הטיפול שלי נגד התקרחות

30 בSeptember 2012 מאת: admin

עקב השאלות והפניות אני מציג את הטיפול שעובד לי כיום. עובד – משיג תוצאות, אפס נשירה, צמיחה מחודשת וחזרה 2-3 שנים אחורה. אפס נשירה זה אומר שאם משהו נושר שנראה לעין אלו שיערות בודדות, וצמיחה מחודשת זה אומר שסגרתי מפרצים וחלק מהקודקוד. רואים את זה בברור. אני כמובן מבסוט אבל לא זחוח, אני חושש, שומר, מקפיד, ומקווה שהשיפור שהתחיל לפני כמה חודשים ימשך.

רקע – אני מטפל שנים, אבל רק ב-2009 כשהתחלתי עם האתר התחלתי לטפל רציני וללמוד על התחום. היו לי הצלחות, כלומר שיפור, והיו נסיגות, ואז לפני כמה חודשים קלטתי שמצבי מיתדרדר. הסיבה הייתה דלילות משמעותית שהחלה בקודקוד, והמפרצים גם נראו זוועה, עם בור שנוצר. איך זה יכול לקרות לי, שמטפל ובודק וקורא? אז הנה זה קרה. אתה יכול לטפל וזה יעבוד תקופה ואז יפסיק. אתה יכול לטפל ואז תקלע ללחץ מטורף בעבודה וזה יחזור. אתה יכול לאכול גרוע וזה יחזור (גרוע – אוכל לא בריא). אתה יכול לקחת אבקות חלבון מסויימות וזה יחזור. הכל מנסיון. כל יציאה מאיזון יכולה להחזיר את זה למרות הטיפול, וגם הטיפול הקיים הוא לא פרה קדושה, אם משהו לא עובד צריך לשנות.

ואז כתבתי את הפוסט שובו של הקאמבק כי הייתי שוב, על הקרשים, והייתי צריך טיפול חדש, שיחזיר את השיער למצב שיאפשר לי להסתכל עלעצמי במראה בלי להתרגז.  כתבתי שם בדיוק במה אני משתמש ומתי.

אחרי כחודש המצב רק נהיה יותר גרוע. יתכן והוא נהיה גרוע חיצונית כאשר בתוך הקרקפת התחיל תהליך חיובי. אז כתבתי את הפוסט סופו של הקאמבק, חשתי מובס, שנכשלתי, ושכנראה אין הרבה מה לעשות, אפילו שלחתי שאלות ותמונות שלי למשתילי שיער מובילים בעולם, ואספתי מידע על תחום ההשתלות שעליו גם כתבתי, אבל במקביל, המשכתי לחשוב, וגם כתבתי שאני לא מוותר.

השלב הבא היה הערכות מחדש. החלטתי שאני אייצר שינוי ולא יעזור בית דין. שהעולם יתהפך. אני חייב. עשיתי עוד שינוי בטיפול, הוספתי מוצרים והעפתי אחרים. ניסיתי דברים חדשים ושיניתי גישה, אפילו התחלתי לדמיין שינוי לטובה. על הכל כתבתי בפוסט שובו של הקאמבק – התחיה

אחרי שבוע שבועיים המשכתי להאמין שאני רואה שינוי אבל לא הייתי בטוח. הקודקוד לא נראה טוב ולא זיהיתי שום שינוי, ומקדימה קצת יותר טוב, אבל לא מהותי. הספיירו שהוספתי עשה לי תחושה לא טובה, כנראה תופעת לוואי שלו, והחלטתי לוותר עליו. הרגשתי שאני מגזים עם כל החומרים שאני מורח. החלטתי לשנות שוב גישה, כי התחלתי לחשוש שמרוב מוצרים כבר יש אפקט הפוך. החלטתי להתמקד בכמה מוצרים וללכת רק עליהם ומה שיהיה יהיה. ואז אט אט, שבוע אחרי שבוע, זה התחיל לעבוד, כלומר התחלתי לראות בעיניים תוצאות, שכנראה עוד התחילו קודם פשוט לא נראו לעין, כי שיער צומח לאט ושיער דק ופלומתי לא נראה לעין עד שהוא מתחזק ומתחיל לקבל צבע. שינוי נוסף שעשיתי היה מעבר למזון עוד יותר בריא ממקודם. התוצאות הדהימו אותי, כתבתי על הכל בפוסט שובו של הקאמבק – איך הפכה התבוסה לניצחון.

בסך הכל עברו 3.5 חודשים מהפוסט שובו של הקאמבק, כ- 4 חודשים מהרגע שהתחלתי להכנס בכל הכח, עם כיוון ברור, ההתחלה הייתה צולעת, ההמשך היה מעודד, ואחרי זה השיפור כבר היה נראה לעין. כרגע מגמת השיפור ממשיכה, בקצב של צב, אבל ממשיכה, וזה מה שחשוב.

כיום אני ממשיך באותו טיפול:

1. בוקר – קם וחופף. הסיבה – הסרת החומר ששמתי לפני השינה. השמפו – כל שמפו טבעי. אפשר גם שמפו אלפסין. אם אני משתמש באלפסין בבוקר אז בעקב שמפו אחר, או להיפך.

2. בשעות הבוקר, אין זמן קבוע או מדוייק, תמיסת אלפסין נוזל. אני קונה אלפסין נוזל (בקבוק כחול) ואלפסין שמפו (כתוב עליו C1) באיביי.

3. שעה – שעתיים אחרי אלפסין, מינוקסידיל 5% קצף.

4. ערב – מינוקסידיל 15%. אני משתמש במוצר של מינוקסידילמקס. הנה הפוסטים עליו.

5. לילה – חפיפה להסרת מינוקסידיל 15%.

6. לפני שינה – כרינגן. הנה סקירה עליו.

זה הכל.

במקביל עשיתי כמה פעולות להורדת הכולסטרול שהוא אחד הדלקים העיקריים של ההתקרחות (כולסטרול עודף=עודף טסטוסטרון=עודף DHT=התקרחות):

1. הפכתי לחצי צמחוני. הורדתי את כל מוצרי החלב מהתפריט (חוזר שנית – כל, ובקפה אני שם סויה). הורדתי את רוב הבשר (70%), אבל לא מוותר על ביצים. הוספתי מוצרי סויה וירקות. מי שחושב שהשתגעתי – זה בסדר, אז לא השתגעתי, פשוט למדתי והחלטתי לגבי עצמי.

2. החלפתי את אבקות החלבון. אני מתאמן בחדר כושר, וכל מי שמתאמן רציני יודע שאבקות חלבון חיוניות לבניית שריר שנהרס באימון, וקשה להשלים רק ממזון (ואם כן – המזון לא תמיד בריא). הפסקתי לקחת אבקת חלבון מי גבינה Isolate שלקחתי שנים. קראתי שהוא יכול לגרום לנשירה, בשונה מחלבון מי גבינה פשוט (היום אין כמעט, יש משולב, שיש בו גם Isolate ולא רק, ואותו אני לוקח). קראתי גם שזה שטויות. אבל החלטתי ללכת על הגישה המחמירה, להניח שזה אכן לא טוב. אני לא נוגע באבקות שיש בהן חומרים מלאכותיים, כולל ממתיקים. רק טבעי. זה מקטין את האופציות אבל עדיין יש מספיק. בנוסף – הכנסתי לתפריט אבקות חלבון צמחי, מאורז וbeans. מנסיוני האישי הכי גרוע הוא קריאטין, מה שהוא עשה לי לשיער לא הצלחתי לתקן עד היום (לקחתי לפני כמה שנים במשך כמה חודשים, וזו הייתה התקופה בה איבדתי את הרוב). מי שחושב אחרת – לבריאות, אני לא אומר לאף אחד מה לעשות, רק משתף.

3. ארוחת הבוקר שלי – כוס שיבולת שועל + 2 כפות זרעי פשתן טחונים (טוחן במטחנת קפה קטנה) + סקופ (מנה של בערך 24 גרם חלבון, לרוב בתוך הקופסא עם האבקה יש כף פלסטיק עמוקה שממלאים אותה בסקופ) חלבון צמחי או מי גבינה רגיל אבל טבעי כלומר ללא חומרים לא מזוהים או ממתיקים + פרי, שם הכל בבלנדר עם פרי ועושה מזה שייק. למופתעים – זו ארוחת בוקר סטנדרטית לספורטאים ומפתחי גוף (ואני ממש לא שווארצנגר). לגבי החשיבות של שיבולת שועל וזרעי פשתן, חשיבות ארוחת בוקר ותזונה בכלל, זה לא המקום, חפשו באינטרנט. בצהרים אני מקפיד שיהיה ירקות באוכל, גם בערב. הטחינה החליפה את הגבינות, וגם חמאת בוטנים טהורה 100%. לחם חיטה מלאה בלבד.

4. תוספים – אני לוקח נוגדי חימצון, תה ירוק, ומשלב גם אגוזים (לא קלויים) – פקאנים, שקדים וכו. אני לא לוקח ויטמינים, למעט – ויטמין C לפעמים (לא כל יום).

אז הנה, יש לכם את כל התורה שפיתחתי לעצמי על רגל אחת. כמובן שהיא לא תורה מסיני, ולא מחייבת, אבל מה שלדעתי שווה ללמוד פה זה את המכלול – גמישות בראש, הקיבעון הוא אבי אבות הכישלון. מה שעשית עד היום זה לא אומר שהיה טוב גם אם עשית אותו כל החיים. שינוי יכול לעשות דברים מדהימים, צריך להיות פתוח וחלק מזה זה גם לקרוא וללמוד, כי הרבה דברים שלימדו אותנו והפכו לחלק מאיתנו הם הרגלים לא טובים, לפעמים מזיקים. אורח חיים בריא הוא חשוב גם לשיער. אישית, אני מייחס את הגידול בכמות הקרחים בארץ בעשור האחרון לתזונה מזיקה (מזון מעובד, הרבה סוכר וכו) וחיים ללא פעילות גופנית מינימלית משולבת עם לחץ. אפשר להפחית את הגורמים השליליים, עם תזונה ואימון מתאימים. לגבי הטיפול, שכל אחד יבחר את הטיפול שלו, מה שאני עושה לא מחייב איש, ולא מבטיח כלום לאף אחד.

אז אפשר לפתוח את השמפניה?…

לא. חד משמעית. אין כזה שלב בכלל, יש סיפוק גדול, אבל אין חגיגות ולא יהיו. מה כן יהיה – המשך עם מה שעובד, הקפדה, יום אחרי יום, בלי לחפף, בלי לדלג, ובלי לפספס שום טיפול. במלחמה כמו במלחמה, לתת הכל כדי לנצח, וביננו, זה לא כל כך הרבה יחסית להרגשה שיש כשמצליחים.

 • Share/Bookmark

תגובות

69 תגוובת על ”הטיפול שלי נגד התקרחות“
 1. rubi says:

  הרג’מה שלי דומה מאוד לשלך (רק בלי המינוקסידיל 15% במקומו אני משתמש במינוסקידיל עם חומצה אזאלית בערב ורגיל בבוקר 5%) וגם בלי השמפו של אלספין( אתה חושב שהוא קריטי? אני משתמש בשמפו של נוטרופליקה ורביטה יום זה יום זה.)

  אני מטפל כבר שנתיים עוד מעט. ורציתי לציין כאן שהייתה לי פריצה דרך משמעותית בצמיחה הודות לשלושה מרכיבים שעל כולם קראתי כאן (ממש צמחו זקיקים שחשבתי שכבר אבדו בעיקר במפרצים).

  הראשון,
  רולר סיכות שקראתי עליו כאן באתר. קניתי איזה אחד בריטי עם סיכות טיטניום (0.5 מילימטר -את הבא אני אקנה אפילו קטן יותר) ואני משתדל פעם ביומיים לעבור היטב לפני שאני מורח תמיסה כלשהי, כעבור חודש- חודש וחצי אני יכול להגיד כמעט בוודאות שזה אולי פריצת הדרך המשמעותית ביותר , כנראה הודות לספיגה בתוך שכבת העור.

  השני שהוספתי לפני שלושה שבועות וכבר אפשר לחוש בשינוי הוא הכרנינגן – אין צורך להרחיב פשוט תכשיר טבעי מצוין שיש בו את כל המרכיבים החשובים.

  והשלישי ואולי החשוב מכולם זה התזונה – חד משמעית הפסקתי כמעט לחלוטין לאכול קמח לבן, ג’אנק פוד ואוכל מטוגן בליטרים של שמן והתחלתי לאכול אוכל טבעי והמון (החטיפים שלי זה אגוזים ושקדים לצורך העניין) וכן הוספתי בהמלצתך זרעי פשתן (גורסים אותם לבד ואוכלים עם יוגורט) וזה פשוט עושה פלאים, אין אפס מבחינת גוף האדם כיצד שתנהג כך תראה תוצאות באופן ישיר, התכשירים הם בבחינת לשים פלסטר\לחבוש פצע, אורח החיים כולל תזונה וספורט הוא איך להימנע מפציעות (או לדחוק אותם עד שימצאו תרופה פורצת דרך, ותהיו אופטימים לדעתי בעשור הקרוב כבר ימצאו).

  אז זהו, תודה לך, ורק רציתי לשתף את מי שמחפש לשפר את הטיפול שלו.

 2. admin says:

  בגדול יש לי תמיד 3 סוגים:
  1. אבקת חלבון eggwhite protein של חברת NOW. זו אבקת חלבון נקיה, לא מתמוססת טוב במים ומגעילה כי היא ללא שום טעם או ממתיק, לכן חייבים בלנדר. אני שם כף בבוקר עם שיבולת שועל, זרעי פשתן ופרי, בננה או תפוח, עם מים, הכל בבלנדר ויוצא אחלה משקה.
  2. אבקת חלבון של NOW או MRM, בטעם וניל או שוקו.
  3. אבקת חלבון אורז של Nutribiotic בטעם וניל או שוקו. די מגעיל, ולא מתמוסס לכן פועל כמו סעיף 1

  את 1 ו-2 אני קונה ב-bodybuilding.com
  את 3 אני קונה ב- vitacost.com או bodybuilding.com
  ניסיתי גם Pea Protein אבל זה מגעיל ברמות קשות, גם כשמערבבים עם דברים אחרים טעם הלוואי קשה מדי, לכן אני נצמד לאבקת חלבון אורז.
  אני לוקח מנת חלבון בבוקר (לרוב חלבון ביצה בבלנר שתארתי ב-1), ואחת אחרי אימון. פעם הייתי לוקח פי 2 מזה, אבל זה נראה לי היום מיותר ואולי מזיק.
  בנוסף אני קונה כמוסות BCAA של Optimum, ב-bodybuilding.com ולוקח 2 כמוסות לפני או אחרי אימון.

 3. שי says:

  שאלה לכל מי שמטפל כבר שנים ובעיקר לאדמין.. האם אני יכול להתחיל שימוש שמינוקסי אבל נגיד בבוקר אחרי שאני שם לשים גם ווקס על השיער כדי להיראות נורמלי?
  השיער שלי דליל בקדמת הראש ורשום בפירוש על המינוקסי קצף שהזמנתי שזה לא לקדמת הראש אבל אני סומך יותר על האתר אחרי כל מה שקראתי ואני רוצה להתחיל מזה ומכרינגן
  השאלה עם הווקס לא ידפוק לי את התהליך …

 4. אלדד says:

  יש כאן אתר שמתמחה בדיאטת דלת פחמימות וחלבונים ז”א הרבה שומנים.
  אדם אחד שעושה על עצמו ניסויים בתזונה.
  הוא טוען שהכמות המומלצת היא 1.3 גרם חלבון על כל קילו משקל גוף.
  כמובן בלי להתייחס לפעילות במשקולות.

  http://www.grc.com/health/The_Sugar_Hill_Part-2.htm

 5. admin says:

  שי – אני אנטי ווקס, לדעתי אלו חומרים שמזיקים לקרקפת וסותמים את הנקבוביות, אם כבר זה מעודד נשירה.
  אלדד – יש מליון סוגי דיאטות, וגישות שונות לתזונה ובריאות. השורה התחתונה היא שהאנשים שחיים הכי הרבה שנים אלו אנשים צנועים, שאוכלים מעט יחסית, הם רזים, ואינם אנשים לחוצים או עצבניים. זה ממה שקראתי לפחות. הם לא בהכרח צמחוניים לגמרי אבל מצד שני הם לא אוכלים הרבה מוצרים מהחי. הסודהוא כנראה מידתיות, כלומר לא להגזים. יש גם ניסויים על עכברים שאלו שנתנו להם דיאטה עשירה בסיבים עם פחות קלוריות פלוס נתנו להם לרוץ על מסילה חיו עד פי שליש מעכברים אחרים שחיו רגיל עם תזונה רגילה.
  אם נחבר הכל – יתכן ומי שיאכל במתינות, ויעשה ספורט יחיה יותר, אולי גם יזקן לאט יותר, ויאבד פחות שיער. עובדה שדורות קודמים היו הרבה פחות קרחים מהיום, ואז באמת אכלו מעט ועבדו פיזית בעוד שהיום יושבים כל היום במשרד ואוכלים הרבה מזון מעובד וממותק. לך תדע.
  לגבי אבקות וכו, אני לא מכיר מחקר שמדד את השפעת אבקות חלבון על הזדקנות. זה שאדם נראה היום 10 ומפתח גוף, לא אומר שהוא בריא או שיהיה בריא. לך תדע מה הנזק מכל התוספים האלה אחרי 30 שנה. יש לא מעט דוגמאות של מפתחי גוף מתקופת שוורצנגר (שנות ה-70), שהיום נראים על הפנים, זקנים וקרחים, והם אכלו חלבונים ולקחו סטרואידים והם משלמים את המחיר. להיות אתלט לא מבטיח כלום, ואני לא מאמין שיש תזונה נכונה לכולם. יש ממוצע שטוב לכולם, אבל כיוון שכל אדם שונה גנטית, אחד יזדקק ליותר חלבונים מהאחר, ואחד יפתח גוף בקלות בלי לאכול משהו מיוחד בעוד שאחר לא יתקרב אליו גם אם ידחוף חלבונים כל היום. לכן – אני לא בקטע של ללכת אחרי איזו שיטה שמיהו בודק או המציא, אני כן מנסה להתאים לעצמי מה שאני חושב שנכון לפיזולוגיה שלי. כמות מומלצת? תלוי למי, ולאיזה צורך. מי שלא מתאמן – לא צריך שום תוסף. מי שמתאמן – זה כבר סיפור אחר, אבל למתאמן החובב הממוצע, יכול להתאים משהו בסיסי, אחרת יש מחיר, ואצלי המחיר היה איבוד שיער בגלל קריאטין. אם הייתי יודע היום מה שלא ידעתי אז לא הייתי נוגע בו. לומדים בדרך הקשה, אז הלקח הוא – שיקול דעת, מתינות, ועבודה מהראש, לא מהרגש\התלהבות.

 6. חן says:

  פרופסיה + מינוקסידיל עם חומצה אזאלית + שמפו טוב כמו אלפסין = הצלחה מקסימלית!

 7. אסף says:

  מזל שיש אתר כזה שמשתף במידע… עוזר מאד בלמידה 🙂

  אני משתמש במינוקסידיל נוזלי של 5%, כבר הזמנתי את הקצף מאיביי, ועוד מעט מסיים את התמיסה שנשארה ועובר אליו. התמיסה די מגרדת, ואם או בלי קשר, לצערי בחודש האחרון החלה החמרה משמעותית דווקא בקודקוד, וגם הנשירה מורגשת.

  לפי מה שקראתי בפוסטים האחרונים על טיפול משלים, הבנתי שכדאי לשלב בין המינוקסידיל לטיפול שמכיל נוגדי DHT. היות ואני לא מעוניין לקחת פרופסיה, רציתי לשאול האם האלפסין (שמפו C1 או נוזל) מכילים נוגדי DHT והאם הוא מומלץ כטיפול משלים מספק.

  תודה לכל הקוראים והעונים.

 8. admin says:

  התשובה היא לא, לא מספיק
  בגדול צריך להבחין בין 2 סוגי טיפולים, האחד שבא להמריץ את פעולת הזקיקים לייצר שיער והשני שבא להקטין את כמות ה-DHT בזקיקים. תחת כל סוג יש מוצרים שונים, אם כי יש גם שילובים, לדוגמא מינוקסידיל עם חומצה אזאלית, שם המינוקסידיל ממריץ והחומצה פועלת להקטין DHT.
  באלפסין מה שעובד זה הקפאין, כממריץ, ואין פעולה שקשורה ל-DHT.
  הטיפול הנכון בעיני, הוא שילוב של 2 הסוגים, כי הבעיה נוצרת מרגישות לDHT, והפתרון צריך לכלול גם התייחסות לDHT

 9. אסף says:

  תודה רבה. דרך אגב, ראיתי בסופר פארם שמפו קפאין של שוורצקופף, ייתכן שחדש. לשמפו קוראים Syoss men. לא כתוב עליו שהוא נוגד נשירה, אלא שהוא מיועד לשיער דליל. הוא גם מכיל SLS. העלות שלו היא פחות מ-20 ש”ח, אבל לפי המרכיבים אני לא יודע אם הוא שווה את הקנייה כמו האלפסין.

  מצאתי באינטרנט קישור לרכיבים שלו.. האם מישהו מכיר, או למישהו יש דעה בנושא?
  http://www.codecheck.info/kosmetische_mittel/haarpflege/shampoo/ean_4015000947909/id_11526301/Syoss_Men_Coffein.pro

 10. שי says:

  חברה רציתי לשאול לגבי קונסילר shurthik קודם כל האם הוא יכול באיזושהי צורה להזיק לשיער הקיים? להפריע לטיפול או משהו כזה?
  והאם הוא עמיד בימים גשומים ורוחות חזקות ??…

 11. אבי says:

  ל admin שלום
  אני משתמש כבר למעלה מחודשיים במינוקסי 5% קצף שמפו + נוזל אלפסין ומינוקסי 15%
  אני חייב לציין שבהחלט יש שיפור בקודקוד וגם במפרץ השמאלי שלי (הימני לא מקריח משום מה וטוב שכך)
  השיער בהחלט מתחיל להתמלא ואני מרוצה!!!
  בתקופה האחרונה אני ממש אבל ממש לא עייף!!! אפשר לומר שאני אובר עירני !!! אני קם בבוקר ב 6:30 והולך לישון ב 1 בלילה וכמעט ולא חש עייפות או חשק לישון
  האם ידוע לך או למישהו על התופעה? האם זה בגלל הקפאין שיש בנוזל ובשמפו אלפסין?

 12. admin says:

  מינוקסידיל אם כבר אמור לעייף, להוציא מריכוז וכו, כשאני התחלתי להשתמש ב-15% זה ממש גמר אותי בהתחלה, כולל אבדן ריכוז ותשישות
  כמות הקפאין במוצרים קטנה מאוד, לא מהותי

 13. איתי says:

  אדמין יקר
  אני בן 21 ואני מעריץ שלך, נתת לי תקווה להציל את השיער ! לקחתי פרופסיה חודש והפסקתי בגלל תופעות לוואי שקראתי עלייהן באינטרנט. המצב עדיין הפיך אבל סובל מנשירה מוגברת באיזור הפדחת, אם לא אטפל תוך שנתיים אני גמור. הזמנתי מינוקסידיל קצף 5% של רוגיין ואני משתמש באלפסין שמפו יום כן יום לא לסירוגין, ובנוזל אלפסין כל יום. רציתי לשאול אותך איזה כמות של אלפסין נוזל אני צריך, והאם רק באיזורים הדלילים, ואותה שאלה לגבי המינוקסידיל. כמו כן רציתי לשאול מה אתה אומר על שילוב של שמפו ניזורל ואלפסין יום יום לסירוגין, והאם כדאי להוסיף מסרק לייזר X5 או היירמקס לטיפול, או שזאת הוצאה מיותרת ולא הכרחית.
  לגבי האימונים, אני גם מתאמן בחדר כושר ושותה גיינר הארד מאס של אינר ארמור כל יום, האם יש לו השפעה דומה על השיער כמו לאבקות חלבון המלאכותיות שציינת ? ובנוגע לקריאטין, איזה קריאטין לקחת אם אפשר לדעת ? מונו, סופח נוזלים לשריר לעלייה במסה, האבקה הלבנה, או פורמולה, כמו Jack3D או 1MR שממריצה את הדם בזמן האימון וגורמת לך להרים משקלים גבוהים. כמו כן אשמח אם תציין של איזה חברה היה הקריאטין, והאם יש מחקרים בנוגע לתוספי תזונה וקריאטין שגורמים לנשירת שיער.
  תודה רבה !

 14. admin says:

  ניזורל כל יום מיותר, מספיק פעמיים שלוש בשבוע וגם לא לבנות על זה לטווח ארוך. יתכן שזה לא בריא להשתמש בו כל יום, הוא מיועד לקשקשים וגם אז הוראות השימוש הן לא כל יום.
  אלפסין – חופשי, כמות סבירה, לא מעט מדי, זה לא תרופה אז אין בעיה עם זה
  לייזר – ממש לא חובה לדעתי, בהתחלה עבד לי ואז הפסיק.
  מינוקסידיל באיזורים הדלילים, למרות שאם נניח תמרח על איזור מלא הוא לא יתמכר כלומר אם תפסיק האיזור המלא לא ינשור, אבל האיזור הדליל ינשור במהירות.
  אפ חסר לך מידע קרא בבלוג, טחנתי על כל הטיפולים האלה בלי סוף ומכל כיוון.
  הייתי רוצה להתייחס לנושא אבקות חלבון, בתור אחד שב-7 שנים האחרונות השתמש באבקות.
  בגדול, לדעתי אבקות חלבון זה רע. אני יודע שיקפצו עלי ויגידו שאני מדבר שטויות, זה בסדר. אני מכיר את כל הטיעונים שזה כמו חלבון שבאוכל, שספורטיאם לוקחים את זה, שצריך את זה לבנות גוף. מצד שני, אם לא תבין את ההשפעות השליליות שיכולות להיות לזה, וכמובן שכל מי שבתעשיה הזו לא רוצה, לא מוכן, וטוען שאין השפעות, יש לו אינטרס. התחום של התוספים זו תעשיה של מילארדים של דולרים בשנה, בעיקר בזכות האינטרנט שפתח לכל אדם דלתות רבות למידע חדש שלא היה זמין וכמובן את האפשרות לקנות אוןליין. קריאטין עלול לגרום להתקרחות, רבים מהמשתמשים מדווחים על נשירה, ויש רופאים שבמפורש יגידו שזה גורם להתקרחות. לי הוא עשה נזק גדול. ספיחת המים לשרירים שהוא גורם עלולה להיות מסוכנת לכליות אם אתה לא שותה מספיק. ואני לא מכיר מחקר אחד שמראה מה קורה לבן אדם שלוקח קריאטין 20 שנה רצוף, האם הוא מגיע לגיל 60 עם כבד וכליות עם נזקים? אותו דבר על אבקות אחרות. לכאורה אבקת מי חלבון היא בסדר, אבל אם תחשוב על זה לרגע, אין מזון בטבע שעובר לדם בכזאת מהירות כמו חלבון איזולייט. חלבונים בעודף באים עם מחיר, ושווה לקרוא על זה, ולהבין גם מה אומרים רופאים על זה, אלה שאומרים שזה עלול להיות מסוכן והכי חשוב למה. כשאתה צעיר, ורוצה להראות מנופח כדי להראות טוב ומושך יותר (ביננו – זה בשביל להצליח יותר עם בנות), אתה מוכן לנסות דברים. יצרני התוספים יוצאים כל הזמן עם מוצרים חדשים, מתקדמים, ורוצים להרויח יותר. זו השיטה האמריקאית, שכוללת שיווק אינטנסיבי, שגם הוא משתכלל כל הזמן, ובעידן האינטרנט בכלל, אתה מקבל חינם סרטוני הדרכה, ומידע רב על אימונים וגם מציעים לך לקנות אבקות. וקונים בלי סוף, תופעה עולמית ממש. צריך לא לשכוח מה חלבון עושה, ומה עודף שלו גורם בטווח הארוך. הבעיה שצעירים לא חושבים טווח ארוך, הם חושבים כאן ועכשיו. אותו דבר – מוצרי חלב. אנשים חושבים שזה בריא, למרות שאין קשר בין חלב לבריאות. אפילו שוורצנגר, כשהיה בשיאו, הוקלט אומר שחלב זה לתינוקות. הוא לא שתה חלב (וכן לקח סטרואידים, ושילם על זה עם בעיות הלב שהיו לו, ולך תדע מה עוד שלא מפורסם, כשהוא כבר מבוגר). עודף חלבון יוצר חומציות בדם, שעלולה לגרום למגוון בעיות, אולי לא מיד, לא בשנים הראשונות, אבל בשימוש אינטנסיבי וממושך זה יכול לבוא עם מחיר. החלטתי שאני לא רוצה לשלם מחיר, בגיל מבוגר, אפילו אם קיים סיכון קטן.
  אני אישית הייתי כמוך, אבל לאחרונה הורדתי גם את אבקות חלבון מי גבינה, שרוב המאמנים והמומחים יגידו לך שזה בטוח לגמרי (גם אז, מידתיות זה חשוב, לא להגזים). נשארתי עם ביצים ואבקות צמחיות, שהן פחות חומציות לגוף. עברתי גם ליותר ריצה ופחות ניפוח.
  לגבי מחקרים ומידע חפש בגוגל ויוטיוב, יש המון מידע וגם כזה שמזהיר מעודף חלבון ומסביר את מיתוס החלבון (פימפמו לנו שחלבון = בריא, אבל זה לא אומר שצריך לטחון חלבון בכמויות), ואת הנזקים של עודף חלבון מהחי. ופה אני נכנס לדבר אחר, סוג החלבון. יש בודיבלדרים צמחוניים, יש טבעוניים. חלבון מהחי הוא לא כזה בריא כמו שחושבים אולי, ויש הטוענים שהגידול בכמויות של חלבון מהחי בעולם המערבי זה אחד הגורמים להרבה בעיות בריאותיות ומחלות (שככל שעולות – יותר רווח לחברות התרופות). בקיצר אני לא זה שיגיד שאבקות חלבון זה טוב וזהו, יש לזה גם צדדים שליליים, לראייתי – זה מזיק לשיער כשמדובר בקריאטין, ועלול גם להזיק לאנשים רגישים. רגישים זה אומר לכמות גדולה של חלבון, או של רמת חומציות בדם שעולה כשלוקחים חלבון (בייחוד מהחי). כלומר גם מי גבינה רגילים יכולים להזיק לאנשים מסויימים. ברור שיש כאלה שלוקחים הכל, ולא נופלת להם אף שערה, רק שכאלה אין הרבה ואתה רואה אותם היום ולא בעוד 20-30 שנה. וכל אלו שלוקחים, או טוחנים בשר בכמויות, שווה שגם יקשיבו לצד האחר שרואה בזה סכנה לגוף, בעיקר לאורך זמן. כיוון שאני חושב איך להיות במצב גופני טוב גם בגיל 70, ובגלל שאני שומע בלי סוף על אנשים אחרי גיל 60 עם בעיות רפואיות קשות, כולל לב וסרטן, אנשים שלא שמרו על הגוף שלהם, אכלו ושתו בלי לדפוק חשבון ולא עשו ספורט, כולל מקרים שראיתי בעיניים, אני מנסה בשביל עצמי להיות זהיר יותר לגבי התזונה שלי, וזה כולל שינוי תפיסתי של אמונות וצורת חשיבה שהייתה לי (פעם חשבתי שכל יום חייבים לאכול בשר, ושחלב זה חשוב לסידן, כשהאמת הפוכה).
  ואחרי כל זה, אזכיר שהבלוג לא עוסק באבקות, אלא בשיער, לראייתי – כמה שיותר חלבון – ככה פחות שיער, גם מנסיון אישי וגם ממה שקראתי, מי שחושב אחרת שיהיה לו לבריאות, אני לא אתווכח, כל אחד בוחר לו מה לעשות עם עצמו, אבל אם אתה שואל אותי – תתרחק מאבקות, אם כבר לך על מי גבינה רגילים או אבקות צמחיות, ותתמקד בתזונה נכונה, שהיא גם נושא בפני עצמו ולא לכאן.

 15. שי says:

  שלום,אני שואל האם ניתן לשלב טופיק מלחיה עם טיפול במינוקסי ??? אשמח לקבל תשובה
  בתודה ,
  שי

 16. admin says:

  כן, אבל לא יחד.
  כלומר לטפל במינוקסי, אבל לא לשים קונסילר (טופיק או אחר) על שיער לח או רטוב. אם אתה שם מינוקסי ואז קונסילר הוא לא יתפס בשיער ואתה תראה מצחיק. גם הפוך לא הולך, אם תשים קונסילר ואז מינקסי הכל יהפוך לג’יפה.
  הם לא קשורים אחד לשני, קונסילר נצמד לשיערות עצמן, תמיסות כמו מינוקסי מיועדת למריחה על הקרקפת.

 17. שי says:

  שלום,אני משתמש במינוקסי כחודש,אולם התמיסה מעט שמנונית,בקשתי מרופא קופ”ח לתת לי מרשם לקצף, והנ”ל טען שקצף לא מאושר בארץ,האם כדאי לי לייבא מחו”ל ? האם יש לקצף תופעות לוואי שאינם קיימות בתמיסה ? איך אני אמור לדעת מי היצרן האמין בחו”ל ? בבתי המרקחת בארץ שמייבאים תרופות דורשים
  900 שקל עבור 3 מכלים,וזה לאחר המצאת אישור רפואי וקבלת אישור ממשרד הבריאות !!! אשמח לתשובה,
  בברכה ותודה
  שי

 18. איתי says:

  רוי ואדמין קראתי וניתקלתי בהרבה מדבריכם אני לא מבין למה אתם אומרים שהשתלת שיער זו אשלייה השתלת שיער זה הפתרון הכיי טוב למקריחים לדעתי חבל לבזבז ים של כסף וזמן על טיפולים משחות ושאר ירקות על נשירת השיער בסופו של דבר מי שאמור להקריח זה יקרה ודבר לא יוכל לשנות את זה לכל היותר לעכב בקצת זמן השאלה אם המלחמה הזאת כדאית לדעתי לא!!! לדעתי עדיף לאסוף את כל הכסף הזה ולחסוך להשתלת שיער בבוא העת נכוי שהשתלה לא תחזיר את השיער שאבד את התוצאות היום בהחלט מספקות במיוחד אם אתה משתיל אצל מישהו טוב כמובן שלא כל אחד יוכל לרשות לעצמו ללכת למשתיל הכי טוב והכי יקר אבל יש תוצאות בהחלט מספקות וטובות אצל משתילים מעולים כמו ahd koray erdogan injerto capilar ויש עוד רבים וטובים עם תוצאות מעולות מה שצרית זה רק להיות מציאותי השתלת שיער היא לא אשליה יש לך שיער על הראש אתה לא קירח ובמקרה הטוב השיער שלך גם נראה מצויין אולי לא מחא ושופע אבל בהחלט סביר הכול עיניין של פרופורציה

 19. שימי says:

  אני רציתי לשאול איפה מוכרים מינוקסי של 15 %

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree