מחקר ענק: קירחים בסיכון גבוה ב-70% להתקף לב

4 בApril 2013 מאת: admin

כתבה שהתפרסמה היום בynet הנה הקישור

הכתבה לא נכנסת לפרטים והיא די סתמית, הקטע שבאמת רלוונטי הוא הפסקא:

“ראש צוות החוקרים, פרופ’ טומוהידה יאמאדה מאוניברסיטת טוקיו שביפן, הסביר כי עד כה לא היה ברור הקשר בין המנגנונים הפיזיולוגיים בגוף לבין מחלות לב. עם זאת, לדבריו גורמי סיכון קלאסיים להתקף לב, כמו גיל, יתר לחץ דם, רמות גבוהות של שומנים ועישון, עשויים להשפיע הן על הקרחה והן על מחלות לב.”

מה שאני לוקח מפה זה את ההשפעה של גורמים סביבתיים וחיצוניים מזיקים – מזון מעובד ועישון, או בקיצור אורח חיים לא בריא.

רמות גבוהות של שומן מייצר עודף כולסטרול שממנו נוצר עודף ב-DHT, לרמות גבוהות של שומן בדם שגם סותם עורקים אפשר להגיע עם תזונה לא בריאה וחוסר בפעילות גופנית, על עישון אני בכלל לא מדבר, ידוע מזמן שהוא מאיץ את הזקנות העור ופוגע בכלי דם וכידוע כלי דם קטנים מעבירים מזון וחמצן לזקיקי השיער.

מה שהכתבה בעצם אומרת שמי שמקריח מאוד, זה עלול להעיד על בעיה רפואית, כלומר הגוף לא במצב בריא וזה משתקף כלפי חוץ בהתקרחות. זה אמנם לא נכון לכל מקרים אבל נכון בחלק גדול מהם. אני לא בא לסתור או לאשש את זה, אבל יש הגיון בדברים, בעבר לא היו כל כך הרבה קרחים כמו היום ולא כל כך הרבה חולים במחלות שקשורות להשמנת יתר וגורמים סביבתיים.

כיום זה זינוק לא רק בכמות הקרחים אלא בכלל במחלות שקשורות להשמנת יתר, אי פעילות גופנית ותזונה לקויה (לקויה – הרבה ג’אנק פוד למשל) שלא בהכרח נראת חיצונית על הבן אדם. גם בכמות חולי הסרטן יש זינוק אדיר, שלא דומה בכלל לרמות שהיו לפני כמה עשרות שנים.

מנסיון אישי, יש קשר, אבדן השיער העיקרי אצלי היה בתקופה לחוצה מאוד בחיי שגם לא אכלתי כמו שצריך, אני מניח שרמת ה-DHT באותה תקופה טסו, והשיער נשר, הם טסו בגלל עודף כולסטרול ושומנים בדם.

מסקנה – כשיש נשירה צריך לעשות בדיקת דם – לבדוק אם חסרים חומרי מזון מסויימים ומה מצב רמות הכולסטרול – אם לא גבוה מדי. כולסטרול חשוב שיהיה, השאלה כמה. תזונה נכונה ואימון מורידים אותו למצב מאוזן.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: , ,

תגובות

5 תגוובת על ”מחקר ענק: קירחים בסיכון גבוה ב-70% להתקף לב“
 1. James says:

  כפי שכבר אמרתי מקודם, לדעתי בין הגורמים החשובים זה עישון.
  עם זאת, חשוב לציין שלמרות שפגשתי בהרבה קירחים מעשנים באסיה, היו גם מלא שעישנו עם שיער מלא.
  בקוריאה לדגומא רובם המוחלט של גברים מעשן ברמה כזאת או אחרת, עם זאת הקירחים בגילאים צעירים הוא קטן מאוד (לא חושב שראיתי קירח צעיר יותר מגיל 35). מצד שני כל הקרחים שכן פגשתי בקוריאה, היו בהרכח מעשנים (שוב בקוריאה זה בעייתי כי באמת שהרוב שם מעשן)

  אני גם לא מבין למה עישון תוקף דווקא את השיער אשר נתון ל-DHT? אולי העישון מחליש את השיער וה-DHT מסיים את העבודה?

  בנוגע לניסוי שלי עם שתן על הראש. החזקתי שבוע לפני שפרשתי. העניין הוא שיש מעט מאוד כתבים בנוגע לעזרה של שתן ולשיער. אני רגיל לרוב שהרשת מלאה בחומר עיון בנוגע לרפואה עתיקה.

  החוויות שלי:
  שתן לא הסריח כלל ולמעשה לא ציפיתי שזה לא יגעיל אותי כל כך. אומנם יעבור הרבה לפני שאטעם שתן, אך שתן על השיער באמת שלא גרם לי לגועל. השיער אכן נראה מבריק יותר אך הוא קיבל הרגשה של קש. ציפיתי להרגיש עקצוצים או משהו במפרצים אך כלום. עם זאת אני עדיין שומר לעתיד את האופציה להמשיך בטיפול

  זה המקום לציין שגם דקל ננסי בזמנו (לקחתי במשך כמעט שנה) לא שינה לי כלום מבחינת שיער

  תמונת מצב להיום:
  מסתובב עם שיער קצר (עד 2 ס”מ) בעל קו שיער בוגר (לא אחיד), דילול משני צידי הראש פנימה.
  מבחן משיכה: שיערות לא יוצאות, לא מקדימה ולא מאחור.
  נפית שיערות ביום: בודדות, אם בכלל

 2. admin says:

  בהנחה שאתה רציני, אתה מבזבז את הזמן עם שטות
  חומר שלא חודר לעור לא שווה כלום, מים ודומיהם גם אם יש בהם חנקן או חומרים אחרים לא עובדים למעשה רוב מה שמוכרים לנו לא עובד. תרופות סבתא ברור שלא עובדות פה.
  עישון לא קשור ל-DHT, הוא קשור לפגיעה בנימים (צינוריות הדם הזעירות) שיש בעור.
  עישון גם הורס את עור הפנים ומי שמעשן שנים נראה מקומט, הרעלים והפגיעה בנימים הורסים גם את סיבי הקולגן שבעור. על אותו עקרון עישון גורם לאימפוטנציה ומחלות כלי דם כולל התקפי לב.
  כשצעירים לא מרגישים את זה, לוקח שנים לנזק להצטבר ושהוא שם הוא בלתי הפיך, לכן לא תראה את זה אצל צעירים וכן תראה אצל מבוגרים.
  מי שסובל מהשפעות ה-DHT וגם מעשן – העישון פשוט מגביר את אפקט הנזק, הזקיקים גם ככה נפגעים אז עוד דחיפה קטנה מהעישון יכולה להיות משמעותית. אצל מי שאין לו רגישות ל-DHT אין אפקט של עישון אצל בחור צעיר, אבל אחרי שנים של עישון יכול להיווצר נזק, שוב ללא קשר ל-DHT.

 3. James says:

  למה שלא אהיה רציני? אני מאמין שכל מקריח חווה את שלב הדכאון ויעשה את הכל על מנת להצמיח שיערות. בזמנו שמעתי על טיפול בשתן למחלות בריאותיות (לדוגמא, גנדי היה חסיד נלהב של זה).
  כיום מסתובבות ברשת כמה כתבות באנגלית על טיפול בשתן לצורך הצמחת שיער ועוד מספר כתבות בודדות בשפות אחרות..

  אני מבין למה עישון גורם, הכוונה שלי, במידה ועישון מפיל שיער אז למה מעשנים מקריחים עדיין לפי התקרחות גברית? ולא מקריחים בצדידי הראש או מאחור? (היכן שאין רגישות ל-DHT). אתה אומר בעצם שהעישון מחזק את האפקט של ה-DHT, לפי מחקר שקראתי, העישון גורם למעשן לאבד שיער שהיה מאבד גם כך, פשוט יותר מהר. דהיינו אם יש לך התקרחות ג ברית, העישון מצד אחד יגביר את האפקט (תהיה יותר מקריח) ומצד שני תתחיל להקריח בגל יותר מוקדם. גם המחקר הזה וגם שאר מחקרים בנושא, כולם אומרים שעישון הוא עוד גורם מיני רבים. אני אומר שלא. לדעתי יש קשר הרבה יותר הדוק בין השניים, ממה שמצאו.

  אינני יודע בן כמה אתה, אבל להתחחיל להקריח בגיל צעיר, זו זוועה, במיוחד כאשר יש לך צבע שיער כהה

  שיהיה שבוע נפלא,
  ג’יימס.

 4. James says:

  הכתבה המלאה באנגלית מהפוסט שלך:
  http://consumer.healthday.com/Article.asp?AID=675084

 5. nav says:

  נו באמת, מישהו באמת מאמין שיש קשר בין התקפי לב לכמות השיער שיש לך על הראש..

  אולי אדם שמדוכא קשות מתהליך ההתקרחות מעלה את הסיכוי. אבל אדם שכבר השלים עם הקרחת והוא בגיל מבוגר, קשה לי להאמין שזה הגורם. אני מפקפק במחקר הזה, וודאי יש הסבר חלופי

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree