נוסחאת הטיפול המנצח 2

27 בAugust 2014 מאת: admin

נוסחאת הטיפול המנצח מפעם לא עבדה לאורך זמן. היו בה כנראה חוסרים ופגמים והיא לא הכילה את החומרים שעוזרים במינונים הרלוונטים.

מאז היתה קריסה, עליה כתבתי, ואז שינוי כיוון (ראו פוסטים של יולי).

שיניתי את הנוסחא, והוספתי כמה דברים. המצב השתפר מאוד, השיער מתמלא מעט, ולמרות שזה עדיין לא זה, אני פועל כרגע עם regimen שאני סגור עליו טוב, ומתכוון לתת לו הרבה זמן.

אז הנה הטיפול, שלצורך העניין נקרא לו נוסחאת הטיפול המנצח 2 (מספר 1 התברר כלא מתאים לי):

1. שמפו ניזורל – בעבר לא ספרתי אותו כל כך, וכמעט לא השתמשתי בו. כיום – פעמיים בשבוע, רביעי ושבת, באדיקות. מורח, מקציף משאיר 10 דקות על הראש עד שהקצף יבש ואז שוטף.  לא סתם אומרים עליו שהוא אפקטיבי, הוא מפחית גם גירויים ורגישות מכל התמיסות, והקרקפת נראת ומרגישה טוב יותר, ולחומר הפעיל שלו יש אפקט, כנראה גם נגד התקרחות.

2. שמפו אלפסין – בבוקר אני שאני קם. לפחות 2 דקות על הקרקפת כפי שנדרש בהוראות. הרעיון שאחרי 2 דקות הקפאין כבר בתוך הזקיק. אין צורך בנוזל אם משתמשים נכון בשמפו. יעיל? אני מקווה שכן, קשה לומר בוודאות, אבל אם לא יועיל בטח לא יזיק. אלפסין אפשר לקנות כיום באינטרנט באתרים ישראלים שמוכרים אותו.

הערה – יש לי גם שמפואים טבעיים, למשל עץ תה ואחרים, אבל אין להם תרומה משמעותית לשיער, הם טובים לקרקפת וזה חשוב. אני חופף בוקר אלפסין, ערב שמפו טבעי. כל החפיפות האלה באות לנקות את שאריות התמיסות לכן פעמיים.

3. מינוקיסידיל – הורדתי הילוך עם ה-15% לאחר שהגעתי למסקנה שמינוקסידיל אינו התשובה. הוא חשוב מאוד, ואני ממשיך איתו פעמיים ביום, אבל את ה-15% אני שם רק פעם ביומיים. ממשיך עם הקצף ועם ה-15%.

4. ספיירו – לדעתי עובד ויתכן שהוא אחת החוליות החסרות בטיפול שהיה. על ספיירו כתבתי בבלוג, בגדול הוא חוסם DHT – מונע היקשרות שלו לזקיקים באיזור המריחה. אני מורח מעט באיזורים הבעייתיים לאחר המינוקסידיל קצף. מה זה אחרי? אפילו 5 דקות אחרי, ואם לא הספקתי אז שעתיים אחרי.  השילוב של מינוקסידיל וספיירו לפי דר’ לי (שהאתר שלו היה הראשון שמכר ספיירו ומוצרי מינודסידיל מעל 5% – עוד מידע יש בפוסטים ישנים) אמור לפיו להיות בעל עוצמה של פרופסיה או יותר. ניסיתי ספיירו בעבר ולא הסתדרתי איתו, היו לי תופעות לוואי קלות (עייפות וחוסר ריכוז), אבל בגלל המצב לקחתי אותו כפרוייקט של חודש, מורח מעט פעם ביום כמו שכתבתי, והכל טוב.

5. מסרק הלייזר הישן שלי X5 – עזבתי אותו לתקופה ארוכה מאוד וחזרתי אליו. משתמש 3 פעמים בשבוע, 15 דקות (הזמן של הטיימר ולא יותר מזה). מעביר אותו לאט לאט בשיער שוב ושוב עד שהזמן נגמר והוא נכבה. לא יודע אם עובד, יש הטוענים שהוא בזבוז זמן, אבל להפסיד אין מה. מה אם הוא כן עובד ולרוב האנשים אין סבלנות? (הוא הטיפול שדורש הכי הרבה השקעה – 15 דקות רצוף). הערה – יש כיום דור חדש של טיפולי לייזר שבאים במן קסדה מפלסטיק עם המון נורות בתוכה ששמים על הראש מפעילים ושוכחים מזה, כך שלא צריך להחזיק ביד. עולה המון כסף, לכן כרגע מיותר, אבל אם היה מחיר סביר הייתי בודק.

6. Hair Signals – לאחר שמשה, שהגיב לאחד הפוסטים המליץ עליו, קניתי את הנוזל באיביי (יש גם קרם יקר יותר). אני משתמש בו לפני השינה, אבל שימו לב – רק אחרי שמרחתי שמן אמו. זהו חומר שמכיל נחושת, וכתבתי על פוליגן ומוצרים דומים בעבר, אלא מה, לא ניסיתי (לא זול, נראה מיותר ושאר סיפורים). כיוון שאין לי מה להפסיד כבר, הלכתי על זה. לנוזל יש אכן ריח של נחושת, אז לא מדובר בבלוף. אני עם זה כמה שבועות,  so far so good.

7. שמן אמו – קניתי באיביי בקבוק של 8oz, בהתחלה מרחתי לטובת הקרקפת. תמיד ידעתי שיש המשתמשים בו כ vehicle (מוביל) אל תוך הקרקפת לטובת שיפור ספיגת התמיסה נניח מינוקסידיל. אז אני משתמש בו כמשפר ספיגה בערב לכל תמיסה, החל ממינוקסידיל וכלה ב- Hair Signals. יש גם טענות שהוא פועל כחוסם DHT, בזכות החומצות השומניות שלו. התועלת משולשת – גם בריא לקרקפת, גם משפר ספיגה של תמיסות אחרות, וגם אולי חוסם DHT.

8. רביבוגן בערב – יום כן יום לא, על שכבה של שמן אמו. לבד הוא לא היה יעיל מספיק , גם לא בשילוב עם מוצרים אחרים, לכן הורדתי מינון שלו, אבל משאיר אותו כרגע. יש מצבים שאני מורח שמן אמו, ואחרי כעשר דקות רביבוגן, ואחרי שעה Hair Signals וככה הולך לישון.

9. רולר סיכות – לפחות פעמיים בשבוע. תקופה ארוכה הייתי על פעם אחת, יתכן ולא מספיק. מי שחושב לקנות – יש בזול באיביי, גודל מקובל לשיער – 1ממ עד 1.5ממ. אני משתמש ב-1 ממ, אבל 1.5 זה מצויין גם.

10. ספורט – אני לא מת על ריצה, אבל אני רץ 5 ק”מ בפארק 3 פעמים בשבוע. אם היה לי ספורט אחר שאני אוהב שהוא אירובי הייתי עושה אבל אין. חדר כושר ממשיך אבל כבר לא מתעסק במשקל, אלא באיכות האימון – קצר וממוקד. על אבקות חלבון כתבתי בעבר – לוקח רק של NOW, ולא מי גבינה, ורק בבוקר בשייק עם שיבולת שועל ובננה.

11. תזונה – ממשיך לשפר. טוחן כף זרעי פשתן בבוקר וזורק לשייק. מוצרי קמח מחוץ לתפריט (לא פיתות, לחם, פסטה וכו’), כנ”ל חלב. האוכל מבוסס על מידע שאספתי לגבי תזונה, כולל פליאו, המטרה מזון כמה שיותר מקורי ולא מעובד. פחממות מדגנים – אורז ושיבולת שועל בלבד. בערב בטטה (לא תפוחי אדמה). ירקות חופשי וכמה שיותר. ביצים בשר ודגים (בשר – עברתי ליותר בקר, ופחות עוף כי העופות בארץ מקבלים המון אנטיביוטיקה. דגים פה ושם, בגלל הכספית. ביצי חופש 2-3 ביום. בקר הרבה יותר זול ממה שחשבתי, מזין יותר מעוף) פירות מעט בגלל הסוכר. ללא משקאות ממותקים. קפה ושוקולד, שהייתי צורך המון, מחוץ לתפריט, לאחר גמילה לא פשוטה, אבל אין דבר העומד בפני הרצון. ללא אלכוהול כמעט (לפעמים מעט יין אדום אחרי ארוחת ערב). סוכר מחוץ לתפריט. חטיפי אנרגיה מחוץ לתפריט (מיותר, מעובד, סוכר). אגוזים ושקדים כמעט חופשי. תה ירוק – המון, קניתי חבילה גדולה של תה ירוק (את הכי זול מסרילנקה, לא את היקרים בקופסאות הקטנות, זה סתם יקר ומיותר). ויטמין D כתוסף כי הייתי בחוסר רציני שהתברר בבדיקת דם. אומגה 3 בתוסף. כמו כן -MSM. אין צורך במולטיוימנים, מיותר ועלול להיות גם מסוכן.
אני לא שותה שום דבר שהוא לא מים מינרלים, תה ירוק ללא סוכר או ממתיק, תה רגיל לפעמים.

התזונה הזו היא מהפך מאופן התזונה לפני לפני כמה שנים אז לא ספרתי, לא בדקתי ולא דפקתי חשבון.

לעניין תספורת – מסתפר לבד. יש לי מכונה, מסביב ובצדדים על 3 למעלה על 4-5. כשאתה מקריח שיער ארוך רק מדגיש את ההתקרחות ואת הניגודיות בין איזורים מלאים לדלילים. צריך תספורת שתתאים למצב, והוא כזה שלא ניתן להרים מקדימה לכרבולת כי אין כזו. אז מסרקים ישר קדימה כמו הרבה אנשים, ולא מאריכים מקדימה כי זה נראה מגוחך.

לסיכום – טיפול משודרג ושונה (שמן האמו הפך למצרך חיוני, מה שלא היה מבחינתי עד לאחרונה, ספיירו, Hair Signals), תזונה שמנסה להשתפר כמה שניתן, ספורט, וסגנון חיים שמנסה להיות בריא כמה שיותר. אין פה הפתעות מדהימות, חדשות מרעישות או מפץ גדול, רק המשך ניסוי ותעיה, ומלחמה.

 • Share/Bookmark

תגובות

123 תגוובת על ”נוסחאת הטיפול המנצח 2“
 1. חיים says:

  אפשר בבקשה קישור נוסף לרכישת למינוקסידיל עם חומצה אזלאית? (חוץ מאתר minoxidilmax המחירים שם לא זולים בכלל)

 2. admin says:

  איביי, כנס לאיבי תרשום minoxidil azelaic acid בחיפוש.
  דרך אגב, מינוקסידילמקס התחילו למכור ספיירו.. אני כבר הייתי בסרט הזה, לא נוגע באף אחד מאלה.

 3. דור says:

  אני ממליץ על חומצה אזלאית ללא מינוקסידיל שנקראת skinoren, אפשר לגגל ותמצאו. אדמין, מה הבעיה עם הספיירו?

 4. admin says:

  העובדה שלא תמצא אדם אחד שראה ממנו תוצאות (שהשתמש רק בו. אם תראה מישהו שיש לו תוצאות זה רק אחד שגם משתמש במינוקסידיל וכו’).
  תופעות הלוואי.
  מעבר לזה אין לי כוונה להוסיף כתבתי על זה כבר מגילות בפוסטים ותגובות רלוונטים.
  מי שחושב שחומצה אזאלית זה איזה מציאה שיחשוב שוב, וגם שיקח בחשבון שהיא מבהירה את העור ועלולה גם לגרום לקילוף וזה מסוכן בשמש הישראלית.
  רבותי, זהירות מחומרים שלא אושרו. זה לפעמים מפתה, אתה רוצה ללכת עד הסוף, אולי זה יציל.
  הבריאות שלנו יותר חשובה מהשיער שלנו. עבורי, אם יש ספק אין ספק. זה לא משחק. אני חותם על קרחת חלקה ובריאות שלמה, וחבל שהרבה צעירים לא מבינים את הקונספט הזה, מה שבטוח זה יגיע עם הזמן.

 5. אבי says:

  מישהו שמע על מיץ בצל קראתי שזה עוזר לצמיחת שיער

 6. חסוי82 says:

  אבי, אתה מוזמן לעשות לך שייק בצלים מרענן וקר לימים החמים ולספר לנו איך הולך. סבבה?

 7. בן says:

  לא הבנתי למה פנית לתזונתת פליאו, וכן למה אתה מקדם אותה כאן באתר שלך. מעבר לזה שזה לא מוסרי, זה רק משפיע לרעה על מצב השיער ורמות ה DHT בדם. יש קשר הדוק בין צריכת בשר ל DHT ולטסטוסטרון מוגבר.

  אפשר לאכול יותר בריא (אוכל אמיתי) ולוותר לחלוטין על מזון מן החי.

 8. admin says:

  אתה לא מבין מה זה תזונת פליאו, גם טבעונות זה פליאו מסוג מסויים אם כי לא ממש ריאלי כי גם אם היו זורקים אותך על איזה אי בלי חיות היית הולך לדוג ולאסוף צדפות למאכל, ואם לא – כנראה לא היית שורד. ככה בודקים מה האדם אמור לאכול בטבע – מה שהוא יכול למצוא כדי לשרוד.
  אני לא מקדם דבר, שכל אחד יבחר לעצמו, ממה שאני בדקתי היא התזונה הכי טובה לאדם, וזה מגובה בארכאולוגיה שהולכת מאות אלפי שנים אחורה, האדם מעולם לא היה צמחוני או טבעוני באף תרבות על כדור הארץ. יש גם הגיון.
  מה שאתה כותב על תזונה מהחי אלו דבר הבל, שמראים על בורות. מאוד אופייני לטבעונים.
  טסטוסטרון מוגבר זה דבר שהיית מת שיהיה לך, בעיקר אחרי גיל 40. מי שגנטית אמור להקריח יקריח בכל מקרה, זה רק עניין של טיימינג, ומי שלא פשוט לא יקריח בין אם הוא הומלס שחי על ג’אנק פוד וקצת לחם או מרים משקולות שזולל בשר ואבקות חלבון.
  לעניין מוסר, אני יכול להבין את העניין המוסרי, ומכבד מי שבחר בצמחונות או טבעונות, רק שמי שבחר כדאי מאוד שיהיה במעקב רפואי כי עלולים להווצר חוסרים וזה דבר שכל טבעוני יודע.

 9. בן says:

  טוב,

  לא הייתה לי מטרה להתווכח איתך, בייחוד כשנושא הבלוג שלך עוסק בנושא אחר ואני דווקא ממש נהנה ללמוד מאנשים עם ניסיון בעניין. נגיד אתמול קראתי את מה שרשמת על מסרק המחטים, ובעבקבות זה אני הולך לרכוש את זה.

  גם אם לא

 10. בן says:

  טוב,

  אני רק רוצה להגיד שככל הנראה בחיים האלו לעולם לא אמצא את עצמי זרוק באיזה אי בודד, בטח כשאנחנו נמצאים בתרבות המערבית.

  לפחות אתה מגלה אמפתיה לפן המוסרי שבעניין כי זה בעיקרון הפקטור העיקרי בטבעונות, לפחות מבחינתי. אחרי שכבר הייתי במספר בתי מטבחיים ומחלבות ונחשפתי למראות כל כך קשים, החלטתי שמהחי לעולם לא אחזור לאכול.

  אני 4 שנים טבעוני ואני כן נמצא במעקב רפואי ולוקח רק B12 וויטמין D כי אני לא אוהב שמש בכלל!!!

  לגבי הטסטוסטרון אלמלא התפקיד הביולוגי בתחום שהוא לא מיני ( נגיד הקשר שלו לצפיפות בעצם) אין לי בעיה שירד כבר עכשיו. אני אדם א-מיני ואני לא זקוק לו ב 90٪ ממה שהוא נותן לגוף.

  לא הייתה לי מטרה להתווכח איתך, בייחוד כשנושא הבלוג שלך עוסק בנושא אחר ואני דווקא ממש נהנה ללמוד מאנשים עם ניסיון בעניין. נגיד אתמול קראתי את מה שרשמת על מסרק המחטים עם מינוקסידיל, ובעבקבות זה אני הולך לרכוש את זה. אתה גם הוכחה לכך שאפשר לנצח התקרחות גברית גנטית רק עם טיפול טופיקלי וזה לא מובן מאליו בעיקר בגלל העקביות.

  יכול להיות שטעיתי כשהעלתי את הנושא, כי בטח תחסום אותי. מקסימום אתחבר ממשתמש אחר ואשאל שאלות שרציתי לשאול.

  תודה על התגובה המהירה.

 11. בן says:

  בטעות נשלח בפעם הראשונה

 12. חסוי82 says:

  אתה אדם חסר טסטוסטרון וא-מיני וגם זה מתכתב עם כל התנועה הזו של טבעונות, בין כל השאר.
  טסטוסטרון זה לא רק בשביל סקס, זה מה ששומר גם על הבריאות הגופנית שלך ובעיקר הנפשית. הרצון לחיות בכלל קשור בזה.
  יש בכלל תיאוריה שאומרת שיש ירידת טסטוסטרון בקנה מידה עולמי אצל זכרים (גם ירידה עקבית בצפיפות הזרע) וזה מה שלמעשה גורם לעולם להיות היום יותר טבעוני, שביסודה מבוססת על פסימיות והתמזגות עם הטבע, כלומר מוות והכחדה של האדם (הרי אין שום תועלת באדם שרק מזיק לטבע), לעומת אופטימיות וחיות שמדרבנות את האדם לשלוט בטבע, לנצל אותו על פי צורכיו ולהתקדם.
  זה גם מסביר את עליית הכוח הנשי בעולם, את ההתרפסות והחידלון בפני גורמי טרור, התפרקות המוסד המשפחתי ואת כל החולאים שמאפיינים את התקופה הנוכחית.
  באת לפורום שקשור בשיער והיית חייב לדחוף את האג’נדה הצדקנית והתורה שלך. אתם רק לא שמים לב שהדת שלכם וההתנהגות של המאמינים שלה לא שונה מאף דת פאנטית אחרת בעולם שמקדשת ומבדלת את המאמינים שלה משאר “הכופרים” שלא רוצים לחיות על פיה.
  אתה מדבר על “מראות קשים” כי שמת את הבהמה בדרגת אדם, או ששמת את עצמך בדרגת בהמה (אני אף פעם לא יודע מה נכון להגיד במקרה הזה) ולכן אתה מזדהה איתה כל כך. בשבילי זו משחטה של פרות שמספקת לי מזון והמחלבה מספקת לי חלב. הבהמה לא אמא שלי ולא הבן שלי ולא החבר שלי ולא בן אדם כמוני. ועם זאת, מסכים שהתעשיה הזו יכולה להיות פחות חזירית ולהתנהל בצורה פחות “תעשייתית”.
  אבל מכאן ועד לוותר על תזונה מהחי לחלוטין- ממש לא! אין בזה שום היגיון ושום דבר שתורם לבריאות הגוף והנפש.

 13. admin says:

  לעניין הרולר, תכלס אין שום ראיה שהוא עושה משהו. יש עדויות פה ושם אבל זה לא מעיד בהכרח. ידוע שרולר עוזר לשקם את הקולגן שבעור ולכן הוא נפוץ בטיפולי פנים או טשטוש צלקות, אבל בין זה לבין להשפיע על זקיק שיער שקבור 4 ממ בעומק העור המרחק רב. דעתי האישית – מיותר ולא עוזר. ניסיתי בעצמי.
  הרולר גם יכול ליצור בעיות בעור, כי אם אתה מחורר את העור ואז מורח עליו כל מני חומרים אתה יכול ליצור זיהום מקומי ושאר בעיות בעור.

 14. בן says:

  לחסוי 82

  רציתי, אבל אי אפשר להתעלם מהתגובה האימפולסיבית שלך.

  קודם כל לעניין הכח הנשי, אתה מדבר על זה שהאדם צריך להתקדם ולממש את צורכיו, כנראה שבטח התכוונת רק לאדם ממין הזכר, כי נשים אמורות להישאר מאחור להן לא מותר להתקדם…

  בעבר היה נהוג הדרת נשים, אך ככל שהעולם התקדם כך הבינו שיש צורך בשיוויון זכויות לגברים ונשים כאחד. עצם היותך גבר לא מקנה לך שום זכות להתעלות על בנות המין השני, והעניין שהיום יש יותר דגש על עניין הכח הנשי הוא כי רק עד לא מזמן (פחות ממאה שנים) לנשים כלל לא היו זכויות. אגב, עד היום בהרבה מקומות מעמד הנשים לא שיוויוני, ועד היום יש הרבה מדינות וחברות שלנשים אין זכויות כלל. אבל כנראה שאנחנו צריכים לחזור אחורה, או להיות כמו המוסלמים הקיצונייים, החרדים או אולי כמו באפריקה שמשעבדים שם נשים לזנות (אתה מוזמן לצפות בכתבה של אמנון לוי בנושא) כי זכויות לנשים יביא לעולם שלנו פסימיות, הכחדה, מוות בטרם עת…. אין לדעת. פשוט בושה להתבטא ככה על נשים בימינו ממש אדם חשוך.

  ובאשר לטבעונות, לעולם לא תוכל להשווות את הטבעונות לדת מסיבה אחת פשוטה: דת מבקשת מחסידיה להאמין בדברים שאף אחד לא יכול לראות, בזמן שחסידי זכויות בעלי חיים מבקשים מאנשים לראות דברים שאף אחד לא רוצה להאמין שהם קיימים.

  וכשאנחנו מדברים על סבל אין כאן הבדל בין סבל של חיות לזה של בני האדם, כן! בסבל כולם שווים! זה משהו שגם אם תרצה לא תוכל להתכחש אליו. אני ראיתי שחיטות בעיניים שלי במציאות, ותאמין לי שכל יצור חי שמתחנן על חייו עושה זאת באותו אופן, רק שהם צורחים במקום לדבר… ואתה לא יכול להתכחש שאותן “מראות קשים” הם אכן קשים. ואתה יודע מה, אני אפילו לא אתייחס כאן לעניין ההיגיון שבלהפסיק לאכול מזון מן החי, כי במקרה הזה אם זה לא טוב לעיניים שלי, אז זה לא טוב לקיבה שלי! העיקר שהמשחטה מספקת לך בשר, רק חבל שאתה מתכחש לדרך שהיא עושה את זה, ובכלל לאנשים שעושים את זה. אבל איך אומרים “מה שלא יודעים – לא רואים – לא כואב”.

  אבל למה שבעצם תבין את זה, הרי על פי דבריך אתה לא מסוגל לגלות חמלה כלפי מי שהוא לא אמא, אבא, אח או חבר קרוב שלך או אדם כמוך…. מעניין אותי מה היה קורה אם היית רואה שמתעללים בכלב ברחוב מעניין אם גם אז זה לא היה מזיז לך, או שאולי כן כי זה כלב וההיא פרה, היא נועדה לזה…

  ובאשר לעניין הא-מיני. אני יכול להגיד לך שכבר מגיל 12 הבנתי על עצמי שאני א-מיני. הרבה הרבה לפני שאני בכלל אהיה טבעוני. ואין כאן כל קשר לחוסר בטסטוסטרון. א-מיני זה בן אדם שלא נמשך לאף אחד מן המינים ופשוט לא אוהב ולא מתעניין במין. זה ברור שיש כאלו שהם גם לא טיבעוניים. וצא מהסרט, הרבה טבעונים הם בזוגיות ויש להם ילדים (לאחותי יש שתי ילדות והיא טבעונית).

  באתי לבלוג הזה כי הוא מעניין, אמין, מחדש לי דברים שלא ידעתי עליהם וכי המנהל כאן כותב הכל בצורה רציונאלית ומשתף על הניסויים שהוא עושה על הקרקפת שלו כבר 10 שנים, והוא עושה זאת מתוך מטרה טובה לעזור לאנשים באותו מצב. ריאיתי באחד הפוסטים היותר ישנים שלו שהוא שתף מדוע הוא בחר בפליאו והוסיף גם קישור לבלוג של דעאל שליו. מכיוון שהגבתי רק עכשיו ב- 2017 סקרן אותי לשמוע את העמדה שלו כיום בעניין, ושוב אני ציינתי בפניו שאין זה מתוך רצון להתווכח או לתקוף. שים לב איך הוא ענה לי, ולאן אתה לקחת את הדיון. הוצאת את הכל הפילוסופיה שלך על העולם מעצם היותי טבעוני וא-מיני.

 15. בן says:

  לאדמין,

  ושאלה נוספת, קראתי בכמה מקומות שאם מורחים רטין A על הקרקפת לפני המינוקסידיל, אז זה משפר את יעילות הספיגה שלו. מה אתה חושב?

 16. admin says:

  כמה דברים בן:
  1. חלאס עם חפירות וויכוחים, זה לא המקום, אם אתה כותב תהיה ממוקד ותמציתי.
  2. המידע בבלוג של מר קדמוני הוא מידע איכותי מאוד. אני ממליץ לך להכנס לקרוא שם, גם אם אתה טבעוני, אתה תלמד דברים חדשים.
  3. אתה משתמש בססמאות ובטיעונים ששמעת והעתקת, תהיה מקורי ותפעיל חשיבה עצמאית.
  4. אנשים חושבים אחרת ממך, קבל את זה, כבד את זה, וקח בחשבון שאתה גם טועה ואולי גם מטעה.
  5. הגברת ספיגת מינוקסידיל היא לא בהכרח דבר טוב. אתה מוזמן לבוא ולהציג לי כאן מחקר רציני, על כמות מכובדת של אנשים, שמרחו רטין A ומה התוצאות שלהם, אל מול אותו דבר בלי רטין A. אין דבר כזה. אם זה היה עובד אנשים היו משתמשים בזה בכמויות.
  6. תפעיל שיקול דעת. אני חושש שאתה מאלה שמתקשים להתמודד עם עובדות ששונות מהאמונות שלהם. רוב הדברים הם פשוט הגיון בריא, וצא מנקודת הנחה שאנו חיים בעולם בשביל כסף ידחפו לנו דברים שאנחנו לא צריכים, ויקדמו אותם בכל מני דרכים כולל בצורה של כתבות יעני אובייטיביות, אבל בפועל שמקודמות וממומנות על ידי אינטרסנטים שרוצים את כספך. הדרך לכספך היא דרך שטיפת מוח מתוכננת ושיטתית של שנים, דוגמא טובה היא תעשיית המזון. במקרה של השיער זה קיים גם כן בצורת מכונים שונים ומוצרים שונים, שיקחו את כספך בשמחה ותקבל אפס תוצאות, ואם אתה בר מזל תקבל תוצאות קלושות לזמן קצר. הגורם להתקרחות לא מפסיק לפעול, הוא גנטי, אפשר לדכא אותו קצת, כנראה על ידי הורדת רמת ה-DHT בדם מתחת לטריגר הגנטי שגורם לנשירה, קרא את מחקר 5 השנים של פרופסיה.
  http://www.fullhair.co.il/2009/05/%D7%9E%D7%97%D7%A7%D7%A8-5-%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%94/
  לגבי נטיות ואמונות אני מכבד אותן, מכל סוג, מופרכות וחסרות הגיון ככל שיהיו, אבל לא מקבל אותן ואין לי כוונה לחיות לפיהן, אלא לפי הדרך
  שבחרתי עבור עצמי וכך אני מציע לכל אדם סביר. אישית אני מאמין בשכל ישר, עובדות, והגיון בריא ובטבעונות זה לא קיים (חקרתי ואף ניסיתי מספר חודשים על עצמי), למעט העניין המוסרי.

 17. חסוי82 says:

  נכון, זה לא המקום לחפירות אבל חשוב לי להעמיד אותו על דבר אחד שהוצא לגמרי מההקשר וזה הנושא של נשים!
  הבן אדם דפק נאום על נשים בלי שום קשר לדברים שרשמתי וכשרשמתי ‘אדם’ התייחסתי לנשים וגברים יחד ולא רק לגברים. עצם האימפולסיביות שלך מראה על מצוקה נפשית ועיוורון מוחלט למציאות, כנראה עקב שטיפת מוח חולנית שעברת בכת הטבעונים הקיצונית אליה אתה משתייך.
  ראיתי את הסרט המזוויע על טל גלבוע לא מזמן בערוץ 8 ושם רואים בבירור על מה אני מדבר. חבורה של אנשים שטופי מוח שצועקים ססמאות בפאנטיות ומצדיעים כמעט במועל יד לכוהנת שלהם. מה ההבדל בין זה ובין כנס של חיזבאללה בדרום לבנון? או של האייטולה חומייני פעם באירן? הכל נראה ונשמע אותו הדבר.
  ואם בני אדם ובעלי חיים שווים בסבל אז הם שווים גם בחיים שלהם. על כן אתה מוזמן לעזוב את ביתך הנוח בעיר ולגור איתם ברפת, במרעה או בדיר…לגעור, לנהום וללחך עשב כמוהם וכו’.
  אני כן יודע מה קורה במשחתות ויודע מה קורה ברפתות וזה לא מפריע לי. איך זה?
  וכן, יכאב לי לראות כלב שמתעללים בו או כל חיה אחרת שסובלת. איך זה?
  כמו שיש אנשים שמסוגלים להיות רופאים ולחתוך איברים של בני אדם (בהנאה אפילו) אבל שאר האנשים אינם מסוגלים. איך זה? אותו הדבר לגבי אנשים שעובדים במשחתה.
  ואני בהחלט מבדיל בין פיל שזו חיית בר שחיה בסאוונות של אפריקה וצדים אותה בגלל מותרות כמו שנהב ובין פרה שנולדה וגדלה בשביל שיאכלו אותה וכמוה יש אינסוף…היא לא בסכנת הכחדה

 18. אבי says:

  חסוי 82 זה לא המקום לדיון על דברים כאלה

 19. חסוי82 says:

  מקווה שזה נגמר ולא נצטרך לעסוק בזה שוב פה. נראה שגם זה שהתחיל עם זה הבין ואני מאחל לו כל טוב

 20. Fade Out says:

  דיברת פה על מסרק הלייזר. שמעתם על היירג’ן קלאסיק? במקרה נתקלתי בזה היום.

  באופן אישי נשמע לי כמו חירטוט.האם יצא למישהו לנסות? אם אני מבין נכון זה עובד על אותו עיקרון של מסרק הלייזר:

  5 דקות ביום, מעורר את הקרקפת ומזריק אבץ לזקיקי השיער. הם טוענים ל”תוספת של 30% לכמות השיער ועוביו” בתקופה של 4 חודשים, ואם אין תוצאות ניתן לקבל החזר כספי. לפני הרכישה הם עושים בדיקה האם הלקוח במצב “מתאים” ואחרי כמה חודשים נערכת עוד בדיקה, כנראה של תוצאות.

 21. admin says:

  כבר כתבתי על זה מספיק בתגובות. לדעתי חבל על הזמן והכסף.

 22. אלי says:

  היי אדמין. אני רוצה לשתף אותך: לי יש נשירת שיער ודילול מגיל 18, ואני בן 25 עכשיו והמצב נהיה חמור. ניסיתי בעבר ספריי מינוקסי 5% שלא ככ עזר וגם הגביר את הנדירה, התחלתי לחשוש ממנו ובגלל זה הפסקתי איתו. פרופסיה גם נסיתי , אבל אחרי חודשיים הפסקתי כי חששתי ותופעות הלוואי שלו. כרגע אני מנסה כבר יותר משנה את הטיפול של Iroller עם הרולר סיכות (אתה בטח מכיר) יש להם אתר neshira.co.il . הטיפול שלהם לא עזר במיוחד, אולי רק האט טיפה את הנשירה. אחרי שקראתי את הפוסטים שלך באתר מאוד התרשמתי ועלו בי תקוות שאולי יש לי סיכוי. אני רוצה להתחיל טיפול אינטנסיבי עם שמפו ניזורל ועם קצף מינוקסי 5% . על אילו מינונים אתה ממליץ ? והאםאתה ממליץ על טיפול נוסף שיש לשלב איתם?? אגב אני משתמש גם בספריי ריביירה להסוואה.

 23. admin says:

  אני לא ממליץ. תקרא ותלמד ונסה בעצמך. ניזורל זה בזבוז זמן ולא קיים טיפול אינטניסיבי לא איתו ולא עם מינוקסידיל.
  כל טיפול שאינו מאושר FDA הוא או בזבוז זמן או מסוכן, מנסיון אישי שלי ניסיתי כמה דברים כאלה.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree