אז מה חדש? עדכון

31 בJuly 2014 מאת: admin

אז אחרי שעשיתי גלאח בעקבות מצב הביש של השיער הבנתי שאני לא מזהה את עצמי במראה, לא מתאים, כנראה אני לא מוכן להשלים עם המצב, אחרת הרי לא הייתי כאן.

עשיתי בדיקת דם מקיפה, לראות מה איתי, והכל תקין למעט ויטמין D. אצלי יש חסר משמעותי, שכנראה גם פגע אצלי בדברים אחרים, האמת הופתעתי ולא הופתעתי, מצד אחד הופתעתי מהרמה הנמוכה של 47 יחידות כשהמינימום בטבלאת הייחוס הוא 75 (הטווח 75-250 וכדאי להיות איפשהו באמצע) ולא הופתעתי כי אני לא נמצא בשמש בכלל. ויטמין D נוצר רק בחשיפה לשמש, אחרת ניתן לקבל אותו במזון, ומי שלא מקבל אותו בשמש לרוב ימצא בחוסר כי במזון יש מעט. אז קניתי תוסף ואני לוקח אותו כל יום, בהמלצת רופא. ויטמין D הוא אחד החשובים, חוסר שלו יכול לגרום למגוון בעיות רפואיות מי שמעניין אותו שיקרא על זה.

מבחינת טיפול, אני מקפיד על פעמיים בשבוע שמפו ניזורל, החל מהרגע של הגלאח, לא מפספס את זה. כמו כן אני משתמש בשמן אמו, לפעמים שם אותו בלילה, הוא גם מרגיע, וגם נטען שהוא יעיל נגד DHT או מחזק צמיחה כמו גם שמן קוקוס. הוא גם נספג טוב ונטען שהוא עוזר לספיגה של מינוקסידיל (תאורטית ניתן למרוח אותו ואחרי כמה זמן מינוקיסידיל, אבל בתור אחד שגם שם 15% זה לא ממש מעניין).

קניתי את המוצר Hair Signals שמגיב בשם משה המליץ עליו, שמכיל COPPER – נחושת. הוא שייך לקבוצת מוצרים בכללם פוליגן, שמכילים נחושת ונטען שהם יעילים נגד התקרחות. לא יועיל לא יזיק, הרי נגמרה לי המחסנית, ואני מחפש את הנוסחא שכן תעבוד לי.

תה ירוק – בכמוסות, גם לוקח, למרות שזה נראה יותר עוזר לבריאות הכללית מאשר לשיער.

ריצה – רץ 3 פעמים בשבוע, בשביל האימון האירובי, וגם מרים משקולות אבל פחות חזק מאשר פעם ויותר בקטע של שמירת הקיים, כלומר משקל בינוני. שמתי לב שהאימון האירובי הרבה יותר חשוב עבורי ממשקולות, תחושת החיוניות והסיבולת חשובים יותר ביומיום מאשר כח. אז זה הבנתי אחרי שהרגשתי כמו סמרטוט אחרי שלא רצתי תקופה, ואחרי שהתחלתי לחזור היה לי ממש קשה, כלומר זה דבר שחשוב לשמור עליו.

חוצמיזה ממשיך כרגיל עם שאר הדברים, מפנטז על שיפור, אבל גם לא משלה את עצמי, ויודע שרוב הסיכויים שאני חושב שיש שיפור כי אני רוצה להאמין בזה לכן אני בא בגישה בקורתית והנחה שאני מדחיק, ושאני צריך לצאת מנקודת הנחה שאין שיפור.

אה, וספיירו כמובן, פעם ביום, כרגע לא מזהה השפעה כלשהי, אבל אין לי כוונה לעצור איתו, כי לא עבר מספיק זמן, נראה עוד שבועיים איך אני מרגיש.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

42 תגוובת על ”אז מה חדש? עדכון“
 1. שמעון says:

  אהלן אדמין,
  לפני הכל רציתי להגיד לך תודה. אני קורא את הבלוג שלך כבר יותר משנתיים ולא מחמיץ אף פוסט, עזרת לי רבות…

  התחלתי גם לקרוא קצת על Hair Signals וראיתי שהוא מגיע ששתי צורות:
  נוזל- Skin Biology Hair Signals Therapy Solution.
  קרם – Skin Biology Hair Signals Therapy Cream שנמכר בזול יותר מהאופציה הראשונה.

  לא הצלחתי להבין מה ההבדל בינהם ועם מה כדאי להתחיל.
  תהיתי אם שמת לב להבדלים בין השניים ובמה אתה בחרת להשתמש…

  תודה מראש.

 2. משה says:

  היי שמעון,

  בקבוק הנוזל כפול בגודלו מהקרם, כך שהנוזל זול יותר. אני השתמשתי רק בנוזל וממליץ להתחיל עימו.
  הכי נוח ויעיל להשתמש בנוזל ע”י טפטפת. הקרם מרוכז יותר והוא מומלץ לשימוש בקו השיער (החלק הקדמי). אם מורחים אותו על שיער מלא יחסית, הוא יהיה מלכלך ובולט יותר מאשר נוזל שהוזלף ישירות על הקרקפת במטרה לצמצם למינימום את המגע עם השיער.

  בהצלחה !

 3. נתי says:

  היי אדמין

  בפוסט הקודם שאלתי אותך לגבי המינוקסידיל קצף אז כתוב על הבקבוק one month supply(30 יום) וכמו שעניתה לי מקודם שמורחים גרם אחד בבוקר ואחד בערב אז אני משתמש איתו פעמים ביום ומספיק לי 20-25 יום אז יוצא שאני מורח יותר. אז השאלה שלי עם זה משמעותי כי שמעתי שעם מורחים יותר מדי אז זה עלול להגדיל את הנשירה או שזה שטיות ?

  צרפתי קישור ליוטוב אני עושה בדיוק אותו דבר

  http://www.youtube.com/watch?v=2G0YYBgzWmA

 4. admin says:

  נתי זה לא משנה, אפשר לשים יותר קצת יותר או קצת פחות, אם תשים יותר זה לא יזיק, זה לא מדע מדוייק, המנה המומלצת על האריזה היא 1 מ”ל כי צריך לקבוע ממוצע, וגם כי המחקר הקליני של מינוקסידיל נעשה על הכמות הזו של 1 מ”ל פעמיים ביום, אבל זה לא אומר שאם תהיה סטיה מהכמות הזו תווצר בעיה.
  על אותו עקרון – מינוקסידיל 15% – הוא פי 3 מרוכז, אז מי ששם 1 מ”ל כאילו שם 3 מ”ל מה-5% (אותו יחס), אבל כמובן שזה לא מגביר נשירה אלא נטען שזה טוב בהרבה.
  בקיצור תתמקד בעיקר – בטיפול, ולא בכמות של קצת יותר או פחות (גם אין מה לשים הרבה יותר מהכמות המומלצת, זה לא יעיל יותר ולא משפר תוצאה).

 5. נתי says:

  לאדמין

  לאחרונה בעקבות הפוסט הזה אז גם אני התחלתי לקרוא על נחושת לשעיר ומצאתי ארבע תכשרים חילקתי אותם לפי המחירים מהיקר לזול

  1-Proxiphen N עולה 60 דולר 2oz
  2-Tricomin עולה 65 דולר 6oz
  3-Hair Signals עולה 35 דולר 4oz
  4-Folligen עולה 30 דולר 8oz הכי זול

  רציתי לשאול אותך מה ההבדל ביניהם ומה הכי מומלץ ואיזה מיהם יש ריכוז הכי גבוהה של נחושת?
  ועם התכשירים האלו נחשבים נשק כבד כמו קרם ספיירו ומינוקסידיל 15% או יותר בכיוון של כרינגן/רביבוגן
  רציתי גם להתייעץ איתך לגבי שמפו למרות שאני יודע שאתה לא חסיד גדול של שמפואים ואתה חושב שזה לא עוזר להתקרחות אבל קראתי שגם לFolligen Shampoo-Tricomin Shampoo (גם שמפו נאנו יש נחושת אבל לפי דעתי לא מצדיק את המחיר 40 דולר ל8oz) השאלה עם לקנות או שזה מיותר. כי אני משתמש כבר בשמפו Revita וגם שם יש נחושת השאלה שלי בעצם עם יש מחקר על שמפו כולשהו שהנחושת חודרת לשעיר. כמו לדוגמא שמפו אלפסין שהקפאין חודר עד לשורשי השיער

  ושוב תודה עזרת לי מאוד

 6. admin says:

  נתי, אם זה כזה מעניין אותך תבדוק, אל תחפש תשובה אצל אחרים בכל נקודה, קח אחריות על עצמך ופעל. אני לא יודע על כמויות הנחושת בכל מוצר כי לא כתוב, האם זה נשק כבד? לא, אבל כשמה שעשיתי פעם כבר בקושי עובד אני מחפש פתרונות אחרים שעוד לא ניסיתי, ואת אופציית הנחושת מעולם לא ניסיתי. אני בעד ניזורל בלבד, ואולי שמפו אלפסין (אני משתמש בו), האחרים אולי טובים בכללי אבל לא מבחינת עלות תועלת כלומר יקרים מדי ולא שויים את ההשקעה לדעתי, ניזרל מספיק וזול. לגבי נחושת – תקרא על המוצרים הללו, נטען שהם נחקרו ונמצאו יעילים ולא רק לשיער אלא גם לעור, אלו לא מחקרים קלינים, אלפסין היצרן טוען שהקפאין חודר לזקיקים אם השארת את השמפו 2 דקות מינימום.
  זכור שאין תרופה מושלמת לקרחת, ולכן יש את כל המוצרים, עם חסרונות לכל אחד. זה לא מדע מדוייק, לכן המטרה היא למצוא קבוצת מוצרים שעובדת עבורך דרך ניסוי ותעיה, עם סינון מוקדם וחשיבה וזמן. לוקח חודשים לראות תוצאות או השפעה, רבים מתייאשים או לא מסוגלים להתמיד, אבל זה שם המשחק, התמדה וסבלנות.

 7. ירון says:

  היי אדמין,
  1. היכן אתה קונה את שמן אמו ושמן קוקוס? האם שווה לנסות למרות שאני לא משתמש במינוקסי?
  2. אחד החברים המליץ לי על שמפו “קמילוטרקט” שמכיל סירפד ורוזמרין, מכיר וניסית או שזה סתם עוד שטות?
  3. כבר 8 שנים שאני מאבד שיער, לאט אבל בטוח, דיי דליל במפרצים וכעת גם התפשט מהמצח למרכז הראש, יש לי גירודים מדי פעם דווקא בצידי הראש ובכתר ולא באיזורי הנשירה… ולפני כמה שנים חשבתי שיש לי סבוריאה, אבל הבדיקות הראו שלא. ניזורל כבר לא ממש מונע את הגרד לאחרונה, יש איך לאבחן ממה נובע הגרד? או האם קיים תכשיר שמונע את זה? אני דיי חושד שיש לי סוג של פטרייה שאחראית לנשירה, כי במשפחה מ2 הצדדים אף אחד לא קירח, גם המבוגרים…

  תודה.

 8. משה says:

  אני ניסיתי את טריקומין למשך כחצי שנה. הוא דליל מידי. השתמשתי פעמיים ביום ולהערכתי הוא טיפה הפחית את הנשירה, אך לא במידה משביעת רצון.
  אם רוצים לתת צ’אנס אמיתי לחומר הזה, כדאי , לדעתי, לרכוש את המוצר המרוכז יותר graftcyte שמומלץ אחרי השתלות. הבעיה היא שהוא עולה כ 170$.
  לגבי Proxiphen N. שקלתי אבל התחלתי עם hair signals ונשארתי עימו.
  אני זוכר שבזמנו היתה גרסה גנרית של המוצר הזה (אמור להיות טיפה יותר דליל) מאתר של ויטמינים, שמחירו היה כ 50% מהמחיר של PROX-N. אני יכול לחפש אם מישהו מעוניין.
  ניסיתי תקופה את שמפו נאנו מאותו ממציא וזה לא היה אפקטיבי עבורי.
  אני העדפתי Hair Signals על Folligen . בגדול מדובר במוצרים דומים מאוד. ב Hair Signals הוסיפו כל מיני מעכבי DHT טבעיים ובגלל שהחלטתי להשתמש בתכשיר הזה כמוצר יחיד העדפתי אותו.

  דרך אגב, ב Folligen יש גם דקל ננסי, כך שהוא גם כולל מעכב DHT …

  אני ממליץ לבחור אחד מבין Folligen / Hair Signals ולתת לו צ’אנס מספר חודשים. עבורי Hair Signals היה ועדיין מאוד אפקטיבי. בשימוש פעם ביומיים עם שבוע הפסקה פעם בחודש, בקבוק של 4 OZ מספיק ל8-9 חודשים.
  בהתחלה הייתי משתמש מידי יום ובהדרגה עובר לפעם ביומיים.

  אני לא הייתי משקיע כסף בשמפו עם נחושת. תתחיל עם טופיקלי ואם תרצה, תוסיף שמפו בשלב מאוחר יותר.

  ממליץ לקרוא בפורום של SKIN BIOLOGY. יש שם הרבה דיונים מעניינים ופידבקים.
  אם אתה רוצה להוסיף ויטמינים, הממציא ממליץ על שמן זרעי פשתן , MSM ואפילו נחושת.
  http://healthyskin.infopop.cc/eve/forums/a/frm/f/1990018252

  גם את רויטה ניסתי מספר חודשים והפסקתי. הגעתי למסקנה שזה בזבוז כסף. אני משתמש בשמפו מורז. אני חושב שניזורל/רויטה ונאנו אגרסיביים מידי לקרקפת.

  בבלוג הזה נכתב פוסט השוואה בין טריקומין לפוליג’ן. admin הספקת לשכוח ? 🙂
  http://www.fullhair.co.il/2010/02/%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%92%D7%9F-folligen-%D7%9E%D7%95%D7%9C-%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%9F/

  בהצלחה !

 9. admin says:

  ירון
  1. שמן אמו באיביי, 100% שמן אמו במיכל של 8 אוז שזה 240 מ”ל. זה הכי זול מבחינת עלות תועלת. שמן קוקוס כתית טהור 100% יש גם בחנויות הטבע בארץ כמו טבע קסטל, זה טוב לבישול וגם לעור. ובא בצנצנות או קופסאות פלאסטיק.
  2. כל שמפו טבעי טוב, בתנאי שהוא 100% טבעי. יתכן ואתה לא משתמש נכון – צריך להשאיר כמה דקות לפני השטיפה, את הניזורל אני משאיר 10 דקות, זה טיפולי, לא סתם לחפוף ומיד לשטוף אחרת לא יעבוד.
  3. היו לי גירודים קשים מאוד בגלל מינוקסידיל רגיל. זה נובע מהפרופילן גליקול שיש בו. מינוקסידיל קצף לא מכיל פרופילן גליקול אלא גליצרין, ומהרגע שעברתי אליו הכל עבר. תראה מה אתה שם על הראש, יתכן וזה המקור לבעיות (יש שמפואים רגילים, קרמים וג’לים תעשייתיים שיכולים לעשות בעיות, וגם התמיסות יכולות לגרום גירויים, תפעיל חשיבה).

 10. דביר says:

  שאלה למי שמשתמש בפוליגן ספריי, כמה מ”ל אתם שמים וכמה פעמים יום (פעמיים ביום ובכל פעם מ”ל? פעם ביומיים ובכל פעם מ”ל וכו’)
  לגבי הגרסה הזולה של PROX-N שמשה רשם בתגובה למעלה, קוראים לזה Advanced thinnig hair, קניתי אותו לפני שבועיים ואני משתמש בו לבנתיים כדי לראות אם הוא עובד, הייתי קונה את הPROX-N (נעזוב את המחיר של המוצר עצמו בצד), אבל המחיר של המשלוח יקר מדי ומבחינתי אני לא מתכוון לשלם מחיר כזה גבוה על משלוח, מה גם שאני לא יודע את יעילות המוצר. אם מישהו התנסה בPROX-N, אשמח לשמוע תגובות עליו.
  הנה קישור לאותו אתר שמוכר את המוצר הזה( אותו הקישור שמשה רשם בזמנו בפוסט של תחליפי מינוקסידיל)
  http://www.betterlife.com/prod_home_page.asp?prod_id=24902
  אני מקווה שזה יעבוד ואשמח לשמוע תגובות ממי שמשתמש בפוליגן לגבי אופן השימוש ובכללי אם המוצר עבד לו.

 11. נתי says:

  היי משה

  תודה על התשובה המפורטת
  ניראה לי שבסוף אני יזמין Folligen..
  קראתי באיזהשהו מקום שמומלץ אחרי המינוקסידיל לחכות עשר דקות ואז לרסס פוליגן גם אתה שמעת על זה ?

  אני רוצה לשלב שמן אמו ביחד עם המינוקסידיל אבל לא הבנתי מה לשים ראשון או שאין הבדל.
  ולפי מה שהבנתי מהתגובות הקודמות שלך זה שמומלץ להשתמש פעם ביומיים עם שבוע הפסקה פעם בחודש. ככה אתה עושה ספציפית או שזה מה שכתוב באתר של היצרן וגם כמה פעמים צריך לרסס על הראש. וגם כמה זמן צריך להישאר את זה על הראש בלי לשטוף ?

  ושאלה אחרונה ולפי דעתך פוליגן רק מעקב את הנשירה או שגם צמחו לך שערות חדשים

 12. אלמוג says:

  שלום אדמין,
  רציתי לשאול האם אתה עדיין משתמש ברולר סיכות וב-x5 לייזר? ובנוסף הפסקת עם הרביבגן\כרינגן?

 13. אסף says:

  היי אדמין , נראה לי ששלבי ההתקרחות שלנו והגילאים חופפים , אני מלווה את האתר כבר שנים , ואנחנו עוברים את אותם השלבים במקביל , אני מתחיל לוותר האמת ולחשוב על השתלה , אם כבר בארץ לבצע את ההשתלה שאנו חומקים ממנה כבר שנים ,איפה היית ממליץ לבצע אותה ואצל מי ?

 14. משה says:

  שלום נתי,

  כאן יש את כל ההנחיות :
  http://store.reverseskinaging.com/Folligen_Therapy_Spray_p/41.htm

  גם אני זוכר שצריך להמתין 10 דקות. לא השתמשתי בשניהם במקביל אז אין לי נסיון.
  בלינק מצויין שאפשר לשים אחת ליומיים או מידי יום. לגבי שבוע הפסקה – ראיתי את זה באחד הפרסומים. אני זוכר ששאלתי את הממציא והוא אישר שזה יכול לעזור.
  אגב, בלינק שצירפתי אין אזכור לדקל הננסי. אז כנראה שבפועל אין, למרות שזכור לי שראיתי זאת בעבר.
  צריך להשאיר את המוצר כ 6 שעות. לא כדאי לעשות זאת בסמוך לשינה כי הכרית תוכתם.
  לגבי הריסוס. אני אישית לא אוהב את זה. מלכלך. עדיף לפתוח ולהזליף עם טפטפת.
  לגבי הכמות – לא לשים יותר מידי. אין צורך שהקרקפת תהיה ספוגה. להשתדל לשים בכל החלק שיש בו נ נשירה ולעסות לצורך חדירה טובה יותר.

  לגבי צמיחה מחודשת, אני חושב שכן, אך לא סגור על זה. השילוב עם מינוקסידיל אמור בהחלט לעזור בצמיחה מחודשת. כאמור אני לא עשיתי זאת. בהצלחה !

 15. admin says:

  אסף, הישמר לך מהשתלות בארץ, השתלה אך ורק בחו”ל ורק אצל הטופ באירופה, קנדה או ארה”ב.
  לגבי מי, גם כתבתי על הטופ פה (רשימה חלקית) וגם אתה יכול לבדוק באתרים ובפורומים הבינלאומיים.
  השתלה זה לכל החיים, אין מקום לטעויות, עיגולי פינות ושיטת הסמוך הישראלית שמובילה לאסונות.
  השיקול לא צריך להיות גיאוגרפי, אלא איכותי בלבד. זו תעשייה ברוטלית, שמגלגלת המון כסף, ולא עושים ניתוח פלאסטי כזה בלי מחקר מקיף מקדים. אני מציע לך לקרוא את הפוסטים של רוי שעבר השתלות גם בארץ וגם בחו”ל. אם אתה שואל על הארץ סימן שלא רק שלא בדקת ולא חקרת, אתה מראש מחפף ומחפש שמישהו יפנה אותך למישהו מקומי. אז קבל כאפה וירטואלית ממני, ותתעורר.
  לגבי השתלות באופן כללי – זה עדיין בעייתי ומורכב. אתה משתיל מקדימה נניח, אבל השיער הלא מושתל מאחוריו ממשיך להקריח ותוך כמה זמן אתה נראה גרוע יותר ממקריח. משתילים לך שיער בין שיער דליל קיים, ואז אחרי כמה זמן אותו שיער קיים נושר ומה שנשאר זה המושתל שנראה דליל כמו ראש בובה. בקיצור לא פתרת כלום לאורך זמן, והדרך היחידה שלך היא לעבור עוד השתלות בעתיד. לקחת בחשבון? אם לא, ואתה עדיין בעניין אתה חייב ללכת לאחד המשתילים מהטופ בחו”ל שבונים תוכנית לשנים קדימה לפי צפי ההתקרחות שלך אם זה בכלל רלוונטי כי לא לכל אחד יש איזור תורם עם מספיק זקיקים לכמות ההשתלות שצריך לאורך זמן, בייחוד אם אתה צפוי להגיע לנורווד 5 לפחות. חובה להכיר לעומק את הסיכונים, את השיטות, את התכנון וכו, וגם התחזוקה והטיפול ממשיכים כאילו כלום כדי לשמר את השיער הקיים וכל משתיל ימליץ לך לקחת פרופסיה כטיפול עיקרי, אתה מוכן? בקיצור, תתחיל ללמוד ולחשוב טוב טוב, אתה כרגע לא בכיוון.

 16. admin says:

  אלמוג – כן וממשיך עם רביבוגן\כרינגן פעם ביומיים.

 17. אלמוג says:

  ועם הרולר והלייזר הפסקת?

 18. אלמוג says:

  עם עדיין ממשיך .. אשמח את דעתך על שניהם ..
  עם הרולר אומרים לי ללחוץ חזקהולעבור כמה פעמים עד שירד דם .. זה הכרחי ללחוץ כזה חזק שירד דם? ובלי קשר לתשובה .. האם זה כואב?

  ובקשר לx5 באתי להזמין אותו וברגע האחרון ראיתי את הבלוג של דלילאו שהוא גרם לו לנשירה מועצת לטענתו .. רציתי לשאול אם קרה \ קורה לך גם כתוצאה מהשימוש בו ? או שהסיבה העיקרית בגלל שהוא השתמש בו כל יום ו30 דקות ?

  אשמח לחוות דעתך ואת אופן השימוש המומלץ במוצרים אלו ..
  ( יש לציין שיש בידי כבר את הרולר אני רק שואל על אופן השימוש בו כדי לא לעשות נזק .. ובקשר לx5 אני מבקש את דעתך הכנה .. כי בסופו של יום לא מצאתי הרבה דעות עליו .. אם אין נזק ממנו אזמין אבל אם הוא גורם לנזק לא .. בלי קשר ל״האם הוא באמת עובד״ )

 19. admin says:

  רולר – בעדינות ללא דם, דקירות קלות
  מסרק לייזר – רק לפי ההוראות, ל-X5 יש טיימר של 15 דקות (הולך אחורה עד 0 ואז נכבה אוטומטית), שזה טיפול אחד, וכאלה יש לעשות 3 בשבוע, מי שעושה יותר מזה אכן עלול לחוות נשירה מוגברת וזה מנסיוני לא משפר תוצאות (מינון יתר או שימוש יתר – לא עוזר). בשימוש לפי הוראות לא אמור להיגרם נזק.

 20. תמיר says:

  אהלן אדמין,
  רק רציתי לשאול אם שמעת על המוצר Neogenic של Vichy.
  הוא יצא לשוק לפני כמעט שנתיים, ולאחר אכזבות ממוצרים קודמים של וישי
  כגון Vichy Dercos Aminexil, בו מובטחת לך עצירה של הנשירה ב80% + צמיחה (בולשיט),
  הייתי די סקפטי.

  להפתעתי אני קורא לאחרונה המון פידבקים חיוביים על Neogenic.
  המוצר בשנה הראשונה שיצא נפסל אוטומטית ע”י כל המקריחים למיניהם ברחבי העולם,
  שכבר התייאשו מוישי, ובגדול מלוריאל, אחרי כל האכזבות.
  אבל מה שקרה בשנה האחרונה זה כנראה מספר אנשים שחוו תוצאות, לא היסטריות, לא משנות חיים,
  אבל תוצאות. המוצר הפך להיות מוצר שנכנס אוטומטית לכל Regime, ואפילו הספר שלי שהשתמש ב-Kerastase Densifique (אותו חומר פעיל, Stemoxydine, רק שזאת הגרסא “לנשים” שיצאה לא מזמן כדי להרחיב את קהל היעד) השיג תוצאות הזויות.
  חשוב לציין שהספר שלי שונא את התרופה פרופסיה, בדיוק כמוני, ולא משתמש בעצם בכלום,
  לכן לא היה ספק מאיפה מגיעות התוצאות.

  אני לא מפרסם כאן את המוצר כי בגדול אני עדיין טוען שלוריאל הם זבלני שכל גדולים, ש90% מהמוצרים שלהם לא עושים כלום, והם נטו שם, אבל…
  כנראה שהפעם הזאת הלך להם קצת. כי יש פה משהו, קטן, אבל משהו שלא מזיק בשביל “חיזוק”.
  כמו שאמרת, ניסוי ותעיה.

  מאחל לך בהצלחה בהמשך.

 21. admin says:

  הוא לא עובד על DHT או התקרחות גברית טיפוסית, הרעיון שלו להבנתי שהוא מעורר זקיקים שנמצאים בשלב המנוחה, הכוונה לשיער שנשר כחלק ממחזור חיי השערה – ולא שיער שנפגע מ-DHT, לכן לא מעניין, וכמובן סתם יקר. לוריאל היא חברת קוסמטיקה, והמוצר אמור להיות חלק מהקולקציה של הטיפוח שלהם.

 22. אלמוג says:

  היי אדמין,
  היום קיבלתי את הרולר שהזמנתי ואני חייב לציין אחריי השימוש בו ההרגשה פשוט מעולה !
  בכל מקרה כל כמה זמן אתה ממליץ להשתמש בו? חשבתי על פעם ביומיים אבל זה אולי עדיף פעם ביום?

 23. איל says:

  הי admin, רציתי לשאול האם ניתן להשתמש בקרם לחות לשיער לאחר שמורחים מינוקסידיל 5% קצף והאם השימוש בקרם לחות לשיער לא פוגע באפקטיביות של המינוקסידיל. תודה.

 24. admin says:

  איל – הרעיון לא לפגוע בספיגה והמריחה אמורה להיות על קרקפת יבשה וללא תוספות.
  מה שכן, יש הטוענים שמריחה של שמן אמו כחצי שעה לפני המריחה כי הוא שמן שחודר טוב לעור ועוזר לספיגת המינוקסידיל.

 25. ירון says:

  היי אדמין וכל השאר, 3 דברים:
  1. תגידו, אתם משתמשי םבחפיפה אחת בשמפו אחד כל פעם או משלבים?
  אני אישית נוהג לשטוף את הראש בכיור עם שמפו תינוקות\אלפסין ולאחר מכן מורח ניזורל ל10 דקות+, יושב מול המחשב ואז נכנס למקלחת לחפוף והכל. לפעמים אני מקנח שוב באלפסין\סרקל כדי שהשיער יצא רך כי נוזרל דיי מקשיח אותו… האם זה בסדר? או שזה התעללות בשיער?

  2. לגבי ניזורל אגב, למרות ששנים משתמש בניזורל שנים (פעם-פעמיים בשבוע) עדיין יש לי גרד בקרקפת אם אני לא חופף כל יומיים… ואין לי סבוריאה למרות שחשבתי שיש לי, אז יש סיבה שעדיין יש גרד\קשקשים מדי פעם? יש דרך למנוע את זה? או שניזורל זה הטיפול היחיד?

  3. היש איזה תכשיר לחות טבעי שאפשר למרוח על הראש לאחר המקלחת כדי שהקרקפת לא תתייבש כ”כ מהר? כי הגרד והקשקשת מציקים לפעמים, כשאני בחו”ל ולא חופף לפעמים 5 ימים זה בלת ינסבל. יש איזה קרם לחות או משהו שאתם ממליצים? תודה.

 26. admin says:

  אני חופף כל יום פעמיים – בוקר וערב, לא מכיר מגבלות של חפיפה ובלבד שלא משתמשים בשמפואים קוסמטיים רגילים ואז זה מייבש. נגד גרד – שמן אמו 100% מאיביי, או/ו שמן קוקוס (בחנויות טבע – כתית טהור אורגני, מתאים גם לבישול, מגיע בצנצנת או קופסאת פלאסטיק).

 27. ג says:

  אהלן אדמין,אני עוקב אחריך בבלוג הזה קרוב לשנתיים פלוס מינוס.
  לאורך הזמן הצגת כאן כמה טיפולים שונים וחלקם מעניינים מאוד והעשרת את הידע שלי בכל נושא ההתקרחות

  בכל הזמן התנגדת לטיפול בבליעה [פרופסיה דוטס וכו] וכן התמקדת בטיפולים הטופיקלים
  היו ימים טובים יותר וטובים פחות אך אני חושב שבמבחן הזה כנראה כלל הטיפולים הללו לא הניבו תוצאות.

  אני יודע שאתה מתנגד לשימוש בRU58841 מכיוון שלא נעשו עליו מספיק מחקרים וכו ובאמת אין לדעת לאיזה נזק [אם בכלל] הוא יגרום בעתיד.
  אני חושב שבמקום מסויים נשארת קצת במקום
  אין שום טיפול שבעולם למעט פרופסיה וחבריו שבאמת יכול לעצור נשירה ולשקם את מצב השיער לאורך זמן
  וגם כשאנחנו שומעים על סיפורים כאלה הם מעטים מדיי ואף נדירים

  רו נותן את הפתרון המנצח,אנשים משתמשים שנים ללא תופעות לוואי במינונים מסויימים
  ספיגתו בגוף היא מועטה [אם בכלל]
  המנגנון שלו אינו עובד על DHT אלה על הפרדת הקשרות הרצפטורים.
  ישנו עוד טפול שרץ והוא CB שגם מדווח על תוצאות יפות איתו

  השתלות הם אינם הפתרון,מי שעושה השתלה יהיה חייב כל ימיו לקחת פרופסיה\לעשות שוב השתלה במקום שהשיער ינשור וזה בור ללא תחתית.

  אני כן חושב שאתה צריך לתת צאנס לטיפול שהזכרתי כרגע,בלעדיו..אין לאף אחד הרבה סיכוי והכוונה היא לכל האנשים שנמנעים מפרופסיה\דוטס.

  שיהיה בהצלחה ותודה על המון ידע שאתה חולק איתנו לאורך השנים 🙂

 28. admin says:

  ג – ספיירו עובד על אותו עקרון של רו, ואני על ספיירו, שעליו יש הרבה מידע לעומת רו שאין שום מידע חוץ ממחקר ישן על קופים ועכברים. עד היום, וזה מוזר, רו לא התקדם לתרופה נגד התקרחות, מה שכן יש תרופה אחת (רו זה שם כללי שתחתיו יש כל מני פיתוחים) להפלות, כלומר זה חומר מסוכן מאוד לנשים בהריון.
  לגבי טענת היעילות, יש הטוענים שיעיל ויש שלא, לגבי טענת אי תופעות לוואי אותו דבר, עברתי על לא מעט פורומים מארה”ב ויש שם אנשים שטוענים לתופעות לוואי בסגנון פרופסיה, וכן חוזרת הטענה שהחומר לא נחקר קלינית ולא ברורה השפעתו ארוכת הטווח מה שמרחיק אנשים רבים.

 29. איל says:

  שלום admin תודה על תשובתך בעניין מריחת לחות לשיער לפני השימוש עם מינוקסידיל. התוודעתי לא מזמן בלוג שלך וממש מרשים לצפות בתיעוד שעזר לי ובוודאי עוזר לאנשים רבים כאן. תודה לך.
  בעבר נהגתי לעצב את השיעור עם ג’ל או עם קרם לחות. זה הרגל כזה לא לצאת מהבית לפני ששמים משהו על השיער – אחרת נראה שמשהו חסר בברק שלו ובעיצוב. אם מריחת חומרים על השיער לאחר הספגת מינוקסידיל תפגע באפקטיביות כנראה שאוותר על ההרגל הזה.
  השאלה היא כזאת: האם מריחה של חומרי עיצוב לשיעור כמו ג’ל מוס או לחות סיליקון וכד’ כחצי שעה לאחר מריחת המינוקסידיל והספגתו בקרקפת תפגע באפקטיביות שלו ואם התשובה היא חיובית, מה המלצתך לאופני עיצוב השיער לאחר שימוש במינוקסידיל?

 30. admin says:

  אני נגד כל החומרים הללו לעיצוב, הם מכילים מרכיבים זולים ומזיקים, וגורמים לבעיות בקרקפת בעיקר לרגישים. שיער של גבר זה לא של אישה, ומה שנשים לפעמים שמות לא יזיז להן, לגבר מקריח זה יכול לדעתי להאיץ את התהליך. אני אישית, בשנות ה-20 שלי, כשהיה לי שיער שהתחיל מהמצח, הייתי שם עליו קרם ואני זוכר איזה גירודים זה עשה.
  אני לא יודע כמה זמן מהמינוקסידיל ועד מריחה של תכשיר קוסמטי, ואיך זה משפיע, תעשה לך את החישובים ותראה אם זה שווה לך.

 31. ירון says:

  אדמין – בתשובתך לשאלה שלי למעלה, לא הבנתי מדברייך האם במקלחת אחת (נניח בערב) שימוש ב2 סוגי שמפו עלולים להזיק או לבטל פעולה של אחד מול השני? אני חופף בניזורל לאחר 10 דקות על הראש ואז חופך באלפסין כדי שהשיער יהיה רך יותר… האם שימוש של אלפסין אחרי ניזורל מוריד מאפקטיביות ניזורל?

  איל – אני גם נגד כל התכשירים הללו, למרות שלא משתמש במינוקסידיל, הנשירה שלי החלה בעקבות ההתעללות שהשיער שלי עבר בגילאי סוף העשרה ותחילת ה20… ג’לים, קרמים וכל השיט הזה הרס לי לגמרי את השיער וגרם לנשירה. כיום אני שם אולי רק ספריי, מעט כדי להדק את הקונסילר…

 32. admin says:

  ירון – אני הייתי עושה הפוך – קודם אלפסין ובסוף ניזורל, כדי שהחומר בניזורל יספג כמה שיותר ולא ישטף אחכ ע”י האלפסין אם זה אפשרי בכלל (לא יודע).
  להזיק זה לא יזיק באף אחת מהדרכים, ולא יסתור אחד את השני אבל לדעתי עדיף את הניזורל בסוף.

 33. idan says:

  שלום אדמין,
  באינטרנט יש המון שרשורים בפורומים על כך שאלפסין ומינוקסידיל עלולים לבטל אחד את השני. בכך שהאחד הוא מרחיב כלי דם (מינוסידיל) והשני מצר כלי דם (קפאין).
  http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=55511
  על הנייר נשמע הגיוני.
  ממה שקראתי אין תשובה חד משמעית לעניין.
  פה רשום שמותר, אך לא ממש מתייחסים לעניין של כלי הדם.
  http://www.belgraviacentre.com/blog/qa-using-alpecin-with-minoxidil/

  מה דעתך בנושא?

 34. admin says:

  לא ברור עד היום איך הם עובדים, בלי קשר להרחבה או הצרה, שניהם משפיעים על הזקיקים בצורה מעוררת.
  קפאין לא רק מצר, הוא מרחיב את העורקים וכלי דם ללב ומגביר את הדופק, לכן הוא נחשב כמשפר ביצועים ספורטיביים למשל ריצות ארוכות.

 35. דניאל says:

  *חברים יקרים,
  מודע לכך שאני מפרסם תגובה ולא פוסט אבל לא מצאתי דרך לפרסם פוסט כמו האדמין, אז אני מניח שאי אפשר ולכן בלית ברירה אאלץ לכתוב לכם פה ואשמח לעזרתם הדחופה:

  שלום לכולם,
  כבר תקופה די ארוכה(למעלה משנה אני מעריך) אני משתמש בשמפו רביבוגן ומקביל לשמפו הזה היו תקופות שהייתי משתמש בעוד שמפויים וברוטס HR. לאחרונה הפסקתי עם הכל חוץ מהשמפו רביבוגן ונאלצתי לעשות גם הפסקה של שבועיים עם השמפו כי מתי שהוא נגמר עשיתי הזמנה מאוסטרליה(אם תרצו אביא לכם את האתר שאפשר לקנות שם). בכל אופן בתקופה שהייתי משתמש בשמפו רביבוגן שנרכש בארץ הרגשתי שהוא עוזר לנשירה ומשאיר לי שיער בריא אך אחרי שהתחלתי להשתמש בשמפו רביבוגן שקניתי באוסטרליה(מעריך משהו כמו שבועיים-שלושה מאז שקיבלתי אותו מאוסטרליה) התחלתי להרגיש שהשיער מתחיל להיות דליל, חלש, פחות צפיפות ויש קצת נסיגה מאזור המפרצים. נכון להיום המצב הוא עדיין כך, במקלחת אחרי חפיפה נשארות לי על הידיים בערך 10-15 שערות והם מאוד דקות ורכות. שאני נוגע בשיער אחרי הייבוש הוא חסר נפח, רך מאוד, מרגיש לי מאוד שאיבדתי שיער שהצמיחה נהייתה איטית מאוד שיש פחות צפיפות שיער בקרקפת..די מדאיג. אני בדקתי עם השמפו מזוייף דרך החברה הרישמית שמשווקת אותה והוא בסדר גמור מבחינתם. הרגשתי שונה קטנטן בין השמפו שאוזמן מאוסטרליה לבין מה שקניתי בארץ וזה במרקם של השמפו הוא יותר מימי משמפו שקניתי בארץ אבל נאמר לי שזה בגלל שינוי בתרכיב של השמפו(הוסיפו נענע או משהו..). אני משתמש בשמפו באופן יומ-יומי ההשערה שלי היא כזאת: אולי בתקופה שהשתמשתי ברוטס HR נשאר לי “שאריות בדם” וזה מה שחיזק את השיער בנוסף לשמפו אבל לאחר תקופה די ארוכה שאני לא משתמש חסר לי ויטמין כלשהוא והשמפו רביבוגן לא משלמים. לגבי זיוף לא נראה לי, הוא מריח בערך כמו מה שקניתי בארץ אותה צבע כמעט(חוץ מהעניין שהוא יותר מימי) ויש לו את המנטול שעושה קרירות בקרקפת. כשחיפשתי באינטרנט על עוד אנשים שמשתמשים בשמפו ראיתי שמישהו כתב שזה עשה לו נשירה או משהו(סוג של ראקציה) ואז אולי השיער צומח חזק יותר..בנתיים זה לא המצב..בזמנו הייתי משתמש בפרופסיה וכן אני יכול להעיד שזה עזר אבל זה מאוד יקר לכן לא אקנה את זה יותר(לפחות עד שיורידו את המחיר) אז לבנתיים אשמח להסתפק בפתרון טבעי יותר וזול יותר. בכל אופן אני די אובד עצות..חשבתי אולי לקנות שוב את הרוטס HR אבל אני לא בטוח שזה מה שיחזיר את השיער למצב יותר בריא…אולי זה השמפויים האחרים שהשתמשתי במקביל? כמו פולטן לשיער דליל וכו’…אני כבר לא יודע..אני צריך לעשות בדיקת דם בקרוב אז אולי יהיו לי יותר ממצאים בדר”כ יותר לי תקין אני אוכל בשר אז ככה ש B12 בטח לא חסר..אשמח לכל פיסת מידע שתוכלו לתת לי, תודה רבה רבה לכל העוזרים מראש אני מודה לכם מקרב לכם.

  דניאל.

 36. עמי says:

  שלום לכולם
  קראתי באתר את רוב הפוסטים אך לא מצאתי התייחסות להליך הprp הזרקת פלסמה לקרקפת.
  לפי הפורומים בחול הטיפול מועיל בכך שהוא עוצר נשירה אבל לא בהכרח מצמיח.

  האם מישהו כאן ביצע את הטיפול הוא יודע עליו משהו?
  כמו כן במידה ומישהו ביצע את הטיפול האם יש רופא ממולץ? אני יודע שדק’ שאלתיאל דק שלקוביץ ודק’ גינצבורג מבצעים את הטיפול,

 37. ירון says:

  עמי – לפי מה שראיתי בפורומים (גם בחו”ל) מדובר במשהו שלרוב לא עובד, אבל שוב, זה תלוי תגובות של אנשים שאין לדעת מה האינטרסים שלהם לכאן ולכאן, תארואטית הזרמת דם לקרקפת זה דבר טוב, האם PRP עושה את זה? לא יודע… מה שכן זה נראה מבחיל ומפחיד, יהיה נחמד לראות גם דיעות של גולשים אחרים כאן.

 38. דניאל says:

  אנשים סליחה על ההודעה המאוד ארוכה ששלחתי קודם, החלטתי לקצר אותה כדי שיהיה לכם יותר נוח לעזור לי, אשמח לעזרתכם הדחופה:
  אני כבר תקופה משתמש בשמפו רביבוגן אך לאחרונה אני מרגיש שחלה התחשלות שיער אצלי: פחות צפיפות, נסיגה באזור המפרצים, שיער דליל וחסר נפח. אם אני אסכם אז פחות שיער..(10-15 שערות על הידיים בכל חפיפה).
  לא ברור לי כל כך מדוע, הרביבוגן עשה את העבודה עד לא ממזמן. יכול להיות כי הפסקתי את הרוטס HR או שמפואים אחרים שהייתי משתמש במקביל כמו פולטן לשיער דליל וכו’.
  אציין שאני לא מעוניין להשתמש בפרופסיה או מינוקסי כי זה יקר, לכן אני מחפש “תחליף” זול יחסית ואם אפשר גם טבעי יותר במקביל לשימוש היומ-יומי שלי ברביבוגן.
  אשמח אם תייעצו לי לגבי עוד מרכיב זול יחסית שיכול לסייע לי בחיזוק והגברת צמיחת השיער במקביל לרביבוגן.

  תודה רבה מראש לכל העונים! 🙂
  דניאל.

 39. יונתן says:

  הפרופסיה הגנרית זולה יחסית (קניתי ב350 ש”ח אספקה לשישה חודשים ואפשר לרכוש במחיר זול יותר אם רוכשים לתקופה ארוכה) ואת המינוקסי קניתי מפארספה ב45 ש”ח לבקבוק בערך (זה יקר ביחס למחיר באיביי, אבל אני לא יכול לבצע רכישות באיביי כרגע).

  חבל שתוותר על הטיפולים האלה אלא אם גם זה יקר עבורך.

 40. יונתן says:

  את הפרופסיה הגנרית קניתי מ4rx.com אגב

 41. דניאל says:

  תודה רבה יונתן, אני אבדוק את העניין 🙂

 42. עמי says:

  ירון על פי מה שאני קראתי יש רבים שאומרים שזה עזר ויש כאלה שאומרים שזה פשוט עצר את הנשירה שזה גם חיובי.
  אשמח לדעת אם עוד מישהו יודע משהו לגבי ההליך, אני בכל מקרה הולך לעשות אותו בעוד שבוע כך שאדע בעצמי ואוכל ליידע את כולם.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree