זה קורה כמעט לכולם: הרגע בו גבר משלים עם הקרחת

1 בJanuary 2013 מאת: admin

הכותרת – מגלובס, והנה הקישור

גלובס, עיתון כלכלי מכובד עם אתר מכובד לא פחות, מתייחס להתקרחות של פוליטיקאים ובכלל, ולהתמודדות שכוללת גלאח או הלוואה וחיסכון, שאחד הידועים בהלוואה וחיסכון הוא.. בינימין נתניהו, כולל הדמיה איך הוא היה נראה ללא ההלוואה וחיסכון שלו. לדעתי הוא היה מאבד מנדטים עם המראה הקרח, אבל זו רק דעתי.

די מעניין לקרוא מה אומר הפסיכולוג הקליני ד”ר דרור אורן על ההתקרחות וההתמודדות איתה, ומה זה אומר על בן אדם שהוא עושה הלוואה וחיסכון..

שווה קריאה, תהנו.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

3 תגוובת על ”זה קורה כמעט לכולם: הרגע בו גבר משלים עם הקרחת“
 1. אלדד says:

  ראיתי גבר מבוגר(55)עם שיער אפור/לבן/שחור מעורב ומלא ולמען האמת זה לא נראה מרשים בכלל יחסית
  לאדם מקריח בשלבים מתקדמים.

  אלא אם מתחילים לצבוע את השיער אבל אז יש פער בין השיער בראש לשיער בשאר הגוף ופער כללי למצב הגופני הכללי – ז”א אם לא עושים “שיפוץ כללי”,לא נראה משהו.

  אולי זאת הסיבה שהמוטציה הגנטית של ההתקרחות תפסה כ”כ הרבה גברים.

 2. admin says:

  מרשים ועוד איך, ואם יצא לך להיות באירופה זה דרך שכיח שם, רק אצלנו יש כזו כמות של קרחים
  עדיף שיער לבן מקרחת
  שמת לב שאין מגישי חדשות קרחים? אין חיה כזו, בכלל, בשום מקום
  יש עיתונאים קרחים, אבל הם אנשי מקצוע, הם לא אמורים להראות ייצוגיים
  מכיר זמרים או שחקנים קרחים? באופן יחסי הם מעטים מאוד מאוד, ואם הם קרחים אז הם קשורים לנישה, נניח שרירנים, או שהם מבוגרים ומשחקים תפקידי אופי וגם אז בהרבה מקרים שמים להם פאות.
  כמה פוליטיקאים קרחים יש? בארה”ב לא תמצא כאלה, ואם כן – אז הם זקנים. כדי להבחר צריך גם להראות טוב, לא יפה אבל טוב, כלומר ייצוגי. ייצוגי זה עם שיער.
  אין מוטציה גנטית של התקרחות. זו לא מוטציה. זה עניין גנטי, ויש עמים שזה אצלם כמעט לא קיים ויש שקיים הרבה. כיום יש גידול יחסית לעבר, לא נעשו מחקרים אבל זה ניכר מאוד. קיימת טענה שהגורם לכך הוא התזונה הגרועה שלנו, מזון מעובד, מהונדס, מרוסס ומלא בתוספים ורעלים שגורמים נזקים בטווח הארוך כולל מחלות כמו סוכרת וסרטן. החומרים הללו הם כנראה טריגרים לגנים מסויימים, כלומר מפעילים גנים מסויימים שאינם פעילים, או “מכבים” גנים אחרים, כלומר נוצרת תגובת שרשרת שבהסופה תוצאה ביולוגית או כימית. המזון של לפני 50 שנה שונה לגמרי משל היום, זה בטוח, ויתכן שהוא הגורם להרבה בעיות בריאותיות, כולל סרטן, שהיום 1 מתוך 3 אנשים צפויים לחלות בו בשלב כלשהו, שזה יחס מטורף.
  צריך לזכור, שקרחים היו תמיד, גם יוליוס קיסר היה קרח. התקרחות מציינת בין השאר הזדקנות, כמו שהגוף לא נשאר אותו דבר, והעור מקבל קמטים, גם השיער לא נשאר אותו דבר, אבל זה לא אומר שצריך לאבד את כולו או את רובו. גם אני רואה מבוגרים בני 50-60 עם רעמות שחבל”ז רק אפורות לבנות (או כהות אצל הצובעים), וזה מעורר קנאה, אלו אנשים עם אפס רגישות ל-DHT, שככה מתוכנתים גנטית, ובאירופה וארה”ב יש רבים כאלה, גם בגיל 70 פלוס עם שיער מלא. התקרחות בגדול מקושרת להזדקנות ואבדן הבריאות, ואין אדם שהיה רוצה להזדקן או לאבד את המראה הבריא והחיוני שלו. על בסיס זה קיימות כל תעשיות היופי, קוסמטיקה, ובריאות, אלו תעשיות של מילארדים רבים, אבל לדעתי האישית, ניתן להראות טוב הרבה שנים אם חיים אורך חיים בריא, וזה דבר קשה בעולם של היום.

 3. אלדד says:

  יש גם עניין של אופנה ואמריקניזציה.
  אם תשיב לב לסרטים ישראלים של שנות ה 70 יש שם שחקנים מבוגרים כמעט קרחים לגמרי.
  במידה מסוימת שיער אפור ולבן מלא ומנופח אפילו מדגיש את הגיל המבוגר.

  כמובן שיש גם עיניין של התקרחות בטרם זמן ז”א בעיקר לאנשים שעדיין יש להם שיער כהה(במיוחד בישראל) שמצביע על נעורים והם מתקרחים מה שמראה,כמו שאמרת,על בעיות פיזיולוגיות.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree