תמונת מצב להיום – הטיפול שלי והתוצאות

25 בMarch 2013 מאת: admin

אחרי שעברתי כברת דרך ארוכה למדי מבחינות רבות, גם ניסיתי טיפולים וגם קראתי המון ולמדתי, התכנסתי לטיפול מינימלי.

הטיפול שלי כיום כולל למעשה את מרכיבי הבסיס בלבד:

1. בבוקר קם וחופף, שמפו טבעי או שמפו הייר אנד שולדרס (יש בו SLS והוא לא טבעי, אבל אם השיער ג’יפה מאוד מהחומר ששמתי בלילה לפעמים אני אשתמש בהייר אנד שולדרס כי הוא מנקה טוב יותר משמפו עדין טבעי).

2. מגיע למשרד – שם תמיסת אלפסין.

3. בערך שעה אחרי – מינוקסידיל קצף 5%.

4. לפני השינה – מינוקסידילמקס 15%.

לפעמים מוסיף כמות מזערית של קרם ספיירו קצת אחרי המינוקסידיל ורק באיזורים הקשים ביותר. אני לא בטוח שזה עוזר, נדמה לי שמעט (תחושה).

זהו, הורדתי את כל שאר התמיסות (תמיסות הדקל כגון כרינגן), זה כבר לא מייצר תוצאות.

הבעיה עם כל הטיפולים שהם אינם מייצרים צמיחה חדשה כמעט. הם שומרים על הקיים. הם יכולים לסייע להצמיח זקיקים שלא נפגעו קשה, אבל זהו בגדול, ואני כבר הרבה זמן במצב שאין לי נשירה נראת.

מה עוד? הורדתי כמעט לגמרי את השימוש באבקות חלבון לחדר כושר. השילוב של אבקות עם בניית שריר עלול להיות בעייתי לשיער כי כמות הטסטוסטרון עולה וכן ה-DHT. אז טסטוסטרון זה טוב וחשוב מאוד, אבל כנראה השילוב של חלבונים מהירים (מי גבינה מגיע לשריר מהר מאוד, בניגוד לחלבונים ממזון רגיל שהם איטיים יותר ודורשים עיכול) בכמות גדולה עם אפקט האימון יכול אצל אנשים מסויימים להשפיע או להיות טריגר גנטי לעליית הרגישות ל-DHT או הפעלת תהליך הנשירה. האבקות שאני כן לוקח זה חלבון לטבעוניים מאורז ולפעמים חלבון ביצה של חברת NOW וכן BCAA. הכל נקי, בלי ממתיקים מלאכותיים ורכיבים לא מזוהים. מהנסיון שלי לתזונה בריאה יש הרבה השפעה על השיער ועל הבריאות בכלל ואני משתדל לכלול בה הרבה מרכיבים מגוונים לדוגמא אגוזים, שקדים, ירקות, פירות, דגים וכו.

וזהו בגדול.

מתחילים יצטרכו לעבור כברת דרך כדי להבין מה ולמה, וגם יותר חשוב עבורם לייצב את מצב הקרקפת עם שמפו טבעי וחומרים שלא עושים גירוי (המנעות ממינוקסידיל שמכיל פרופילן גליקול, כלומר שימוש במינוקסידיל קצף בלבד) וכן חומרים ותמיסות שונות. עברתי את זה, אני יודע כמה זה חשוב, אבל הגעתי לנקודה שבה החומר שעושה לי את העבודה הוא למעשה, בגדול, מוצר אחד בלבד – minoxidilmax 15% ללא פרופילן גליקול שאני שם לפני השינה. השאר אלו חיזוקים שחשובים כשלעצמם, אבל הם סביב העיקר. פרופסיה מעולם לא לקחתי ולא אקח.

בעניין השתלות – קראתי המון, התכתבתי עם קליניקות ו”נכנסתי לראש” של מי ששוקל השתלה. אין לי כוונה לעשות, כיוון שזה כרוך לראייתי ביותר מדי סיכון. זה לא כמו לפני 10 שנים, התחום מתקדם, אבל עדיין – לאט, ועוד 10 שנים מי יודע אולי זה יהפוך למקבילה של הסיליקון אצל נשים מבחינת בטיחות ומהירות ההליך. הרעיון להוציא שיער ולהשתיל במקום אחר לא עושה לי את זה. לדעתי בעתיד יהיה שכפול של זקיקים שייוצרו על בסיס זקיק מקורי אחד כך שלא יצטרכו להוציא שיערות אלא רק לייצר ולהכניס. זה ישנה את התחום לגמרי ואז אני אישית אהיה מוכן לשקול את האופציה.

מה הלאה? אין הרבה. חידושים אין, הכלים שתכלס עובדים הם מעטים, למרות שיש המון מוצרי בלוף שמבטיחים לעשות ניסים אבל לא באמת עובדים. התכנסתי כמו שאתם מבינים למה שראיתי שעובד (והורדתי דברים, ואחרי שראיתי שלא קורה כלום לרעה פשוט המשכתי עם השאר).

בהקשר הזה אני חייב לומר שנעצרתי בגדול על טיפול חזק מאוד ולא מאושר FDA, מינוקסידילמקס 15%, שעושה תופעות לוואי של כאבי ראש, תשישות, לחץ בעיניים, חוסר ריכוז או בקיצור עושה לך רע. הדרך להתגבר על כך היא מינונים קטנים, כלומר מנת טיפול במקום שתכיל 1מ”ל תכיל חצי או שליש. ברגע שעליתי על נקודת האיזון הזו – זהו. ומדובר במוצר שלא חשבתי לגעת בו במשך שנים, הוא היה נראה לי בעייתי מדי עם פי 3 ריכוז מינקסידיל מהמאושר FDA, אבל החלטתי לנסות אותו בסופו של דבר, כי ממילא אני משתמש במינוקסידיל 5%, גם כתבתי עליו פוסטים.

שורה תחתונה – אחרי מסע ארוך שכלל נסיונות כאלה ואחרים, נותרתי עם טיפול תרופתי טופיקלי שאני חי איתו בשלום. הוא לא מסובך ולא דורש השתעבדות יומית. היו לי תקופות ששמתי המון דברים והרגשתי שעברתי את שלב כל המוסיף גורע, כלומר שאני כבר מגזים ואין בעצם תוצאה לכל המאמץ, לכן התחלתי להתכוון למינימום החיוני, וכרגע מצאתי אותו. זה לא אומר שגם אתם צריכים לפעול כמוני, כל אחד והתהליך שלו, אצלי זה לקח שנים. אני על נורווד 3V (ה-V הוא למעשה v קטן, הוא צוצמם בזכות הטיפול), ושלם איתו עד כמה שאפשר. יודע שאם הייתי מתעורר בזמן ומטפל כמו שצריך הייתי היום במקום אחר, טוב יותר, אבל זה לא חוכמה להסתכל בדיעבד, בכל זאת הצלתי הרבה מאוד ואני שומר על מה שהצלתי. חותם להשאר ככה כל החיים… אז למי שעובר את התהליך, שינסה לראות גם את הצד החיובי וחצי הכוס המלאה – אפשר להצליח בטיפול, אולי בלתי אפשרי לחזור לעבר לשיער שהיה, אבל עיקר הישגי הטיפול (אם הוא עובד) היא שמירה על הקיים והצלת הקיים שזה הרבה מאוד. קחו רק בחשבון מאבק לכל החיים, שיש בו גם נצחונות וגם הפסדים, אבל שווה את זה.

חג שמח.

 • Share/Bookmark

תגובות

32 תגוובת על ”תמונת מצב להיום – הטיפול שלי והתוצאות“
 1. עוד סקפטי אחד says:

  מה לגבי LLLT ?
  האם שקלת את האפשרות הזו ?
  ואני לא מדבר על מסרק לייזר אלא על קסדה כמו זו של OMG למשל.

  התחלתי לבחון את הענין יותר לעומק יחד עם אפשרויות נוספות שנקרא להן “טבעיות”, כמו דטוקסיפיקצית רעלים כגון פלואוריד, ברומיד, כלוריד (תיסוף יוד ושתיית מים מינרלים לא מופלרים בלבד) ומתכות כבדות כגון כספית (בחינת אפשרות להסרת סתימות אמלגם) שלתחושתי יש השפעה מזיקה על השיער בפרט והגוף בכלל.

 2. liron says:

  היי !!

  אני עוקב אחרי הבלוג שלך כבר הרבה זמן, מוזר לי למה אתה לא דוחף פרופסיה ומסיים עם הסיפור?
  לתרופה יש אחוזי הצלחה מאוד מאוד גבוהים ועם בטיחות טובה. אל תקשיב לכל הסיפורי חרטה שמחרטטים על פרופסיה – אני בטוח שחלק גדול מהם הם סיפורי חרטה של המתחרים של פרופסיה, כל אלה שמוכרים מוצרים טבעיים וקסומים ומבטיחים שיער מלא…

  השתלת שיער גם היא עם סיכון מינימלי אם אתה עושה אותה אצל המנתח הנכון ולא אצל איזה סנדלר.. אנשים היום עוברים מלא ניתוחים פלסטיים כגון ניתוח אף , הגדלת חזה, הצרת היקפים ועוד מלא.. אין סיבה שמתקרחים לא יעשו השתלת שיער שהיא עם סיכון הרבה פחות חמור מניתוח אף לדוגמא שמאוד נפוץ..
  אתה יכול לחפש תמונות וסיפורים בחו”ל בפורומים ולראות איזה תוצאות מדהימות יש..

  עם כל המוצרים שניסית (ללא שום הוכחה מדעית) כבר היית יכול לחסוך הרבה כסף בדרך להשתלת שיער..

  אני לא גאון הדור בנושא אבל באמת ממליץ לך להתחיל עם פרופסיה ולהתחיל לישון בשקט בלילות. לפי המחקרים אצל 90% מהמשתמשים ההתקרחות נעצרה. יש לי חבר שאני מכיר אישית שנלחם מאוד יפה בקרחת וגם ניצח – באמצעות השתלת שיער קטנה, מינוקסידיל 10 ובימים אלה דוטסטריד. בחיים לא היית יודע שיש לו בעיות בשיער. נכון יש הרבה מפסידים בנושא אבל יש גם הרבה מנצחים ובשביל לנצח צריך לעבוד קשה…. כמ כל דבר בחיים..

  אני ממש מקווה שתקשיב להצעה שלי והלוואי ובעוד כמה חודשים אני יראה פוסט שאתה מדווח על צמיחה מחודשת. עוד הצעה שלי היא לקנות מינוקסידיל 10 של CIPLA שהיא חברה מאוד מוכרת, ולא מינוקסידיל 10-15 של חברות לא מוכרות..

  חג שמח ובהצלחה ! 🙂

 3. admin says:

  לירון – לא מסכים עם מה שכתבת. עצירת נשירה השגתי בלי פרופסיה, זה החלק הקל, החלק הקשה הוא צמיחה וזה נדיר, למעשה אין פתרון לזקיקים שנפגעו קשה. אין אורולוג אחד שיתמוך בפרופסיה וזה מבחינתי פוסל אותה, זה חומר שעובר בדם לכל הגוף בשונה ממינוקסידיל שהוא מריחה חיצונית מקומית. השתלת שיער לא באה בחשבון, כתבתי על זה הרבה בסקירות שלי על משתילים והשתלות. זה שהמינוקסידיל 10% הוא של CIPLA לא מעניין, אני לא הולך על מותגים אלא על הרכבים. במצבי אני חי בשלום עם מה שיש, אם יגיע היום והשתלות יהיו ללא הוצאת שיער אלא שכפול שיער במעבדה העולם ישתנה.. עד אז אני לא מתעסק עם זה, תחשוב על זה שאתה חי עוד 10 שנים ומקבל אפשרות ליסוע בזמן 10 שנים אחורה להיום, יש מצב שהיית מתחלחל מההשתלות היום לעומת הטכנולוגיה בעתיד. זו התחושה שלי, אני אחכה גם כי מצבי סביר.

  סקפטי – לגבי הלייזרים למינהם, זה אולי יכול לעזור להתקרחות חלשה ואיטית, אבל לא למקרים של התקרחות אנדרוגנית משמעותית. לגבי רעלים – אני שנים כבר לא שותה מהברז אלא רק מינרלים, ולגבי כספית, היא משולבת בסגסוגת של מתכות ולא לבד ולכן היא קשיחה. לא זה מה שיציל את השיער, אם כבר תזונה נכונה ופעילות גופנית שיאזנו את רמות השומנים והכולסטרול בדם ותהליכים אחרים שחלק המדע מכיר וחלק כנראה לא. המסה הקריטית של תזונה וספורט אמורה להשפיע על הגוף אבל יחד עם זאת אין עוד תרופה נגד הזדקנות, גם אם תהיה ספורטאי על וגם אם תאכל רק טבעוני. צריך לקחת הכל בפרופורציות, ולפעול בשיקול דעת עם חשיבה. גם גנטיקה זה לא דבר שבוחרים, כן אפשר אולי להשפיע על טריגרים גנטיים, כלומר לא להפעיל תהליכים שליליים כמו התקרחות, וזה על ידי חיים מאוזנים (תזונה נכונה, העדר לחץ, המנעות מעישון אלכוהול ומזון תעשייתי וכו).

 4. liron says:

  היי

  יש לי בעיה של שלפוחית רגיזה, אני הולך לאורולוג מאוד מומחה, ושאלתי אותו על פרופסיה. הוא אמר שממש אין לי ממה לפחד.

  מינוקסידיל שאתה קונה ממותג אתה יודע שבאמת יש בו 10% , ולא חירטטו עליך.
  מינוקסדיל של חברה לא מוכרת – אי אפשר לדעת אם זה מינוקסידיל בכלל.

 5. admin says:

  לירון או איך שקוראים לך, תפסיק להספים לי את הבלוג, אזהרה ראשונה אחרונה

 6. מיקי says:

  רציתי לסבר תאוזן לגביי תוסף תזונה שנקרא ביוטין נקרא גם ויטמין B7,כאשר לוקחים אותו בכמות יומית פעם ביום biotin 5000mcg או 10000mcg אחת התופעות שהוא גורם להרבה אנשים שוב זה מעדויות של אנשים שלקחו אותו יש סרטונים ביוטיוב זה צמיחה מהירה של השיער בתקופה קצרה,חיזוק שיער עצירת נשירה עיבויי השערה ובמקרים מסויימים גם הצמחת שיער מקריח,זה הלינק בנאדם מארה”ב שלקח תתוסף ביוטין 5000MCG במשך שנה וחצי רצופות וצמח לו המון שיער בחלק האחורי של השיער(פדחת) היכן שהוא היה מקריח אני מדגיש הוא השתמש רק בתוסף הנ”ל בלבד.
  http://www.youtube.com/watch?v=hKLfUmOdvcM
  יש תמונות שלו לפני התוסף ואחרי שנה וחצי.

 7. מיקי says:

  ודרך אגב לא הייתי ממליץ לשום אדם לקחת פרופסיה מכל מינון שהוא כבר היום ידוע שלתרופה הזו (כימיקלים) ישנן תופעות לוואי לאין שיעור גם אחרי הפסקת נטילתה ראו הוזהרתם.
  אל תתנו לכל מיניי דוקטורים שונים בפורומים שונים להמליץ לכם על הרעל הזה,הדוקטורים האלה שרובכם מכירים מקבלים תמלוגים עבור מכירת שימוש בפרופסיה מקורית של חברת MSD.
  הם כמובן יגידו לכם שפרופסיה גינרית לא כדאי לקחת מכיוון שבאמת לא יודעים אם באמת יש שם 1 מ”ג פיניסטריד,ושהתרופה המקורית עובדת ללא ספק ותופעות הלוואי כ”כ מיניטוריות שאין סכנה לקחת אותה בכלל,בקיצור אל תהיו סקפטים ואל תיקחו פרופסיה משום מותג שהוא שקיים.
  צירפתי לינק של אנשים שנכוו לעד “מתרופת הפלא”,לא כדאי שאני אפרט בבלוג תתופעות לוואי הנוראיות שהיא גורמת לפחות מ10% מהמשתמשים.
  http://propeciahelp.com/latest-news
  חייבים לקרוא ולהפנים ולהעביר הלאה..

 8. טל says:

  שלום לך.
  דבר ראשון אני חייב להגיד שאני מעריץ אותך על זה שלא נגעת בפרופסיה.
  אני נגעתי, והתחרטתי.
  כרגע אני מחפש את הפינה החמה שלי דרך המוצרים הטופיקלים בתקווה למצוא פיתרון.
  אחד הדברים שאני הולך להתחיל בקרוב הוא RU58841, שזה חומר שבטוח שמעת עליו
  ואני שואל את עצמי איך לא ניסית עד עכשיו ומצד שני אני יכול לענות בשמך:
  “מחיר וסיכון.” כמו שאתה בטח יודע זה חומר כימי שצריך לערבב עם אלכוהול ופרופילן גליקול,
  למרוח על הקרקפת ולכאורה הוא אמור להשפיע כמו פרופסיה רק שזה באיזור הקרקפת בלבד.
  בולשיט? יכול להיות. יש המון אנשים ברשת שטוענים שהחומר הזה הוא אפילו יותר טוב מפרופסיה
  מבחינת הצמחת שיער בקו הקדמי. זה כמובן תלוי מאיפה אתה קונה ואם עירבבת טוב ואם היית מספיק סבלני. יש עוד מוצר שנקרא Capillogain tonic שהייתי את האמת מעוניין שאתה תביע עליו את דעתך לאחר שתבחן אותו באינטרנט, מעניין אותי אם תחשוב שהוא עוד רעל עכברים. (כרגע המון משתמשים בו וכמובן טוענים הרבה דברים אבל זה די מתחיל לעייף ההשרצת מוצרים הזאת…)

  תודה לך על השיתוף.

 9. אור says:

  יפה, אני שמח שהצליח לך.
  רק אחרי תקופה ארוכה החלטתי להתחיל לטפל בעקבות קריאה בבלוג שלך.
  אני בערך כבר 4 חודשים משתמש במינוקסידיל 5% + שמפו אלפסין+ כרינגן ולאחרונה הוספתי ל- Regime קרם ספירו. אני לא יודע אם יש תוצאות, אולי הזקיקים בקדמת הראש מתחילים להתאושש ואפילו שמתי לב להופעה של זקיקי שיער חדשים (אולי אני מדמיין) והשיער הקיים מקבל קצת יותר “נפח” אני שם לב שהוא נראה חיוני יותר. הבעיה שבשונה מהשיער שבצידי הראש, השיער על הקרקפת (מקדימה ומאחורה) צומח בקצב ממש איטי, כך שאני לא נותן לו אפילו הזדמנות לצמוח וכל שבועיים בערך אני עושה תספורת 0 לכל הראש.
  יכול להיות הטעות שלי שאני מורח את התמיסות על כל הקרקפת (גם איפה שיש שיער דליל לא רק באיזורים קרחים)
  אני חושב לתת צ’אנס ל”טיפול” הזה לתקופה של חצי שנה, ואז אם אני אראה תוצאות אני אחליט אם להפסיק אותו לגמרי או להמשיך.
  בכל מקרה, אני לא מעוניין “להשתעבד” לשיער ולכן בחרתי בטיפול קליל שאני אוכל לעמוד בו.
  גם אני לא מעוניין לקחת פרופסיה. (הגישה שלי אומרת שצריך לקחת תרופות, אך ורק בשביל בעיות רפואיות/נפשיות אחרת זה פשוט לא שווה את הסיכון)
  אשמח לעצתך.

 10. admin says:

  אור – אינני יועץ, אני מספר את הסיפור שלי וההתנסות האישית.
  תמיסות מורחים על האיזורים הדלילים, איזורים קרחים..זה כבר עסק אבוד בגדול (למעט אם עושים השתלה, שזה כבר לא טיפול אלא הליך כירורגי מורכב).
  בכל מקרה אני מורח בכל איזור בעייתי
  אכן, הבעיות זה מקדימה ובקודקוד ככה נראת התקרחות גברית טיפוסית..
  לגבי שילוב של מינוקידיל עם ספיירו, כתבתי על זה בפוסט ישן שזה שילוב שנטען עליו שהוא חזק לפחות כמו פרופסיה, אבל מה שחשוב לדעת שמנסיוני ספיירו זה למתקדמים, בדומה למינוקסידיל 15%, זה לא מאושר FDA ולך תדע מה זה עושה (למרות שהממציא דר’ לי טען שאין חדירה לדם כי הוא עובר סינטזה או פירוק בעור, לך תאמין למי שמוכר לך ומרויח עליך מוצר לא מאושר).
  http://www.fullhair.co.il/2010/01/%d7%9e%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%a7%d7%a1%d7%99%d7%93%d7%99%d7%9c-%d7%99%d7%97%d7%93-%d7%a2%d7%9d-%d7%a1%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a8%d7%95/
  בחיפוש מהיר בפורומים בחול מצאתי לכאורה את ההוכחה שהתקרחות ניתן להפוך ולהצמיח שיער בטיפול תרופתי אינטנסיבי. איזה בחור בן 25 לקח את ההתקרחות שלו כפרוייקט ברמה שהו מספר ומעלה תמונות כל הזמן – והוא הצמיח שיער, עם העובדות קשה להתווכח, הוא אכן הלך על כל הקופה – ניזורל, פרופסיה, מינוקסידיל וספיירו, וכן מעט תוספים כגון ביוטין וMSM, השיפור שלו לא יאמן (תשווה את התמונות שלו בעמודים הראשונים לתמונות שלו מעמוד 11).
  http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/55155-TheLastHairbender-s-story

  טל – כל החומרים האלה לא באמת עובדים, למעט אצל מעטים ולתקופות זמן מסויימות, אם היו כאלה יעילים הם היו להיט. מה לעשות שאין תרופה להתקרחות כלומר יש תרופות, אבל הן לא לנצח, והן מעטות. כיוון שיעילותן מוגבלת ובאה גם עם תופעות לוואי אנשים ממשיכים לחפש את הגביע הקדוש של התתקרחות גם מתחת לאדמה, זה לא אומר שזה מקדם את התחום או אותם. זה ראוי לחפש פתרונות, אבל לא ליפול בפח ולא להאמין באשליות. האדם תמיד חיפש שיקויים ותרופות לבריאות טובה ונעורים, אבל מה לעשות, את ההזדקנות לא ניתן לעצור כיום (אולי בעתיד כשאפשר יהיה לתכנת את הגנים אבל זה מדע בדיוני כרגע), וגם את ההתקרחות, שגם מקורה גנטי. הפתרון להתקרחות יהיה כנראה פעולה על מנגונים וטריגרים גנטיים (למשל למנוע מהפעלת הגן או הגנים שגורמים לרגישות ל-DHT). אני לא מאמין בתרופות שמנסות להחליש הורמון כזה או אחר כמו פרופסיה אצל אנשים צעירים ובריאים, מדובר בכלל בתרופה שהיא במקור לבעיות בערמונית אצל מבוגרים.

  מיקי – שום ויטמין לא מצמיח שיער, ביוטין הוא בסך הכל ויטמין, הוא אכן חשוב, אבל לבד הוא לא יתן כלום וגם לא יתן כלום אצל אדם שאין לו חוסרים. כל אחד יכול לרשום שאכל או שתה משהו שהצמיח לו שיער ולפרסם מוצר ש”עזר”. על זה בנויה כל תעשיית מוצרי ההתקרחות, בעיקר על אשליה כי אנשים נואשים ומוכנים לשלם בשביל הסיכוי. התקרחות גברית טיפוסית לא קשורה לויטמינים, בתזונה מערבית רגילה לא אמור להיות חוסר, ואם יש קל לטפל בו די מהר. התקרחות גברית טיפוסית קשורה לרגישות גנטית וזהו. אתה רגיש? תקריח. זה כל העניין, אבל אם אפשר לטפוס על זה טרמפ ולמכור איזה תמצית צמחית “מחוללת פלאים” או משהו בסגנון אז יהיה מי שיזהה את הפוטנציאל וימכור.
  תאכל מאוזן ואתה לא צריך כלום מעבר לזה. בנוסף עודף ויטמינים ומינרלים עלול להיות רעיל, לא מדובר בתרופות פלא אלא בחמרי יסוד שיש במזון.

 11. תומר says:

  אדמין, האם השתמשת פעם בליפוג’יין? גם אם לא, מה ה”דיבור” על מוצר זה?
  תודה.

 12. מיקי says:

  לגביי הבחור TheLastHairbender מהפורום בחו”ל בהחלט היה לו שיפור רציני לעומת משהיה בתחילת דרכו מאידך הוא לא הצליח לסגור את עיגול שנותר לו בקודקוד(שאז באמת אם היה מצליח היה אפקט מדהים) front line ששם הוא לא הצליח להצמיח פשוט הוא מאריך תשיער אז זה נראה יותר מלא מקדימה
  לעניות דעתי התוספים שהוא לקח כן עזרו לו להצמיח תשיער במהירות יותר מהירה אני מדבר על שיער שכבר ישנו זקיק קיים,ועוד משהו לכל חבריי הפורום שהוא גם השתמש בזה בצורה נבונה לדעתי,כל מוצר
  טופיקלי שמורחים על הקרקפת(חשוב מאוד מאוד שהקרקפת תהיה נקייה לחלוטין (משומן קשקשים סבום לכלוך ph מאוזן)
  והדבר הכי חשוב שהרבה מאוד אנשים טועים בו כל הזמן בכל מריחה של מוצר ספציפי על הקרקפת ישנו פרק זמן מסויים שבסופו לש תהליך שזה זמן הגוף מפסיק להגיב,אני חוזר הגוף מפסיק להגיב לטיפול ואז לא רואים תוצאות כלל וכלל רק הפסת נשירה לכן חשוב מאוד בערך כל 5 חודשים לשנות את המוצר שמורחים שהגוף לא התרגל למוצר וימשיך להגיב למריחה אתן דוגמא אם מורחים minoxidil 15%+חומצה אזאלית 5%,לאחר כ4-6 חודשים לשנות את ההרכבים כמו מינוקסידיל 10% עם חומצה אזאלית +ראטין עם שמן אמו ויטמין B2 וכו’.
  חשוב כמובן שכל הזמן יהיה חוסם DHT בכל מוצר שמורחים אחרת מאבדים תאפקט של עצירת נשירה
  אנדרוגנית הדוגמא ההיא היתה עם מינוקסידיל עם חומצה אזאלית ניתן לחזור למוצר שהיה עובד בצורה הכי טובה אבל חשוב לעשות הפסקה של לפחות חודשיים עם מוצר אחר בשביל שהגוף לא יתרגל ויפסיק להגיב.
  וזה אחד הדברים שעזרו לבחור ההוא מהפורום בחו”ל הוא גרם לכך ביודעין או לא ביודעין שהגוף שלו כל הזמן הגיב לטיפולים שלו ללא הפסקה בפרק זמן קצר יחסית,למרות שאחרי שנה ויותר חלה לו נסיגה רק באזור הפדחת ששם היה לו יותר קשה להצמיח שיער.

 13. admin says:

  הבחור היה NW 5-6
  ירד ל3V
  הוא האריך מקדימה כי היה לו עם מה. בתמונות הראשונות אין לו.
  ההישג שלו נדיר, אבל הוא הלך על כל הקופה בכל הכח.
  לגבי שינויים הוא בגדול ממשיך עם אותו דבר, השינויים שהוא עושה מעטים ולא הייתי מייחס להם השפעה, כשהו ניסה להוריד מינוקסידיל הנשירה חזרה לו. הוא נשאר תמיד עם הבסיס התרופתי שאיתו התחיל.

 14. admin says:

  תומר – ליפוג’ין זה בסך הכל אחד ממוצרי minoxidilmax שכוללים מינוקסידיל עם חומצה אזאלית, יש כל מני והם נבדלים בעיקר בריכוז המינוקסידיל – 5,10,15
  אתה יכול לקרוא עליו כאן http://minoxidilmax.com/product_html/lipogaine.php

 15. טל says:

  אדמין שוב שלום, שאלה אחרונה:

  האם אתה חושב שMinoxidil Max 15% אכן עוזר?
  השתמשתי בו לתקופה ואין לי מושג אם הוא עזר או לא.
  הפסקתי כרגע את השימוש בקירקלנד 5% מכל מיני סיבות, וכרגע אני שוקל לחזור ל15%
  פעם ביום לפני השינה.

 16. admin says:

  זה כמו לשאול אם מינוקסידיל עוזר. הוא נחשב כיעיל ונבדק מחקרית.
  עד היום רק 2 תרופות נחקרו קלינית – מינוקסידיל ופרופסיה, שתיהן נמצאו יעילות.
  מינוקסידיל קיים כבר משנות ה-90, בארה”ב אולי סוף שנות ה-80.
  ה-15% מרוכז פי 3, זה לא אומר שיעיל פי 3, אבל לדעתי האישית בלבד הוא יעיל יותר מה-5%, גם בגלל הריכוז הגבוה יותר וגם בגלל שיש בו חומצה אזאלית.
  בשבילי הוא היה כה חזק בהתחלה שהיו לי תופעות לוואי, ברגע שהפחתתי מינון לשליש כמות אין יותר תופעות לוואי. אני משתמש במינקסידיל קצף וגם ב-15% כמו שכתבתי, אבל זה ממש לא אומר שזה הדבר הנכון לעשות. זה נכון כרגע לי.

 17. אור says:

  admin, בנוגע למה שרשמת על ספירו אני חושב שצריך להסתכל גם באותו הזהירות על המינוקסידיל.
  אף אחד לא באמת יודע איך התרופה משפיעה על הגוף.
  לא חסרות תרופות שאושרו ע”י ה- FDA ובשלב מאוחר יותר נאסרו לשיווק.

 18. admin says:

  אור אתה טועה, אחוז התרופות שאושרו ולאחר מכן נאסרו הוא זניח יחסית לכלל.
  מינוקסידיל בשימוש מעל 20 שנה, הוא נבדק קלינית לפני שאושר ואין לו השפעות הורמונליות בשונה מפרופסיה. נכון שמינוקסידיל מעל 5% לא אושר, או כי לא עבר את הבדיקות כלומר יש לו תופעות לוואי גדולות מדי, או כי לא נבדק אחוז גדול יותר או שניהם (התחילו לבדוק אחוז גדול יותר וגילו שהתוספת לתרומה ביחס לתופעות הלוואי לא שווה את זה). בהודו מייצרים הכל, ושם מוכרים מינוקסידיל 10% נוזלי, לא ראיתי שיש שם 15%, שהאמת ריכוז גבוה מאוד, אולי מדי, אני בכל מקרה לא עומד ב-1מל בפעם אחת, זה גומר פיזית, רק חצי או שליש מל.

 19. ראול says:

  לגבי פרופסיה,
  ראשית אציין שאני עוקב אחרי הבלוג המעולה הזה כבר שנתיים וחצי ובזכותו החלטתי להשתמש בין השאר בפרופסיה גנרית (למרות שגיליתי מאוחר יותר שהכותב לא נוטל את הכדורים).
  אני חייב לציין שהתוצאות אצלי מרשימות ואני מרוצה מאוד. אני גם לא מוצא שום תופעות לוואי אצלי עד כה אך התגובות כאן לנושא מבהילות.
  אשמח לקרוא על תגובות נוספות של לקוחות מרוצים ולא מרוצים.
  תודה.

 20. אור says:

  איך שלא תצייר את זה, המשחות האלה שאנחנו מורחים על הראש זה סיכון מסוים שאנחנו לוקחים על עצמינו, ואי אפשר להתחמק מזה. (אולי קטן מהסיכון של ליטול פרופסיה אבל עדיין קיים)
  נערכו בדיקות קליניות שהמינוקסידיל הטופיקלי לא חודר למחזור הדם ומשפיע על יתר הגוף?
  אם הוא אכן חודר, לך תדע מה הוא יכול לעולל…
  גילוי נאות
  לא קראתי מאמרים ומחקרים ב- Pubmed.
  אני רק הצלחתי להבין ממביני עניין, שההבנה של הרופאים והחוקרים עדיין מוגבלת.

 21. admin says:

  אור – לשיטתך אסור למרוח קרם לחות, קרם נגד שמש וכו. בכולם יש רעלים (למעט קרמים מחומרים טבעיים בלבד). אסור לשים בושם, איפור וכו. חדירות העור היא נושא לויכוח, למשל נגד הקרמים אומרים כל הדרמטולוגים שלא מקבלים כסף מחברות הקוסמטיקה שקרמים לא עוזרים כי הם לא חודרים לשכבות העור העמוקות, כלומר מדובר בתעשיית בלוף של מילארדים.
  תכלס, יש חדירות מסויימת, ראיתי בטלויזיה פעם כתבה שדיברה על השפעות כל הקרמים והבשמים על איכות הזרע, שם מטען שהחומרים הללו מכילים אסטרוגניים או חומרים שפועלים כאסטרוגניים סינטטיים.
  אני לא רופא או חוקר, אבל אם מינוקסידיל יודע להרחיב כלי דם למשל זה אומר שתאים מגיבים אליו. גם משחה שאתה מורח נגד פטריות, היא פועלת מקומית.
  לגבי משחות עם סטרואידים – יש אזהרות לגביהן, וגם לגבי חומרים שונים שנמרחים מקומית. העור שלנו מכיל נקבוביות זיעה והוא יודע להזיע בשביל לקרר את עצמו (אנחנו החיה היחידה בטבע שמתקררת דרך העור). מה שנכנס או חודר דרך העור יכול להגיע לדעתי לדם אך בשיעורים קטנים מאוד, זה תלוי הרבה בגודל המולקולות של החומר הנמרח, ככל שקטנות ככה חודר יותר, וגם יש משמעות לסוג החומר כלומר לכמות הספיגה נניח שמן אמו נספג מצויין בעוד שקרם גוף סטנדרטי נספג מעט.
  בכל מקרה לא ניתן להשוות בין מריחה על העור לבליעה של תרופה. בבליעה אתה משגר את החומר הפעיל לקיבה ומשם לדם ולכל הגוף.
  בתופעות הלוואי של מינוקסידיל יש השפעות שניתן לייחס רק לחדירה לדם כמו לחץ דם גבוה, דופק גבוה, וכו שיכולים לקרות רק אז. מסקנה – חודר לדם בשיעור זעיר (ה-5%), אבל – מינוקסידיל אינו משפיע הורמונלית, הוא במקור תרופה להרחבת כלי דם שניתנת בבליעה בכלל, אצל מטופלים עם בעיות לב וכלי דם. הייתה לו תופעת לוואי שהוא הצמיח שיער, משם בכל התחיל, דומה לפרופסיה ששם נתנו פרוסקאר למבוגרים עם בעיות בערמונית וגם צמח להם שיער. את ה-15% מרגישים חזק מאוד אם שמים כמות כמו של ה-5%.
  לצערי תופעות לוואי יש לכל תרופה השאלה עם איזה אתה מוכן לחיות. אני למשל לא מוכן לחיות עם מוצר שאני יודע שמגיע לכל הגוף ומשפיע הורמונלית. כתבתי בעבר פוסט על כך שפרופסיה הוסיפו אזהרה לעלון לצרכן שתופעות הלוואי יכולות להיות לתמיד גם אחרי הפסקת שימוש. דבר כזה אני לא מוכן לקבל, ואני מקבל ומבין שרבים מאוד כן מוכנים, והתרופה חוקית ונמכרת שנים בהצלחה, סבבה. אם אני יכול ליפול באחוז האחד שאצלו יש תופעות לוואי לכל החיים אני מוותר. אין דבר כזה עם מינוקסידיל.

  טיפול במחלות ובעיות רפואיות וגם בעיות קוסמטיות שאינן רפואיות שכרוך בתרופות – יש בו תופעות לוואי. גם לאקמול שנמכר בלי מרשם יש, והוא מאוד מסוכן לכבד אם לוקחים מנת יתר, אפשר למות מזה. גם תרופות נגד התקרחות באות עם תופעות לוואי, השאלה מהן, מאיזה סוג, ואיך ההשפעה לטווח ארוך. כמובן כל אחד צריך לעשות לעצמו את החשבון, רבים ילכו על פרופסיה, וזה בסדר, אין אפס היא יעילה ועובדת אצל רוב האנשים לפי המחקרים (בעיקר בעצירה ומניעה שזה המון).

  ראול – מה שכתבתי למעלה גם בשבילך, וגם זה שאני לא לוקח פרופסיה שגילית “באיחור” – הטעות הכי גדולה שאתה יכול לעשות בחיים זה ללכת שבי או על עיוור אחרי אדם, מוסד או קבוצה. רוב האנשים נופלים בפח הזה, גם אחרי ארמסטרונג הלכו מיליוני מעריצים וחברות בעולם האיש היה אליל במשך שנים, עד שהתברר שהוא נוכל קטן (או גדול) שרימה עם סמים ממריצים ושיקר את כל העולם. אין אדם אחד שהוא מושלם או צודק תמיד ואתה תמיד בכל שלב בחיים צריך לבדוק, להתעמק, לשאול יותר ממומחה אחד (ואני לא מומחה בכלל), ולחשוב. רק בסוף להחליט עם אופציה לשנות. גמישות ושיקול דעת, אחרי שאתה מבין את התמונה כולה וגם אז יכול להיות שתמשיך ללמוד כי התמונה משתנה. אם עובד לך טוב, ואתה מרוצה ואין תופעות לוואי, את מה שנכתב פה הוא עוד ידע או דיעה, אתה תחליט, ומה תעשה עם זה – עניינך. מה שטוב לאחד לא בהכרך טוב לאחר. תפעיל שיקול דעת זה הכי חשוב.

 22. אור says:

  אדמין, כמו שאמרת כל אחד צריך להיות אחראי על עצמו ולעשות את השיקולים שלו.
  אני לא אנטי קרמים ותרופות אלא מעדיף לצמצם את השימוש בהם כמה שניתן.
  אני מודע לזה שאני לוקח על עצמי סיכון בעניין הזה.
  אני כמוך חושב שלמינוקסידיל+ספירו יש הרבה פחות סיכון מאשר לפרופסיה לבדה שמפיעה על כל הגוף ועל מערכותיו בכמויות גדולות יותר.
  לטפל בהתקרחות באמצעות טופיקלים זה הקו האדום שלי; מעבר לזה הייתי שוקל לקחת פרופסיה אך ורק אם הייתה לי צלקת ממש מכוערת על הראש.

 23. david says:

  הי אדמין .
  שאלה – המינוקסי 5% קצף בו אתה משתמש שייך לאיזה חברה , קירקלנד?
  תודה.

 24. טל says:

  אדמין יקר.
  חזרתי להתאמן לפני כחודש, כל יומיים. חשבתי על האופציה של להוסיף אבקת חלבון
  אבל בגלל שהבנתי שזה יכול להמריץ את הנשירה, ויתרתי.
  כשאתה רושם “חלבון לטבעוניים מאורז ולפעמים חלבון ביצה של חברת NOW וכן BCA” ,
  האם המוצרים האלו הם לא מזיקים? ואם לא למה?
  אם תוכל לפרט מה זה בדיוק חלבון לטבעוניים מאורז והאם הוא עוצמתי כמו החלבון ביצה, זה יעזור.

  תודה!

 25. admin says:

  ב-2010 פירסם רופא ידוע שהוא גם משתיל שיער מפורסם מארה”ב – דר’ שפירו, את ממצאי מחקר שעשה על השפעת whey protein isolate על התקרחות. הוא מצא כי אכן חלבון מי גבינה isolate גורם להתקרחות גברית טיפוסית.
  http://www.news-medical.net/news/20100408/Whey-Protein-Isolate-damages-and-accelerates-hair-loss.aspx
  לגבי חלבון מאורז תחפש בגוגל מידע
  אני קונה ב-vitacost.com
  חפש שם rice protein
  חלבון ביצה של NOW זה בעצם הלבן של הביצה באבקה.
  BCAA זה חומצות אמינו מסועפות שאני קונה ב-bodybuilding.com בכמוסות, מאוד זול (גם את אבקת חלבון ביצה).
  הרעיון הוא ללכת על כמה שיותר נקי מממתיקים ומתהליכים כימיים. חלבון מי גבינה בשבילי הועיל לשריר והזיק לשיער, לדעתי כיוון שמדובר בחלבון מהיר מאוד שמעודד תהליכים אנאבוליים אך גם יתכן שתורם באופן עקיף לעליית DHT.
  לכן אני הולך לחלבון כמה שיותר מקורי, כלומר אבקת חלבון ביצה זה פשוט ביצים שהומרו לאבקת חלבון בלי תוספת ממתיקים, זה 100% חלבון ביצה (לכן הדרך היחידה לאכול את זה היא עם פרי בבלנדר, זה לא מסיס עם כפית).
  חלבון אורז מופק מאורז, זה חלבון צמחי. מוסיפים לו ממתקי טבעי ממקור צמחי בשם סטיויה ויש אפשרות גם להשיג אותו נטול טעם לגמרי אבל ניסיתי וזה מגעיל מדי אז אני קונה את הטעם וניל (מוסיפית סטיויה ותמצית וניל). גם הוא לא מסיס וחייבים בלנדר, וגם הוא לא טעים אז חייבים בננה למשל או תפוח.
  אלו חלבונים שאינם מחלב, והם אינם “מהירים” כמו חלבון מי גבינה. אצלי הם לא גורמים לשום נשירה, אולי להיפך.
  על BCAA תחפש בגוגל, לא מוצר חובה פשוט עוזר לביצועים ספורטיביים והתאוששות.
  אבקות חלבון אינן חובה למי שאוכל טוב, הן תוספת או תחליף. אני בבוקר למשל שם בבלנדר בננה, כוס שיבולת שועל וכף חלבון ביצה (במקום לבשל 3 ביצים ולאכול את הלבן). וגם אחרי אימון לוקח איזה שייק, אבל כאמור כבר לא נוגע בחלבון מי גבינה. זה לא אומר שאחרים צריכים לנהוג כמוני.

  תשובה ל-DAVID – כן, הוא הכי זול.

 26. התחלה של קרחת says:

  על תוצאות המחקר שהוא עשה יש 0 הוכחות ש ISOLATE גורם להאצה בנשירת שיער. קראתי המון פוסטים שמדברים על זה, רובם אומרים שזה שטויות במיץ עגבניות. למעשה – אין שום הוכחה שחומצות אמינו ו/או חלבון מאיצים התקרחות. ד”ר שפירו מוכר בעצמו אבקת חלבון “שגורמת להאצת השיער” – אז תבינו לבד את מה הוא משווק.
  המתכון המנצח הוא תזונה נכונה ומאוזנת, בשילוב אימונים אירוביים / אנאירוביים, וכמובן טיפולים קבועים.
  בהצלחה

 27. admin says:

  השאלה מה ההשפעה של חלבון Isolate, שהוא בעל רמת ספיגה הכי מהירה, שמגיע מהר מאוד לדם בכמות גדולה ולא מתפרק לאט כמו חלבון מהמזון. אני יכול לומר בוודאות על עצמי שהייתה לכך השפעה שלילית על השיער שנעצרה כשהפסקתי ועברתי לחלבון שאינו Isolate וגם אינו מי גבינה. השאלה כיצד הגוף מגיב לכמות גדולה מאוד של חלבון בבת אחת מבחינה הורמונלית, והאם יש לכך השפעה.
  חלבון שאינו Isolate זה סיפור אחר, והוא אכן גם מוכר כזה מוצר שלו שמכיל חלבון מי גבינה רגיל עם ויטמינים ומינרלים שאמור להיות טוב לשיער. צריך לזכור באותה נשימה שתעשיית אבקות החלבון מגלגלת סכומי עתק והדבר האחרון שהיא צריכה זה שמישהו יקשר בין המוצרים שלה לבעיות או תופעות לוואי כלשהן.
  קראתי גם שאומרים שהכל שטויות ואין השפעה על השיער, אוקיי, אני חושב שהרבה דברים שמוכרים לנו מזיק בטווח הארוך, החל ממשקאות ממותקים, דרך מוצרי בשר מעובד, ירקות מרוססים, תרופות ומוצרי קוסמטיקה. יתכן שגם תוספי תזונה, אם נלקחים באופן לא מבוקר או לאורך זמן, עלולים להזיק. אני גם מציע לכל מי שקונה אבקת חלבון מי גבינה לקרוא איזה מרכיבים שמים לו שם באותיות הקטנות, אני אישית כשלקחתי חלבון מי גבינה בהתחלה לא התייחסתי, ואז הבנתי שדוחפים שם כל מני ממתיקים מלאכותיים וחומרים אחרים משפרי טעם ומייצבים, ואז עברתי לאבקות נקיות כמו MRM ששמות רק סטיויה, ואז גם ירדתי מזה ועברתי למה שכתבתי למעלה כי לא מצאתי חלבון מי גבינה ללא Isolate.
  מבחינתי אם יש ספק אין ספק, אבל כל אחד צריך להפעיל את שיקול הדעת שלו, אני לא בהכרח דוגמא.

 28. חסוי92 says:

  שלום אדמין יקר, אני חייל קרבי ועוקב אחר הבלוג שלך זמן רב, מצבי טוב, עם מפרצים מקדימה אך איני מכחיש את הנשירה והנסיגה של השיער – ומטפל לפני המכה.
  התנסתי בפרופסיה (רעל לא ממליץ לאף אחד) ועברתי למוצרים חיצוניים ושינוי תזונה – תודות לבלוג שלך, כרגע עדיין קיימת נשירה חריפה, מקווה לטוב!
  ראשית, ארצה לציין כי עבודתך מעורכת ואתה עוזר מאוד בשיתוף המלחמה שלך – לי ולעוד רבים אחרים, אז תודה רבה! שמחתי לראות כי חלה הטבה בנשירה שלך ומצאת את דרכך לניצחון!
  שנית, לאחר שניסיתי להגיב זמן רב דרך הפלאפון – וללא הצלחה, החלטתי להדליק את המחשב הישן כי אני חושב שאנחנו מפספסים כאן משהו.
  הנושא שרציתי לשאול את דעתך עליו הוא אוננות, אי אפשר להתייחס לעובדה שכמעט ולא התייחסת אל הנושא, וכאנשים מקצועיים אני חושב שצריך לשים את המבוכה בצד ולדון עליו וההשלכות שלו.
  לאחר מחקר קטן וקריאה מרובה בנושא אני רואה קשר בין נשירת שיער לאוננות, והנה לך ההסבר:
  1) למרות שהדבר לא כתוב במפורש, לאחר קיום יחסי מין – הטוסטסטרון עולה, כתוצאה מכך נוצר עודף טוסטסטרון שבסופו של דבר מומר ל – dht שמאיץ את נשירת השיער.
  2) בכל פליטת זרע הגוף מאבד 5 מ”ג אבץ (מינרלים וויטמינים שונים שלא חשובים פחות) אשר חוץ מתפקידו החיוני בצמיחה של שיער הוא גם חוסם dht טבעי. בנוסף ידוע כי אוננות מרובה עלולה לגרום למחסור באבץ.
  3) כל תרופה שניצרכת בכדורים משפיעה כך או אחרת על החשק המיני והאון הגברי – באם זה פרופסיה, דקל ננסי, פניסיד (או איך שלא כותבים, מעדיף לא להכיר לאחר התנסות עם הרעל הזה פרופסיה) – נראה לי טיפה יותר מסתם צירוף מקרים.
  4) גברים אשר סורסו בצורה כימית חוו סימפטומים של – שינוי בקול (לנשי), ירידה במסת השריר, עצירת ההתקרחות וצמיחה מחודשת של שיער , ועוד..
  5) כל רופא עור אשר נתקלתי בתגובה שלו באינטרנט כתב כי “לא נמצא קשר ישר בין אוננות להתקרחות”, תשובה קצת מתחמקת, כנראה שכן קיים קשר עקיף וברור בין השניים אבל הרופאים קצת מפחדים לצאת בהצהרות שהם לא 100% ומעבר לזה, לגרום לאנשים להפסיק צורך טבעי של הגוף.
  6) בזמן שפיכה הורידים בגוף מתכווצים = פחות דם מגיע לזקיקים = נשירת שיער.
  7) הרמב”ם והרפואה הסינית מאמינים בקשר בין השניים. וכאן אני רוצה לציין שאני לא בחור דתי וגם יותר נכון להגיד מאוד רחוק מהדת, אבל אחרי כל הקריאה בנושא אתה מתחיל להאמין לדברים שלא האמנת לפני כן.

  דעתי האישית בנושא היא כי קיים קשר בין השניים (כמובן בנוסף ללחץ נפשי, תזונה, אורך חיים וגנטיקה) , אך לא ניתן להתנזר לכל החיים, אולי לתקופפה. מלבד זה שזהוא צורך טבעי של הגוף גם זה וויתור גדול על אחד מתעונוגות החיים.

  שאלה שלישית קצת פחות קשורה, אני רואה שאתה משתמש כרגע יותר בממריצים וכמעט ללא מעכבי dht. תוכל להסביר את הסיבה?

  אשמח מאוד לתשובתך, תודה רבה !

 29. admin says:

  אני משתמש במינוקסידיל 15% עם 5% חומצה אזאלית – החומצה היא מעכבת DHT
  בנוסף אני משתמש במעט קרם ספיירו שאמור למנוע מה-DHT להקשר לקולטנים בזקיקים

  לגבי מה שכתבת, כמות הגברים עם השיער שחוגגים חופשי סותרת כל מחקר. נכון, יש עליה בהורמונים כתוצאה מזה כדי לחדש את המאגרים, ואולי יש גברים שזה יכול להשפיע עליהם, אבל עם כל הכבוד יש גבול לשיגעון, מי שרותה להכנס למינזר כי הוא חושב שהתנזרות תעזור לו לשיער ישאר אולי עם קצת יותר שיער אבל בלי חיים וזה לא בא בחשבון. זה גם לא מה שיפתור לך את הבעיה, כי טסטוסטרון יש בכל מקרה, והוא עולה גם באימון וספורט אז מה לא תעשה ספורט? טסטוסטרון הוא הורמון חשוב מאוד, לדעתי הכל עניין של איזון, לכן כתבתי ואני חוזר – סגנון חיים בריא חשוב ומועיל לבריאות וגם לשיער, זה כולל תזונה נכונה, ספורט וכו.

 30. חסוי92 says:

  אני מסכים איתך, וספורט זה אחד הדברים שלא אוותר עליהם, אבל יחד עם זאת, ברגע שדוחקים אותך לקצה הקרש והשיער נושר ונושר ונושר לא משנה מה אתה משנה ועושה אתה מתחיל לחפש טקטיקות אחרות למאבק, זה מרגיש כמו אריה שמאבד מהרעמה שלו.. נראה שאת הגנטיקה לא ניתן לנצח.
  אולי אני לא מספיק זמן עם השינוי, וזה עניין של זמן עד שאראה תוצאות, אבל כרגע שיניתי כמעט הכל – ויתרתי על אבקות החלבון, צמצמתי את הבשר והחלב ועברתי לתפריט של דגים ואוכל מהצומח, צורך מאכלים כוללים של נוגדי חמצון ואומגה 3, ויתרתי על רוב המתוקים ועוסק בספורט (הכל כמובן במידת האפשר). בנוסף חופף עם רביבוגן נירוזל ומשתמש במינוקסי קצף.

  הייתה חשובה לי דעתך בנושא, כרגע אני לוקח את זה בחשבון לבדוק את ההשפעה של זה על השיער (למרות שאני לא חושב כמו שאמרת שזה פיתרון לבעיה), אני מבטיח לעדכן אם אמצא תגלית בקשר לכך.
  תודה.

 31. admin says:

  נקודת הנושר ונושר היא נקודת השפל, הייתי שם, זה קרה בגלל שילוב של קריאטין, תזונה לא טובה ולחץ נפשי. אני מדבר על עשרות שערות שנופלות בבת אחת לכיור בסירוק. גם אז היה לי קשה להכיר במציאות, אבל בסוף כבר ראו בורות בראש ולא יכולתי לשקר יותר לעצמי. משם גם החלה החזרה, הלמידה, וההבנה שהגוף הוא מכלול, תתייחס אליו רע והוא יחזיר רע. תזניח אותו והוא יראה מוזנח. תתעלל בו והוא ינזק. זה נכון לכל דבר – תלך בשמש העור יהרס לך, זה ייקח אולי שנים אבל בסוף תשלם ביוקר. תעשן – כנל, אולי תמות צעיר מהתקף לב ואולי תעבור ניתוח לב או תחטוף סרטן. אלו דוגמאות קיצוניות, אבל כל אחד יכול למצוא כאלה במשפחה שלו, הקרובה או הרחוקה יותר. תסתכלו על דור ההורים שלנו ועל החברים שלהם. צריך לעשות שינוי תפיסתי על המציאות שאנחנו חיים בה, זה לא קל, אבל תראו, זה קורה לאט בעוד תחומים – למשל ראו מה קרה בבחירות, אנשים נפתחים לאינפורמציה, ומגלים שעובדים עליהם ומשקרים אותם בהמון תחומים כדי להרויח עליהם, זה נכון בתעשיית המזון, ובעבר היה בתעשיית הטבק, שניסתה להסתיר שהעישון מזיק. יש היום המון מזונות מזיקים, שמנסים להסתיר מאיתנו שהם כאלה, אבל אפשר כיום לקרוא על זה בהמון אתרים, או פשוט להכנס ליוטיוב ולחפש מידע וסרטים על זה. אני בהחלט חושב שצריך שינוי תפיסתי גם במה שנוגע לזבל שמאכילים אותנו – החל במזון וכלה במידע שקרי, ספינים, שיווק וכו. גם פרופסיה לא שמחה להוסיף לעלון שלה שתופעות הלוואי יכולות להיות בלתי הפיכות, אבל בסוף הוסיפה ובמקביל מפרסמת את סרטוני הסקפטי שבהם מוכרים לך חוויה משחררת, אתה יכול להיות לבנבן חנון נמוך וקרח, או חתיך שחרחר שיוצא אם החתיכה של השכבה לשעבר. השורה התחתונה היא להפעיל את הראש למרות כל המידע שמציפים אותנו בו, שכולל מוצרים שמי שמוכר עושה עליהם רווח גדול, ולא תמיד ישמח לגלות את כל האמת עליהם. זה קיים המון בתעשיית המזון שלא כותבים לך מה הוא בדיוק מכיל כי אם היית יודע לא היית נוגע. לדעתי האישית, שיקול הדעת הנכון הוא לחשוב אחרת – להבין שיש פה משחק עם אינטרסים כלכליים, ולא ללכת עם הרגש אלא עם השכל. לכן אני תמיד אומר – תסתכלו מה המוצר מכיל, תשאלו את עצמיכם למה הוא טוב או לא טוב, תבינו במה הוא כרוך והאם עלולים להיות תופעות לוואי, וגם תשאלו את עצמיכם האם אתם מבינים מה מוכרים לכם או שאתם נסחפים אחרי אשליה. זה לא תמיד קל, אבל מנסיוני, זה הדבר הכי נכון וגם חוסך הרבה כסף, שברון לב וייאוש.
  ומילה על ייאוש, בתור אחד שהיה שם, ייאוש מוביל למעשים. חלקם לא רציונלים ועל זה בדיוק עובדים הרבה יצרנים של מוצרי בלוף ובכלל – אדם מיואש ישלם למי שאולי יכול לעזור, בייחוד כשלא ברור מה עוזר ובייחוד כשלא צריך לתת אחריות שזה יעזור.
  ואחרי כל החפירה הארוכה – התשובה שאני מצאתי היא איזון. ברגע שאתה נמצא בלחץ גדול – תבין שאתה בבעיה, שהגוף שלך גם סובל. תיזהר להכנס למצבים כאלה ותנסה לאזן אותם עם ספורט, או כל דבר בריא שיכול להרגיע. גם תזונה מאוזנת חשובה מאוד, ופה צריך לפתוח את הראש כי שנים חברות המזון עשו לנו שטיפת מוח כדי שנקנה את המוצרים שלהם, ואני לא אכנס לשמות המבין יבין. לגבי טיפול בשיער – לי לקח שנים להבין שצריך גם איזון תזונתי, גם להתרחק ממזון תעשייתי ולעבור כמה שיותר למזון בסיסי (כלומר ירקות, פירות, אגוזים, שיבולת שועל, ואפילו נוגדי חימצון מסויימים, וכן אבקות חלבון – אלו שכתבתי עליהן, בכל זאת אני מתאמן וצריך קצת תוספים), וגם לקח לי שנים להגיע לטיפול שעובד לי, ועברתי גם מצבים שהלכתי אחורה למרות הטיפול, ולא ויתרתי.
  היאוש יכול להוביל גם למעשים לא רציונלים, כמו ללכת למכון שקר כלשהו, למטפל שקר כלשהו, או למרוח על הראש חומר פלא שקר כלשהו, וגם אפילו להכנס למנזר או להאמין שהתנזרות מינית תציל אותך. באותה נקודה תן לעצמך סטירה או תעשה מקלחת קרה ותתעורר, כי אתה מתחיל לאבד כיוון רציונלי, ואחרי שאתה עירני, שים את השטויות בצד, ותשאל את עצמך דוגרי, מה אתה עושה לא נכון אם בכלל, מה נכון שתעשה, ולמה. אם אתה לא יכול לענות על זה אתה בבעיה, עדיף להעלות את החולשות והטעויות ולהסתכל למציאות בעיניים מאשר להכחיש, ואני הכחשתי הרבה זמן, וגם כשבחרתי דרך הבנתי את המשמעויות שלה, הבנתי שאני בוחר דרך שאולי לא תצליח, אבל יש בה הגיון. בסוף הצלחתי, אבל אני לא אתה, וכל מה שאני יכול להציע זה להפעיל הרבה שיקול דעת, וגם לבחור, ולדעת לשאת בתוצאות ולקחת אחריות. זה נכון לכל דבר בחיים.

 32. חסוי92 says:

  תודה רבה על ההתייחסות.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree