שובו של הקאמבק – התחיה

19 בJuly 2012 מאת: admin

פוסט המשך ללהיט שובו של הקאמבק, ולהמשכו הפחות משמח סופו של הקאמבק.

כידוע, בתור נורווד 3V אני עדיין מתמקח, לא מקבל את הגורל הצפוי, ונלחם. אחרי תקופה של נסיגה, למרות הקפדה על regimen מסויים שלא עבד כפי שתואר באותם פוסטים קודמים, החלטתי לעשות כמה שינויים.

המשטר החדש כולל חידושים – החזרת הספיירו, הוספת פרוסרין קצף בעיקר למהלך היום (במקום נוזל נוטריפוליקה), והקפדה יומית על מינוקסידיל 15%:

1. עזבתי את נוטריפוליקה נוזל. לא תרם בכלום, יתכן וריבוי המרכיבים בתמיסה משמעו שכל מרכיב נמצא בריכוז מאוד נמוך. כיוון שאני משתמש במוצרי דקל ננסי טופיקלי ממילא אז אני לא רואה סיבה לשימוש בו. לגבי נוטריפוליקה שמפו – מצויין כשמפו טבעי.

2. ברמה יומית- מינוקסידיל 15% בשימוש פעם ביום בערב אך ורק על האיזורים הדלילים פלוס מינוקסידיל קצף בבוקר. (אם קודם לא הקפדתי, וכן הקפדתי על פעמיים ביום 5%, אז עכשיו 15% פעם ביום כל יום)

3. ללא שינוי – במהלך היום אלפסין נוזל פעם אחת

4. חדש – פרוסרין קצף (שייך לקבוצת תמיסות הדקל). קצת על פרוסרין קצף – המוצר לא זול, הוא יקר. המחיר שלו אולי 90$ כולל משלוח ל-3 בקבוקים אבל הכמות בבקבוק היא רק 30מל כלומר כל בקבוק 30מל עולה כ-30$, שזה חצי מהכמות שיש ברביבוגן. הוא גם לטיפול פעמיים ביום בשונה מתמיסות אחרות שהן פעם ביום. מה זה אומר? שתכלס המחיר שלו כפול או במילים אחרות מופקע ושמי שמסתכל על מחיר עדיף לו לקנות כרינגן, שהוא אותו מחיר רק פי 4 כמות בבקבוק וגם אותו אפשר לשים ללא הגבלה כי הוא לא שומני (למרות שהוא מיועד ללפני השינה). אני מנסה את הפרוסרין פשוט טרם ניסיתי, ושמחתי לגלות שהוא מאוד נוח לשימוש, מתייבש בשניות ואין לו ריח. אז המחיר שלו מופקע, אבל מצד שני מי שמיואש הרי מוכן לנסות.. ומזה יצרני המוצרים הללו חיים, מהיאוש של המקריחים.

4. ללא שינוי – לילה – תמיסת דקל (רביבוגן/כרינגן)

5. חדש – הוצאתי “מהבועידם” את הספיירו שזנחתי זמן רב. אין ברירה חייבים לירות בכל הכלים הכבדים שנותרו כי כבר אין מה להפסיד. ספיירו אני מוסיף בכמות קטנה מאוד פעם-פעמיים ביום רק על האיזורים הקשים ביותר.

6. ללא שינוי – מסרק לייזר פעם ביומיים כרגיל. אני מתחיל לחשוב שהאפקטיביות שלו לא מה שהייתה, אבל ממשיך איתו, המטרה היא לא לשנות יותר מדי דברים כי אז לא אדע אם השינוי שעשיתי הוא הסיבה לשיפור (אם יהיה שיפור).

7. ללא שינוי – חפיפה – פעמיים ביום בוקר וערב עם שמפו אלפסין ושמפו טבעי אחר. שמפואים כידוע לא עוזרים, הם משפרים את מצב הקרקפת שזה גם חשוב למי שמורח תמיסות, ואם יש בהם תועלת היא מועטה (ניזורל למשל נחשב יעיל ברמה נמוכה יחסית, אך יש להשאירו כ-10 דקות על הראש).

כתבתי 2 פוסטים קודמים על ספיירו:

תאור מוצר ספיירו

על השילוב של ספיירו עם מינקסידיל

בנוסף – זנחתי את העיסויי הממושך של התמיסות לתוך הקרקפת, אין בהם תועלת עבורי ואני גם חושש שהם יכולים לגרום נזק לשיער החלש. הגישה החדשה – עדינות וזהירות.

בינתיים התחושה לפחות טובה, אני מרגיש טוב את הקרקפת מבחינת עיקצוצים, ויש הטבה מינורית (שבועיים עברו כלומר לא ניתן לראות שינוי אבל התחושה טובה ואין בכלל נשירה נראת לעין). יתכן והייתי בתקופת שפל של השיער (כמו שיש שיפור יש גם היתדרדרויות, ואז צריך לבחון את המצב ולעשות שינוי או להוסיף/להוריד דברים), ויתכן שמה שעבד יותר בעבר הפסיק והייתי צריך שינוי, או פשוט אולי אני סתם מפנטז. אני מתכוון להמשיך ולראות אם יש שיפור מתמשך או שזה משהו זמני או לא מהותי.

תופעות לוואי אין לי, ואני נזהר עם כמויות המינוקסידיל 15% והספיירו ושם אותם רק על האיזורים הבעייתיים ביותר. מעניין מה יצא מזה, הקרקפת מורגשת היטב, כאילו הדם חוזר והזקיקים עושים קולות.. קשה להסביר את התחושה. מה שבטוח שהשינוי מהותי, ספיירו זה לא משחק, וזה חומר שלא היה כלול במשטר הטיפולים הקודם שלי וזו תרופה שאין לה אישור FDA בשימוש טופיקאלי. בגדול אפשר לומר שאני קרוב למיצוי הארסנל הטופיקלי הקיים ששווה משהו, וללא פרופסיה (שעליה כתבתי – לא לקחתי ולא אקח גם במחיר קרחת).

 • Share/Bookmark

תגובות

19 תגוובת על ”שובו של הקאמבק – התחיה“
 1. דור says:

  תגיד אדמין, ריבוי תמיסות לא יכול לעשות נזק בסופו של דבר מאשר להועיל?

  הרי איך אתה יודע עם הסירקולציה בין האלפסין, פרוסרין, רביבוגן יעבדו ביחד?

 2. admin says:

  אני לא יודע, אולי כן. בהחלט יתכן שכל המוסיף גורע ושיש רף מסויים.
  מינוקסידיל פעמיים ביום זה סטנדרט, גם תמיסת דקל לפני השינה. לייזר מדי פעם – ממילא לא תמיסה. שמפואים ממילא צריך. לגבי התמיסות שציינת, אלפסין שונה מהאחרות, הנוזל מכיל מרכיבים טבעיים והוא לא דומה לפרוסרין ורביבוגן. פרוסרין ורביבוגן דומים, לכאורה מספיק רק אחד מהם. המטרה שלי היא להגיע לאיזון מסויים ואז להפחית מוצר אחד, או כמות.
  בגלל שאין לי כבר מה להפסיד, וברור שאם אני לא אפעל מצבי לא ישתפר אלא ימשיך להתדרדר עם זמן, אני מנסה שילובים ומנסה גם לייצר מצב שבו אני מזין את השיער בכמות גדולה, מתוך הנחה שאם הוא חלש בגלל ה-DHT, אז צריך לפעול חזק יותר נגד ה-DHT כדי לחזק אותו.
  אני מזכיר לך שכל אחד צריך לבחור את הדרך שלו, ולפעול לפיה וגם שאני לא לוקח פרופסיה. אם הייתי לוקח אז לא היתי מורח תמיסות עם דקל ננסי, הייתי משתמש רק במינוקסידיל ואולי גם אלפסין ומסרק, זהו. התחליף פרופסיה שלי אלו התמיסות דקל. האם זה אותו דבר? האם זה עובד? יש טענה ששילוב של ספיירו עם מינוקסידיל יכול לתת את האפקט של פרופסיה אבל לך תאמין. אני בכל מקרה מנסה לתקוף את הבעיה מכיוונים שונים עם הכלים שיש חוץ מפרופסיה. דרך אגב, לא בטוח שאם הייתי לוקח פרופסיה מצבי היה אחר, אולי כן ואולי לא, לעולם לא אדע.

 3. ליאור says:

  אדמין אשמח אם תענה לי
  לי יש אח שהיה לו קוצים ושיער ממש מלא עם הזמן הוא ירד מהקוצים ובעקרון הוא מטפל בעצמו רק במסרק לייזר השיער שלו לא מלא כמו פעם אבל עדיין יש לו שיער טוב עם מפרצים אומנם אבל בערך 6-7 שנים הוא במצב סבבה איך זה יכול להיות שהמסרק לייזר עזר לו לבד אם יש גנטיקה יחסית חזקה של התקרחות?בנוסף רציתי לשאול אותך אני כיום משתמש במסרק לייזר ומינוקסדיל קצף (לפעמים פעם ביום לפעמים פעמיים) ושוקל להוסיף אלפסין נוזל ולחזור לשמפוי ניזורל כמו פעם וגם להוסיף דרמה רולר התחלתי לשמוע על זה דברים טובים למה אתה לא מנסה גם דרמה רולר?והאם לדעתך כדאי לשמור תנשקים שאמרתי לעתיד או להנחית אותם בבת אחת?מצב שיערי ננורווד 1 והשיער בקודקוד לא מלא כמו פעם אני בן 24 תודה גבר אשמח לעצות

 4. admin says:

  אין קשר בין השיער של פעם או היום למה שיהיה בעתיד. יש כאלה עם שיער מלא עד גיל מסויים ואז מתחילים להקריח.
  המסרק לבד לא עזר לו. אם וכאשר יקריח המסרק לא ישנה אם זה הטיפול היחיד.
  דרמה רולר יש בעד ויש שטוענים שלא עוזר.
  הנשקים שאמרת הם קלים, אלפסין וניזורל. נשקים כבדים זה פרופסיה ומינוקסידיל 15%.
  נורווד 1 זה לא התקרחות.

 5. ליאור says:

  אדמין לא הבנתי משהו תקשיב גבר אחי התחיל להקריח מפרצים נורווד 2 וכל זה עדיין יש הדרדרות קלה כל פעם אבל יחסית המסרק שומר לו האם זה אפשרי לגבר שמסרק ישמור יחסית? לגביי עכשיו אם אני נורווד 1 האם השיער בקודקוד אמור להיות מלא לגמרי כמו שהיתי ילד או שזה בסדר שהוא די מלא אבל ממש לא כמו פעם?ולגבי האלפסין והניזורל האם לאור מצבי כדאי לי להוסיף או שלא?(יש לציין שיש לי תקופות שיפור ותקופות רעות גם זה הבאסה בטיפולים בהתקרחות אין 100 אחוז מצב טוב ) תודה שוב

 6. admin says:

  ליאור אין חוקים פה, השיער גם לא נשאר כמו בילדות וזה בסדר אין לך פרווה על הראש אלא שיער
  נורווד 1 זה מצב שבו אין בכלל התקרחות ולכן לא צריך כלום
  מסרק יכול לעזור קצת למי שיש לו נשירה קלה אבל הוא לא יעצור התקרחות גברית טיפוסית, יכול להיות שאצל אחיך זה נראה כאילו עוזר ואולי כרגע קצת עוזר אבל זה לא יציל אותו בטווח הארוך אם הוא גנטית צפוי להקריח

 7. izik says:

  יש לי שאלה לגבי המסרק. יש 2 סוגים של מסרקים (power laser combו -x5) או שמדובר על אותו מסרק? ואם כן אז מי מהם עדיף לדעתכם?
  ואני מעדיף לא לקנות אותו מאיביי כדי להימנע מזיופים יש מצב מישהו יכול להעלות לי את האתר של החברה המקורית?

 8. טל says:

  הי איציק,
  ברשותי מסרק x5 במצב חדש עם האריזה המקורית וקבלות אם אתה מעוניין ליצור קשר,
  תכתוב ואשאיר פרטים ,
  אני השתמשתיי בו כ 3 חודשים לא ראיתי שינוי לטובה או לרעה.

 9. עידן says:

  שלום אני חדש פה אחלה אתר
  תשמעו יש לי שיער דליל בקדימה של הראש ואני חושב להתחיל לשים מינוקסידיל
  איך בידיוק שמים את זה על השיער?? ואם מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין רגיל לבין קצף
  וכמה פעמים בידיוק ביום צריך לשים את זה?
  מאוד אשמח לתשובות
  תודה ושוב אתר מעולה כל הכבוד

 10. dor says:

  עידן, תרשום בחיפוש למעלה מינוקסידיל, תמצא כל מה שרצית לדעת

  אדמין יקר
  אם בתחיה עסקינן אז בהמשך לחיפושי באינטרנט נתקלתי בקליניקה בריטית בשם The Belgravia Centre יותר מדי מידע על שיטת הטיפול שלהם לא הצלחתי לדלות חוץ מהעובדה שהם ממליצים לתקוף את ההתקרחות בכל החזיתות: פרופסיה, מינוקסי, מסרק וויטמינים.
  עד כה לא חידשתי כלום אבל דבר אחד שלא הצלחתי להתעלם ממנו הוא התוצאות המרהיבות שהם מגיעים אליהם, לא על פני מטופל אחד או עשרה אלא על פני דפים שלמים של מאות מטופלים שהגיעו לתוצאות שמעולם לא ראיתי. חד וחלק.
  הנה הקישור http://www.belgraviacentre.com/blog/category/success-stories/
  שווה בדיקה מעמיקה, ממליץ למעוניינים להכנס
  בהחלט מרים קצת את המצב רוח.
  שבוע טוב חברים..

 11. עידן says:

  קראתי הרבה כתבות כאן באתר אבל לא מצאתי או לא שמתי לב איפה רשום איך שמים את זה על שיער דליל
  האם מורחים על השיער הקיים באיזורים הדלילים או מה ?
  מאוד אודה אם מישהו יעזור בעיניין הזה !…

 12. dor says:

  קיצר עידן אתה פשוט מרסס על האזורים הדלילים ומורח עם האצבע פעמיים ביום שבע לחיצות בפעם.
  ממליץ על הקצף.
  בהצלחה.

 13. אבי says:

  אדמין שאלה אליך
  קראתי הרבה פוסטים וכל הזמן אתה כותב שאתה מרגיש עקצוצים ושזה לדעתך אומר שהדם זורם והשיער צומח.

  רציתי לשאול אותך אם גם הרגשת הרגשה הפוכה לפעמים, כלומר כאב או עקצוץ שאומר לך שהשיער נושר ..
  כי גם לי יש את העקצוצים האלה ולא ברור לי מה זה אומר . (נשירה או צמיחה)
  מה שבטוח זה שזה כן קשור לאחד מהשניים.

  תוכל אולי להסביר את התחושה?

 14. admin says:

  כאבים בקרקפת בהחלט סימן רע, חוויתי אותו וכתבתי על זה
  אני לא מתכוון לגירוד, אני מתכוון לתחושה עמומה כזו באיזור מקריח
  עקצוצים מה שאומר שיש לך תחושה בקרקפת זה טוב, הבעיה זה הכאב העמום וחוסר התחושה

 15. אבי says:

  סתם מעניין אותי מהי סוג ההרגשה שאתה מרגיש.
  אי אפשר לקרוא למה שיש לי ממש כאבים, אבל בהחלט הרגשה כזו של איזור שלפעמים “מתעורר”, עמום אולי זו המילה הנכונה.

  באיזה פוסטים כתבת על זה?

 16. admin says:

  כתבתי פוסט בשם כאבים בקרקפת
  שים בתוצאות חיפוש למעלה

 17. אבי says:

  תודה רבה קראתי
  יש לי ניזורל הזנחתי אותו לזמן מה , נראה שאחפוף בו כעת
  תגיד האם העקצוצים שאתה מגדיר כדבר טוב , המעיד על צמיחה, הם מהסוג שגורמים לך לשים יד על הראש ?

  ולא קשור,
  איך היית מגדיר את ספירו ליד תמיסות אחרות? חשבתי על רביבוגן אבל יש ביקורת מאוד שלילית, והוא יקר בטירוף . ספק לגבי התועלת שלו.
  אני מחפש מוצר טופיקלי לפעם ביום, במחיר לא יקר מידי. חשבתי גם על כריניגן, איך היית מדרג אותו לי ספירו?
  לפחות ברמת המרכיבים ספירו נראה לא רע בכלל.

  אני שואל את כל אלו כי כנראה שאתה התנסת בהם ותוכל לעזור לי מניסיונך האישי..

 18. admin says:

  אכן, את העיקצוצים שלי אני מגדיר כסימן מצויין, הם אינדיקציה אצלי לבריאות הקרקפת ומה שבתוכה וזה ממש לא גורם לי לשים יד על הראש, זה בעצם תחושה נעימה בקרקפת, כאילו חש את הדם זורם בתוכה

  ספיירו – קרא עליו, שים את המילה בחיפוש למעלה, יש פוסטים עליו

  רביבוגן – יכול לעזור כתמיסת לילה אבל לא כטיפול יחיד, חייב להיות חלק מregimen וכתבתי על זה. הוא אכן יקר מדי, ואני מעדיף את כרינגן, גם על זה כתבתי

  כרינגן – מותר כמעט זהה לרביבוגן, זול יותר, אני משתמש בו הרבה

  הרעיון של כמה טיפולים לאורך היממה הוא ליצור מסה קריטית, מנסיוני אין אף טיפול שיכול לנצח לבדו וצריך לשלב כמה. לא ניסיתי תרופות בבליעה כמו פרופסיה, אז הכוונה לטיפולים טופיקליים כלומר תמיסות

 19. אבי says:

  קראתי הכל
  רציתי לשאול אותך , לאחר כל שנות הניסיון שלך והטיפולים השונים, איזה טיפול, אחרי מינוקסידיל, אתה מאמין שהוא היעיל ביותר אצלך ? כלומר טיפול שלא תוותר עליו ? (אני מאמין שמינוקסידיל הוא היעיל ביותר שאתה משתמש ולכן לא תוותר עליו, רציתי לדעת מה אחריו)

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree