פרופסיה – כל הסיבות להתרחק ממנה

25 בSeptember 2013 מאת: admin

את הכתבה הבאה מישראל היום חובה לקרוא, היא מ-2012 אבל רלוונטית מאוד וחשובה מאוד, הן למשתמשים קיימים והן לאלו שחושבים להתחיל.

היא מתייחסת גם לתביעה הייצוגית שהוגשה בישראל נגד MSD, ובכלל – שמתם לב שפרסומת הסקפטי הוסרה?..

הכתבה מקיפה ומאוזנת, היא מציגה את אלו שניזוקו קשה מהשימוש, אלו שניזוקו קל ואלו שאין לתרופה שום השפעה שלילית עליהם, מה שכן נראה שיש יותר אנשים הסובלים מתופעות לוואי מול מה שהחברה הייתה רוצה, או טענה שיש, לפחות מבחינת תהודה תקשורתית, הכי חמור הוא עניין תופעות הלוואי הקבועות שיש אנשים שסובלים מהן גם אחרי שהפסיקו, או כמו שנאמר בכתבה – זה כמו מנגנון ביולוגי שנכבה ולא מופעל יותר.

קטע מעניין מהכתבה:

“ביחידה לייעוץ תרופתי בבית החולים אסף הרופא התקבלו מאז 2008 עשרות דיווחים על תופעות לוואי שונות הקשורות בפרופסיה. עדויות כאלו מופיעות גם בפורומים באינטרנט העוסקים בבריאות. ד”ר עבדול־מגיד טרייש, חוקר מהמחלקה לביוכימיה ואורולוגיה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת בוסטון, גילה שהשפעת הפרופסיה אינה מוגבלת רק לרקמות היעד שלה, אלא שהיא פועלת גם על תהליכים כימיים במוח. בראיון ל־CBS בפילדלפיה במאי 2011 טען טרייש כי המחקר מוכיח שאצל חלק מהאנשים הנזק ממשיך גם אחרי שהפסיקו לקחת את התרופה – וייתכן שהוא תמידי. “איננו מבינים למה, אך בכמה גברים ההשפעה של לקיחת התרופה היא קבועה. היא לא תיפתר בקלות, ואולי לא תיפתר לעולם. זה כאילו משהו כבה ביולוגית, ונשאר כך”.

אז הנה הקישור לכתבה.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות:

תגובות

2 תגוובת על ”פרופסיה – כל הסיבות להתרחק ממנה“
 1. קובי says:

  מצטרף לאיסור, אנא אני מבקש מכם לא להתקרב לפרופרסיה ולא להיות שפני ניסיון זה חמור מאוד אני מזהיר,,, זה גומר על החשק המיני בצורה נוראית

 2. admin says:

  גם דקל ננסי.
  עשיתי על עצמי ניסוי – 320 מ”ג ביום, של חברת NOW שקניתי באינטרנט.
  תוך שבוע הפכתי לדבר אחר לגמרי מבחינה פיזית.
  מה שאומר כנראה שגם דקל יעיל מאוד.
  כמובן שבגלל האפקט הפסקתי, אבל ברור לי שאם אני ממשיך תופעת לוואי נוספת תהיה שיער.
  הדקל מתחרה בכולסטרול ובכך מנמיך את כמותו בדם (יש בו פיטוסטרולים שיש בגדול בשמנים וצמחים, אבל בו יש כמות מאוד מרוכזת), מכולסטרול מיוצר טסטוסטרון. הוא גם מונע המרה של טסטוסטרון ל-DHT וגם קראתי שהוא מונע התחברות של DHT לקולטנים. יש טענה גם שהוא חזק יותר מפרופסיה, למרות שזה לא הוכח, פשוט כי לא עושים מחקרים גדולים על מוצרי טבע, אבל אחרי שניסיתי בעצמי דקל (ולא פרופסיה – גם לא אנסה) אני חייב להודות שאין אפס, דקל זה חומר חזק ביותר, כלומר העובדה שמוצר הוא טבעי לא אומרת שהוא לא מאוד יעיל, או חזק מאוד, קח לדוגמא סמים נרקוטיים – הם מצמחים, או פשוט – ירקות ופירות הם מצמחים ולא נתן לחיות בלי לאכול מהם.

  בקיצור – כל השפעה על ההורמונים דרך הדם, כלומר בכל הגוף, היא מורגשת ברמה מסויימת. יתכן ולמינון גם יש השפעה, כלומר אדם אחד צריך כמות X אבל אדם אחר Y, והבעיה שעובדים על ממוצע,כלומר מציעים לכולם את אותו מינון יומי, אולי זו אחת הסיבות שיש אנשים עם תופעות לוואי כאלה חמורות, הם פשוט לא צריכים מינון כזה אלא מינון נמוך יותר, לפעמים באופן משמעותי.

  כיוון שלהורמונים יש חשיבות גדולה, גם ל-DHT, שינוי באיזון ההורמונלי ייצור תופעות לוואי. צריך להבין, DHT הוא לא רק רע, הוא חשוב, החיסרון שלו הוא כשהוא נותר בכמות גדולה ולאורך זמן ואז הוא יכול להזיק לערמונית, לכן אצל מבוגרים יש את הבעיה. הנזק לשיער הוא שילוב של כמות DHT עם רגישות גנטית, וזה שונה מאדם לאדם לדוגמא אדם X יהיה רגיש לכמות קטנה, ואדם Y רק לכמות גדולה, כלומר אצל אדם Y מספיק להוריד קצת את את הכמות. מי שרגיש לכמות קטנה נמצא בבעיה, גם טיפול ישאיר לו כמות קטנה של DHT לכן זה לא יעזור לו.

  הדרך הנכונה לדעתי לטפל, היא קודם כל תזונתית. ברגע שמורידים הורמוני סטרס (פשוט לא נלחצים, לא צורכים מזונות שמעלים סטרס כמו קפה וכו), ואוכלים יותר ירקות ופירות ופחות מזון מעובד הגוף חוזר לאיזון. זה רלוונטי לאנשים כמוני, שלא דפקו חשבון לתזונה וכנראה דפקו לעצמם את האיזון ואז הכולסטרול עולה ואיתו הטסטוטרון ו-DHT. בנוסף – ספורט, ואני גם הורדתי את כמות הפחממות הפשוטות – לחם ומיצים (שותה רק מים מינרלים). האפקט סך הכל יהיה שיפור בריאותי, והתקרחות נראת ברפואה הלא קונבנציולית כסימפטום לבעיה בריאותית, ויש בכך הגיון. גם ברפואה הרגילה נמצא שקרחים מועדים יותר למחלות לב, והסיבה למחלות לב גם היא בגדול תזונה לא מאוזנת, עישון וחוסר פעילות גופנית.

  הבעיה עם תעשיית התרופות שהיא חיה ממחלות, היא זקוקה לחולים, וטוב לה שיש לאנשים בעיות רפואיות שאז היא יכולה למכור תרופות למחלות, מה שגורם לחולה תופעות לוואי שתריך לטפל בהן כך שהוא נמצא במעגל שלילי שניתן לפתור אותו במקרים רבים פשוט על ידי אורך חיים נכון. החיים המודרניים הרגילו אותנו להתנהג ולצרוך בצורה מסויימת, עד כדי כך שאנחנו שטופי מוח. קצת שכל ישר ונסיון אישי ואתה מבין שצריך שינוי, שאולי צריך להפסיק לאכול דברים מסויימים ולהוסיף אחרים, שצריך להתאמן ולעשות ספורט, וכו’. לאדם הקדמון לא היו מחלות לב, פשוט כי המזון שלו היה מה שהוא מצא או תפס בטבע, והוא היה בכושר, פשוט כי הוא היה חייב לרוץ אחרי הציד או לטפס או לאסוף אוכל. הוא מת מזיהומים, מחיות טרף, מזיקנה, או מרעב או בקרב. היום יש לנו רפואה שפועלת נהדר נגד זיהומים וחיידקים, אבל גם מחלות נוראות שמתים מהן כמו סרטן ומחלות לב וכלי דם שהם בעיקר תוצר של אורך החיים המודרני, וגם נהנתנות (טבק, אלכוהול, סוכר וכו). הרעיון הוא לנסות לעקוף את הסיכון למחלות הקשות בגיל מבוגר יותר. הכל מתחבר – בריאות, איזון, שיער.

  אני מאמין שאם היינו חיים מאוזן יותר היו פחות קרחים, והטריגר הגנטי להתקרחות אצל אנשים רבים פשוט לא היה מופעל. כמובן שיש אלמנטים גנטים שאין לנו שליטה עליהם, יש טבעונים אדוקים וקרחים שחיים בריא, ויש ההיפך, אבל בגדול זה הרעיון.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree