דו”ח מצב 2014

15 בJuly 2014 מאת: admin

התחלת להקריח, אתה בפאניקה, מה לעשות?

– שמפו ניזורל פעמיים בשבוע (לא יותר, שלישי ושבת) – מרשם מרופא משפחה.

– מינוקסידיל קצף 5% (לחסוך את הניסוי ותעיה עם מינוקסידיל שמכיל את החומר פורפילן גליקול שעשוי לגרום לגירוי) – מאיביי.

לתת לזה 3 חודשים לפחות לפני שממשיכים, המטרה לראות עצירה בנשירה, והרגעת דלקתיות בקרקפת.

רק אחרי כמה חודשים להתחיל לחשוב על דברים נוספים. ניתן לשלב שמפו אלפסין בשוטף (קפאין מעורר זקיקים לפעול, לפחות לטענת היצרן, לא יועיל לא יזיק), ושמפו טבעי נוסף כלשהו (לגוון, שמפו אחד שונה מאחר מבחינת מרכיבים ושמפו טבעי לא מכיל חומרים סינטטיים או כימיים).

בשלבים הבאים אפשר להתחיל לחשוב על מרכיבים חזקים יותר, עליהם נכתב פה רבות.

וגם אני חזרתי לבסיס, לשמפו ניזורל, והוספתי שמפו אלפסין, כאילו התחלתי רק עכשיו להקריח. למה? כי אין אופציות אחרות ומבחינתי המטרה להגיע לאופטימיזציה של הטיפול הקיים, כי אם לא יעזור גם לא יזיק.

הדבר החשוב ביותר זה זמן ההמתנה על הראש. צריך להשאיר שמפו אלפסין לפחות 2 דקות ועדיף קצת יותר ליתר בטחון. שמפו ניזורל אני משאיר 10 (חופף והולך לשבת מול המחשב, ואז חוזר ושוטף).

בנוסף, אחרי חוסר יכולת להתמיד עם ספיירו (מגרד), החלטתי לקחת אותו כפרוייקט של חודש אחד. אני אמרח פעם אחת ביום, ולא פעמיים, ואראה מה קורה. כנראה שפעמיים זה יותר מדי כרגע. אחרי כמה ימים ככה, אני מסתדר, זה לא מגרד (אבל מעט מורגש), ויש עיקצוצים שזה לא סימן רע (למרות שאני לא בטוח שעקצוצים מעידים על תועלת כלשהי).

2014 היא לא שנה טובה מבחינת השיער עד כה, בחודשים האחרונים חלה התדרדרות שגרמה לי להעלות מחדש את כל האופציות ולבחון מה עשיתי או לא עשיתי ולנסות לשפר. אפילו השתעשעתי קצת ברעיון של השתלה אצל Dr. Feriduni בבלגיה, ואני מתכתב עם הקלינקיה שלו ועם SPEX שהוא סוג של מומחה בריטי אחרי שעבר בעצמו הרבה השתלות וכל החלק הקדמי אצלו שנראה מושלם זה השתלות, אבל זה יותר סוג של תרפיה בשבילי, כי באותו זמן אני חושב על הצלקות, הסיכונים, והעובדה שכל כמה שנים צריך ללכת לעוד השתלה לכסות איזורים שבהם השיער הלא מושתל ממשיך לנשור. זה ניתוח פלאסטי, ויש צלקות ב-FUE, בכל הליך של חיתוך עור יש.

כרגע הסתפרתי קצר מאוד, ואני כמו מתחיל מאפס. ממשיך עם מינוקסידיל, למרות שעלי הוא כבר עובד פחות (כולל ה-15%). החשיבות שלו היא יותר בשמירה על הקיים והאטת התהליך, הוא לא מצמיח, והוא לא עוצר את התהליך, כי אין לא שום השפעה עם DHT (ה-15% אמור לעבוד על DHT הזכות החומצה האזאלית, אבל אצלי זה לא משפיע, מה שמחזק אצלי את ההנחה שמינוקסידיל עם חומצה אזאלית הוא לא פתרון מספק למי ששנים מורח מינוקסידיל 5%, אם כי הוא יכול לעזור בשמירת הקיים).

הספיירו הוא נשק אחר לגמרי, גם לגביו אני לא בטוח, אבל עכשיו אני אבדוק אותו לעומק כי נגמרו לי השפנים בכובע, ואותו לא בדקתי מספיק לאורך זמן.

הבעיה העיקרית בהתקרחות היא לא עצירה שלה. זה החלק הקל, וניתן להשיג אותו די מהר. הבעיה היא עם השגת צמיחה. הכלים בסך הכל די מוגבלים למי שלא מוכן לקחת פרופסיה כמוני (או דקל ננסי או כל תרופה בבליעה שמשפיעה על ההורמונים ורמת ה-DHT בגוף).

לסיום – שיער קצר קל יותר לטיפול לעומת בינוני או קצר. יותר יעיל מבחינת החומר שנמרח (פחות נמרח ומתבזבז על השיער, כי יש פחות שיער), השיער נראה אחיד יותר (אשליה אופטית, אבל נוחה יותר פסיכולוגית – כי רואים פחות את הדלילות או במילה יותר קשה את הבורות), ולא צריך לסדר או לסרק אותו, וכמובן רואים בבירור את הקרקפת וקשה יותר להדחיק את המצב (נטיה טבעית להסתיר אותה עם שיער מהצד ולהאמין שהמצב לא כזה גרוע).

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער,תרופות
תגיות: , ,

תגובות

29 תגוובת על ”דו”ח מצב 2014“
 1. גלעד says:

  ויתרת סופית על מסרק לייזר, ורולר סיכות?

 2. admin says:

  לא, הרולר פעם בשבוע, המסרק מנסה להתמיד, אבל שניהם נחשבים רשות, לא חובה
  מבחינת יעילות, אין דבר כנראה שמתקרב לפרופסיה שמורידה DHT ונחקרה קלינית
  זה הדבר העיקרי שכל משתיל שיער ימליץ לך כדי לשמור על הקיים, וגם היום קיבלתי המלצה כזו מהקליניקה הבלגית רק שאין לי כוונה לקחת

 3. נתי says:

  היי אדמין

  מה הגודל של המסרק מחטים שאתה משתמש ? ואני משתמש מינוקסידיל 5% קצף וזה מספיק לי ל20-25 יום ועל הבקבוק רשום שזה אמור להספיק ל30 יום אז רציתי לשאול אותך עם אני משתמש בכמות גדולה או שזה בסדר?

  תודה

 4. admin says:

  1 מ”מ
  למה 30 יום? כי בכל בקבוק 60 מ”ל, ומנה אחת היא 1 מ”ל, ופעמיים ביום 2 מ”ל, 2 כפול 30 יום זה בקבוק של 60 מ”ל.
  בפועל אתה כנראה שם קצת יותר וזה הגיוני כי אין דיוק מוחלט של 1 מ”ל כל פעם, גם אני ככה עם הקצף שם כמה שמרגיש לי מתאים ולא לפי כמות מדודה.

 5. משה says:

  היי,

  ממליץ לך לנסות hair-signals. אני משתמש בו כבר מעל ל 4 שנים (מאז שכתבתי בפוסט על פוליגן) ולדעתי הוא האט מאוד את קצב הנשירה ללא כל תופעות לוואי. זה המוצר היחיד שאני משתמש בו. בפעמים שעשיתי הפסקות או שלא השתמשתי בצורה סדירה (למשל בטיול ארוך לחו”ל) הרגשתי האצה בקצב הנשירה. הוא בהחלט שווה נסיון והמחיר זול אם קונים דרך EBAY … יש פידבקים חיובים רבים על המוצר (או על פוליג’ן שבגדול הוא זהה) בפורום באתר של החברה שמייצרת. בהצלחה !

  http://www.fullhair.co.il/2010/02/%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%92%D7%9F-folligen-%D7%9E%D7%95%D7%9C-%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%9F/

 6. משה says:

  שכחתי לציין שהיצרן ממליץ להשתמש במוצר אחת ליומיים (כך אני עושה כבר כמה שנים) ובנוסף לעשות שבוע הפסקה אחת לחודש. השימוש הנדרש מינימלי, והמוצר אפקטיבי מאוד לדעתי. בהחלט שווה בדיקה.

  הוראות שימוש :
  http://store.reverseskinaging.com/Hair_Signals_Therapy_Solution_p/1700s.htm

 7. admin says:

  משה אני אבדוק אותו, תודה

 8. משה says:

  בהצלחה ! כשהפסקתי פרופסיה בסוף 2008 בגלל תופעות הלוואי הייתי בטוח שנגזר עלי להמשיך להקריח. לשמחתי אחרי שנה וחצי של חיפושים וניסוים הצלחתי למצוא פתרון מעולה עבורי.

 9. אמיר says:

  אחרי הפוסט הקודר שפרסמת טוב לראות שאתה לא הרמת ידיים וחזרת לפעול.

 10. admin says:

  אין סתירה בין הדברים, המצב בקנטים, אבל זה לא אומר שאני לא ממשיך לחפש דרך
  ברור שאם לא הייתי מטפל הייתי מקריח הרבה יותר, אבל התהליך נמשך גם אם מועט באופן משמעותי
  וכמו שכתבתי באותו פוסט, מכונת תספורת, עובר על כל הראש עם גובה 1-2, השתלה היא פנטזיה שבה השיער נראה מושלם, אבל זה לא בתכנון והסברתי רבות למה

 11. אור says:

  היי אדמין, רציתי לדעת אם שמעת על הטיפול של ענת אלקין? יש כאלה שטוענים שזה ממש עזר להם.. מצד שני זה ממש מוזר לי שהם מבקשים להפסיק עם מינוקסדיל לגמרי ולהשתמש רק במוצרים שלהם… יש לך מושג מה הטיפול שלהם? והאם כדאי?

  תודה!

 12. 1 says:

  היי, ספק אם צרות של אחרים מנחמות מישהו, אבל טוב לדעת שאנו לא לבד במלחמה הזו…
  בכל מקרה, כמוך – גם אני סולד כבר מזמן מתרופות לבליעה, האמת שגם על מינוקסי ושאר הספריים כבר פסחתי בהתחלה למרות שקניתי ולא השתמשתי… לדעתי מה שעזר לשמר את השיער שלי ב8 השנים האחרונות זה ניזורל ללא ספק (אלפסין לא ניסיתי כבר מלא זמן, אז זו הזדמנות לנסות שוב).

  עד לאחרונה טופיק וHSR עשו את העבודה, אבל הבעיה היא שלאחרונה זה כבר לא עוזר לי בקו השיער, ואני לא רוצה לעשות “הלוואות” מהצד, מעצבן אותי שיש לי שיער דיי גלי ככה שקונסילרים כבר הפכו לבעייתיים, למרות שקראתי בבלוג שלך שיש עוד כמה קונסילרים שלא הכרתי, עם 100% קריאטין (זמן לנסות).

  בכל מקרה מרוב שנשבר לי, אני חושב כבר על פתרון שיקנה לי ראש שקט וכזה שלא יגרום לי להתעסק בשיער 24\7 ולהיות בפחד מכניסה לבריכה או לים או ממגע של בחורה בשיער… אז מבחינתי השתלה לא בא בחשבון, גם הצלקות, גם ההשפלה שבתקופת החצי שנה – שמונה חודשים (מה אני לא אצא מהבית?!?) ככה שלא נותרו הרבה ברירות לדעתי, חוץ מ2 שלבים קיצוניים:
  1 – גאלח על הסכין ולהסתובב עם קרחת (פחות הולם אותי).
  2- תוספת שיער (פאה) שהבנתי מחפירה בגוגל ואתרים ייעודיים ופורומים, שזה הלך והשתפר ושיש כאלה שבלתי נראים מבחינת קו השיער, חשבתי לנסות כי אני מעדיף “כאב ראש” של התעסקות עם השיער כל שבועיים-שלוש במקום כל יום או יומיים (מקלחת + קונסילר וכל זה)… אמנם פאות זה לא סיפור זול, אבל איזו אלטרנטיבה כבר יש? 🙁

  אני כבר דיי מתייאש, אמנם הבעיה העיקרית שלי היא בקדמת הראש, אבל שמתי לב להדללות קלה גם מאחורה, אז אני מתחיל להרים ידיים ולבחון תוספת שיער… אשמח לדעת מה דעתכם בנושא ואם יש כאן איזה אמיץ שניסה ויכול לחוות דיעה אשמח! (בבקשה כל הסוכנים והיחצנים – תחסכו זאת מאיתנו, קל לזהות פרסומות וגם זה לא פייר לנסות לנצל חולשות של אנשים במצוקה).

 13. admin says:

  אני מכיר בחור שהולך עם פאות שנים, הוא קרח נורווד מכסימלי מגיל 30, מה שלדעתי כאב לו ברמות כה קשות שהוא פשוט הלך על זה וגם אחיו הקטן עם פיאה. אותו בחור התחתן לא מזמן (הוא גרוש וזה פרק ב’ שלו), עם בחורה חמודה מאוד, ויש לו תפקיד בכיר, ועדיין ממשיך עם הפיאה כלומר היא שומרת לו על הבטחון.
  תקרא את הפוסטים שלי על פיאות, אני כותב עליו ועל עוד מישהו.
  אבל אתה לא שם, ולדעתי זה לא נכון. הסיבה שפיאות מגבירות את קצת ההתקרחות של השיער הקיים (אלו פיאות מודבקות על קרקפת מגולחת). השתלה בחו”ל יכולה להיות פתרון אם אתה אמיץ מספיק, ומוכן לעשות מחקר כמו שצריך לפני כדי להבין את ההשלכות והסיכונים. גלאח תמיד פתרון, רק שלא מתאים לכל אחד, וגם אני ניסיתי וממש לא מתאים לי, אני מסתכל במראה ורואה אדם אחר. קונסילר פתרון זמני במידה וההתקרחות נמשכת, וקצת מסורבל, אני לא שם, זה סוג של אשליה שרע להתרגל אליה, כשאתה שם אתה מלא, ואז כשאתה מוריד אתה חוזר אחורה, מעצבן.
  אני ממשיך להלחם בכל הכח, הוספתי ספיירו, אפילו חזרתי למסרק הלייזר. אין פתרון מושלם, אבל פיאה… אל תלך לשם, רואים את זה, ואתה לא רוצה להיות האיש עם הפיאה.

 14. 1 says:

  אכן, קראתי את הפוסט המדובר (ועוד כמה פוסטים שלך מאז שגיליתי את האתר).
  ואכן, אני כבר מעל לשנתיים חוקר תוספות שיער ושוקל וחושש ואני באמת לא רוצה להיות הבחור עם ה”פאה” אתה צודק.
  אבל כמו שכתבתי, אני נגד תרופות, אני נגד שיטות פולשניות וכירורגיות, לדעתי צריך להיות משוגע ולא רק אמיץ בכדי ללכת ולעשות השתלה, ובזמנו אכן חקרתי וחרשתי ברשת על כל השיטות, איפה כדאיו איפה לא, זה היה לפני כמה שנים, עוד כשהייתי בן 22 בערך כשהחלו המפרצים… אבל מאז הגעתי למסקנה שעדיף למלא את מה שיש וכשהמפרצים קצת גדלו התחלתי עם הקונסילרים, בגיל 24-25 בערך… מאז אני עם זה ובנתיים אף בחורה לא שמה לב, הצד הרדוד של זה הוא שאני נמנע מצלילות ופעילויות רטובות בים ובבריכה, זה קצת מציק כי רק בגלל זה לא לקחתי קורס צילה עם חברים…. וגם לא נהנה ללכת לבריכה עם בת זוג פוטנציאלית מחשש שהשיער ירטב. אז החלטתי לשים לזה סוף ולחקור תוספות שיער…

  האמת אני חושב שזה השתפר וכבר נורא קשה להבחין בתוספת או שיער אמיתי אצל אנשים, יש לי מכר שהולך עם זה וממש לא שמים לב, אמנם תוספת יקרה ואמיתית, ככה שגם במגע לא מרגישים… אבל נראה לי שווה את זה. כי כל מי שאני מכיר שעבר טיפול ע”י פרופסיה, ויטמינים, משחות, ושאר התכשירים הלא זולים, וגם כאלה שעשו השתלה שלא הצליחה, כולם בסוף פנו לתוספת שיער… ככה שאני אומר לעצמי, למה לזרוק את הכסף על כל זה? כבר זרקתי מספיק כסף על שמפואים ו1001 תכשירים שאולי עיכבו קצת, אך אני בספק אם הצמיחו משהו… למה לא מראש לעבור לתוספת שיער? הרי במילא נגיע לזה בסוף מלאו ברירה… אולי ג’ון טרבולטה, בן אפלק ושאר השחקנים יודעים משהו שאנחנו לא, לכן הם פונים לפתרון קוסמטי \ פאות כי הם יודעים שאין מזור, ולמרות שכסף לא חסר להם, הם הולכים על ה”אשליה” ולא על השתלה!
  לגבי דבק וכל זה – פחות מדאיג אותי כי קו השיער שלי נסוג קצת מעל ל4 אצבעות, ככה שאם אבחר בתוספת שיער, אני אגיד לאיש המקצוע לשים את הדבק באיזור של המצח מתחת לקו השיער איפה שכבר אין שיער, ככה שהדבק לא יפגע בזקיקים שנשארו. מאחורה – אין ברירה, במילא אקריח בכתר מתישהו, יש שם כבר הדללות קלה…
  ובוא נסתכל על הצד החיבוי, אמנם כבר כמה עשורים מבטיחים תרופות ומחקרים, אבל אין מזור! ויש איזה מחקר של איזה דוקטור שאני עוקב אחריו כבר מ2007 והפעם הוא טוען שכנראה שעד 2020 יהיה לו פתרון לרוב סוגי ההקרחה… עד אז, אין לי בעיה לשים תוספת… אף אחד לא יבחין ואף אחד לא ידע, מאחר והמצב שלי לא רע גם כיום, רק שבא לי להפסיק את הסבל של הקונסילרים ובזבוז הזמן לאחר כל חפיפה ולאכול סרטים אם רואים או לא רואים ושלא לדבר על בריכה…

  אני יודע שיש כאן הרבה שיכנוע עצמי שלי, אבל עוד לא הצלחתי לשכנע את עצמי שתוספת זה הפתרון, למרות שמכיר כמה חבר’ה בגילי ואף צעירים ממני שהולכים עם זה וחיים את החיים… אף בחורה לא יודעת והם רק נהנים מזה ולא מבזבזים זמן, דאגות ומאמץ כמוני… אני חוקר ומכיר את החסרונות ואחד שתמיד מתמהמה לעשות את הצעד, אבל מתישהו אשבר ואלך לאחד המכונים… אין ברירה, השתלה זה לא ריאלי מבחינתי. שבוע טוב ושקט.

 15. 1 says:

  אגב, קניתי היום את שמפו אלפסין שעליו דיברת, אני מקווה שלא טעיתי, היו שם 3 סוגים, אחד היה קל לפלטר ולסנן כי הוא סוג של משחה לאחר המקלחת. אבל היה אלפסין רגיל ועוד אחד C1…
  לקחתי את זה שנועד נגד קשקשים: http://www.alpecin.co.il/he/products/double-effect-shampoo.html

  אנסה אותו ביחד עם ניזורל, נראה מה הוא שווה…
  תודה שוב.

 16. ליאור says:

  היי אדמין,
  אני בן 20 ויש לי דילול בשיער ולפניי כמה ימים הייתי אצל רופא העור והוא הביא לי אמוקסי 5%.
  קראתי אצלך בבלוג על הרולר סיכות והזמנתי באיביי 5mm והשאלה שלי אם יש צורך ביותר? והאם לקנות גם את המסרק לייזר? (קח בחשבון שאני חייל אבל אם יש לו תרומה ניקרת אקנה אותו)
  ובנוסף רציתי להתייעץ בקשר לשמפו שגם קראתי עליו והוא נוטריפוליקה לא הבנתי אם הוא טוב או לא? מה בעצם הוא עושה? ומה בעצם מיוחד בו? קראתי שהשתמשת בו והפסקת.. אם יש סיבה מסויימת אשמח אם תשתף אותי.
  ושאלה נוספת (מצטער על החפירה .. הבלוג שלך נתן לי הרבה חומר למחשבה) מה תוכל לספר לי על כרינגן? אם אתה ממליץ להוסיף אותו לשימוש בנוסף לאמוקסי ? ואותה השאלה בקשר לנוזל אלפסין..

  סליחה על החפירה ותודה מראש!

 17. admin says:

  רולר זה בסדר, לפעמים קצת יותר קשה לשימוש בשיער ארוך
  לא חובה מסרק, ספק עם עובד ודורש יותר עבודה (לזכור פעם ביומיים, להעביר לאט במשך כעשרים דקות וכו’).
  שמפואים להתקרחות – ניזורל, כתבתי עליו הרבה, אל תשאל עליו – קרא ולמד
  אלפסין אולי יכול לעזור קצת (אין חובה לשימוש בנוזל אם אתה חופף עם השמפו כל יום, רק לזכור להשאיר על הראש לפחות 2 דקות), גם עליו נכתב רבות
  שמפו נוטרופוליקה זה שמפו טבעי, שמפואים טבעיים בגדול טובים לקרקפת מגורה, קשקשים וכו’ אבל אין להם תרומה נגד התקרחות.
  כרינגן כתבתי עליו לכן לא אחזור שוב, למעשה כתבתי על הכל, תבדוק.
  אני עצמי קניתי האיביי מוצר עתיק שהמליץ עליו מגיב בשם משה, תבדוק בתגובות מעל זאת הוא השאיר גם קישור, זה עובד על בסיס נחושת, מעולם לא ניסיתי, אבל זה מוצר טבעי ובטוח לחלוטין ואני מתחיל איתו עכשיו.
  שתבין – אני לא ממליץ לך או לאחרים על כלום, אני בסך הכל מספק מידע וכן מתאר את מה שעובר עלי ומוצרים שניסיתי ולא ניסיתי, לגבי מה עובד – בגדול התרופות עובדות, ושאר הדברים בספק כי לא נבדקו קלינית. שוב הכל כתבתי פה מליון פעם.

 18. תום says:

  מה שנותן לי תקווה זה שבעתיד הקרוב יצליחו לשכפל זקיקי שיער באופן גנטי כך שכל אחד יוכל לעשות השתלה מבלי הצלקות הנגרמות מהוצאות הזקיקים הקיימים.
  כבר עברתי השתלה אחת בקליניקה בקנדה והצלקת לא נוראה (כל עוד לא הולכים עם שיער קצוץ לא ניתן לראות את זה ואפילו בקושי מרגישים כשנוגעים), מאז עברה שנה והתחיל להדלדל קצת ככה שאצטרך לעבור השתלה נוספת ככל הנראה בשנים הקרובות, אני מאוד מקווה שעד אז תיהיה ההתקדמות המיוחלת במדע.

 19. admin says:

  זה יקח עוד הרבה זמן, אין התקדמות בעניין. נושא שכפול מוצלח של תאים והשתלתם מחדש בגוף הוא לא עניין של שיער, זה עניין של מדע שלם שמעניין את ענפי הרפואה והמחקר, ועדיין שום התקדמות. שכפול זקיקי שיער אומר שגם דברים אחרים ניתן לשכפל ואנחנו עוד רחוק משם, אל תבנה על זה, זו פנטזיה של הרבה אנשים, אבל רק פנטזיה כרגע.

 20. 1 says:

  יואב, אני מוכרח להודות שעכשיו ביאסת אותי (ואני מניח גם אחרים כאן)…
  כי גם אני מחכה להפתחות מסויימת בנושא שכפול זקיקי שיער, עוד מהפעם הראשונה ששמעתי על זה כשרק החלו לי מפרצים והדללות קלילה… ועצם זה שחשבתי על תוספת שיער לאחרונה הייתה בתקווה שאשתמש בתוספת עד אשר יהיה מזור, בניתי על שכפול זקיקים, אבל עכשיו אני לא יודע אם להתחיל עם תוספת (פאות) כי אתה בעצם אומר שאין התקדמות בנושא… מצד שני, כל עוד המצב מחמיר ובניגוד אלייך לי אין שיער בהיר, יש לי שיער כהה כך שכל הדללות רואים שחור ע”ג לבן! כך שגאלח מבחינתי לא בא בחשבון… אפילו אעדיף תוספת חלקית (בלורית) מאשר כל הראש, אבל הצרה היא שאני מתחיל להדלל גם בכתר ומתישהו הכתר והפוני יגדלו וארגיש כמו פנסיונר כבר בגיל 35+- (כבר ציינתי שלאחרונה יש לי כמה שערות לבנות בנוסף להתקרחות?) באסה רצינית ביותר 🙁

  תקווה אחרונה – מה דעתך על המאמר הזה?
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2663086/Yale-scientists-successfully-use-arthritis-drug-regrow-completely-bald-mans-hair.html

 21. דניאל says:

  אדמין יקירי, אספר לך רק שכבר התחילו עם השתלות שיער עם שיכפול זקיקי שיער ואפילו גם עם שיבוט( משערה אחת צומח מספר שערות) … זה הולך ומתקדם לפי הבנתי ולפי הבדיקות שעשיתי .. כרגע המחיר הוא עצום -בסביבות ה100 אלף דולר!! נקווה שעם השנים יביה התקדמות משמעותית בנוגע לזה ושיורידו מחירים כמובן.

 22. admin says:

  דניאל זה לא הגיע לשלבי יישום מוכחים, אין ודאות לגבי תוצאות, אל תשכח שיש אנשים שכסף לא מהווה עבורם מגלה והם לא עושים את זה, לפי מה שקראתי שכפול כזה לא קיים ונסיונות לשכפול והשתלה לא צלחו. תזכור ששכפול מחפשים לאיברים פנימיים ובכלל לרקמות הגוף, ואין עדיין לכלום.
  לגבי הסכום הגיוני שדבר נסיוני יעלה סכומי עתק, אבל מה לעשות זה עדיין רחוק מאוד.

 23. admin says:

  1 – זו לא במקרים של התקרחות גברית טיפוסית, קרא את המאמר.

 24. יונתן says:

  אדמין, האם אתה חושב שבטיפול נכון וקפדני אפשר לשמר מצב של תחילת התקרחות למשך שנים רק עם טיפול טופיקלי?

  אני מתחיל לרדת מרעיון הפרופסיה הגנרית לצערי אחרי שאני התחלתי לחוות תופעות לוואי לא נעימות במיוחד..

 25. admin says:

  לדעתי כן, מנסיון אישי, ואפילו כשהמצב מתדרדר אפשר לחזור ולשפר.
  זה מחייב שילוב של כמה טיפולים, שכוללים מינוקסידיל וחוסמי DHT, כלומר מינוקסידיל רגיל לבד לא יעזור לאורך זמן, למשל שילוב של מינוקסידיל, ספיירו, ניזורל… כתבתי על הכל
  צריך להיות מסוגל להתמיד ולהקפיד, אחרת חבל על הזמן, היתרון של פרופסיה היא שתוך שניה בלעת כדור קטן ושכחת, אין עבודה או תחזוקה, החסרון שנזכרת כשמתחילות תופעות הלוואי
  כמובן שכל אדם מגיב שונה, כך שרק ניסוי ותעיה יכולים להראות, יש אנשים שטיפול מסויים לא יעזור להם ויש אחרים שכן, אין פה חוקים ברורים או תוצאות מובטחות לכל אחד

 26. יונתן says:

  תודה רבה על התשובה המפורטת!

 27. דניאל לונדון says:

  1 – ראיתי את מה שכתבת לגבי תוספות שיער. אני מוכרך לציין שאני גם שוקל את זה, למרות שהבעיה אצלי בעיקר מפרצים וקו שיער נסוג ועוד יותר בגלל השתלה לא מוצלחת אצל ד”ר גינזבורג שנעשה לי קו שיער לא טבעי. אני הולך לקלינקת שיער ללא הצלחה רבה עד כה, שניים מהבחורים שעובדים שם מסתבר שיש להם יחידת שיער ולא ידעתי אפילו ואני עוד ממש בוהה לאנשים בשיער. אחד מהם יום אחד פשוט עבר השתלה ופתאום ראיתי שהוא די קרח ותמיד היה לו שיער יפה.
  יש היום תוספות / יחידות שיער (non surgical) באיכות גבוהה – ועם התאמה גבוהה לשיער הטבעי, רווחים בשיערות בהם רואים את הקרקפת, אפשר להזיע איתם, לשחות והן נושמות. המחיר יקר וצריך להחליף לבוא לתחזוקה כל הזמן קח שזה גם זמן וכסף ולא נראה לי שזו חוויה נעימה שמורידים לך מהראש תוספת שיער. אבל עם תוצאות כל כך טבעיות לפעמים שווה לשקול.
  הנה לינק לקליניקה בלונדון, שיש לה סניפים נוספים באירופה.

  http://www.internationalhairstudio.com/

 28. אתי says:

  שלום אדמין איזה עבודת קודש אתה עושה אפילו אין לך מושג כמה אתה עוזר לאנשים שאין להם מושג איך ומאיפה להתחיל ואם בכלל כאשר מגלים את הדבר הארור הזה.. אני אמא לנער בן 17 בחצי שנה האחרונה התחיל פשוט להקריח בצורה מטורפת ומפחידה בכל החלק העליון של הראש ככה בפתאומיות כאילו איבד שליטה על עצמו משהו שעל פניו מבחינת התבנית נראה כמו התקרחות גברית חורים קטניים ממש כמעט ללא צמיחה דלדול שיער, השיער ניהיה יבש ובהיר נראה חולה (אחרי מחקר שעשיתי כמעט בכל אתר אפשרי) אבל על פניו נראה לי כמו איזה מחלה פנימית שאף אחד לא מצליח לעלות עליה כי לרפואה שלנו לא ממש יש פתרונות לעיניין הזה וכל התקרחות נקראת גברית אלא אם כן זה מאובחן אלופציה אראטה כל הבדיקות תקינות נער בריא שאוכל הכול ללא חסרים אני מנסה לברר האם מעשהו נתקל בהתקרחות מהירה כזאת כמובן שרופא העור קבע התקרחות גברית ושלף פרופציה לנער בן17!!!!!!! הוא כרגע לא מוכן להתחיל שום טיפול ואומר שמה שצריך לקרות יקרה ואני פשוט מפחדת עליו שיקריח במהרה לגמרי ואז גם אם יבין שהוא רוצה לטפל יהיהמאוחר מידי! מציינת שלי יש שיער דליל אך חוץ מיזה כל הגברים במשפחה משני הצדדים שופעים שיער ואין מקריחים כלל. אני יודעת שהתקרחות גברית זה לא משהו שמתפתח במהירות כזאת ובטח לא בפתאומיות, בארץ אין מודעות למחלות שיער ובחול הרבה יותר יש מודעות אנט אם מישהו קרא איזה מחקר באתר של חול או נתקל במקרה כזה עיזרו לי לגבש איזה דעה או פשוט תיתכן התקרחות כזאת ואז איי חי ברירה אלא לנסות לשכנע אותו להתחיל טיפול תודה למי שקרא!

 29. admin says:

  אישית נתקלתי במקרה של התקרחות מהירה אצל בחור שהיה איתי בצבא, אני מדבר על גיל 19-20.
  השיער שלו החל להתדלדל בכל הראש, עד לרמה שכמעט לא היה לו שיער. לא חקרתי כמובן אז.
  אין לי תשובה, גם כי איני רופא, וגם כי יש כל מני סיבות להתקרחות, וגיל כזה צעיר נראה לי מקרה קיצון אם זה אכן התקרחות גברית טיפוסית, או שהסיבה אחרת. ללכת על פרופסיה.. זו לא החלטה פשוטה בכל גיל. מאחל בריאות ורק טוב.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree