה, ולא משנה כמה היא נטחנה קודם. שיש לו תמונות וסרטוני יוטיוב והתוצאות שלו מתפרסמות בשוטף כל הזמן בפורומים רלוונטים, שיש עליו המלצות רבות בפורומים של מטופלים, שכשלונות או בעיות גם מקבלים ביטוי בפורומים והם מועטים מאוד, שיסביר על הסכנות, הבעיות, החסרונות וכל מה שיכול לא ללכת כמו שצריך. שיגיד לך שאתה לא מתאים להשתלה אם זה המצב, שאתה צעיר מדי, שהוא לא מוכן לקבל אותך מסיבות שונות. שיבנה איתך תוכנית לעתיד שמבוססת על סוג וקצב ההתקחות הצפוי שלך. שיסביר לך למה FUT זה רע (וזה רע), ואם FUT אז למה ואת כל הסכנות (ויש לא מעט, כולל עצביות), ומה הבעיות שיכולות להווצר עם FUE. אחד שלא להוט אחרי הכסף שלך, אלא מקצוען פרפקציוניסט. אחד שנוכח בזמן הניתוח ולא נעלם, ואם הולך אז גם חוזר ונמצא בקליניקה, שלא עובד על פציינט אחד ביום, שיעבוד על הראש שלך גם יומיים אם זה FUE של מעל 1500 זקיקים, שנותן תמיכה גם בסיום התהליך, שעוקב אחרי התוצאות שלו ורוצה לדעת מה איתך, שיזמין אותך חינם לתיקון אם משהו התפקשש, שמודה באי הצלחות, ומוכן להציג גם מקרים כאלה, שאצלו האמינות היא מעל לכל.

הרע – המונע על ידי בצע כסף. ימכור לך אשליות, ישקיע בעיקר בשיווק, יושיב אותך מול עובד שלו שידבר איתך וינסה למכור לך חלום, שלא נותן אחריות לתוצאות, שאין לו סרטונים ותמונות ביוטיוב, שיש לו אתר אינטרנט ישן ולא מושקע עם תמונות קטנות של לפני אחרי, והוא לא מופיע בפורומים של השתלות בחו”ל, שיש לו איזה שני ממליצים שעברו השתלות “טובות” שהוא מפנה אליהם את כל מי שמגיע אליו, שמעדיף להסביר כמה שפחות, שמקבל כל אחד, שימרח אותך, שלא עושה את העבודה בעצמו ואתה תגלה את זה כשתגיע (זה רופא אחר שעובד אצלו), לא מקצועי שישאיר אותך עם צלקות לכל החיים בלי שבכלל ידעת שזה אפשרי, שיתחמק ממך אחרי ובעצם לא רוצה לשמוע ממך יותר, שיחתים אותך על טופסי ויתור שונים ומשונים עם אותיות קטנות שאתה מתעצל לקרוא, שמחפף אותך ביעוץ וגם דורש כסף על ייעוץ (שמתקזז מסכום ההשתלה), שאין לך מושג מי הצוות שלו והוא גם לא מוכן לדבר על זה, שמשחק אותה נחמד אבל הוא כבר מחכה שתעוף לו מהעיניים כי יש עוד פראייר בתור, שהתוצאות משאירות אותך עם טעם מר ותחושת חמיצות שעשית טעות שצריך לתקן. שלוקח אותך בבוקר ופציינט נוסף אחר הצהריים, שינסה לשכנע אותך לעשות FUT כי הוא מתעצל לעשות FUE (וגם לא טוב ב-FUE).

המכוער – שיעשה עליך מניפולציות, ישחק אותה הכי מקצוען, יפציץ אותך עם המלצות והכל כדי שתסיר את המגננות שלך ותשכח מהסכנות, יתן לך ייעוץ מקצועי אבל יחפף עם ההסבר על הסכנות, שישחק אותה עסוק ויגביל את זמן היעוץ, שלא יהיה מוכן לתת אחריות על תוצאה בכתב וימרח אותך אם תשאל למה, שיציע לך FUT באותה נשימה של FUE, שינסה לשכנע אותך לעשות FUT בלי להסביר באותה נשימה על הסכנות, שרוב ההשתלות שהוא עושה הן FUT, אבל הוא עושה גם FUE (בעיית התמקצעות ב-FUE) שיסתיר את הכשלונות שלו ושל הקליניקה, שיעלם אחרי, שרוב ההשתלה הוא לא נמצא שזה כבר מורגש, שיש עליו חוות דעת סותרות בפורומים, שמוכן לקבל גם צעירים מדי, שלא בונה לך תוכנית לעתיד ולא מתייחס לקצב ההתקרחות (כי העסק לא יגמר לרוב בהשתלה אחת), זה שיש פער בין התדמית שהוא מנסה לייצר כלפי חוץ למציאות, זה שאתה לא באמת מעניין אותו לטווח ארוך, אבל הוא לא יתנגד לקבל אותך לעוד סיבוב, שהתוצאות לא נראות מספיק טוב ויש פער בין מה שהבטיח למה שיצא, זה שאתה מרגיש שאתה צריך לרדוף אחריו, כשבעצם יכולת לחסוך את כל הכאב ראש עם מישהו טוב יותר. סוג של מכוער אבל משודרג.

מי שבחר בדרך הזו, דרך לא פשוטה עם סיכונים (ולכן אני לא אלך בה, עדיף לדעתי לטפל או/ו גלאח) אני מציע לו ללכת רק לטוב. יש לא מעט אנשים שמסיבות שונות שרובן נובע מעצלות, בערות, ואפילו טיפשות (ואני כולל בזה בעיית תקציב, לא מעט ילכו לזול יותר, ולא לפי איכות) הולכים לרע ולמכוער, כשהם מבינים את הטעות כבר מאוחר מדי. הטובים לא רבים אבל מוכרים היטב, ושאני כותב טובים – זה לא רק הרופא, זה הרופא והקליניקה, כלומר גם שאר הצוות, פרוטוקול העבודה שלהם (עד לרמת כמה זמן עבר בין הוצאת הזקיק להשתלתו, מה קורה שאיש צוות מסויים חולה וכו’), וכמובן – אחריות לתוצאות בכתב, מי שלא נותן – הוא לא טוב, מי שלא טוב – זה ממש פשוט, להתרחק כמו מאש. בין הטובים לפעמים קשה לבחור, אבל זו כבר רמה אחרת של החלטה, מגיעים אליה אחרי הבנה, מחקר וסינון רציני.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: השתלת שיער
תגיות: , ,

תגובות

39 תגוובת על ”השתלות שיער – הטוב, הרע והמכוער“
 1. קובקוב says:

  על איזה רופא אתה ממליץ להשתלה? דר ראחל מקנדה?
  ומה דעתך על טורקיה וקפריסין (HDC)?

 2. admin says:

  מאיפה אתה מבין שאני ממליץ על השתלה? להיפך – אני ממליץ לעצמי לא לעשות וכתבתי בלי סוף למה.
  יש קליניקות ורופאים שנחשבים לטובים בתחום, ואם מישהו כבר הולך על זה, אחרי שעשה מחקר מעמיק ולמד את התחום לעומק, ואם אתה שואל כנראה לא עשית את זה, אז יש את המובילים, כל המידע קיים באינטרנט, ובפורומים בעניין.

 3. רון says:

  מאמין שעוד כמה חודשים ד”ר ווזלי יתחיל לבצע piloscopy ותוך כמה שנים זה כבר יהיה נפוץ יותר – לדעתי שווה לחכות למי ששוקל השתלה. אפשר לראות מידע נוסף:
  http://www.hairlosscure2020.com/piloscopy-update/

 4. אבי says:

  הייתי רותה לדעת האם השתלת שיער בשיטת FUE עשויה שלא להצליח? והאם כל השתלים נקלטים?
  האם זה באמת תופס לכל החיים? ( הבנתי שזה מושפע מגן אחר שלא נמצא בקידמת הראש

 5. admin says:

  כן עלול לא להצליח, בשתי השיטות, הסיכוי גדל כשהולכים למקצוען מהטובים בעולם אבל עדיין, עלול להווצר פער ציפיות משמעותי בין מה שחשבת שתשיג לתוצאה בפועל. לא כל השתלים נקלטים, ב-FUE אצל הכי טובים ההנחה ש-5% לא יקלטו בממוצע, יכול להיות גם יותר. האם זה תופס כל החיים? זה תופס לפי מה שהגן אצל אותה שיערה קובע. אם השתילו לך שיער מקום שלא ינשור היא לא, ואם ממקום שתנשור אז מתישהו כן. השיער בקדמת הראש יכול להיות רגיש גנטית ל-DHT, השיער מאחורי הראש או שלא רגיש כלל או שרגיש רק בגיל מובגר. שים לב שהשיער גם שם הולך ונהיה דק ככל שמזדקנים, וזה מה שיקרה גם כשמושתל.
  כדי להבין עוד ולעומק צריך לקרוא קצת מאמרים מקצועיים בתחום ויש המון, למשל קישור שרון שם יש מצגת מאוד מעניינת שלא את כולה צריך אבל חלק גדול ממנה מסביר מה ההבדל בין FUE ו-FUT ומדבר גם על שיעור ההצלחה, הכמות שלא נקלטת (מחקרית, לא מה שמפרסמים אלו שרוצים שתבוא אליהם) וכו’.

 6. אבי says:

  אם יש באפשרותך להפנות אותי לקישור אשמח מאוד כולל לתמונות של השתלות בשיטת fue שלא הצליחו
  ומ זה אומר לא הצליח שלא יהיה שום שינוי? שא יהיה ניתן ללכת ככה ברחוב?

 7. Mike says:

  השתלות שיער כמה שהיו טובות,אחוזי הקליטה לאחר נגיד שנה בהשתלות המוצלחות זה גג 90% זה נובע ממספר רחב של סיבות אפרט את חלקן:
  לא כל הזקיקים שנקלטו באמת צומחים לאחר תום תקופת מצב השינה של הזקיקת זה יכול לנבוע מזקיק חלוש(שיער בתוך הזקיק דק מאוד ודליל,מיועד לנשור בעתיד,זקיק שלא הוצא בשלמותו)
  הטראומה של הזקיק בהעברה ממקום אחד למקום שני.
  זמן שהייה של הזקיק מחוץ לקרקפת עד להשתלתו במקום אחר
  אחסון הזקיק בצלחת פטרי וקבלת טמפ’ נכונה ומדוייקת עד להשתלתוץ
  הזקיק חייב לבוא עם מעט ריקמה מהעור שממנו נשלף.
  ההפרדה שלו ע”י טכנאיות שיער של הקליניקה.
  טיפול לאחר ההשתלה ע”י המטופל בעצמו (בעיקר ב 9 הימים הראשונים לאחר ההשתלה)
  צריך לישון לפחות 5 ליליות בתנוחה של 45 מעלות עם ראש מורם כלפי מעלה,
  ניקויי הגלדים או ע”י ספרי שמנשיר אותם או ע”י קרם לחות וסוגיו bepanthol להמיס תגלדים,ניקויי בשמפו עדין,כל זה חשוב בעיקר ב 10 הימים הראשונים לאחר ההשתלה.
  סטטיסטית המרפאות הכי טובות בעולם בין 5% ל 10% כשלונות מסך כל ההשתלות את זה הם לא רוצים שתדע וכמובן כל הזמן ינסו להסתיר זאת,הסטטיסטיקה הזו הרופאים המנתחים מספקים .
  יש עוד סיבות נוספות ורבות כמו איזור תורם חלש לא מתאים דליל אין מספיק זקיקים ראויים.
  בגלל זה יש רופאים שהם כן אמינים ולא יבצעו לכל אחד השתלה בכל מחיר בשביל לשמור על השם שלהם
  והמוניטין גם יחד,מה שכמובן לא יקרה בארץ פה כל בנאדם מתאים להשתלת שיער גם אם הוא לא מתאים.
  בארץ הרופא המשתיל ידאג שאתה מתאים וידאג לכך שלאחר שנה יקלט לך במקרה הטוב אולי 50% מהזקיקים במקרה הטוב.
  ואח”כ ינסה להאשים אותך או מצד שני להדיר את שמו ברבים על השתלה ששוה לכלום.

 8. mike says:

  אבי לגביי השאלה אם הזקיקים נשארים לכל החיים התשובה היא כן ולא ואני אפרט:
  יצא לי לראות גם אנשים שעברו השתלת שיער ולאחר שנה התוצאה הייתה טובה אהל לאחר 3 שנים חלה כבר הידלדלות
  אני מדבר על השתלה שבוצעה בפרונט בלבד שהיה כמעט קירח לגמרי
  מפני שהבנאדם לא עשה שום טיפול שימור לאחר ההשתלה וגם אם חלק מהזקיקים שכן נקלטו אבל השיער בתוך הזקיק(בדרמה פפילה שלו(משמצמיח תזקיק) הוא דקיק מאוד או השיער לא צומח מבחינת אורך קליבר וטקסטורה טוב אז הוא יכול להיות מונשר (הכוונה לשיער) ןגם הזקיק יעלם בסופו של דבר גם לאחר כמה שנים לאחר ההשתלה בלי שימור או חיזוק כלשהו מצד הלקוח.
  אל תשכח גם שאני לא יודע אם שמת לב אבל ישנם אנשים שגם בצדעים ומאחורי העורף הם יחסית דלילים גם וזה לא מחייב שתמיד יהיה להם שם שיער גס עבה וצפוף גם יחד.

 9. mike says:

  וחשוב לדעת שבתחום הזה כמו שיש רופאים מנתחים טובים יש גם המון סנדלרים מצד שני.
  ולא כל רופא משיג את אותן תוצאות לעומת רופא כזה או אחר,אחד יכול להגיע לתוצאות של עד 90% קליטה בהשתלות הטובות שלו.
  ורופא אחר יכול להגיע גם עד 75% קליטה בהשתלות הטובות שלו תיש גם עניין כמה זקיקים הרופא יכול להשתיל בס”מ רבוע אחד .
  איזה קוטר מחט הוא משתמש איך הוא מוציא תזקיקים בצורה ידנית עם פינצטה ,מכונה ששואבת תזקיקים או כיום בארה”ב הם משתמשים ברובוט שחולץ תזקיקים בחיתוך מינימלי ועם מצלמת וידאו שסורקת תאיזור התורם בעיבוד תמונה כמה פעמים שמחלצת רק תזקיקים הבריאים והטובים וחוסכת גם המון זמן לטכנאים ולכל הצוות כולו,ובכך גם מבטיחה לך גם שתלים יותר טובים ,וגם הפציעה באיזור התורם היא יותר עדינה ומפוקדת ע”י הרובוט כך היזור התורם גם נרפא יותר מהר.

 10. חסוי82 says:

  יפה רשמת מייק ובכלל טוב לדעת שיש כאן אנשים רציניים, שמעדיפים לחקור ולהסתכל לאמת בעיניים, על אף המצוקה שההתקרחות מביאה איתה, זו שדוחפת הרבה אנשים להתפתות לפתרונות קסם וקיצורי דרך.
  השתלת שיער נשמעת להרבה אנשים כמו משהו פשוט- “סה”כ להעביר שיער ממקום אחד למקום אחר…” ומעדיפים לעצום עיניים ולא לחשוב קדימה, שבסוף אתה יכול לסיים כמו אייל גולן- גם קירח וגם עם צלקת של נחש משקפיים מאחורי הראש.
  כנ”ל לגבי כל מכוני השיער למיניהם, כנראה מעוררים אצל לא מעט אסוסיציות למכוני יופי- נכנסת כונפה, שילמת כסף ויצאת בריג’יט ברדו, אז זהו שזה לא כך. מפתים אנשים תמימים ומתוסכלים ונותנים להם טיפול שיכלו לעשות בעצם בבית ובעשירית המחיר, אבל ההרגשה שמישהו עוטף אותך (בעיקר בשקרים), המילים היפות, המכון ההייטקי וההסברים המלומדים (טיפות קסם שמצמיחות שיער- דקל ננסי מישהו?), אולי גם משכיבים אותך על מיטה ושמים ברקע איזו מוסיקה שגם היא מעודדת צמיחת שיער…נו באמת…
  בקיצור אנשים, ללמוד ללמוד ושוב פעם ללמוד…הכל זמין ובמרחק הקליק. אין קיצורי דרך ואין מומחים לנושא יותר ממה שאתם יכולים להיות אם תלמדו.

 11. אבי says:

  כלומר לפי מה שאת טוענים שום השתלת שיער בארץ בשיטת fue לא תצליח. גם אם השתלנו לא הרבה שתלים ויש לך אזור תורם טוב

 12. חסוי82 says:

  אף אחד לא טען פה כזה דבר “שום השתלת שיער FUE בארץ לא תצליח”, מדברים פה על אחוזי הצלחה ועל סיכונים שמשתנים בהתאם למטופל ולמטפל. המסקנה שאני הבנתי ממה שאדמין ושאר הרציניים אומרים היא שהם לא ממליצים לעשות השתלה בכלל ואני איתם, אבל אם כבר מחליטים לעשות השתלה, אחרי שלומדים ומבינים את כל הסיכונים וההשלכות, כדאי לעשות אותה בחו”ל אצל המומחים הכי טובים ולא לחסוך בשאלות, בזמן ובכסף.

 13. אבי says:

  השאלה היא למה ? אני מודע לכך שצריך כמה השתלות ושבממוצע ניתן להוציא 6 אלף שתלים כמובן שאני מדבר רק על שיטת FUE לכן אם יש לך על קצה המזלג תשובה למה פחות כדי אשמח לשמוע
  אני שואל כי ביצעתי השתלה של 1500 שתלים ואני יודע מראש שאצטרף לעשות עוד עד כמה שיהיה ניתן
  תודה

 14. חסוי82 says:

  לא הבנתי מה השאלה, למה לא לעשות בארץ? או למה לא לעשות השתלה בכלל?
  על שתי השאלות האלה כבר ענו קודמי בהרחבה, גם בפוסטים אחרים ובתור אחד שלא היה לו מושג על השתלות עד לא מזמן, למרות שזה נורא מפתה ולמרות שתודה לאל יש לי את האמצעים הכלכליים ולמרות שיש לי סה”כ מפרצים ושאר השיער מלא ועבה (בינתיים) ולמרות שלא נדרשת במצב שלי השתלה ארוכה ומסובכת עם מספר רב של שתלים, אני נוטה שלא לבצע ניתוח כירורגי (שזה בדיוק מה שזה עם כל ההשלכות) על הגוף שלי כאשר לא מדובר במשהו שמציל חיים ושאפשר לחיות בלעדיו. מעדיף לנסות את הדרך הקשה, זו שצריך להשקיע בה זמן וסבלנות ולמידה ובטווח הארוך לא מפסידים בה, או כמה שפחות. אם נגזר עלי להיות קירח אהיה קירח, אבל לפחות להישאר בריא ולא להיראות פתטי, כמו במקרה של השתלה לא מוצלחת.
  אם ביצעת כבר השתלה בעבר אתה כבר מה שנקרא “בפנים” ולכן לדעתי גם אין טעם לשאלות כאלה.

 15. חסוי82 says:

  מעניין בדיוק איך, איפה, מתי ולמה החליטו האבולוציה, הטבע או אלוהים (כל אחד על פי אמונתו) ששיער ראש אצל גברים בוגרים הוא דבר מיותר? ואיך אותם גברים הצליחו להתרבות ולהעביר את הגנים הדפוקים האלה הלאה…? וזה עוד בעולם קדום כשהאנושות הייתה מתייחסת לכל אדם שנראה קצת חריג כאל חייזר ומנדה אותו כמו מצורע.
  מה דעתכם?

 16. admin says:

  קודם כל – כבוד על הדיון, רמה גבוהה, זו הרמה שהייתי שמח לראות כאן יותר …- חשיבה, ניתוח, הבנה, והסקת מסקנות.
  הפירוט של מייק על הסיבות לכך שהשתלות לא מצליחות, או מצליחות חלקית – חובה לקרוא, לכל מי שרוצה להבין על הפער בין מציאות לדמיון בעולם ההשתלות.
  דרך אגב – הנזק לפפילה הוא סיכון שכמעט לא קיים ב-FUT, ומיוחס בעיקר ל-FUE, וכל משתיל רציני עם שקיפות יתן לזה גילוי נאות. כיוון שמוציאים ב-FUE זקיק זקיק עם פאנצ’ בקוטר מכסימלי של 0.9מ”מ (מינימום 0.75, אבל הרוב ישתמשו ב-0.9), זה עדיין קטן ויש סיכוי שבהחדרת הפאנצ’ יגרם נזק לפפילה, מה שאומר שהזקיק לא יצליח להקלט או ימות. לכן גם נטע על ידי משתילי ה-FUT שהתוצאות של FUT טובות יותר (המחיר הוא הצלקת וסיבוכיה האפשריים). כמובן שמומחי ה-FUE יגידו שזה שטויות למשל דר’ קול (כמובן יסתייג ויגיד ש-FUE אצל משתיל טוב, כלומר כמוהו, ישיג אותה תוצאה), אבל אל תשכחו שכל אחד גם מדבר מהפוזיציה, לכן, לדעתי, ההגיון הוא שכן FUT מעלה את הסיכוי להצלחה, אבל הצלקת לא שווה את זה, וה-FUE גם לא כדאי (וכן יש סימני צלקות, נקודות למי ששואל איך זה נראה שיחפש בגוגל), כיוון שהאמת היא שהסיכונים רבים מדי, והסיכוי להראות בדיחה בעוד כמה שנים כמו שמושתלים לשעבר רבים נראים (כי השיער הלא מושתל ממשיך להקריח, ומה שכן מושתל עלול להראות לא טבעי או להקלט רק חלקית), לא שווה את הסיפור, בין אם זה FUT או FUE.
  הפגיעה בזקיק וברקמה יכולה להיות תלויה באיכות העבודה של המשתיל עצמו לכן מקצוענות היא חובה ולכן אין פשרות בבחירת הרופא\הקליניקה, אבל לפעמים היא תלויה גם במבנה הרקמה הספציפי של הפציינט, וכמובן ברמת היישום של הרשימה של מייק, כך שגם אצל הקלינקה הכי טובה יתכנו כשלונות. ולכן גם שם המשחק הוא קליניקה שנותנת אחריות לתוצאות – בכתב. מקום כזה ישאף שלא תחזור, כלומר ישאף להשיג את התוצאה הכי טובה כדי שלא יצטרך לתקן על חשבונו. זה גם אומר שהמקום בטוח ביכולות שלו לספק תוצאות.
  כמובן שלא משנה מה, איך, איזה שיטה ואצל מי, הסיכון עולה ככול שיש בעיה ביישום הרשימה של מייק.
  לגבי מה שחסוי כתב – אני חושב בדיוק כמוהו, מילה במילה. צריך להבין שעל כל כאב שיש לך ימציאו פתרון שישווק לך בסכום גבוה, כלכלה של ביקוש והיצע, וכשהביקוש לפתרון גבוה מאוד יבואו כל מני מציעי פתרונות כזב, כי יש מי שישלם. גם אופן הצגת ההשתלות בסרטונים ותמונות הוא מעוות, כי הקלינקה מחליטה מה לפרסם ומה לא, וברור שהיא מפרסמת רק מה שמצליח ולא את הכל. זו תעשיה שמגלגלת סכומי עתק, האינטרס הוא שיבואו עוד פציינטים, אז באופן טבעי האינטרס הוא להציג הצלחות ולהחביא כשלונות (מה לא תמיד הולך, יש היום פורומים אובייקטיבים אמריקאים, מי שאכל אותה, ויש כאלה, מעלים את המקרה שלהם בפורום).
  ניתוחים פלאסטיים זו תעשיה של העולם המודרני שלא באה לפתרון בעיה רפואית כלומר המטופל אינו חולה, אלא באה לפתור בעיה אסטתית, שבה המטופל רוצה פשוט להראות יותר טוב (אני לא נכנס לניתוחים פלאסטיים לתיקון עיוותים או פציעות, שזה דבר מבורך שבא לעזור לשקם את הנפגע ולאפשר לו להתקבל על ידי החברה ולא להיות מנודה למשל במקרי שפה שסועה).
  אבי – יש קליניקה בישראל שנותנת אחריות בכתב לתוצאות? אם לא – אתה עוד מסוגל לשאול למה לא בישראל, או שהבנת?
  חסוי – שיער ראש נעלם אולי יוצר אבחנה חיצונית בין זכר מבוגר לצעיר, לאבחנה יש משמעויות שונות. זה נכון גם לנשים, כי גם אצל נשים רבות השיער הופך דליל ככל שעולים בגיל. אבל באותה נשימה היית יכול לשאול מתי ולמה הוחלט שהשיער ילבין (אצל שני המינים), או שהעור יקבל קמטים, כלומר אלו דברים שיש להם מכנה משותף אחד – הזדקנות.
  הגבר הקריח אחרי שכבר העביר את המטען הגנטי לדור הבא, לפני שהוא הקריח, או שההתקרחות היתה קיימת אצל שבט אחד נניח (שנוצרה כמוטציה באותו שבט בלבד), רק שאצלו הגברים היו גם חסונים מאוד, או חכמים מאוד, מה שאפשר לשבט הזה לגדול וגם להיות אטרקטיבי אצל בנות השבטים האחרים, כך שהתכונה לא רק ששרדה אלא שגשגה.
  שיער הראש כנראה לא היה חשוב מספיק כדי לייצר ברירה טבעית שבה זו תכונה שגורמת לגבר להיות לא כשיר לחלוטין לזיווג בעיני האישה. זו לא מחלה, זה לא גורם לך להיות צייד פחות טוב, אתה יכול להיות הצייד מספר 1 של השבט.
  כמובן לא לשכוח שהאדם עבר לא מעט שינויים מהיותו סוג של קוף ועד היום, גם הפרווה נעלמה, מכנה הגוף השתנה, ואפילו צבע העור, עיניים, שיער, מבנה פנים וכו’ השתנה לפי האיזור שבו אותו שבט חי (אפריקאים מול אירופאים למשל). ההתקרחות היא כנראה תופעה עתיקה מאוד, היא קיימת גם אצל שימפנזות.

 17. חסוי82 says:

  וכבוד לך אדמין על התגובה המושקעת והאינטליגנטית ואכן, מייק שיחק אותה עם ההסבר המלומד שלו בנושא ההשתלות. כל אחד שקורא את זה מבין כמה שהנושא מורכב ומסובך ומעלה תהיה אם בכלל כדאי ומשתלם בטווח הארוך.
  אני בהחלט לוקח את הסברה על העברת הגנים בגיל צעיר של לפני ההתקחות. אנחנו חיים בעידן שבו גברים גם בשנות ה30 לחייהם רק מתחילים לחשוב על משפחה וילדים ושוכחים שרק דור אחד אחורה, אנשים עשו את זה כבר בתחילת שנות ה20 לחייהם. בשבטים פרימיטיביים נערים בשנות העשרה כבר מתחילים להעמיד צאצאים, זה גם מה שקרה בתקופות קדומות ואותם גברים העבירו את הגנים האלה ללא הפרעה.
  לא נתעלם מהעובדה שאונס ולקיחת נשים כשלל מלחמה גם היו מקובלים בזמנו. למשל שמעתי טענה שהגנים של ג’ינגס חאן הכובש המונגולי האכזר למשל, נמצאים אצל מרבית האוכלוסיה האסייתית. הבן אדם כבש ארצות ושטח עצום ואנס אינסוף של נשים.
  הדוגמא שהבאת עם השימפנזים הזכירה לי תיאוריה מעניינת בנושא אחר. כולנו שמענו שנגיף הHIV למשל הועבר אל בני אדם בכלל מפרימטים. וזה תמיד גרם לי לחשוב, מי האידיוט ששכב עם פרימטים? אני בטוח שהיו כאלה במהלך ההיסטוריה, אבל יש סיבה אחרת והרבה יותר הזויה במושגים של היום.
  בתחילת המאה הקודמת הושתלו רקמות מאשכים של פרימטים (בבונים אם נדמה לי) באשכים של גברים שסבלו מאין אונות, זה היה נחשב לטיפול מקובל. זו הסיבה המשוערת להעברת הנגיף הזה בבני אדם.
  מי שקורא את זה וחושב שאני הוזה, יואיל נא ללמוד קצת היסטוריה. באותה תקופה חשבו גם למשל שלחומרים רדיואקטיביים (בזמנים האלה רק התחילו לחקור רדיואקטיביות ולא ידעו על ההשפעות הסרטניות והקטסטרופליות שלו על רקמות) יש תכונות מרפאות ומכרו אותם כחומרים מרפאים ומעוררים, במשקאות ובגלולות שכל אחד יכל להשיג בשוק. גם בתור חומר קוסמטי לנשים בגלל הזרחניות.
  עד כאן שיעור היסטוריה 🙂

 18. admin says:

  הסברה הרווחת היא שהHIV עבר תוך כדי ציד של קופים נגועים ונוצר מגע עם פצעים של הציידים.
  אצל האסיאתים התקרחות היא נדירה הרבה יותר מאשר אצל לבנים ושחורים, נדיר מאוד למצוא צעיר אסיאתי מקריח (אישית טיילתי ומעולם לא ראיתי).

 19. קרחון says:

  שלום לכולם,
  באמת יש פה רמה גבוהה של ניתוח ודיון קבוצתי!
  אני מגשש לאחרונה באינטרנט ומחפש כמה שיותר ביקורות על שיטות הטיפול השונות והשתלות שיער שונות.
  הדבר הכי יעיל שהצלחתי למצוא מבחינת התוצאות הסופיות(נעזוב לרגע את עניין הכסף), אם מחפשים תוצאה איכותית, סיכון מינימלי, תהליך יחסית סביר ונוח, לא כואב מאוד ולא מייגע (של חודשים ארוכים של טיפולים יומיומיים או תלת שבועיים עד שרואים קמצוץ של תוצאה) – אז מצאתי מידע מעניין דווקא על שיטה של השתלת שיער, היא חדשה יחסית, נקראת HFE
  והיא שכלול ושדרוג של שיטת ה FUE. מישהו פה מכיר/שמע/ניסה את השיטה הזו?
  התחלתי לחפש קליניקות שעושות טיפול בשיטה הזו במדינות השונות – ממה שמצאתי – הן לא רבות.
  אז מיקדתי מעט את החיפוש ומצאתי קליניקה ברוסיה(היחידה ברוסיה) שעושה את ההשתלה בשיטה זו.
  מכיוון שאני דובר רוסית המשכתי לחפש ולברר יותר מידע על השיטה וחרשתי על חיפוש ביקורות על הקליניקה והשיטה. האמת, לא הצלחתי למצוא שום ביקורת שלילית על הטיפול והקליניקה.
  אם יש כאן דוברי רוסית שיעזור להם הלינק לאתר הרשמי
  לדעתי, הקליניקה עושה רושם מקצועי וההתכתבות איתם גם כן.
  קיבלתי הסבר מאוד מפורט על התהליך והאפשרויות הקיימות(למשל,לפצל את ההשתלה לפעמיים או שלוש),
  הסבר הגיוני למה השיטה לא נושאת סיכונים ולא משאירה צלקות וכו. התרשמתי.
  אני עומד בפני התלבטות ומחפש דעות או ביקורות ממי שמכיר או שימצא מידע מעניין נוסף בעקבות העלאת הנושא כאן. אין לי שום אינטרס שיווקי, אני לקוח פוטנצאילי בדיוק כמוכם (:
  בחנתי את האופציה ברוסיה כי אני דובר את השפה וגם כי המטבע שם זול יחסית עכשיו ובתרגום לשקלים ההשקעה יוצאת בגדר הסביר. אפשר לבחון עוד מדינות עם מטבע זול שיש בהן קליניקות מקצועיות שעובדות בשיטה זו. המקצועיות ומזעור הסיכונים הם במקום הראשון מבחינתי.
  בארץ לא מצאתי קליניקה שעושה טיפול מסוג זה(אולי לא חיפשתי מספיק)
  מוזמנים לעזור לחפש, לשתף, לייעץ (:

  בהצלחה לכולנו!

 20. admin says:

  אין FUE אחר, אפשר לקרוא בזה בשמות שונים, אבל בסופו של דבר זה FUE ומי שממציא שיטה, אם היא לא נוסתה בעולם המערבי בהצלחה, ברח כמו מאש, עצם זה שאתה בכלל לוקח את זה כאופציה רק מראה שאתה או מנסה לשווק אותם לדוברי הרוסית או פשוט לא מבין.
  זה שלא מצאת ביקורת שלילית זה אומר שזה טוב? אוי ואבוי..
  הקליניקה עושה רושם מקצועי וההתכתבות.. מי שמע על הקליניקה הזו? לפי מה הרושם המקצועי? אתה יודע להבדיל בין מקצועי ללא? לפי מה שרשמת אין לך מושג, אם אתה אדם אמיתי חף מאינטרס אתה יכול פשוט לקרוא וללמוד, זה לא כזה מסובך.
  למשל לפצל לפעמיים או שלוש – מה חידשת פה? זה בסיסי, אפשר בפעם אחת של FUE להשתיל גג 3000 זקיקים ביומיים, מי שעושה יותר הוא לא מקצועי, כל רופא רציני יגיד את זה מיד, יציג את הסיכונים, יסביר למה וכו’.
  השיטה לא נושאת סיכונים ולא משאירה צלקות.. נו באמת, זה שקר מוחלט. אין ניתוח פלאסטי שאין בו סיכונים, ואין חיתוך של העור שלא משאיר צלקות, גם אם הן קטנות מאוד.
  בארץ לא מצאת קליניקה שעושה FUE? אתה כנראה לא חי בארץ, יש, אבל מי שבאמת רוצה – לוקח בחשבון הרבה מאוד גורמי סיכון, וכדי לצמצם אותם למינימום ילך רק לקליניקה מערבית מוכרת, עם רופא ידוע שחבר בהתאחדויות ואיגודים מוכרים בתחום באירופה וארה”ב, ושיש לו רקורד מוכך של שנים רבות, שיש שקיפות מוחלטת במידע שהוא מספק ובתוצאות שהוא משיג, כולל סרטונים ותמונות שמתווספים כל הזמן, ואך ורק במקום שנותן בכתב אחריות לתוצאות.
  אני מאשר את התגובה הזו רק כדי להראות שאפשר לכתוב הכל, לספר כל סיפור, לפרסם כל קליניקה, גם אם מאחורי הדברים עומדים דברים שבינם לבין ידע, מקצועיות, אמינות, ואמת אין יותר מדי קשר. את הלינק לקליניקה אני לא מאשר, המבין יבין.
  כל מי שקורא – שיפעיל שיקול דעת, חשיבה, הגיון, ולא יתפתה לכל מני הצעות ורעיונות לפתרונות קסם חסרי סיכון, לא קיים דבר כזה.

 21. קרחון says:

  מר אדמין הביקורתי
  אתה ממשיך לספר לי על FUE ועל החסרונות של השיטה.
  כנראה שלא הבנת את מה שכתבתי או שהבנת בצורה מעוותת.
  HFE – אני מדבר איתך על HFE.
  אתה שולל קיומה של השיטה רק בגלל שאתה לא מכיר אותה?
  עשית חיפוש עליה? משהו עשית לפני ששללת?
  אבל יש לפחות קליניקה אחת שעושה השתלה בשיטה הזו. וזה ללא חיתוך!!! זו שיטה אחרת מעט.
  הם כן נותנים אחריות בכתב על התוצאות. הרופא שלהם הוא כן מומחה בעל שם וותק. אפרט יותר ואתרגם אם אראה רצינות והתעניינות, כי לפי התגובה הזו שלך – אין כל כך למי לדבר..
  זרקתי כמה דוגמאות מההתכתבות כי אני לא הולך לתרגם עכשיו את כל ההתכתבות איתם וכל המצגת שלהם והוידאויים באתר שלהם. אם צריך אתרגם ואשתף לאנשים רציניים שיעזרו לי לברר יותר על השיטה הזו..
  ציפיתי לתגובה יותר רצינית. לפחות חיפוש ומידע כלשהו על השיטה שמישהו יצליח למצוא כדי לעזור לי להבין
  מה שאמת עומד מאחורי ההבטחות ול מה כדאי לצפות והאם כדאי לשקול בכלל את האופציה להשתלה אצלם. ואם מישהו כן ימצא ביקורת שלילית על הקליניקה או השיטה. זה רק יעזור לי להחליט (:
  לא מצאתי קליניקה בארץ שעושה HFE. (אם הכתב שלי למעלה לא היה ברור מספיק)

  אם שללת לפני שעשית חיפוש בכלל או שביקשת מחבר דובר רוסית שאתה סומך עליו לתרגם לך –
  זה בטח מראה על מקצועיות.. מעניין מי עוד חושב ככה..
  ומעניין אותי האם תאשר את התגובה הזו או שיש לך אולי אינטרס לא לאשר תגובות מסויימות ולשלול דברים שאתה לא מכיר.
  תאפשר לאנשים אחרים לחפש ולהתעמק יותר ואולי כן למצוא עוד מידע על השיטה – אם המטרה שלך באתר הזה היא לעזור לאנשים להתמודד עם הקרחת. לא כל מה שחדש הוא רע או מסוכן.

 22. admin says:

  אדון קרחון, אתה מביא פה “שיטה” שקיימת בקליניקה אחת ברוסיה, אתה עושה צחוק? קשה להבין שאם ה”שיטה” קיימת רק במקום אחד ואפילו לא במדינה מערבית מסודרת, אין מה להתייחס לזה ברצינות?
  למרות הכל אתה מקבל את האופציה לכתוב, ככל שאתה כותב יותר זה רק מראה כמה התחום פרוץ ומסוכן, וכמה צריך להזהר, וככל שתמשיך אני אראה כמה אתה לא מבין, אז אתה מוזמן.

 23. קרחון says:

  אתה שולל קיומה של השיטה רק בגלל שאתה לא מכיר אותה?
  עשית חיפוש עליה?

 24. admin says:

  אני שולל כל דבר שלא מוכח, שלא נבחן ונבדק ואומץ בפועל ומיושם בעולם המערבי. כך צריך לעשות כל בר דעת. כל אחד יכול לטעון שהוא המציא שיטה, השאלה אם השיטה בכלל מקובלת, עובדת, והיא לא מסוכנת, מזיקה, או סתם גימיק.
  מה שמדהים אותי שיש אנשים כמוך שרואים או קוראים משהו, ומאמינים מיד שזה נכון ואין להם ספקות. רק מוכיח בכמה קלות ניתן להשפיע על בני אדם מסויימים’ ואיך אנשים נופלים בפח בזכות שיווק או הבטחות.
  דרך אגב, אם היית קורא טיפה, היה לוקח לך 10 שניות להבין שזה FUE רגיל עם פאנצ’של 0.8 ממ (ובמקום אחר הם כותבים שהפאנצ בטווח 0.5-0.9) . איך אני יודע? קראתי באתר, זה מה שכתוב על השיטה – שהיא FUE עם פאנצ’ כזה, את המינימום לקרוא אתה כנראה לא עשית. בעולם המערבי אין רופא שיסכים לגעת בקוטר של פחות מ-0.75 שגם זה נדיר, כשלרוב ישתמשו ב-0.9 כי פחות מזה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לזקיקים של 2 שיערות ומעלה שהם עבים יותר מזקיק של שערה אחת. אפילו לא השכלת להבין שהאתר מגיע גם באנגלית ולא רק ברוסית, כלומר לא צריך לדעת רוסית. יש באתר הזה כל מני נתונים והבטחות שבתור מי שקצת מכיר את התחום יכול לומר שהם במקרה הטוב לא מדוייקים. אני יכול להמשיך, אבל באמת שמיציתי.
  הדיון פה יכול להמשך וככל שימשך רק יתברר כמה אתה לא מבין, ואני לא אאפשר הטעיה או מהלך פרסומי שעלול לסכן פה קוראים תמימים.
  מציע לך לסיים כאן, רמת הדיון מתחילה לרדת ואתה לא תורם שום ערך. אם תמשיך לא לתרום ערך אתה תמחק.

 25. קרחון says:

  הנה יופי
  סוף סוף השכלנו לקרוא קצת ולא רק לשלול בצורה עיוורת (:
  אם לא היו לי ספקות כנראה שלא הייתי כותב כאן והייתי רץ להשתלה.
  האם גם הבנת שהם מבצעים את ההשתלה ללא חתכים?
  מה שגם אני הבנתי זה שהם עובדים עם פאנצ’ של 0.8 ממ (ואין עם זה בעיה גם לפי מה שכתבת בעצמך)
  לפי התגובות שלך – אתה דווקא מאלה שמאמין לכל מה שהומצא או אומץ בעולם המערבי
  יש להם אינסוף ספריי להצמחת שיער, יש קסדות לייזר (IGROW) וכו.. זה העולם המערבי..
  ניסית משהו מהשיטות המקובלות בעולם המערבי? מה באמת עובד?
  אולי תמליץ על משהו ותעזור לי ולאחרים לרדת מהרעיון של ההשתלה?
  ככה בצורה סטיגמטית להינעל על העולם המערבי – לדעתי זה שטיפת מוח נטו – האמריקאים טובים בזה..
  ידוע הרי, שדווקא תרבויות מהמזרח משכילות, מפותחות מאוד ויש להם חכמת חיים והבנה לעומק – בדברים שקשורים לתזונה, בריאות, אריכות ימים וכדומה… אז ללכת בצורה עיוורת על מותגים מערביים ולשלול כל סיכוי מהחצי השני של העולם – זה פשוט ללכת עם הראש בקיר.

 26. קרחון says:

  ..וכן, עשיתי חיפוש בסיסי יחסית, עדיין לא התעמקתי באתר ולא עניין אותי אישית
  אם יש אותו בעוד שפות.. תודה שמצאת את זה (:
  זו התגובה הראשונה שלך שהרגשתי שתרמת לדיון.
  לפני כן, טרחת “לחפש אותי בקטנות” למרות שציינתי שעדיין לא התעמקתי מספיק
  וזו הסיבה שאני כותב כאן..

  יש עוד דעות? מישהו?

 27. admin says:

  קרחון אתה מלהג מלל ריק, מוציא דברים מהקשרם, וממשיך באותה מגמה של חוסר הבנה וחוסר הגיון.
  שטחיות כזו לא מקובלת עלי.
  לא רק שלא קראת מה שיש באותו אתר, לא קראת מה שיש פה בבלוג ובמקורות רבים אחרים.
  בהשתלות – רק אצל הטובים ביותר, בעולם המערבי כן. זה שבעולם המערבי מוכרים שטויות בכל תחום לא קשור לעניין, אף אחד לא אמר לקנות להיפך, אם היית טורח לקרוא וללמוד היית מבין שיש המון דברים שלא עובדים שרבים כולל אני ואחרים אומרים להתרחק. כשמדברים על ניתוחים, על מדע, על מחקרים, על רגולציה וחוקים, על רפואה מתקדמת ועל ניתוחים, אז כן – רק מהעולם המערבי המתקדם ולערבב פה רפואה אלטרנטיבית מהמזרח גם לא קשור לנושא שלנו, אבל אצלך כנראה הכל סלט.
  לא רק שכתבת שטויות אתה גם מניפולטור לא קטן, זו הייתה הפעם האחרונה שאני מאפשר לך לכתוב כאן, לא רק שאתה לא מוסיף ערך התגובות שלך הם ספאם מיותר.

 28. שי says:

  שלום לכולם

  אשמח לקבל שמות של רופאים מהשורה הראשונה בעולם אשר מתמחים בהשתלת שיער במפרצים/ קו מצח קדמי, בשיטת fue בלבד
  תודה

 29. עידן says:

  דוקטור RAHAL, פרידוני, HDC

 30. רונן says:

  שלום לכולם
  אני בן 36 ויש לי שיער דליל מקדימה ובמפרצים
  חושב לעשות השתלה בשיטת fue באיזורים הנל
  הייתי אצל גינצבורג שאמר שניתן לבצע עם סיכויי הצלחה טובים
  בסביבות ה 2000 שתלים
  לא ככ מתלהב לבצע בחול כיוון שאני סבור שאם
  יש בעיה מסויימת כבר אין לך למי לפנות בעוד שבארץ
  יש לך לפחות כתובת לפנות אליה
  הייתי שמח לשמוע דעתכם בנוגע לדר גינצבורג ולטיפול עצמו
  בתודה מראש
  רונן

 31. admin says:

  רונן, רבים מאוד נוסעים לחו”ל והסיבות לכך נכתבו פה יותר מפעם אחת
  המציאות הפוכה ממה שכתבת – פה אין לך למי לפנות בעוד ששם יש, בעולם שבו תוך כמה שעות אתה מגיע עם מטוס לכל מקום מה שכתבת לא רלוונטי.
  תשאל את עצמך האם יש מישהו בארץ שנותן לך אחריות על תוצאות הטיפול, בכתב ואחראי לבצע תיקונים על חשבונו במידה ומשהו לא מסתדר. אין? יפה, בחו”ל יש, ורק מישהו כזה יכול להיות רלוונטי אלא אם כן אתה טיפוס שמהמר. ואלו מחו”ל גם כותבים עליהם בפורומים של השתלות, מי שמפשל – הלקוח מעלה תמונות, זה השם של המשתיל והקליניקה שלו שנמצאים תחת מבחן כל הזמן, הם חייבים להראות תוצאות בשוטף, עם תמונות וסרטונים, תראה לי רופא ישראלי שיש לו כזה דבר. אין כזה דבר, ואתה עדיין מוכן ללכת לישראלי?
  צא מהראש הפרובנציאלי, ותתחיל לחשוב רחב וגדול, כנס וקרא בפורומים בתחום, כנס לאתרים של משתילים מחו”ל ולמד עליהם.
  השתלה עושים, אם בכלל, רק אחרי מחקר מעמיק של הבנת התחום, והסכנות שבו. לא עושים בעקבות פגישה עם רופא זה או אחר.

 32. משה says:

  המלצה לעניין hdcבקפריסין???

 33. ANI says:

  שלום admin

  התחלתי את התחקיר על השתלות שיער ממצוקה אמתית של אישה עם שיער דליל שלפי כל המידע הקיים נובע מגנטיקה לא משהו ותזונה שלא תורמת…..בכל מקרה במקום ללכת עם תוספות/ הדבקות/ קשירות וכל שאר הטנא שמציעים לנשים, דווקא השתלת שיער הכי קורצת בגלל “הקביעות” …(וסביר להניח שזה לא קבוע….) בנוסף להבנתי האיזור התורם צריך להיות בריא עבה ומועמד ראוי, לאיזור הדורש- ואם כל הקרקפת דלילה אז אין פתרון???
  אי חייבת להגיד שהפורום שלך מאד מקצועי וגרם לי לפקפק בשיטה ובפתרון, מה שמשאיר את הבעיה לצערי- לא פתירה!
  אני לא מצליחה למצוא חומר ברשת על נשים שעברו השתלה, ובטח לא על נשים שעשו ומשתפות בתהליך ובתוצאות שלו…
  כן אני מודה שאני לא מומחית רשת ולא תחקירנית מדופלמת אבל בהחלט מחפשת פתרון אמיתי.
  האם מכל הדברים שנכתבו כאן הזמן שעבר אתה עדיין בוחר לא לעבור את התהליך בעצמך? האם משהו השתנה?
  האם יש רופאים בישראל שהם “הטוב” ונפגשים לייעוץ מבלי להתחייב? יכול להמליץ?
  רון כתב בספטמבר על ד”ר ווזלי- לא הצלחתי למצוא משהו עדכני מאז 🙁
  אם יש לך קישורים נוספים אשמח מאד לקבל אותם
  ואם MIKE ואבי עדיין חברים בפורום אז האם אבי- אתה מרוצה ? עברו עוד חודשיים מאז הפעם האחרונה שכתבת, ושתלת אז 1500 שתלים. אתה מרוצה? אתה מאוכזב? אתה ממליץ? איפה עשית?
  MIKE- אתה למדת את הנושא וויתרת? עשית?

  ושאלה נוספת שלא הצלחתי להבין- כמה זה 1500 שתלים? מה זה מכסה? איך עושים השתלה לשיער דליל ולא רק מפרצים או קרחת? האם אפשר לעשות יותר מ3000 ? האם אפשר להגיע לשעיר שופע ומלא כמו בפרסומות או שההשתלה רק מחזריה למצב שהיינו צעירים ויפים?

  אני שוב מתנצלת אם השאלות שלי בסיסיות, אני בתחילת תהליך הלמידה

  תודה רבה
  ANI

 34. admin says:

  ככה בגדול – השתלות – רק בחו”ל, ורק אצל הטובים בעולם, הם מסוגלים לספק תוצאות מוכחות והם גם נותנים אחריות בכתב, זה לא קיים בארץ למיטב ידיעתי. מי הכי טובים? זה כבר סיפור אחר, לא נכנס לזה עכשיו.
  שתל זה זקיק שיער שצומחים ממנו 1-4 שיערות. הממוצע הוא 2, ויש מעט זקיקים עם 4. כשמוצאים זקיק, אז משתילים אותו כמו שהוא מקדימה. יש פרוטוקול, שלפיו 1 ילך לקו השיער והשאר יותר במרכז כי כך נוצר מראה טבעי יותר. אם מוציאים 1500 זקיקים, או שתלים, אז זה אומר שמבחינת שיערות זה כ-3000.
  לא כל אדם מתאים להשתלה, חייבים בריאות תקינה, ושיער תורם בריא (כלומר שיער דליל בכל הראש אומר שאי אפשר).
  אני לא עובר תהליך כזה כי הוא ניתוחי, עם כל הסכנות של ניתוח פלאסטי, הוא בלתי הפיך, והוא גם עלול לא להראות בדיוק כמו שרציתי. הוא גם לא גומר את הבעיה, כי השיער הלא מושתל ימשיך להקריח עם השנים, מה שאומר שחייבים להמשיך לטפל בשיער עם טיפולים נגד התקרחות בלי קשר. ממה שאני ראיתי, גברים רבים חוזרים להשתלה שניה ושלישית. דוגמא טובה היא ווין רוני כוכב יונייטד, שעבר שתיים, בפער של שנה או קצת יותר, הראשונה לא הביאה תוצאות טובות מספיק.
  לעבור 2-3 השתלות.. לא לכל אחד זה יכול להיות מתאים, המשמעות היא להעביר בממוצע 5000 שתלים, זה יכול להפוך את מראה האיזור שממנו מוציאים למסננת, מראה “אכול”, או מצולק.
  יש גם את יוטיוב ששם את יכולה לראות דוגמאות. https://www.youtube.com/results?search_query=women+hair+transplant
  בגדול – זה המוצא האחרון (יש גם את אופציית הפאות), אבל לפני זה – צריך לזכור שאפשר לטפל, למשל מינוקסידיל. חובה ללכת לרופא ולאמת מצב רפואי, הרבה פעמים נשירה אצל נשים זה מחוסרים תזונתיים, תרופות או בעיה רפואית.

 35. אבי says:

  לגבי ההשתלה שביצעתי: נלקחו בסביבות 1500 שתלים ,כאשר כל שתל יוצא מימנו בין 1-6 שיערות. לרוב האנשים יוצא שני זקיקים משתל.
  יש לי אזור תורם טוב ולכל אדם עם אזור תורם טוב צריך להיות עד 6 אלף שתלים שיכולים להתפרס מהצדדים ומאחורי הראש.
  אין לי עדיין תוצאות טובות כי כל שיערה שיוצאת יוצאת בזמן אחר והבחינה של ההשתלה היא כעבור שנה בלבד.
  אני כן ממליץ לאנשים לעשות בחו”ל, ולהבין שצריך כמה השתלות וגם להבין שלעולם האזור לא יהיה מלא כמו שהייתם צעירים וזאת משום שאם באופן תאורתי אנו לוקחים ממש את כל השיערות מהאזור האחורי הוא לא יספיק לכסות את כל הראש שמהקודקוד ועד המצב, אז בהתחשב בזה שאתה מנסה לסגור שטח כזה אתה חייב להבין שיהיה אזור מסויים שיהיה פחות שיער.
  לגבי צלקות, לא היה אדם אחד כולל הספר שלי שאמר שנשארו לי סימנים כולל נקודות לבנות ולו הסימנים הקטנים ביותר.
  לסיכום: לכל דבר יש מחיר בחיים השאלה מה אתה מקריב ונותן למענו. תמיד תזכרו שהדמיון עולה על המציאות.

 36. ANI says:

  תודה admin
  תודה אבי

 37. וין דיזל says:

  שלום אנשים, אשמח לשמוע חוות דעתכם על המנתח ההודי tejinder bhatti
  המרפאה שלו זולה יותר ממחירי השוק ונראת די אטרקטיבית.. ידוע לי שמחיר לא אמור להיות שיקול
  מכריע, אבל בכל זאת ארצה לשמוע את דעתכם. אני נחוש לעבור השתלה
  אשמח אם תסייעו לי.

 38. admin says:

  נחשב טוב, ברשימת המומלצים של SPEX, עושה רק FUE, כבר נכתב על זה בתגובות כאן.
  http://www.darlingbudsindia.com/
  לדעתי האישית, מי שבוחר לעבור השתלה בהודו – הוא הכי טוב בהודו, וזה לפי מה שראיתי בסרטונים, תמונות, ומה שכותבים עליו בפורומים, לאחרים בהודו לא הייתי מתקרב גם אם ההשתלה בחינם. אתה צריך לשאול את עצמך לא כמה עולה, אלא נניח שאתה מליונר – מי הטופ 3. ואז לבחור אחד מהם. השיקול הכספי עלול לעוות את ההחלטה, שצריכה לקחת בחשבון מקצועיות ותוצאות קודם כל ורק בסוף בסוף מחיר.

 39. וין דיזל says:

  קודם כל רוב תודות על תגובתך המהירה והעיניינית.
  אני לא שוקל מנתחים אחרים בהודו, נהפוך הוא, אני
  יותר בכיוון של קנדה או אירופה, קראתי את כל הפוסטים כאן
  התרשמתי לחיוב מהרמה הגבוהה וגם התגובות עצמן
  יוצרות תחושה כזו של קבוצת תמיכה.
  הלוואי והאתר הזה ימשיך לפעול ולשגשג למען כולנו.
  שוב תודה על התשובה.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree