להחזיר את הגלגל – האם ניתן להצמיח שיער שנשר?

27 בOctober 2014 מאת: admin

זו אולי השאלה שהכי מעסיקה את המקריח הממוצע.

והרי תכלס, למה כל העבודה אם לא בשביל זה?

אז ככה, זה פשוט כמו שזה מורכב, וזה מורכב כי כמו שאני תמיד כותב, כל אדם שונה, מגיב שונה, או לא מגיב, ולכן התוצאות אינן זהות בין אנשים.

השלב הראשון והכי חשוב זה לזהות את הנשירה, את הדלילות. בתור אחד שזיהה אבל הדחיק, כמו רבים וטובים, אני יודע שלא קל לך להודות שאתה בבעיה, בעיקר כשאתה בשנות ה-20 ורוב השיער מלא. אתה עסוק, אתה בראש ומנטליות מסויימת, אתה אולי רואה קצת מפרצים ואולי טיפה דלילות אבל אלו דברים שקשה לאמת, כי אפשר קצת להעמיד או לשטח את השיער או קצת לגדל וזה כאילו נעלם. ותכלס נכון, השיער נראה מלא, למרות שהוא כבר מתחיל לאבד נפח, והייתי שם. עד שאתה לא מאבד כמות קשה לך לזהות, אתה קולט בעיקר כשאתה מאבד באיזור מסויים, ואז הוא נראה דליל על רקע השאר, ואז… אתה מתחיל לרוץ לחפש ישועה.

השלב הבא לעצור אותה. על זה כבר כתבתי בלי סוף – הטיפולים וכל אחד שיבחר לעצמו. השאלה איפה התחלת לטפל, ככל שהתחלת מאוחר, יותר קשה להשיג צמיחה כי יתכן ונגרם נזק רציני, אבל עדיין, זה לא אומר שלא ניתן להשיג שיפור משמעותי, תלוי איך תגיב לטיפול שבחרת.

ואז מגיעה הנקודה שאתה משיג או לא משיג צמיחה והתמלאות של איזורים דלילים. איזורים דלילים זה טוב ורע, זה טוב כי זה לא קרחת, וקרחת, לפי הרופאים, לא תצמיח כבר שיער כי זה שטח שלם שנפגע בצורה לכאורה בלתי הפיכה. האיזורים הדלילים הם לכאורה סיפור אחר, יש בהם חיים ושיער צומח שזה אינדיקציה שכך שיש מה לעשות, ובנוסף הדלילות נובעת משיער קיים צומח שהצטמק ולא נראה כמו שערה עבה עם צבע, אלא הפך לשערה דקה ובהירה, כך שהדלילות זה לא רק שיער שנשר אלא גם שיער קיים שאיבד נפח וצבע. מצד אחד שיער כזה בדרך להעלם, הזקיק כבר הצטמק, והכיוון ברור – הוא ימשיך עד שיעלם, מצד שני – הזקיק עוד מייצר ואולי זה הפיך, כך שניתן לראות אנשים שהשיגו שיפור משמעותי עם טיפולים שונים, כמובן אלו שמטפלים בתרופות (מינוקסידיל, פרופסיה, ספיירו, ניזורל) או עם קומבינציות של מוצרים שמכילים אותם, או חלקם.

הקושי הוא להתמיד בטיפול, וכיוון שזה קשה, וכיוון שלא רואים תוצאות מהר, הרבה אנשים לא מתמידים ומה שהם כן עושים זה חצי עבודה ולמעשה זה לא יכול לעזור. זה לא קורה עם פרופסיה שקל מאוד לטפל (כדור בבליעה שלוקח שניה) וגם לא עם מינוקסידיל, שקל ונוח לטפל בעיקר עם הקצף, זה קורה עם תמיסות ומשחות שאתה לא בטוח לגמרי שעושים את העבודה, ולכן אתה מחפף, עם מסרק לייזר שקשה לטפל איתו ולך תדע אם זה עובד כי בהרבה פורומים כתוב שזה לא (וגם SPEX טוען שלא), וכמובן שבגלל שנדרש משטר טיפולים יומי לאורך חודשים רבים אז קשה, ואז אין תוצאות משביעות רצון, וכמובן – הזמן פועל לרעתך, ה-DHT נצבר, והמראה לא משקרת, וגם זה מושך אותך אחורה.

אז יש את אלו שילכו על פרופסיה וזה יסדר אותם, ימלא להם את האיזור הדליל (בעיקר בקודקוד), ולא יהיו להם תופעות לוואי. יש את אלו שיחטפו תופעות לוואי קשות, ולא יוכלו לגעת בפרופסיה ויש את אלו שמראש לא יתחילו. כנ”ל לגבי דברים אחרים. כל אחד שונה.

ארגז הכלים מוגבל בסך הכל, מתוך כל הטיפולים יש בסך הכל קבוצה של תרופות, קבוצה של תמיסות מבוססות דקל ננסי, קבוצה של מוצרים מבוססי נחושת, כמה שמנים שיכולים להטיב עם הקרקפת ואולי לעזור, ולייזר (אלפסין הוא אולי קבוצה נפרדת של קפאין).

מי שלא מצליח להשיג תוצאות עם הכלים הללו, קודם כל שישאל את עצמו אם זה בגלל שהוא לא לוקח את העניין מספיק ברצינות, ואם הוא כן כמוני, אז מה אפשר לעשות שלא נעשה. אני למשל ידעתי על עניין הנחושת שנים ולא עשיתי עם זה כלום, פשוט כי לא האמנתי בזה, וגם היום אני לא בטוח, אבל אני משלב את זה כי זה דבר שלא עשיתי, וצריך חודשים רבים לנסות לזהות שיפור בזכות תוספת של טיפול, אז אני לוקח תזמן.

להצמיח שיער שנשר זה אפשרי, גם אחרי שנים של שיער דליל וכן יש הפתעות טובות מצד אחד וגם נפילות והתדרדרות מצד שני, ובתור אחד שחווה את שניהם, אני יודע שאין סיבה לוותר, להיפך. ניתן לשמור על הקיים בעיקר, אבל ניתן גם להשיג צמיחה. כואב ללכת אחורה אבל עבורי זה רק דרייב לחפש דרך קצת שונה ולהמשיך.

כמה אפשר להצמיח? תלוי את מי שואלים, יש שיגידו שאפשר להצמיח מה שאבד עד מספר שנים אחורה, יש שיטענו יותר, יש שיטענו פחות, הרעיון שוב, חוזר לשאלה האם הזקיקים חיים כלומר מסוגלים להתחיל לייצר שיער ובאיזה איכות (או לאיזה איכות להגיע לאחר טיפול). גם הגיל משחק – ככל שצעיר יותר, לכאורה אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר. אלו שאיבדו תקווה, בצדק או שלא, יכולים לגלח ויש כמובן את אלו שנכנסים לעניין השתלות השיער, כמו שניתן לראות גם בתגובות לפוסטים, ושאני תמיד מזהיר אותם.

ואיפה אני בכל הסיפור כרגע?

אני לא מוריד הילוך לרגע, את נוסחאת הטיפול המנצח 2 שלי מכיר כל מי שקרא את הפוסטים, כמו גם את הנפילה, שממנה אני מנסה להתאושש. ברור שללא הטיפולים הייתי היום במצב גרוע הרבה יותר. ירדתי מעניין ההשתלה לגמרי, למרות אותה נפילה, כי אני מודע לכך שמדובר בפתרון בעייתי ולא בא לי לחזור לעוד השתלה עוד כמה שנים ואז שוב וכולי עד שאשתיל על כל הראש אם זה בכלל אפשרי, עם סימנים וצלקות באיזור התורם שלא יאפשרו שיער קצר (גם ב-FUE זה קיים בצורה של נקודות), אם נגזר עלי להיות קרח, ושום טיפול לא יעזור לי בסוף, אני מקבל את הדין, אסתכל בסרטי וין דיזל ודומיו ואסביר לעצמי שזה לא כזה נורא, השתלה – לא ולא. כרגע אני יכול לומר שאני שומר טוב על הקיים, שזה גם הישג, צמיחה מחודשת? קל לפעמים לדמיין שכן ואז מבט מתחת לאור מחזיר אותי למציאות, אדע אולי עוד חצי שנה, כרגע אני לא מזהה, אבל טרם נאמרה המילה האחרונה.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

14 תגוובת על ”להחזיר את הגלגל – האם ניתן להצמיח שיער שנשר?“
 1. דוד says:

  אהלן אדמין,
  כעוקב קבוע באתר, תענוג לקרוא כל מילה שלך, אכן מקור להשראה ותקווה אצל המתקרחים.
  הייתי היום בנאטורפיל להסרת שיער, וסתם מהתעניינות שאלתי על ה”שימור שיער” שהם מציעים.
  לכאורה הנציגה נשמעת משכנעת, הראתה לי תמונות לפני אחרי, וכמובן כושר ביטוי נפלא, לצערה אני גם איש שיווק ומכירות ויודע איך זה מתנהל, ברור שהמטרה שלהם זה לכבול אותך אליהם כל חייך ולשלם סכומים לא קטנים.
  מנגד, ראיתי את המכונה, ראיתי איך עושים פחות או יותר.
  מזריקים 2 מ”ל מינוקסידיל + מינירלים לטענתם לתוך הקרקפת עם לחץ אוויר מטורף, אורך הטיפול 20 דק’ וזהו.
  עכשיו השאלה – מה דעתך לגבי המכונת ג’ט הזאת ? הריי ברור שאי אפשר להשיג או לאלתר משהו ביתי כזה.
  אני בטוח שבדקת את זה לעומק 🙂

 2. admin says:

  דווקא לא בדקתי לעומק, אבל כל טיפול שמחייב אותך להצמד למכון כזה או אחד נראה לי בעייתי.
  הרעיון של לדחוס תמיסה כלשהי לעומק העור ינשמעת טוב, יש גם רופאים שמזריקים מינוקסידיל או PRP, כל הדברים האלה אכן מעניינים, אבל מדובר בשחיטה מבחינה כספית שספק אם מביאה תוצאות לאורך זמן ששווה את העלות.
  באתר שלהם הם כותבים “הטיפול הוא טיפול משמר שאינו משווק כטיפול מצמיח שיער, אלא רק שימור שיער קיים ובלימה של תהליך ההתקרחות, אך במסגרת הטיפולים שביצעו נאטורפיל לצד מקרים שבו נשמר השיער הקיים היו מקרים של צמיחת שיער חדש.” ואני אוסיף – אותו דבר כשמטפלים בבית בלי מכון.
  דרך אגב, כדי לחדור את האפידרמיס – יש היום רולר סיכות ב-20 שח באיביי, הוא מחורר את העור, ואז גם במינוקסידיל שקנית בגרושים יחסית לארץ באיביי יכול לחדור.
  אני מבין את הצורך של אנשים לחפש טיפולים, וישועה אצל מישהו, אבל צריך לחשוב על הכל, ולשאול את עצמך אם זה רציני או משאבת כספים. כל עסק היה רוצה שהלקוח ימשיך לחזור אליו. לפחות הם מסייגים כדי להמנע מתביעות ואני מניח גם שאתה חותם על משהו שלא מבטיח תוצאות.

 3. חסוי92 says:

  אדמין שאלה, לאחרונה התחלתי אימוני משקולות מאסיבים ואני חווה מאז שהתחלתי נשירה מטורפת כמו שאף פעם לא הייתה לי, אני מבין שזה בגלל ההורמונים שמשתחררים. אני לא רוצה להפסיק את האימונים, האם יש דרך להרגיע ולאזן את הגוף כדי שאוכל להמשיך להתאמן?

 4. admin says:

  לא לגעת בתוספי תזונה מסויימים – קריאטין ומי גבינה, במקום זה ואם אתה חייב אז אבקות צמחיות נקיות, כמו חלבון אורז או Pea (אני קונה Pea protein של חברת NOW באתר bodybuilding.com).
  לשתות הרבה, לאכול הרבה ירקות, אם אפשר להוריד כמה שניתן מוצרי חלב וחיטה וגם לרדת לגמרי ממיצים, קולה וכו’ (רק מים מינרלים).
  כל המזונות הלא בריאים הללו מקפיצים את רמות האינסולין, ומשפיעים גם הורמונלית, חלקם מיותר לגמרי אם אתה מתאמן או לא, חלקם משווקים כמוצרי בניית שריר, והם עוזרים מנסיון לבניית שריר אבל אם אתה רגיש השיער נושר (קריאטין – הכי גרוע, והכי מנפח, הייתה לי הנשירה הכי קשה בחיים כשלקחתי, היא נעצרה כשהפסקתי עם חלבון המי גבינה).
  כלומר תזונה – מאוד מאוד חשוב, ושונה ממה שאולי אחרים אוכלים או לוקחים.
  כמובן לטפל בשיער ולא להזניח, אני זוכר שכשהתאמנתי חזק ולקחתי תוספים של אבקות הקרקפת ממש כאבה, כנראה ה-DHT גרם לדלקתיות בזקיקים, שמפו ניזורל 1-2 פעמים בשבוע לא יזיק.
  אל תגיע למה שהיה לי, אם תמנע מהדברים הלא בריאים הסיכוי לנשירה עקב אימון חזק יורד משמעותית מנסיוני לפחות, עד היום אני מתאמן, לא באותם עוצמות, אבל בכל מקרה אין זכר לאותה תקופה איומה.

 5. אנונימי says:

  הי
  רציתי לדעת אם תוכל לעדכן בפריצות דרך מדעיות
  בנוגע לנשירת שיער ובעוד כמה זמן אתה משער שתימצא תרופה לבעיה זו?
  תודה.

 6. חסוי92 says:

  אדמין מה לגבי שיטות ההשתלה של GHO clinic ו Bazan institute הם יכולים להיות פיתרון. האם פסלת אותם?

 7. דורי says:

  מדי פעם אני חוזר ובודק את הבלוג שלך ועוד כמה אתרים ובלוגים ברשת, אני תמיד יוצא מתוסכל שאין שום מזור… בקרוב ייגמר לי הסוס, גם הקונסילר כבר לא יעזור, לא מספיק שיש לי שיער גלי ומציק, הדלילות כבר ממש מדכאת אותי… הרופאים בארץ פשוט בדיחה, כבר 5 שנים לא מצליחים להגיד לי בבירור האם יש לי סבוריאה או לא, כי קשקשים מוזרים וגרד נוראי חוזר לי לסירוגין כל כמה זמן וניזורל כבר לא עוזר, חשבתי לחזור לאגיספור כי נראה לי שהתוצאה הייתה יותר טובה… מה גם שאם עד כה לא היה דיי בכך שיש לי נשירה, עכשיו גיליתי שבגילי הצעיר (30) כבר יש לי כמה שיערות לבנות, רצתי וקניתי צבע לגבר 5 דקות ושטיפה, אבל גיליתי שניזורל פעמיים-שלוש בשבוע וכל הצבע יורד וזה מטורף, מי יצבע כ”כ מהר?!? שוקל אם לקנות צבע לנשים.

  ולאחרונה מרוב שאני בדיכי מזה, חשבתי על גאלח, אבל נורא לא מתאים לי כי כבר ניסיתי פעם כשרק החלו המפרצים, ואז חבר טוב שהלך על “תוספת שיער” (פיאה בשפת העם) המליץ לי על מכון מסויים בחולון שאת שמו אין בכוונתי לציין עד שלא אנסה בעצמי ואז נראה, אבל אני חושש שתוספת שיער לא תיראה טוב, למרות שאצלו זה ממש נראה טבעי ואם לא הייתי מכיר אותו יש מצב שלא הייתי מבחין כלל…
  בנוסף אני חושש כי עד שלא אפתור את בעיית הגרד והקשקשת אני חושש להדביק משהו לראש… אוי הרופאים כאן זה פשוט בדיחה, אחרי טירטור, המתנה של חודשים לתור, בדיקות דם, שוב רופא וגם כשהוא רואה שהכל תקין כולל ויטמין D ואבץ, ברזל והכל, עדיין אין להם מושג ממה זה עלול לנבוע, העיקר כל רופא מנסה לדחוף את תרופת הבית שלו שעימם הקופ”ח עובדת… נמאס!

 8. admin says:

  הייתה לי בעיה דומה בקרקפת שנוצרה ממינוקסידיל רגיל, בגלל הפרופילן גליקול שיש בו. מה שעשיתי עברתי למינוקסידיל קצף שיש בו גליצרין במקום, והכל עבר. בנוסף שמפו טבעי ולא הקוסמטי שיש בחנויות, וכמובן ניזורל פה ושם.
  אתה יכול גם לקנות באיביי שמו אמו, ולמרוח על הקרקפת כמה פעמים בשבוע (זה מה שאני עושה), בהחלט שיפר אצלי ומצויין אל מול היובש שכל התמיסות יוצרות. הרי ברור שאם מורחים כל היום דברים על הראש זה יכול להוביל ליובש והתקלפויות.
  לגבי תוספות שיער, כתבתי פה על האחים הקרחים שהולכים עם תוספות, ועל עוד בחור שהלך שנים עם דבר כזה ובסוף הוריד אותה, עשה קרחת והדמיית שיער (שרואים שזו הדמיית שיער). אני יכול להבין אנשים שהולכים לפתרון קוסמטי כזה או אחר, וזה קורה כשהמצוקה האישית קשה מאוד כך שהבנאדם מוכן ללכת לפתרון כזה, למרות החשש מתגובת הסביבה הקרובה שמכירה אותו. הפאה מגבירה את ההתקרחות ומאיצה אותה, קח בחשבון.
  אם הכל תקין בבדיקות זה כנראה מה שיש לרובנו, התקרחות גברית טיפוסית, שמתקדמת לה עם השנים ואנחנו מנסים להלחם בה.
  נכון הצבע נשטף עם הניזורל, הפתרון יכול להיות לקנות משחת ניזורל במקום, או פשוט לצבוע כל 3 שבועות, או פשוט לא לצבוע כי קצת לבן זה לא כזה נורא.
  בקוניסל לא נגעתי, הביעה איתו שהוא יוצר אשליה שאתה מתחיל להאמין לה, ובמקביל המצב נהיה יותר גרוע. אני מעדיף לראות את הדלילות ולזכור לטפל, מאשר להתחיל להתמכר למראה המלא עם הקונסילר ולהתחיל לשכוח לטפל. גם הפער בין המראה עם הקונסילר לבלי הולך וגדל, בעיה להתמודד עם זה.

 9. דורי says:

  זהו שאצלי זה לא ממינוקסידיל או משהו כי אני לא משתמש בזה, ומן הסתם שאני משתמש בשמפו טבעי, יש לי שמפו תינוקות של סרקל או איך שקוראים לזה ולרוב אני בכלל משתמש בשמפו אלפסין קפה, מצליח לרכך את השיער הנוקשה והגלי שלי (חבל שלא גיליתי אותו כמה שנים אחורה)… פשוט אם אני לא חופף יומיים-שלוש הקרקפת מפרישה שכבה מוזרה של “קשקשים” רק שזה לא קשקשים אלא זה ממש קילופי עור שמגרדים, ואני משתדל לחפוף כל יומיים לפחות (אני יודע שאתה חופף כל יום ואף פעמיים ביום אבל לי לא תמיד יוצא). ומעצבן אותי שהרופאים לא יכולים להגיד ממה הקשקשת הזו, אני משתמש בקרם לחות רפואי של סבומדיקס וזה גם לא עוזר, במילא אחרי יומיים שוב חוזר הגרד, ואני לא רוצה לגעת בקרם לחות אופנתי\תעשייתי למרות שיש ע”ב מים אבל גם זה לא עזר לעור הקרקפת היבש שלי (בעיקר בעונות מעבר שכל העור שלי מתייבש).

  לגבי דעתך בנושאי תוספות שיער \ קונסילרים ופתרונות קוסמטיים – אני זוכר את דעתך ואף קראתי את הפוסטים שלך בנושאים שציינת, אבל אני מעדיף ללכת על פתרון קוסמטי מאשר לעשות על עצמי ניסויים שאין לדעת אם ישפיעו או לא ישפיעו בכלל (ושלא לדבר על השפעות לטווח הארוך, לא אוהב כימיקלים) משתמש בדברים טבעיים כמו רוזמרין, סירפד וצמחים שמרגיעים את הקרקפת, אך נורא חושש ותמיד חששתי מכדורים ואפילו ממינוקסי… שוקל לנסות מינוקסי בהמלצתך למרות שאני חושש שזה יגרום ל”התמכרות” ואז כשאפסיק שלא תחמיר הנשירה…

  אני מבין את דעתך אך לצערי אני לא רואה שום פתרון פלא או משהו קונקרטי וריאלי באופק, מלבד לפתרון קוסמטי, אני אלך על יחידת שיער סיליקון דקה, מה שאותו חבר מסתובב איתה, פשוט לא רואים שזו פאה! ואני אחד שמבחין, לא השטיח שיש לדנון על הראש, אלא משהו שממש הפתיע אותי… ואם זה יגרום לנשירה במקום של הדבק, ניחא… מקווה שעד שאהיה בן 40 יצא פתרון כלשהו, אחרת מבחינתי גאלח… וזה מוזר שלנשים מקריחות יש תוספות שיער בלי דבק, למה אין כאלה עם שזירה לגברים? הרי בצדדים יש לנו שיער?!? פשוט חשוב לי מראה של ראש מלא ולא קרחת, סורי, אני בחור רציונלי ועם מלא בטחון עצמי, אבל פשוט לא מתאימה לי קרחת (ניסיתי כבר) וגם לא רוצה להסתובב עם מראה “חולה” של הדללות ופדחת מבצבצת כמו פנסיונר, מעדיף כבר קרחת, אבל שומר את זה ממש לסוף, מצידי להמשיך עם קונסילר עד שאוכל… מצבי לא רע סה”כ, רק שבמקום התעסקויות יומיות וחשש תמידי מרוח ומים, בא לי פתרון ארוך יותר וראש שקט לשבועיים-שלוש, לכן חשבתי על יחידת שיער… לפחות זו דעתי בלבד כי אני לא רואה מוצא אחר לצערי.

 10. דורי says:

  טוב עדכון קל – הפטנט עם אגיספור עבד! חופף 3 פעמים בשבוע עם אגיספור וזה לא משפיע כמעט על הצבע… נראה לי שאגיספור גם יעיל יותר ופחות מגרד… למרות שקשה להגיד כי שמתי לב ששינו את הבקבוק של אגיספור וגם של ניזורל ועכשיו כשיש לי את שנייהם אני שם לב שמדובר באותה החברה (PERRIGO) וזה קצת מוזר… פעם הניזורל והאגיספור ה”מקוריים” זכורים לי שהיו יותר אפקטיביים, מעניין למה בבתי המרקחת אוטומטית נותנים רק את פריגו… פעם הבאה אני אשים לב לפני שאפתח את הקופסא בבית…

 11. דורי says:

  טוב כנראה שגם אגיספור ושאר השמפואים לא עושים טוב לצבעי השיער של Just for men.
  יש צבעי שיער מומלצים אחרים שכן מחזיקים זמן רב יותר? אולי כדאי לעבור לצבעים של נשים???

  וואי זה פשוט מדכא, גם להתמודד עם הדללות מעל 5 שנים וגם הלבנה לקראת גיל 30?! כ”כ מבאס!
  כבר לא יודע אם עדיף גאלח או “יחידת שיער” כדי להקל על החיים מאשר פדחת שנראת חולה 🙁

 12. admin says:

  אפשר גם להסתפר מאוד קצר.
  שמפו מוריד את הצבע תוך כשבועיים שלושה, ניזורל וסוגיו מורידים אותו תוך שבוע. מה שמאפשר עוד זמן זה שמפוא עם מרכך, או שימוש במרכך באופן קבוע, בגדול אין לזה פתרון טוב, רק לחזור על הפעולה כל כמה שבועות.

 13. דורי says:

  אוקי, ומה בדבר צבע לנשים? אני מניח שלא ניסית…

  אישית המוצר מספיק לי לחצי שנה וכל פעם מערבב חומר+תמיסה בכמות קטנה לצביעה רק בצדיים…
  אילו רק הייתה דרך קלה ונוחה יותר להשתמש בJust for men, ראיתי סרטונים עם מברשת מסויימת עם צינור שמתברג לבקבוקון וצובעים בצורה יעילה יותר, לא מצאתי בארץ…

 14. admin says:

  just for men – אני לא משתמש בכל הבקבוק, רק כמות קטנה (שופך קצת מבקבוק החמצן ובקבוק הצבע למכסה קטן של מינוקסידיל קצף, מערבב עם קיסם אזניים ומורח רק היכן שצריך), כך שזה יוצא מאוד חסכוני ומספיק לאיזה 4-5 צביעות.
  צבע לנשים לא ניסיתי

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree