נוסחאת הטיפול המנצח

22 בMarch 2014 מאת: admin
התקרחות נורווד 3V

התקרחות נורווד 3V

אני אהיה זהיר, אבל יתכן, אולי, שמצאתי את הנוסחא שעובדת, לפחות עבורי.

מי שעוקב אחרי הפוסטים בשנים האחרונות שם לב היו לי משברים ותקופות שהלכתי אחורה, ומה שמדהים גם אותי, שלמרות שחשבתי שכבר אין כמעט מה לעשות, ושאולי הפסדתי, קרה ההיפך.

מה שלא פחות מעניין בכל הסיפור זה שהצלחתי להצמיח שיער במקומות שהייתי בטוח שזהו, כבר אין סיכוי. הרי התקרחות זה הליך איטי (לבעלי המזל, לחסרי המזל הוא מהיר), אבל חד כיווני, נראה שעם הזמן יעילות הטיפולים פוחתת ובסוף מפסידים במלחמה בקרחת נכון?

לא נכון.

הצלחתי להצמיח שיער בקודקוד, באיזור הכיפה מה שנקרא, איזור שהתחיל להתדלדל רק בשנים האחרונות, ואני עדיין תוך כדי תהליך. אני מקווה שהמצב ישתפר עוד ועוד. גם באיזור הכי קשה, במפרצים יש שיפור. מדלילות שהפכה להיות קשה למראה, מעצבנת, ומייאשת עד כדי כך שזה ביאס להביט במראה, למצב שאני מסתכל ולא כל כך מאמין. אני עדיין נזהר לא ליפול בפח של עצמי, של להאמין שטוב, ואני מטפל כאילו המצב שלי נותר גרוע, כי הייתי כבר במצב דומה בעבר והורדתי הילוך מה שגרם לתוצאות שליליות, אבל יש מצב שהדרך הופכת להיות ברורה, ויש מוצא סביר.

זה אני דרך אגב, בחשיפה בלעדית, סקופ. ככה נראתי עד ממש לא מזמן, למי שתהה מי זה הנודניק שחופר פה ומספר על החוויות שלו.

וזה אני לפני שבוע:

שיפור משמעותי

שיפור משמעותי

אז קודם כל סליחה על הבלאגן, אני זורק קלסרים על הרצפה, בלאגניסט, אבל מאוד מסודר כשזה נוגע לשיער ולמשטר הטיפולים. כפי שאתם בטח רואים נותר עיגול קטן, שגם הוא הולך ונעלם. סגרתי קטע משמעותי בחלק היותר קדמי של הקודקוד. שימי לב לשטח הדליל-מקריח בתמונה העליונה, מול מראה זה נראה הרבה יותר גרוע, התמונות מהאייפון.

לגבי הפרונט, האיזור הקדמי, המצב גם כן משופר, והולך ומשתפר, אבל אני מתנהג כאילו כלום, ומתמיד, כי המטרה היא לא לעצור אלא להשיג שיפור מכסימלי לאורך זמן.

איך אני עושה את זה? מה הנוסחא המנצחת?

רקע – מצבי התדרדר בשנה האחרונה, לפני כמה חודשים שיניתי ראש וגם כתבתי בשני הפוסטים שקדמו לפוסט זה את מה שאני חושב ועושה, ושאחזור עם תוצאות.

אז אני חוזר, מוקדם יותר משחשבתי, עם תוצאות לבינתיים, אלו לא תוצאות שאני מוכן להגדיר כסופיות, מבחינתי אני בתחילת הדרך, ומקווה שהשיפור ימשיך ושלא אעצר פה או חלילה המצב יתהפך שוב לרעה.

כמובן, מצלם את הראש מדי פעם כדי שאוכל להשוות, שאוכל לעקוב אם יש שיפור, אבל לא מתבשם ולא הופך שאנן או זחוח, להיפך, מוטיבציה גוברת להמשיך בכל הכח.

הנוסחא המנצחת שלי מורכבת משגרת טיפול יומית קלה מאוד, אבל חדה וברורה, בלי סטיות או דילוגים.

בוקר – קם, חופף עם שמפו טבעי או שמפו אלפסין (מה שבא לי), וכמה דקות אח”כ כשהשיער לח ואפילו קצת רטוב מורח אלפסין נוזל על הקרקפת. אלפסין נוזל הוא נוזל כמו מים, הוא לא שומני, ומתייבש יחד עם השיער.

בעבודה – מוסיף בבוקר בסביבות שעה 11, מינוקסידיל קצף 5%, כמו כן – חשוב מאוד, מסרק לייזר יום כן יום לא ולפחות 3 פעמים בשבוע. הכי נכון לדעתי להשתמש במסרק ואז מיד אחרי לשים מינוקסידיל קצף, זה מגביר לדעתי את האפקט כשהם צמודים, לפחות בתחושה בקרקפת (אין לי הוכחה מדעית לזה, תחושה).

זהו עד הערב כלום.

בערב, מתי שאני חוזר בין 6-8, מינוקסידיל 15% עם 5% חומצה אזאלית של מינוקסידילמקס, NO PG – כלומר ללא פרופילן גליקול שיש ברוב תמיסות המינוקסידיל (גם בקצף אין, כלומר אני לא משתמש באף מוצר שמכיל את החומר הזה שגורם לי לגירודים קשים, אדמומיות וקילופי עור). שם כמות קטנה של בערך חצי מ”ל, קצת בקודקוד, קצת מקדימה באיזורים הדלילים. הסוד הוא מעט, טיפה אחת מכסה שטח גדול. הרבה – ניסיתי פעם, עושה תופעות לוואי של כאבי ראש, תשישות, חוסר ריכוז וכו’ – מיותר וגם לא צריך. המוצר כה מרוכז שכמות של חצי או שליש מ”ל עושה את העבודה ללא תופעות לוואי (אצלי).

אחרי שעתיים בערך (לא מודד זמנים, לא מדוייק), חופף. השיער מתייבש ולפני המיטה מורח…

מחזיקים חזק?

רביבוגן.

כן כן, המוצר הזה היקר, שלא ברור אם עובד או לא. כתבתי עליו על כרינגן, הוא עדין יותר, ונוח לי יותר איתו, אפס גירוי לעור בעוד שכרינגן עושה לי קצת גירודים. הוא גם שומני יותר מכרינגן (אולי זה אומר יותר חומצות שומניות, יותר חוסמי DHT), אבל מבחינתי עיקר העניין זה נוחות השימוש, ופשוט נעים לי השימוש, לא מפריע, ואפשר לישון עם זה כל הלילה בלי בעיה. אם תשאלו אותי רביבוגן עובד, הוא עובד בתנאי, והתנאי הוא שהוא חלק משגרת טיפולים דומה לשלי, ולא לבד, כלומר הוא אחלה טיפול משלים, ואחלה חוסם DHT טופיקלי ללילה, לגבי כרינגן – יתכן שאותו דבר, אני פחות אוהב אותו כמו שכתבתי. אני שם לפני השינה 1-2 מ”ל, כל יום למעט יום שישי.

איפה קונים? יש באתר הישראלי, ויש בחנות האתר של hairlosstalk, המחיר הישראלי קצת יותר יקר אם משווים לעלות באתר hairlosstalk ששם מוסיפים דמי משלוח.

ובנוסף:

ניזורל – ממש לפעמים, פעם בשבוע – שבועיים, כשנחה עלי הרוח. לא קיים למעשה אצלי בטיפול, אבל חשוב מאוד לדעתי למתחילים, שרוצים להרגיע קרקפת מודלקת, לעזור בעצירת נשירה, כטיפול בבעיה בקרקפת, בהוראת רופא, או כטיפול משלים לטיפולים קיימים למי שבוחר בכך. אצלי הוא לא ברשימה, פשוט כי אני עושה מספיק גם ככה.

פעם פעמיים בשבוע – רולר סיכות. אני כתבתי עליו פוסט, אז תחסכו בשאלות, קראו את הפוסט ההוא, וכאן אני מוסיף – פעם פעמיים בשבוע 10 דקות כל פעם, אני עובר טוב טוב מכל כיוון אפשרי על שטחי הקרקפת הבעייתיים, האיזור קצת מאדים, אני מפעיל לחץ קל (לא נועץ בכח אבל גם לא סתם מגלגל על הקרקפת), בסיום אני מרגיש טוב טוב את האיזור ומיד אחרי שם רביבוגן, כמובן הכל על קרקפת יבשה.

וגם – מינימום פעם אחת בשבוע (אצלי ביום שישי), אני מורח שמן – Organic Argan Oil – אפשר להשיג באתר של puritan או באיביי. התועלת – לא תאמן. תחשבו על קרקפת שחוטפת כל יום מינוקסידיל ושאר חמרים, כמה פעמים ביום כל יום ועוד מחוררים אותה עם רולר. אני חושב שנכון למרוח את השמן אחרי שימוש ברולר לפחות פעם אחת בשבוע, או בלי קשר לרולר, זה מחסל גירודים קילופים ובעיות, לדעתי חובה, מרגיע את הקרקפת ו”מחזק” אותה. מחזק אומר עוזר לה להשתקם ושומר עליה אחרי כל מה שאני מנחית עליה. בהקשר זה אציין שבאותו שישי, אני לא מורח כלום בערב או לילה, אלא רק את השמן, אחרי שימוש ברולר, כלומר נותן לקרקפת מנוחה אחרי רולר עם השמן הזה.

הרולר לדעתי הוא מפתח מכריע בהשגת תוצאות. משהו קורה שם עמוק בעור אחרי שימוש לאורך זמן, קשה לי להצביע על מה בדיוק, אבל כתבתי על זה בפוסט על הרולר, העסק שם מגיב, ויתכן שיש גירוי עצבי בנוסף ליצירת תאי הקולגן או שיקום התאים שמייחסים לרולר, הכל ביחד מעורר כנראה את הזקיקים.

מי שחושב לראות תוצאות מהירות שישכח מזה, אני השתמשתי הרולר תקופה ולא ראיתי כלום, כמעט הפסקתי איתו, ואז חזרתי אליו, לפעם פעמיים בשבוע. כנראה שלקחו כמה חודשים טובים עד שהתוצאות החלו לצוץ. בהתחלה השתמשתי בו כמעט כל יום, אולי זו הסיבה שהתאכזבתי, נפלתי בפח שאני יודע שצריך להזהר ממנו, ציפיתי לתוצאות. רק כששיחררתי, ואמרתי לעצמי שאני רץ מרתון, שאני מתמיד ולא מעניין אותי התוצאות, אז התוצאות הגיעו בסוף, כלומר עכשיו.

אז יש לכם משהו, ממני, שהוא הוכחה ולא סתם מילים. יש ראיות ויש מסקנה חשובה לא פחות – התקרחות יכולה להיות הפיכה (אני לא מתכוון לקרחת אלא לאיזורים דלילים כלומר שיהפכו לקרחים ללא טיפול, שבהם כנראה הזקיקים עדיין יכולים לייצר שיער), בלי פרופסיה (או עם), וגם אחרי שנים שחשבת שזהו. אני עצמי הלכתי קדימה וגם נסוגתי אחורה. האחורה היה כל כך קשה שהייתי בטוח שכלום כבר לא עובד עלי, לראיה הפוסטים שלי בעניין, הנסיונות והכשלונות. היה שלב די הזוי מבחינתי שכתבתי על השתלות, דבר שאני לא מאמין בו, ולא הייתי עושה בשום מקרה. אבל בפנים עמוק הזקיקים היו חיים, והם התעוררו אחרי שהורדתי עליהם 100% השקעה, עם חשיבה, ובלי לחץ. רק אחרי שחשבתי שאיבדתי, הבנתי שאין מה להפסיד ועכשיו צריך ללכת עם סבלנות ועקשנות, כי זה או זה או נפילה אחורה לכיוון נורווד 4 (כבר הייתי 3V). אני כרגע בדרך לנורווד 3 רגיל, שזה מקום שנוח לי מאוד להיות בו, והלוואי עלי להיות בו כל החיים.

לתחושתי, הפוסט הזה הוא אחד החשובים בבלוג אבל הוא לא מחייב אף אחד, אין פה שום המלצה. העיצה היחידה שאני יכול לתת – החלטת לטפל? בנה תוכנית, וקח שנה של טיפול באיזי אל עם מיקוד והתמדה בהנחה שאתה לא מצפה לתוצאה כלשהי לפחות בחצי שנה הראשונה. התוכנית צריכה לכלול רשימת מוצרים\טיפולים, ומשטר טיפולים יומי שאתה חייב לעמוד בו. נכון, אם אתה בטיול בחו”ל לחצי שנה לא תוכל, אבל כן תוכל לעשות מינימום מסויים. כשתחזור תכנס בזה בכל הכח.

אז אני אופטימי כרגע, זהיר, סקרן לדעת בכמה אוכל לשפר לאורך זמן והאם איזור המפרצים יכנע לטיפול למרות שלפני כמה חודשים הוא נראה אבוד.

אמשיך לעדכן בחודשים הקרובים.

נ.ב. – גם התזונה שלי היום היא אחרת, הורדתי את כל מוצרי החלב (כל, כן), ואת כל הלחמים, אין לי לחם בבית. פעם בשבוע שבועיים יוצא לי לאכול פסטה חיטה מלאה אבל זהו. הרבה מזונות מלאים, ירקות פירות שקדים וכו. אורז מלא, שיבולת שועל, בקיצור הבנתם את הרעיון. ספורט כמובן. לדעתי, אתה נראה כמו שאתה אוכל, וזה גם משליך על מצב השיער.

 • Share/Bookmark

תגובות

48 תגוובת על ”נוסחאת הטיפול המנצח“
 1. ליאור says:

  ברכות אדמין,
  קודם כל אני חייב לציין שאני עוקב אחרי האתר שלך כבר קרוב לארבע שנים וזה מקסים לראות את ההתפתחות שלך.
  נופל, קם, רץ, מתרסק, קם, הולך, רץ, שאפו.
  דבר שני, כל הכבוד על התוצאות, אם לוקחים בחשבון שאתה לא משתמש במוצרים כמו פרופסיה ופינסטריד, אפשר לומר שהתוצאות שלך כרגע הן הצלחה מסחררת.
  אני אספר על עצמי שאני משתמש במינוקסי 5 (קצף ונוזל לסירוגין) כבר חמש שנים ובשנה האחרונה הוספתי פרוסרין קצף ופרוסרין כדורים, יחד עם זה אני משתמש ברולר סיכות פעם פעמיים בשבוע וחופף עם שמפו אלפסין ושפמו אובלפיכה (טבעי).
  התוצאות שהגעתי אליהן הן טובות, אני כרגע נורווד שלוש מינוס אחרי שכבר דפקתי על דלתות הנורווד ארבע, השיער נראה בריא וסך הכל מצב השיער שלי הפך די סטטי מאז שהוספתי את הפרוסרין (אין נשירה מסיבית אלא נורמאלית- 20/30 שיערות גלויות במקלחת), אציין שבחצי השנה האחרונה יש תחושה של שיפור תמידי במצב השיער (העובדה שהפסקתי להיות אובססיבי לגביו מעידה על כך).
  יש דבר אחד שאני לא מבין כשאני מסתכל על התמונות שלך, למה לכל הרוחות אתה לא משתמש בקונסילר?!
  כן כבר קראתי על זה שזה נכנס לך לאף ובלה בלה, בחייך, אדם עם תעצומות נפש כמו שלך לא יתן לדבר כזה למנוע ממנו להשתמש בקונסילר.
  מהיום שהתחלתי להקריח קניתי ישר קונסילר זול כדי לטשטש את הדלילות, זה היה לפני חמש שנים ועד היום אני משתמש בו.
  יכול לומר לך שהתנסתי בהמון סוגי קונסילירים ובגדול כולם עושים את העבודה. האבסורד הוא שאני מקבל מחמאות על השיער שלי, מצחיק אותי כל פעם מחדש.
  לאלה מכם שחושבים על ״מה בחורות יאמרו?״ אז ככה, מעולם, בכל החמש שנים בהם אני משתמש בקונסילר לא קרה שמישהו או מישהי העירו לי על זה, אשכרה בלתי ניתן לזיהוי, הטריק הוא להכיר את השיער שלך ולהסתפר בדרך שמחמיאה לך ומשתלבת טוב עם המראה של הקונסילר (כן, גם אם זה אומר להסתפר לבד פעם בשבועיים). מעבר לזה, הייתה לי חברה רצינית אחת במהלך התקופה הזו, סיפרתי לה בבושת פנים על הטריק הקוסמטי שלי ואחרי שהיא יצאה מהשוק הראשוני היא פשוט צחקה עלי ואמרה לי שאני אידיוט אם אני חושב שאכפת לה מדברים כאלה (אשת חיל, לפעמים אני מתגעגע אליה).
  לסיכום, טפלו בשיער שלכם ושימו קונסילר, חוסך תחושת אי נעימות ובכללי זה הרבה יותר נוח ופשוט מלצחצח שיניים נגיד.
  אחלה שבוע.

 2. admin says:

  אז ככה, קודם כל אין בושה להשתמש בקונסילר, נשים שמות איפור, תוספות שיער ועוד כל מני דברים כדי להראות טוב.
  אני אישית, מרגיש שקונסילר זה סוג של הונאה עצמית. אני צריך לראות את המצב האמיתי שלי ולקבל אותו, קונסילר עלול להכניס אותך לשאננות, או לסוג של התמכרות פסיכולוגית, שבה אתה לא מרגיש שלם בלי שכיסית את הדלילות. הייתי שם לפני שנתיים, שם, מרגיש טוב, יוצא חוזר חופף ואז נעלם לו המראה המלא ואתה שוב מביט באמת הדלילה.
  כמובן שבנוסף זה לא מסתדר עם הטיפולים, שדורשים שיער נקי. קונסילר גם מגרד, כי מכיל כימיכלים. בים השאר עושה שיער ג’יפה, מתפזר גם על הקרקפת ולמרות כל הסיפורים עלול ליצר מראה מלאכותי.
  בקיצור עבורי זה לא מתאים.

 3. ליאור says:

  הנקודה שהעלת לגבי השאננות היא נכונה מאוד, אחד מרגעי המשבר הגדולים ביותר של השיער שלי הגיעו לאחר שהסתמכתי קצת יותר מדי על עבודתו של הקונסילר וחיפפתי במשטר הטיפולי שלי, מאז, יד על הדופק.
  אני יכול להבין אנשים שזה לא מתאים להם, אני גם יכול להבין אנשים שלא מרגישים צורך להשתמש בו, מה שאני לא מבין זה אנשים שכן מרגישים חוסר ביטחון בגלל השיער ומולם ניצבת אופציה נהדרת כדי שיוכלו להרגיש טוב יותר והם פשוט מוותרים עליה בגלל ״אי נעימות״ או במקרה הנורא יותר כלל לא מודעים אליה, ממליץ בחום לכל אחד לפחות להתנסות בשימוש בקונסילר.
  מאחל לך אדמין שתמשיך במגמת השיפור המרשימה שלך, האתר שלך הוא עבודת קודש.
  שבוע טוב.

 4. דביר says:

  וואו, סופסוף רואים את אדמין המפורסם!
  אני חייב לתת ח”ח לאדמין ולהגיד לו כל הכבוד על הנחישות וההתמדה במלחמה נגד הקרחת. אני מאוד נדהם מכמות הידע המטורפת שהוא צבר ואפשר לראות את זה בפוסטים הרבים והנרחבים שהוא כתב. האתר הזה עזר לי מאוד בתחילת הדרך(והוא עדיין עוזר) כשרציתי להבין בכלל מה זה קרחת ואני בטוח שהאתר הזה עוזר גם לעוד אנשים אחרים שרוצים לקרוא מידע בנושא.
  אני רוצה להוסיף משהו לגבי הקונסילר- אני גם מחזק את עמדתו של אדמין שהקונסילר הוא מטשטש את המציאות ויכול לגרום לך לפעמים לשאננות. אני הייתי משתמש בו רק לאירועים מיוחדים שאתה ממש צריך להיראות טוב.
  לפי דעתי היופי הוא לראות את עצמך כמו שאתה כרגע(בעל שיער דליל עם מפרצים), להתחיל לטפל ואז לשים לב לשינוי שנוצר לטובה, איך לאט לאט הקרחת נעלמת בלי שצריך לטשטש אותה ואיך אתה חוזר אחורה בשנים מבחינת המראה. כמו כן, גם הסביבה שלך תשים לב לשינוי ותחמיא לך על זה ותראה איך פתאום השתנית ואיך אתה נראה פתאום הרבה יותר טוב. זו תחושה נפלאה שאין שני לה. בגלל זה לפי דעתי בנאדם צריך להביט כל יום במראה ולהסתכל על ההקרחה שלו שהיא תזכורת לכך שיש לו עוד עבודה ואותה הוא צריך לנצח. אין טעם לטשטש ולהסתיר.
  אז שיהיה בהצלחה לכולם, אל תזניחו ותיהיו שאננים ותזכרו תמיד את המטרה שלכם!

 5. נתי says:

  לאדמין

  תודה על כול המידע ועל זה שאתה משתף אותנו זה עזר לי המון ואני בטוח לעוד הרבה אנשים

  לא ציינתה עם אתה משתמש בקרם ספיירו הפסקת להשתמש בגלל שזה עושה לך תופעות לוואי או בגלל שזה לא עוזר לנשירה ? לפי ניסיונך עדיף להשתמש ברולר סיכות לפני מינוקסידיל קצף או בערב לפני רביבוגן/כרינגן ושוב תודה

 6. admin says:

  ספיירו זה דבר שניסיתי לחזור אליו כמה פעמים, לגבי יעילותו יתכן ועוזר, קשה לי לאמת את זה ב-100% כי אני לא מתמיד עם זה, ורק חצי שנה בערך של שימוש זה אינדיקציה.
  כן זה עשה לי תופעות לוואי, גם גירד מאוד, גם הרגשתי עייף
  יתכן והספיירו שנמכר היום שיש בhairlosstalk עדין יותר לי יש עוד את הספיירו של דר’ לי שסגרו לו את האתר, יש בו כל מני חומרים לא טובים כמו שמן מינרלי ומיצבים.
  ברולר סיכות אפשר להשתמש לפני כל דבר, כולל מינוקסידיל אבל לא לפני מינוקסידיל 15%, שאז זה כבר מסוכן לדעתי (הרולר מגביר חדירות, ומינוקסידיל 15% גם ככה בריכוז גבוה מאוד). צריך לזכור שהרולר מחורר את העור וזה לא נסגר תוך יום, כך שגם אם מרחת יום אחרי – העור עדיין מחורר טוב והאפקט של הרולר נשאר. זו הסיבה שלא צריך להשתמש בו כל יום, מספיק פעם-פעמיים בשבוע ובלבד שעשית שימוש נכון ויסודי.

 7. רן says:

  לגביי התזונה שלך…אם תוכל לפרט על מוצרים ספציפים שאתה אוכל זה יהיה טוב.

 8. admin says:

  רן כתבתי פוסט במיוחד בשבילך

 9. חסוי92 says:

  כיף מאוד להיכנס ולראות פוסט כזה 🙂
  תודה רבה על השיתוף והרבה הצלחה בהמשך ניתן לראות כי חלה הטבה רצינית..

  האם אתה מורח את השמפו רביבוגן על הראש? ככל הידוע לי אין תמיסה לרביבוגן.
  עוד שאלה – עד כמה אתה באמת מאמין במסרק הלייזר?

 10. admin says:

  יש תמיסה, זה בא 3 בקבוקונים השמפו זה סתם תוספת שלא חייבים, מה שאמור לתת תועלת זה התמיסה.
  מסרק לייזר – מאמין שעוזר, אבל מעט, לבד לא יעזור, לכן רק כשמשלבים כמה טיפולים וכל אחד עוזר מעט אז יחד הם יוצרים מסה קריטית שגורמת לשינוי.

 11. חסוי92 says:

  תודה. שאלה נוספת – אתה יכול לתת תאריכים לתמונות או לפחות להעריך תקופת זמן של השיפור שניתן לראות?

 12. admin says:

  כ-4 חודשים, התמונה המשופרת מלפני כמה שבועות

 13. איזיק says:

  שלום אדמין, ראשית אני רוצה לומר לך תודה על כל המידע המקיף והתקווה שאתה נותן לשאר המקריחים, אז שוב תודה ענקית!!!

  ושנית אני כרגע משתמש במינוקסי קצף + רולר סיכות+ניזורל.
  הייתי רוצה לאמץ את הטיפול שלך אך בשבילי הוא מורכב ממש הן מבחינת סדר היום שלי והן מבחינה פיננסית.
  הייתי שמח אם תוכל לעזור לי במשהו, מבחינת הטיפול שלי מינקוסי ורולר סיכות זה חובה.
  תוכל בבקשה להמליץ לי על עוד 2 תכשירים=טיפולים משלימים?
  הטיפול שלי כרגע מתמקד יותר בהמרצת זקיקי השיער ואני רוצה לתת גם תושמת לב להפחתה של DHT
  אך בפרופסיה אני לא מוכן לגעת.
  אשמח אם תוכל לעזור לי בנושא.
  ועוד שאלה קטנה, איזה שמפו עדיף אלפסין או רוויטה?

 14. admin says:

  לגבי אלפסין או רויטה – לא יודע, שמפואים זה לא פתרון בכל מקרה, חוץ מניזורל שעוזר קצת וגם אז רק אם הוא בא עם עוד דברים

  לגבי מה כדאי לך – אתה תבחר, האתר מלא בחומר, אולי קרם ספיירו (שאני כנראה בעצמי מתכוון לחזור אליו, אני חושד שיש לו תרומה גדולה ממה שחשבתי), רביבוגן או כרינגן.

  למעשה אין יותר מדי אפשרויות, זה תמיד מתכנס לקבוצה הקטנה שכתבתי עליה בלי סוף

 15. דר says:

  היי אדמין, משום מה התעלמת ממה שכתבתי בנושא של התזונה אבל לא משנה, רק רציתי לומר שלדעתי האישית חייבים חוסם DHT בין אם טופיקלי ובין אם בכדורים, אני אישית לוקח ומזמין מחו”ל אבודרט גנרי ואני מרוצה, השיער שלי חזק יותר ובניגוד לפרופסיה אין לי ירידה במצב רוח או בליבידו להפך יש לי עלייה, ככה שאני אישית ממליץ למי שמיואש מפרופסיה ובכל זאת מחפש תרופה לא טופיקלית לעבור לאבודרט.

 16. אייל says:

  היי אדמין.

  קודם כל אני שמח בשבילך שאתה רואה תוצאות ומאחל לך שתמשיך בקו ההתקדמות אבל יש לי שאלה.

  איך אתה מסביר את זה?

  הרי את כל מה שאתה עושה עכשיו עשית בעבר! לא רואה ששינית משהו במשטר שלך. חוץ אולי מתזונה.

  אז מה ההסבר שלך שפתאום אתה רואה שינוי? מה לדעתך גרם לשיפור?

 17. admin says:

  שאלה טובה, שגם אני מנסה לפתור, הרי מכאן גם אפשר ליפול אחורה תוך מספר שבועות
  התזונה לדעתי מאוד משפיעה, תקופת השיפור מתאפיינת בהורדת פחממות, בהתמדה מוקפדת אחרי הטיפול, ברוגע נפשי יחסי.
  זה לא מדע מדוייק, אני עדיין מנסה להבין בעצמי, אבל לדעתי השורה התחתונה היא שכמות ה-DHT בגוף ירדה לרמה שבה המתג הגנטי מופסק. יש מתג גנטי דעתי, שאפשר להפעיל כתוצאה מפעולות שונות אבל באותו אופן ניתן לכבות. הפעולות כולן לא ברורות לי, המסקנות הן בעיקר תוצאה של ניסוי וטעיה. למשל כיום אני יודע שאפשר עד מחר להשתמש במינוקסידיל, אבל אם רמות ה-DHT מפעילות את המתג, המינוקסידיל כמעט חסר תועלת, הוא לא מונע אלא רק מאט את התהליך וזה מנסיון.
  אני עדיין עובד על נוסחאת הטיפול המנצח, ברור לי שעוד לא הגעתי לפתרון, אלא רק לשלב זמני שיכול ללכת גם לכיוון אחורה, כלומר לחזור להקריח כי הייתי שם כמה פעמים, למרות טיפול שבסיסו כמעט כמו שפרטתי פה. אני שוקל למשל לבדוק את השפעת דקל ננסי בכמוסות, בעבר ניסיתי 320 מג ליום ותוך כמה ימים הפסקתי כי האפקט היה שלילי חזק מאוד בהקשר של תפקוד מיני, אז אני מתכוון לנסות 160 מג. גם החזרתי את הספירו ואני מתכוון לבדוק אם יש לו השפעה. אני חושד גם שצבע לשיער עלול להזיק למרות שאין לי סימוכין לזה, אני למשל צובע עם שטיפה just for men וזה גורם לגירוי בקרקפת, שאולי מעיד על אלרגיה לצבע, ואלרגיה או דלקת עלולים להוביל לתגובה שלילית של הזקיקים בעור. הכל סימני שאלה, אבל דבר אחד ברור ללא שמץ של ספק – מי שמקריח בגלל DHT – זה מולד, גנטי. יש אנשים שלא משנה מה יש להם בלורית גם בגיל 70, כולנו יודעים זאת ורואים ומתבאסים. המשחק פה זה לנסות להתחכם למנגנון הגנטי ולהשפעת ה-DHT, כלומר להוריד DHT באיזור הקרקפת. זה לא דבר שאפשר לפתור עם מינוקסידיל, או אלפסין או מסרק לייזר, וגם שמפואים לא יעזרו. בגלל זה אני משתמש בקומפלס של טיפולים כדי להכות בכל דרך אפשרית. כמובן שפרופסיה מבחינתי מחוץ לתחום, אז כל השאר, ואני שוקל כמו שכתבתי לנסות דקל במינון נמוך, ולראות מה קורה. אם ישפיע באופן שלילי אני מפסיק מיד. דקל הוא צמח, החומר זה חומצות שומניות ,סטרולים, לא משהו שאמור להזיק בכמות קטנה, לסטרולים יש הרבה יתרונות בריאותיים, העניין זה המינון. נראה, כרגע אין לי מה לחדש.

 18. אייל says:

  היי אדמין. תיכנס לאתר הזה-http://www.the-healthy-diet-paradise.com/hair-loss-diet.html

  יש שם ים של חומר על הקשר בין תזונה עם ערך גליקמי נמוך שמשפיע על רמת הסוכר בדם ועל רמות האינסולין להצמחת שיער מחדש.

 19. admin says:

  אתר מצויין, בדיוק על זה דיברתי.. אנשים אוכלים כל מני דברים שיוצרים תגובת שרשרת בגוף שהתוצאה גם נשירה. שווה לשים עין על התזונה ועל המידע שיש היום שלא היה נגיש לפני מהפיכת המידע של האינטרנט (יש שיגידו שהוא פשוט הוסתר מעיני הציבור).

 20. נתי says:

  היי אדמין

  ראיתי שכתבת שאתה משתמש פעם בשבוע בשמן Organic Argan Oil וזה מחסל גירודים קילופים
  ומרגיע את הקרקפת אפילו כתבת שזה לדעתך חובה ניסיתי לחפש עוד מידע על שמן ארגן ולא מצאתי אז לפי מה שאני מבין ממך שזה עוזר רק לקרקפת ולא לזקיקי שעיר ולא מעודד צמיחה חדשה..

  אז השאלה שלי זה עם כבר אתה משתמש בשמן כלשהו אז למה שלא תשתמש בשמן אמו (כתבת עליו גם פוסט) שלפי דעתי הוא הרבה יותר טוב. שמן אמו עושה את אותם דברים שבשמן ארגן ויש לו עוד הרבה היתרונות

  1.יכולת החדירה של שמן האמו לעור הקרקפת מאד גבוהה ועל כן הוא משפר את פעילותם של תכשירי הצמחת שיער אחרים.(משפר את הספיגה של המינוקסידיל מצד אחד ומפחית את תופעות הלוואי של המינוקסידיל מצד שני) בנוכחות שמן אמו פעילותם על העור נמשכת לאורך זמן.
  2.מעכב את האנזים 5 אלפא רדוקטאז שמעודד את הפיכת הטסטוסטרון לדיהידרוקסי טסטוסטרון-ההורמון שגורם להתקרחות גברית בגיל המעבר.
  3.הריכוז הגבוה של חומצות שומניות מרסן את הDHT ופועל להבראת זקיקי השיער.
  4.מפחית דלקת ואדמומיות מהעור אנטי פטרייתי ואנטי בקטריאלי מוכח במחקרים מה שמסביר מדוע הוא מעורר צמיחת השיער.
  5.מרפא פצעים שריטות כוויות גרד וצלקות קטנות ועוד..
  אז השאלה שלי זה בעצם למה אתה לא משתמש בשמן אמו בנקום ? והאם השתמשת בשמן אמו בעבר ?

  לכל מי שמתלבט מה לקנות רביבוגן/כרינגן אני לא ממליץ על כרינגן הוא עושה מלא גירודים ויש לו ריח מגעיל
  ןשוב תודה לך אדמין על האתר הנפלא הזה שנותן מלא חומר ועצות לכול הקרחים

 21. נתי says:

  קראתי גם ששמן אמו מסייע נגד שיער לבן מה שלך יכול להיות טוב בכלל שאתה צובע עם אם שטיפה just for men

 22. admin says:

  שמן אמו מצויין לעור, גם אראגן אמור להכיל סגולות בריאותיות, אך לצערי לא משמן כלשהו למריחה תבוא הישועה

 23. אני says:

  אחי, באמת מרשים אבל מתי יש לך זמן לחיות?? זה נראה לי שיעבוד מטורף למשהו שגם ככה עם השנים יפסיק להיות אפקטיבי ובסוף הזיקנה תנצח.

 24. admin says:

  בסוף הזיקנה תנצח, אבל בסוף
  בינתיים מנסים לשמור, וזה כולל לא רק שיער
  למרוח פה ושם לא מסובך, אולי לעצלנים, כמו שאתה אוכל, מתרחץ, מצחצח שיניים וכו שזה הרגל ככה אפשר לטפל בשיער

 25. סני says:

  היי אדמין.

  אני עוקב אחר המלצותיך ומשתמש בחודשים האחרונים בקביעות בקצף מינוקסידיל (5%), כרינגן ורולר. אודה להתייחסותך בנקודות הבאות:
  1. אני מבין שהמרכיב העיקרי ברביבוגן ובכרינגן הוא החומצה האזאלית המעכבת פעילות DHT. האם יש הבדל בריכוז רכיב זה בשני התכשירים, עד כי רצוי להעדיף אחד מהשניים ?
  2. מה להערתך השפעת השימוש ברולר על איזורי שיער דלילים, להבדיל מאיזורים קרחים. האם אין הרולר פוגע/מחליש את השערות שנותרו באיזורים אלה ?
  3. מבחינת התצלומים שצירפת, בהחלט מצאתי עצמי ביניהם.. אני מתקרב לגיל 60 ומעריך שגם לגיל יש השפעה על קצב וסגנון ההקרחה. כדי לקבל קנ”מ אולי רצוי שתציין את גילך.

  תודה על העזרה ותשומת הלב שאתה משקיע באתרך

  סני

 26. admin says:

  סני אני בן 42, לפחות מחצית הגברים בגיל זה בשלבי התקרחות כלשהם, אז אני בצד שלהם לצערי.
  לגבי רביבוגן כרינגן – לא ידוע כי אף חברה לא מוכנה לצין מה אחוז כל חומר ששמה, החומר העיקרי לדעתי ששמים שם זה דקל ננסי, כלומר יתכן ואתה יכול לקנות בגרושים כמוסות דקל ננסי (כמוסות ג’לטין), לחורר, ולטפטף את תוכן הכמוסה על הראש, ולקבל אותו אפקט, כי תכלס מה שחשוב זה נוגדי ה-DHT.
  רולר מחורר ומאפשר חדירה טובה יותר וגם יתכן ומפעיל תגובה עצבית, ברולר נשים משתמשות להחלקת קמטים הוא מעורר יצור קולגן, ממש לא מחליש להיפך.
  איזורים קרחים בתאוריה לא יכולים להצמיח שיער, איזורים דלילים הם כאלה שבהם הזקיקים עוד חיים רק השיער צומח דליל וחלש או בחלקו לא צומח אבל יתכן שיש באיזור צמיחה אומרת שגם זקיקים אלו עוד ניתנים להתנעה וייצור שיער.

 27. טומי says:

  שלום לכולם
  אני די חדש בנושא נשירת השיער
  קניתי לא מזמן לפי המלצת רופא העור כדוריי פרופסיה ובנוסף הוא המליץ על מינוקסידיל קצף 5% מה שלא היה על מדפי הסופר פארם כך שהם הביאו לי נוקסידיל 5% ספריי.
  רציתי לשאול האם כדי להתחיל עם הפרופסיה ?שמעתי הרבה סיפורים שדי הפחידו אותי לגבי תופעות לוואי שכוללות בעיות בתיפקוד מיני.
  דבר שני האם יש שוני משמעותי בטיפול בין רוגיין קצף מינוקסידיל קצף או הנוקסידיל ספריי שקניתי?ומה הייתם ממליצים לי לעשות אשמח אם תעזרו לי.

 28. רפול says:

  אלו חומרים/תכשירים אמורים לעזור לדלילות באיזור הקודקוד ובאיזור צידי העליון של הראש ?
  תודה

 29. admin says:

  אין חלוקה כזו, הכל מיועד להכל
  נראה שהכי קשה זה לטפל בחלק הקדמי של הראש, למשל פרופסיה ומינוקסידיל נמצאו יעילות בקודקוד ופחות ככל שמתקדמים לאיזור המצח.

 30. רפול says:

  תודה רבה admin, איך ניתן ליצור איתך קשר אישי/טלפוני להתייעצות?

 31. admin says:

  רפול – לא, אני לא יועץ, כנס לאתרים בתחום ולמד

 32. יעקב says:

  הי admin.

  קיבלתי היום את המינוקסי 5% קצף.
  מהי הכמות שאני אמור למרוח על הקרקפת?
  לא כתוב על הבקבוקון מידה מומלצת.

  תודה.

 33. mike says:

  תכנס ל youtube ותראה אנשים שמשתמשים,ואז תחליט.

 34. ארז says:

  הי אדמין,

  אחרי כ-15 שנים עם מינוקסידיל 5%,
  אני חש שהוא כבר לא משפיע עליי ביעילות כבעבר והחלטתי לנסות
  מינוקסידיל 15%. ראיתי את המוצר שאתה משתמש בו באתר של אותה חברה.
  אודה לך אם תוכל לומר לי האם אתה רוכש דרך האתר שלהם
  ואיזו כמות הכי משתלמת בכל משלוח

  תודה מראש,

  ארז

 35. admin says:

  אני קונה את ה-15% ללא PG באתר של מינוקסידילמקס, את ה-3 בקבוקים ב-94.95$ ועל זה מוסיפים את עלות המשלוח בסביבות 15$-10$. התשלום עם פייפל – לכן בטוח.
  אני כמוך אבל לא נטשתי ולא אנטוש את ה-5% קצף, הוא מצויין לבוקר לפני העבודה או במהלכה, מתייבש בשניות, טוב גם לנסיעות (חו”ל).

 36. יובל says:

  היי אדמין. רציתי שתתן את דעתך על המיתוס ששפיכת זרע גורמת לאיבוד שיער או הקרחה.הרי ה DHT הוא טסטוסטרון מחוזק. זה לא מקרה שחלק מתופעות הלוואי הם דלילות זרע אין אונות וכו”. האם הנשירה אינה נעצרת עקב העובדה שמי שלוקח פרופסיה פחות פעיל מינית בגלל תופעות הלוואי??

 37. admin says:

  לא ידוע בברור, הרופאים יגידו שלא משפיע.
  אני חושב שזה יכול כן, ותלוי אצל מי. הרי ייצור זרע דורש עליה בטוסטוסטרון, ועליה כזו טוענים הרופאים כי מינורית כך שלא תשפיע. אולי אצל אנשים מסויימים התגובה ההורמונלית חזקה יותר וכן תשפיע, אך זו תאוריה.
  יש שיגידו שלוקחים פרופסיה ואין עליהם השפעה, והם פעילים כמו קודם, והנשירה שלהם נעצרה, אז?
  בקיצור לפחות לרופאים זה ברור, הם טוענים שאין קשר.

 38. יניב says:

  לדר,
  לגבי אבודרט,
  התרופה מאושרת לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית, תופעה נפוצה בגברים בגילאים 50 ומעלה, הגורמת לאי סדרים ותכיפות גבוהה בהטלת שתן. תרופה זו חוסמת את שני סוגי האנזים 5 אלפא רדוקטאז, זהו אנזים הידוע כאחראי להמרת הטסטוסטרון שבגוף לדה-הידרוטסטוסטרון (DHT).
  אבודרט היא תרופת מרשם ואסורה לשימוש על ידי נשים וילדים. לנשים בהריון אסור לבוא במגע עם אבודרט עקב חשש לסיכון לעובר זכרי.
  כמו כן- יש איסור על גברים הנוטלים דוטסטרייד לתרום דם במשך 6 חודשים מהפסקת השימוש באבודרט, עקב החשש שמנת הדם שתרמו תגיע לנשים בהריון.
  אחוז ממשתמשי התרופה דיווחו על אימפוטנציה וירידה בליבידו (חשק מיני). במהלך נטילת התרופה לא חל שום שינוי בספירת הזרע, אולם חלק מהמשתתפים דיווחו על ירידה בכמות נוזל הזרע. (יש להניח שבעקבות הקטנת הפרוסטטה אשר אחראית על ייצור נוזל הזרע).
  אחרי שקוראים את כל זה יש חשש הגיוני ליטול תרופה שכזאת.
  היא גרועה כמו פרופסיה..וזה שאולי לחלק מהאנשים אין תופעות לוואי לא אומר שהם לא מזיקים לעצמם.
  אולי אנשים הרוויחו קצת זמן בנשירת השיער ואף הצמיחו שיער אבל לטווח הארוך לדעתי זה יגרום לנזק שרם יודעים אותו.

 39. יניב says:

  אדמין שלום,
  קודם כל תודה על האתר, הוא עוזר לרבים.
  כתבת באחת התגובות האחרונות שלך :” אני כמוך אבל לא נטשתי ולא אנטוש את ה-5% קצף, הוא מצויין לבוקר לפני העבודה או במהלכה, מתייבש בשניות, טוב גם לנסיעות (חו”ל).”

  לאיזה מוצר התכוונת?
  Kirkland Minoxidil 5% ? האם קיים בארץ או שכדאי ומומלץ להזמין מחו”ל ?

  תודה רבה מראש,
  יניב

 40. admin says:

  מחו”ל באיביי
  כנס לאיביי או כאן מצד שמאל למעלה ורשום minoxidil foam
  יעלה לך המון תוצאות כולל Kirkland 5% קצף
  הכי כדאי לקנות 3 מיכלים

 41. יניב says:

  תודה admin,

  ואפרופו מינוקסידיל קצף,
  האם באמת מרגישים בתוצאות כלשהן כעבור 3 חודשים?

  תודה

 42. admin says:

  אני מניח שזה תלוי בבנאדם וכל אחד שונה
  בתאוריה זה אמור לעצור נשירה תוך כמה חודשים ולהצמיח תוך 9 בממוצע אבל מנסיון שלי זה בעיקר שומר על הקיים. אצל אנשים עם רגישות נמוכה לDHT וזקיקים חיים זה יכול להצמיח.
  לדעתי זה אחד המוצרים הכי טובים ויעילים שיש, גם מבחינת מחיר הוא משתלם מבחינת עלות תועלת.
  כמו כל טיפול, בעצם לא ניתן להפסיק אותו כי אם תפסיק השיער יחזור למה שהוא היה אמור להיות ללא הטיפול, כלומר אם נניח תשים 5 שנים ותשמור על השיער, ואז תפסיק, תהיה לך נשירה רצינית ותקריח לרמה שהיית אמור להיות בה אם לא היית מטפל.
  אותו רעיון עם פרופסיה, וכל טיפול ששומר על השיער, כי מחולל ההתקרחות לעולם לא נעלם, הוא גנטי.

 43. רן says:

  שלום אדמין, כיום הטיפול של הוא
  מינוקסידיל 5 אחוז+חומצה אזאלית (של מינוקסידילמקס) בבוקר ובלילה
  שמפו רוויטה פעם/פעמיים ביום
  שמפו ניזורל פעמיים/שלוש בשבוע

  אני רוצה להוסיף חוסם DHT ולא מוכן להשתמש בפינסטריד

  היית ממליץ לרכוש כרינגן כחוסם DHT ? או יש מוצר אחר שאתה ממליץ עליו
  ומה עם שמפו אלפסין ?

  תודה בערכה גדולה

 44. רן says:

  קראתי, את הפוסט בעבר , מה אני אמור לסכם לאחר קריאת הפוסט? להיות פסימי?
  או את הקטע קריאה של דרך הטיפול האישית שלך?

 45. admin says:

  מה אתה אמור לסכם זה עניין אישי שלך. אני תמיד מציע להיות ריאלי, לראות את המציאות כפי שהיא ולתכנן באופן רציונלי ולא מהבטן.
  שאלת מה אני ממליץ? ובכן אני ממליץ לך לקרוא, לחשוב, ללמוד, לחשוב שוב, ואז להחליט עבור עצמך.
  אני לא ממליץ לאיש מה לקחת או לקנות, ואם אתה מעדיף שמישהו אחר יגיד לך מה לעשות זה לא המקום.
  אם לא הבנת למה אני כאן, אני אסביר שוב, זה בלוג, שבו אני מתאר את המסע שלי, ובו אנשים מגיבים, שואלים, מנסים להבין וללמוד, מציעים הצעות ומעלים רעיונות.
  וכן, יש הרבה שאלות שחוזרות, שאלות קיטבג, ובקשות כמו שלך, חלקן נובעות מחוסר הבנה, חלקן נובעות מעצלות ובקשה להמלצה מה”מומחה”, כלומר את השורה התחתונה, אבל אין כזו (אחרת לא היו קרחים) ואני לא מתיימר להיות איזה מומחה, אני לומד ופועל עם הגיון ושכל ישר, ועם בחירה ומתוך ניסוי ותעיה. אנשים אחרים יכולים לבחור אחרת ממני, כל אדם שונה.
  על חוסמי DHT נכתב פה הרבה, יש כמה טופיקלים ויש גם בבליעה, תרופות או טבעי, כל מה שצריך לעשות זה טיפה לחפש. דרך אגב אין כאן שום דבר חדש, והכל גם קיים במקומות אחרים ברשת כבר שנים.
  דרך הטיפול שלי היום, כפי שציינתי באותו פוסט, גם כוללת חוסמי DHT, ומה שלא מופיע שם – אני לא מאמין בו, אחרי שניסיתי. אם אני לא טועה יש כרינגן בחנות של hairlosstalk, יש באיביי, ויש בעוד מקומות ברשת.

 46. אלמוני says:

  הדבר היחיד שלא מצליח להבין זה מה עדיף
  לחפוף כל יום או לא
  ברשת יש טענות לכאן ולכאן

 47. admin says:

  אפשר כל יום, אפשר לא, אין קשר להתקרחות, תמצא הולמסים שלא חפפו שנה עם שיער מלא, ותמצא אנשים שחופפים כל יום עם שיער מלא.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree