הטיפול החזק ביותר נגד התקרחות

7 בJune 2014 מאת: admin

אז אחרי שכמעט הכל כבר נכתב, חוזרת ועולה השאלה של רבים – מה עובד באמת, מה לעשות כדי לראות תוצאות ועל מה לוותר.

לדעתי בלבד, הטיפולים שעובדים הכי טוב אלו הן התרופות. סיבה אחת היא המחקרים שנעשו, סיבה שניה היא שזה בדיוק מה שהרופאים חושבים ומציעים.

על רופאים אפשר לומר שהם לא יודעים הכל, שהם אולי בעלי אינטרס, שהם יודעים רק מה שלימדו אותם ולא פתוחים לשינויים וכו’, אבל גם אפשר מצד שני לומר שהם ראו הרבה מטופלים והרבה מתקרחים.

רופאים הכוונה לא לסתם רופא עור שמציע לך באוטומט פרופסיה ומינוקסידיל. הכוונה למשתילי שיער.

משתילי שיער הם הרופאים שרואים הכי הרבה מקריחים מיואשים שבאים אליהם כמוצא אחרון. והם אלו שהייתי מתייחס אליהם כברי סמכה. כולם, ממליצים על פרופסיה, מינוקסידיל ואפילו על ניזורל (דר’ RAHAL מקנדה ממליץ בבלוג שלו על ניזורל).

הם גם מציעים כל מני טיפולים לא קונבנציונלים כמו הזרקת פלאסמה, אבל מבחינת טיפול שימור שוטף של הקיים זה מה שהם כולם מציעים, ולא מוכנים להמליץ על שום דבר אחר כלומר טבעי, פשוט כי אין מחקרים שמעידים על יעילות.

למקריח הממוצע שמבולבל משפע המוצרים ורוצה לדעת מה מוכח כעובד שווה לקרוא את הפוסט השילוש הקדוש

איפה הבעיה? הרופאים לא נכנסים איתך לתופעות הלוואי של תרופות אוראליות. מי שמוכן ללכת עוד צעד, יש את הדוטס

הדוטס הוא כנראה החומר הכי עוצמתי שקיים, וגם תופעות הלוואי שלו כנראה ולכן גם לא מאושר לטיפול בהתקרחות. פרופסיה גנרית ודוטס גנרי ניתן למצוא ב-4rx ודומיו.

העניין שכל מי שלא מוכן ללכת על התרופות האוראליות מחפש פתרונות אחרים, טופיקלים. יש גם את אלו שאפילו התרופות האוראליות לא עובדות להם ואפילו לא שומרות על הקיים, או שפשוט תופעות הלוואי לא מאפשרות להם לקחת. לכל אלו יש את כל שאר האופציות של תמיסות טבעיות יותר או פחות, אבל כמעט תמיד בסופו של דבר נתכנס למוצרים מבוססים מינוקסידיל, כלומר מינוקסידיל בריכוז כלשהו + משהו (למשל מוצרי minoxidilmax).

מי שעדיין מתבלבל, שווה שיחשוב בצורה הבאה – יש 2 סוגי פתרונות, אחד נגד DHT ואחד להמריץ את הזקיקים. לרוב, הם יהיו בנפרד, למשל מינוקסידיל לא עובד על DHT ופרופסיה לא עובדת על המרצת זקיקים, לכן כל רופא כמעט יציע אותם יחד. ויש את השילובים שאמורים בתאוריה לעבוד על 2 הפתרונות בו זמנית, למשל מינקסידיל עם חומצה אזאלית, ששם החומצה אמורה לפעול נגד ה-DHT. הרעיון בבסיס של כל טיפול, זה לקחת גם פתרון להמרצת זקיקים וגם פתרון נגד DHT. דבר אחד בטוח, פתרון להמרצת זקיקים לבד לא יהיה יעיל לאורך זמן, כי ה-DHT פשוט חזק יותר, וזו הסיבה שהרופאים ממליצים על פרופסיה, הם יודעים שמינוקסידיל לבד לא יספיק.

אכן יש כל מני תמיסות עם חמרים כאלה ואחרים שנידונים שוב ושוב בפורומים בחו”ל אבל אלו תמיד אותם דברים. אין כבר שום דבר חדש, שום חומר, שלא נוסה, ולא היו עליו אלף דיונים ועדיין הדעות חלוקות אחד יגיד שעובד לו והשני יגיד שהוא לא רואה שום שיפור.

לכן אני תמיד מציע לכל השואלים לקרוא וללמוד ולא סתם להעלות שוב שאלות שכבר נשאלו, זה מיותר ולא תורם לאיש, גם לא לשואל. אין תשובות חד משמעיות, כי אם היו זה אומר שאו שיש פתרון או שאין, וכל אחד מגיב שונה.

מה הכי יעיל כבר ברור, השאלה היא עד כמה רחוק אתה מוכן ללכת, ובאיזה מחיר. לדעתי יש מחירים שלא כדאי לשלם.

השתלת שיער אינה פתרון אמיתי, לרוב האנשים, עקב המורכבות והסיכונים, וגם בגלל שהשיער הלא מושתל ממשיך להקריח. אם השתלת מלפנים תמשיך להקריח מאחור ותראה מצחיק בעוד X שנים. אם השתלת מאחור, אז הקרחת מאחור תגדל עם הזמן ויהיה לך עיגול קרח מסביב לקטע המושתל וכולי. רבים לא חושבים על זה, אבל זו עיקר הבעיה בהשתלות (מעבר לכישלון ההליך עצמו), מה שאומר שהעניין לרוב לא יגמר בהשתלה אחת ותצטרך לחזור לתיקונים וכיסוי האיזורים שממשיכים להקריח. כדי למנוע את זה או לדחות כמה שניתן, הרופאים ממליצים על פרופסיה כתרופה היחידה לשימור השיער הקיים, ורק על זה (מינוקסידיל לא עובד על DHT). כל מי שמעוניין לעבור השתלה צריך לשאול את עצמו אם הוא מוכן לעסקה הזו של לקיחת פרופסיה ובעיקר לעובדה שעם הזמן הוא פשוט יהיה חייב לחזור לעוד השתלה אחת ואולי יותר.

בקיצור, עסק מורכב, בלי פתרון קסם, ועם תעשייה שמגלגלת סכומי עתק.

 • Share/Bookmark

תגובות

12 תגוובת על ”הטיפול החזק ביותר נגד התקרחות“
 1. itzik bh7 says:

  אדמין שלום.

  אז ב22 במרץ חלה התפנית ע”י הטיפול המנצח שכלל מינוקסי (15 ו5), רביבוגן ,שמפו טבעי\אלפסין, דרמה רולר,ומסרק לייזר.

  כתבת בנוסחת הטיפול המנצח שתעדכן מה קורה לאחר כמה חודשים, ותוך פחות משלוש שבועות כתבת שלדעתך אין התקדמות ואתה עומד במקום,(ולכן הוספת דקל וקרם ספירו) האם אפשר לקבוע כאלה עובדות מהר כלכך? האם אינדקציה של אפקטיביות בטיפול, היא מבחינתך פחות מחודש?

  שאלה שניה, האם הregimen העדכני שלך הוא בהתאם לפוסט אפס אחוז נשירה?
  הפליא אותי התובנה החדשה שלך לגבי הקרם ספירו כשהוספת אותו למשטר הטיפולים וכללת אותו בתרופות שבוודאי עובדות.

  אני מבין שכשהוספת את הדקל ננסי זה היה בגלל שלא הצלחת להתקדם בצמיחת השיער..
  מה התוכניות שלך לגבי ההמשך? להמשיך עם נוסחת הטיפול המנצח שכבר לא מקדמת אותך או שאולי אתה בונה על הוספת הקרם ספירו להתקדמות בטיפול ?

  תודה רבה .

 2. admin says:

  הפסקתי עם הדקל וגם מהספיירו אני לא מרוצה, הוא מגרד, אבל הוא תרופה שרבים בפורומים טוענים שעובדת ברמה מסויימת, אבל כרגע לא רואה איתו שיפור, אולי כי את השיפור כבר השגתי בדרכים אחרות וספיירו כבר לא יתן תרומה במקרה שלי.
  אכן אין שינוי, דריכה במקום
  אני ממשיך עם הטיפול המנצח
  העתיד לא ידוע, וזו הבעיה, מי שמוותר על פרופסיה עלול למצוא עצמו מקריח לאט כי אין מה שיעצור בצורה טובה מספיק את השפעת ה-,DHT
  יתכן שסיכוי ההצלחה בטיפול חיצוני בלבד לא שווה לטיפול בפרופסיה ולא משנה מה וכמה אמרח, עדיין כמות ה-DHT בגוף לא משתנה. פרופסיה לא באה בחשבון מבחינתי בגלל חשש מתופעות לוואי.

 3. אסי says:

  שלום רב,
  בבקשה למרות שזה ארוך תנסו לקרוא ואם אין לכם כוח לכו לתאכלס ב*** למטה.
  אני לא יודע אם זה המקום המתאים פשוט לא מצאתי מקום אחר פה.

  בשנה האחרונה שמתי לב שאני מתחיל להקריח בגיל מאוד מוקדם, החודש רק חגגתי 20.
  זה ממש מדאיג אותי ואני לא יודע מה לעשות. במהלך הזמן שמתי לב שיש תקופות שיש לי נשירת שיער ממש מטורפת, ויש תקופות שיש פחות נשירה, עדיין לא עליתי מה משפיע על זה. בגל מקרה שמתי לב שיש איזושהיא השפעה של ריטלין על נשירת השיער גם קראתי באינטרנט והפסקתי להשתמש (חוץ מבתקופת מבחנים שמה אני פשוט חייב)
  בכל מקרה אני ממש מבולבל מכל הטיפולים והכול, הלכתי לרופא עור כבר לפני שנה ולא סיימתי להגיד “אני מתקרח” והוא כבר שלף פרופסיה, לפני שבאתי לקנות כמובן בדקתי באינטנרט וראיתי שלתרופה יש השפעה חמורה על החשק המיני וספירת תאי הזרע ושיש אנשים שנשארו עקרים – אז לא קניתי.

  **** השאלה איך אני מתחיל לטפל בזה. מה לקנות מה לעשות? איך מתחילים? איזה שמפו? איזה חומרים אני צריך? איך משתמשים? איפה קונים?

  אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי, ולחלוק איתי מהניסיון שלכם, כמובן שקראתי בבלוג את הכתבות אבל לא הצלחתי להבין כלום!

  תודה רבה!

 4. שחר says:

  שלום לכולם,
  יש לי 2 חבילות תרסיס KIRKLAND MINOXIDIL HAIR REGROWTH TREATMENT (זהה למינוקסי ו-rogain). המוצר באריזתו המקורית ולא נפתח. כל חבילה מכילה אספקה ל-6 חודשים.
  המוצר בתוקף עד 07.2015 נקנה ב-amazon ואני אינני משתמש בו כיוון שאני משתמש בפרופציה.
  מוכן למכור גם חבילה בודדת. מחיר כל חבילה בודדת, המספיקה לחצי שנה, הוא 140 שקלים. אפשר לבצע את הקניה בקריית גת או באר שבע.
  אפשר ליצור איתי קשר במייל shahar.miz83@gmail.com
  פרסמתי גם מודעה ביד2 שם אפשר לראות תמונות.

 5. admin says:

  אסי, בשביל זה הבלוג, לא הבנת? קח אויר, תרגע וקרא לאט. הטעות הכי גדולה שאתה עושה כרגע זה להכנס לפאניקה, ולא פחות גרוע – אתה מנסה לדלג על שלב הלימוד. אם לא תלמד ותקרא, לא תדע. אין פתרונות קסם בהתקרחות, זה לא מדע טילים, ואתה חייב קודם כל להבין את התופעה ואת הטיפולים הקיימים ורק אחרי זה תוכל להתחיל לפעול. למשל כנס לקטגוריית מינוקסידיל ותבין מה זה. קיצורי דרך זו הדרך הכי גרועה בכל תחום בחיים, אל תלך בדרך הזו.

 6. mike says:

  אנשים לא מבינים בשורה התחתונה אחרי 5-8 שנים הפרופסיה (אם היא לא גרמה נזק עד אז)דרך אגב גם 1% מהמשתמשים מפתח גינקומסטיה (שדיים לגבר)זה קורה כתוצאה מזה שמורידים את ה- DHT בגוף.
  קיים חשש כי הרמות נמוכות באופן מלאכותי של DHT בגוף(כתוצאה מלקיחת פרופסיה) עלולות לגרום לחלק לא רצוי בעלייה ברמות האסטרוגן,כלומר הגוף
  מפצה על זה בעליית ההורמון אסטרוגן(ההורמון הנשי)
  ואם הזמן הגוף מפסיק להגיב בצורה מסויימת לכדור ורק עוצר תנשירה בצורה חלקית,וזהו.
  בגלל זה מאות אלפי אנשים עוברים לדוטס או אבודרט בתקווה שזה יתן את אותו אפקט,או יותר יוריד DHT אבל זה גם משפיע על ייצור כמות הזרע,ותופעות של הליבידו.
  הפינסטריד החומר הפעיל בכדור משפיע רק על החלק האחורי הפדחת בחלק הקדמי מעט מאוד אם בכלל.
  ובסופו של יום זה מפסיק להשפיע על הנשירה הגוף כנראה יש לו מנגנון מפסיק להגיב להתפרקות של הDHT לשני האינזימים בגלל זה זה מוריד רק 70% מ הDHT ובחלוף כמה שנים האחוז יורד ויורד עד ש נאדה.

 7. Itzik bh7 says:

  אדמין שלום,

  רציתי לדעת אם מתחילים להשתמש במינוקסידיל מרוכז יותר 10 או 15% אפשר לחזור אחר כך ל5%?

  או שאם מרגילים את הזקיקים למינוקסי חזק אז ברגע שמפסיקים וחוזרים למינוקסי חלש השיער שצמח יתחיל לנשור? (כמו שמפסיקים להשתמש במינוקסידיל בכלל)

  תודה רבה !

 8. admin says:

  שאלה טובה,
  לדעתי אין מה לעלות מעל 5% אלא אם משתמשים בו לפחות שנה והוא לא עובד כלומר המצב ממשיך להתדרדר. אצלי למשל ה-5% לא עובד כבר כמעט (בקושי אם בכלל שומר על הקיים), ומחוסר ברירה כיום ה-15% הוא הטיפול העקרי שלי שאני מייחס לו את עיקר השיפור (ועדיין בבוקר אני משתמש ב-5%).
  אני חושב ששיער שצומח בזכות ה-15% ולא צומח בזכות ה-5% זה אומר שאם תחזור ל-5% הוא ינשור,
  אני אישית עברתי את זה, הורדתי לתקופה את ה-15% וראיתי איך אני הולך אחורה, כיום אין מצב שאני מפספס יום אחד איתו, מאוד יתכן שהשילוב עם החומצה האזאלית שהיא חוסם DHT ביחד עם עוצמת מינוקסידיל של 15% היא הנשק הטופיקלי החזק ביותר שקיים כיום, אבל עם העוצמה באות תופעות הלוואי לכן צריך להזהר עם המינון, להתחיל עם שליש מ”ל למנה ולעלות לחצי גג. מעל זה עלול לגרום לתופעות לוואי שליליות חזקות וזה מה שקרה לי, לכן כיום אני מורח גג חצי מ”ל, ולרוב שליש ולא צריך יותר, מספיק כמה טיפות פה וכמה שם, זה חומר חזק מאוד. מוצר מצויין לדעתי ללילה, אפשר להשאיר וללכת לישון לא מגרד ונספג לאט לאורך שעות (אני מרגיש אותו שעות אחרי המריחה – עקצוצים, לא תחושה שלילית).
  ושוב – זה לא מוצר להתחיל איתו, זה מוצר רק למתקדמים, לדעתי הטופיקלי היעיל ביותר.

 9. אסי says:

  איך להתחיל לטפל בנשירת השיער, כרגע רוב הנשירה בחלק הקדמי של הראש.
  הבנתי שאם מתחילים אם מנוקסי אי אפשר לחזור אחורה. עם מה מומלץ להתחיל?

 10. דר says:

  אדמין אני מסכים איתך לגביי הטיפול ב15 אחוז, הייתי מגיל 18.5 עד גיל 21 בטיפול תחת מינוקסידיל 5 וזה מעולם לא באמת השפיע, לכן עברתי ל15 שעזר מאוד, ואני מרגיש אותו הרבה יותר מה5, יכול להיות להיות שהייתי צריך לעבור קודם עם ה10, הבעיה היא ששמתי לב שהפרופילין גליקול עושה לי בעיות ולכן העדפתי את ה15 של מינוקסידילמקס לא פרופלין גליקול.

  ד”א כבר זמן מה שאני משתמש בדוטס, אני עושה הכל בשביל לא לאבד את השיער, זה חלק ממני, אצלי אגב אין בעיות של זקפה, אולי חוץ מבעיות שנובעות מהשימוש במינוקסידיל.

 11. ג says:

  למינוקסידיל אין תופעות לוואי שקשורות לבעיות של זקפה וכו.

 12. ג says:

  למינוקסיאין תופעות לוואי שקשורות לבעיות של זקפה
  סביר להניח שהגורם הוא הדוטס

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree