אחוות הקרחת

28 בJanuary 2013 מאת: admin

בין אנשים שעוברים תהליכים זהים יש אחווה מיוחדת, החל במי שהיו באותה יחידה בצבא ועד מי שהקריחו.

באחווה כזו נתקלתי אתמול, במקרה, בחדר הכושר.

כידוע, הולכת ונהיית נפוצה הדמיית השיער, שזו מילה מכובסת לקעקוע של נקודות שידמו במצב של גלאח חלק מהשיער. הקעקוע הזה נעשה על איזורים קרחים ואמור לתת אשליה של שיער מגולח, וגם אצלי בחדר הכושר, שזה מקום ששם אנשים באים להתאמן כדי בין השאר להראות טוב יותר, אפשר לראות אנשים שעשו (וגם יש שעשו השתלות כושלות, ויש כמה מבוגרים עם פאות). חדר כושר זו הזדמנות טובה לראות אנשים שרוצים להראות טוב יותר ולכן גם מנסים לשפר את מצב השיער, והזדמן לי לראות 3 אנשים שעשו הדמיות, אולי יותר.

האחרון שבהם הוא בחור צעיר, שרירי, וקרח לגמרי, שיום אחד הופיע עם ההדמיה. קלטתי מיד, אבל לא הייתי בטוח, רק אחרי שעברתי לידו התברר שכן. ואז אתמול נתקלתי בשיחה שלו עם בחור דומה אך מבוגר יותר, בסביבות גיל 45, שהחל לתשאל את הצעיר.

השיחה הייתה בערך כזו:

מבוגר: אני רואה שעשית

צעיר: כן

מבוגר: אני הייתי מהראשונים, עשיתי לפני שנה וחצי. איפה עשית?

צעיר: אצל X

מבוגר: וואלה גם אני, אני זוכר שהוא רק התחיל עם זה, מלא באים אליו הוא עושה עבודה טובה

צעיר: כן

מבוגר: כמה עלה לך 4-5? (אלפים)

צעיר: 6

מבוגר: אז עלה 4.5, ומה, אנשים קולטים?

צעיר: כן

מבוגר: מי שמכיר אותך זה בעיה רואים שעשית שינוי, חלק נועצים מבטים, חלק שואלים וחלק לא

צעיר: נכון, אני שם לב שמסתכלים

מבוגר: אבל מי שלא מכיר אותך פחות בעיה, לא יודעים איך נראת קודם. תדע שכל שנה עושים חיזוק אבל עולה רק 250 שח לחיזוק.

בקיצר המבוגר קצת חפר לצעיר, אבל זה רק מראה כמה קרחים ומקריחים סובלים ומה הם מוכנים לעשות. אולי לא מדברים על זה, אבל סובלים בשקט ואם יש משהו שאפשר לעשות רבים עושים, כלומר רבים מטפלים ולא אומרים, והקרחים שאבדה להם התקווה מצאו תקווה חדשה עם ההדמיה.

אחווה נוספת גיליתי במקרה. כתבתי פה פוסט על הפאה של ש., ואז הסתבר שיש לו אח צעיר ממנו. לאח הצעיר יש.. גם פאה, אבל שנראת אחרת, מקורזלת יותר. לצעיר יש חברה, אז מסתבר שלמרות הכל, היא קיבלה את זה.

ואחרון חביב, כתבתי פעם את הפוסט “יש לי חבר עם פאה”, והחידוש הוא…שהוא הסיר אותה. כן כן, הסיר, ועבר ל…הדמיה. הייתי בשוק, וגיליתי את זה במקרה כי לא ראיתי אותו המון זמן, דרך התמונות בפייסבוק. התמונות עם ההדמיה מטושטשות קצת בסגנון איסטגרם, בכוונה לדעתי. אה, וגם לו יש חברה, אז יש מצב שזה בעידודה, או שלא.

בקיצור, נראה שאנשים מוכנים להתגבר על הבושה, ולקעקע לעצמם את הקרחת בתקווה שזה יראה כמו שיער (וזה לא ממש, מקרוב רואים, ומרחוק אם הקרחת נוצצת אז גם), ויש שדבקים בפאה שלהם, העיקר לא להראות קרחים או דלילים. יש כמובן את אלו שלא יעיזו לגעת בפאה, שזה הרוב, מבחינה חברתית זה לא נתפס טוב, וזה נושא להרבה בדיחות וריכולים.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: פאות וקונסילרים
תגיות: ,

תגובות

2 תגוובת על ”אחוות הקרחת“
 1. James says:

  כבר הרבה זמן שאני עוקב אחריך. לצערי גם אני התחלתי להקריח. אני חשוב שזה ה עישון (אותו זרקתי אך אני מועד לפעמים). אצלנו במשפחה לכולם יש שיער מדהים ורק אני התחלתי לגדל מפרצים. זה גם נכון להרבה חברים שלי. הסיכוי שגבר צעיר וקרח הוא מעשן הוא בערך 50-75%, יש לי חברים שלא נגעו בשיער והם שומרים על פדחת מלאה. המעשנים הכבדים כבר הולכים עם קרחת מלאה אוני שהייתי יחסית מעשן קל-בינוני נשארתי עם מפרצונים וזליגה חזקה פנימה.

  בנוגע לכך שישראל היא מעצמת התקרחות. אינני יודע, עד כמה זה נכון. אז נכון שבאסיה יש מעט קרחים ומלא מעשנים (אם כי הקרחים הם כמעט בוודאות מעשנים, גרתי תקופה ארוכה באסיה) אך ממה שראיתי באיטליה זה היה מפחיד. לא ראיתי גברים עם שיער, פשוט לא היו. ילדים בני 18 ללא שיער…

  זה להפעם ועד הפעם הבאה.
  אגב למה אתה לא משתף תמונות של המצב שלך?
  ושאלה שלי אליך, אתה מעשן או עישנת פעם? אם כן לאיזו תקופה וכמה סיגריות ביום?

 2. 1 says:

  לדעתי הדמייה זו בדיחה, אני חושב כבר לעשות פאה – או בשמה המכובס: מילוי שיער…
  אני כבר סובל משירה מגיל 24 בערך ועוד מעט כבר מתקרב ל30, אמנם המצב טוב עם קונסילרים, אבל בקו השיער זה כבר מתחיל להיות פחות מוצלח וגם נמאס לפחד מללכת לים\בריכה ולא לתת לבחורות לגעת בשיער. חופר וחוקר ברשת כבר כמה חודשים על תוספות שיער, בעיקר הדקות שנראות ממש אמיתיות, אבל מצד שני חושש מחנק הקרקפת ותופעות לוואי, אבל אם זה יקנה לי ראש שקט ללכת לים ולבריכה מבלי לפחד שהקונסילר יירד… אז מה טוב.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree