ראש מלא: 10 דרכים למנוע נשירה והתקרחות

22 בMay 2013 מאת: admin

הכותרת מ-ynet בכתבה הזאת שהתפרסמה ב-21.5.13

אחת לכמה חודשים מתפרסמת כתבה באינטרנט, חלק גדול מהכתבות ממוחזרות, רובן המכריע שטחי ולמעשה בא לקדם מוצרים. גם בכתבה זו יש הפניה לפרופסיה ולשימוש בתוספי תזונה. זו כתבה שמיועדת בעיקר לנשים וכוללת הרבה מידע נכון, אך היא קצרה וכללית מדי, בסופה אתה שוב שואל את עצמך – אז מה עובד, ומה לעשות?

מה שנכון בכתבה היא ההתייחסות לכך שברוב המקרים מדובר בהתקרחות על רקע רגישות ל-DHT (התקרחות אנרוגנית), ומה שיפה שיש התייחסות לנשירת שיער אצל נשים, ששם גם כן מדברים על התקרחות אנדרוגנית, ומציעים למרוח על הקרקפת חומרים טבעיים נוגדי DHT.

דוגמאות למעכבי 5-אלפה רדוקטז טבעיים בעלי השפעה מתונה המועילה בקרב נשים הם חומצת שומן מסוג GLA המופקת מצמחים כגון צמח הבורג’ (זיפן). כמוסות אלה יש ליטול מדי יום במינון שלא עולה על 300 מ”ג. ניתן גם לנקב כמוסה בסיכה ולמרוח תוכנה על גבי קרקפת ושיער כטיפול לפני חפיפה ( עם זאת יש לדעת כי למיצוי הצמח ריח אופייני הנותר קלות גם לאחר החפיפה).”

אז במקום לחפש איזה כמוסה שניתן לנקב יש תמיסות שאפשר לקנות כגון כרינגן, רביבוגן, פרוסרין קצף ועוד. אני מכיר אחד שמרח זייפן על הראש וראה ברכה (ועוד כטיפול לפני חפיפה, שתכלס אין דבר כזה, צריך להשאיר כל תמיסה על הראש לפרק זמן מספיק).

ישנה הפניה נכונה לעשות בדיקות דם כדי לזהות חוסרים, הבעיה שאנחנו לא הולכים כל חודש לעשות בדיקה, אם כי אחת לתקופה זה נכון וכדאי, לדעתי השורה התחתונה של הכתבה היא לנסות לשמור על איזון תזונתי אופטימלי, ולחזק את הסיכוי לו על ידי נטית תוספים כגון אבץ, ברזל ווינטימינים מקבוצה B – במקרה של נשים בלבד (תכלס – כל מוטלטיויטמין הכי זול יכלול הכל, אבל גם זו בעיה כי עלול להווצר עודף של ויטמינים מסויימים שעלולים להיות רעילים בכמויות גדולות כגון ויטמין A וכן מינרלים כגון ברזל, ככה שצריך להוועץ ברופא, וגם בלי קשר להפעיל חשיבה ולהבין קודם כל למה הויטמין או המינרל טוב והאם הוא עלול להיות גם מיותר או רעיל).

איך תכלס שומרים על איזון?

1. תזונה נכונה – גיוון של המזון, שילוב פירות וירקות, המנעות ממזון מעובד (כולל ממותק, זה כולל קולה וכו). אני למשל לארוחת בוקר שם בבלנדר פרי עם כף חלבון ביצה או חלבון אורז טבעוני (אני לא טבעוני ולא צמחוני), עם כוס שיבולת שועל. למדתי את זה מהתזונה של מפתחי גוף באתר bodybuilding.com, שעם חלקה אני לא מסכים, למשל כמות התוספים והאבקות שהם בולעים שם, אבל אם תכנסו שם לתזונה של מתאמן ממוצע ושתימו בצד את התוספים – לזה אני מתכוון, הם אוכלים 5-6 ארוחות ביום, שכוללות המון ירק, חלבון, אורז מלא, שקדים וכו.

2. ספורט – כל אחד שיבחר לו פעילות שטובה לו

3. הורדת לחצים – לחץ גורם לנשירה, ויש לי קרוב משפחה שעובד מאוד קשה ולאחרונה העלה את עניין גדילת המפרצים עקב הלחץ.

הכתבה מוסיפה:

” קיים גם מרכיב נוסף, דמוי הורמון בשם פרוסטגלנדין D2 . רמות גבוהות שלו נתגלו בדגימות מאזורים קרחים בקרקפת של גברים . תרופות לעיכוב ייצורו קיימות כבר כיום כטיפול באסטמה ויש ציפייה להשקת תרופות חדשות לאינדיקציה הנוספת-נשירת שיער, כנראה בעוד כשנתיים.”

מה???? תוף שנתיים יש פתרון?? לא כל כך מהר, נא להרגע, לשתות כוס מים ולקרוא את המידע  – הנה מידע על פרוסטגלנדין D2.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

16 תגוובת על ”ראש מלא: 10 דרכים למנוע נשירה והתקרחות“
 1. david says:

  האם מישהו שמע ויכול לתת דעתו על הטיפול של שמואל גונן ?

 2. מיקי says:

  תראה בגדול הוא לא בנאדם שרלטן או רמאיי בודאות אני אומר לך את זה. אני טופלתי על ידו בעבר הרחוק כאשר התחילה לי נשירה דיי מאסיבית טופלתי אצלו בערך 3 שנים כאשר עם הזמן שעובר שמים תמשחות שלו רק פעמיים בשבוע עד אשר הנשירה נפסקת לגמריי,אצלי הוא הצליח לעצור תנשירה ולהצמיח שיער ברמה מסויימת בעיקר באזור הפדחת,זה הולך ככה אצלו אתה בא אליו פעם ב 3 חודשים (הוא נותן טיפול ל-3 חודשים כל פעם) הוא נותן לך משחות על בסיס צמחי בטוח לשימוש שאתה מורח פעם ביום לפני השינה ובבוקר חופף,וכל 3 חודשים הוא משנה תתרכובת של המשחות כדי שהגוף ימשיך להגיב לטיפול,הוא בודק לך תזקיקים ע”י משקפיים מיוחדות שהוא מרכיב על הראש שלו שזה בעצם כמו זכוכית מגדלת שמגדילה את זה פי כמה וכמה ואז הוא יכול לראות ע”י כך אם המשחות מגיבות לטיפול
  ואז בהתאם לשנות תנוסחה או התרכובת,הוא קיים כבר מתחילת שנות ה90 הוא התחיל בת”א בבניין ריינס,יש לו יותר הצלחה עם נשים בטיפול שלו מאשר גברים,המחירים שלו פעם בעבר הרחוק היו הרבה יותר זולים מאשר היום,אני כבר לא מטופל אצלו כבר יותר מ 10 שנים,שלחתי אליו גם אנשים לטיפול יש כאלה שעזר להם חלקית או יותר ויש כאלה שרק הנשירה אצלם נעצרה,מה שטוב אם הטיפול שלו לא מגיב אז הוא אומר לך את זה אחרי כמה טיפולים בלבד ולא סתם לשעבד אותך ללא תוצאות.
  המכון שלו היום זה בבני ברק,תמיד מלא באנשים,אבל כמו שאמרתי לנשים התוצאות שלו הרבה יותר משמעותיות מאשר גברים.

 3. daivd says:

  מיקי – תודה על התשובה .
  למה לא המשכת אצלו ? אני מניח שאם הפסיקה לך הנשירה לא היית נכנס לאתר הזה ?

 4. חסוי92 says:

  אהלן אדמין, רציתי לשאול את דעתך בכמה נושאים, בעקבות נשירה מאסיבית שאני חווה בחודש האחרון וגרמה לנזק שבחיים לא היה לי – דילול מקדימה והעמקה של המפרצים. אני חושד בשלושה דברים עיקריים ששיניתי לאחרונה: פעילות גופנית מאומצת, שימוש פעם ביום במינוקסידל מקס 5%, ושימוש יומיומי בשמפו אלפסין גירסה C1 (שהוא החשד העיקרי שלי, הפסקתי בשלושה ימים האחרונים ואני חושב כי חלה הטבה למרות שזה לא מדד) שאני נותן לו זמן השרייה על הראש כ – 20 דקות.

  בעקבות הנשירה חשבתי לעשות כמה שינויים:
  1) לקנות מסרק מחטים (קראתי באינטרנט כי הדבר הטיב מאוד בשילוב של מינוקסי מכיוון שהוא עובר את האפדרמיס ו”נספג”) ולעבור למריחה של מינוקסי קצף גם בצהריים.
  2) לחפוף עם רביבוגן בשימושי יומיומי, להשרות אותו על הראש ובנוסף להשתמש במסרק מחטים במקביל על מנת שיספג יותר טוב ומכיוון שזה שמפו טבעי.
  3) לעשות קרחת / גלח. אני מאוד אוהב שיער ארוך (כרגע כ – 4 ס”מ סה”כ), אבל יש לי הרגשה שרוב המינוקסי קצף נדבק לשיער ופחות לקרקפת, בנוסף אני חושש שבזמן שאני מנסה לעסות את הקרקפת ולהגיע אליה אני גורם לתלישה של שיערות.
  4) לעבור למינוקסי 15% ישר מ 5% מכיוון שאני במגמת ירידה רצינית ואולי שינוי קיצוני יוביל להטבה.

  כמו תמיד תודה רבה, ושתיהיה שבת שלום!

 5. אסף says:

  שלום לכולם
  אדמין התחלתי אחרי בערך 3 שנים של נשירה להשתמש במינוקסי קצף .
  כרגע אני משתמש רק בזה הדילול שלי הוא רק מקדימה אבל הוא כבר רציני.
  השאלה כזאת אני שם אותו כרגע בערב לפני השינה ואז ישן עם זה ובבוקר שאני קם ( לפעמים חופף בבוקר ולפעמים לא פשוט שם עוד פעם שאני קם)
  השאלה האם זה תקין הצורה הזאת? לישון עם זה לקום לשים שוב.. יוצא שרב היום אני עם זה עליי
  תודה ויום טוב

 6. admin says:

  אסף – בבוקר חופפים ומסירים את מה ששמת בלילה. אחרי שמתייבש שמים שוב.
  אין בעיה שיהיה כל הלילה, אני שם 15% בלילה, בבוקר חופף, כשמתייבש שם תמיסת אלפסין ואז אחרי שמתייבש האלפסין שם את הקצף.

  חסוי – מסרק מחטים, כלומר רולר סיכות, יכול לעזור לפי מה שאנשים כותבים, אני גם אנסה, למרות שצריך להזהר לא לפצוע את העור, ולקחת בחשבון שזה יכול להגביר מאוד את האפקט כלומר גם תופעות לוואי שלא נלקחו בחשבון או לא היו קודם. מינוקסידיל – פעמיים ביום, פעם אחת לא מספיק. לצערי אין משמעות אמיתית לשמפו, הוא יכול לתת קצת דחיפה ולשמור על הקרקפת אך לא יעזור מעבר. שמפו אלפסין לא יכול להזיק, אבל אולי שווה לך לשלב שמפו טבעי או לעבור משמפו אלפסין לנוזל, שהוא טבעי וללא SLS. צריך גם חוסם DHT כלשהו, יש מינוקסידיל עם חומצה אזאלית באתר minoxidilmax – בחוזקים שונים של מינוקסידיל, עם או בלי פרופילן גליקול (עדיף בלי כי נחסך גירוי מהפורפילן), ועם חומצה אזאלית של 5%, כלומר יש מצב ללכת על 5% מינוקסידל+5% חומצה אזאלית, שזה כמו מינוקסידיל רגיל רק מחוזק עם מרכיבים נוספים. יש גם מוצר בשם lipogaine באיביי שהוא על אותו רעיון עם תוספות מעבר, תחפש אותו. אפשר גם ללכת עד הסוף עם מינוקסידיל 15%+5% אזאלית, אבל זה לא לכל אחד.

 7. אלי says:

  האם מישהו חווה שיפור בטיפול במינוקסי + חומצה אזאלית (מעבר לשימוש במינוקסי רגיל)
  לאחרונה עברתי מהמינוקסי של תרימה לרגויין קצף ואני חייב לומר שאני לא מרוצה מהתוצאות. אומנם הקצף משאיר קרקפת פחות שמנונית אך יש לי הרגשה שהוא נספג פחות טוב מהנוזל – אני מרגיש שהנשירה הוגברה. אם זה לא הקצף אז אולי הקרקפת הפסיקה להגיב למינוקסי 5% (מטפל כבר שנה וחצי)
  כרגע המשטר שלי מורכב מרוגיין בבוקר, חפיפה בשמפו אלפסין, ניזורל 2% כל 3 ימים. ורולר סיכות פעם ביומיים. כרגע אני במגמה שלילית בטיפול הנשירה ממשיכה ואני מרגיש שאני די במבוי סתום.
  שוקל להחליף/לשלב את במינוקסי באחד מהשניים: lipogaine שמעתי עליו ביקורות טובות ואני מעוניין לדעת אם מישהו התנסה ומה החוות דעת. מינוקסי באחוז גבוהה יותר 10% ו 15%. אדמין אמרת שזה לא לכל אחד למה הכוונה? והאם המינוקסי 15 שאתה משתמש זה מהאתר שאמרת וכמה עולה דמי משלוח (לא הצלחתי למצוא באתר שלהם)
  תודה מראש למגיבים

 8. admin says:

  אלי זה לא לכל אחד כי ה-% גבוה מאוד ועלול לגרום תופעות לוואי בעיקר חוסר ריכוז, עייפות, כאב ראש ודופק גבוה. השיטה להמנע מזה – למרוח רק חצי או שליש כמות.
  את נתקע בטיפול כי אין לך חוסמי DHT, מינוקסידיל לבדו לא עובד לאורך זמן, הוא כן חשוב מאוד, אבל אין לו שום השפעה הורמונלית, לכן מי שבונה על מינוקסידיל פשוט יקריח, זה חייב לבוא עם עוד דברים, למשל פרופסיה, או שילובים אחרים כגון מינוקסידיל משולב עם חומצה אזאלית, קרם ספיירו, כרינגן וכו.
  השילוב הכי חזק שקיים זה פרופסיה+מינוקסידיל 15%+קרם ספיירו+ניזורל, אבל הוא עלול לבוא עם מחיר תופעות לוואי של הפרופסיה. יש גם דוטסטריד שהוא חזק עוד יותר מפרופסיה, ועם עוד יותר תופעות לוואי, והוא כלל לא רשום להתקרחות, השאלה כמה רחוק בן אדם מוכן ללכת. אני לא מוכן, שמתי לי גבול שבו פרופסיה וכדורים פשוט מחוץ לתחום, אבל במקביל אני הולך על מינוקסידיל 15% ותמיסות שונות שכתבתי עליהן בפוסטים שונים, כשכיום המוצר העיקרי שלי הוא מינוקסידיל 15% עם חומצה אזאלית ואפילו הוא לא מביא את מלוא הישועה, זו מלחמה שלא נגמרת לעולם.

 9. שמעון says:

  לאלי- גם לי הייתה הידרדרות לאחר כמה חודשים שהחלפתי מתרימה לרוגיין. לא ידעתי ממה זה מגרם עד שלבסוף החלטתי לנסות את ליפוגיין במקום רוגיין וחזרתי לעצמי. ממליץ לך לנסות את ליפוגיין, לי הוא ממש עזר וגם הוא נוח בהרבה מתרימה.

  שאלה לאדמין- אם אתה משתמש בשליש כמות מ15% זה לא כמו להשתמש ב5% ? 🙂

 10. admin says:

  זה לא אותו דבר
  לשים כמות של 5% או שליש כמות של 15% – שונה לגמרי
  הריכוז של ה-15% לס”מ רבוע הוא עדיין פי 3, גם המיקוד – את ה-5% אתה מורח חופשי, את ה-15% אתה ממקד באיזורים הבעייתיים, כיוון שיש פחות כמות והם מקבלים תכלס פי 3 ריכוז, האפשט בספיגה של 15% הוא הרבה יותר חזק וגם מרגישים את זה בקרקפת.
  תדמיין 3 כדורי אקדח שנורים אל מטרה אל מול כדור אחד של מקלע, הכדור של המקלע יעשה את האפקט הכי חזק.

 11. אלי says:

  בליפוגיין אתה משתמש פעמיים ביום? האם הוא שומני כמו התרימה ואני אשמח להמלצה מאיפה לקנות אותו בצורה משתלמת

 12. nav says:

  רוב הכתבה הזו שטויות. אצל רובנו – בפרט הגברים, ויטמינים הם ממש לא הבעייה.
  אדם שחסר לא ויטמינים או חוסרים רציניים כמו ברזל עד כדי כך שנגרמת נשירה.. הוא צפוי לחוות מעוד בעיות בבריאותו בפרט לשיער. כך שאני דוחה את כל נושא הויטמינים כמעט על הסף.. כי הרי רוב המוחלט של המקריחים הגברים בריאים לחלוטין

 13. doron says:

  אני אישית משתמש בליפוגיין והוא עוזר לנשירת שיער כמו שלי שהיא בגלל גנים.
  “nav” אני מסכים איתך שטיפול בויטמין לא יעזור כי אנחנו בריאים… גם את זה ניסיתי וזה פשוט לא עושה כלום.
  ואני קונה את זה מאתר בארץ שמוכר והוא מוכר את זה במחיר ממש זול אבל אני לא פה לפרסם אותו אז תחפשו לבד….

 14. admin says:

  ריבוי ההתייחסויות בזמן קצר לליפוגיין תחת שמות שונים של מגיבים הוא כנראה מהלך שיווקי של בעל האתר הישראלי שמספים לי את האתר.
  אז דבר ראשון – כדאי שזה יפסק, כי הודעות כאלה ימחקו, דבר שני – מי שרוצה את המוצר שיקנה אותו מחו”ל, יותר זול.

 15. טל says:

  היי אדמין שבת שלום,

  לפני יותר משנה עשיתי הפסקה ממינוקסידיל בערך לחודשיים פלוס מינוס, והיה לי נשירה מאסיבית ודילול בכל הראש….חזרתי לשימוש ,ובעבר שאלתי אותך לגבי הסיטואציה, אמרת לי להקפיד על משטר טיפולים נכון ולחכות תשעה חודשים.
  הקשבתי לעצתך והקפדתי על כל הכללים גם שרשמתי באתר,
  השתמשתי במינוקסי 5%, ניזוקו, ולאחרונה הוספתי גם רולר סיכות.

  אדמון היום אני כבר שנה לאחר החזרה מההפסקה, אומנם המצב השתפר אבל לא חזר למה שהיה פעם .
  שאלתי היא כזאת מה עליי לעשות עכשיו לדעתך אדמין?
  כי הזקיקים עדיין שם ואני חושב שאפשר להצמיח אם עברה רק שנה מהחזרה מההפסקה…
  מה היית עושה במצב שלי אדמין? האם להוסיף פרופסיה לזמן מוגבל כדי לנסות להחיות למרות שאני יודע מה דעתך על הכדור.

  או להישאר עם הטיפול הקיים ולחכות, או שבעצם אני מאבד זמן יקר עם הטיפול הקיים..

  תודה רבה אדמין על כל מה שאתה עושה..מקווה שאתה מצליח
  מצליח בהתמודדות הבלתי פוסקת הזו.

  תודה

 16. admin says:

  טל, מה לעשות? לעשות, ולהפסיק לבקש שאחרים יגידו לך.
  יש לך את כל המידע זמין, אתה צריך רק לבחור. המידע זמין גם באתרים אחרים, ואני בעיקר ממליץ לקרוא פורומים אמריקאים. אם אתה חושב שיש לי כח לחזור על כל מה שנכתב פה, שכח מזה, ודי מיציתי את השאלות מהסוג שאתה שואל, זה כבר לא נעים, הכל נכתב פה בלי סוף כולל בתגובות של אנשים ושלי.
  בגדול, אתה חייב להבין שאין פתרון מושלם להתקרחות, ואם משהו אחד לא הולך מוסיפים עוד טיפולים. המינוקסידיל אינו תרופת קסם, אך הוא לדעתי האישית “חובה” כי הוא הטופיקלי היחיד שהוכח מחקרית קלינית. אז אני לא הייתי מפסיק, אולי הייתי מוסיף מינוקסידיל עם חומצה אזאלית, יש לך את האופציה של פרופסיה שנחשבת החזקה מכולן, יש ניזורל, יש תמיסות ללילה כגון רביבוגן ועוד. תזיז את עצמך, אין תחליף לניסוי וטעיה, מה שעובד על אדם אחד לא עובד או עובד פחות על אחר, לא תוכל לברוח מזה, מנסיוני רק שילוב של כמה טיפולים נותן תוצאות, ויתכן גם ששילוב של מינוקסידיל, פרופסיה ושמפו ניזורל נותן את התוצאות הכי טובות.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree