הסיפור של רוי (השתלת שיער) – פוסט אורח

26 בFebruary 2013 מאת: admin

הקדמה – את הפוסט הבא כתב רוי, ולא אני, כלומר זהו פוסט אורח. רוי כתב מספר הערות לפוסטים שלי בנושא השתלות וגם יצא לנו לדבר ולהתכתב. הצעתי לו לכתוב את הסיפור שלו, ונקודת ראותו. לי אין שום קשר לרופא או מרפאה בתחום. לא פגשתי את רוי, ואין לי כל אינטרס בקידום מרפאה כזו או אחרת, להיפך, אני כותב על הרופאים שהם בעיני המובילים, ולא מצביע על אחד. לגבי מרפאת HDC שרוי כותב עליה, וגם אני הזכרתי בפוסטים או הערות את קיומה – אינני מכיר אותה או את עובדיה ואני מציע למי שמעניין אותו לקרוא עליה בפורומים (לא ישראלים) על השתלות. התכתבתי איתם כמו עם מרפאות אחרות – קול, RAHAL, ביזנגה, פלר וכו, מכולם בקשתי חוות דעת על מצבי האישי (שלחתי תמונות) אך כפי שכתבתי, אין לי כוונה לבצע. אני מזכיר למי ששכח, הבלוג, וגם הפוסט אינם תחליף לייעוץ מקצועי אצל רופא (ואם מדובר בהשתלה – ייעוץ אצל רופא מומחה להשתלות), ויש לקחת בחשבון שכל מה שנכתב בבלוג הוא מנקודת ראות אישית בלבד, ונסיון אישי, לא המלצה ולא ייעוץ (גם כשרוי כותב שהוא ממליץ, זה מנקודת ראותו, אני אישית ממליץ רק על ללמוד, לקרוא, להרחיב אופקים, ולפעול בשיקול דעת, וזה נכון לכל תחום בחיים). המטרה היא לספק מידע, גם אם הוא מידע מראיה אישית בלבד, ולהשאיר לכם הקוראים את שיקול הדעת, והבחירה. אני בעד שיח פתוח כולל ביקורת, אז קחו את הפוסט בפורפורציות שלו – פוסט אורח, שמספר סיפור, די מעניין לדעתי, ואתם מוזמנים להעיר, להגיב וכו.

אז מכאן, זה כבר רוי (ורוי – תודה שהסכמת לספר את הסיפור שלך):

קוראים לי רוי ואני בן 37 מתל אביב נשוי +1 עובד בתחום הפרסום’ עברתי ב HDC השתלת שיער באפריל 2012.

אז ככה, התחלתי להקריח בגיל 22 מיד לאחר הצבא באותה תקופה פרופסיה יצא בדיוק בארה”ב ולא היה זמין בארץ ,ניסיתי קצת מינוקסי אבל זה לא ממש עזר . שנה אחרי .. בטיול שאחרי הצבא בארה”ב נכנסתי לבית מרקחת במיאמי והם הסכימו למכור לי ללא מרשם אספקה של פרופסיה ל 3 חודשים . אני חושב שזה קצת עצר את הנשירה בזמנו אבל לצערי לא היה לי איך לקנות את זה מהארץ .(אני מזכיר לכם שאי ביי לא היה קיים אז ) ואז חזרתי לארץ וכמו ילד נואש הלכתי לעשות השתלת שיער במרפאות אריאל ברחוב ריינס בתל אביב (מישהו זוכר ??? ) הם לצערי עשו לי צלקת ענקית בעורף והשתילו לי משהו כמו 500 שערות מקדימה . המזל הגדול שלי הוא שהעורף שלי מלא בשיער והשיער פשוט כיסה את הצלקת והזאת וגם את הצלקות שרופא אחר בישראל עשה לי לפני 8 ו 6 שנים . ההשתלה הנוכחית שעשיתי לפני שנה היא למעשה השלישית שלי ולא הרביעית כי את מרפאות אריאל אני לא ממש מחשיב … לגבי הרופא האחר בארץ ,הוא עשה עבודה לא רעה ..השיער שהוא השתיל אכן צמח אבל רמת הצפיפות וכמובן הצלקות הענקיות השאירו אותי לא מסופק . בעיה נוספת הייתה שהחורים שהוא עושה באזור הדליל על מנת להשתיל את השיער בחלקם היו גדולים מידי ובנוסף הוא השתיל קבוצות של 2 ו 3 שערות בקו הקדמי ולכן ההשתלה נראתה בסדר אבל לא ממש טבעית . כדי לכסות את הדלילות של השיער והחורים והצלקות השתמשתי במשך שנים בספריי לעיבוי השיער של ריברייה שהוא עושה עבודה די טובה בכיסוי הדלילות אבל יש לו כמה בעיות : א. השיער נהיה קשה כמו קש ו… כמובן המחיר אני חושב שהוצאתי על העניין לפחות 400 ש”ח בחודש . נסתי כמובן גם טופיק ואת כל שאר הקונסילרים אבל הם היו משחירים לי את המצח ועשו לי המון בושות אז ויתרתי עליהם ונשארתי עם ריביירה .

אחרי שנים של סבל והשתעבדות לקונסילרים הבנתי שהפתרון והדרך אל האושר לא נמצאת בגבולות הארץ והתחלתי לבדוק את האופציה של מרפאות בחול. אחרי מחקר באמת מעמיק וכמובן השיקולים הכספיים החלטתי ללכת על האופציה של hdcבקפריסין מכמה סיבות : א. קבלתי המלצות חמות מחבר ב. המחירים שלהם הוגנים ויחסית זוליםג. התוצאות שלהם נראו לי ברמה גבוהה ד. הם מאוד מנוסים ב fue (מה לעשות האזור התורם שלי נגמר בשלב מסוים )ה. הם היו מאוד מקצועיים מההתחלה וביקשו ממני אלף תמונות לפני שבכלל הם נתנו לי תשובה שהם מוכנים לנתח אותי ו . הרופא שם עבר התמחות אצל ד”ר קול שהוא מטובי המנתחים בעולם בתחום. לא מצאתי אפילו תגובה שלילית אחת עליהם ברשת (אתם מוזמנים לנסות )ח. הם נמצאים במרחק של 45 דק’ מישראל והם בניגוד לתורכים לדוגמא אוהבים אותנו מאוד …

בסופו של דבר החלטתי לקחת את ה 400 ש”ח שאני משקיע כל חודש ולהשקיע אותם בפתרון אחד סופי שישחרר אותי מההשתעבדות הנוראית הזאת.

עכשיו אני 11 חודשים אחרי ההשתלה ואני באמת מרגיש שסוף סוף פתרתי את הבעיה הזאת שהטרידה אותי המון שנים . התענוג הכי גדול שלי הוא לקום כל בוקר לחפוף את השיער ולצאת לעבודה מבלי להתעסק שעות עם קונסילרים והסוואות שונות של הבעיה מול המראה .

פעם שמישהו רצה לתאר אותי הוא היה מתאר אותי בתור ההוא עם הכובע … פשוט בימים שלא היה לי כוח או זמן להתעסק עם הסוואות הייתי פשוט חובש כובע ומשכנע את הסובבים שאני חלק מתעשיית ההיפ הופ בגיל 34 …

אני חושב שלא הלכתי עם כובע כבר כמה חודשים וזה מבחינתי הסימן שהגעתי סוף סוף לנחלה .

אחיי המקריחים, מעבר לזה שיש לי כמובן אינטרס לקדם את מרפאתhdc אני מרגיש קודם כל מחויבות כלפי כל אחד ממכם למנוע ממכם לעשות את הטעויות שאני עשיתי

לחסוך לכם המון זמן, כסף וכמובן עוגמת נפש. תרשו לי להציג בפניכם את המסקנות על השתלת שיער שלמדתי על בשרי ב 15 שנים האחרונות :

1. תחום השתלת השיער התקדם מאוד ב 20 שנה האחרונות (לא בהכרח בארץ לצערי ) והיום ניתן להגיע לתוצאות צפופות, טבעיות ומלאות כשהכול בסופו של דבר פונקציה של כמות זקיקים ובמילים אחרות פונקציה של כסף.

2. אני ממליץ בחום על השתלתfue ההחלמה הרבה יותר מהירה, התהליך הרבה פחות כואב והכי חשוב אין צלקת מה שמשאיר את האופציות פתוחות להמשך. ניתן היום לבצע השתלה בחול של 3500 זקיקים fue בטיפול מרוכז של יומיים אז שלא ימכרו לכם בארץ שזה מתאים רק להשתלות קטנות של עד 600 זקיקים .

3. למי שנמצא בשלבים מתקדמים של התקרחות (4 או 5 ומעלה ) ולא מתכוון ללכת עם תספורת קצוצה הייתי ממליץ טיפול משולב אחד מרוכז של סטריפ +fue כדי להשיג 5000 זקיקים ומעלה בטיפול אחד של 3 ימים.

4. כל רופא בעולם יכול לבצע השתלת שיער השאלה היא לאיזה רמה של צפיפות לסנטימטר מרובע הוא יכול לבצע ? (hdc למשל מגיעים ל 75 זקיקים לסנטימטר מרובע) , השאלה היא כמה טבעי תראה ההשתלה וקו השיער החדש? השאלה היא כמה זמן לאחר ההשתלה אוכל לחזור לשגרה? השאלה היא כמה ניסיון יש לרופא ? כמה ניתוחי fue הוא עושה בחודש ? אם הרופא לוקח בחשבון התקרחות עתידית? וכמובן הפונקציה של המחיר כולל הטיסות והשהות אם ההשתלה בחול האם אני יכול לעמוד בזה כלכלית ? .

5. כל החברה שהולכים עם צלקות ענקיות כמוני או עם קו שיער של בובה תדעו שגם לכם יש תקווה .. יש היום אפשרות להקטין את הצלקות ואפילו להשתיל שיער בשיטתfue על הצלקת ולהעלים אותה לחלוטין.

6. לכל מי שהאזור התורם שלו דליל או מוגבל יש היום אפשרות להשתיל שיער מהזקן או מהחזה ולהגיע עדיין לתוצאות מרשימות .

7. כל מי שמקריח במפרצים או רק באזור אחד שיקח בחשבון שההשתלה לא תעצור לו את המשך ההקרחה ולכן הוא יהיה חייב להמשיך לטפל בנשירת השיער או לקחת בחשבון תהליך של השתלה נוספת בעתיד.

8. תדרשו לדעת איזה התחייבות לתוצאה אתם מקבלים כדי שלא תישארו “קרחים מכאן ומכאן “. מרפאתhdc למשל מתחייבת להשתיל פעם נוספת כל שערה שלא צמחה בטיפול.

9. שלא תחשבו שווין רוני הוא הסלב היחידי שעשה השתלת שיער בעולם יש עוד המון אחרים … ג’וני דפ, דיויד בקאם, בונו, קווין קוסטנר, מתיהו מקונהוי , מל גיבסון ,גוד לאו הם רשימה חלקית ביותר !!במילים אחרות זה מאוד מקובל לעשות השתלת שיער בחול בעיקר בארה”ב .

10. חשוב מאוד לנסות טיפולים שונים למניעת נשירת שיער לפני שמחליטים על השתלת שיער . יכול להיות שניתן לשפר את המראה של השיער ללא התערבות כירורגית וזה שווה את הכסף והטרחה .

בהצלחה לכולם

רוי

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: השתלת שיער
תגיות: ,

תגובות

56 תגוובת על ”הסיפור של רוי (השתלת שיער) – פוסט אורח“
 1. בעל הניסיון says:

  לטימי שחכתי רק להוסיף שבנוסף לדלילות מקדימה ולפס מאחורה ,יש גם רופאים שישאירו לך מזכרת לכל החיים כ 60 שתלים שכן יקלטו אבל הם כל ה60 יצאו מאיזה 12 חורים אז גם היה לך מקדימה בשיער הדליל קבוצות של בין 4-8 שיערות שיוצאות מחור אחד ,אני לא מתאר השתלה של אדם מבוגר משנות ה90 אלה אדם צעיר של לפני כ4 שנים.
  זהו שפכתי את המידע שלי באתר אני סיימתי ,מקווה שזה יציל אנשים אחרים מלהיות טיפשים בפזיזות שלהם כמוני

 2. דרור says:

  אהלן רוי אשמח להתייעץ איתך אתה מוזמן להשאיר טלפון באימייל תודה רבה

 3. רוי says:

  היי לכולם שוב … החלטתי לתת עדכון לגבי.. וכמובן לגבי הבלורית … אז ככה, היום אני כבר בן 41 +3 ילדים . לפני חודשיים החלטתי לעזוב את העבודה הקודמת שלי בתחום הפרסום ולהתמקד בעניין של השתלות שיער… אם הייתם אומרים לי לפני 6 שנים שזה יהיה תחום העיסוק העיקרי שלי , הייתי אומר אין מצב ! אבל בשלב מסוים הגעתי למסקנה שזה אולי הייעוד שלי בגלגול הזה והחלטתי להשקיע את הזמן שלי בעזרה לאנשים שמעוניינים בהשתלות שיער ברמה אחרת במרפאת hdc , שלדעתי היא אחת המרפאות הטובות בעולם להשתלת שיער .
  במהלך השנים מאז ההשתלה שלי צברתי המון ידע ונסיון בהתקרחות ובהשתלות שיער ,אבל בעיקר למדתי מי מתאים להשתלה וניתן להציע לו פתרון לאורך שנים ולמי צריך להגיד “תשמע חבוב אתה לא מתאים להשתלת שיער , אנחנו נעשה לך יותר נזק מאשר תועלת ” . אנחנו למעשה מציעים היום בדיקה מקדימה ללא עלות וללא התחייבות שבמהלכה אנחנו בודקים את רמת הצפיפות של האזור התורם ( האם הוא מעל הממוצע או מתחת ? האם יש קבוצות שיער או רק שיערות בודדות ? ) ,את שטח ההתקרחות בסנטימטר מרובע , את עובי וכמות השיער מאחורי ההתקרחות , את הגנטיקה המשפחתית ( עד כמה שניתן ) , מנסים להבין מהו קצב נשירת השיער ,מאבחנים את סוג השיער ואופיו ולאחר מכן אנחנו מבצעים שיחת וידיאו עם המרפאה כדי לדון ביחד עם הצוות הרפואי על המטופל . במידה והמועמד מתאים אנחנו נותנים אומדן של כמות הזקיקים שהוא צריך ומהי מידת הצפיפות המומלצת בקו השיער ובשאר האזורים והאם אנו צופים שהוא יצטרך עוד טיפולים בעתיד . במידה והמטופל לא מתאים עם כל הצער אנחנו אומרים לו ללא היסוס – רד מזה !
  במהלך השנים למדתי שמקצועיות, ידע ונסיון בתחום וכמובן תיאום ציפיות וכנות מוחלטת מול המטופל הם המפתח להצלחה .

  לגבי השיער שלי : בחלק הקדמי שבו היתה רוב ההשתלה השיער נשאר פחות או יותר אותו דבר , לצערי התחילו לצאת לי הרבה שיערות לבנות (: באזור הכיפה ,למרות גילי המופלג, המשכתי לאבד שיער בעיקר בצדדים ומסביב לעיגול שהם עשו באמצע הפדחת ואני מתכנן טיפול נוסף של 1500 זקיקים לשיפור המצב . רק אציין שהפסקתי לקחת פרופסיה לפני כמה שנים בגלל תופעות לוואי של הפרעות קצת בלב ויכול להיות שבגלל זה המשכתי לאבד שיער גם 20 ומשהו שנה אחרי שהנשירה התחילה. למזלי יש לי עדיין קצת אזור תורם להשלים את השיער מסביב כדי ללכת עד הסוף על העניין.

  אני מאוד שמח שעשיתי את ההשתלה , אני עדיין מגדיר את ההשתלה כאחד האירועים ששינו את חיי לטובה בהקשר של ביטחון עצמי והרגשה טובה לגבי המראה שלי.

  במידה ומישהו רוצה להתייעץ לגבי השתלה ב hdc המייל שלי הוא : israelhdc@gmail.com
  האתר שלנו בעברית הוא :http://hairtransplant-cy.co.il/

  רוי

 4. admin says:

  אהלן רוי, שנים…
  אני בהחלט חושב ש HDC היא אופציה איכותית, נוחה, זולה יחסית, ושפויה. זו טראומה רצינית, וחשוב לעבור אותה כמה שיותר בקלות ונוחות (לוקחים אותך, מחזירים, מלון צמוד למרפאה, טיפול ומעקב שם גם בימים שאחרי וכו’), וכמובן קרוב מאוד לארץ. אני מניח שזו גם סיבה למה לא מעט ישראלים שמשתילים מגיעים לשם וגם חשיבה נכונה של הבעלים, שרואה את המצב בישראל וכמות הקרחים ומבין שיש לו בוננזה מטורפת במרחק חצי שעה טיסה. גם להקים אתר בעברית עם חשיפה של מושתלים מישראל, לא מובן מאליו.
  אישית אני מעריך את הפשטות, השקיפות וההתנהלות שמשתקפת מהקליניקה הזו. הם מקפידים להעלות כל הזמן סרטונים ותמונות בפורומים הרלוונטים ונותנים 100% אחריות בכתב (לפי האתר).
  לי אישית אין אינטרס ישיר או עקיף עם רוי או עם HDC, כידוע אני לא אשתיל לעולם, גם אם זה אומר קרחת (אני 3V ולא מת על הקודקוד הדליל/קרח), אני יותר בצד של וין דיזל בקטע הזה (אולי הוא לא דוגמא טובה כי אין לו איזור תורם והוא נורווד מכסימלי, אבל הבנתם את הראש). אני כן מעריך יושר, הגינות, שקיפות, וערכים בסגנון, בכל תחום.
  לעניין המשך ההתקרחות שלך – זה צפוי ונכתב על זה כאן בלי סוף, זו אחת הסיבות לכך שאני לא רואה הגיון בעניין, לחזור כל כמה שנים ולתקן ולכסות ושוב כל הכאב והטרחה, והאיזור התורם שנעלם, וסיכונים וכו’. זה חיסרון גדול, שחייבים להמשיך לתקן אחרת העסק מאבד צורה. אם ככה אז למה להתחיל עם זה בכלל, שמים פוסטר של מהיר ועצבני, עוברים למכונה וסוגרים עניין.
  בכל מקרה נשמע אחלה פרנסה, כמות המתקרחים הצעירים כאן זה במספרים גדולים מאוד, אפשר לגזור מזה אחוז קטן של כאלה שילכו על השתלה ורק זה לדעתי מסדר אותך כלכלית;)
  שיהיה בהצלחה.

 5. רוי says:

  תודה אדמין (: טוב לשמוע ממך .. אני מבין את מה שאתה אומר ,אבל אני כידוע עשיתי השתלת סטריפ עם 2 צלקות מטורפות ואיבדתי כבר לפני 20 שנה את היכולת להיות ווין דיזל … בכל אופן , יש הרבה אנשים שאני ממליץ להם לעשות גלח לפני שהם בכלל חושבים על השתלת שיער בלי קשר לזה אם הם מתאימים להשתלה או לא זה תמיד הפתרון הזול והיעיל ביותר . לחלק זה מתאים יותר מאשר שיער שופע ,אבל הרוב פוסל את העניין על הסף. הסיבה שאני ממשיך להשתלה נוספת היא לא בגלל קרחות מטורפות ,אלא יותר בגלל פרפקציוניזם מטופש שמושרש לי וגם בגלל שמאות אנשים בוחנים את הקרקפת שלי בקפידה ברמה יום יומית (: עדיין יש אנשים שמאוד מתאימים להשתלה וטיפול אחד יספיק להם לשארית חייהם ויש אנשים שמראש לא שווה להם להכנס לתהליך . בכל מיקרה בעיני השתלה היא לא טראומה רצינית אלא יותר כמה ימים של חוסר נוחות שמאוד משפרים את ההרגשה בטווח הרחוק …

 6. חסוי82 says:

  הי רוי,
  בטוח שהתכוונת לפרופסיה שהפסקת בגלל הפרעות בקצב הלב ולא למינוקסידיל?
  רק מנסה להבין מה הקשר בין פינסטריד (החומר הפעיל בפרופסיה) ובין תפקודי לב. פעם ראשונה שנתקלתי בטענה או קשר שכזה.
  כשמדובר במינוקסידיל אכן יש קשר מובהק שכן במקור התרופה פותחה לסובלים מבעיות לב ובדרך עקיפה התגלתה גם כתרופה יעילה בטיפול בהתקרחות.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree