Dualgen 15 Plus – מינוקסידיל עם חומצה אזאלית ופינסטריד

3 בDecember 2014 מאת: admin

מוצר יחסית חדש, ניתן לקרוא עליו ב- http://www.minoxidilmax.com/product_html/minoxidil_15_With_PG_plus.php

יש את המוצר גם ללא PG. ויש אותו גם עם 6% מינוקסידיל ולא 15%. את ה-6% אני זוכר, היה מוצר זהה כזה כבר לפני שנים באתר של דר’ לי שירד מאז, גם 15% היה וקראו לו XANDROX אבל לא היה בו פינסטריד.

למה זה מעניין? כי זה מוצר שמכיל פינסטריד, כלומר פרופסיה, ושאם משתמשים בו נטען שלא צריך פרופסיה. הרעיון שמריחת פינסטריד 1 מ”ג, זהה מבחינת תוצאה ללקיחת כדור, ואף יעילה יותר.

בקישור שנתתי מספקים “הוכחות” ליעילות של פינסטריד טופיקלי, כשהוא נמרח יחד עם מינוקסידיל, בעיקר בדמות מחקר שהשווה בין לקיחת פינסטריד 1 מ”ג (זהה לפרופסיה) בכדור, אל מול מריחה. הנתונים מרוכזים בטבלא, ובהנחה שהם נכונים נראה שיעיל יותר למרוח. הבעיה – ההשוואה בוצעה על כמות מזערית של נבדקים – 6 אנשים לקחו כדור, 6 מרחו פעם ביום, 6 פיצלו ל-2 מריחות (אלו שמרחו פעם ביום השיגו תוצאה הכי טובה, כלומר ריכזו 1 מ”ג בפעם במקום לפצל לשני חצאים). במריחה אחת ליום, ירדה כמות ה-DHT בקרקפת ב-71%, בעוד שכדור הוריד ב-51% שזה מאוד משמעותי. בדם נמצאה ירידה זהה. עם זאת התוצאות מעלות תהיות, בהנחה שהן נכונות, למשל למה לא קיימת תרופה למריחה מאושרת FDA.

הבעיה לכאורה היא שהמוצר הזה הוא כמו לקחת כדור, החומר נספג בדם כמו כדור, ולא ברור איך ולמה שכן העור לא כזה חדיר (ואם כן, לכאורה אסור למכור אותו, והאתר צריך לרדת מהאינטרנט ע”י ה-FDA כמו שעשו לאתר של דר’ לי).

אם זה נכון – מי שלא רוצה לקחת פרופסיה, אסור לו להתקרב למוצר הזה (כולל אני, שיש לי אותו ואני מנסה אותו בימים האחרונים), כי אם הספיגה שלו כזו חזקה אז גם תופעות הלוואי יהיו דומות.

מה שבטוח, מדובר כנראה במוצר הטופיקלי הכי חזק שיש, לא רק שיש בו מינוקסידיל 15%, אלא גם שב-1 מ”ל תמיסה יש כמות פינסטריד של כדור פרופסיה (ובבקבוק של 60 מ”ל יש כמות של 60 כדורים).

איך התחושה למרוח אותו? ובכן היא אכן שונה מלמרוח את המוצר המקביל ללא פינסטריד, השוני מתבטא בכך שעם הפיניסטריד המוצר פחות דביק, והתחושה בקרקפת שונה.

מה אני מתכוון לעשות? להפסיק מיד. זה לא משחק.

הבעיה שגם ספיירו בתור חוסם DHT תרופתי מפחיד ולא מאושר, על אותו הגיון. החומר הפעיל מסוכן בבליעה, יש לו השפעות אנטי אנדרוגניות חזקות, לך תדע אם וכמה נספג בדם ומה ההשפעות (למרות שדר’ לי טען באתר שלו שירד לפני כמה שנים, שהחומר עובר סינטזה בעור ולא נספג לדם). בקריאת פורומים מחו”ל לא מצאתי קביעה ברורה לגבי עניין הבטיחות (תופעות לוואי), ולעניין היעילות יש לא מעט תומכים (הטענה שהוא חלש גם קיימת). מבחינת זמינות קשה למצוא אותו, כיום הוא זמין רק בחנות של אתר hairlosstalk, מה שמעיד כנראה גם כן על כך שזהו מוצר שרשויות הבריאות לא רוצות שיהיה.

לאחרונה אני מרבה למרוח שמן אמו על הקרקפת (ציינתי זאת בנוסחאת הטיפול המנצח 2), אבל המחקר היחיד בעניין הוא על עכברים (שם מצאו ששמן האמו עודד צמיחה מחודשת).

בקיצור, אין הפתעות או חדשות, יש את התרופות מורשות ה-FDA, הלא מאושרות, ופתרונות טבעיים. עדיף להצמד למה שמותר, ולהתרחק ממה שלא.

 • Share/Bookmark

תגובות

30 תגוובת על ”Dualgen 15 Plus – מינוקסידיל עם חומצה אזאלית ופינסטריד“
 1. יוני says:

  אדמין שלום לך , רציתי לדעת אם ידוע לך על מאכלים שמומלץ לאכול בשביל לשמר ולחזק את שורש השערה ..? תודה 🙂

 2. admin says:

  אין משהו ספציפי כי מדובר פה על DHT כלומר הורמונים וגנטיקה.
  בגדול צריך שלא יהיו חוסרים בדם, שווה לעשות בדיקת דם מקיפה.
  כדאי לשמור על בריאות באופן כללי, ולאכול נכון שעל זה כתבתי בפוסטים קודמים. כמה שפחות מזון מעובד, כמה שיותר מזון טבעי (טבעי זה לא טבעונות, הכוונה למזון שלא עבר תהליך עיבוד), מגוון, ומאוזן.

 3. דניאל לונדון says:

  אני לוקח משהו דומה מקלינקה לטיפול בשיער בלונדון – גם בפורמולה די חדשה עם מינוקסי 5 אחוז, פיניסטריד 00.4 וחומצה אלזאלית. קודם כל כבר יותר מחודש יש לי נשירה מאסיבית כתוצאה ממריחת שזה מפחיד ומלחיץ אבל אני עדיין ממשיך להשתמש. הם טוענים שזה תופעה די נפוצה נשירה מאסיבית לאחר תחילת שימוש, לא יודע, אני די נואש אז אני ממשיך. הם גם טוענים כפי שאמרתי קודם לחפוץ 2-3 בשבוע, והשיער נוטה ליפול הרבה יותר שיש תמיסה על הראש יותר מיום-יומיים.
  מה שמפתיע אותי, שהם אמרו שזה לא מכיל את תופעות הלוואי של הפרופסיה, ופה אתה טוען שזה כמו לקחת כדור – האם יש מקור מדעי שטוען שהתמיסה נכנסת למחזור הדם כמו בכדור עם אותן תופעות לוואי? אני ממש נלחץ מהפוסט שלך עכשיו.

 4. admin says:

  אני במקומך שולח להם מייל או מתקשר או מגיע אליהם לשאול.
  להלחץ זה מיותר, ולא יקדם אותך לכלום.
  פשוט שלח להם את הקישור שבתחילת הפוסט, ושאל אותם לדעתם כולל דעתם על המחקר שמוצג שם.
  אני לא יודע לומר אם מה שמציגים באתר אכן נכון, אולי המציאות שונה, הרי אין פינסטריד מאושר למריחה, ואם זה עובד במריחה כמו בבליעה אז למה לא למרוח? לא ברור העניין.
  בגלל שלא ברור, ובגלל שאין מידע החלטתי ללכת על בטוח, אבל זה לא אומר כלום.

 5. דניאל לונדון says:

  אוקיי, תודה. אעשה זאת – מה דעתך על נשירה חריפה עקב שימוש בפורמולה שכזאת אם יש לך כזאת?

 6. admin says:

  דעתי היא שהגיע הזמן שתיקח אחריות והחלטות, אתה כל הזמן מחפש את התשובה אצל אחרים, ומעדיף שהם יקחו אחריות עבורך (והם לא יקחו כלום למעט כסף).
  אין תשובות חד משמעיות, ומי שמבטיח לך הבטחות תברח ממנו כמו מאש.
  נשירה בהתחלה אחרי שימוש במינוקסידיל זה דבר ידוע, שלא קרה לי. אתה לא אמור להקריח משימוש בו, נשירת שיער ואיבוד שיער או התקרחות יכולים להיות דברים שונים, כל זמן שמה שנושר צומח חזרה.
  מה שאולי יכול להיות שקורה לאנשים, זה שהם מורחים חומר שהם רגישים אליו (הם, לא אחרים), למשל מינוקסידיל עם פרופילן גליקול, שעושה אלרגיה או תגובה שלילית כמו קשקשים וגרוד מה שמגביר דלקתיות ועלול להוביל לנשירה ובשביל זה יש מינוקסידיל ללא פרופילן גליקול (בקצף הרגיל אין). גם למינוקסידילמקס יש מוצרים NO PG, ואני קונה רק אותם. לכן, הגיוני לא להצמד רק למוצר אחד, אלא לחשוב גם על בריאות הקרקפת (שמפו ניזורל, שמפו טבעי במקום רגיל, שמן אמו).
  אני לא בטוח שמינוקסידיל כלשהו, ולא משנה מה שמים בו בנוסף, הוא הפתרון היעיל. מנסיוני האישי גם 15% עם חומצה אזאלית לא עזר, אלא רק כשהוספתי דברים ושילבתי. כמובן שכל מקרה לגופו.
  שיקול דעת, חשיבה, קריאה, למידה, קבלת החלטות, ניסוי ותעיה, שינוי אם צריך, גמישות חשיבתית, וחשיבה בקורתית – רק על זה אני ממליץ, בלי זה, לדעתי גדל הסיכוי לכשלון בהרבה תחומים.

 7. יונתן says:

  אני לאחר החודש הראשון של שימוש במינוקסידיל חוויתי גל של נשירה מאסיבית שהפסיקה.
  זה טבעי וזה לא סימן רע.

 8. itzik_bh7 says:

  אדמין שלום,
  בתור אחד שעוקב אחרי מה שאתה כותב בפוסטים, ההנחה שלך תמיד היתה שטופיקלי חזק ככל שיהיה לא אמור לגרום לאותם השפעות ולאותם תופעות לוואי שהאוראלי גורם.
  כמו שמינוקסידיל אוראלי חזק הרבה יותר והדברים ברורים, ככה מן הסתם גם הפרופסיה ביחס לפינסטריד טופיקלי. אתה בעצמך אמרת שהמחקר שנעשה היה מאוד מצומצם ובא לא נשכח שהאתר שמוכר את המוצר הוא זה שפרסם את המאמר כהוכחה ליעילות (הם בעצמם רושמים על השאלה אם 15% כלכך יעיל למה לא מייצרים אותו בניסיון להשיג אישור FDA ועונים שצריך לזכור שכל האינטרס של החברות זה רווח(!) ומכיוון ש15% אי אפשר להוציא עליו פטנט [אלא אם כן יוציאו אותו בצורת קצף] אז חברות לא מוכנות להשקיע כסף בדבר שהרווח בו אינו בטוח).
  תכננתי לקנות את הגרסה עם הפינסטריד אחרי שאני סיים את הגרסה בלי, עכשיו אני חושב פעמיים.
  איך זה שהמאמר שהצגתי שכתבת עליו פוסט, כלכך מרתיע אותך למרות שזה נוגד את ההבנה שהתבססת עליה עד היום ? בפרט שהוא נורא ישן, לא יודע אם מוסכם, ומפורסם ע”י החברה.
  בפורומים בחול עוד לא ראיתי התייחסות לדברים..
  אתה לא חושב שהמוצר הזה מבחינתך שווה ניסיון לפחות כמו הדקל ננסי שניסת ולמדת?
  הרי בינתיים לא חווית שום תופעות לוואי משימוש ב15% עם הפינסטריד..

 9. admin says:

  אני פשוט הולך על בטוח, כמו שכתבתי. אין מספיק ידע על הדברים האלה, אז אם נניח שהמחקר ששמו שם נכון… המחקר ההוא לא נעשה כדי לקדם
  האם זה משפיע בדומה לכדור, אני בספק אבל לך תדע, כרגע אני מרגיש נוח להמשיך עם הטיפול הקיים
  בסופו של דבר צריך לזכור שמה שלא מאושר FDA הוא בערבון מוגבל מבחינת בטיחות אבל גם מבחינת יעילות (ריכוז גבוה לא בהכרח אומר תוצאה טובה יותר).

 10. itzik_bh7 says:

  אדמין שלום,
  יש לי מינוקסידיל 15%+pg של מינוקסידילמקס ואחרי שימוש לא ארוך אני שוקל לרדת ל10%. (15%ממש חזק).
  עכשיו השאלה האם אני יכול לערבב את התמיסה של ה15%של מינוקסידילמקס עם 5% רגיל של קירקלנד כדי לקבל תמיסה של 10%? או שעל מנת שתיווצר תמיסה אחידה חייב לערבב עם אותו סוג(?)
  בנוסף יש לי גם תמיסה של מינוקסידילמקס 5% אבל ללא pg האם אותה לדעתך יהיה אפשר לערבב עם 15% שכולל pg?

  תודה רבה..

 11. admin says:

  לערבב עם ובלי PG ביחד לא בטוח כי במקום ה-PG יש גליצרין שאני לא יודע איך מגיב עם PG
  לגבי ערבובים של ריכוזים שונים שמכילים גם קצת חומרים פעילים שאולי קצת שונים, לא ממש מבין בזה, אני הייתי הולך על ה-15% ופשוט מורח רק חצי מ”ל ולא יותר (טיפה, מורח, עוד טיפה וכו’ בכמות קטנה).

 12. itzikbh7 says:

  ראיתי משתמש מאתר אחר שהעלה כתבה מעניינת מאוד שמציגה אפשרות חדשה למניעת נשירת שיער ומגובה במחקר חדש. נראה מעניין-

  הפתרון לקרחת נמצא בכוורת
  מחקר חדש מוכיח: הדבורים מייצרות גם חומרים שמעודדים צמיחת שיער

  פרופוליס, מוצר הכוורת והדבורים, מעודד צמיחת שיער, כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת הוקאידו ביפן, בראשותו של ד”ר קן קוביאשי. המחקר יוצג בכנס “דבורים והאבקה” שיקיימו ב-22 בדצמבר מועצת הדבש וענף גידול דבורים במשרד החקלאות.

  פרופוליס הוא חומר אנטיביוטי המופרש ע”י דבורים, הוא מתקבל מחילוף חומרים בגוף הדבורה, ומורכב משרף, שעווה, שמנים אתרים, פולן, ויטמינים ומינרלים כמו ברזל, סידן, מנגן, חמרן וצורן. הפרופוליס שומר על בריאות הכוורת וידוע כמסייע לריפוי בפצעים קשים ובכוויות. לדברי ד”ר קוביאשי, “מחקרים הוכיחו כי פרופוליס מקדם צמיחה של תאים בגוף, לכן הוא מועיל בריפוי פצעים, אך איש לא בדק אם הוא יעיל בצמיחת שיער, אני והצוות שלי החלטנו לבדוק”.
  עכברים שנמרחו בפרופוליס – הצמיחו פרווה

  במסגרת פרויקט המחקר, בדקו ד”ר קוביאשי וצוותו אם פרופוליס יכול להביא לצמיחה מחודשת של שיער ובחנו שתי קבוצות של עכברים שגולחו. קבוצה אחת נמרחה בפרופוליס, ואילו השנייה לא באה במגע עם פרופוליס. התוצאות הראובאופן מובהק, כי העכברים שנמרחו בפרופוליס הצמיחו את שיער פרוותם באופן מהיר יותר מקבוצת העכברים שלא באה במגע עם החומר.
  המחקר הראה כי צמיחת השיער התרחשה ללא כל הפרעות בזיהוי זקיקי שיער (HFS) או בתאי גזע האחראיים על ייצור שיער. בנוסף, השימוש הראה גירוי ממוקד בפתח זקיק השערה על פני העור. צוות המחקר מציין כי נשירת שיער היא לעתים קרובות תוצאה של דלקת, ולכן פרופוליס תורם לריפוי הדלקת וכך יכול להצמיח שיער מחדש לא רק בראש מגולח, כי אם גם בראש מקריח.

  פורסם במקור בישראל היום.

 13. admin says:

  אלו עכברים עם זקיקים בריאים וללא קשר להשפעות DHT
  השיער שלהם יצמח חזרה בכל מקרה
  אצלנו – שיער שנפגע או צפוי להפגע מDHT, זה דבר אחר לחלוטין.

 14. יוני says:

  אדמין שלום .. יצא לך לקרוא בוואלה בריאות על פירסום של מחקר שנערך על ידי ד״ר מירנה פרקס – מורנו .. משהו עם תאי גזע העור ומערכת ההגנה החיסונית .. אני אשמח אם תיכנס ותקרא ותיתן לי את דעתך בנושא האם באמת יכולה להיות פריצת דרך או עוד סתם בולשיט ? תודה

 15. admin says:

  http://healthy.walla.co.il/item/2813785
  התשובה – כנראה עוד כתבה לשם כתבה, שום ראיה או ממצא לגבי בני אדם ולגבי התקרחות גברית טיפוסית.

 16. אייל says:

  שלום,

  איפה אפשר להשיג חומצה אזאלית בצורת אבקה?

 17. דימה says:

  שלום אדמין, רציתי לשאול מה זה הpg שהזכרת פה מספר פעמים? והאם יש בו צורך בתמיסה (כלומר האם הוא מוסיף)?

 18. admin says:

  פרופילן גליקול, חפש בגוגל
  זה חומר שיש המון בתעשיית הקוסמטיקה אפילו במטליות לחות

 19. ארז says:

  משהו מוזר קורה עם האתר של מינוקסידילמקס בימים האחרונים. הזמנתי משם בשנה האחרונה מספר פעמים אבל בימים האחרונים המוצרים מופיעים ללא מחיר ולא ניתן להזמין. ידוע למישהו מה הסיבה?

 20. רן says:

  ארז, הזמנתי ממינוסקידילמקס לפני יומיים ולא היה בעיה, אומנם עדיין לא קיבלתי אישור על משלוח ומספר מעקב אבל אני יכול לנחש שלא קיבלתי כי הזמנתי יום שבת ושבת וראשון הם כנראה לא עובדים , יש מחירים וניתן להזמין.

 21. חסוי82 says:

  מצטרף לרן. האתר נראה באמת בסדר גמור, כרגיל.
  ארז, אולי תנסה לגלוש מדפדפן או device אחר. אולי לנקות cookies.

 22. ארז says:

  באמת עכשו בדקתי וזה בסדר. לא מבין מה היתה הבעיה. בכל מקרה, אם כבר מדברים על המוצרים של החברה האם כשאתם רוכשים אתם מבצעים רכישה של 3 בקבוקים? זה יותר משתלם. השאלה אם לא מסתכנים במס מעל 75 דולר?

 23. רן says:

  ארז , אני תמיד מזמין 3 בקבוקים , בגלל שזה בא עם משלוח חינם, לי אישית שלושה פעמים הזמנתי ולא היית לי בעיה אחת במס בכניסה לישראל.

 24. חסוי82 says:

  גם אני הזמנתי 3 בקבוקים פעם אחת ולא הייתה בעיה עם המכס מכיוון שהם ציינו על החבילה מחיר עסקה שנמוך מזה האמיתי. הם מודעים כנראה לבעיות כאן ורוצים לחסוך אותן מהלקוחות שלהם.

 25. ארז says:

  תודה רבה. עזרתם לי לקבל החלטה.

 26. mike says:

  לצערי אף אחד לא מבין פה.
  אין בעייה להזמיו תמוצרים שלהם עד 500 דולר אין מכס ולא מע”מ.
  זה לא עומד בקריטריונים של המכס.(יש שם טבלה מפורטת לגביי מה הם לוקחים ומה לא)
  פעם בעבר שהזמנתי והרף היה משהו כמו 330$ כן לקחו לי על זה סכום קטן של מכס בשווי כמה עשרות שקלים נדמה לי שלושים ומשהו שקל.
  זה מוגדר בקטגוריה כמו שמפו,(כאשר המכס כן בדקו תמוצרים בפתיחה שלהם)ולכן אין על זה לא מע”מ ולא מכס עד לסכום המסויים המפורט.
  ועוד משהו החברה הזאת מאוד אמינה אף פעם לא היו בעיות כלשהן בהזמנה מולם .
  ותמיד המוצרים היו מגיעים לארץ(לדואר) תוך גג 9 ימים ברגע ההזמנה.

 27. adi says:

  חייב עזרה מחפש אנשים (בעיקר נשואים)שמשתמשים במינוקסידיל זמן רב . ברצוני לבדוק את ההשפעות על הפריון

 28. admin says:

  אין קשר ידוע לפריון כי לא משפיע על ההורמונים בגוף. ברגע שאתה לוקח חומר שכן יכול להשפיע אז בדיקה כזו רלוונטית. אם כבר מדברים על פריון, יש אורולוגים, שהם הכתובת לשאלות בעניין. חומצה אזאלית במריחה מקומית גם היא לא משפיעה, היא חומר טבעי, תופעת לואי שכן יש לה זה הבהרת העור, כך שאם אתה חשוף לשמש יכולים להגרם נזקים לעור.

 29. בן says:

  היי אדמין,

  נכון להיום זה עדיין החומר הכי חזק שקיים?

 30. admin says:

  זה המינוקסידיל הכי חזק פשוט כי ריכוזו פי 3 מהמאושר, ולכן גם תופעות הלוואי חזקות. מבחינת תוצאות לא ראיתי השוואה לרגיל, אבל סביר שהוא יכול להביא תוצאות טובות יותר, בכל מקרה לא הייתי מציע להתחיל עם זה, וגם לא להמשיך לזה. לדעתי מסוכן.
  אין מוצרים חדשים כבר שנים, אני בספק אם יהיו.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree