שובו של הקאמבק 2 (או איך נפלתי וקמתי למרות הכל)

26 בMarch 2015 מאת: admin

אחרי הרבה זמן שלא כתבתי פוסט, הגיע הזמן. לא כתבתי כי לא היה מה, הכל הרי נטחן לעייפה, מה שלא מפריע לגולשים מזדמנים לחזור על אותן שאלות בדיוק שוב ושוב כאילו לא נכתב פה דבר.

מי שעוקב, יודע שבשנתיים האחרונות הייתה לי נסיגה רצינית בשיער, עד כדי חשש אמיתי להודאה בתבוסה מול המלחמה בקרחת כפי שכתבתי בפוסטים סופו של הקאמבק, וסופו של הקאמבק 2.

אחרי שכלום לא עזר, ואחרי שניסיתי כמעט הכל למעט פרופסיה (כולל דקל בבליעה שהשבית אותי גם במינון נמוך) והשיער צפצף על הכל והדלילות התגברה עד למצב שבו קניתי מכונה ועברתי לגלאח, אז יש מהפך.

המהפך החל באיזור נובמבר 2014. בערך באותו זמן הבנתי שאני מתיש את עצמי עם יותר מדי תמיסות, וירדתי למינימום בלי לחץ, כי כבר אין מה להפסיד.

הטיפול שלי הוא כפי שמצויין בפוסט נוסחאת הטיפול המנצח 2 בניכוי כמה דברים שלא נראו לי חובה או שאינם בעלי תרומה רצינית עבורי.

הטיפול שלי כיום כולל:

1. מינוקסידיל קצף בבוקר

2. 10 דקות אחריו – קרם ספיירו בכמות זעירה על המקומות הבעייתיים

3. בערב – שוב קצף ובלילה רביבוגן (אפשר לחפוף בינהם עם מרווח של כשעה- שעתיים) – יום כן, יום לא. האם רביבוגן עובד? אולי, לבדו לדעתי לא, הוא עבורי חוסם DHT טבעי ללא תופעות לוואי, אני לא בונה עליו, אבל שם אותו, תקראו לזה תגבור.

4. ביום לא של סעיף 3 – לפני השינה מינוקסידיל 15% + חומצה אזאלית (מ-minoxidilmax.com – החומר בלי הפרופילן גליקול, זה שכתוב עליו NO PG)

5. מסרק לייזר, למרות שאני לא בטוח שעוזר אבל אולי כן, הוא בטח לא מזיז ל-DHT

6. רולר סיכות – פעם – פעמיים בשבוע

לגבי שמפואים וכו – ירדתי מכל העניין, כל זמן שמצב הקרקפת טוב ואין גרודים וקשקשים. אולי עבורי זה כמעט לא רלוונטי כי אני משתמש בשמפואים טבעיים רוב הזמן ולפעמים אלפסין. שמפו מבחינתי אינו פקטור לטיפול בהתקרחות, אולי למעט ניזורל, שאני לא משתמש כמעט.

ואכן, יש שינוי כיוון וההתדרדרות נבלמה ואפילו יש מהפך, כך שאני כבר לא עושה גלאח. ישנה צמיחה מחודשת מסויימת והתמלאות של איזורים דלילים, גם בקודקוד וגם מקדימה. זה בלתי נתפס, אבל אחרי שעברתי הכל כמעט, אני פחות מתרגש כי עברתי את הדרך הזו בעבר ואני יודע שאפשר לחזור שוב אחורה.

מה גרם לשינוי? הרי בעבר ניסיתי, עבד לטווח קצר ולא עבד לטווח ארוך, לא חידשתי.

את השינוי אני מייחס לכמה גורמים:

1. קרם ספיירו. אני משתמש בו כל יום כבר חודשים. זה דבר שמעולם לא עשיתי, תמיד חששתי מהחומר שאינו מאושר FDA לטיפול בהתקרחות, וגם מתופעות הלוואי שלו, לטווח קצר וארוך וכשהשתמשתי בו לא התמדתי יותר מכמה שבועות. ויש לו תופעות לוואי לדעתי אם מורחים כמות גדולה, גם מבחינה מינית וגם מבחינה מנטלית (מרגישים עייפות וחוסר ריכוז כו). הסתמכתי על מידע ישן מאוד של דר’ לי שהיה הראשון שיצא עם מוצרים מיוחדים ולא מאושרים של מינוקסידילים בריכוזים גבוהים עם חומצה אזאלית ועם ספיירו וטען שמריחה של מינוקסידיל (רגיל) עם ספיירו יעיל יותר מפרופסיה, ונטול תופעות לוואי (לזה אני לא מסכים). לגבי היעילות, הוא טען שאם מורחים מינוקסידיל לבד וספיירו לבד האפקט של כל אחד חלש אבל כשהם יחד – נוצרת סינגריה עם אפקט חזק. יתכן וזה נכון, כי אני רואה תוצאות. אני מורח פעם אחת ביום (ולא פעמיים כפי שנטען שצריך), האפקט של הספיירו אמור להיות שהוא נקשר לקולטני ה-DHT בזקיקים ובכך מונע היקשרות של ה-DHT עצמו לזקיקים.

2. רולר סיכות – הרולר לדעתי חשוב מאוד. הוא גם מאפשר ליותר חומר לחדור לעור ולהגיע לזקיקים אבל גם מפעיל שרשרת של תהליכים שגורמת בעקיפין ל”התעוררות” הזקיקים, בדומה למה שקורה שמשתמשים ברולר להצערת עור הפנים (החירור של העור גורם לתהליכי תיקון ושיקום שלו, מגביר זרימת דם וכו). מי שעובר עם רולר על הקרקפת ירגיש אותה טוב טוב גם בימים שאחרי, וזה בניגוד לאבדן תחושה שקורה באיזורים המקריחים (לפחות ככה זה אצלי, האיזורים הבעייתיים לא רק נראים רע הם גם מרגישים ככה).

3. סגנון חיים – ספורט שונה מבעבר, יותר ספורט שעובד על כל הגוף בצורה מתונה עד בינונית, ופחות משקולות (משקולות כבדים יחד עם תזונה לבניית שרירים מאפשרת תהליכים אנאבוליים של בניית שריר בעזרת טסטוסטרון שרמתו עולה, ואצלי כנראה זה בא גם יחד עם נשירה, אז אני מעדיף פחות שריר ויותר שיער). תזונה – כמעט ללא מוצרי חיטה וחלב (אני אוכל לחם פה ושם אבל אין לי בבית, פסטה לא אכלתי חודשים, בחלב ומוצריו לא נוגע שנתיים, וגם קפה הורדתי כמעט לאפס, כלומר תזונה שדומה לפליאו עם כמה שיותר מזונות לא מעובדים), לגבי התזונה אני לא בטוח כמה היא תורמת, אני חושב שתזונה שמכילה סוכר או מזון מעובד מזיקה ויוצרת תהליכים בגוף שחלקם משפיע גם הורמונלית ובריאותית בכלל, וכנראה גם על השיער, אולי לא אצל כולם אבל אצל מי שרגיש גנטית אולי זה מאפשר את הפעלת הטריגר הגנטי של הרגישות ל-DHT.

לאן עכשיו? אני אמשיך עם הטיפול הזה ומקווה להמשיך לראות שיפור בחודשים הקרובים. המסקנה העקרית היא שגם כשנראה שהמצב בקרשים אז זה עדיין לא סיבה להרים ידיים, הרי טרם מוצו כל האפשרויות ולפחות אצלי הכוונה למצות אותן (לא כולל תרופות בבליעה ולא כולל דקל בבליעה, זה הקו האדום שלי).

כרגיל אין פה תורה מסיני או מידע מפתיע, אלא פשוט מידע קיים ישן, שרק אחרי ניסוי ותעיה וקבלת החלטות מה לעשות והתמדה לאורך זמן מאפשרים לראות אם יש או אין תוצאות, ולוקח המון זמן לראות אותן או להתאכזב אחרי שאין שום שינוי (ואז משנים ומתחילים שוב). תמיד עולה השאלה אצל המקריח המתחיל מה לעשות, למרות שלמעשה המבחר מצומצם. יש הרבה חששות (תופעות לוואי, אם אני אתחיל וארצה להפסיק האם ינשור וכו), אבל הדבר היחיד שאני יכול להמליץ עליו זה לא על טיפול ולא על חומר, אלא על קבלת החלטות. לעשות, לפעול, לנסות, ורק אחרי שקראת והבנת גם מה זה התקרחות, למה היא קוראת, ומה אפשר לעשות ואיך כל חומר עובד או לא עובד. עצבים? כן, זה חלק מהעניין. איבוד של בטחון עצמי? כן זה קורה לרבים, וחלק פשוט משלימים עם זה מחוסר ברירה וממשיכים הלאה. לדעתי שווה לטפל, כי יש טיפולים שעובדים, לא לכל אחד ולא תמיד ובטח שלא תוך זמן קצר, אבל מי שבא עם ראש פתוח וסבלנות יכול להשיג תוצאות. לא מאמינים? אני מספר על הקרב שלי בבלוג הזה מ-2009, וידעתי עליות וירידות, והנה אני חווה שיפור למרות שלכאורה בגיל מסויים ואחרי שנים של מאבק אתה אמור להפסיד בסופו של דבר, אז זהו שמסתבר שאולי הזקיקים לא גמורים גם כשהשיער דליל, וטיפול עקשני ואינטנסיבי יכול לתת להם את הקיק. ברור שלא אחזור 10 שנים אחורה, אבל תנו לי מראה מלא יותר עם דלילות מינימלית ואני מאושר.

 • Share/Bookmark

תגובות

29 תגוובת על ”שובו של הקאמבק 2 (או איך נפלתי וקמתי למרות הכל)“
 1. המקריח says:

  היי אדמין,

  שאלה לגבי spiro.
  שמתי את זה במשך חודש (עם כמות מכובדת על הראש) והנשירה שלי הפסיקה לגמרי. הבעיה היא שהרגשתי הרבה יותר עצבני (וחסר ריכוז), ובנות לא היו בראש שלי בכלל. פתאום קלטתי את זה וקישרתי לספירו. מהר מאוד אחרי זה (פחות משבוע) הכל חזר לקדמותו (גם הנשירה לצערי).

  כשאתה אומר שאתה שם כמות מזערית, כמה בערך? שבועיים אחרי ההפסקה שמתי את זה פעם אחת נוספת (ממש מעט, טיפה בקרקפת וטיפה במפרצים) והרגשתי חוסר ריכוז ועייפות בצורה משמעותית. יכול להיות שבכמויות נמוכות לוקח קצת זמן לגוף להתרגל לחומר ובסוף מרגישים כרגיל?

 2. דן says:

  מאיפה קונים ספיירו? לא מצאתי באיביי.. לדעתך יש סיכוי שספיירו לבדו יעשה משהו? ניסיתי מינוקסידיל קצף והעור שלי לא עמד בזה

 3. נתי says:

  היי אדמין

  עם איזה מטוקסידול לפי דעתך עדיף להשתמש מינוקסידיל 15%+חומצה אזאלית ן Finasteride או שעדיף בלי ?
  ולפני שאת מורח רביבוגן אתה שם שמן אמו לפני או שזה לא מועיל ?
  ולא ציינת מה לגבי Hair Signals (נוסחת הטיפול המנצח 2)
  ושאלה אחרונה עם אני מורח מטוקסידול קצף ולאחר 10 דקות אני שם טופיק זה מפרע לספיגה של המטוקסידול או שזה לא קשור ?

  תודה !

 4. דימה says:

  אתה שם מינוקסי קצף וספיירו לפניי שאתה יוצא לעבודה בבוקר? הספיירו מאוד בולט על הראש כשאני שם אותו הרבה יותר מה15% בכל אופן ..
  ומדוע הפסקת להשתמש בשמן אמו? הרבה משתמשים בו כמוצר ראשי בטיפול שלהם

 5. admin says:

  דימה – שם בעבודה, הספיירו כלל לא ניתן לזיהוי, אני שם כמות קטנה מאוד
  ברור שכשאתה מורח כמויות יראו את זה
  שמן אמו בעיני לא מביא תוצאות, הוא מעולה לטיפול בגירוי עור וקשקשים והוא מוליך טוב מבחינת ספיגה, אני לא מכיר אחד שזה טיפול ראשי אצלו ואין שום ראיה מחקרית חד משמעית שזה יעיל נגד התקרחות גברים טיפוסית (ניסויים על עכברים וכו’ לא רלוונטי פשוט). אני כן משתמש בו מדי פעם.

  נתי – בלי פינסטריד. עם פינטסריד אמור להיות חזק יותר, תאורטית, וגם לפי היצרן שמציע את המוצר למקרה שבלי לא עובד, אבל אני חושש שזה חודר לגוף ויש לזה תופעות לוואי. היצרן טוען שמי שמשתמש בזה לא צריך לקחת פרופסיה, ושיש לזה תופעות לוואי דומות, אני לא מתקרב לזה, למרות שקניתי ובדקתי על עצמי כמה ימים ואז החלטתי שפינסטריד לא יהיה אצלי בטיפול גם טופיקלית.

  שמן אמו – אמור לשפר ספיגה, אבל הוא לא מה שהביא לי את התוצאות, השגתי אותן דווקא בלעדיו. לא חייבים אותו ורביבוגן אני שם בלעדיו הוא שומני מספיק. ישנה טענה שהוא משפר ספיגה של מינוקסידיל. ירדתי מהייר סיגנל, את התוצאות השגתי בלעדיו ואני חושב שהוא יכול להיות תוספת נחמדה שגם עוזרת למצב העור (נחושת נמצאת בתעשיית הקרמים לעור), אבל אצלי הוא לא עזר גם אחרי חודשים.

  טופיק לא קשור, הוא קוסמטי ולא חודר לעור, אבל קשה לי להבין איך אתה שם אותו אחרי מינוקסידיל, הרי המינוקסידיל רטוב או לח, הטופיק נדבק לקרקפת ונוצר מראה מוזר של כתמים על הקרקפת מהטופיק. טופיק ושאר קונסילרים שמים רק על שיער יבש. כלומר אפשר לשלב אותו עם כל דבר כל זמן שהשיער, לפני ששמת קונסילר, יבש.

  דן – ספיירו יש בחנות האינטרנטית של hairlosstalk ואפשר לשלם עם פייפל. לא מבים איך לא הסתדרת עם הקצף, זכור ששמים כמות קטנה, אני מניח שכל אחד יכול להיות רגיש למשהו אחר, ואולי אתה רגיש אבל הקצף אמור להיות נוח לשימוש לפחות בהשוואה למינוקסידיל נוזלי שמכיל פרופילן גליקול שלרבים מייבש את העור ועושה בעיות, ושהרבה יותר שומני (הקצף בכלל לא שומני).

 6. admin says:

  למקריח – מכיר את זה, מנסיון, לכן שם רק מעט.
  לגבי התרגלות הגוף – יתכן ויש בזה משהו, אבל הרי לא נעשה מחקר ואין לנו יכולת לדעת, הכל השערות, אז בוא נניח שלוקח לגוף להתרגל, אם ככה ברור שהגיוני להתחיל בכמות קטנה ולא להתחיל בכמות גדולה כי הגוף לא רגיל.
  כמה זה כמות קטנה – אני שם מעט בקצה האצבע ומורח על מפרץ ימין, כנ”ל על שמאל וכנ”ל בקודקוד וסיימתי, כיום אין לי כלל תופעות לוואי מהחומר, או שהתרגלתי, או שאני שם מעט או שניהם, בכל מקרה אני שם פעם ביום ולא פעמיים.

 7. יונתן says:

  כיף לראות איך קמת מהקרשים מהנקודה שבה אני חושב שהייתי מרים ידיים ומוותר.
  עם התמדה ועקשנות הכל אפשרי וזו ההוכחה. כל הכבוד!

  לעניין אחר. אני התחלתי עם הספירו ביום אחרי שהפסקתי עם הפינסטרייד בגלל תופעות הלוואי.
  מצבי מינית השתפר משמעותית אבל לאחרונה יש רגרסיה קלה. בכל אופן למעט ימים ספציפיים המצב עוד לא חזר לקדמותו.
  אני משתמש בספירו פעמיים ביום בכמויות נדיבות.
  אני חושב שאחרי שתי ההערות בפוסט הזה הגיע הזמן להחליף ליום אחד בכמות מזערית.

  השאלה שלי האם יש צורך לדעתך למרוח את הספירו גם באיזורים שכיום יש בהם שיער מלא אך הם אמורים להיות “הבאים בתור”? שם אני חושש מנסיגה ולכן אני מתעכב ומורח גם שם במטרה להגיע לשורשי הזקיקים.

  דבר נוסף, אני רואה שאתה משתמש במינוקסי חומצה האזאלית רק פעם ביומיים, למה?
  אני משתמש בגרסא של ה5% פעמיים ביום, ביינתים אין תלונות.

 8. יונתן says:

  עוד משהו.
  איך אתה מודד את מצב הנשירה?

  הבנתי שלבדוק כמה שערות נושרות במקלחת זה לא מדד טוב, אלא או עם משיכת השיער עם שלוש אצבעות או בדיקת הכרית בבוקר.

 9. admin says:

  אין לי נשירה שניתן לראות, היא למעשה נעצרה או הואטה מאוד, לדעתי הדרך היחידה שלי לראות זה בקצף של השמפו כלומר אם יורד משהו תוך כדי חפיפה.
  אני מורח רק היכן שיש בעיה, אם יהיו עוד איזורים חלשים אני אמרח גם שם, אין לי מושג מה יהיה הבא בתור, ומתי ואני מנסה למרוח כמה פחות שאפשר אז רק היכן שצריך.
  מינוקסי-אזאלית פעם ביומיים כי זה לא עבד כל יום, כלומר זה לא הביא תוצאות תוך כמה חודשים, אז הנחתי שאין טעם להפוך את זה למשהו יומי קבוע.

 10. יונתן says:

  תודה רבה 🙂
  מקווה שאני גם אצליח להתגבר על תופעות הלוואי, כמה מבאס להיות רגיש לAA.

  אגב, אם אתה סבלת מתופעות לוואי מדקל ננסי ומספירו לדעתי אין שום סיכוי שהיית יכול להשתמש קבוע בפרופסיה גם אם היית מוכן.

  מאיפה אתה קונה רביבוגן?
  אני חושב שאני גם אשלב את זה בטיפול שכן אם אני מוריד את השימוש בספירו משמעותית אולי כדאי לגבות את זה במשהו חלש יותר, גם אם הוא פחות יעיל.

 11. admin says:

  אני קונה בחנות האינטרנטית של hairlosstalk עולה 99 דולר פלוס עלות משלוח

 12. יונתן says:

  תודה 🙂

  החלטתי להפסיק לחודש לפחות עם הספירו.
  אני חייב להפטר מתופעות הלוואי שאני סוחב עוד מימי הפינסטרייד העליזים.
  אני חושב שהשימוש בספירו מאט את השיקום ולפעמים גם יצר רגרסיה (אני מרחתי כמויות של קרם הגנה לפעמים על שטח קטן, שאדמין של Hairlosstalk רושם בפירוש שמספיקה שכבה דקה בכמות שקשה לה להגיע למחזור הדם).

  אני מתלבט בין רביבוגן לבין כרינגן כי אני רוצה להוסיף חוסם DHT נטול תופעות לוואילטיפול, אני לא חושב שמינוקסידיל עם חומצה אזאלית ורויטה זה מספיק.
  מה יותר יעיל מנסיונך? רביבוגן או כרינגן?

 13. admin says:

  אם תחפש בגוגל השוואות בינהם תמצא מעט דיונים מלפני 10 שנים בערך. שני המוצרים קיימים די הרבה שנים, ואין שום עדות ברורה שהם עובדים, למען האמת רוב האנשים שמתייחסים אליהם כותבים שלא, מעט כותבים שכן, אבל לך תדע, הרי חייבים להתמיד שנה בערך לראות תוצאות וספק שיש הרבה אנשים שמתמידים.
  לרביבוגן יש הרבה תקציב פרסום, אתר יפה, סרטוני שיווק, בקבוק מושקע ואילו כרינגן נראה כמו מוצר משנות ה-90 עם בקבוק ספריי ובלי שום שיווק, שניהם מוכרים בגלל שהם הרבה שנים בשוק כך שנוצר להם שם מסויים והם גם נמכרים באינטרנט בחנויות שמוכרות מוצרים נגד התקרחות, לרוב מי שמוכר אחד מהם מוכר גם את השני.
  אין לי תשובה מה יעיל יותר, אני משתמש ברביבוגן כי הוא נוח לי יותר, הוא שומני יותר, הכרינגן די דליל ומיימי, המחיר שלהם דומה למרות שכרינגן נראה יותר חסכוני (כמות בבקבוק). ניסיתי כרינגן ולא הסתדרתי, קצת גירד, והריח שלו גרם לי לשיעול (אולי נשמתי את הרסיסים שלו שיוצאים מהספריי).
  אם אתה רוצה שורה תחתונה, שניהם לא יעבדו למי שסובל מהתקרחות, אם המצב היה אחר היינו יודעים מזה. מי שיש לו בקוד הגנטי התקרחות, היא תגיע. לא ניתן למנוע זאת לחלוטין, אבל ניתן להרויח שנים על ידי טיפול באמצעים שונים (כמובן שלא כל אחד, זה תלוי באפקטיביות ועל כל אדם זה עובד קצת שונה, יהיו כאלה שכלום לא לעבוד, יהיו ברי מזל שיעבוד מדהים), וניתן להאט את התהליך. למנוע לגמרי לכל החיים? לדעתי האישית בלתי אפשרי, עם השנים והגיל אנשים מקריחים, גם כאלה שנראה היה שאין מצב שיגיעו לזה, פתאום בגיל 50 יכולים להתחיל להקריח, תחשוב על אנשים מהמשפחה, חברים וכו’ בטוח שאתה מכיר כאלה מקרים. אלו תהליכים טבעיים, שחלקם גם קשורים להזדקנות, כמו שהעור לא נשאר כפי שהיה גם השיער לא.
  עוד דבר, יש רבים שמתחילים להקריח, ומתחילים לאכול סרטים איפה הם טעו, מה הם לא עשו נכון, מה הם אכלו, ספורט וכו’. אז שיהיה ברור – מי שאין לו בגנטיקה התקרחות לא יקריח, ומי שיש לו יקריח. שאר הדברים יכולים להשפיע ברמה מסויימת אצל מי שבגנים שלו להקריח, למשל להאיץ את התהליך, אבל מי שבגנים שלו אין את זה – יאכל מה שירצה ולא יעשה ספורט, ישתה ויעשן, הוא לא יקריח, אלא אם מצבו הבריאותי יפגע ואז יש נזקים שמשתקפים גם במצב השיער, אבל זה לא בגלל DHT, כי אין לאותו אדם רגישות ל-DHT.
  אנחנו המקריחים, יש לנו את הרגישות הגנטית, נולדנו ככה, ובשלב מסויים בגיל מסויים הטריגר הגנטי הופעל והתחילה רגישות ל-DHT. אולי הטריגר הוא גם פונקציה של כל מני דברים, למשל לחץ נפשי, שמי שיש לו את הרגישות אז הלחץ מפעיל את הטריגר הגנטי בגיל מוקדם יותר, או גורם להתגברות קצב ההתקרחות. זה לא ידוע לחלוטין מחקרית (יש השערות), אבל די הגיוני כי לחץ משפיע על המון תהליכים פיזיולוגיים כולל הורמונלית.
  מי שמקריח יכול לטפל, להרויח זמן, יש כאלה שמרויחים הרבה שנים של שיער. אסור שנשכח את אלמנט הגיל, אתה לא יכול לרצות בגיל 60 את השיער שהיה לך בגיל 30, כמו הרבה דברים אחרים, וזה גם לא חשוב באותה מידה בגיל כזה. לדעתי השאיפה להראות טוב לגילך היא סבירה, וצריך שיהיה תאום צפיות בין המצב הנוכחי למה שאפשר להשיג עם טיפול. ככל שמתחילים מוקדם התוצאות אמורות להיות טובות יותר, אבל לא כולם מתחילים מוקדם, הרוב קולטים שהם בבעיה רק אחרי שהם כבר איבדו כמות גדולה.

 14. יונתן says:

  שוב המון תודה.
  אני חושב שבעקבות מה שכתבת אתחיל להשתמש זמנית ברביבוגן עד שאסיים את תקופת הניקיון שלי מהספירו. אולי זה לא עוזר, אבל זה עדיף מכלום.

  התחלתי מאוד מוקדם את הטיפול (OCD מאוד תורם בעניין הזה) ואני מקווה לשמור על מצב טוב בשנים הקרובות. אין לי את השאיפה להיות עם שער מלא לגמרי כל החיים, זה לא יקרה וזה בסדר גמור, אבל אני כן מצפה לטפל בצורה יעילה, נקיה כמעט לחלוטין מתופעות לוואי ולעכב משמעותית את ההתקרחות.

  מזל שיש את הבלוג שלך ושל דלילאו. זה מדהים כמה שבפורומים השונים אין הרבה התייחסות לטיפולים נטולי פרופסיה כטיפולים יעילים.

 15. מקריח says:

  אדמין יש לי שתי שאלות קלות ומחכה ממש לתשובה.
  שאלה אחת- שאתם מדברים על נשירה שרואים בכיור, זה כאשר מנערים את השיער בראש(כי אם לזו הכוונה נושרות לי מעל מאה) או לגבי הסתרקות המסרק ואז רואים מה נושר? (כי אם זה ככה אז אולי עשר שעכחת יש לי) כן שאלה קצת מוזרה פשוט רוצה לדעת אם בניעור אולי בעצם אני גורם לתלישה
  שאלה שנייה- קרם ספירו, הזמנת מהיירלוסטוק האתר האמריקאי, כמה עלה לך כולל משלוח ולכמה זמן התמיסה מספיקה?(כאשר מורחים פעם ביום)
  תודה מראש !!!

 16. admin says:

  גם אצלי השיפור מינורי, עיקרו שמירה על הקיים, אבל ברור שהזמן יעשה את שלו.
  המסקנה הכי חשובה היא אולי שמה שעובד באמת אלו הכלים התרופתיים, כלומר פרופסיה (אני לא משתמש), מינוקסידיל, ספיירו, ניזורל ועוד, והם באים עם תופעות לוואי, רמת תופעות הלוואי תלויה בכמויות וברגישות של המשתמש. הם עובדים למשך זמן קצוב שגם הוא משתנה וברמות שונות של יעילות.
  לעניין השתלות אני מחוץ למשחק, אני חושב שכיוון שנדרשות כמה השתלות לאורך השנים כי ההתקרחות נמשכת זה הופך את העניין ללא רלוונטי, יש סיכון בגיל מבוגר להפוך להראות מוזר ולא טבעי, עדיפה התקרחות שנראת טבעית מלהראות מוזר ועם צלקות (השיער נהיה דק יותר עם השנים גם זה שבאיזור התורם ואז גם נקודות יכולות להפוך לגלויות). כמובן שכל אחד עם דעתו ויש כאלה שעושים השתלות, השאלה מה עם אלו ש-10 שנים אחרי ויותר. ובעניין זה, הבעיה העיקרית היא איזור הכתר/קודקוד, התקרחות שלו דורשת המון זקיקים ואין מספיק באיזור התורם לכסות התקרחות רצינית שם, לכן משתילים רבים מסתייגים מהשתלה שם ומציעים להתמקד בקדמת הראש.

 17. שי says:

  מי המכון שעושה לביבי נתניהו את הפיאה המודבקת, כנ”ל גם לאופיר פינס,נראה לי שהם עושים עבודה טובה,
  האם זה בארץ ???

 18. רפי says:

  ממה אתה נמנע ?
  אני שואל, כי אני התחלתי לפני חצי שנה אימון ABC ולדעתי יש גם האצה בנשירה
  אני חושב שזה אולי בגלל שאני מחסיר דברים בתזונה שלי.

 19. דניאל לונדון says:

  היי שי,
  אני לא יודע, זה אכן נראה מצויין. לאחרונה אחרי פוסטים פה וניסיונות אין ספור, השתלה מזעזעת אצל ד”ר גינזבורג במפרצים בזמן שהיה לי שיער מדהים בדיעבד – אני חושב לעשות תוספת שיער בכדי שמסגרת השיער תראה טבעית ושלא יראו את השתלים כמו שניתן לראות היום – וזה סבל יום יומי להסתכל ולראות את הנסיגה והותירה את השתלים חשופים. אני לא רוצה עוד השתלה כואבת שלא ממלאת את האיזור כמו שצריך שעלולה להדרדר את המצב שוב.
  יש אין ספור אתרים בלונדון שעושים תוספות שיער שנראות מעולות, וגם באיזורים חלקיים ולאו דווקא על כל הראש. זה נראה כמו פתרון אחרון ורדיקלי, אבל אם התוצאות יפות וטבעיות – אז אולי למה לסבול?
  מדובר בפתרון יקר גם, אבל אני לא יכול להשלים עם מסגרת שיער לא טבעית מלאה שתלים ואני לא מצפה ששום טיפול כבר ימלא את האזור כמו שהיה לפני שנתיים פלוס מינוס.
  הנה אתר למשל שנראה די טוב, בו יש סניפים בכמה מדינות באירופה – יש מחשבות על העניין? תודה

  http://www.internationalhairstudio.com/

 20. דניאל לונדון says:

  אגב זאת לא פיאה ממש – זה נקרא יחידת שיער או non surgical כי זו טכניקה מתקדמת, יש לא מעט כוכבי הוליווד ומפורסמים שהלכו על הפתרון הזה – בעקרון זו התאמה מדויקת ככל שניתן לצבע, מרקם, סוג כיוון גדילת השיער, תסרוקת ומותאם לגולגולת. עדיין נשמע מלחיץ, אבל אני שוקל אותו למרות שיש לי עדיין שיער, אבל נסיגה והשתלה לא טובה שהותירה מסגרת שיער לא טובה

 21. admin says:

  רפי, אני נמנע מאימונים קשים של משקולות, הם מעלים את הטסטוסטרון בייחוד כשזה בא עם תזונה של פיתוח גוף שכוללת אבקות חלבון, קזאין, והכי גרוע מבחינתי קריאטין. כיום אני לוקח רק אבקת חלבון צמחי אורז בבוקר, ולא אוכל תזונה של פיתוח גוף גם מבחינת קלוריות.
  צריך מצד שני לזכור שיש כאלה שזה לא מזיז להם, אם אתה שואל אותי זה עניין של רגישות גנטית, מי שרגיש ועובר סף מסויים בגיל מסויים מופעל טריגר גנטי שמפעיל את אותה רגישות, ועל הטריגר הזה אפשר לשחק, כלומר אם אתה יודע מנסיון מה גורם לך אפשר להשפיע על זה דרך סגנון חיים כלומר לא לקחת אבקות נניח או לא להתאמן חזק מאוד על פיתוח גוף. משקולות מעלות את כמות הטסטוסטרון וזה דבר ידוע, וגם זה מה שהיה במקרה שלי, וכשהורדתי הילוך ושיניתי תזונה לכיוון של בריא יותר ופחות קלוריות אז גם איבדתי מסה אבל גם מצב השיער השתפר.

 22. דניאל לונדון says:

  שלום, אשמח לחוות דעת מאחרים לגבי הפוסט והלינק. תודה

 23. שי says:

  דניאל שלום,האם אתה חושב שיש מכון כזה בארץ ??? הפיאה המודבקת של ביבי נתניהו נראית מושלמת,ואילו פיאות מודבקות שראיתי כגון של גדי סוקניק מערוץ 10,השחקן אדיר מילר,ואיש העסקים רוני מאנה ,נראות מרחוק שהם פיאות,נדמה לי שהם מהמכון “אור לשיער” או “כל השיער” ,אשמח גם לקבל תגובה מעורך האתר !

 24. admin says:

  לא מאמין בפאות, בסופו של דבר זה דבר חיצוני שאתה שם על הראש שהוא לא שלך, ומי שמכיר אותך יודע. כל פאה ולא משנה כמה טובה היא פאה ואנשים ישימו לב, השאלה כמה איכפת לך להיות זה שאומרים עליו שהוא “ההוא עם הפאה”. אם אתה ביבי או מאנה אולי אתה לא סופר אף אחד, אבל יתכן שאתה כן. כמובן יש את עניין הנוחות, התחזוקה וכו’.

 25. מקריח says:

  הי אדמין שאלה קטנה ,יותר נכון שתי שאלות
  לגבי האתר minoxidilmax.com, הוא אתר אמין? והגיוני שהמשלוח שם חינם גם לארץ?
  שאלה נוספת אני יודע שאתה לא מעיז להשתמש בפינסטריד,אבל אני בסוף נשברתי, השאלה שלי מה אתנ חושב על הפינסטריד הטופיקלי עם ה15 אחוז מינןקסידיל מהאתר minoxidilmax? האם זה גימיק שיווקי אן שזה באמת הוכח כפועל במידה שווה כמו כדור? ואני יודע שזה לא ימנע את התופעות לוואי אבל אני מעדיף לנסות כי פסיכולוגית אני כבר חושב אחרת אשמח מאוד שתענה לי על השאלות תודה מראש ושבת שלום!

 26. admin says:

  אני קונה שם, יש עלות של כ-10 דולר משלוח והתשלום בפייפל אז אין בעיה. אני קונה שם רק את המינוקיסידיל_+חומצה אזאלית ללא PG, יש לי את ה-15%+5% ואת ה-5%+5%.
  לגבי זה שמכיל פינסטריד, השתמשתי רק כמה פעמים בלבד ושמתי בצד, אני לא מתכוון לגעת בפיניסטריד. אין לי מושג אם הוא יעיל כמו הכדור כי לא ניסיתי אותם.
  אין תשובות חד משמעיות בתחום, ולא הכל עובד באופו זהה לכולם, פינסטריד למריחה לא נחקר קלינית, בבליעה כן, ונמצא יעיל עם סיכוני תופעות הלוואי.

 27. מקריח says:

  תראה ,קודם כל תודה, דבר שני הזמנתי את החומר עם הפינסטריד, עכשיו מה שמוזר שמאתמול אני מנסה ליצור איתם קשר ואף אחד לא עונה (שלחתי מייל שיש שם contact us) עכשיו לא יודע מה לעשות, קראתי כמ תגובות שלפעמים הם פשוט מתעלמים מלקוחות ולא מביאים להם כלום ואני מקווה מאוד שזה לא נכון ,דבר שני הזמנתי הכל טוב ויפה אבל גם לא. קיבלתי שום מייל שקשור לקניה חוץ מפייפל, האם מקבלים מספר מעקב??תודה אדמין

 28. admin says:

  אם שילמת דרך פייפל אז קיבלת מייל מפייפל, קבלה על תשלום
  יום-יומיים אחרי תקבל מייל נוסף מפייפל עם מספר מעקב משלוח
  אם אתה לא מקבל סחורה שקנית בפייפל אתה יכול לפתוח תלונה מול הספק או לבטל תשלום, אף ספק שעובד מול פייפל לא יעז להתעסק איתם, הסיכון שלו לאבד אותם
  הפאניקה שלך מיותרת, תרגע, תתאפס, ותלמד איך העולם של קניות באינטרנט עובד
  לגבי תשובות ותקשורת עם האתר הזה – מעולם לא שלחתי להם שאלה לכן אין לי מושג אם ואיך התמיכה שלהם עובדת, אותי זה לא מעניין כי הם מבחינתי (ולא רק הם אלא כל מי שיש לו אינטרס למכור לי מוצר שאין לו אישור FDA) לא סמכות אובייקטיבית, אני הולך לפי הרכב חומרים ולא לפי מה שהם יגידו שעובד או לא, כל זמן שהם עובדים דרך פייפל אני רגוע שאקבל את מה שקניתי

 29. דניאל לונדון says:

  תודה על התגובה שי ואדמין.
  נכון שמדובר בדבר חיצוני – אך ישנם מכונים מאוד מתקדמים רחוק מפיאות של פעם. אני אישית הייתי הולך למכון שיער בלונדון לקבלת טיפולים, ומנהל המקום איתו נפגשתי כמה פעמים ותמיד ראיתי, בדיעבד גיליתי (דרך עובד אחר לאחר ששאלתי אותו על האופציה הזאת) שהוא מרכיב ‘יחידת שיער”, הייתי די בשוק לגלות כי תמיד נעצתי לו מבטים בשיער ממרחק נגיעה ולא שיערתי לרגע שזו תוספת.
  במידה וזה יכול באמת להראות טבעי, גם לכאלו כמוני שיש להם בעיית מפרצים וקו שיער שמאבד מהטבעיות שלו עקב השתלה גרועה – אולי זהו פתרון? השתלה נוספת נראית לי רדיקלית מידי עם כל החסרונות שציינת אדמין שאני מאוד מסכים עימם, הלוואי והייתי קורא את דבריך לפני ההשתלה אצל דר גינזבורג – במיוחד אם מדובר בהשתלה בגיל לא מתקדם ומפרצים.
  הנה שתי מכונים שהסתכלתי עליהם, יש גם מכונים שהעבודה שהם עושים נראית בינונית כמו שצויין שיש בארץ, אבל אלו שברמה גבוהה התוצאות מרשימות:

  http://www.invisihair.co.uk/hair-replacement/

  http://www.internationalhairstudio.com/ – באתר יש מכתבים של אנשים לאחר התהליך,במידה והם אמיתיים הם די עוצמתיים

  אגב, במכונים המתקדמים מדובר בפתרון מאוד יקר שכולל גם הגעה כל חודש למכון, תחזוק והחלפה – אבל אם התוצאות יכולות להיות ממש טובות אז אולי זה יכול להיות שווה את זה.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree