שובו של הקאמבק – אין הפכה התבוסה לניצחון

9 בSeptember 2012 מאת: admin

כבר חשבתי שזה הסוף, שהובסתי סופית וכל מה שנותר הוא לנסות לשמור על הקיים, על כך כתבתי בפוסט סופו של הקאמבק. פוסט פאסימי, ששיקף את מצבי.

מאז, גם כתבתי את הפוסט שובו של הקאמבק התחיה, בו פירטתי את הטיפול החזק שהחלטתי לאמץ.

היום, קצת יותר מחודש וחצי אחרי, יש שיפור במצב, ואפילו תקוה. מה קרה?

מה שקרה הוא שמצאתי regimen טופיקלי הולם. התכנסתי בגדול ל-3 מוצרים, כן – 3 בלבד, ואת כל השאר הזזתי הצידה.

הנה הם:

1. אלפסין – משתמש בנוזל ובשמפו. לדעתי מוצרים מצויינים, רק לא לעצלנים. הם גם לא יעבדו לבד.

2. מינוקסידיל – ה-5% הישן והטוב + מינוקסידיל 15% עם חומצה אזאלית (משתמש בחצי כמות בערב, ובבוקר עם ה-5%).

3. כרינגן.

זה כיום הטיפול שלי, הפסקתי עם הספיירו, שאני מפחד ממנו (תרופה חזקה, ללא שום מחקר קליני לטווח ארוך על ההשפעה שיש לספיירו במריחה, אולי יש תופעות לוואי, אני חושש שיש, כי הרגשתי בשימוש איתו קצת תשוש ולא מרוכז).

הפסקתי עם המסרק, כי הפסקתי לראות ממנו ערך מוסף.

שלושת המוצרים שאני משתמש בהם (למעשה ארבעת, יש 2 מוצרי מינוקסידיל שאני רואה כאחד, אותו חומר פעיל) עושים לי את העבודה הכי טוב שאפשר, לפחות כרגע. התוצאה ברורה לעין – הדלילות נעלמה בקטעים מסויימים, או היטשטשה ברמה כזו שגורמת אפילו לפליאה, בייחוד במפרצים. יש אפילו צמיחה מחודשת באיזורים שלא האמנתי שיכול לצמוח שם, והבור שנוצר לי במעלה מפרץ שמאל הולך ונסגר. זה בור שממש גרם לי סבל נפשי, שהקשה עלי להביט במראה, שהיה עושה לי כל פעם שלום כשהייתי מביט בה.

נראה כאילו מצאתי את השביל הנכון, וכל מה שנותר הוא ללכת בו, להיות סבלני ולתת לזמן לעשות את שלו. לא ברור לגמרי מה יהיו התוצאות בהמשך, אני כבר למוד נסיון, הצלחות אבל גם כשלונות כבדים כמו זה שהיה עד לאחרונה, שכבר הבנתי שיתכן שהובסתי סופית. מסתבר ששיער דליל יכול להתמלא, גם אחרי כמה שנים, גם אם זה נדיר, זה אפשרי. שיער שנעלם מהמפרצים יכול לחזור, לאט מאוד, פלומתי וחלש, ועם הזמן להתחזק ולקבל גם גוון של צבע. זה מה שקורה לי במפרצים. אבל אני זהיר מאוד, ולא נסחף להתלהבות, פשוט מבסוט לי בשקט ומקווה לא לחטוף בסיבוב הבא, רק שימשיך המצב.

המצב באיזור הכתר עדיין דרוש שיפור, אבל אני נלחם שם ולא אוותר. לפחות עצרתי את הנסיגה, ויתכן וידרשו עוד כמה חודשים לראות שם שיפור מהותי. בינתיים יש שיפור קל, וניתן לומר בוודאות שיש שיפור קל בכל האיזורים.

מי ששואף לראות תוצאות חייב להיות מאוד סבלני, מדובר במרתון ולא ספרינט. לראות תוצאות ממש לוקח בערך שנה, כי השיער צומח לאט, בייחוד כשהוא פגוע וחלש, וגם פחות רואים שיער חלש ודק, שיער כזה עדיין נראה דליל למרות שהוא צומח כי הוא דק מדי ובהיר.

עוד דבר שאולי תורם הוא תזונה, אני אוכל בריא, לא אוכל כמעט בכלל ג’אנק, וכל יום צורך 2 כפות זרעי פשתן טחונים (מי שמתאמן – אפשר לשלב עם שייק חלבון ופירות או שיבולת שועל). למי שרוצה לדעת למה זה חשוב יכול לחפש על זרעי פשתן בגוגל. זה משפיע המון על מצב העור והשיער (למשל למי שיש יובש בפנים – זה פותר לו את הבעיה).

אז גם טיפול וגם תזונה וגם ספורט וגם פחות לחץ… אולי כל זה יחד מוציא משהו טוב? מי יודע, הרי לא מדובר במדע מדוייק ומוכח, אבל אולי הכל יחד הוריד את הטריגר הגנטי שהפעיל את השרשרת הפיזיולוגית שגרמה להתקרחות.

השילוב של שלושת המוצרים מרגיש לי טוב מכמה סיבות:

1. הוא זול יחסית

2. תופעות לוואי אין, למעט עם המינוקיסידיל 15% שצריך להזהר ממנו, ולשים כמות קטנה של חצי או שליש מ”ל.

3. פתר לי את בעיית “כל המוסיף גורע” – הייתה לי תחושה שאני כבר מגזים עם יותר מדי מריחות ומוצרים, ושזה כבר עלול ליצור אפקט שלילי. התחלתי להוריד דברים, את הספיירו, את המסרק, Procerin XT שניסיתי. נשראתי רק עם מה שאני מרגיש שמעיר פיזית את הקרקפת (עיקצוצים וזרמים נעימים), ושהמרכיבים שלו נראים לי. בגדול – מינוקסידיל ואלפסין אחרים על שיפור זרימת הדם לזקיקים ומתפקדים כמממריצי צמיחה (וגם חומצה אזאלית במינוקסידיל נגד ה-DHT) ואילו הכרינגן משמש בעיקר כנוגד DHT. היתרון של כרינגן שאפשר לשים אותו כמה פעמים ביום, והוא לא שומני ונספג מהר ככה שלא ניתן להבחין ששמת אותו גם במהלך היום, אז בסה”כ הטיפול עצמו נוח, פשוט ולא מעיק, לא פיזית ולא חיצונית.

אז זהו בינתיים, כרגע נותר רק לחכות עוד כמה חודשים, ולקוות שהשיפור ימשך. בשלב זה ניצחתי סיבוב, והתחושה שזה אפשרי… חבל על הזמן.

 • Share/Bookmark

תגובות

42 תגוובת על ”שובו של הקאמבק – אין הפכה התבוסה לניצחון“
 1. גאורגי says:

  כיף לקרוא !

  כשאתה כותב מינוקסי הישן והטוב, אתה מתכוו לקצף או לנוזל ?

 2. יונתן says:

  אדמין, שמח לשמוע.
  חייב לומר שהתחלתי כרינגן (פעם ביום-9 לחיצות) לפני שבועיים- טפו טפו טפו- יש האטה בנשירה.
  משתמש גם במינוקסי, אלפסין נוזל (מזה חודש) ומסרק לייזר פשוט.

  ועכשיו, אדמין, כמה שאלות:

  1. לגבי הכרינגן- קראתי שכתבת איפשהו שצבע הנוזל הוא חום בהיר. אצלי הוא אדמדם. האם זה הגיוני. כמה לחיצות אתה נותן?
  2. אלפסין- כמה אתה שם? הפיה ממש לא נוחה ואין שליטה על הכמות. בתרגום למ”ל כמה אתה שם בערך?
  תודה!

 3. רועי says:

  אני גם משתמש באלפסין שמפו ונוזל לסירוגין ואני חייב שתגיד לי מה אתה חושב על מה שד”ר גינזבורג ענה לי

  שלום דוקטור אני קורא את טיעוניך שאין שמפו שהוכח כעוצר נשירה או כמצמיח שיער האם אתה מסכים כי ייתכן ואלפסין הוא באמת כמו שהוכח מחקרית השפו היחידי שחודר את הקרקפת תוך כשתי דקות ומחדיר את הקפאין?(השאלה היא לא אם הקפאין עוזר או לא אלא האם אתה מסכים) אני משתמש ואני יכול להגיד לך שזה מרגיש תחושה של זרימה ועיקצוצים בקרקפת כמו שלא חוויתי באף שמפו אחר ?2. זה שזה לא הוכח מדעית אלא רק מחקרית באי היקשרות טוסטסטרון לזקיקי השיער כאשר יש בהם קפאין האם זה לא מספיק?והאם חשבת על האפשרות שלחברה לא שווה להוכיח את זה מדעית כי על קפאין אין פטנט וזה חומר טבעי ונפוץ?תודה רבה ד”ר

  תשובת דוקטור גינזבורג : אלפסין הינו שמפו המיוצר בגרמניה והחברה טוענת שחודר לעור ומכיל קפאין. כפי שברור לכולנו לכל שמפו ישנו מרכיב נוסף של כימיקלים ולכן האלפסין לא מכיל רק קפאין ואם היה חודר לעור יחד עם הכימיקלים היה כמובן גורם רק לנזק ולא לתועלת. אני לא שמעתי על מחקר המוכיח שקופאין עוזר לשיער ואם אכן היה מחקר מוכח כזה אפשר היה פשוט להזריק קופאין לקרקפת, אבל אני בשום אופן לא אזריק קופאין לקרקפת מבלי שאדע בודאות על סמך מחקרים שמועיל ולא גורם כל נזק.

  נשמע לי מוזר כי הרי גם המינוקסדיל וכל החומרים החודרים את הקרקפת מכילים כימקלים מה דעתך על תשובתו?

 4. admin says:

  גאורגי – הכוונה ל-5% נוזל או קצף, אני משתמש רק בקצף
  יונתן – הוא חום אדמדם, אני נותן כמה לחיצות שבא לי, בגדול 5 בקודקוד + 5 מקדימה
  אלפסין נוזל – שופך בזהירות ישירות על הראש כמות קטנה, הפיה קטנה יוצא מעט, פעם אחת באיזור הקודקוד פעם שניה מקדימה. לא שם יותר מדי, אלא כמות שמרטיבה קצת.
  רועי – אני לא מסכים עם הדר’ הנכבד, הוא לא מציין איזה כימיכלים, ולמה הם יכולים להזיק אם בכלל. הוא לא שמע, אבל באתר יש פירוט של מחקר. המחקר אינו רפואי, ורופאים רבים לא יקבלו מחקר שלא התבצע ע”י חברת תרופות. הבעיה עם תרופות שרבות מזיקות, וזה בסדר? פרופסיה, שאותה הוא קידם, בריאה לנו? ומה הקשר להזרקה, פרופסיה נמצאה יעילה, ע”י מחקרים קלינים והיא אושרה ע”י ה-FDA, אז מישהו מזריק תמיסת פיניסטריד לקרקפת?
  אין שום בעיה להשתמש באלפסין, ושיוכיח הדר’ שמולקולות מהתמיסה לא חודרת לעור. הרי מינוקסידיל כן חודר, העור אינו אטום, יש בו חורים זעירים שמהם יוצאת הזיעה.
  אני מכבד את מדע הרפואה מאוד, אבל הוא לא יודע הכל, ורופאים רבים ניצבים בתחומים רבים אל מול קיר שאותו הם לא יודעים לחצות. בנקודה הזו מתחיל הויכוח בים הרפואה הקונבנציונלית ללא קונבנציונלית, ואני חושב שלא ניתן לפסול פתרונות שהם אינם רפואיים. תוסיף לזה שהתקרחות כלל אינה מחלה, ושהמנגנון שלה, כולל הגנטי אינו ידוע לחלוטין, וכמובן שהתרופות נגד התקרחות הן רק 2 (פרופסיה ומינוקסידיל) וגם הן אינן מהוות פתרון מושלם, אלא רק סביר ברוב המקרים וגם אז לטווח קצר יחסית, ותגיע למסקנה שלא ניתן לבנות על התאוריות של הרופאים. ישנם רופאים שהדר’ נמנה עימם שלא מקבלים גישות אחרות, אבל יש גם הרבה רופאים שכן, אז תעשה אתה את החושבים שלך, למי אתה מאמין, ומה נשמע לך סביר או הגיוני, הבחירה שלך.

 5. יהודה says:

  היי אבי שמח לשמוע על ההתקדמות ואולי סוף סוף יש תקווה אמיתית 🙂
  מעניין אותי לדעת מה אתה חושב על המוצר הזה שהוא בין הנמכרים באמאזון בתחום נשירת השיער
  Hairomega 3-in-1 אני אישית לוקח אותו מספר חודשים והוא די יעיל.
  אשמח לתשובה 🙂

 6. מישה says:

  כל הסיפור שלך נשמע לי מוזר
  רק לפני חודש וחצי התייאשת מהכל ופתאום
  עשית קאמבק וכהרף עין השיער שלך תפס תפנית חיובית
  הרי ביננו אנו יודעים שלפחות חצי שנה תעבור לאחר תוצאות ראשוניות
  ואתה מספר לנו מעשיות על יאוש ואחר מכן קאמבק
  ושאר מעשיות

 7. admin says:

  מישה, מה שכתבת מוכיח שלא קראת כלום באתר.
  אתה לא מכיר את הסיפור שלי, ולא קראת את הפוסטים.
  אין פה שום דבר בהירף עין, אני מטפל שנים. למרות הטיפול לפני כמה חודשים החלה נסיגה וכתבתי על כך בפוסט סופו של הקאמבק. באותה נקודה עשיתי גם שינוי בטיפול, וכן, תוך חודשיים יש שיפור.
  לפחות חצי שנה זה לא כלל ברזל, זה אולי נכון למי שמתחיל מאפס, זה גם תלוי בסוג הטיפול, באינטניסיביות שלו וכו. אם תטפל עם תרופה ומוצר שלא יעילים עליך גם שנה לא תעזור.
  לגבי מעשיות וכו – טיפול בשיער זה לא מדע מדוייק, גם מי שמצליח זה לא אומר שיצליח תמיד, הטיפול יכול לעבוד כמה שנים ואז להפסיק לעבוד. במקרה שלי הצלחתי תקופה, ואז חלה התדרדרות שלא ידעתי אם אצא ממנה ויצאתי, עדיין לא מה שהייתי רוצה אבל השיפור ברור וניכר. אם זה לא נשמע לך הגיוני, אתה יכול להמשיך לדרכך, מאחל לך רק טוב.

 8. יוסי says:

  אדמין אשמח לשמוע מה דעתך וגם את דעת שאר הקוראים בנוגע ל Procerin כדורים.
  הוא נמכר באיביי והרבה טוענים בחו”ל וגם בארץ שהוא מאוד יעיל בדומה לפרופסיה.
  ספציפית את הפרופסיה אני לא יכול לקחת כי היא עושה לי תופעות לוואי נוראיות אז אני חייב למצוא חוסם DHT אחר כתחליף.

 9. יוסי says:

  אדמין בנוסף רציתי לדעת אם ניסית להשתמש ברולר סיכות.
  תודה.

 10. admin says:

  לא משתמש ברולר.
  כל הכדורים האלה זה דקל ננסי עם ויטמינים, שנמכרים ביוקר, לא ניסיתי.
  יש לך אופציה של חוסמי DHT למריחה, כמו כרינגן, קרא באתר

 11. יוסי says:

  כן האמת שקראתי על כרינגן באתר ונראה מעניין, אבל בכל מקרה אני מעוניין בחוסם DHT שמבוסס על כדורים ולא טופיקלי בגלל שזה נוח יותר. אולי אני ישלב בין טופיקלי לכדורים לקבל אפקט מקסימלי לפחות בהתחלה.

 12. יהודה says:

  היי אבי שמח לשמוע על ההתקדמות ואולי סוף סוף יש תקווה אמיתית
  מעניין אותי לדעת מה אתה חושב על המוצר הזה שהוא בין הנמכרים באמאזון בתחום נשירת השיער
  Hairomega 3-in-1 אני אישית לוקח אותו מספר חודשים והוא די יעיל.
  אשמח לתשובה

 13. admin says:

  ליהודה, זה מולטיויטמין עם תמציות צמחים שאמורים לתרום לשיער ויש בו גם דקל ננסי, לא הייתי בונה עליו יותר מדי, אבל לא ניסיתי אותו.
  יש גם מוצר נוסף שלהם שנקרא Hairomega DHT שהוא יותר ממוקד נגד DHT, וריכוז גבוה יותר
  כנס וקרא באתר שלהם (גלול למטה למרכיבים)
  http://hairomega.com/ingredients/
  יש להם גם מוצר שדומה לפרוסרין קצף, רק שהוא נוזל שמכיל מינוקסידיל 2% משום מה, וכמובן דקל, חומצה אזאלית ותמצית זרעי ענבים
  לא מכיר את המוצרים האלה, אבל הם חוזרים על אותו עקרון שיש בכל מוצרי הטבע בתחום לבליעה או מריחה

 14. יהודה says:

  תודה על התשובה 🙂 אם ככה אולי תוכל לתת לי לפי דעתך מה ניתן לקנות שהוא נגד dht בכדורים,ולפי הבנתך יהיה היעיל ביותר? תודה מראש יהודה .

 15. רמי says:

  היי אדמין,

  האם אתה מרגיש איזשהו הבדל בין פרוסרין XT לבין הכרינגן (שניהם נוגדי DHT, נכון?)

  בנוסף, האם קיים הבדל ביניהם מבחינת מרכיבים?

  תודה.

 16. admin says:

  כן, ולגבי המרכיבים אתה מוזמן לחפש בגוגל, גם כתבתי על זה פוסט, רק שלא לא יעזור יותר מדי כי לא ידוע איזה ריכוז יש בכל מוצר.

 17. עידן says:

  אדמין כל הכבוד אני באמת שמח לקרוא שהולך לך
  שאלה קטנה.. אני בן 26 יש לי דלילות מקדימה ואני רוצה להתחיל להשתמש במינוקסידיל אבל אני חושש.
  חושש מהרבה דברים ובעיקר מזה שקראתי בכל מיני מקומות שבהתחלה זה גורם לנשירה מוגברת, זה נכון ??
  ולגבי אלפסין, מזה בידיוק? שמפו? איפה קונים אותו ?.. תודה ובהצלחה

 18. admin says:

  החשש מובן,
  צריך להבין שמינוקסידיל, אם תמרח על שיער רגיל שלא נושר, לא יגרום לשיער לנשור אם תפסיק
  כשמדובר בשיער נושר, כלומר שאתה אמור לאורך זמן לאבד ולהקריח, זה סיפור אחר. המינוקסידיל שומר על הצמיחה, ברמה מסויימת, דרך האפקט שלו של המרצת הזקיקים הנחלשים, סוג של פעולת נגד להחלשות שלהם, לכן אם אתה מפסיק השיער יחזור לנשור, ובקצב מהיר יותר כאילו לחזור מהר למצב הישן, וגם עקב סוג של שוק, הרי המרצת אותם ופתאום הפסקת, לכן הנשירה מוגברת אם מפסיקים.
  הרעיון הוא לא להפסיק לעולם. זה כל הרעיון של המלחמה בקרחת. אין אופציה אחרת ואם יש אשמח לדעת.
  מה עדיף – שהזמן יעבור, תאבד שיער, כולל באופן בלתי הפיך ואז תתחיל לטפל או שתתחיל עכשיו ותשמור על הקיים? צריך גם לזכור שמינוקסידיל יעיל פחות מקדימה, אבל מנסיון של הרבה שנים, אצלי, הוא אפקטיבי על כל הראש.
  אלפסין זה 2 מוצרים. אתה יכול לרשום אלפסין בחיפוש למעלה וזה יעלה לך את כל הפוסטים שזה מוזכר שם. בגדול מוצר אחד זה שמפו קפאין (יש כמה שמפואי אלפסין, הכוונה ל-C1) וכן נוזל שבא בבקבוק כחול. חפש אותם באיביי, יש הרבה ספקים שמוכרים.

 19. עידן says:

  השאלה אם בהתחלה ממש כשאני מתחיל עם זה אז ישר יש נשירה מטורפת ויראו יותר דלילות ?..
  ואיך בידיוק שמים את זה בבוקר כי בסך הכל יש לי שיער שהוא דליל אז איך אני שם את זה על הראש ויוצא מהבית ? ניסיתי לשים כמה פעמים משחה של שמואל גונן וזה נראה כאילו שמתי ג’ל על השיער והדבקתי אותו לקרקפת

 20. יוסי says:

  היי עידן,
  היית אצל שמואל גונן? הוא הצליח לעזור לך ? שתף אותנו.

 21. admin says:

  עידן תראה, השאלות שלך מראות על חוסר ידע בסיסי, וכדאי שתשלים פערים, לטובתך.
  אני אענה בקצרה, המידע הזה נפוץ וידוע – יש כאלה שיש להם בהתחלת השימוש נשירה מוגברת זמנית ויש כאלה שאין להם. לדעתי זה לא שיקול, זה חלק מההתחלה ורק אצל חלק מהאנשים, לי זה לא היה.
  מינוקסידיל קצף אתה יכול לשים ותוך דקות לצאת. הוא מתייבש תוך דקות.
  כל המידע על מינוקסידיל כתבתי בבלוג תחת קטגוריית מינוקסידיל, כולל על סוגי מוצרים, איך משתמשים וכו.
  לדעתי מינוקסידיל הוא מרכיב חובה בטיפול בהתקרחות גברית טיפוסית. אני למשל התשמשתי הרבה שנים במינוקסידיל 5% התמיסה, שגרם לי לקשקשים ואפילו נשירה כי הקרקפת סבלה בגלל מרכיב שיש ברוב התמיסות כיום ובכל התמיסות שהיו אז, פרופילן גליקול. בשנים האחרונות יש מוצרי מינוקסידיל בלי המרכיב הזה, הקצף למשל לא מכיל אותו, והוא מאוד נוח לשימוש. ברגע שעברתי אליו, תוך ימים, השתנו לי החיים, כל בעיות העור בקרקפת נעלמו. המינוקסידיל 15% שאני גם מתשמש בו גם לא מכיל את המרכיב הזה, אבל זה לא בשבילך. אתה צריך את ה-5%. תתחיל מהקל, תמיד, ולעולם לא מהכבד. אני התחלתי עם מינוקסידיל 5%, בלבד, ורק עם הזמן, וככל שלמדתי, הוספתי.

 22. עידן says:

  יוסי- אני לא הייתי אצלו, אחי הקטן שיש לו אלופציה אראטה היה אצלו והמשחות שלו לא עזרו לו, אבל המקרה שלו קצת שונה מהתקרחות רגילה
  ההורים שלי היו שם ואמרו שהיו שם מלא אנשים כמוני שיש להם פשוט שיער דליל ומטופלים אצלו ושמואל גונן אמר להם שגם אני ינסה את המשחה שלו. אבל זה בעייתי כי כשאתה שם את זה אתה לא יכול לצאת מהבית אז זה לא התאים לי והפסקתי אחרי כמה ימים.
  אדמין- אכן קשה לי להביא את עצמי למצב שאני קורא ונכנס לעומק של הדברים האלו באינטרנט, אבל בשביל זה יש כאן את התגובות ואפשר לעזור אחד לשני לא ?..

  עוד שאלה קטנה – אפשר לדעתכם אם אני שם את המינקוסי קצף לשים כשהוא מתייבש קרם לחות בשיער ? או ווקסים וכאלה ?

 23. admin says:

  אף אחד, בעולם, לא יעזור לך כמו שאתה תעזור לעצמך. תעשה לעצמך טובה, ידע זה כח. מי שמחפש קיצורי דרך או שם את גורלו בידי אחרים סופו שיחטוף וישלם, בכל תחום. התגובות פה הן לא יעוץ מכל סוג שהוא, אלא שיתוף מידע בלבד וחלק ממנו הוא סתם דעות של אנשים. לא מדובר במדע מדוייק.
  לגבי קרמים ווקסים יש כמה גישות, יש גישה שאומרת שזה מזיק, כי זה מכיל חומרים שסותמים את הנקבוביות וגם גורמים לאלרגיה של העור. יש שיגידו שזה לא משפיע. למי שכבר יש לו בעיות עם השיער, יתכן ועדיף להמנע מכל סוג של חומרים כאלה, שיכולים פשוט להגביר את הנזק, או להפריע לטיפול.

 24. יוסי says:

  אדמין, אני לא מסכים עם הגישה הזאת.
  אין ספק שלכל המרפאות לטיפול בנשירת שיער כמו שמואל גונן, הייר קליניק וכדומה יש אינטרס כלכלי והמטרה שלהם לעשות רווח על חשבון כל אלו שסובלים מבעיות שיער. אבל מצד שני, אם לא היה להם משהו אמיתי ביד שעובד הם לא היו מחזיקים מעמד הרבה זמן. בקצרה אני יכול להגיד לך שהיית לי בעיה בריאותית מסוימת והרפואה הקונבנציונאלית הייתה חסרת אונים. שמתי לעצמי מטרה לפתור זאת בכל דרך ובסוף מצאתי פתרון.
  המסקנה שלי היא שתמיד צריך להישאר עם ראש פתוח ואף פעם לא לשלול משהו , גם אם הוא נראה לך לא הגיוני, לפני שבדקת אותו לעומק. לפעמים ההיגיון של האדם מאוד מוגבל ולא תמיד אפשר להבין הרבה דברים בעזרתו.

 25. admin says:

  יוסי, אם תיתן פלאסבו, כלומר חומר שאין לו שום השפעה, על קבוצת ביקורת כלשהי, תראה שיפור מסויים גם אצל אנשים באותה קבוצה. יש אפקט פסיכולוגי, ועל בסיס זה אפשר למכור הרבה דברים. בכל מחקר יש קבוצת ביקורת כזו שמקבלת פלאסבו במחשבה שהם מקבלים משהו שאמור לעבוד.
  לגבי מכונים כאלה ואחרים, יש לי בעיה עם העובדה שלוקחים מאנשים סכומי כסף גדולים בלי לתת אחריות, כלומר תשלם, אבל אין וודאות שתקבל תוצאה. אם הסכומים היו סבירים ניחא, אבל זה לא המצב. עם זאת אני מאוד בעד מוצרי טבע במחיר סביר, כרינגן למשל. לא ילך? לא נורא, לפחות ניסית דבר שנמכר בכל העולם והוצאת קצת כסף על זה. אם אתה רוצה לבדוק משהו לעומק, בדוק למשל את המרכיבים של המוצר שאתה רוכש, או תנסה להבין את הטיפול עובד. אם מכון מסויים מציע לך מוצר אבל לא מוכן לגלות ממה הוא מורכב, זה אור אדום. שיקול דעת זה המינימום שאתה צריך לעשות ולא ללכת על עיוור.
  רפואה לא קונבנציונלית זה בסדר כל עוד לא מסתירים ממך מידע, ואתה משלם מחיר סביר, אחרת יש מצב לשרלטנות, וזה לצערי יש בכל מקום שאנשים מוכנים לשלם הרבה כדי שהכאב יעבור (פיזי או נפשי). אני מאוד בעד רפואה לא קונבנציולנית, שכן לרפואה הרגילה יש מגבלות והיא לא מסוגלת לפתור הכל, הדוגמא הבולטת ביותר היא מחלת הסרטן, שהרפואה לא מצליחה לנצח, סרטן הוא סיבת המוות הראשונה בעולם מבין המחלות ויש הרבה חולים שפונים לרפואה האלטרנטיבית לאחר שנואשו מהרגילה (היה על זה תוכנית של אושרת קוטלר) ולא שאני אומר שהרגילה רעה, להיפך. לגבי טיפול נכון, לדעתי השילוב בין הטבע לרפואה זו הדרך היעילה ביותר, כתבתי על זה וכמובן אני מיישם על עצמי, למשל – מקפיד על תזונה, ספורט, לא לוקח פרופסיה, ומשתמש באלפסין ובכרינגן, וגם מינוקסידיל כלומר שילוב של תרופה ללא מרשם (מינוקסידיל) עם מוצר טבע (כרינגן) ומוצר שהוא כמעט לגמרי טבע (אלפסין).

 26. רמי says:

  היי אדמין,

  הייתי שמח אם תוכל לשתף מהו סדר היום שלך בנוגע לשימוש במוצרים שהזכרת.

  תודה.

 27. דודי says:

  היי אדמין,

  אודה באם תוכל לשתף לינק לאתר בו אתה מזמין את המינוקסידיל 5% קצף.
  תודה רבה.

 28. נעם says:

  תוכל אולי לרשום תאופציות המקבילות לנשים, אני בינתיים עם המינוקסי , הוא עובד אכן טוב אך חייבים להמשיך ולהשמש בו,
  מה לגבי שאר המוצרים, מה המקבילה לנשים בהם?
  תודה

 29. admin says:

  אין לנשים הרבה אופציות, הן שונות משל גברים
  1. מינוקסידיל 2% (למרות שיש רבות שמשתמשות ב-5% שיש לו התוויה רק לגברים, תופעת הלוואי העיקרית עם ה-5% היא שעירות בפנים שלגברים לא משנה)
  2. מינוקסידילמקס – יש להם 2 מוצרים מעניינים לנשים, שזה בעצם מינוקסידיל 2% או 3% עם תוספות, כולל חומצה אזאלית (ל-DHT כמו אצל הגברים אבל במינון נמוך), ביוטין, רטינול וכו
  http://minoxidilmax.com/product_html/3_minoxidil_3.php – עם פרופילן גליקול ו-2%
  http://minoxidilmax.com/product_html/3_minoxidil_3_NO_PG.php – בלי, ו-3%
  3. אצל נשים יש פעמים רבות נשירה על בסיס הורמונלי למשל אחרי לידה, וגם בגלל מחסור בברזל. לכן חובה לדעתי לעשות בדיקת דם לבדוק חוסרים, וגם את המצב ההורמונלי. חוסר בברזל וויטמינים מקבוצה B, כמו גם אבץ ואחרים, עלול להוביל גם לנשירה, אך זו נשירה הפיכה. הנשירה הבלתי הפיכה היא זו הנובעת מרגישות להורמון DHT, בדומה לאצל גברים.
  4. תמיסות טבעיות שכתבתי עליהן כגון כרינגן
  5. תוספי תזונה לשיער יכולים לעזור על רקע של מחסור, אך אלו כוסות רוח למת אם הרקע אחר
  6. מסרק לייזר, יש כאלה שזה עוזר להם כנראה, לא חייבים את היקר, יש מוצרים זולים וטובים
  7. קראתי שבמקרים קשים יש רופאים שמטפלים עם ספיירונלקטון (תרופה לבעיות לב, שהיא גם נוגד את ההורמון הגברי אבל זה רק אם מדובר בהתקרחות עקב רגישות ל-DHT כמו אצל גברים ורק במצבי קיצון כי יש לתרופה תופעות לוואי רבות והיא אינה תרופה לנשירה אלא לבעיות לב וכלי דם)
  8. תזונה וספורט – גם מאזן לדעתי את הגוף, משחרר מתחים, משפר בריאות, ומפיע על תהליכים פיזיולוגיים. לדעתי כיוון שהגוף הוא מערכת אחת, וכיוון שלסטרס יש השפעות שליליות על הגוף, שיפור יכול להשפיע על המכלול שיש בו גם עור ושיער.
  9. רופאי אליל, שרלטנים, מוכרי שיקויי פלא, “מכונים” שעושים “איבחון” ומוכרים תמיסות פלא בסכומי עתק, מדקרים סינים, הילרים, וכו – לא מאמין בכל אלה, לדעתי בזבוז זמן, כסף ושיער (תמיד יביאו לך מקרה שהצליח עם תמונות לפני אחרי – זו מלכודת ידועה של כל תחום הקוסמטיקה, יופי, בריאות וכו)

 30. ניר says:

  היי
  שאפו על האתר המצוין ועל העבודה היסודית שאתה עושה פה, למדתי הרבה.
  אני רוצה להתחיל לטפל בנשירת שיער, והמועמד הטבעי להתחיל איתו מבחינתי (לאחר שקראתי הרבה בנושא) הוא המינוקסידיל.
  כעקרון, מאחר שמדובר במוצר שאינו דורש מרשם רופא אני יכול להתחיל איתו מחר בבוקר. השאלה היא – האם רצוי להתייעץ עם רופא בכל זאת, לפני שמתחילים טיפול, ואם כן – האם יש לך המלצות לרופאי עור שמתמחים בנשירת שיער?

 31. נעם says:

  שלום אדמין
  למה לדעתך כל חברות התרופות שאינן מייצרות מוצרים על בסיס מינוקסידיל או פרופסיה לא רצות להוכיח מדעית ורפואית את היעילות של החומרים האחרים? הרי מדובר במחקר מאוד פשוט וזול יחסית, שאינו כרוך בטיפול חודרני מסוכן, והתוצאות ניתנות להוכחה בקלות. חברה שתוכיח את המוצר שלה תזכה לראשוניות, ותוכל להרוויח המון ממכירות למיליארדי קרחים שמשוועים לטיפול מוכח נוסף, ובוודאי במקרה שהוא יותר בטוח. גם אם תוך זמן מסוים כל החברות יצטרפו, הרי בינתיים היא זכתה לפרסום מטורף ומכרה המון. ישנם אין סוף מוצרים טבעיים שנחקרו והוכחו כיעילים למחלות ובעיות שונות, כגון אלוורה, שמן זית, שמן דגים, יין אדום, קפאין, שום ועוד. על תרופות מסוימות המבוססות על מוצרים טבעיים נרשמו פטנטים. עשרות אלפי חוקרים באוניברסיטאות ומכוני מחקר מתחרים על הכרה, פרסום, יוקרה ותארים אקדמיים, ולכן הם עוסקים גם בחקר חומרים טבעיים שונים. אין כמעט פרי או ירק שלא נחקרה השפעתו על מגוון תופעות ומחלות. אפילו על מרק עוף נערך מחקר מדעי, והוכח שמשום מה יש לו השפעות אנטיביוטיות. מחקרים נעשים כל יום על נזקי המלח, השמש, שומנים מן החי ועוד, גם אם אי אפשר לרשום על זה פטנט.
  ועכשיו מגיעה השאלה… למה דווקא על קפאין ושאר התרופות הטבעיות נגד התקרחות אין מחקר רפואי מדעי? למה כל משרדי הבריאות בעולם ממליצים על שתיית מעט יין, אכילת שמן דגי ים צפוניים ואומגה 3 ועל ספורט, אך אף אחד מהם לא ממליץ על אף תרופה אלטרנטיבית, נטורופטית וכד’?
  לדעתי התשובה היא זאת:
  אם תעשה חיפוש באינטרנט תמצא הרבה מחקרים מדעיים שניסו להוכיח שקפאין יעיל להתקרחות, אך לא הצליחו. למעשה, על כל תרופה טבעית שרק צצה ישנם המון מחקרים מדעיים. כאשר מחקרים אלו מוכיחים יעילות, התרופה עוברת מיד לתחום הקונבנציונלי, ורופאים וארגוני הבריאות הממשלתיים בעולם מכירים בה. במילים אחרות, תרופות וטיפולים אלטרנטיביים הינם אלו שנבדקו ונמצאו לא יעילים

 32. admin says:

  על קפאין יש באתר של אלפסין שגם משווק אותו. לכאורה ניגוד עניינים – היצרן גם בדק ולא גוף חיצוני, אבל שלא תחשוב שבענף התרופות זה שונה כל כך, ויש טענות שהחברות מסתירות לפעמים כל מני תוצאות, בתרופות מדוברים על סכומים מטורפים שעומדים על הכף.
  יש כל מני מחקרים שמראים תוצאות חיוביות אבל הם לא ילקחו ברצינות על ידי הרשויות של המדינות. הסיבה – מחקר FDA צריך לעמוד בהמון דרישות, רק חברה שיכולה לשים המון כסף על מחקר יכולה לעמוד בזה. אלו חברות התרופות ששם רצים סכומים של מילארדים.
  כיוון שלכל הפתרונות האלה אין הוכחות חד משמעיות ברמה של התרופות, כלומר מחקרים קליניים, אי אפשר לקבל אותם כעובדה, ואי אפשר לקדם אותם שיווקית באופן ובהיקף שחברת תרופות יכולה.
  התוצאה היא שהמוצרים נמכרים באינטרנט, ויש ספק לגבי יעילותם, כי אין שום ראיה מספיקה שהם באמת עובדים.

 33. nav says:

  שלום לכולם. גם אני משתמש בנוזל אלפסין (בקבוק כחול). רציתי לשאול את כל מי שמשתמש בו – איך אתם שמים אותו בדיוק ??
  קודם כל החומר מאוד נוזלי ואין טפטפת או משהו כזה, האם אתם לוקחים פשוט את הבקבוק ושמים את הפיה על הראש? כי אז לעיתים נשפך יותר מידי.. אפשר גם לשים אצבע על הפיה אבל גם זה לא מאוד נוח. החומר כל כך נוזלי כששמים על הראש הכל נוזל למצח .. ממש אין טיפת צמיגות זה מעצבן קצת.
  ואין כלל על הבקבוק הוראות ברורות כמה לשים (אצלי גם רשום בגרמנית אז בכלל אין לי מושג..)

 34. רועי says:

  שלום,

  אשמח אם תרשום לי למייל מה מצבך היום, אני מחפש משהו שיעזור לי לשפר את מצבי.

  תודה מראש,
  רועי

 35. admin says:

  מצבי השתפר לעומת כמה נפילות שהיו, כתבתי על איך אני מטפל בפוסטים יותר חדשים דוגמאת נוסחאת הטיפול המנצח 2
  הייר סיגנל ושמן אמו – אפשר גם בלי.
  כיום אני מקפיד בעיקר על ספיירו (כמות זעירה, פעם ביום כמה דקות אחרי מינוקסידיל), מינוקסידיל 5% קצף לבוקר -15% בערב (בערך יום כן יום לא, ביום שלא – מינוקסידיל קצף), ובימים שבערב מינוקסידיל רגיל גם רביבוגן בלילה. רולר סיכות פעם – פעמיים בשבוע. ניזורל – הפסקתי כמעט לגמרי. עושה ספורט די הרבה, פחות משקולות, יותר אירובי וכח מתפרץ HIIT, אוכל בריא כמה שאפשר.

 36. יואב says:

  היי אדמין. מה לגבי כרינגן ואלפסין? נטשת אותם?

 37. admin says:

  לא צריך גם כרינגן וגם רביבוגן, מספיק אחד מהם
  אלפסין פה ושם, האפקט שלו מינורי אצלי העובדה שאני משיג שיפור בלעדיו

 38. יואב says:

  האם בטוח להשתמש ברביבוגן? קראתי קצת פוסטים בhairlosstalk על אדם שסבל מתופעות לוואי קשות כמו בלבול, קשיי זיכרון וריכוז למשך תקופה ארוכה מאוד. ואנשים טוענים שכל מה שנועד להוריד את הdht עשוי לגרום לתופעות לוואי בטווח זמן כלשהו. עד היום חשבתי שרק חוסמי dht / מפחיתי dht טופיקליים לא אמורים לגרום לשומדבר רע. עכשיו אני די חושש, כיוון שהגעתי למיצוי כלשהו של יעילות המינקוסידיל ולדעתי רק חוסם/מפחית dht יכול לשפר אצלי את המצב. אבל שוב. מאוד חושש מתופעות לוואי והשפעות סיסטמתיות

 39. admin says:

  מוזר, זה מוצר מחומרים טבעיים בלבד, מיועד גם לנשים, אבל לך תדע אפשר לקבל תופעות לוואי מכל דבר כמעט, כולל מזון, תלוי מי רגיש למה.
  זה לא מוריד DHT בגוף אלא בקרקפת. מה שמוריד בגוף אני לא נוגע, אלו תרופות לבליעה כמו פרופסיה.

 40. יואב says:

  שאלה נוספת. שמעת על מקום שנקרא הייר סולושן? או ענת אלקין? אני כבר שנים מתלבט אם ללכת.. הם התארחו מס’ פעמים בתכנית של אורנה דץ בערוץ10, יש להם כביכול המלצות בוידאו,תמונות לפני ואחרי. ולמרות הכל, אני מאוד מאוד חושש שזה לא אמין. לא נתקלתי בביקורת אחד שנשמעת אמינה ולא פרסומת. האם אתה שמעת? האם אתה מכיר אישית מישהו שממש ביצע את הטיפולים שלהם?

 41. admin says:

  כמובן, אני לא הייתי הולך כי כל מני דברים שם לא נראים לי, אבל זו דעתי האישית.
  היה פה מישהו שהיה אצלם והמליץ אבל דרש להסיר את כל התגובות שהעבירו ביקורת, בתגובה הודעתי לו שאמחק את הביקורת (שנראתה לו פוגענית) וגם את מה שהוא כתב. לא אאפשר דעה אחת או שמישהו יכתיב לבלוג או לאחרים מה יהיה כתוב או מה הם יקראו.

 42. יואב says:

  היי. תודה על התגובה. כמו כן, סוגיה קטנה שהזנחתי לאורך השנים אבל אולי היא חשובה. הדילמה כמה פעמים לחפוף את השיער ביום. אני משתמש אך ורק במינוקסי 5 עד היום. אני מורח פעם בבוקר ופעם בערב, אבל כבר שנים חופף פעם ביום, רק בערב. ולמעשה נוצר המצב שבמריחת הבוקר הקרקפת שלי לא הכי נקייה והחומר של המינוקסי של הערב עדיין עליה. הוא מתייבש על הקרקפת ויוצר מעין חתיכות מוצקיות כאלה. השאלה אם יעילו החומר שאני מורח בבוקר נפגעת בגלל זה…

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree