מצעד הצלקות בשיטת FUT

12 בJuly 2012 מאת: admin
חוץ מלכתוב בלוג על התקרחות אני עושה עוד כמה דברים בחיים, אחד מהם הוא כושר. אני מתאמן בחדר כושר גדול וידוע במרכז. לחדר כושר מגיעים סוגים רבים ומגוונים של טיפוסים, גברים ונשים, יש את אלו שבאים להרזות, יש שבאים לחפור לאחרים במוח או סתם להעביר זמן, יש את הרציניים שבאים להתאמן וכו. אלו שבאים להתאמן רציני פחות או יותר, ברוב המקרים גם דואגים למראה שלהם באופן כללי, ובקבוצת הגברים ניתן לזהות גם כאלה שפועלים לנסות לעצור את הזמן או הגורל.
 
בתוכם יש את אלו שמנסים להראות צעירים, או שפעם כשהיו צעירים עשו השתלות כושלות והיום הם נותרו עם בעיקר עם צלקת גדולה ומכוערת של סטריפ. כל אלו, ללא יוצא מהכלל הם גברים מעל גיל 40, שעשו את השתלה כנראה לפני 10 שנים לפחות. מה שמדהים זה גודל הכשלון. אותם אנשים קרחים, עם קצוות דלילות בקו השיער הקדמי ששם חלק מההשתלה נקלטה חלקית ומאחור הכל קרחת.  אתמול עשיתי תרגיל בטן ליד אחד כזה שבכלל לא שמתי לב לעובדה שהוא מושתל למרות שחשדתי בגלל קו השיער הדליל מקדימה והקרחת מאחור, החשד אומת לצערי, מה שהוא עושה זה לנסות להסתיר את הצלקת עם הארכת שיער רק בקטע שמעליה, כלומר יש לו קטע צר של שיער דליל מעליה שמכסה אותה, ואז מתחת שוב קצר. כשמזיעים אותו שיער מוארך נרטב והצלקת נראה דרכו, ויש לו חתיכת צלקת. אני מעריך שהוא כבן 50.
 
כמוהו יש עוד כמה, החל מאחד עם צלקת דקיקה מאוד (עשו עליו עבודה ממש טובה) אבל כשלון טוטאלי של ההשתלה. השיער בצדדים אצלו דליל מאוד ורואים את הפס העדין. יש גם מראות זוועה של חיתוכים שאינם לינארים, כלומר הורידו לבנאדם כמה מקטעים לא מחוברים.
 
אני מאוד מקווה שיש גם השתלות מוצלחות שאני לא מסוגל לזהות. אני חושד בשני בחורים, אחד כבן 40 שיש לו קטע עליון מלא אבל השיער בצדדים דליל מדי, ועוד אחד ילדון כבן 25 שבצדדים ומאחור דליל וגם למעלה אבל הכל נראה אחיד מדי ופרופורציונלי (כאילו המרחק בין השיערות זהה).
 
יש גם שניים שעשו מיקרופיגמנטציה, אחד קרח לגמרי, ואחד שהיה מאוד דליל שיער. אצל הקרח פשוט רואים שעשה, כמו ציור על רקע קרחת בוהקת ויש קונטרסט עם השיער המגולח האמיתי. אצל הדליל לא רואים, כי היה לו שיער דליל והוא רק מילא. כנראה שהשיטה יכולה להתאים יותר לדלילים, אבל אני מניח שיש כאלה שפשוט סבלו מספיק מהקרחת ונמאס להם ומחפשים שינוי.
 
מה אחוז המושתלים באותו חדר כושר? אחוז זניח, הרוב פשוט מגלחים. אצל הצעירים יותר – רוב גדול ללא מקריחים, התמונה משתנה אצל המבוגרים יותר, ככל שעולים בגיל עולים בקרחים, בסביבות הגיל שלי זה כמו שצפוי – בערך חצי, מעל זה הרוב מקריחים. זה בעצם הסיפור של הקרחת וגם הסיפור שלי, פעם הייתה לי בלורית סוף, רק לפני כמה שנים הבלאגן התחיל, מה שאומר שצעירים רבים שאין להם שום בעיה, פתאום זה ינחת גם עליהם, איך אומרים – לא לעולם חוסן, וזה נכון כי אנחנו בסך הכל בני תמותה.
 
הצלקות של ה-FUT נוצרו ברוב המקרים בתקופה שלפני שה-FUE של היום (שהוא למעשה הדור המתקדם של ההשתלות), ואלו שנעשו בארץ ולא רק.. הובילו במקרים רבים לתוצאות שאותם מושתלים לא ציפו להן. הם בטח חלמו על הבלורית שעומדת לצמוח להם, ולא על התוצאה הטראגית. הצלקת, למי שעוד לא הבין אינה רק פיזית. היא גם נפשית. צלקת כזו היא היא כמו חותם שלעולם לא ניתן להסיר. היא עדות לכשלון ההשתלה, לזה שעשית או ניסת לעשות. היא דבר שמי שיש לו כזו ינסה להסתיר. המזל הוא שהיום ניתן להעלים צלקות כאלה במידה ויש מספיק שיער ואפילו ישער גוף. משתילים את השיער בתוך הצלקת והוא צומח חזרה. בשיטוטי באינטרנט ראיתי דוגמא מדהימה כזו של ראש מצולק לחלוטין ששוקם והיום הבנאדם נראה כאילו מעולם לא הושתל, עם שיער מלא לגמרי (השתילו לו שיער זקן מהפנים!!! ואין לו צלקות מזה בפנים). זה אומר שלאותם סובלים יש תקווה, במידה ויש שיער גוף או שיער מלא באיזור האחורי של הראש. עם זאת, לא לכולם יש, לא כולם פתוחים לרעיון ולא כולם פתוחים בראש להבין שבחו”ל יש מומחים לעניין שעושים עבודה חבלז, ושזה לא מה שהיה פעם. הצלקת הנפשית כי קשה, היא נוצרת כשיש קרחת (פגיעה בבטחון העצמי) ופעם שניה כשיש כשלון והכשלון צרוב בבשר בצורת צלקת. צריך לציין שעדיין, במקרים רבים מאוד משתילים בשיטת FUT, למשל כשרמת ההקרחות גדולה מאוד. כיוון שכל ההבדל בין FUT ל-FUE זה אופן הוצאת הזקיקים (FUT – רצועת עור שלמה עם הזקיקים שבתוכה, שזה דבר די מזעזע… FUE – מוציאים זקיק זקיק עם מכשיר דמוי עט, עם קצה של מחט בקוטר ממוצע של 0.8 ממ שמחורר את העור מסביב לזקיק שנשלף מיד אחכ עם פינצטה מיוחדת).
 
בקפריסין יושבת הקליניקה HDC שנחשבת טובה מאוד והיא המציאה שיטת תפירה של העור אחרי הוצאת רצועת העור שהם טוענים שלא משאירה צלקת ניראת לעין. ראיתי תמונות.. מדהים וגם מפחיד, תפירה משלושת…
 
כמעט על המשתלים עושים FUT, עדיין. היא זולה יותר (פחות עובדה לרופא, מוצאי חתיכה במקום אחד אחד) ואמורה להיות מהירה יותר מבחינת ההליך, אבל יש בה סיכונים וסכנות. יש אפילו קליניקות שעושות רק FUT (כמו שיש כאלה שעושות רק FUE), למשל HASSON AND WONG מארה”ב, שיש להם תוצאות מדהימות לפי התמונות.
 
מה שמאוד התקדם הוא יצירת החורים אליהם מוחדרים הזקיקים, ואופן החדרתם, השיטה כיום היא להכניס זקיק של שיערה אחת בקו השיער הראשון ואז ככל שהולכים אחורה למרכז הראש להכניס זקיק שיש בו יותר משיערה אחת. בכל חור זקיק, כשחשוב להבין שזקיק של שיער יכול להכיל 1-4 שיערות. גם זוית הכנסת הזקיק מבוצעת עם דיוק וגם הכלים שמחוררים את האיזור אליו יושתלו הזקיקים התקדמו.
 
לעניין זה אני ממליץ למי שמעניין אותו להכנס לשני אתרים:
hairsite.com – יש בו מידע ותמונות של קבוצת המשתילים המובילים בעולם כיום.
hairtransplantnetwork.com – אתר שיש בו עשרות רופאים בעיקר מארה”ב, על רובם לא שמעתי.
 
בשני האתרים יש פורומים. בראשון יש פורום מעולה של השתלות עדכניות מ-2012 ואחורנית, שבו הקליניקות עצמן מעלות תמונות של מטופלים רגע אחרי ההשתלה ואילך. מדהים מה שרואים שם.
  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: השתלת שיער
תגיות: , ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree