בין נורווד 3 ל-4

28 בJune 2015 מאת: admin

זה המצב שלי היום.

היו עליות היו ירידות ועוד עליות, הייתה אשליית שיפור (כנראה) ושמירה מסויימת על הקיים, אבל בסופו של דבר אני בצד המפסיד.

אבא שלי היה קרח לגמרי כבר בגילאי ה-20 שלו, כמו אבא שלו. סבא מצד אמא היה די מסודר, עם מפרצים, והקריח לעת זיקנה. כנראה שקיבלתי את ההתקרחות בקצב איטי יותר מאבא, ושונה, אבל קיבלתי, וגנטיקה לא ניתן לנצח לטוב ולרע.

ניסיתי הכל למעט פרופסיה, מרחתי תמיסות שונות, עם חלקן התמדתי שנים רבות (מינוקסידיל), חלקן פחות (רביבוגן, כרינגן, ספיירו ועוד), אפילו ניסיתי את קסדת הלייזר igrow מאוקטובר 2014 ועד היום (ואני ממשיך), אבל התוצאות בשורה התחתונה ובמצטבר הן המשך התקרחות איטית אבל קיימת. אין היפוך מגמה.

אי אפשר לעצור את הזמן, אנחנו בני תמותה. אפשר להתל בו, להרויח זמן, אבל בסוף הוא תמיד משיג ותמיד מנצח.

מסקנותי עד כה הן שהטיפולים הקיימים נגד התקרחות אינם יעילים לאורך זמן, מי שאמור להקריח גנטית יקריח. נכון, במצבים של רגישות נמוכה ל-DHT שבה יש התקרחות ניתן להוריד את ה-DHT לרמות שבהן היא תפסק ואם הזקיקים לא נפגעו משמעותית תהיה צמיחה מחודשת, אבל בשביל זה צריך פרופסיה. מינוקסידיל יוכל לעבוד לבדו טוב למשך תקופה מסויימת, בעיקר כשאתה צעיר, אבל עם הזמן הרגישות תעלה והמינוקסידיל לא יוכל לתת מענה לבדו, ההתקרחות תמשך.

אני בחרתי לא לגעת בפרופסיה, סביר מאוד שאני משלם על כך בשיער, כי ההתקרחות אצלי איטית לאורך שנים. למשל הבעיה העיקרית תמיד הייתה במפרצים, אבל עם השנים היא התרחבה לאיזור הקודקוד, והשלב הבא הוא התחברות בין הקודקוד למרכז הראש ולקדמת הראש ממש כמו בסולם נורווד, זה מדהים כמה שהסולם מדוייק.

אין לי כוונה להפסיק להלחם, בכלים שנותרו לי (מינוקסידיל לסוגיו, ה-igrow שעלה לי כ-800 דולר, אולי אחזור לספיירו שהפסקתי וכו’) אבל בגדול אני יודע, כי עברתי כבר כמעט הכל, גם מבחינת גיל חציתי את גיל 40 ואני רואה איך השנים עושות את שלהן (כשאתה צעיר אתה לא מאמין שזה יכול לקרות), שאהיה קרח בסוף, כלומר אני צועד לכיוון ידוע מראש.

השתלת שיער היא לכאורה הפתרון היחיד, שכיום אני כבר רואה את כיוון ההתקרחות שלי, שזה דבר שרוב הצעירים לא מסוגלים לדעת ולכן רוב הסיכויים שימשיכו להקריח וידרשו לעוד השתלות, אבל לא רוצים לחשוב על זה ואין להם תכנון ברור לגבי העתיד. אני אגיע בברור לנורווד 5 תוך 5-7 שנים (או קודם), כלומר עד גיל 50 אני אהיה קרח ממוצע. יש שיגידו שזה כבר לא משנה בגיל הזה, יש שיגידו שזה לא משנה גם בגיל 40, זה מובן בהחלט, אבל זה לא קל באף גיל למי שזה חשוב לו. אולי זה חלק מלקבל את עובדות החיים, ואת זה שאתה לא משתפר עם הזמן מבחינה פיזית אלא נסוג, ומול זה אני נלחם עם ספורט ותזונה, אבל גם הם לא מנצחים את הזמן, כלום לא מנצח אותו, אפשר בעיקר להשיג איכות חיים ובריאות ולהראות טוב לגילך, אבל לא ניתן להשאר כמו שהיית.

בשלב כזה נותר לשקול לשוב למכונת הגילוח, הפעם כנראה לתמיד, מחוסר ברירה, ולקבל את הדין, והנה פוסט ששווה להזכר בו

אדון זמן לא דופק חשבון, הוא מגיש לך אותו. אתה יכול לבקש הנחה על החשבון, אבל אתה תשלם.

מה הלאה? העתיד לא צופן בחובו הפתעות לטובה, אין התקדמות פורצת דרך בתחום, ואין צפי לתרופה חדשה שיכולה לתת בשורה. יש שמועות פה ושם על חומרים כאלה ואחרים, אף אחד מהם לא מוכח ולא מאושר קלינית. מצטער לבאס, זה המצב.

אז אם אתה חדש בתחום, שתדע שיש מה לעשות, וזה יכול גם לעזור במשך שנים רבות, אבל תכלס מה שעובד נגד התקרחות אנדרוגנית זה מעט מאוד דברים (יש המון דברים מסביב מסיחי דעת ומיותרים שלא עוזרים), וקח גם בחשבון את כל התמונה. האם תיקח פרופסיה? כמה שנים? עד לאן תמתח את המלחמה בקרחת? האם תלך על השתלה למרות כל הסיכונים (והם רבים, ואני כולל בתוכם נזק לאיזור התורם שיראה אם הוא יהיה דליל עם הגיל גם ב-FUE, וכמובן מצב שבו ישאר רק השיער המושתל והשיער הטבעי ינשור, ואיך תראה אז)?

פתחתי את הבלוג ב-2009, המון מים עברו בנהר, בסופו של דבר הגנטיקה תנצח, ואם אתה אמור להיות קרח אתה גם תהיה, השאלה כמה זמן תרויח עד אז עם טיפולים, או לאיזה רמה של מאבק אתה מוכן ללכת, המינימום (מינוקסידיל) או המקסימום (פרופסיה) או הכי רחוק שאפשר כיום (השתלה). אין לזה תשובה ברורה, הכי נכון לדעתי ללכת מהקל אל הכבד, וכל אחד בוחר לעצמו עד לאן הוא מוכן ללכת, ואיזה מחיר (לא כלכלי, מחיר נפשי, פיזי ואישי) הוא מוכן לקחת. אני שם בצד פיאות, קונסילרים וקעקועי צבע על הקרקפת בסגנון איציק זוהר, אלו פתרונות קוסמטיים שגם להם יש משמעות, יותר בכיוון חברתי אולי שבו הסביבה יודעת שאתה בעצם קרח ומנסה להסתיר.

במה נתנחם, אנו שהכיוון שלנו ברור? האם בג’ייסון סתייתם וברוס ויליס ושאר גיבורי פעולה מודרנים (פעם לא היו כאלה, למעט 2 חריגים – יול ברינר, וקוז’אק למי שמכיר) שבעצם אומרים שחברתית ותרבותית זה “בסדר” ואולי אפילו מוסיף לגבריות (לא הייתי ובנה על זה.. אולי יותר נכון לקרוא לזה סוג של גבריות שגם תופס)? האם בעובדה שמעל 50% מהגברים מעל גיל 40 כבר מקריחים ואנחנו בעצם כמו כולם? האם בכך שזה בעצם לא כזה חשוב מה צומח על הראש אלא בתוכו? שכל אחד יבחר לעצמו, אני לא חושב שאי פעם אוכל לומר שלי זה לא חשוב, ולא היה חשוב.. אבל מה שכן נכון זה לקחת הכל בפרופורציה, עדיף בריא וקרח, ממושבת עם שיער.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: , , ,

תגובות

47 תגוובת על ”בין נורווד 3 ל-4“
 1. יניב says:

  אהבתי.
  הרבה יותר קל בחיים לקבל את עצמך מאשר טיפולים מייגעים שעוזרים זמנית.

 2. יוסי says:

  אדמין שלום,
  חבל לי מאוד לקרוא את הפוסט המבאס. אחרי ירידות ועליות, אני מקווה שתמשיך במאבק העיקש ולא תוותר, לפחות עוד לא תוותר. לי באופן אישי השיער שעל הראש מאוד מאוד חשוב, ובניגוד לרבים, לא מדובר רק בהרגשה אישית או הערכה עצמית, אלא מכיוון שהמקצוע שלי הוא לדבר מול אנשים ולטעון טענות משכנעות מולם – ברור שהשיער משחק גם חלק בקריירה שלי. בלעדיו הייתי פחות משכנע, אולי פחות נלקח ברצינות, אולי לא נראה אמין מספיק – נושאים שחשיבותם עילאית עבורי ועבור המקצוע בו בחרתי.
  אני לא הולך לעשות חיים קלים ל-DHT. בכלל לא. אני אלחם עד הסוף המר (שברור שיגיע, מתישהו, בו ידו של ה-DHT תהא על העליונה, לפחות על-פי הטכנולוגיה הנוכחית), ואולי עוד כמה שנים אעבור השתלה (כיום אני בן 30).
  גם אם בסופו של דבר תאבד את השיער – האם לא שווה, בשביל כמה שנים נוספות, להילחם עליו ? האם לא תתחרט בעוד כמה שנים, לאחר שבחרת לוותר, ותאמר לעצמך – חבל שלא המשכתי, גם אם עוד קצת ?
  אמנם אתה מעל 40, ובטוח שמצבך היום יהיה טוב משלי כשאגיע לגיל הזה, אבל עדיין…

 3. admin says:

  אין לי שום כוונה לוותר, כמו שכתבתי אני ממשיך כמו קודם, אבל צריך להיות גם ריאלי ומציאותי, הטיפולים ללא פרופסיה יעילים פחות, ועם השנים השיער ילך ויעלם. אני ממשיך להלחם בקרחת כמו בהתחלה, אבל אחרי נסיון של שנים רבות אפשר לומר שלא קיים טיפול שמנצח גנטיקה, בסוף היא תנצח, וכמובן יש את המיעוט בר המזל שהטיפול מחזיק לו שיער שנים רבות, ובו בזמן אין לו תופעות לוואי. סוג של פתרון לשמירה על הקיים הוא ספיירו, הבעיה שגם לספיירו יש תופעות לוואי.

 4. אלעד says:

  לאדמין וכולם שלום
  האם יצא לכם לשמוע על הטיפול החדש של נטורפיל לשימור שיער ? הם משווקים את הטיפול ככזה אשר רק שומר על השיער הקיים ולא ככזה ש”מצמיח”, טוענים שהם מזריקים מינוקסידיל לקרקפת, לתוך שורשי השיער עצמם.
  מישהו שמע או בירר לעומק, ויודע משהו לעניין יעילות ? בטיחות ?
  תודה !

 5. חסוי92 says:

  אלעד, הטיפול “החדש” קיים בשוק לדעתי בסביבות ה – 10 שנים לפחות.
  אדמין אני כבר לא יודע איך להגיב לפוסטים העצובים האלה, אתה מתיש את עצמך לדעתי במלחמה הזו, אני בעתיד מתכנן לעשות השתלה… ההרגשה ששיער יגדל שוב על הראש היא מדהימה. שווה שיער דליל מיקרח, הרבה אנשים מסתובבים עם שיער דליל שנראה טוב.
  זה החלום שלך, לך איתו תעשה טיול לחול ותעבור באחת הקליניקות, תבדוק איזה תוצאות אפשר להוציא מהשתלה.
  אני רק שואל את עצמי מה יקרה ביום שנפתור את בעיית השיער מה יהיה הדבר הבא שירדוף אותנו ? הרי ברור שהכל בראש

 6. admin says:

  זו מלחמת התשה בהגדרה והמלחמה בהתקרחות היא מרתון, אין פתרונות מהירים ולאורך זמן אין פתרונות בכלל ברוב המקרים, למרות שיש ויש. למשל SPEX טוען שפרופסיה יעילה מאוד לקודקוד, אבל לא מקדימה. מקדימה אצלו הכל מושתל (עבר הרבה השתלות עד שהגיע למראה מלא, מה שאומר שכנראה כל הקטע הקדמי הטבעי אצלו נשר), ואת ההתקרחות בקודקוד הוא סגר עם פרופסיה (הוא טוען שאין לו שום תופעות לוואי). הוא חסיד נלהב של פרופסיה וטוען שעובדת מצויין ושומרת לו על הקודקוד כבר שנים.
  חרשתי לעומק את עולם ההשתלות, אני לא בעד ניתוחים פלאסטיים באופן כללי, זה סוג של טראומה פיזית ואולי גם נפשית שלאדם בריא לא ממש יש בה צורך, אבל מאוד מבין אנשים שעושים אותם (מי לא מכיר מישהו שעשה ניתוח אף, או בחורות שעשו סיליקון, כמות הבחורות עם סיליקון זה לא יאמן). בקשר להשתלת שיער צריך להבין את ההשלכות לטווח ארוך, רבים מסתכלים על הטווח הקצר ולא מבינים או לא רוצים להבין את ההשלכות של 10-20 שנה קדימה. לא כל אחד מוכן להכנס למצב שבו הוא יצטרך כמה השתלות, או להתמודד עם צלקות ואי הצלחות. התמונות שמראים לנו הם של הצלחות, את המקרים הפחות מוצלחים אנחנו לא רואים, למרות שמי שיחפש טוב בפורומים יגלה שיש גם כאלה, שעברו השתלות אצל רופאים מובילים ומצליחים. אתה יכול להסתכל על מה שרוי עבר בפוסטים שלו, זה בחור שהיה אמור להיות קרח, ובחר ללכת הכי רחוק שיש ב-HDC, והאיזור התורם כנראה לא הספיק לו. האם אתה היית מוכן לעבור מה שהוא עבר? זו שאלה שכל אחד יכול לענות עליה אחרת, השאלה כמובן עד לאן אתה מוכן או רוצה להגיע ומה המחיר שאתה מוכן לשלם, ויש מחיר, תמיד.
  אני מניח, שאצטרך במקרה הטוב 2 השתלות (נניח נורווד 4-5), הראשונה כ-3000 זקיקים מקדימה שזה לוקח יומיים עבודה והשניה כ-2000 לאיזור הקודקוד + אמצע שזה גם בעייתי כי איזור הקודקוד גדל עם השנים ומאוד קשה לכסות אותו בצורה סבירה (בלתי אפשרי בצורה טובה אם השטח גדול ואתה גם משתיל מקדימה, אין מספיק זקיקים), זה חתיכת פרוייקט שנפרס על פני שנה לפחות (בין 2 ההשתלות חובה 12 חודש החלמה לאיזור התורם), עם תוצאות סופיות רק אחרי שנתיים (שנה מתום ההשתלה השניה כשהצמיחה שלה משקפת תוצאות סופיות) וגם נניח לכסף אין משמעות, יש משמעות להמון פרמרטים אחרים. אם זה היה דבר טרוויאלי יחסית כמו השתלת סיליקון כמו אצל נשים, המוני גברים היו עושים את זה, אבל זה לא. להיות במצב עתידי של דלילות כשהשיער הטבעי נשר, ואז לגלח הופך את כל העניין למיותר כי לגלח אתה יכול כבר עכשיו. להרויח 10 שנים עם מראה טוב יותר? ובשביל זה לקחת את הסיכון וללכת עד הסוף? הגיוני, אבל תלוי למי.

 7. חסוי92 says:

  מסכים איתך בהרבה דברים ויכול להיות שאני אכן מתכחש. אבל לגבי רוי – אני חושב שהוא עשה טעות שבחר בקליניקות לא מוצלחות מלכתחילה, אתה כבר כתבת לגבי השתלות, אסור לחסוך – הכי טוב.
  אני כבר 7 שנים מתעסק בכל ענייני נשירת השיער, אובססיה לא נורמלית, יום יום יום – אם זה לבחון שיער של אנשים, אם זה לבדוק באינטרנט ואם זה להסתכל במראה או לספור את השיערות שנשארות לי ביד. זה לא שפוי ואני מודע לזה.
  לגבי הטראומה אני חושב שזה שווה את זה, אני עשיתי לייזר בעיניים וכבר כתבתי על זה, עיניים זה משהו שלא מתעסקים איתו והייתה לי החלמה יחסית קשה. היום אני לא זוכר מה זה בכלל עדשות ומשקפיים, לצערי אני ואנשים רבים שוכחים מהר, אבל זה משהו שצריך לברך עליו כל בוקר. מי יודע מה הנזקים לטווח הארוך ? אף אחד, הלייזר לא מספיק זמן בתחום. לא מתחרט, זה נקרא איכות חיים.
  גם אם כל ההשתלות יקח שנתיים עם תוצאות סבירות זה שווה ביותר לדעתי , זה משהו אובססיבי שתמיד יזכר לנו בתודעה חייבים לפתור את זה כדי להתרכז בדברים הבאמת חשובים בחיים.

  מה שכרגע מפחיד אותי זו הידלדלות הכללית שאתה מדבר עליה בגיל מבוגר.

  הנה קצת פרופורציה למצב שלנו – http://healthy.walla.co.il/item/2868021
  כמובן שנשכח את זה אחרי 10 דקות 😉

 8. אלעד says:

  שלום אדמין וכולם,
  אני עם חסוי92. מצד אחד, נשירת השיער היא עיקר הבעיה שלי בחיים; מצד שני, זה פשוט אובססיה. לא עוברות שעתיים-שלוש מבלי שאני חושב על הנושא או נכנס לאתר כלשהו שקשור לנושא (פורומים, או אפילו בדיקת מוצרים ב-ebay). גם לי קורה שהדבר הראשון שאני מסתכל עליו אצל אנשים גברים הוא השיער שעל ראשם, לראות איפה אני ביחס אליהם. במרבית הסיטואציות, מצבי טוב יותר מהם. אבל כולנו רוצים לחזור לשיער השופע שהיה לנו בתיכון או בצבא… איפה זה ואיפה זה…

 9. יוסי says:

  היי אדמין,
  שאלה מהותית וקריטית שעולה מכל הסיפור הזה – איך ייתכן שמשטר מסוים עובד טוב ובצורה יעילה למשך מספר חודשים בודד, ולאחר מכן – סך הכול, כאמור, לאחר תקופה של כמה חודשים בלבד – הוא אינו עוד יעיל. קשה להניח שמשטר הופך לא יעיל לאחר זמן יחסית קצר, לא ? קשה לומר שמתפתחת עמידות של הגוף לטיפול, בזמן קצר יותר, או לחלופין שהרגישות של הגוף לחומרי הטיפול – יורדת.
  קראתי את הפוסטים מ-2012, ובעצם רואים תקופות כאלו ותקופות כאלו, עליות וירידות, בזמן קצר במיוחד. בסופו של דבר, ולמעשה עוד כמה תקופות כאלה, אם הסדרה תימשך – לא אמורות להיגמר האופציות לטיפול ? שהרי, מכל מקום, הכינוס תמיד יהיה ל-3 – 4 מוצרים שונים ומשלימים. או שפשוט אתה מתחיל את הסדרה מהתחלה ?
  אני חייב לציין שממש לא ברור לי הסיפור הזה…

 10. admin says:

  אין טיפול מסויים כזה, יש כנראה שילוב, ושאתה על שילוב קשה לדעת איזה מוצר עובד יותר טוב או נותן את הערך המוסף. נניח מינוקסידיל לבד, יקח לך שנה בערך לראות שינוי מהותי נניח צמיחה מחודשת אם אתה צעיר ותפסת את זה בזמן ואתה מגיב טוב, אבל אם אתה כבר שנים נלחם ומשלב כמה מוצרים ודי דורך במקום יהיה קשה לדעת מה מהם בעצם עושה את העבודה הכי טוב, והאם פגעת בול בשילוב שיוצר סינרגיה כזו שהוא יעיל (ואם הורדת מוצר אחד מכל סיבה שהיא אז הסינרגיה מפסיקה ואז את מתחיל ללכת אחורה). הבעיה שלוקח המון זמן לראות תוצאות ואז אנשים מפסיקים גם עם דברים שאולי יהו יכולים להיות יעילים, נניח ספיירו, כמה חודשים שמתי אותו ואז הפסקתי (תופעות לוואי), אולי זו הסיבה שיש התדרדרות מסויימת.
  בנוסף, צריך לזכור שיש הרבה אשליה בזה, אתה חושב שהמצב טוב יותר כי סרקת בצורה קצת אחרת או כי צמח השיער בכללי וזה נראה קצת מלא יותר כשבעצם כלום לא השתנה.
  היו אצלי עליות וירידות, חלקן היו כנראה גם אשליה של עליות. האופציות מעטות, ואיתן אני הולך, לא תמיד הלכתי איתן באופן מתמיד וקבוע, למשל תמיד הלכתי עם מינוקסידיל, אבל מעולם לא הלכתי עם מינוקסידיל 15% קבוע יומי במשך חודשים רבים (הוא גם עושה תופעות לוואי). אולי אם הייתי עושה אחרת דברים היו נראים קצת אחרת אבל לך תדע. בכל מקרה אני ממשיך באותה דרך כי אין אחרת, בגדול הבסיס הוא מינוקסידיל לסוגיו, עם או בלי חומצה אזאלית, וכיוון שתכלס אני לא נוגע בשום חוסם DHT בבליעה (כדור), אני לא מוריד את רמו ה-DHT בדם, וכנראה שיש לזה מחיר.
  יש טיפולים שנראה לך שעובדים טוב והם לא ולהיפך, לוקח המון זמן לראות שינוי קל, לכן רוב האנשים לא מסוגלים להתמיד כמו שצריך ויכולים להצמד רק לדברים פשוטים, לכן מינוקסידיל פעמיים ביום ופרופסיה שזה בליעה שלוקחת שניה פעם ביום הם הכי פשוטים לביצוע והכי יעילים. בגדול, יש כאלה שכלום לא עובד להם או שהיעילות פוחתת עם השנים, אני על מינוקסידיל מעל 10 שנים, ויתכן שהרגישות ל-DHT גדלה לאט לאט עם הזמן, כך שהיעילות של כל מני תמיסות פוחתת לאט לאט.
  הטיפול יעיל חלקית בשמירה על הקיים, אצלי, אצל צעירים עם זקיקים חיים אפשר להשיג הרבה יותר, ככל שאתה תופס את זה מוקדם הסיכוי להצלחה עולה ולהיפך.
  אני מניח שאם הייתי משתמש בספיירו רצוף שנים, או לוקח פרופסיה, הייתי במצב אחר, אבל כל טיפול ללא חוסם DHT חזק, לאורך זמן לא ישרוד.

 11. יוסי says:

  תודה רבה על התשובה אדמין.
  בקיצור, המצב לא להיט. גם אתה כן מצליח לאתר את הטיפול הספציפי שעובד טוב בשבילך (מה שיכול לקחת אפילו שנים של ניסוי וטעיה), גם הוא לא יעזור לאורך זמן.
  אולי כדאי להתחיל לחשוב – בצורה רצינית – על השתלה. אמנם זה דבר שאני רוצה להימנע ממנו, בכל זאת זה ניתוח, וכנראה שעדיף לבצע אותו בכלל בחו”ל, מה שמוסיף לחוסר הוודאות.
  שבוע טוב לכולם

 12. admin says:

  הרווחתי הרבה זמן איתו וממשיך, בלעדיו.. הייתי היום כנראה פשוט קרח.
  אם השתלה – רק בחו”ל. ורק בחו”ל אצל הטופ, וזה מוריד את חוסר הוודאות ולא מעלה, בכל מקרה להשתלה יש גם סיכונים לא מעטים, אמנם החלום הוא להראות כמו בתמונות של ההשתלות המוצלחות, אבל צריך להיות ריאלי ולהכיר גם בסכנות. מי שלא עושה מחקר מעמיק, ומבין את כל ההשלכות ועושה את ההחלטה הזו ממקום אנליטי ולא רגשי, עלול לשלם מחיר יקר, ויש רבים מדי כאלה, קלי דעת.

 13. חסוי92 says:

  אדמין אולי תוכל לשתף אותנו בבקשה עם ההשתלות הכושלות שנתקלת בהם וקח נוכל להחכים ?

 14. admin says:

  יש הרבה אנשים עם השתלות כושלות, ניתן לזהות את כל ה-FUT הכושלות דרך הצלקות של הסמיילי מאחורי הראש. לגבי FUE קשה לזהות כי הצלקת איננה, וניתן לזהות רק מי שמגלח את כל הראש ורק מקרוב (נקודות) וזה לא יצא לי לראות, אולי כי מעטים בארץ עשו FUE באופן יחסי.
  מי שכבר עשה FUE מוצלח זה לרוב אנשים שעשו בחו”ל.
  השתלה כושלת זו השתלה שבה השיער המושתל לא נקלט באחוז של 95% ומעלה, ולרוב זה יראה דליל ומלאכותי, אני כולל בזה גם צלקת של FUT, הבעיה שבגיל מבוגר תתכן דלילות כללית של השיער על הראש הוא הופך דק גם אם לא נושר, ואז קל לראות בין השערות.
  כמובן שהשתלה מוצלחת לא ניתן לזהות, פשוט כי השיער נראה טבעי ואין צלקות נראות לעין. מראה לא טבעי זה בגדול השתלה לא מוצלחת.

 15. יוסי says:

  בוקר טוב אדמין,
  ברצוני להתייחס לנושא בעייתי במיוחד, שעולה גם מכל הפרסומים, הפוסטים והתגובות באתר – הדלילות בחלק הקדמי של הראש (לרבות מפרצים).
  מקריאת כל החומרים באתר זה ובאתרים אחרים, עולה שלמעשה אין תכשיר שבאמת יעיל כנגד הדלילות בקדמת הראש. גם פרופסיה, וגם מינוקסידיל (בצורותיו השונות), בהחלט עשויים להיות יעילים באשר לקודקוד, אך ספק רב קיים בדבר יעילותם בקדמת הראש. לגבי שאר התכשירים – קל וחומר, לגבי קדמת הראש.
  האם למעשה הפיתרון היחיד לחלק הקדמי של הראש הוא השתלה ? האם אתה (או מישהו אחר) מכיר תכשיר שבאמת מסייע לקדמת הראש, לפחות לעצירת הנשירה, שאינו השתלה ? אני חייב לציין שדווקא הדלילות בחלק הקדמי של הראש מפריעה לי יותר מהדלילות בקודקוד, הרי זה החלק שמי שעומד מולך רואה.
  תודה מראש !

 16. admin says:

  זה תלוי בבן אדם
  יש אנשים שכן עוזר להם בקדמת הראש, בממוצע אולי אפשר לומר שפחות יעיל אבל אי אפשר לומר שלא יעיל בכלל לכולם. השתלה היא לא טיפול, היא ניתוח פלאסטי.

 17. OMER says:

  היי אדמין. נפעם מהבלוג שלך…
  מה לגביי רוטס HR? יודע על גברים שלוקחים אותו, אומנם הוא לא ברמת הפרופסיה הנוראית [מניסיון], אך האם למיטב ידיעתך הוא תורם לפחות בעצירת הנשירה?

 18. admin says:

  עומר – תוספי תזונה וויטמינים לא עוזרים נגד DHT, דקל ננסי אפשר לקנות בגרושים

 19. שי says:

  היי, אני בן 25, סובל מנשירה מטורפת מגיל 18. בשנתיים האחרונות
  אני מטפל באמצעות פרופסיה, מינוקסי 5 פעמיים ביום של חברת לייף וקטוזל שמפו פעמיים ביום. יש לציין שבהחלט חל שיפור מבחינת הנשירה וגם השיער התמלא. לצערי בחודשים האחרונים הנשירה חוזרת וזה גורםלי לדיכאון ברמה שלא ניתן להסביר. אני רוצה להוסיף לטיפול עוד משהו. אחרי שקראתי כאן כל פוסט ותגובה אפשרית וכן קריאה בפורומים של נשירה נראה לי שדוטס זה המוצר היעיל ביותר אך גם המפחיד ביותר לכן נראה לי שאשאר עם הפרופסיה ואוסיף ספירו.
  אני לא מתמצא באינטרנט בכלל ולא בשפה האנגלית. מעולם לא הזמנתי מוצר באינטרנט בטח שלא מחו”ל. מאיפה ניתן להזמין? מה יקרה אם אזמין ואשתמש ואחרי שהגוף שלי יתרגל כבר לא ימכרו? זה רק יכול לגרום לנזק! ו.. האם אתם ממממליצים על משו אחר ולא על ספירו?

 20. admin says:

  אני לא חושב שאתה צריך ספיירו, זו לא תרופת פלא, וכמעט לא ניתן למצוא ראיות שזה יעיל, וכמובן יש לספיירו תופעות לוואי.
  לגבי התמצאות באינטרנט ואנגלית – עם זה אתה צריך להתמודד לבד, אנגלית היום זה בסיסי כמו עברית.
  אם קראת כל פוסט אתה יודע שיש כל מני אופציות, רובן לא מוצלחות במיוחד, אם אני צריך לשלוף נשק כבר יותר הרי זה מינוקסידיל 15% עם חומצה אזאלית 5% שיש באיביי או ב-minoxidilmax.com ודומיו וגם על זה כתבתי.

 21. אנון says:

  אהלן אדמין,

  הייתי משתמש עד עכשיו בליפוגיין, ואני שוקל לעבור למינוקסידיל עם חומצה אזלאית.
  ממה שידוע לך האם אמורה להיות בעיה במעבר בין סוגים שונים של מינוקסידיל?

 22. admin says:

  אין סוגים שונים של מינוקסידיל, יש חומר אחד שנקרא מינוקסידיל וחברות שונות משתמשות בו.
  בליפוגיין אין חומצה אזאלית, יש דברים אחרים כגון דקל ננסי, ואפילו החומר הפעיל שיש בשמפו ניזורל. ליפוגן זול יותר ליחידה (25 דולר מול כ- 34 לעם אזאלית)
  מה יעיל יותר? לא ברור, מה שבטוח שאין ליפוגיין עם מעל 5% מינוקסידיל.
  לליפוגיין היה פעם חומצה אזאלית והם הוציאו אותה כנראה כי המוצר מיוצר בארה”ב ושם אסור לייצר שילוב כזה, הבסיס של מינוקסידיל לא השתנה אבל בגלל שהם הוציאו את האזאלית הם שמו מרכיבים אחרים.

 23. אהוד says:

  אדמין, אני יכול להגיד לך שבמשך שנתיים פחדתי לקחת פרופסיה.
  הקפדתי על משטר טיפולים במשך 4 שנים, חפיפה בבוקר עם אלפסין c1, מינוקסי 5% קצף, נוזל אלפסין בצהריים, חפיפה עם אלפסין פעולה כפולה ושוב מינוקסי 5%
  השגתי פריצה משמעותית יותר ע”י מסרק לייזר של hairmax אבל אחרי 3 שנים הבנתי שהגנים יותר חזקים

  התחלתי להשתמש בפרופסיה מתוך ייאוש כאשר ראיתי שהמפרצים גדלים ויש לי דלילות משמעותית בקרקפת.
  כיום אני כבר שנה עם התרופה ושמח להגיד (אמנם בזהירות) שהנשירה הפסיקה לחלוטין וכעת אני בונה על שאר התכשירים (ממשיך עדיין במשטר הטיפולים) שיעודדו צמיחה.

  תופעות הלוואי של הפרופסיה הורגשו בחודש הראשון בלבד! לאחר מכן הגוף הסתגל לתרופה בצורה מלאה ואין שום השפעה בתפקוד.

  לדעתי וגם התייעצתי עם אנשים נוספים שמשתמשים בה, ניתן לצמצם את תופעות הלוואי של הורדת ה- DHT ע”י פעילות גופנית שמעודדת יצירת טוסטסטרון (משקולות וכ”ו.)

  היום אני ממליץ לכל מי שחושש כן לנסות פרופסיה, וחבל שלקח לי שנתיים לעשות את הצעד הזה

 24. admin says:

  נהדר, אני בכל מקרה לא מתכוון לגעת

 25. יוסי says:

  אהלן אדמין,
  מקווה שהמצב מעט השתפר מאז פרסומו של הפוסט…
  שאלה לי אליך, ולשאר הקוראים – מדוע מינוקסידיל הנוזל של קירקלנד עולה ב-eBay כ-150 ש”ח (לחצי שנה, כולל משלוח), ואילו המינוקסידיל קצף של קירקלנד עולה כמעט כפול (כולל משלוח) ? האם יש לכך הצדקה ? ברור שהשימוש בקצף הוא נוח יותר (מתייבש מהר, לא עושה את השיער שמנוני וכיו”ב), אבל נראה לי שמחיר כפול זה מעט מוגזם.
  תודה מראש,
  יוסי

 26. admin says:

  הנוזל מגיע בבקבוק פלאסטיק (זול), והוא מוצר עתיק.
  הקצף מגיע במיכל, ויש בו את החומר שעושה קצף, כלומר טכנית הוא עולה יותר לייצר כנראה.
  הקצף נוח יותר לשימוש, וכנראה כיום הוא מוצר פופולארי יותר, כלומר ככל שרוצים אותו יותר ככה גם מוכנים לשלם יותר ועדיין זה זול.

 27. אלי says:

  מה שאני אוהב אצלך זה הישירות, זה שאתה לא משלה את עצמך ואת האחרים, שאפו!
  כנראה שבאמת אין מנוס, גנטיקה כמו שאמרת לא נתונה למדיפיקציה מצידנו (נכון לעכשיו) אולי בעתיד כשהעולם יהיה אוטופי (כן בטח) ותהיה תרופה לכל מחלה, אז בסולם העדיפויות יתאמצו יותר למצוא תרופה לקרחת, אבל עד אז, נצטרך לתהות בבאסה רצינית מדוע הקוד הגנטי של צידי הראש שונה משאר הראש.

  בכל מקרה, אני לא חושב שזה ינחם אותך, אבל אני צעיר ממך, בדיוק לקראת 30, סובל מנשירה מגיל 20 בערך, גם אני עשיתי הכל (אולי לא מספיק) כדי לבלום ולעצור, אבל עם השנים זה ניצח אותי! לא מצטער שלא לקחתי פרופסיה כי את הסיכונים ידעתי מראש מעוד חברים שכבר לקחו, שמפואים, משחות וצמחים גם אני ניסיתי, אולי זה עזר לבלום אבל לאחרונה כשהמפרצים החמירו, כשבקודקוד כבר יש דלילות שמתקרבת למרכז הראש, וכשהכתר נהיה דליל יותר וגם הוא שולח זרועות למרכז הראש, גם לי ברור שמתישהו הקודקוד והכתר יפגשו ואראה כמו איזה סבא, וזה מבאס.

  וזה עוד יותר מבאס שגם יש לי כבר כמה שערות לבנות ואני חשבתי שהקרחה זה הדבר הכי נורא! ובגילאי העשרה חשבתי ששיער גלי זה הדבר הכי נורא… אבל לקראת גיל 30 אני קולט ששלושת אלה ביחד זה סיוט! אפילו להסוות מרפצים, ליצור אשליה כבר קשה לי, שיער גלי, קשיח וחזק עקשן כמו פרד שלא מוכן לציית למסרק, וג’ל אני הרי לא יכול לשים! אפילו קונסילרים כבר בקושי עזורים.

  אני חושב כמוך אולי לקחת את המכונה ולהוריד הכל! כי באמת שלא יהיה לי חבל על השיער עצמו כי כמו שתיארתי הוא מעולם לא היה משהו, גם כשהייתה לי בלורית סבלתי מהסלסול והעקשות של השיער… אבל הצרה היא שכבר ניסיתי קרחת כשהחלה הנשירה וזה לא הכי התאים לי, אני כבר ממש מבואס ולא יודע מה לעשות…

  מצד שני חברים – אסור לאבד תקווה! תראו את אלון מוסק (המנכ”ל של טסלה וSPACE X) היה קירח כמעט לגמרי כשייסד את פייפל (חפשו בגוגל) וכשעשה את האקזיט פתאום יש לו לבורית מלאה, הדיעה הרווחת ברשת היא שהוא עשה השתלה *השתלה ממש טובה* (מה דעתכם?) אבל יש גם הטוענים שהוא משתמש ביחידת שיער (פאה) ואני תוהה לעצמי, אם אני מוכן למחוייבות (וגם לחור בכיס) לשנים הקרובות בללכת עם יחידת שיער, להחזיר את ימי העשרה עם בלורית ולהנות מאשליה ריאליסטית ולחכות לפתרון בעשור הקרוב במקום להמשיך לבזבז כסף על משחות ותרופות שלא עושות כלום וגורמות לשיער להראות מגוחך ו”חולה”, אני באמת שוקל יחידת שיער, למרות שאני חושש מזה פחד מוות…

  מה דעתכם בנושא? אשלייה או להשלים עם זה בגיל צעיר ולהרגיש כמו לוזר 🙁

 28. admin says:

  אלון מוסק כנראה עבר השתלה אחת או יותר, אבל אחד כזה מוכן לשים כל סכום ועליו יעבוד הרופא הכי טוב שערה שערה, כלומר טיפול VIP שאדם רגיל לא יקבל, וכך גם התוצאות.
  לגבי פאות, מכיר שני אחים עם פאה.. כתבתי עליהם, אני לעולם לא הייתי שם פאה על הראש, מעבר לזה שזה לשים על הראש משהו מלאכותי, ומעבר לזה שאנשים ידעו (והם ידעו, אין פאה שנראת טבעי כל הזמן), גם אני הייתי יודע.. בשביל פאה אתה צריך להיות 100% שלם עם זה, ועם ההבנה על ההשלכות החברתיות של זה (וגם תצא עם בחורה, בסוף היא תדע).. עדיף גלאח לדעתי, אבל שכל אחד יבחר לעצמו.

 29. אלי says:

  כן קראתי מה שכתבת, אני כבר לא יודע מה עדיף,
  אני לא מוכן לוותר ולהכנע (גאלח) זה לא הכי מתאים לי, ואני גם לא מוותר כמו שלא וויתרתי עד עכשיו. הקונסילרים סידרו אותי יופי בשנים האחרונות, אחרי שלומדים לפזר את זה נכון התוצאות מעולות, אבל אם כבר מדברים על בת זוג, גם כשהייתה לי חברה לאחרונה זה היה פאדיחה, החשש להכנס איתה לבריכה, החשש שהיא לא תעביר איזה וויש בשיער כי גם ככה הספריי לא תמיד עושה עבודה טובה, החשש שאחרי שינה עמוקה בחופשה בתאילנד פתאום תקום עם ליפה כשחצי מהאבקה מרוחה על המצח, קיצר לא חסר…
  עכשו אני כבר לא יודע מה עדיף, מצד אחד אתה צודק, מצד שני יש מישהו אצלי בעבודה שסיפר לי על כך והאמת שאפילו אני לא שם לב שזה לא שיער, הוא לקח להבנתי יחידה יקרה, נראה לי סיליקון או משהו, לא זוכר את המושג המדוייק. אבל מלבד לאשליה מלאכותית, איו תקווה באופק, אני לא אלון מוסק למרות שאני הייטקיסט, בעיה… מצד שני, הכל היום מלאכותי, אפילו 30-40 אחוז מהנשים 😉

 30. admin says:

  אני במצבך, גם לי זה לא מתאים, אבל זה לא מתאים לרוב האנשים רק שאין להם ברירה.
  אנשים שמים לב לכל תוספת לא טבעית, גם לקונסילר בסופו של דבר.
  להיות עם תוספת לא טבעית עם חשש תמידי שהיא תתגלה – זה לא ממש חיים. גון טרבולטה למשל הולך עם פאות כבר הרבה שנים, וזה כבר לא סוד, והוא לא דופק חשבון למרות שכל העולם כבר ראה את התמונות שלו באינטרנט. השאלה אם אתה כזה שלא דופק חשבון, ממה שאתה כותב זה לא המצב.
  התעסוקה והתחזוקה, הגירוד על הראש, ההסתרה, העובדה שזה מלאכותי וקוסמטי ועוד, כל אלה הופכים את זה עבורי לדבר לא רלוונטי.
  פאה אצל גבר עדיין נתפסת כתוספת מגוכחת, שמראה שהוא לא בטוח בעצמו (בסרטים הגבר עם הפאה תמיד אוכל אותה, מישהו תולש לו אותה והוא מתבזה מול כולם) לעומת גבר אמיתי שפשוט מגלח וממשיך הלאה (קח את ג’ייסון סטייתם למשל).

 31. אלי says:

  ג’ייסון סטתהם זו הדוגמא הקלאסית, אבל לו זה פשוט מתאים. כמו ווין דיזל, ועוד לבנבנים בודדים בהוליווד שיחסית מתאים להם… לי ולך כנראה לא… וכן, אני כן דופק חשבון למרות שאני בעל בטחון עצמי ודיי דומיננטי, אבל לא רוצה קרחת, קודם כל בשביל עצמי, לא בשביל בחורה כזו או אחרת…
  לצערי גרד בראש יש לי גם ככה, למרות שהרופא אמר שזו לא סבוריאה, עדיין קשקשת וגרד מלווה ביובש זה משהו שחוזר אליי לא פעם… וגם חששות לגבי הקונסילר כפי שציינתי לא חסר, התעסקות לכל דבר מבחינתי.
  ושוב – ברור שגאלח זה נשק יום הדין שאני שומר לסוף, אבל מבאס אותי שבמשפחה שלי כולל אבא שלי וכולם, אף אחד לא מקריח… למרות שזה לא סותר את הנושא הגנטי מן הסתם. ועכשיו כשהתחילו גם שערות לבנות, אני שם לב שוודא בקטע הזה כל החבר’ה במשפחה כבר מלבינים בשנות ה30 שלהם…
  אגב אתה עדיין משתמש בצבע שיער בשטיפה? אני שוקל לנסות צבע לנשים לשם שינוי, כי הjust for men הזה לא שווה כלום, שבועיים בלחץ ועם ניזורל בכלל על הפנים, יש משהו שקל לצביעה בארץ? לא מצאתי מסרק צביעה נוח שכזה בארץ, יש לך מושג היכן ניתן למצוא?
  https://www.youtube.com/watch?v=FNxsclDHq7E

 32. אלי says:

  עוד שאלה קלה, בזמן שאני בוחן את המהלך הבא, חשבתי לתת צ’אנס לRevivogen, תמיד הייתי סקפטי לגביו, אבל עכשיו כשהכתר גם מתחיל להדלל ובשמש רואים כבר קצת קרקפת, זה מדאיג אותי, לא רוצה מראה “חולה” של שלכת, ואין לי כח לשים קונסילר גם מאחור 🙁
  אוףף איזה דכאון זה להקריח, סבל איטי ובלתי נמנע!!!

 33. admin says:

  לתת צ’אנסים לדברים זה בסדר ונכון, קח בחשבון שאתה עלול להתאכזב
  אני משתמש ברביבגן מדי פעם אך הוא לא הישועה, אין כזו כמעט למעט פרופסיה מינוקסידיל ניזורל שעובדים. גם ספיירו עוזר, מנסיון יש לו גם תופעות לוואי.
  הבעיה אצל מי שמקריח גנטית שהגנים לא מפסיקים לעבוד אף פעם, כלומר מקור ההתקרחות לא יעלם, לכן מה שאמור לפעול טוב אלו חומרים שמשפיעים גם על ה-DHT ברמה מספקת (כלומר עוצמה מספקת שלא בטוח שכל מני מוצרים וחומרים שלא נחקרו לעומק נותנים) לרדת מתחת לקו האדום של הטריגר הגנטי (רמת DHT שלא גורמת להתקרחות), וגם מינוקסידיל שעובד שונה ולא משפיע על DHT (ניזורל קצת עוזר בעיקר נגד דלקתיות בקרקפת, שמגבירה התקרחות אצל מי שכבר סובל ממנה).
  כשאתה פועל נגד DHT, אתה גם פועל נגד הגוף שלך, לכן אני נגד לקחת תרופות שמשפיעות על רמת ה-DHT בגוף כמו פרופסיה. ברמה המקומית של העור זה בסדר, לגבי האפקטיביות יש סימני שאלה. בקיצור ככל שתופעות הלוואי חזקות יותר אצל מי שרגיש לתרופות, ככה כנראה שזה יותר עובד, אבל אז מה זה שווה.
  המראה ה”חולה” הוא אכן הבעיה של ההתקרחות, זה בדיוק אבדן המראה הטבעי שלך שהיה, וזה מה שמזין את התעשיה הזו. הגלאח אמור לתת מראה אחיד יותר לעומת בורות כשהשיער יותר ארוך, והוא המוצא האחרון, פשוט כי אין ברירה. הלבנה מבאסת, אבל היא גם גנטית (יש הנחות שהלבנה גם מושפעת מגורמים אחרים כמו סטרס, מחלות שמשפיעות על הגוף וכו’ אבל איך לזה גיבוי מחקרי), ואני יכול לומר שגם אצלי במשפחה זה ככה, יש לי 2 אחים, ואתה רואה איך מגיל מסויים של סביבות 28 מתחילה הלבנה אצל כולם (כמה שיערות בודדות ועם הגיל זה מתגבר). מה שיפה שיש לי אחות אחת שחגגה לא מזמן 40 בלי שערה לבנה אחת, יתכן שגם להורמונים יש השפעה, אולי להורמונים הנשיים יש השפעה מגנה מסויימת (עד גיל מסויים).
  את המוצר ששמת בלינק יש באיביי, http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=just+for+men+autostop&_sop=15
  לגבי זה שבמשפחה כולם עם שיער ורק אחד מקריח, זה פשוט כי רמות הרגישות ל-DHT שונות, אחד קיבל רמת רגישות גבוהה יותר, וזה יכול להיות הפוך. לשחקן מארק וולברג יש שיער מלא, אבל לכל חמשת האחים שלו (הוא הצעיר) כולל האח השחקן דוני יש קרחות, הוא היחיד במשפחה שזכה.

 34. אלי says:

  טוב, תודה ידיד על החידוד, אנסה את Revivogen ואתן לזה צ’אנס. ואם כבר, אנסה גם את מינוקסידל בקרוב, פעם קניתי ולא השתמשתי מחשש שזה “ממכר” ואם אפסיק אז הנשירה תגבר… אבל כיום כבר אין לי מה להפסיד, לא נשארו ל יהרבה כלי נשק, ואינני מתכוון להשתמש בפרופסיה כאמור.

  ניזורל התחלתי לחפף לאחר כמה שנים שאני כבר מקפיד (ראיתי שזה משפיע על הצבע שיער לפעמים), האמת שגם עם אגיספור דיי הפסקתי בחודשים האחרונים ואני דווקא מגלה שהקשקשת \ דלקתיות נעלמו, אולי הרופא צדק ובאמת אין לי סבוריאה… אני מקפיד לשים קרם לחות (מבוסס מים) כי בקיץ זה סיוט לקרקפת שלי בד”כ…

  גם אצלי ההלבנה החלה לקראת סוף 28-29, הלוואי ולא הייתי מקריח, הלבנה זה בקטנה, וגם נתפס סקסי לפעמים אצל בנות… ולגבי מארק וולברג, שמע, מארקי מארק לא מזדקן, אני מאמין שיש לו שיער טבעי, מה גם שכנראה שהוא צובע, למרות שבזקן גם כשיש לו זיפים לא רואים לבן… אבל אל תשכח שזה הוליווד, אצלם יש הכל מהכל, אמנם בג’ון טרבולטה חשדו כבר שנים שיש לו פאה, אבל אז הכל היה מבוסס רשת וזה הסגיר אותו בתמונות סטילס, היום יש שחקנים שלא תבדיל בין שיער לפאה, יש כאלה שאפילו לא מקריחים אבל שמו פאה כי סוג השיער שלהם היה סזיפי\גלי\מתולתל… כשיש כסף, אנשים עושים הרבה דברים מטורפים 😉

  ושוב תודה, אמנם זאת מלחמה אבודה מראש, אבל אם אפשר לדחות את התוצאות המכוערות, אז למה לא? שמח שגיליתי את הבלוג שלך, לפחות יש חברים לעת צרה…

 35. עמית says:

  שאלה – התחלתי את השימוש במינוקסידיל השבוע (ליפוגיין) , עושה שימוש לקדימה של הראש, במידה ואתה מורח את החומר ואחרי שעתיים עושה פעילות ספורט האם זה גורם לחומר לצאת עם הזיעה ? , ובפעמים הראשונות שמרחתי הרגשתי עקצוצים ועכשיו כבר כמעט ולא זה אמור להיות ככה ?

 36. admin says:

  שעתיים זה מספיק זמן לחומר להספג. מים, זיעה וכו’ מסירים את החומר אבל זה לא משנה, מה שהיה צריך להספג כבר נספג.
  העקצוצים זה לא דבר קבוע, אצלי זה קורה לפעמים אחרי שלא שמתי מינוקסידיל 12 שעות. עקצוצים יכולים להיות גם מכל דבר אחר שתמרח על הראש, זה לא מעיד על זה שהחומר עובד או לא עובד, אין קשר.

 37. אלי says:

  היי שוב,
  לגבי רביבוגן – אני מתלבט אם לקנות ולהתנסות עם התמיסה בלבד, או שלקנות את השלישייה ביחד ולהתנסות גם עם השמפו? אני לא מאמין גדול בשמפואים, מלבד לניזורל שלדעתי דיי עזר לי לשמר ולהאיט הידללות… אבל אם אני כבר קונה רביבוגן, שווה להשקיע גם בשמפואים או שמיותר לדעתך?

  תודה.

 38. admin says:

  שמפו מיותר, הוא לא תורם.
  בתור שמפו טבעי הוא טוב, אבל יש זולים ממנו.
  שמפואים לא עוזרים נגד התקרחות, הם טובים בתור תוספת שבאה לעזור למצב הקרקפת ולמראה הכללי. אתה שוטף אותם מהראש תוך דקות וכלום לא חודר, היחיד שיעיל זה ניזורל שהוא תרופתי כנגד בעיות עור ודלקתיות, ויתכן שמקטין את אפקט ה-DHT בקרקפת.

 39. אלי says:

  האמת שהפסקתי עם ניזורל כבר איזה חודשיים (לאחר שימוש של למעלה מ6 שנים) ובאורך פלא הקרקפת שלי בריאה יותר.
  הקשקשת וההפרשות ה”חלביות” הפסיקו לתדהמתי, הגירוד נעלם ואני מסוגל פתאום לא לחפוף יומיים ואפילו 3 בלי שני מרגיש גרד, ועוד בחום הזה?! מוזר לי, כי עד לא מזמן חפפתי כמעט כל יום, אחרת הגירוד היה בלתי נסבל!

  אגב הפסקתי עם ניזורל כי כאמור, כפי שציינתי למעלה – ניזורל גורם לצבע של Just for men לרדת ממש מהר…

  נ.ב אם כבר הזכרת את ג’ייסון סטאתהם למעלה, בסופ”ש ראיתי סרט חדש איתו (SPY) מדהים שהבנאדם הזה לא משתנה כבר 20 שנה, אמנם תמיד היה קירח, אבל נראה כאילו הפדחת שלו לא התדללה, ויותר מדהים – הוא עוד שניה בן 50 ואין לו שערה לבנה אחת, אפילו בזיפים!!!!!
  אולי שווה לברר מה הרגלי התזונה שלו 😉

 40. admin says:

  אסור להגזים עם ניזורל, פעמיים בשבוע גג. אנשים שוכחים שזו תרופה ולא שמפו רגיל.
  סטתהם התחיל את הקריירה שלו ב-1998 בסרט של גיא ריצ’י לוק סטוק, ואז היה עם שיער גם מקדימה, אם כי דליל ומפרצים, ומאז הקריח לגמרי לנורווד מקסימלי. שיער לבן זו גנטיקה כמו התקרחות, יש מכאלה שלא מלבינים עד גיל מאוחר, ויש כאלה שמתחילים להלבין לקראת גיל 30. צבע לבן לא קשור לתזונה אלא לגנים, ככל שאדם כהה בעור יש לו יותר פיגמנט גם בשיער והוא ילבין מאוחר יותר.

 41. חסוי82 says:

  רציתי להמליץ על שמפו שרכשתי ב- Vitacost תוצרת Avalon Organics-

  הם קוראים לו “שמפו מעבה” וטוענים ל-70 אחוז מרכיבים אורגניים, כולל ביוטין ותמצית דקל ננסי. התכשיר כמובן טבעי וללא החומרים הבעיתיים שבשמפואים רגילים.
  קניתי שלישייה (כדי לא לחרוג במשקל שמייקר את מחיר המשלוח הבסיסי) והתרשמתי לטובה כבר מהשימוש הראשון. אני כמובן לא מתיימר להילחם בהתקרחות בעזרת שמפו ולא אספר פה סיפורים כאלה, בטח לא אחרי שימוש של שבועיים…מתכוון לאיך שהשיער מרגיש ונראה לאחר החפיפה וגם זמן ממושך לאחר מכן. כמו כן אני יכול לשרוד יותר מיומיים מבלי לחפוף בכלל ואין לי שום מיחושים או גירודים בקרקפת.
  השמפו הוא לא תרופה ולא תחליף לניזורל (למי שמשתמש), אלא נכנס לדעתי לקטוגריית הטבעיים ולא מזיקים. אני מבסוט ממנו וגם מהמחיר. בארץ לא מצאתי אותו בפחות מחמישים שקלים ליחידה ודרך Vitacost יצא לי בסה”כ בסביבות המאה שקלים כולל המשלוח ל- 3 יחידות.
  השמפו תוצרת ארה”ב והחברה די מפורסמת ואמינה, גם לא מבצעת ניסויים בבעלי חיים (למי שזה מעניין).

 42. אלי says:

  טוב בחופשת החג בדקתי קצת מחירים, אני מתלבט אם להתחיל קודם כל רק עם רביבוגן לתקופה מסויימת ולראות בצורה אמפירית האם יש תוצאות… או או שלהתחיל דווקא ממינוקסי ולבדוק אם יש תוצאות?

  אני חושש להתחיל עם 2 התכשירים ביחד כי אחרת איך אדע מה עובד ומה לא…
  אגב תמיד חששתי ממינוקסי על שלל צורותיו מחשש שזה ממכר (חתונה קטולית) אפשר להיות רגוע?

  ובהזדמנות זו, מה דעתכם על דקל ננסי ועל סוגי השימוש שבו (הבנתי שאפשר גם כתוסף תזונה) שווה לנסות?

  תודה ושנה טובה.

 43. Anoyneme says:

  היי אלי,

  אני משתמש בשמן דקל ננסי לבליעה ( 3 טיפות מתחת ללשון, יום-יום) ולמען האמת, אני לא חושב שזה עזר להפסיק את הנשירה. לפי מה שאני מבין, עד היום לא נערכו מחקרים בנושא מהסיבה שזה לא משתלם כלכלית, ככה שאין הוכחה חד-משמעית שדקל ננסי עוזר.

  גם אני במצב שלך. חושש להתחיל עם המינוקסי כי זו אכן חתונה קתולית (ברגע שהפסקת – קיים סיכוי שהנשירה תתגבר).

 44. דידי says:

  שלום אדמין,
  רציתי לדעת מדוע אתה משתמש בהרגיין קצף ולא בליפוגיין, אחר שגם בו יש את החומר מינוקסי 5 והוא נמצא גם מועיל יותר. מדוע בכל זאת בחרת הרגיין קצף 5?

 45. mike says:

  הדקל ננסי יודעים היום שהוא כן משפיע על הDHT אתנה יכול לבדוק באמאזון שמלא אמריקאים משתמשים בו לטיפול בפרוסטטה מוגדלת וזה כן עוזר להם,אתה יכול לקרוא שם מלא חוות דעת,מה שכן יודעים זה שזה גם משפיע על רמות הDHT מקטין אותם אבל לא ברמה של פרופסיה 1 מ”ג שזה עפ”י אומדנים משפיע על האנזים 5 אלפא ראדוקטז רק מהסוג הראשון והסברה שהוא מוריד עד 66% מהDHT (ההתפרקות של הטסטורטון)בקרקפת, וכמובן לאורך זמן לאחר 5 שנים היעילות של הפרופסיה יורדת הרבה יותר לכן הרבה מן האנשים עוברים לכדורי דוטס 0.5 מ”ג ,לאחר שנים של פרופסיה שהם חשים שהיא כבר לא משפיע או במקרה הטוב רק מאיטה תנשירה במעט,וכבר לא עוצרת אותה.
  הדקל ננסי אכן מוריד DHT בקרקפת במינון מסויים אם אני לא טועה משהו באיזור של ה 640 מ”ג ביום.
  אבל היעלות שלו לעומת הפרופסיה יותר חלשה ולכן אתה לא שומע המון אנשים ברחבי העולם שמדווחים על תוצאות טובות בטיפול של דקל ננסי בלבד.
  אם כבר להשתמש בפרופסיה שאני גם נגד השימוש בה בכל צורה של בליעה,זה רק במריחה טופיקלית בשילוב עם מינוקסידיל 15% כי אז החומר הפעיל במינון כמעט מינימלי שכן חודר לזקיק(4 מ”מ) מתחת לפני העור בקרקפת רובו נשאר שם ולא עובר במחזור הדם,(הוא מקבל תבוסט רק בזקיקי במינון הכי נמוך שאפשר)
  לעומת טיפול בצורה אוראלית שעובר דרך מחזור הדם ומשחק עם ההורמונים בגוף,והשפעה של פרופסיה מבחינת תופעות לוואי היא לעין ארוך יותר קשה כמו:
  גינקומסטיה לגברים בין 1% ל 2% הסברה היא שהיא מורידה את הDHT ומעלה בכך ע”י פיצוי את הפרוסטוגן ההורמון הנשי בגוף וזה גורם גם לצמיחה של רקמה של שד באנשים בריאים.
  תופעות של אין אונות קושי בזיקפה ,דיכאונות וכו’.
  ממליץ על האתר הזה לקרוא תתופעות לוואי של אנשים שהשתמשו עם הפרופסיה.
  http://www.propeciahelp.com

 46. אלי says:

  תודה Anoyneme ו-mike,
  אבל פרופסיה מבחינתי היא בכלל לא אופציה, אני לא אוהב תרופות ובטח כשמדובר על השפעה פנימית על הDHT … יש לי חברים שמשתמשים בזה ואכן התופעות לוואי מוכרות לי.

  אני רק מגשש לגבי הדקל הננסי כטיפול חיצוני למריחה על הראש ולכן שאלתי כאן לפני שאני מנסה בעצמי.
  אבל לכל מקרה אני מתלבט בין אם להתחיל עם מינוקסי כלשהו למרות שזה “ממכר”, אבל עד שאגבש החלטה אני רוצה לתת צ’אנס לרביבוגן, אם הוא לא יעבוד, הPLAN B שלי יהיה מינוקסי. מה דעתכם?

  תודה.

 47. יוחאי says:

  אני משתמש בליפוגיין כבר מעל לשנה וזה התכשיר הכי טוב שהתשתמשתי בו וניסיתי הכל! הוא גם עוצר את הנשירה (יש בו דקל הננסי) וגם מזרז צמיחה של שיער אז הוא ממש יעיל!
  ממש ממליץ..
  הבעיה היחידה שלו זה שאין אף אחד בארץ שמוכר אותו וזה ממש מעצבן להזמין ממוכר אמריקאי כי אם יש בעיות במשלוח הם לא יודעים מה לעשות…
  פרופסיה ניסיתי וזה עשה לי בעיות, אזד אני לא ממליץ על זה לאף אחד זה יכול להיות ממש גרוע.
  היעילות של מינוקסי יורדת עם הזמן כי הוא לא עוצר את הנשירה הוא בסך הכל מזרז צמיחה של שיער שזה טוב בתור תרופה לשנה אחת.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree