משתילי השיער המדוברים ביותר בשיטת FUE

8 בFebruary 2013 מאת: admin

טוב, אולי לא מדוברים, אלא הרופאים שכותבים עליהם הרבה ומשכו את תשומת ליבי.

אני משוטט הרבה באתרים של השתלות, המניע הוא כמובן לא רק סתם עניין אלא צורך אישי. עם כל הכבוד לטיפולים נגד התקרחות, הם לא משיבים את מה שאבד (ואם כן אז בשיעור זניח) ובעיקר שומרים על הקיים וגם זה לא לתמיד. כתבתי על כך רבות בפוסטים קודמים. הפנטזיה היא לעשות השתלת FUE מוצלחת, תורמים לפנטזיה העובדה שאני יכול להרשות לעצמי, והתמונות לפני מול אחרי, שעליהן בנויה כל התעשיה.

צריך להבין – האינטרנט הביא איתו זינוק במסחר מכל הסוגים. המון מידע שאי אפשר היה להשיג, או שלא היה נגיש הפך לזמין ונגיש בלחיצת כפתור. זה הטיס תחומים רבים, כולל כל מה שקשור לחיצוניות, החל מפיתוח גוף (תעשיית תוספי התזונה והאבקות, ראו את אתר bodybuilding.com) וכמובן השתלות השיער. פתאום אפשר לראות איך זה נראה בתמונות וסרטונים, לקבל מידע, לשאול, ליצור קשר, לשוחח בסקייפ וכו’.

האתרים של קליניקות להשתלות שיער (אירופה ואמריקה) נראים מדהים. הם מתקדמים, מאוד ידידותיים לגלישה, ומספקים כל מה שאתה צריך בשביל להדליק אותך, ולאפשר לך ליצור קשר ולהזמין תור לניתוח. כן – זה ניתוח, והרופא הוא מנתח פלאסטי. הוא חותך זקיקים החוצה וחותך חורים שאליהם הם יוחדרו מחדש (את ההחדרה שלהם מבצעים טכנאים – עובדים שלו, ולא הוא).

אבל עיקר המידע אינו באתרים של הקליניקות אלא בפורומים. תכלס – איך תדע לאן ללכת אם כולם נראים דומה? תחפש המלצות או מידע שקשור לרופא המנתח. גם מידע שלילי כמובן כדי שתדע מאיפה להתרחק.

הפורומים בתחומים מפוצצים במידע, מאות ואלפי נושאים, על כל דבר שקשור, כולל תמונות של גולשים לפני ואחרי, שאלות לגבי רופאים ספציפיים, ותשובות של אנשים שהלכו לרופא כזה או אחר ומספרים על החוויה שלהם ועל התוצאות כולל תמונות. יש גם השמצות כמובן, ומטופלים לא מרוצים, וצריך לזכור שהרבה ממה שכתוב – לך תדע מי כתב ולמה, כל זמן שהוא לא מזדהה ולא ניתן לדעת מיהו (אפשר להשמיץ סתם).

יש רופאים שנכתב עליהם פחות, ויש שיותר. אני עוקב כבר תקופה, ואנסה לרכז את השמות והאתרים הכי מדוברים לטובה, כלומר אלו שלא מצאתי עליהם מילה רעה, כולל כאלה שממליץ עליהם SPEX שהוא כנראה הדמות הכי פופולארית כיום בעולם מבחינת ייעוץ בתחום (הוא עבר איזה 4 או 5 השתלות בעצמו, ואינו רופא, אבל הידע שצבר הוא ייחודי ולכן הוא מומלץ על ידי רופאים מובילים כדמות שממנה אפשר לקבל מידע מהימן. האתר שלו הוא http://spexhair.com/)

אז הרשימה למעשה מופרדת – יש אירופה ויש ארה”ב/קנדה.

השמות שחוזרים בגדול (וזה לא אומר שאחרים לא טובים באותה מידה, למשל יש דר’ UMAR מ-LA שנחשב תותח אבל יש מעט מאוד התייחסות אליו).

באירופה:

1. דר’ פרידוני – רופא גרמני עם קליניקה בבלגיה, מהללים ומשבחים אותו ברמות שעוד לא ראיתי. הייחוד שלו הוא שהוא צנוע, נותן יחס אישי והוא לא ממוסחר ולא יקר. זקיק עולה אצלו כ-4 אירו. לא מצאתי מילה אחת נגדו. הוא מתואר כאומן, שאין בו שמץ של פלצנות. זה האתר שלו http://hairtransplantation.feriduni.com/en/index.html

2. דר’ בינזגה – היה תלמידו של דר’ קול מארה”ב, עבד עד 2007 ב-HDC קפריסין, ואז פתח לעצמו קליניקה בבלגיה. נחשב כמקצוען, עם תוצאות יפות של קו השיער. זה האתר שלו http://www.bhrclinic.com/

בארה”ב/קנדה:

1. דר’ פלר Feller – זה הרופא ש”הציל” את SPEX לאחר שעשה השתלות סטריפ כושלות (למרות שכנראה גם לSPEX עשה סטריפ משולב עם FUE) ו-SPEX ממליץ עליו ואף עובד עבורו כיועץ (יעוץ אוליין למטופלים מחוץ לארה”ב מופנים אליו). מהיקרים בענף – לוקח 10$ לזקיק כבר שנים (פעם זקיק היה עולה מעל 10$ אבל עם התחרות בין הקליניקות בא השינוי). הוא יותר קורקטי מבחינת יחס אישי (מטופל שלו כתב שאפילו לא התקשרו אליו אחרי הניתוח לשאול מה שלומו, אבל התוצאות היו סוף הדרך), אבל סופר מקצוען. האתר שלו http://fellermedical.com/

2. דר’ RAHAL – מקנדה. זו האופציה השפויה מבחינת מחיר, נטול פוזה, צנוע, מקצועי ומעניק יחס אישי לכל מטופל. http://www.rahalhairtransplant.com/ ואני חייב להודות שכשפניתי אליו הוא ניתן את סוג השיער שלי בצורה שאף אחד אחר לא ניתח (התייחס למבנה ועובי השיער מהתמונות ששלחתי לו).

צניעות היא תכונה חשובה, מי שצנוע ולא נפוח יהיה גם אמין יותר. מי שמנופח נוטה יותר לפאר את עצמו, לקחת יותר כסף (הוא שווה יותר כאילו), ולספק מידע שיתמוך בכמה הוא מוצלח ופחות את המידע הפחות טוב. הצנוע מסתכל עליך יותר כמטופל לטווח ארוך ואדם, כי מה שחשוב לו זו הפרקטיקה שלו, הנפוח הוא פס ייצור ומכונת כסף, לכן צריך להזהר מאלו שרוצים לסגור לך תור כמה שיותר מהר, דווקא לשמוע מאלו שיציגו לך את העובדות ולא ימהרו. אחד הרופאים שחטפו הכי הרבה אש בתחום הוא דר’ ארמאני, רופא צעיר שמיתג עצמו כאמן של השתלות, פתח קליניקה בבוורלי הילס עם אתר מתוקתק, שקיבל ביקורת קשה בפורומים על כך שהוא או אנשיו מפיצים תמונות מפוברקות (או חוזרים שוב ושוב עם אותן תמונות כאילו מדובר בתמונות חדשות) או שנראות טוב מדי בפורומים. אני בטוח שזה הזיק לו, והוא גם תבע אנשים שכתבו נגדו (גם שהתוצאות שלו לא טובות). זו גם הסיבה שיש רופאים טובים שנזהרים לא להציג את עצמם יותר מדי בפורומים, הם לא רוצים ליצור אפקט שלילי.

יש עוד רופאים טובים את ה-4 ששמתי בחרתי כי הם נראים לי הכי “נכונים” כרגע (עניין אישי לחלוטין). אבל – איפה הקאץ’?

כשאתה רואה את התמונות ומתלהב את שוכח. שוכח את הצלקות שיש גם בFUE – אלו נקודות לבנות קטנות שרואים כשמגלחים, כלומר לא ניתן לעשות גלאח באיזור התורם אלא להתספר קצר אבל לא מדי. אתה מתלהב ושכח שההתקרחות נמשכת בשיער המקורי הלא מושתל, מה שאומר שאם הוא ינשור ישאר רק המושתל ומראה לא טבעי – יחייב עוד השתלות. אתה שוכח את הכאב שכרוך בהליך עצמו (ההחלמה כואבת, הניתוח עצמו פחות כי האיזור מורדם), את התרופות ושאתה מנוטרל שבועיים אחרי, ואולי עוד חודשיים אחכ כי הראש מחורר וזה לא נראה טוב להסתובב ככה. אתה מאמין שתראה כמו בתמונה המושלמת של האחרי שבאתר, כשבפועל זה עלול להראות פחות טוב. האשליה, הרצון להראות טוב מנהלים אותך, וכשזה קורה אתה עלול לטעות ולשלם מחיר יקר, לא רק כספי.

אז אם כבר לעשות השתלה – אצל הטובים ביותר בעולם. לצערי הם לא נמצאים במחוזותינו, אלא בחו”ל, וגם שם צריך לבדוק מי. כיוון שהתחום חי באינטרנט, יש פתח לקצבים וקומבינטורים שונים להבטיח הבטחות, לפתות אנשים ללכת אליהם ולהשאר עם צלקות בלי שיער ובלי כסף. לא מעט כאלה מסתובבים ביננו – עם צלקות סטריפ מכוערות ובלי שיער, אז מי שכן בוחר ללכת על זה חייב לעשות שיעורי בית טוב טוב. מי לא מכיר כמובן את כאלה שמתקשים בשיעורי הבית, כלומר ישראלים שחיים את שיטת ה”סמוך” ו”יהיה בסדר” – כלומר אלא שניתן להשפיע עליהם די בקלות עם קצת תמונות ודברי רהב, וביננו – אנשים מיואשים קל לפתות, תעשיות שלמות חיות מזה, כולל ענף הנדלן שלנו שבו אנשים ממשכנים את עצמם לדעת ומוכנים לקנות דירה במחיר פי 2 ממה שהיה שוויה לפני 5 שנים למרות ששכרם נשאר אותו דבר (כי “ככה זה” ו-“המחירים תמיד עולים” – שאלו שקרים המבוססים על ישראבלוף). רבים מתעייפים מלקרוא וללמוד, הם רוצים שורה תחתונה, דחיית סיפוקים לא קיימת אצלם, הם חייבים מהר ועכשיו, בלי לחשוב או להבין מה יקרה אח”כ.

אז תיזהרו, שיקול דעת זה אופי וסגנון חיים שחוסך הרבה בעיות. קבלת החלטה מתוך דחף או אמוציות – סיכוי גדול ליפול. אותו דבר לקבלת החלטות בלי להבין ובלי לעשות שיעורי בית. העוקצים הכי גדולים נעשים בדיוק על אנשים כאלה, למי שלא מבין על מה אני כותב – שיראה כלבוטק (מוכרים לאנשים חלומות, הם לא בודקים מי המוכר ובמה מדובר, מתלהבים, זורמים, שמים כסף ונופלים בפח).

אז התחלתי בלתאר את המשתילים המובילים והגעתי לאזהרה – גם אם הכל נראה מושלם, תבדקו שוב. תצליבו מידע. תנברו ותחשבו שוב. אין דרך חזרה אחרי שהולכים על זה, לטוב ולרע.

לסיום, אני מוסיף שרשור מפורום שמתייחס לשאלה מי טוב יותר – Feller או Cole, בגדול הם מתוארים בפורומים כטובים ביותר בארה”ב, אך השרשור הזה כולל גם כותב שטוען שהפורומים הם הונאה, שרבים מהכותבים הם מטעם, שהפורומים עצמם ממומנים על ידי הרופאים כלומר הם מוטים, ושמדבור בתעשיית חלומות שמגלגלת כסף גדול ומסתירה את הצד האפל שלה – הכשלונות, התביעות, הרדיפה אחרי הכסף והכל על גבם של אנשים מיואשים. הכותב טוען כי הוא עצמו צונזר פעמים רבות שכתב נגד רופאים מסויימים, שווה לקרוא. (בגדול, מצאתי ביקורת רבה יותר על Cole, שהוא פחות טוב מבחינת work ethics ונוכח פחות זמן בהשתלה, לעומת Feller שנמצא כ-50% מהזמן, ומשגיח בשאר, בקיצור – שימו לב בכמה פרטים קטנים מדובר, וכמה צדדים יש למטבע הזה, שאת רוב המידע עליו אנחנו מקבלים אונליין, וצריכים לסנן להצליב ולהחליט למי להאמין).

http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/61366-Dr-Feller-%28NY%29-vs-Dr-Cole-%28ATL%29-for-FUE-Procedure

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: השתלת שיער,פאות וקונסילרים
תגיות: ,

תגובות

66 תגוובת על ”משתילי השיער המדוברים ביותר בשיטת FUE“
 1. גיל says:

  מה העניין של לחזור פעם אחרי פעם עד כמה עניין של השתלה לא פותר את הבעיה,וממשיכים להקריח אחרי זה במקומות אשר בהם השיער לא הושתל ועד כמה צריך להיות זהירים לגבי בחירת רופא וכו’..
  תן קצת קרדיט לאינטלגנציה של אנשים פה הכל ברור,וכמה שלא תצמצם את הסיכויים בבחירת רופא,מיקום,סוג השתלה ומה לא בסופו של עניין עדיין תיקח סיכון..

 2. admin says:

  קוראים לזה ניהול סיכונים, אם יש סיכון אתה צריך לדעת לנהל אותו, כלומר להבין אותו ולשאוף למזער אותו כך שהתועלת תהיה מכסימלית עם סיכון הכי נמוך שיש.
  לחזור על זה מאתיים פעם – כי הרוב בכלל לא חושבים על הסכנות, ולא מודעים, ויש לא מעט אנשים שעברו השתלות כושלות בגלל שהם לא חשבו והאמינו לאשליה שזה יפתור להם את הבעיה.

 3. חסוי82 says:

  גם אלף פעמים. אינטליגנציה היא לא תמיד נשק יעיל מול לחץ, מבוכה, דיכאון ושאר תחושות שליליות שמביאה איתה ההתקרחות להרבה מאד אנשים. אי אפשר להאשים מושתלי שיער בחוסר אינטליגנציה על שבחרו בפיתרון המסוכן (בהרבה מקרים) והלא ודאי הזה.

 4. חסוי92 says:

  אדמין, שאלה, לאחר כל מה שקראת על משתילי שיער, תאורטית, לאיזה משתיל שיער הייתה הולך ?

 5. admin says:

  כנראה FERIDUNI, אבל בפועל אין סיכוי שאני עושה השתלה. כיום אני עם מכונת גילוח טובה, מתרגל לרעיון של ראש מגולח, בגובה 1מ”מ כל הראש (כלומר האופציה הכי קצרה שיש למכונה).

 6. חסוי92 says:

  ובכן אני מאמין שאחרי השלב הזה, הכל כבר נעשה קל יותר, ולחזור אחורה כבר לא תחזור. תודה !

 7. admin says:

  לגמרי, אתה מבין שזה ממש לא סוף העולם, מסביבך הרוב מקריחים או מגולחים (גיל 40 פלוס), עם שיער מלבין, זה נורמלי וטבעי, נוח (אין התעסקות כמעט, לא צריך לסרק, מראה אחיד, ואפילו לא צריך שמפו יותר, אפשר להתסדר עם ג’ל רחצה), ולאט גם מתרגלים למראה עד שזה הופך להיות חלק ממך. דרכו של עולם, אי אפשר לנצח את הטבע, ואי אפשר להראות לעולם כמו שהיית בגיל 20, צריך להמשיך הלאה (ולטפל, תחת המגבלות שכל אחד קובע לעצמו).
  שיער זה דבר חשוב למי שהמראה שלו חשוב, אבל כיוון שזה מסוג הדברים שאין לנו שליטה עליהם, כלומר זה גנטי, פשוט אין ברירה, ואפשר לשפר את המראה על ידי דברים אחרים, ויש המון קרחים שנראים טוב כיהם דואגים לפתח את עצמם גוף, שכל, נפש.
  תראה את ברוס ויליס, האיש קרח נורווד מכסימלי והוא הכי קול שיש גם בגיל 61
  הוא מקריח מהרגע הראשון שלו על המסך.
  תן מבט בפוסט הבא, ותראה איך לדעתי צריך להתמודד
  http://www.fullhair.co.il/2016/09/%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%93/

 8. חסוי92 says:

  אני מסכים, אני גם לאט לאט מעכל את זה, אבל לא מוכן לוותר, וכנראה אלך לעשות השתלת שיער. שיער זה דבר טיפשי וחשוב מאוד לדעתי.

  לאחרונה יצא לי לחשוב, תראה את החברה המבוגרים, קח לדוגמא את פרס שבצער רב הלך לעולמו בגיל 93. הבנאדם היה יכול לעבור השתלה ולהישאר עם שיער,היה לו מספיק עוזר תורם כך שזה יראה טוב. בטח יותר טוב ממה שהיה.

  אדמין יקר אתה אחרי שנים, של מלחמות ותהליך. אני קצת פחות, בן 25 שפשוט לא הגיע זמני, לא רוצה ומוכן להגיע למצב הזה. ראיתי כמה מושתלים לאחרונה והתרשמתי מאוד מאוד לטובה. אז במקרה הגרוע אשאר עם מסגרת וראש מגולח.

 9. חסוי92 says:

  אגב , שאלה למה דווקא דוקטור פירודני ? רק בגלל הביקורות ? אני מחפש סרטוני וידאו של סירוק ולא מוצא. איפה השקיפות ?

 10. admin says:

  כנס לפורומים וחפש, נכון שהאתר שלו אין מספיק. את הדעה אני מבסס על ביקורות ודיונים בפורומים אמריקאים ותוצאות שהוא מציג. אם כבר מדברים – רחל שנחשב לאחד הטובים כבר לא מעלה סרטונים מעל שנתיים, והתוצאות הטובות שהוא מראה הן לרוב FUT, ככה שלא ברור לי מה עובר עליו.
  מבחינת שקיפות- ל-HDC יש את רמת השקיפות אחת הגבוהות, וגם אתר בעברית עם תמונות של ישראלים שעשו שם. הם מפרסמים כל הזמן בפורומים שונים, יש לך הכל יוטיוב.

 11. חסוי92 says:

  מוזר וגם קצת מחשיד, מבחינת מחיר אני חושב שפירודני יותר זול מרחאל אני אמשיך לבדוק, ואעדכן גם את החברים כאן.

 12. admin says:

  אחד האתרים הכי מרשימים הוא http://www.hairtransplantfue.org/surgical-results
  של קוריי אנדוגן בתורכיה. יש המון סרטונים מעודכנים גם ביוטיוב.
  השקיפות אצלו גבוהה מאוד, מה ששמים לב – שעד נוווד 4 עוד יש תוצאות טובות (עדיין שם צריך 2 סבבים של השתלות ראשון ושני אחרי שנה עם הרבה זקיקים שמוציאים), מעבר לזה כבר קשה להשיג תוצאה יפה ובנוסף עלול להווצר מראה “אכול” שלהאיזור התורם (צלקות\נקודות). התוצאות הטובות ביותר, כמו אצל כולם, הם בנורווד 3 שאז בעצם יש עוד הרבה שיער קיים מלא.

 13. חסוי92 says:

  נראה מאוד מאוד מקצועי, למה לא הייתה פונה לקלניקה כמו זו בתורכיה, האם התוצאות פחות מוצלחות מפרדוני ורחאל ? אני באמת מנסה להבין את הקו מחשבה שלך.

  אכן כמו שאמרת אפשר לראות סימנים. תשמע, אני אשתף אותך במשהו… בתקופת הצבא היה לי רופא ביחידה שעבר שתי השתלות שיער בשיטת סטריפ, ובארץ.

 14. חסוי92 says:

  כמו שאמרת אפשר לראות סימנים. תשמע, אני אשתף אותך במשהו… בתקופת הצבא היה לי רופא ביחידה שעבר שתי השתלות שיער בשיטת סטריפ בארץ. לא באותו הרגע אלא לפני כמה שנים. השתלה ברמה מאוד נמוכה יחסית (אין מה לעשות הרמה בארץ…).
  אני כאחד שחוקר את כל הנושא הבחנתי בשנייה הראשונה , שתי צלקות גדולות יש ברור מזה ? אבל כל מי ששאלתי, לא היה לו מושג.. חשבו אולי הוא נפצע במלחמה, לא העלו בדעתם. אולי חברה טיפה יותר מבוגרים ידעו אבל החברה הבוגרים ששאלתי בכלל לא חשבו על האופציה… ההשתלה ברמה נמוכה של הארץ, והשיער דליל, אבל יש שיער , אף אחד לא ראה אותו קירח… למזלו השיער המתולתל הציל אותו ונוצר איזה משהו טיפה יותר אסתטי… אני חושב שזה שווה את זה, כמובן לא כמוהו, אבל אתה יודע, שיער ! לא קרחת. אגב אדמין אני אגיד לך שוב שאני מעריך מאוד אותך ואת האתר ולכן גם חשוב לי לשמוע דעתך.. אני יודע שאני צעיר וחושב קצת בצורה ילדותית אבל זה אחד הדברים שיעשה אותי הכי שמח. זה מוסיף להם 10 שנים שם לכל אחד. אז אני כרגע גם אם זה לא יהיה מושלם… ותיהיה איזה דלילות מאחור זה עדיף, מבחינתי… לגלח , תמיד אפשר , ולמזלי הגוף שלי מצטלק בצורה טובה.. אז אני בונה על זה שזה יהיה אפשרי.. סליחה על הדבאל !!

 15. admin says:

  כל הידע שלי מסתמך על בדיקה שעשיתי באינטרנט וקצת התכתבויות שעשיתי עם הקליניקות. אני לא חושב שיש הבדלים גדולים בין הקליניקות המובילות, וASMED בתורכיה היא הכי טובה בתורכיה לפי הביקורות בפורומים והתוצאות שהם מראים בסרטונים ותמונות, אבל מצב דומה תראה גם באתר של HDC למשל, שבגרסא העברית שלו הם הגדילו לעשות, ושמו סרטון של בחור ישראלי שמדבר בעברית תחת הכותרת – “הסיפור של ניר”, אולי בגלל פוסט האורח שהעלתי בבלוג לפני כמה שנים “הסיפור של רוי” שבעצמו עבר שם השתלות. פרידוני נראה לי סולידי, מדוייק, לא ממוסחר, והוא גרמני, כלומר יש מצב שהוא ייקה קפדן שלא יחפף, וקראתי עליו ביקורות מעולות. אבל תכלס אין תחרות מי המשתיל הטוב בעולם, כך שמה שקובע זה בעצם התמונות והסרטים, הביקורות בפורומים, רמת השקיפות, האחריות לתוצאות וכמובן החברות בארגונים בינ”ל ואמריקאים רלוונטים. יש גם עניין של שיווק, לפני כמה שנים רחל וביזנגה נחשבו הטופ, והפציצו עם תמונות וסרטים, מאז הם דעכו בקטע הזה, ומצד שני עלו אחרים, האם זה אומר שההם פחות טובים היום ואחרים הפכו טובים יותר? האם זה אומר שהפערים הצטמצמו ואולי לא קיימים? שכל אחד יחשוב ויחליט לעצמו.
  לגלח לא תמיד אפשר, ממש לא. כשיש לך נקודות לבנות מאחורי הראש אתה לא תגלח. ככל שהשתלת יותר המראה אכול יותר. אתה באמת חושב כמו צעיר, שרוצה הכל עכשיו ומיד, ושיראה כמו בתמונה, ולא מבין שהמציאות יותר מורכבת, ושהתוצאה עלולה להיות שונה ממה שתכננת או רצית, ושההתקרחות תמשיך ושזה בלתי הפיך. אני חושב, שמי שמצפה להגיע לנורווד גבוה, שישכח מכל העניין, אין מספיק זקיקים לכסות נורווד מתקדם. וכמובן לא לשכוח את הנקודות שישארו, ומי שמספר לכם שלא רואים, משקר. אם מתקרבים קצת רואים, אלא אם השיער מוארך ומכסה. תשכח מגלאח אם אתה עובר השתלה.

 16. חסוי92 says:

  הבנתי לגבי הקליניקות, זה היה חשוב..
  גם לגבי השאר הבנתי, תודה.. אני אחשוב ואעדכן

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree