ניסוי בדקל ננסי

12 בApril 2014 מאת: admin

החלטתי לנסות על עצמי שימוש בדקל ננסי בבליעה.
המטרה להפחית את כמות ה-DHT בגוף, באופן כללי, בדומה לפרופסיה, אבל בצורה טבעית.
ניסיתי בעבר דקל לכמה ימים והאפקט היה חזק מדי, אז הפסקתי אבל יתכן ועודף מינון זו הבעיה, לכן אני אלך על 320 מג ביום פעם ביומיים, או 160 מג פעם ביום.
הסיבה היא בעיקר סקרנות, חשש לפספס משהו, שלא יהיה מצב שלא ניסיתי.
בנוסף אני מוסיף קרם ספיירו.
מקווה שזה יהיה שיפור לנוסחאת הטיפול המנצח, שכמו שכתבתי השיגה שיפור, אך אינה מספיקה כנראה, כי השגתי שיפור אבל כרגע די דורך במקום.
קניתי דקל ננסי ב-iherb עולה גרושים, כמוסות ג’לטין של 160 מג (יש עשרות סוגים, בקישור שמתי את מה שאני קניתי, ממש לא חובה, פשוט הלכתי על מה שנראה לי זול, אבל אולי יש זולים יותר לא בדקתי יותר מדי. הכי חשוב לוודא שהוא Guaranteed 85-95% fatty acids and sterols כלומר standardized).

אני הולך לתת לזה מה חודשים ולראות מה קורה, אם יש השפעה או אפקט על השיער. זה הדבר הכי קרוב לפרופסיה שיש, רק עם פחות תופעות לוואי, ועם חומר צמחי ולא סינטטי. כמובן שעברתי וקראתי להזכר, על דקל ננסי, יש המון מידע באינטרנט וגם כתבתי עליו התייחסויות ופוסטים די מזמן. נראה לי סביר לנסות, אין סכנת רעילות או אימפונטציה כמו שיש בתרופות (למרות שחיוויתי ירידה בכמה ימים שלקחתי שגרמו לי להפסיק), אבל עדיין צריך להזהר ולא לקחת כמויות גדולות מדי.

כמובן שאדווח, בגדול די מיציתי את האופציות שאני כותב עליהן בשנים האחרונות. מינקסידיל כבר פחות ופחות יעיל, ה-DHT חזק מדי, תמיסות עוזרות במידה מסויימת, אבל כדי להשיג את התוצאות האופטימליות כנראה שאין מנוס מללכת על משהו חדש שלא ניסיתי עוד.

ספיירו כבר ניסיתי בעבר והפסקתי וחזרתי, קראתי עליו לאחרונה בפורומים מארה”ב שהוא נחשב יעיל, יש הטוענים שהוא חזק כמו פרופסיה ויש שאין לו אפקט, אני זורם איתו. פרטים בהמשך.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: טיפולים טבעיים,תרופות
תגיות: ,

תגובות

13 תגוובת על ”ניסוי בדקל ננסי“
 1. aa@aa.aa says:

  מצחיק שאתה נמנע מפרופסיה רק בגלל תופעות לוואי (מילא היית אומר מחיר)., ובכל זאת מנסה דקל ננסי למרות שטכנית הוא עושה בדיוק את אותה פעולה ונוגד את מה שאמרת שאתה נמנע ממנו – בליעת כדורים, שינוי מאזן הורמונלי בגוף.

  זה נראה גם כאילו אתה רואה את העובדה שהדקל טבעי כיתרון. אז זהו שלא! דווקא דקל לא נוסה כ”כ במחקרים, אין לו גוף גדול מאחוריו. אני בטוח שאתה יודע על מספיק חומרים “טבעיים” בעולמנו שהם מזיקים(ארס של נחש, לדוגמא).
  אני דווקא לא חושש מחומר כימי, להיפך, אני סומך על ניסיון ומחקרים שיבטיחו לי את בטיחות המוצר, ולא על היותו “טבעי”.

 2. admin says:

  הפסקתי עם הדקל וכתבתי על זה פוסט, אתה לא מעודכן

 3. חיים says:

  אני לוקח דקל ננסי כבר כמעט שנה לאחר שהיה לי נשירה חזקה מאוד במשך כמה שנים .
  התוצאה׃ הנשירה הפסיקה כמעת לגמרי. אך עדיין יש מפרצים.
  מסקנה זה עובד.
  תופעות לוואי אין בכלל.
  והוא גם מאוד זול יחסית.

 4. Tomer says:

  Admin,
  ראשית – תודה על כל המידע העצום שאתה חולק באתר.
  שנית – האם ידוע לך משהו על כמוסות דקל ננסי מבית Saw Palmetto?

 5. Tomer says:

  המיוצר ע”י חברת Nature’s Sunshins?

 6. admin says:

  לא, וזה ממש לא מעניין מי היצרן כמו במינוקסידיל
  אם האיכות סבירה זה מספיק
  השאלה אם דקל עובד לך, כן או לא

 7. אנונימי 21 says:

  כמה שאלות:
  1.האם יש באמת יתרון לזה שדקל ננסי הוא טיבעי לעומת פרופרסיה?
  2. באיזה מינון לוקחים את הדקל ומתי?
  3. יש פה מישו שיכול באמת לומר שהדקל עזר לו וללא תופעות לוואי?
  4. אם אני דתי רווק ולא מגיע למצב של זקפה יש עוד דרך לבדוק שינויים הורמונאלים אחרי לקיחת דקל?
  תודה

 8. ליאור says:

  שלום.
  אני רוצה לשתף אתכם בחלק מהטיפול שנתן לי רופא פרטי מומחה בתחום של הנשירה (אגב הוא גם עושה בדיקות דגימת שיער ומוכר בקופות חולים),
  הוא נתן לי permixon זה דקל ננסי או דקל ננסי רגיל שמוכרים במינון 160 מ”ג תמצית, אגב מה ההבדל למעשה בין אבקה לתמצית כי ראיתי בהרבה מוצרים שהם עשויים מהרכב של שניהם?
  ולשאלתי אולי זה מזיק הורמונלית הוא השיב אם כבר זה להיפך, אבל לגבי המינונים כל אחד צריך לוודא.

 9. ליאור says:

  הבהרה : לגבי המינון זה אני אמרתי שכל אחד יבדוק מול רופא.

 10. admin says:

  לכאורה התמצית נספגת יותר טוב, ולרוב תמצא מוצרי תמצית. אלו עולים גרושים באתרים כמו ויטהקוסט.
  הוא נתן לי..
  תגיד ליאור, אתה לא בודק? לא מתעניין? לוקח מה שנותנים?
  אולי כדאי קודם להשוות מחיר עם מוצרים דומים? יש מצב שעולה שליש מחיר אם אתה קונה ברשת?
  וחוצמיזה, קראת את העלון של המוצר?
  הנה העלון, קרא מה כתוב שם https://www.old.health.gov.il/units/pharmacy/trufot/alonim/2644.pdf
  אין לזה שום התוויה לשיער כמובן, אלא לערמונית מוגדלת, וזו נובעת מ-DHT כלומר המטרה להוריד DHT.
  עכשיו כשמורידים DHT, זה טוב? טוב למה, ולמה לא? ולמי כן ולמי לא?
  תשאל ותענה לעצמך.
  ורופא שאומר אם כבר להיפך, אולי מתכוון לערמונית, אצל מי שיש לו בעיה בהטלת שתן, שלזה המוצר. בוא נניח שהוא גם יעיל נגד התקרחות, כלומר הורדה של DHT באופן מהותי כדי לעצור את השפעתו על השיער. כלומר הורדה של DHT לא מזיקה הורמונלית? למה היא גורמת? האם לא צריך DHT? האם יש לו יתרונות? למה בכלל יש DHT ולמה הוא חשוב? אתה תגיע לגיל, בעתיד, שתדע לפקפק במה שכל מני מומחים מציעים לך, ותדע להצליב מידע, ולבדוק, ולא לסמוך על כל מומחה אחד, בכל תחום שהוא וכולל רופאים.
  נכתב כאן הרבה על דקל וגם אני ניסיתי אותו תקופה והפסקתי, זה לא אומר שכולם יגיבו לו כמוני, ואתה מוזמן לקרוא פוסטים ותגובות בעניין.

 11. ליאור says:

  תודה ADMIN על המענה.
  קראתי על דקל ננסי ולא מוזכר שיש לו השפעה רעה הכוונה על מערכת ההולדה כי אם להיפך (אגב הרופא שהלכתי אליו הוא מומחה לעור ומין וזו הייתה כוונתו בכל אופן במינון 160),
  בנוסף בעלון של permixon לא מופיע בתופעות לוואי תופעות כפי שציינת.
  לא חקרתי את הורמונים לעומק אבל הדקל הננסי יודע לחסום את 5-אלפא, אנזים ההופך את הטסטוסטרון בגוף האדם ל-DHT. כך יורדת רמת ההורמון סביב זקיקי השערה ולא את ה – את הטסטוסטרון .

 12. ליאור says:

  אשמח להארות והערות לרווחת כולנו.

 13. admin says:

  ובכן, החסימה של האנזים זו אותה פעולה שעושה פינסטריד\פרופסיה.ואז פחות טסטוסטרון מומר ל-DHT, האם זה טוב? לא בהכרח, ממש לא.
  ל-DHT יש פעולות חשובות בגוף, אחת מהן במערכת המין, הוא חזק פי כמה מטסטוסטרון, ומי שיש לו ירידה ב-DHT יכול לחוש ירידה בחשק ובתפקוד, זה קורה הרבה אצל נוטלי פינסטריד.
  דקל זה תוסף תזונה, אין מחקרים קלינים, לא יהיה כתוב אם יש לו תופעות לוואי, שזה רושמים רק לתרופה.בתוספים אין ממש חוקים ואכיפה של משרד הבריאות, לכן רושמים רק את מה שטוב ומנסים לשווק אותם כמועילים בריאותית כדי למכור, ולא מה שיכול להזיק. אתה לא תמצא על מולטיוימין שהוא יכול להזיק, והוא יכול, כי יש ויטמינים ומינרלים שבעודף יכולים להיות רעילים.
  זה שאתה מוריד DHT ולא טסטוסטרון, זה לא אומר שטסטוסטרון טוב ו-DHT רע ולכן זה לא אומר שאחד היית רוצה להוריד ואחד להשאיר. תלמד עם חשיבות ה-DHT ואז תבין. ל-DHT יש גם השפעות שליליות אצל חלק מהאנשים, התקרחות וערמונית מוגדלת, אבל זה לא אומר שבגלל זה צריך להקטין אותו מהותית.
  הכי טוב היה לדבר עם אורולוג ולא עם רופא עור. אורולוג מבין במערכת המין, רופא עור לא. רופא עוד ידבר מהפוזיציה, הוא גם יציע לך פרופסיה ברוב המקרים.
  אני לא מכיר אורולוג שידבר בשבח הפרופסיה, להיפך יגידו לך להתרחק בגלל הסכנות והפגיעה התפקודית, שעלולה להיות בלתי הפיכה. כיוון שדקל הוא מוצר טבע אין מחקרים קלינים ולא ברור אם ומהן השפעותיו לטווח ארוך. זה שמוצר הוא טבעי לא אומר שהוא בריא או לא מזיק. אני יכול להבין שיש אנשים שסובלים מערמונית מוגדלת ויקחו דקל (או פיניסטריד או דוטס שאלו תרופות לבעיה, ויש עוד תרופות), אבל זו בעיה של מבוגרים\זקנים, ולא של צעירים.
  אתה יכול לקחת, לראות את ההשפעה, ולשפוט בעצמך. ממה שאני קראתי צריך 320 מג ביום כדי לראות תוצאות בשיער, אבל עוד לא שמעתי או קראתי על אחד שאכן ראה תוצאות, ובדקתי טוב בפורומים בחו”ל. כמובן שזה לא אומר שאין תוצאות רק קצת חשוד לי שאין תמונות וראיות בעניין, אולי זה אומר משהו.
  אני עצמי ניסיתי לקחת דקל וזה השבית אותי מינית תוך כמה ימים. לכן הפסקתי
  מאמר מעניין על ניסוי בדקל שמצא ירידה מתונה ב-DHT בעוד שפינסטריד מוריד אותו משמעותית וכנראה לכן הרבה יותר יעיל
  https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/saw-palmetto-32-decline-in-dht-levels-study.31916/
  אין מחקר אחד שבדק כיצד לקיחת דקל בלבד משפיעה על ההתקרחות. כל מי שטוען שדקל עוזר אלו לרוב מוכרי דקל שמציינים את “סגולותיו”, כאילו שיש בו רק טוב, וכאילו שהכל באמת נכון. אם תחפשו אנשים שמשתמשים בדקל כנראה לא תמצאו, כי אין, או שהם שומרים את המידע לעצמם (שזה מוזר).
  רופא שממליץ על דקל נגד התקחות, אני הייתי שואל אותו אם הוא יכול להראות לי מחקר שמוכיח שדקל עובד, על התקרחות (מחקרים שמראים ירידה ב-DHT זה יופי אבל לא מה שאנחנו מחפשים) ואם הוא יכול להראות לי תמונות ואנשים שלוקחים ואיך זה עבד להם. אם הוא לא.. כנראה הוא חם על הכסף, ופחות על האמת.
  דבר אחרון, באגדות מספרים לכם שתוספי תזונה טבעיים לא יכולים להזיק. זה שקר, מטרתו שתקנו, זו תעשיה של כסף. תוספי תזונה יכולים להזיק, חלקם יכולים לגרום לתופעות לוואי, צריך לבדוק טוב טוב כל רכיב, ומה קורה איתו כשהוא בעודף ובכלל. גם דקל לא חף ולא נקי, תבדקו טוב טוב מה הוא יכול לעשות, באגדות מספרים לכם כמה הוא טוב, איך האינדיאנים השתמשו בו כצמח מרפא ושאר סיפורים, אז אם יש אינדיאני שמתקשה להשתין הגלל ערמונית מוגדלת, שגם הפריעה לו לתפקד מינית אז זה אולי שינה לו את החיים, המקרה שלכם לא קשור לזה שלו. אל תפלו בפח הזה.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree