רולר סיכות – איך משתמשים

11 בOctober 2013 מאת: admin

פוסט זה הוא המשך לפוסט הראשון על הרולר – לקריאה לחץ כאן

אחרי מספר חודשים עם הרולר (יש המכנים אותו מזו-רולר, מהשם מזוטרפיה, אבל עזבו טרמינולוגיות, נקרא לו פשוט רולר סיכות) אני יכול לומר שמבחינתי, הוא מקיים. על הסיבות למה קניתי אותו ואיך כתבתי בפוסט הקודם, גם על איך לשתמש, אבל זה היה איך להשתמש לפי ההוראות, ויש גם אפשרויות אחרות.

בגדול, צריך להשתמש בו לפי העניין, ובשכל. לא סתם לחפור על הראש כל יום, ולא סתם לגלגל אותו על הקרקפת. צריך שיהיה הגיון.

אחרי שקראתי קצת, חשבתי קצת, וניסיתי קצת, הגעתי למסקנה שרולר לא מתאים לשימוש יומי אם מפעילים אותו באינטנסיביות.

אני למשל, משתמש בו פעם ביומיים-שלושה. הסיבה היא שכשאני כבר משתמש בו – אני עובד על האיזורים הבעייתיים 10 דקות רצוף, ואפילו מפעיל קצת כח בלחיצה, ממש כמו עם מגרפה על ערוגה, וזו גם הגישה. הקרקפת היא הערוגה שבה צומח השתיל. את הערוגה צריך לטפח כדי שהוא יצמח ויגדל יפה. אז נכון שמציאות לחוד ורעיונות לחוד, אבל המציאות שאנו מייצרים מתחילה ברעיון.

לפי ההוראות הרשמיות צריך לעבור כמה פעמים על אותו איזור בכמה כיוונים (ימינה שמאלה, למעלה למטה, אלכסון לימין, ולשמאל), אני עובד בכיוונים שונים יותר לפי תחושה, והרבה יותר פעמים, לפעמים עד שכל האיזור מאדים.

מה ההגיון שלי? גירוי מכסימלי לעור, גירוי מכסימלי עצבי ושל זרימת דם, והגברת האפקטיביות של כל תמיסה טופיקלית שאבחר לשים אפילו אלפסין נוזל למכסימום.

אחרי טיפול כזה אני נח יום-יומיים ונותן לעור להשתקם. אין פגיעה נראת לעין בעור בשימוש,להשתקם הכוונה כמו באימון, צריך לתת לגוף מנוחה כדי שהשריר יוכל לגדול (הצמיחה והשיפור קורים בזמן המנוחה, לא בזמן האימון).

בשום מקרה העור לא נפגע או ניזוק, מה שכן, מרגיש את האיזור חי עם זרמים נעימים גם ימים אחרי וזה מבחינתי סימן מצויין שמשהו קורה שם.

התוצאות בפועל אצלי הן שיפור אמיתי אם כי קל, אני ממשיך עם כל התמיסות (הפחתתי את השימוש במנוקסידיל 15%, החזרתי המקומו את ה-5% ולא קרה שום דבר שלילי). הרולר נתן מה ששום תמיסה לא נתנה עד היום, ומי שחושב ששיפור במפרצים לא אפשרי, אז אצלי שעברתי כבר כמעט הכל, יש. זה לא אומר כלום לגבי הטווח הארוך, לפני עוד דרך ארוכה (הטיפול זו מלחמה של שנים) אבל זה מעניין.

עוד דבר לסיום – התחלתי למרוח מדי פעם (פעם פעמיים בשבוע בערב) שמן קוקוס טהור על הקרקפת. על היתרונות של שמן קוקוס נכתב המון, זה לא המקום, אבל שווה לקרוא. אני קונה בvitacost שזו חנות אינטרנטית ידועה לתוספי תזונה ומזון בריאות מארה”ב, יש כל מני מותגים שמוכרים שמן כזה, הכי חשוב שהוא יהיה extra virgin כלומר כתית טהור (בדומה לשמן זית). השימוש העיקרי אצלי הוא לטיגון (זה השמן הכי טוב לטיגון, הוא לא נשרף ולא מתחמצן), וכחלק מטרנד הבריאות שלי עברתי לשימוש בו. הוא לוקח בהליכה כל קרם גוף או קרם לשיער שקיים, לפחות לדעתי. אחלה רענון טבעי לעור הקרקפת, בייחוד לאלו שמורחים תמיסות ומינוקסידיל.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות:

תגובות

21 תגוובת על ”רולר סיכות – איך משתמשים“
 1. טל says:

  שלום לך, כיף לראות שאתה עדיין חי ובועט.
  אמרת שיש שמכנים את הטיפול “מזו-רולר” מהשם מזותרפיה (גוגל כותב שזה עם ת’, אבל יש גם תוצאות ב-ט’, כנראה זה כמו טורקיה) אז אני אישית גם מכנה אותו כך אך יותר בכיוון של מזו-כיזם.
  הכאב הוא בלתי ניתן להכחשה, ומאידך בהחלט אי אפשר להתעלם מההתעוררות קרקפת שחשים לאחר השימוש ברולר.
  רק רציתי לעדכן פה למי שמעוניין שהטיפול תקף גם לעור הפנים למי שלא יודע, ואני אישית השתמשתי בזה להעלמת פצעים על פניי, הורדתי את הזקן בתמימות ויום למחרת שאלו אותי בעבודה מה עשיתי בפנים, כי כל הפצעים נעלמו (סך הכל לאחר חודש של שימוש).

  אני מציע שירות בקליניקה שלי, הטיפולים נקראים “פצע הולך לאיבוד דרך מרפסת”, “על פי תנועת הקרקפות”,
  לאחר כחצי שנה בטיפול בנשירה ישנו טיפול שנקרא “יותר מזה אנחנו לא צריכים” וחצי שנה לאחריו ישנו הטיפול המסכם “זה מה שנשאר”.

  אדמין יקר, עד ליציאת התרופה הסופית אני מאחל לך בהצלחה בטיפול הנוכחי, ולכל השאר גם כן בהצלחה.

 2. admin says:

  לא מדובר בכאב חזק או שקשה לשאת, הוא קיים בעיקר בשבוע שבועיים ראשונים, אח”כ מתרגלים.
  לגבי הטיפול בעור זה עיקר השימוש של הרולר, כולל העלמת קמטים וצלקות.

 3. חסוי92 says:

  אדמין לפי הבנתי יש להשתמש ברולר באגרסיביות עד שרואים דם, הזקיקים “קבורים” בתוך הקרקפת ולא נפגעים. גם בסרטון שצמוד לאחד האתרים שמשווקים את הרולר יש סרטון מקושר ב – youtube בו רואים שימוש ברולר שפוצע את העור. מדוע אתה לא משתמש כך ?

 4. יניב says:

  תודה על העדכון. היינו רוצים לשמוע גם עדכון כולל לגבי הטיפול הכולל העכשווי שאתה עושה – מסקנות עדכניות.
  האם אתה עדיין משתשמש באלפסין ושאר הדברים כגון שמפו ושמנים.

 5. admin says:

  ממש לא צריך לראות דם. נכון הזקיקים קבורים עמוק, אבל זה לא אומר שאתה אמור להכנס לעומק הזה.
  דם יכול להיות כשעושים מזוטרפיה אצל רופא ששם מזריקים לתוך הקרקפת עם מזרק.
  השימוש לא פוצע את העור, זה כל הרעיון, שזה שימוש שמעודד יצירת קולגן בעור, זרימת דם, וחדירות של השכבה החיצונית של העור שהיא המגן של הגוף מפני חדירות לכלוך וחומרים מבחוץ. רולר זה טיפול חיצוני על העור, ברור שמי שלוחץ את הרולר ועובר חזק זה יכול לדמם קצת, וקרה לי, אבל זה לא הרעיון של הרולר.

  אני עדיין משתמש פה ושם באלפסין נוזל, שמפואים רק טבעיים שאני מזמין מחו”ל, ממש לא שמפואים שמתיימרים להצמיח שיער, מינוקסידיל וכרינגן. לא שיניתי את הטיפול שלי, רק הוספתי לו רולר.
  לדעתי הרולר, גם ללא שימוש בשום תמיסה, עוזר על אותו עיקרון שהוא עור נגד קמטים, הוא יוצר פעילות עצבית וזרימת דם והתחדשות תאית. מי שמשתמש בו יודע למה הכוונה ומה התחושה. אני מורח מדי פעם שמן קוקוס כמו שכתבתי. הגישה שלי כיום היא less is more, כמה שפחות טיפולים עדיף, כלומר אין טעם למרוח כל היום תמיסות, מנסיוני זה מגיע לשלב שבו התוצאה נהיית הפוכה.
  הרעיון להתמקד במעט ולהיות עקבי איתו ולא להתפרע כי זה ממילא לא עוזר.
  כיוון שניסיתי כמעט הכל למעט תרופות בבליעה או דברים שנראו לי חסרי הגיון אני כבר יודע שמה שקיים בשוק די מוגבל, והרולר למרות שקיים שנים והייתי מאוד ספקני לגביו הוא חידוש מאוד מרענן. כיום אני לא רואה את עצמי בלעדיו, כי התרומה שלו משמעותית מאוד, הוא לא תרופה ולא משהוא שמורחים, הוא סוג של מסאג’ לקרקפת שמאלץ את העור להתחדש. אני לא יודע אם יש לטיפול השפעות של יצירת כלי דם חדשים, או הרחבת קיימים אבל ההגיון אומר שאם העור מתחדש וסיבי קולגן נוצרים או משתקמים אז כן, כי צריך חמרי הזנה בשביל זה והם יכולים להגיע רק דרך נימי הדם.
  כיום אני חושב שתזונה איכותית (כמה שיותר מזון בסיסי לא מעובד) וספורט מאוד חשובים גם לשיער, כי התרומה היא גם הורדה של רמות הכולסטרול וה-DHT. בריא יותר לפעמים אומר גם שעיר יותר בראש. יש גם עניין של גיל, אבל הבעיה עם גיל זה שאנשים חושבים שכשהם מתבגרים מותר להם להזניח את עצמם, ושזה הגיוני להקריח עם הגיל, או להשמין, זה נכון חלקית בלבד, גיל הוא לא תירוץ, מי שמשקיע בעצמו יכול להראות טוב בהרבה לעומת אם היה מחליט להזניח, וכנ”ל לגבי הבריאות, הכל מחובר. כרס וקרחת בגיל 40 או 50 או יותר זה ממש לא חובה ולהיפך, אפשר לנהל סנגון חיים בריא ולהראות בריא.
  ברור שיש המון עניין גנטי, אבל גנטיקה היא דבר שלא פענחו, למשל מה מפעיל גן כזה או אחר ומה מכבה אותו, לדעת חוקרים רבים המנגנון של כיבוי או הדלקת גן מושפעים מכל מני דברים כולל גם ה חודר לתא, ואיזה חומרים יש סביבו. הרעיון הוא שאם יש לאדם את הרגישות הגנטית, היא יכולה לפעול בעוצמה או חלש או כלל לא, תלוי אם הגן מופעל ובאיזה רמה. זו התיאוריה. במה שאנחנו יכולים להשפיע במודע, נניח התזונה שלנו, לדעתי שווה להשפיע. וכמובן יש אנשים שלא עושים ספורט ואוכלים הכל ויש להם שיער מושלם, זה כמו הסיפור על ההוא שעישן ושתה כל החיים והיה בריא כמו שור עד גיל 95 ומת בשנתו בשלווה. אנחנו יודעים שברוב המקרים זה לא ככה. בקיצור -שיקול דעת וחשיבה לדעתי זו הדרך הנכונה, ומזה יגזר הטיפול שכל אחד יבחר לעצמו, אבל אין הגיון לדעתי ללכת עיוור אחרי טיפול כזה או אחר, או משהו שמישהו אמר, צריך לבדוק, לקרוא, לחשוב, וגם החלטה אפשר לשנות לאורך הזמן.

 6. סמי says:

  היי אדמין – קניתי גם שמן קוקוס איכותי – איך משתמשים בזה? יש לך המלצות? תודה!

 7. admin says:

  לוקחים כמות נדיבה ומורחים על כל הקרקפת, משאירים כמה שעות
  זה טוב לעור, אבל שמן לא מצמיח שער
  החשיבות של שמן היא בגלל שהראש כל הזמן סובל מתמיסות כגון מינוקסידיל ואחרות שאדם ללא התקרחות לא היה שם, כלומר הרעיון דומה ללשים קרם לחות רק ששמן קוקוס טבעי

 8. רון says:

  הי,

  חיפשתי באתר על PRP ולא מצאתי, האם ניסית / שמעת על יעילות?
  בכמה מקומות ממש מציגים את זה בתור טיפול קסם (למשל: http://www.derma.md/article-20).
  הבנתי שזה עדיין בשלבי מחקר, אבל אם מישהו כאן ניסה / יכול לחוות חוות דעת מקצועית אני אשמח!
  (כי אני שוקל לנסות את הטיפול)

 9. Nate says:

  שלום רב, האם צריך להסתפר קצר על מנת להשיג תוצאות טובות עם הרולר או שאפשר גם עם שיער בינוני?

 10. admin says:

  אין קשר לאורך השיער, הרולר עובר על העור,בשיער קצר יותר נוח זה הכל

 11. רון says:

  הי אדמין,
  שאלתי לפני כחודש על PRP, אני יודע שזה לא קשור לנושא של הכתבה
  אני פשוט רואה שאתה מנסה הרבה מאוד דברים ומעניין אותי לדעת למה את זה לא, אם יש סיבה כי זה טיפול די יקר (ולכן אני לא ממהר לרוץ לנסות) ואני אשמח לדעת אם ביררת על זה והגעת למסקנות מסויימות?

 12. admin says:

  לא בררתי, זה טיפול יקר באופן מוגזם ולא קונבנציונלי, שאין לו שום עדיפות על טיפולים זולים רגילים, הוא לא הישועה, ולא פותר את הבעיה לדעתי בזבוז זמן וכסף

 13. דביר says:

  לשאלתו של רון ולכולם בכללי,
  טיפול בPRP הוא טיפול שנעשה בו שימוש כבר שנים רבות בעולם הרפואה, במיוחד באורתופדיה, ולאחרונה התחילו להשתמש בו גם בתחום השיער.
  אני הייתי לפני חודש בערך אצל ד”ר צחי שלקוביץ’ שהוא הרופא שעושה את הטיפול בארץ. הוא רופא מאוד נחמד, לא הולך סחור סחור ואומר את האמת בפנים, לא נראה כמו אחד שרוצה למכור בכל מחיר.
  הטיפול הוא בעצם לקיחה של דם מהמטופל ובידוד הפלסמה מהדם. ככל הנראה בפלסמה יש הרבה הורמוני גדילה מה שגורם לגדילה מחודשת של השערות. את הפלסמה הזו הוא מסנתז עם עוד איזשהו חומר ואת זה הוא מזריק לראש. הטיפול נעשה כמובן בהרדמה מקומית. הטיפול צמח ממחקר שעשו רופאים בצרפת אם אני לא טועה ובו לקחו 52 גברים מכל מיני גילאים, הזריקו להם את הפלסמה המסונתזת ועקבו אחריהם במשך שנה ואולי יותר.
  התוצאה הייתה שכולם הגיבו לטיפול. השיפור בצפיפות השיער נע בין 11-57 אחוזים אם אני לא טועה.
  להגיד את האמת, התוצאות הן לא וואו אבל יש פה “אבל” גדול מאוד. הטיפול נעשה פעם בשנה וחצי, ז”א עושים טיפול אחד ואחריו עוקבים אחריך במשך שנה וחצי, מגיעים פעם בחודשיים שלושה למרפאה שלו והוא לוקח תמונות ובודק מה השתנה. כרגע ההחלטה היא לעשות טיפול אחד, אך תארו לכם מה היה קורה אם הייתם עושים טיפול אחת לחודשיים, הוצאות היו בהחלט טובות יותר. נראה שאין סיכונים בטיפול הזה, ככה זה נראה בכל אופן, כיוון שאתה פשוט מזריק את הדם שלך לאזור אחר בגוף. אבל בכל זאת שיפור של 11-52% מטיפול אחד זה מכובד בהחלט.
  בנוסף, יש איזה טבליות שעובדות על אותו עיקרון של פרופסיה, ניטרול ה- DHT, שמחכות כרגע לאישור של משרד הבריאות, שאותן הרופא רוצה להוסיף לטיפול. אני לא שאלתי על תופעות לוואי של הטבליות הללו, אך אני ארים אליו טלפון בזמן הקרוב ואשאל אותו כמה שאלות. אם אין להן תופעות לוואי זו בהחלט יכול לעזור מאוד לטיפול.
  הבשורה הרעה שהטיפול הוא די יקר – 3000 שקל לטיפול אחד וזה לא כולל את הטבליות. את הטיפול ד”א, הוא התחיל בארץ רק בסוף אוקטובר, אבל עד אמצע דצמבר הוא הספיק לעשות אותו ל15 אנשים, די הרבה אם אתם שואלים אותי.
  לפי דעתי, הטיפול הזה הוא לא הישועה שלה ציפיתי, אך זו התחלה די מעודדת, לטיפולים חדשים השונים מהטיפולים המסורתיים. לי הפגישה הזאת עם ד”ר שלקוביץ’ נתנה בעיקר תקווה. אם אתם שואלים אותי, הייתי מציע לכם ללכת לייעוץ אצלו ולהחליט בעצמכם, אני ללא ספק אשאר איתו בקשר.

 14. admin says:

  דביר, זה לא רציני, אני אסביר –
  כל מקריח ממוצע לא יבנה על PRP בלבד וימשיך לטפל בכל מני טיפולים, לכן אם יש שיפור לא ניתן לייחס אותו לPRP
  זה נכון רק למי שעשה PRP בלבד
  לגבי נטרול DHT, תקרא למוצר איך שתרצה, התוצאה תהיה אותה תוצאה של פרופסיה ודומיה ובשביל זה לא צריך ללכת לאיזה מומחה ולשלם ים כסף. אם זו כמוסה טבעית, שגם עליה צריך אישור משרד בריאות הרי שזה הדקל הננסי המוכר או כמוסה צמחית שמכילה אותו ועוד צמחים, יש כאלה בלי סוף.
  זה טיפול יקר מאוד, שמחייב שלא תשמש בעוד דברים אם אתה רוצה להיות מסוגל לייחס לו תוצאות.
  מי שרוצה ללכת על טיפול כזה למעשה לא יטפל בדברים אחרים, כלומר יש פה בחירה להמנע מדברים מסויימים, או פשוט מי שכלום לא עבד לו והתייאש ומוכן ללכת על הטיפול הספציפי הזה בלבד.
  לגבי הטבליות – קודם תברר מה יש בהן, אל תתלהב סתם, ואל תקח שום טבליה בלי לדעת מה היא מכילה בדיוק כולל ההרכב והכמות של כל חומר, בדיוק כמו ויטמין או תרופה.

 15. דביר says:

  היי אדמין,
  התגובה שכתבתי על הPRP נעשתה מנקודת מבט ריאלית לחלוטין, איני מעודד/לא מעודד את השימוש בטיפול אלא פשוט רציתי לתת מידע על הטיפול לאור שאלות שנשאלו פה בתגובות.
  עכשיו שתדע, המחקר שנעשה על הPRP כלל שימוש בPRP בלבד ללא כל טיפול אחר, משמע שבהחלט ניתן לייחס את השיפור לPRP, אז גם אין ספק שאם יוסיפו לטיפול בPRP טיפול נוסף כמו טבליות שאחראיות על הטיפול הפנימי, התוצאות יהיו בהרבה יותר טובות.
  אני מדגיש שוב פעם, הטיפול בPRP לא מניב תוצאות כל כך טובות וזה בהחלט לא הטיפול הכי יעיל שקיים היום, הוא פשוט עוד טיפול אבל בסגנון טיפה שונה.
  ההצעה שלי כמו שכתבתי מקודם היא ללכת ולהתרשם בעצמכם, גם פגישת ייעוץ לא עולה כסף, תמיד עדיף ללכת לשמוע ולראות בעיניים שלכם. אני דוגל בללכת ולשמוע ולצבור כמה שיותר ידע על טיפולים ככה אפשר לדעת מה באמת עוזר ומה לא ומה מתאים לכל אחד אישית. אני בכלל כבר הייתי יחסית בהרבה מקומות שמציעים טיפולים(זה לא אומר בהכרח שהשתמשתי באותם טיפולים וזרקתי כסף מיותר, אלא פשוט הלכתי לשמוע) וצברתי ידע יחסית גדול על טיפולים ועל הנושא עצמו.
  לגבי הטבליות, אני עדיין לא יודע ממה הן מורכבות ואם יש להן תופעות לוואי ואני בהחלט מסכים עם אדמין בקטע של לא לקחת טבליות אם לא יודעים מה יש בהן.
  אז לסיכום, כמו שכתבתי בתגובה הקודמת, עדיף לחכות כמה חודשים בכדי לראות מה יהיו התוצאות של הטיפול בשילוב עם הטבליות(של אותם מטופלים שהוא התחיל לטפל בהם עכשיו) ואז ללכת לפגישה חינם אצל ד”ר שלקוביץ’ ולהתרשם בעצמכם. כרגע אין טעם לזרוק כסף על הטיפול הזה.
  מקווה שעזרתי!

 16. david says:

  היי דביר,
  ציינת ש “טיפול בPRP לא מניב תוצאות כל כך טובות”,
  מהיכן הסקת את זה ? באתר שלו הד”ר הוא כותב שהטיפול עצר את הנשירה לכל האנשים שעשו אותו.
  ראית תמונות של מטופלים ?
  ובנוסף , מתי אתה מתחיל עם הטיפול ?

 17. דביר says:

  היי david,
  רשמתי שהתוצאות שהPRP נותן הן לא כל כך טובות בגלל התמונות שראיתי בפגישה אצלו. הייתה עצירה של הנשירה אצל כל המטופלים ולכולם הייתה צמיחה מחודשת(הייתה עלייה בצפיפות בין 11-57 אחוזים אם אני לא טועה), אבל אני אישית לא התלהבתי מהתוצאות. מבחינתי, אני לא רואה כרגע סיבה להתחיל בטיפול אבל אם אתה רוצה לראות בעצמך אתה מוזמן להרים טלפון לקליניקה שלו ולקבוע איתו פגישה,סה”כ הוא אדם מאוד נחמד ומבין בתחום, אפשר לשאול אותו שאלות ולקבל הסברים על נושא הקרחת ולא רק על הטיפול עצמו. הוא יסביר לך יותר על הטיפול עצמו וייתן לך פרטים טיפה יותר מדוייקים. פגישת ייעוץ אצלו גם לא עולה כסף.

 18. סיגלית says:

  רציתי לשאול לגבי הרולר? ישנן מחטים בגדלים שונים..בקרקפת באיזה מחט משתמשים?

 19. iroller says:

  מוצר על הפנים, גועל נפש לא להתקרב! לא עובד ולא בטיח! לא מקבלים כסף בחזרה ולא כלום! לא להתקרב ולא לנסות!

  מוצר שיקרי, שימו לב! מדובר בגועל נפש של מוצר ושל חברה! ניתן לקרוא עוד כאן:

  http://iroller-shit.blogspot.co.il/2016/05/iroller.html

 20. אנונימי says:

  שלום אדמין,
  היום קיבלתי את הרולר סיכות,לפי ההיגיון אני אשתמש בו וישר לאחר מכן אמרח את הרוגיין קצף שלי,האם זה נכון או שכדי להשתמש בו ורק לאחר כמה שעות למרוח רוגיין?תודה.

 21. admin says:

  השימוש חייב להיות בעדינות לא לפצוע, לכאורה מיד אחרי, אני מניח שגם אחרי כמה שעות אפשר.
  הדעות לגבי הרולר חלוקות, אין ראיה אובייקטיבית או מחקרית ששימוש בו מביא תוצאות טובות יותר.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree