מינוקסידיל לפני מול אחרי, ומה קורה כשמפסיקים

9 בNovember 2014 מאת: admin

המון שאלות בתגובות לפוסטים הן על מינוקסידיל, הפתרון הטוב ביותר מבחינת עלות תועלת ויעילות (למרות שאסור לשכוח שמדובר בתרופה, שפשוט קונים ללא מרשם). אז כמובן שתמונה שווה אלף מילים, לכן אספתי כמה סרטוני יוטיוב שיכולים להסביר טוב מה התועלת, ומה קורה כמובן למי שמפסיק.

אל תקחו את הסרטונים כתורה מסיני, השיער לא בהכרח יצמח כמו בסרטון אבל כמעט בטוח שהוא ינשור כמו בסרטון של מי שמפסיק.

הצלחות:

ומה קורה כשמפסיקים:

השורה התחתונה שאפשר להשיג תוצאות מעולות בעיקר אם אתה צעיר עם זקיקים חיים, וכנראה רגישות נמוכה ל-DHT, אבל עם הגיל והעלייה ברגישות איכות התוצאות הולכת ויורדת, עד כדי כך שזה עוזר רק להאט את התהליך (מנסיון אישי), בכל מקרה להפסיק זה כנראה הדבר הכי גרוע.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: מינוקסידיל
תגיות:

תגובות

19 תגוובת על ”מינוקסידיל לפני מול אחרי, ומה קורה כשמפסיקים“
 1. יוני says:

  שלום אדמין , מקריאתך הרבה במחקרים וממאמרים לגבי הנשירה האם אתה חושה שבעשור הקרוב ימצא פתרון לכל זה ?

 2. admin says:

  לא, כי התקרחות גברית/נשית טיפוסית, היא גנטית, רגישות גנטית ל-DHT.
  עד שהמדע לא ידע “לכבות” את הגנים שגורמים להתקרחות, או שימצא חומר או מנגנון שמונע מקומית את התהליך של ההתקרחות אין לזה פתרון, ומחפשים כבר שנים. מדי פעם יש פרסומים על ניסויים על עכברים, ועל רעיונות כאלה ואחרים אבל כלום לא הבשיל למשהו שאכן מביא תוצאות לפחות כרגע.
  בעניין שכפול זקיקים והשתלתם, גם כן מדע בדיוני כרגע, למרות שהרעיון נראה הגיוני כנראה שהיישום שלו עדיין לא עובד.

 3. ben ch says:

  שלום אדמין.

  אני משתמש במינוקסי 5% נוזל\קצף כבר שנה וחצי ועוד כמה תכשירים נגד נשירה..

  נראה שאין כבר אפקטיביות נגד נשירה וכל שכן צמיחה באזור המפרצים, כרגע יש נשירה איטית..

  מה לדעתך כדאי?, לעבור למינוקסי 10% בהדרגה או לעבור ישר ל15% אחוז כי אני מחפש צמיחה במפרצים (היכן שקשה להצמיח מה שאולי רק ריכוז גבוה יותר של 15% יכול לתת[?])

  תודה !

 4. admin says:

  אני אישית עברתי ל-15 מ-5 ולא בדקתי את ה-10%.
  לא חושב שזה כזה משנה אבל דבר אחד בטוח, אם אתה הולך על ה-15 תתחיל עם שליש מ”ל, עוצמה כזו בבת אחת יכולה לעשות תופעות לוואי רציניות
  לגבי צמיחה במפרצים, זה בעיה ידועה שהם מגיבים הכי פחות טוב, אבל זה משתנה בין אדם לאדם לכן אם לא תנסה לא תדע

 5. itzik_bh7 says:

  אדמין שלום,

  כשנכנסתי למינוקסידיל מקס להזמין את ה15% ראיתי את הגרסה שכוללת פינסטריד(דבר שלא חדש לי אצלם).
  מה שכן היה לי חדש זה המאמר שהם פירסמו לגבי השאלה האם פינסטריד טופיקלי יעיל במריחה.
  לטענתם יש מחקרים שמראים על אפקטיביות ברורה של החומר כחוסם הורומון dht כשהמינון הוא 1 מ”ג פעם ביום והם אפילו כותבים שלפי מחקרים התועלת של הטופיקלי חזקה יותר מהאפקט של האוראלי , כשהתופעות לוואי אמורות להיות זהות..

  יצא לך לקרוא את המאמר? נראה לך שזה פטנט שיווקי,או שיכול להיות שיש פתרון למי שלא מוכן לקחת פרופסיה?

  תודה רבה,להלן המאמר..

  Does Topical Finasteride work?
  Dr. Richard Lee made a cocktail with minoxidil and finasteride in it 10 years ago. According to his clinic experience, it works a lot better than minoxidil alone at the same strength. The results are similar or even better than using the same strength of minoxidil together with oral finasteride pill (1mg) while with less side effects.
  In the 7th World Congress on Hair Research, a Dutch research group reported the effect of topical and oral administration of finasteride on DHT levels in scalp and serum. The results are shown in the Table below. It shows that when 1 mg of topical finasteride (once a day) controls DHT level in scalp more effectively than 1 ml of oral finasteride. It reduces DHT level in scalp by 71% while the oral finasteride only decreases by 51%. Meanwhile, both administrations decrease DHT level in serum by almost the same degree (~70%). This is understandable, as the topical finasteride is applied to scalp directly and finasteride concentration in scalp is expected to be higher than when the same amount of finasteride is administrated orally. This study also suggests if you get side effect from oral finasteride, you will most likely get side effect from topical finasteride.
  Interestingly, the results also shows that when you applied 0.5 mg topical finasteride twice a day (total amount is 1mg) is actually less effective in controlling DHT level in scalp, compared to applying 1mg of topical finasteride once a day. The former decrease the DHT level in scalp by 71%, while the latter by 47%.

  http://minoxidilmax.com/product_html/minoxidil_15_With_PG_plus.php

 6. admin says:

  היי, ההתייחסות הראשונה היא לדר’ לי, הראשון שהיה לו אתר למוצרים “חדשים” כגון מינוקסידיל מעל 5% עם שילובים של חומצה אזאלית, וכן ספיירו, וגם שילב לראשונה פינסטריד עם מינוקסידיל.
  האתר שלו נסגר לפני כמה שנים, נפתח שוב בשם אחר ואז שוב נסגר, וכיום הוא לא קיים יותר.
  ה-FDA סגר אותו, כי הוא מכר מוצרים לא מאושרים.
  לגבי הטיעונים, שמריחה עדיפה על כדור, כשהכמות 1 מ”ג ליום בשני המקרים, אין מחקר קליני כזה, למעט המחקר הפרטי שכתוב שהוצג. מה שמעניין זה שהם טוענים שתופעות הלוואי של הבליעה יהיו גם במריחה, כלומר הם אומרים שהחומר נספג דרך העור לדם, מה שמעלה הירהורים לגבי מריחה של מוצרים בכלל, דוגמאת ספיירו שנחשב חומר מסוכן לבליעה לגברים, שדר’ לי טען שלא מסוכן כלל במריחה כי עובר תהליך בעור (עובר סינטזה) שמשנה אותו, אבל לך תדע אם זה נכון.
  לגבי המוצר שלמינוקסידילמקס – יש בו גם 1מ”ג למ”ל, כלומר כדי למרוח 1 מ”ג אתה צריך 1 מ”ל, ולא יותר.
  קניתי את המוצר ואני משתמש בו כמה ימים, לא שמתי לב לתופעת לוואי חדשה, מבחינת הגיון לא ברור לי איך בליעה ומריחה יובילו לאותה רמה של תופעות לוואי, אך זו גישה מעניינת. אני לא משתמש כל יום אלא יום כן יום לא ובשאר מינוקסידיל רגיל, אם יהיו תופעות לוואי אני הראשון לדווח.
  אם נניח שמריחה גורמת לספיגה משמעותית בדם לא הייתי משתמש. אני חושב שקראתי פעם התייחסות למריחת פיניסטריד שנטען שזה לא עובד.. הבעיה שאין מחקרים קלינים על מריחה, מעניין למה, ולטובת חשיבות העניין כתבתי על זה פוסט.

 7. Doe says:

  הי אדמין.
  קודם כל תודה ענקית על האתר הזה. אני עוקב ונעזר בו רבות.
  לפני כשנה הייתי בטיפול בנאטורפיל לשימור שיער. (של המינוקסי בלחץ אוויר לקרקפת). מצב השיער בתחילתו היה של דלילות נראית באזור הקודוד ובמפרצים ממש קליל. במהלך הטיפול השיער לא צמח אך גם לא נשר. מצב השיער היה די אותו דבר, יציב יחסית, היו קצת תופעות לוואי של שיער יבש יותר ומעט קשקשים.
  בחודשים שאחרי סוף הטיפול (כעשרה מפגשים בהפרשים של 7-14 יום) החלה הדרדרות די משמעותית וכעת המצב שלי גרוע יותר מלפני הטיפול. דלילות ניכרת בקודקוד ומפרצים עמוקים יותר. אני מניח שחלק מזה קשור בתהליך ההקרחה שממשיך בכל מקרה אבל אני משוכנע שהוא האיץ.
  אני יודע שכשמפסיקים מינוקסי המצב מחמיר אבל מה קורה אם חוזרים אליו? השאלה שלי בעצם היא האם שווה לשוב לטפל במינוקסי בעצמי ואז אוכל להשיב את האמידות של השיער מתקופת הטיפול? ואם כן מאיזה סוג? ואולי אם זו התגובה שלי לחומר עדיף לרדת ממנו בכלל? או לנסות כיוון אחר??
  תודה מראש

 8. admin says:

  אני במקומך שואל את עצמי מה לא עשיתי שיכולתי לעשות. יש דברים כאלה?
  תתחיל לקרוא וללמוד כאן ובמקומות אחרים.
  כתבתי מה אני עושה, וכתבתי על מוצרים שונים יותר מפעם אחת, וגם אנשים פה מגיבים וכותבים, תתחיל לעבוד.
  בגדול – שילוב, ולא מוצר אחד לדעתי יכול לעבוד למעט אם מדובר בפרופסיה, שגם היא לבדה כנראה לא תחזיק לאורך זמן ואני לא מכיר אחד שלוקח פרופסיה ורק פרופסיה בלי עוד דברים.
  תפיסת הטיפול שלי אומרת בגדול – מינוקסידיל הוא בסיס. מינוקסידיל קצף. על הבסיס אני מוסיף דברים שונים, במטרה לפעול גם נגד DHT שזה מינוקסידיל רגיל לא עושה, ולכן לבדו לא יעזור לאורף זמן.
  אני לא מעז להפסיק עם המינוקסידיל, הוא יעיל ומוכח ולא פחות מזה מה שקורה למי שמפסיק די ברור, לכן עבורי זה טיפול לכל החיים, כמו שלצחצח שיניים בוקר וערב זה לכל החיים.

 9. ליאור says:

  רציתי לשתף אתכם שהיתי אצל רופא מוכר ומומחה בתחום הזה והוא אמר בכל אופן לי שאם יש גירויים מהמינוקסי או קשקשים יש לערבב בבקבוק, בטאקורטן (תמיסה קרקפת אגב זה גם זול כ 13 שח בסופר פארם פרטי אבל מחייב מרשם) שזו תרופה אנטי דלקתית או פטריתית.(ושכל אחד יתייעץ עם הרופא שלו כי כל מקרה לגופו)

 10. admin says:

  או פשוט עוברים למינוקסידיל קצף, רוב הבעיות הן מהרגישות לפרופילן גליקול שיש בתמיסה, בקצף יש גליצרין במקום שלא גורם לגירוי אצל הרוב

 11. עמית says:

  בהתחלת השימוש במינוקסידיל הרגשתי שהחומר עובד ולאחר כמה ימים כבר לא מרגיש עקצוצים , אני סוגר את המכסה עם הטפטפת יכול להיות שזה הבעיה שזה לא סגור טוב או שככה זה אמור להיות ?

 12. admin says:

  אין קשר, אבל בכל מקרה לשמירת חיי מדף של המוצר סגור אותו כמו שצריך.

 13. ירון says:

  היי
  קודם כל תודה ענקית על הבלוג והמידע!
  שאלה לאדמין: אני מבין שאתה קונה מינוקסידיל קצף. באיזה אתר ואיזה ממוצר בדיוק? תוכל לתת לינק (יש אינסוף מוצרים…). תודה

 14. יוסי says:

  היי אדמין,
  האם יש לך הערכה (אפילו גסה) לגבי אורך הזמן המינימאלי הנדרש להשארת המינוקסידיל על הראש, כלומר בין מריחת החומר ועד לחפיפה ? אני משתמש במינוקסידיל קצף של קירלנד, אלא שגם הוא יוצר מראה “קשה” של השיער, כאילו שמתי ג’ל אבל הרבה יותר גרוע, וטיפה בעיה להגיע ככה למשרד בבוקר… אז אני רוצה לחפוף את השיער מוקדם ככל האפשר (במשרד). תודה !
  יוסי

 15. admin says:

  יוסי – שעה שעתיים יספיק, מציע לך לנסות משהו אחר – פשוט תסתרק, ואז עם הידיים קצת תערבב. לא צריך לחפוף. נכון הוא עושה מראה קצת יבש, לדעתי לא קריטי.
  לי יש מיכל בעבודה, לפעמים אני פשוט מורח במהלך היום (שיער מאוד קצר).

  ירון – אתה שואל שאלות שכבר נענו כאן יותר מפעם אחת, ונראה שיש לך ידע אפסי, אז קרא ולמד וזה יחסוך לך אחר כך זמן וכסף. כנס לאיביי, בגדול קצף של קירקלנד הכי משתלם, תבחר לבד אצל מי לקנות, אתה צריך להבין איך איביי פועל, אני קונה תמיד את הכי זול ובתנאי שלמוכר יש מעל 99% שביעות רצון קונים.

 16. שי says:

  אדמין שלום

  זו כניסתי הראשונה לאתר, אז סליחה מראש על שאלות “מטומטמות”
  יש לי מפרצים-התחלתי להשתמש בפרופסיה ולאחרונה גם שמעתי על מינוקסי 5 לגברים, השיער מלא בכל הראש למעט המפרצים בהם יש דלילות רבה, על מה היית ממליץ לי על מנת לשמר את המצב הקיים/ לשפרו באם אפשר, תודה

 17. אור says:

  היי, אני בשלב התקרחות התחלתי, דילדול במפרצים, ובקדמת הראש.. אני בן 19
  יש לי התלבטות האם להתחיל בטיפול של מינוקסידיל בדיוק בגלל מה שנאמר כאן- השלכות של הפסקת הטיפול. האם הטיפול יכול לגרום לנשירה מואצת גם בזקיקי שיער שבדיעבד לא היו אמורים לנשור? כלומר, זקיקים שלא היו רגישים לdht ובכך הטיפול יכול לגרום יותר נזק מתועלת?
  מה אתם ממליצים? להתחיל כמה שיותר מוקדם או לחכות ולראות כיצד קצב ההתקרחות יתפתח, מבלי לרוץ ולטפל במשהו שיכול רק לגרום לנשירה מהירה יותר..

  תודה

 18. מינוקסידיל says:

  אדמין שאלה לי אליך
  מה התופעות לוואי של מינוקסידיל 5%?
  וכמה מהר הקצף נספג?

 19. אור says:

  היי אדמין אני בן 31 ויש שיער מלא מקדימה בלי מפרצים בלורית מלאה, במרכז הראש יש לי קצת דלילות, אני לא לוקח פרופסיה ולא מינוקסידיל.
  לאחרונה אחרי הרבה מאמרים שקראתי על השתלות וכו חשבתי להתחיל לקחת מינוקסידיל.
  השאלה שלי האם זה באמת עוזר מנסיונך? והאם יש תופעות לוואי של נשירה מוגברת במהלך הטיפול? זה מה שמפחיד אותי כי אין לי נשירת שיער פשוט יש לי איזורים בקרקפת שהשיער התחיל להיות ממש דק, אשמח לתגובה ממך

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree