אפס אחוז נשירה

2 בMay 2014 מאת: admin

עברו 5 שנים מאז התחלתי לכתוב בבלוג, במאי 2009. עברתי הרבה מאז, ולמדתי המון, הלכתי אחורה, הקרחתי עוד, הלכתי קדימה, ואז שוב אחורה, וכך הלוך ושוב עד למצב שבו התדרדתי להתקרחות נורווד 3V (כיפה) ולאחרונה המצב משתפר שוב. אחרי שניסיתי כמעט הכל חוץ מפרופסיה ותרופות בבליעה, הגיע המפץ הגדול – התחלתי לקחת טבליות דקל ננסי, בזהירות, כי מינון גבוה משפיע בקטע המיני, בהתחלה נבהלתי מאוד מההשפעה, אבל הורדתי קצת מינון, נרגעתי, הבנתי את ההשפעות, קראתי על הדקל שוב ושוב ממקורות שונים וגם על התועלת שיש לו, נזכרתי בפוסטים עתיקים שכתבתי עליו וקראתי גם אותם, והתחלתי גם להשתמש בקרם ספיירו שוב. התוצאה כמעט מיידית – אפס אחוז נשירה, השיפור נמשך, למרות שקשה לי להאמין ואני מתייחס לזה כאל אשליה כדי לא להוריד רגל מהגז (מנסיון העבר כל הורדת רגל מהגז – הליכה אחורה והתדרדרות).

אז כן, תגלית חדשה ישנה, קרם ספיירו, יחד עם דקל ננסי בכמוסות.

הוספתי אותם לנוסחאת הטיפול המנצח

הנשירה ירדה לאפס, כלומר עצירת התדרדרות, וכן שיפור במצב המפרצים (תוך כשבועיים שלושה), שיתכן והוא תוצאה של הלחץ המאסיבי שאני מפעיל על ההתקרחות בחודשים האחרונים ביחד עם מכת המחץ שהוספתי עכשיו, מעבר לזה אני חושב שמיציתי למעשה, ועכשיו צריך להתמיד ולראות מה יקרה בשנה הקרובה.

דקל ננסי בכמוסות אני לוקח כמוסה אחת ליום של 320 מג עד שיגיעו לי ה-160מג שהזמנתי בדואר. יש ירידה ברורה בכמות נוזל הזרע אם אני לוקח אחת ליום, וכמעט אין השפעה אם פעם ביומיים, אין השפעות אחרות מהותיות כרגע, אולי כי התזונה שלי אופטימלית ואני עושה גם הרבה ספורט כלומר מצב פיזי טוב טפו טפו.

יתכן, ואני אומר בזהירות, שאני מתקרב לנוסחא המנצחת הסופית, זו שעובדת, לאחר שנים שלניסוי ותעיה.

אין פה כמובן שום מוצר או חומר חדש, פשוט תובנות חדשות (למעשה ישנות), והתייעלות גם במינונים וגם בחומרים.

מסקנות חשובות – או איך לנצח את הקרחת גרסאת מאי 2014 (אין פה המלצות, פשוט זה מהנסיון שלי):

1. ישנם טיפולי חובה, ישנם טיפולי רשות. חובה הכוונה שלי היא מה שעובד, רשות זה מה שספק אם עובד.

2. מה עובד? כל התרופות – מינוקסידיל, ספיירו, פרופסיה (לא מנסיון אישי שלי), ניזורל (נחשב כתרופה חיצונית), דוטס (לא מנסיון שלי), דקל ננסי בבליעה (אפקט דומה לפרופסיה או דוטס, רק חומר צמחי טבעי). תרופה אחת בלבד ספק אם תעזור, צריך קוקטייל של טיפולים מסוגים שונים, לא בהכרח רק תרופות, כדי להשיג תוצאות לאורך זמן.

3. מה ספק שעובד – רביבוגן, כרינגן, מסרק לייזר, ויטמינים (יתכן ש-MSM עוזר, גם אותו הוספתי לאחרונה כי להזיק הוא לא יכול, והגיע הזמן לנסות גם את זה), אלפסין, שמפואים וכל השאר.

4. כיום אני שם דגש על ספיירו, דקל ננסי, מינוקסידיל (היה תמיד) ובריאות הקרקפת, וכן ממשיך עם ה”ספק שעובד” כי אם לא יועיל גם לא יזיק. לחלק מהאנשים זה נראה המון, אצלי לי קל ולא דורש כמעט כלום, משולב עם שגרת היומיום, כמו לקפוץ לקחת משהו לאכול מהמקרר.

5. רולר סיכות – חובה מבחינתי, פעם  פעמיים בשבוע, כתבתי כמה פוסטים על הרולר.

6. בריאות קרקפת חשובה, אתה מרגיש שורף, מגרד, קשקשים? עצור, שמפו טבעי ושמן (שמן אמו, שמן ארגן, שמן קוקוס – שימו לב רק טבעי 100%) על הקרקפת. יתכן ואתה גם צריך להפסיק להשתמש במינוקסידיל רגיל עם פרופילן גליקול ולעבור למינוקסידיל קצף (או נוזלי על בסיס גליצרין במקו פרופילן, יש כאלה באתר של מינוקסידילמקס). שמפו ניזורל עוזר לקרקפת דואבת ומגורה, פעם פעמיים בשבוע שמפו ניזורל, להשאיר 10 דקות על הראש (כלומר לא כחלק ממקלחת אלא לחפוף, לשבת 10 דקות, ואז כשתמייבש על הראש והקצף נעלם רק אז לשטוף). אם הקרקפת לא בריאה – יש דלקתיות וזה נוגד את התהליך של צמיחה בריאה וזקיקים פעילים.

7. תזונה נכונה – חשוב, מעודד תהליכים של התחדשות בגוף, נוגד תהליכים מזיקים.

8. ספורט – חשוב מאותה סיבה של תזונה.

9. המאבק העיקרי הוא עם ה-DHT – לכל מי שמטפל עם מינוקסידיל, וטיפולים טופיקליים טבעיים ולא מבין למה לא קורה כלום או כמעט אין שינוי (או שההתדרדרות מאטה אך נמשכת כמו שהיה אצלי). אני משער שה-DHT מפעיל אצל הרגישים לו טריגר גנטי מסויים, שזה כמו מתג של חשמל – אתה לוחץ יש אור, מכבה – אין אור. המטרה לכבות, וזה דרך הורדת כמות ה-DHT לכמות נמוכה יותר מזו שיש לך כרגע בקרקפת. יתכן שטיפול טופיקלי לבד לא מספיק, למרות שיתכן שספיירו יעשה את העבודה לבד, לא ברור. יתכן ושילוב של ספיירו עם מינוקסידיל וניזורל יכול להיות פתרון מצויין למי שרוצה לעשות כמה שפחות ולהשיג כמה שיותר. דקל ננסי בכמוסות לדעתי עובד, כי יש לו השפעה בקטע המיני, הלומר ברור שכמות ה-DHT יורדת אחרת לא תתכן ירידה בכמות נוזל הזרע (מיוצר בערמונית).

10. הורדת כמות ה-DHT היא לא דבר רע, אם זה נעשה בצורה מבוקרת. ל-DHT יש חשיבות קריטית להתבגרות המינית אצל גברים וכן לתהליכים ביולוגים שונים, אבל כמות גבוהה שלו עולה להזיק (גדילת הערמונית, שעירות יתר, התקרחות ועוד). הבעיה עם תרופות שמורידות DHT אלו תופעות הלוואי, והנזקים הלא ברורים בטווח הארוך שכן אלו חומרים סינטטיים. זו הבעיה עם דוטס ופרופסיה. תרופות למריחה כגון ספיירו לא ברור אם מזיקות לטווח ארוך, יש טענה שהספיגה היא מקומית ואין חדירה לדם, אז אני חושב שיש חדירה אך בכמות קטנה, אולי מינורית ואולי לא, שכל אחד יעשה לעצמו את החשבון, אין מחקרים על זה כי ספיירו טופיקלי אינו תרופה מאושרת, הוא נמכר באינטרנט באופן פיראטי למעשה.

11.  הורדת כמות DHT אומר עליית טסטוסטרון (פחות מומר ל-DHT), שזה מבורך לגברים (שיפור מסת שריר, יותר כח) שוב רק אם מדובר באיזון. מה זה איזון? אני לא רופא, וגם רופא יתקשה לענות כי הגנטיקה של כל אדם קצת שונה, וכל אחד יגיב קצת אחרת (לעיתים יותר מקצת, למשל יש כאלה שפרופסיה לא עובדת להם בכלל). המטרה העיקרית שלנו היא הורדת DHT בזקיקי השיער, לכן הספיירו, הדקל וכו. אני לוקח דקל בכמוסות כי הדם שמגיע לזקיקים מכיל את ה-DHT ויתכן וטיפול טופיקלי בלבד לא מספיק לאדם בגילי, או עם הגנטיקה שלי, מנסיון העבר טיפולים טופיקליים בלבד (ללא ספיירו), ולא משנה הקומבינציה, עזרו לתקופה מוגבלת או האטו אבל לא השגתי התקדמות שיש בה נקודת מפנה.

המפתח שלי להצלחה הוא לנסות להתייעל, לא לעצור, לא להתייאש, לשפר קצת כל הזמן, לעדכן את regimen – המשטר של הטיפולים, ואפילו לנסות דברים שפעם חששתי מהם (ספיירו, דקל בכמוסות), כי האלטרנטיבה היא להקריח, ותתפלאו – שיער חשוב לי היום כמו שהיה לפני 20 שנה, זה לא עניין של גיל, זה עניין של להיות במצב הכי טוב שאתה יכול אם אתה יכול, no pain no gain.

ודבר אחרון – אולי הכי חשוב, לדעתי התקרחות היא מצב הפיך, אולי לא אצל כולם, וכמובן לא בקרחת אלא כשהזקיקים עוד חיים, לדעתי ניתן בהחלט לשפר את המצב ולהשיג צמיחה מחודשת, כי הרבה פעמים הזקיקים מייצרים שיער דליל או כמעט לא מייצרים אבל אם כמות ה-DHT שמונעת מהם תרד, והם יקבלו בוסט לפעול, הם בהחלט יכולים להתחיל לייצר מחדש, רואים את זה בעיקר באיזורים דלילים שמתמלאים עם טיפול יעיל, אני לא היחיד שזה קורה לו, יש רבים כאלה ואפשר לראות אותם באתרים שונים, כולל בפורומים של hairlosstalk שמעלים שם תמונות. אז לכל מי שלא רואה כרגע תוצאות, בתור אחד שהיה שם – תבדקו את עצמכם, איך ובמה אתם מטפלים, ואיך אפשר לשפר, ואפשר כמעט תמיד.

 • Share/Bookmark

תגובות

63 תגוובת על ”אפס אחוז נשירה“
 1. admin says:

  הגוף לא מתרגל אחרי שנה, אין לזה זמן קבוע
  אם זה היה המצב אחרי שנה היית חוזר להקריח
  אין מה לשנות פורמולה, ההרכב זהה, כשלליפוגן יש גם אחוז נמוך של קפאין
  זה לא נראה שזו אותה חברה לשני המוצרים, לליפוגן יש קפאין ולמוצר שלך אין ובכל השאר הם זהים. הבקבוקים גם שונים, ולא ראיתי שלכל מוצר של מינוקסידילמקס יש העתק תחת השם של המוצר שאתה קונה. בהנחה שזה אותו מוצר, אז עדיף לקנות אותו באתר שציינתי, זול יותר, ואם לא אותו מוצר עדיין, הם כמעט זהים לחלוטין ומה שחשוב זה החומרים הפעילים, לא השם.

 2. mike says:

  כל אחד זה אינדיבידואלי אבל בסוף הגוף מתרגל למוצר ומפסיק להגיב היעילות יורדת בסופו של דבר .
  וזה כן אותה חברה שמייצרת את שני המוצרים קבל לינק ותראה בעצמך http://www.manta.com/c/mrn0cqk/minoxidilmax-international

 3. admin says:

  לא הבנתי איך הלינק מראה שזה אותה חברה

 4. mike says:

  Leslie Grace זאת שעושה את המשלוחים כאשר אתה מזמין ולמטה רשום לך
  products & Services
  •Lipogaine
  •Dualgen-15
  •Essengen
  •lipogaine, dualgen-15 review
  •minoxidilmax review
  ורשום לך תמיקום שלהם ואת כל המוצרים של החברה שהם מוכרים יש לך גם טלפון אם אתה רוצה לבדוק .

 5. admin says:

  אז אני מניח שהתקשרת והם אמרו שזה אותו מוצר, אם זה המצב אז אתה קונה Dualgen 15 בבקבוק זכוכית, כבר עדיף לשלם פחות ולקנות את המוצר בבקבוק פלאסטיק

 6. איציק says:

  היי אדמין

  ראיתי שלאחרונה עידכנו באתר של מינוקסידיל מקס גרסה שכוללת תוספת של פינסטריד..

  אנחנו דוגלים כמובן בעיקרון שההשפעה הטופיקלית שונה לחלוטין מההשפעה האוראלית ולכן לא כדאי לצפות לניסים.
  אבל כשחברה כמו minoxidilmax מפתחת גרסה כזו נראה שאמור להיות כאן ערך מוסף..

  מה דעתך?

 7. itzik bh7 says:

  שכחתי לציין שהוא גם יותר יקר, אבל עדיין זה יחסית זול לחברות האחרות שמייצרות מינוקסידיל מרוכז יותר.

 8. admin says:

  אני אומר מעניין ושווה בדיקה, מה אפשר להפסיד אם כבר אתה משתמש ב- 15% מינוקסידיל?
  3 בקבוקים עולים 100$ בעוד שבלי פינסטריד עולה – 95$
  הבדל של 5 בסך הכל, אולי אנסה אותו.

 9. נתי says:

  היי אדמין

  עם אני לא טועה פינסטריד זה בעצם פרופסיה (החומר הפעיל שיש שם)
  לפי דעתי זה לא יעיל כי עם כן כבר ממזמן היו מיצרים פרופסיה למריחה או בתרסיס
  וגם עם ניצא מנקודת הנחה שזה כן עובד לא עדיף כבר לקנות פרופסיה (ולערבב אותו למשל עם שמן אמו) ולפורר אתו על הקרקרפת ?
  אשמח לשמוע את דעתך ושתרחיב בנושא

 10. admin says:

  גם אתה צודק
  ההוספה הזו עתיקה, דר’ לי מכר מוצרים כאלה עד שה-FDA סגרו לו את האתר
  אין וודאות שזה עוזר, אבל אולי זה קצת עוזר, אז שווה לנסות
  לגבי לפורר כדורים על הקרקפת אני לא בטוח בזה למרות שזה מה שאנשים עושים עם כדורי ספיירו (מפוררים, מערבבים עם תמיסות שרקחו לבד וכו). לא מכיר את זה ולא יודע לכן אין לי תשובה, חפש בפורומים מחו”ל.

 11. יעקב says:

  אני משתמש כחודש וחצי באלפסין-מינוקסי קצף 5%-רביבוגן-ניזורל.
  האם ייתכן שבטרם יגיע השיפור תחול הידרדרות מסויימת?

 12. admin says:

  כן, יש דיווחים על זה שבהתחלה יש נשירה מוגברת ואז זה נעצר
  כנראה נובע מכך שהשיער החלש נושר ואז צומח חזק יותר
  אין שום סיכון בנשירה, כל עוד השיער צומח חזרה
  הבעיה היא עם נשירה שבה השיער לא צומח חזרה, כלומר התקרחות

 13. יעקב says:

  אני אכן מרגיש שזה מה שקורה לי.
  בתום חודש פלוס של טיפול מבוקר ודקדקני חלה הידרדרות מסוימת והתגובה הראשונית היא מעט תסכול וייאוש.
  אמשיך בטיפול בתקווה שהנשירה המואצת תיעצר ותוחלף בצמיחה חדשה ובריאה. אחזור לדווח.

  דרך אגב- תוך כמה זמן בד”כ אמורה להיעצר ההידרדרות ומתי מתחילים לראות את השיפור המיוחל?

  תודה.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree