שובו של הקאמבק

16 בJune 2012 מאת: admin

בתקופה האחרונה אני מסתובב בתחושה לא נעימה.

אני מרגיש שמוצו הכלים, שאותם חקרתי תקופה ארוכה, וגם אם לא ניסיתי כל מוצר שקיים זה לא משנה, כי מה שחשוב זה לדגום לפי הרכב כימי, ריכוז, ויעילות לפי מחקרים, או לפי שיקול דעת.

מה זה אומר מוצו? בגדול סקרתי באתר את המובילים – התרופות, התמיסות, וכן מוצרים אחרים כגון מסרק לייזר. עשיתי את הבחירה שלי – לא לגעת בפרופסיה, ואכן מעולם לא נגעתי, אבל מצד שני אין לי בעיה להשתמש במינוקסידיל 15%. יצרתי לי regimen של קבוצת מוצרים שעבדה לי, ואז..

כלום, חושך, נתקעתי.

למה זה קורה?

הסיבה היא שאין פתרון מוחלט ולא מדובר במדע מדוייק. זו גם הסיבה שקיים שוק כל כך גדול עם מוצרים, אין פתרון, ואנשים מוכנים לעשות הכל כדי לא לאבד את מחמד נפשם, שיער ראשם. הם מוכנים לשלם, הרבה יחסית, וכיוון שמדובר בטיפול שלא נגמר, זו הכנסה בלתי נגמרת ליצרנים, אפשר להשוות את זה לקרם פנים וקמטים, למעשה כל מי שמטפל משלם כל חודש סכום מסויים עבור תרופה או מוצר אחר, שהוא הכלי שלו להלחם במה שנראה כמו גזירה שיש אפשרות לדחות. נכון, אפשר לדחות, אפילו בהרבה שנים, אפשר להאט מאוד, יש שיטענו שניתן למנוע, אני טוען שבין אפשר לאי אפשר יש יותר משקל לאי אפשר, אבל בגיל בעתידי ההוא זה כנראה כבר לא משנה.

רבים נופלים בדרך, כי הטיפול דורש התמדה, הוא יקר והתוצאות ממאנות לבוא, או באות והולכות. כן – גם מי שהשיג התקדמות עלול לראות אחריה נסיגה, ופה יש תסכול עמוק, כי למדת, השקעת, עשית מה שאפשר, ראית ברכה, והנה – אתה חוטף סטירה, למה?

ככה, כי שוב, זה לא מדע מדוייק, והגוף שלנו הוא לא מכונה שאפר לעשות עליה מניפולציות בלי סוף, הגנטיקה ומנגנוני הגוף לא תמיד מצייתים למה שכתוב במרשם, או למה שאלו שכתבו אותו רוצים שנאמין שאפשרי, כי זה לא תמיד אפשרי.

ואז, אתה מרגיש חוסר אונים, כשלון, יאוש. זה לא עובד, וזה קרה לי.

מה קרה? התדלדלות שחזרה, שחשבתי שניצחתי, אני עם כל הידע שהלכתי כמעט עד הסוף. מי שקרה לו מכיר, וקרה לרבים.

למה זה קרה? הרבה סיבות, ויש מצב שאני אשם, באופן חלקי.

היתה תקופה שירדתי עם המינוקסידיל לפעם ביום כי בלילה שמתי דקל או מינוקסידיל ופיספסתי. האם יתכן שמינוקסידיל כה קריטי? האם הורדה בחלק מהימים מפעמיים לפעם יכולה להיות הסיבה? אולי. לא בטוח. אולי התחלתי לחפף, הייתי בטוח מדי בעצמי, בתוצאות שהשגתי, חטא היוהרה. אולי מה שאני עושה פשוט לא עובד כמו פעם, אבל זה לא נראה לי הגיוני, אני עם כל ההשקעה.. לא משנה, יש מציאות ואיתה צריך להתמודד.

בדיוק בנקודה שאתה נסוג, אתה צריך לקום, לתת לעצמך ניעור ולהבין שהקרחת לוקחת אותך לסיבוב נוסף של מאבק, שהיא בודקת את העירנות שלך ואת הנחישות. ואני – לא מתכוון לוותר, אלא לנסות דבר חדש, שעוד לא ניסיתי, ולהגדיל את העוצמה. נקודת ההנחה היא שגם אם הנשירה חוזרת ואתה מודע לה ומטפל מיד, הזקיקים חיים, צריך לתת להם פוש.

במצב כזה חוזרים לבסיס, כמו ספורטאי שנפצע, שהפסיק להתאמן וחוזר, מקפיד על תנועה נכונה, על טכניקה, ומתקדם כל יום קצת.

מינוקסידיל – פעמיים ביום כמו שעון, אין יותר פספוסים אפילו של פעם אחת. והחידוש – עיסוי של כל התמיסות, לא סתם מריחה. מרחת – שילמת.  אני מעסה את התמיסות לקרקפת במשך כמה דקות, בשונה מבעבר וגם מגדיל כמויות, כך שאחרי אני מרגיש את הקרקפת טוב, מרגיש את זרימת הדם והעיקצוצים, ואם לא – חוזר לעוד סיבוב. ובנוסף, במהלך היום, אני מקפיד על עיסוי עם תמיסת נוטריפוליקה שכתבתי עליה ועל השמפו כאן, הם זולים מאוד יחסית. התמיסה די דלילה, עם המון מרכיבים, מה שאומר שכל אחד מהם נמצא בריכוז נמוך, אבל זה אחלה חומר להשתמש בו בשביל עיסוי לקרקפת, הוא לא שומני, לא דביק וניתן לשים כמות בלי לדפוק חשבון כי הוא זול.

שבוע אני ככה, ויש תוצאות, די מיידיות. אין נשירה בכלל, כלומר היא ירדה לאפס כמעט, אני משפשף את הקרקפת ולא נשארות שיערות על היד אחרי, או בודדות. אז יש מצב שזו אשליה עצמית ומה שנושר יורד בחפיפות, אבל הכיוון נראה חיובי. בנוסף – אני מתמקד באיזורים הדלילים יותר. הדלילים מקבלים יותר חומר (מכל סוג), ואני “נכנס בהם”. אין יותר עדינות, אין אשליות. זה מביא אותי לטיפול הבא:

בוקר – חפיפה עם שמפו טבעי או אלפסין. חצי שעה אחכ – אלפסין נוזל.

מגיע לעבודה – מינוקסידיל 5%

שעתיים אחכ – נוטריפוליקה נוזל, עיסוי 3-5 דקות עם התמקדות על האיזורים הבעייתיים.

ערב – מינוקסידיל

אחרי שעה שעתיים – חפיפה שמפו טבעי

לילה – תמיסת דקל

זה יוצא 5 פעמים מריחות + 2 חפיפות. הרבה, ולא כל אחד יכול לעמוד בזה. למה אני יכול? כי זה בעצם פשוט, אם לאכול אפשר 5 פעמים ביום וזה לקוח יותר זמן, אז למרוח גם.

מה שאני בעצם עושה, זה לתת שוק טופיקלי לשיער שיעיר אותו, אני לא מניח לו, ובמקביל שומר על הקרקפת במצב הכי טוב שאפשר (שמפו טבעי, תמיסת נוטריפוליקה). בגלל כל המריחות, צריך לחפוף פעמיים ביום, אבל שמפו טבעי עדין מאפשר את זה (לא הייתי עושה את זה עם שמפו רגיל).

המטרה היא בעצם להביא לצמיחה באיזורים דלילים, שאני חושב שהזקיקים שם חיים, רק סובלים (DHT) וצריך לעזור להם.

הגישה למי שלא הבין היא גישה חדשה – לא מספיק למרוח תמיסות, צריך לעסות, צריך לתת בראש תרתי משמע, הגישה היא גישת הערוגה.

גישת הערוגה אומרת שהשיער הוא צמח והקרקפת אדמה. צריך להשקות, לעדור, ולהזין את האדמה כדי שהצמח יגדל כמו שצריך אחרת הוא ינבול וימות. לא מספיק לעשות רק דבר אחד, נניח רק להשקות, צריך גם לעדור. צריך גם לספק כמות, לא לחפף ולא ללתת פחות מדי (יותר מדי כבר עדיף). נשמע הזוי? אולי, מעדיף להיות קרח?… מצחיק? מקווה שנהנת, קרחת זה פחות מצחיק, בעיקר כשהיא שלך… שימו לב לשורה התחתונה, זה חשוב:

1. הנשירה חוזרת? תן לעצמך כאפה ותתעורר, המשחק לא נגמר, הוא רק משנה כיוון

2. תן בראש לראש – עיסוי הקרקפת, התמקדות באיזורים הדלילים, שילוב מרכיבים, גם כאלה שעוד לא ניסית

3. גישת הערוגה – תתייחס לקרקפת ולשיער כמו לאדמה צחיחה ששתול בה צמח עדין, הם דורשים השקעה מרובה

האם זה מבטיח משהו? לא, ממש לא. מה שכן – אולי, ולכן אני הולך על זה, בינתיים התחושה טובה, בעיקר כי אני מודע ב-100% למצב. כדי להיות מודע למצב, ולא להגיע למצב שאני זחוח מדי, ומרוצה ואז מתחיל לחפף, צילמתי את הראש עשרות פעמים מכל הכיוונים, סימנתי לעצמי את כל האיזורים הבעייתיים, אני עובד עליהם חזק וממוקד ואני אשווה את המצב עוד חודש. התחושה הכללית טובה כי אני עושה דבר חדש, אמנם עם אותם חומרים בדיוק, אבל שונה. גם הקרקפת מרגישה אחרת, ומי יודע – אולי זו תחילתו של קאמבק.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

18 תגוובת על ”שובו של הקאמבק“
 1. דניאל says:

  תרופות ותמיסות זה בסדר.
  אבל יותר חשובה התזונה.
  אל תגע בקמח, קטניות, מוצרי חלב וסוכר.
  תאכל בשר, ביצים, ירקות וביצים ואגוזים בלבד.
  זה יעזור יותר מכל הדברים שאתה עושה.

 2. admin says:

  דניאל, אני לא מבין מאיפה אתה מביא את המידע שלך, תזונה מלאה חיונית לבריאות באופן כללי, ומזון בריא יותר וגם ספורט חשובים, רק מה – זה לא מספיק, אם זה היה לא היו קרחים ספורטאים ויש, ולא היו קרחים בריאים ויש (כולל צמחונים וטבעונים, או כאלה שאוכלים את מה שאתה מתאר). בריאות כללית חשובה גם לשיער, אני מסכים, אבל זה לא מספיק.
  מוצרי חלב – ידוע שלא בריא, אבל מה הקשר לשיער
  קמח – אין בעיה עם קמח מלא, וקמח לבן טוב לפני ריצות ארוכות
  סוכר – לא בריא, לא חדש
  בשר וביצים – חלבון מהחי, רבים כיום יוצאים נגד עקב החומציות הגבוהה, השומן (בבשר) ומזון המעובד שלא לדבר על זה שהבשר מוזרק במים ופוספטים והחיות מוזרקות באנטיביוטיקה, אם כבר -צריך להיות צמחוני, שזה אומר קטניות וחלבון מהצומח
  ירקות ופירות – חשוב מאוד בתזונה נכונה, אגוזים גם.
  כמות הקרחים בארץ נראת בשיא, המון צעירים קרחים, פעם לא היו כל כך הרבה, ואחת הטענות היא המזון המעובד, ותעשיית המזון בכללי, שכמעט כל מה שאתה אוכל היום מרוסס, מוזרק או מהונדס, וזה גורם למחלות כולל סרטן. יש סוגי סרטן שזינקו בעשרות ומאות אחוזים יחסית לפעם (סרטן השד, הערמונית, המעי הגס) ואם אתה רוצה לדעת יותר פשוט תבדוק. ההמלצה שלך לאכול יותר מוצרים מהחי – לא הייתי הולך לפיה, תבדוק את עצמך.

 3. דניאל says:

  אני רק יכול להעיד על עצמי כאקס צמחוני ואף במשך כשנה טבעוני אדוק, מדובר באופנה שלא מבוססת על דרישות הגוף. מהרגע שחזרתי לאכול בשר והתחלתי להמנע מדגנים, קטניות וכו, לא רק שהתחלתי להרגיש, לתפקד ולהראות טוב יותר, גם נשירת השיער נעצרה. אני כמובן מקרה מאד לא מייצג וזה לא אומר הרבה אבל אני מאמין שכל אחד יכול להפיק הרבה מתזונה כזו. גם אם זה לא יעצור את הנשירה כמו אצלי, זה ישפר את המראה והתחושה הכללית. וזה יותר חשוב אפילו מכמות השיער הספציפית.
  כמובן שרצוי לאכול בשר וירקות איכותיים. נכון שהבשר גורם לחומציות ולכן חשוב לאכול כמויות גדולות מאזנות של ירקות איתו.
  דווקא בקר בארץ אינו מוזרק הורמונים (יש חוק). עוף בארץ פחות בריא ולכן רצוי לאכול רק טבע עוף וכו.
  קמח זה גלוטן שגורם לבעיות בספיגה של מינרלים, קטניות מכילים בין היתר לקטינים שזה רעלים טבעיים (גלוטן הוא סוג) של הצמחים ששוב, גורמים לבעיות עיכול ודלקות שרק אחרי שנים פתאום מתפרצות.
  מגיפת הסרטן היא לא בגלל בשר אלא בגלל צריכה מוגזמת של פחמימות ודגנים שמעלה את רמת הסוכר בדם, רמת האינסולין והדלקתיות בגוף בכלל. לא היה סרטן לפני התזונה המערבית.
  יש הרבה חומר על זה. האדם אכל מוצרים מהחי לאורך כל ההיסטוריה ולכן אבולוציונית הגוף שלנו בנוי לזה. טבעונות היא גישה שקיימת מעט מדי זמן כדי שהגוף שלנו יהיה באמת ערוך אליה ביולוגית.
  ספורטאים היא לא דוגמא טובה בכל מקרה כי הם יוצרים עומס רב מדי על הגוף.
  גם ריצות ארוכות הן לא באמת בריאות לגוף וללב.
  עדיף הליכות יומיות עם אימון ספרינטים מזדמן. ולעבוד על השרירים חזק.
  זהו, לא צריך יותר מזה. (אה כן, לישון טוב והרבה, ויטמין די, לא לאכול 5 פעמים ביום אלא להיות קצת רעב מדי פעם והרבה סקס).
  לתחושתי כל הדברים האלה יעשו שינוי דרמטי ברמות שונות ורבות וגם אולי אף בשיער . יותר מאשר שימוש כזה או אחר בתכשיר ספציפי.

 4. admin says:

  באסיה אוכלים כמויות אדירות של אורז לבן, כמעט בכל ארוחה, סטיקי רייס, ולא היו להם שום בעיות לפני כניסת התזונה המערבית. אוכלים בעיקר טופו, בלי בשר כמעט, ובלי שום בעיות שיער.
  הבשר אולי לא מוזרק הורמונים אבל הוא כן מוזרק אנטיביוטיקה, ומה שאתה קונה בחנות מוזרק במים ופוספטים כדי לתת נפח וצבע אדום. היו על זה פעם כתבות בכלבוטק, הרבה מאוד מהמזון שלנו כיום “מורעל”, והוא הגורם לבעיות בריאות רבות, כולל סרטן, אני מסכים לגבי הסוכרים והפחממות הפשוטות, אבל יש עוד.
  האדם אכל בשר אבל לא בכמויות של היום ולא הבשר המעובד של היום, החיות שהוא צד היו בריאות, מהטבע, שאכלו מזון מרעה, ולא עגלי חלב או פיטום ולא פרות. לא אכלו בשר בכמויות של היום אלא יותר תזונה צמחית.לגבי ספורטאים, אני כולל גם חובבים, ויש גם מקצוענים, אני מניח שאתה יודע היטב, וספורט – יש הרבה יותר מידע שנאסף שנים על אימון אירובי מאשר בניית מסת שריר לאורך זמן, אני עצמי מתאמן שנים, מכיר את התחום, קורא הרבה ב-Bodybuilding.com, מכיר את הגישה של ריצות קצרות לשריפת שומנים ושמירה ובניית מסת שריר. אני מזכיר לך שהאדם הקדמון לא התאמן עם משקולות, ולא שתה אבקות חלבון, טבעונות היתה קיימת תמיד, בשר היה המזון של העשירים, העם לא יכל להרשות לעצמו, וכמובן לא חסרות דוגמאות של ספורטאים צמחונים או טבעונים עם שיער מלא. ואם כבר מסת שריר – גורילות ופילים הם חיות חזקות מאוד עם מסת שריר רצינית, הכל מתזונה צמחית.
  אני לא בטוח שפה זה המקום לעשות דיון על ספורט, אבל אני בטוח שמומחים בתחום לא יסכימו עם מה שכתבת על עומס רב על הגוף, ממה שקראתי ספורט זו הדרך הטובה ביותר לעכב הזדקנות, בדגש על אימונים אירובים וריצות ארוכות בשונה מהמיתוסים לא מזיקות, כן צריך לבנות את הגוף בהדרגה,ויש יותר מדי אצנים חובבים שיוכיחו את זה. אם כבר אתה הולך אחורה, ציידים היו יוצאים למסעות צייד ארוכים מאוד, שכללו הליכות וריצות במשך שבועות, לכאורה אפשר לבנות לעמוד בריצות ארוכות ועומסים גדולים. הבעיה עם התקרחות שהיא מגיעה לכולם, כי היא גנטית. להשפעות הסביבתיות תרומה רבה להפעלת גנים, ולתהליכים פיזיים שונים כולל סרטן, וכנראה גם התקרחות (האצה שלה, כלומר הקדמה משמעותית), ואפרופו זה – יש מחקרים שמראים שקריאטין, תוסף למפתחי שרירים – גורם להתקרחות, ואפילו אבקת חלבון תמימה יכולה להאיץ את הופעת התהליך, בעבר לקחתי קריאטין – וזה ללא ספק גורם להתקרחות, היתה לי נשירה מטורפת.

 5. גל says:

  חברים שתו כל יום מיץ גזר אורגני ותראו מה קורה לכם הרגשה ניפלאה ומראה מרעננן א זה מחזק את מעערכת החיסון מאוד ומונע אפילו סרטן ומלא מחלות אחרות ועוזר לכל הגוף לתפקד טוב יותר בדוק מנסיון ארוך …  

 6. שמעון says:

  הפסקת עם המסרק או רק שכחת לרשום? דבר שני ששמתי לב, לפני שני פוסטים סיפרת שעברת להשתמש יותר בכרינגן במקום ברביבוגן. יכול להיות שהרביבוגן עבד עלייך יותר טוב ?….נראה לי די תמוהה שבתוך זמן קצר טיפול שהוכיח את עצמו יקבל כזאת תפנית סביר להניח שעשית איזשהו שינוי שהוביל לזה בין אם בטיפול ובין אם באורך החיים (יותר לחץ אולי -אצלי בתקופות מבחנים נושר לי הרבה יותר) בכל מקרה אני מאמין שתמצא את הדרך לפתור את זה כי אם אתה מוותר אז גם אני מוותר… ואני לא מוותר.
  בהצלחה.

 7. admin says:

  חיפפתי, חטא היוהרה.
  רביבוגן עבד טוב פעם, ונחלש כנראה.
  מסרק – הנסיגה חלה תוך שימוש בו, זה לא שהפסקתי.
  החשש הוא רמת הנזק לזקיקים, כשהנזק בלתי הפיך העסק אבוד, פה קבור הכלב.
  לוותר? לא בגלגול הזה, וגם אם הטיפול לא יעיל כמו פעם.
  במקרה הכי הכי גרוע, אני ממשיך לטפל, ולעשות מה שאפשר.
  אין פה תפנית, מדובר בתהליכים שלוקחים זמן שאת חלקם אתה תופס רק אחרי תקופה ופה החשיבות של מעקב צמוד אחרי מצב השיער, לא מספיק לטפל, צריך לעקוב כל הזמן ולזהות תקופות שפל של נשירה או התדלדלות ולא לפספס.

 8. מוטי says:

  עבר זמן רב מאז שנכנסתי.

  כרגיל פוסט חביב לקריאה.
  רציתי להעיר אדמין – אל תהיה בטוח שה”חיפוף” שלך הוא מה שגורם לנשירה הפתאומית.
  מניסיון שלי, גם לאורך טיפול יציב לחלוטין – יש עליות ומורדות. כלומר גם אם תקפיד לשים את כל החומרים בזמן ובאופן קבוע, עדיין אתה עלול להיתקל בנשירה חוזרת.
  (אולם, וודאי שאם תפסיק לגמרי את הטיפולים אז הנשירה כנראה אכן תחזור כתוצאה מכך, מה שאני לא מאמין שעשית)

  אם תחשוב על זה, יש יותר מידי גורמים שיכולים לגרום לשינויים בנשירה, החל ממה אכלת בבוקר , האוויר שאתה נושם , ומצב הרוח בעבודה.

  אף אחד לא יכול לנחש למה זה קורה. אני מבחינתי מכניס למשוואה גם פרמטר אקראיות.

  גם אצלי המצב ככה. אני לא מחפף, לוקח את הפרופסיה באופן אדוק. עדיין לא עברה שנה של טיפול – והתחלתי לראות הדלדלות באזור הקדמי. כרגע אני שוקל להוסיף עוד טיפול לאזור זה. (יש לכם המלצות למשהו שאינו מטריח יותר מידי, יעיל לאזור הקדמי ?)

  דניאל – קראתי את התגובה שלך, וגם לאדמין, תדעו לכם שקשה לי להאמין שתצליחו איכשהו לקשר בין האוכל שאתם צורכים לבין הנשירה. קחו בחשבון שאדם שאינו מועד להתקרחות – לא משנה מה יאכל אינו יקריח. (אלא אם כן ממש יגזים, ואז יגרמו לו בעיות הרבה יותר גרועות מאשר נשירה )
  עוד עניין הוא שיש למעשים שלכם גם אפקט פסיכולוגי לא קטן. דניאל – אתה מאמין שהמעבר שעשית עוזר לך , לך תדע אם זה לא מה שעוזר לך, ולאו דווקא השינויים בתזונה .

 9. admin says:

  מוטי תודה על העידוד, העליות וירידות זה דבר מוכר וכתבתי על זה הרבה, זה חלק מהמשחק. במשחק משתתפים בעלי רגישות ל-DHT בלבד, ישנה קבוצה של גברים שלא מכירה את הבעיה, היא קבוצה שהולכת וקטנה עם השנים אבל היא עדיין מהותית, בסביבות הגיל שלי כבר חצי מהגברים סובלים מרמה כזו או אחרת. למי שרגיש נראה שכל שינוי קטן בחיים יכול ליצור שינוי גדול בשיער, כלומר מתחילים לייחס נסיגות למצב רוח או תזונה, בעוד שבפועל אין קשר, או שהסיבה אחרת (מה שקראת אקראיות). פרופסיה ומינוקסידיל יעילים פחות מקדימה, למעשה המקדימה פחות ניתן לטיפול, אך זה רק לכאורה, כי יש כאלה שהקרב שלהם הוא בכלל עם הקודקוד. אתה יכול לחפש את הפוסטים על המפרצים (תקליד מפרץ או מפרצים בחיפוש למעלה), כתבתי על זה, ובכלל בתכלס אין אבחנה בין מקדימה לקודקוד, הטיפולים הם להכל, אולי יעילים פחות לאיזור מסויים, אבל זה מה יש.

 10. יונתן says:

  אדמין שלום,
  מחפש תמיסה למהלך היום, אך כזו בלי ריח (או ריח טוב) וגם לא שמנונית שלא יראו את הרטיבות הזו כמו במינוקסידיל או תמציות צמחים. האם אלפסין מתאים? האם הוא מתייבש ונספג מהר? איך הריח?
  תודה מראש

 11. admin says:

  כל תמיסה לא שומנית תתאים, כולל מינוקסידיל קצף
  אלפסין מתאים, גם כרינגן, נוטריפוליקה וכו
  כל המוצרים בתחום כמעט עשויים ככה שלא תהיה בעיית ריח, או שיהיה ריח נעים
  אני משתמש ברוב המוצרים במהלך היום

 12. שלומי says:

  היי,
  ראשית, מנהל האתר, שאפו ענק.
  פתחת עולם חדש ונסתר לי ולהרבה אנשים. מדהימה במיוחד רמת הידע והשליטה שלך בכל הקשור למוצרים הטופיקליים והמרכיבים שלהם. על התובנות שפיתחת (regimen) אין מה לדבר. מדהים.
  אני יכול להגיד שלפני שנכנסתי לכאן, חשבתי שפרופסיה היא המוצר האפקטיבי היחיד (לא שזה גרם לי לקנות, כי תופעות הלוואי מעט הרתיעו אותי).
  אני התחלתי לגלות סימני התקרחות ראשוניים בגיל 20, עכשיו, בגיל 29 זה כבר מתחיל להיות ממש מעיק. עד עכשיו, אתה יודע, “הסתדרתי”. כרגע אני מדורג 3 בסולם נורווד.בעקר בעיית מפרצים ודלילות קידמית בשיער שעוד שם.
  התחלתי לפני כחצי שנה בעקבות האתר להשתמש בנוטריפוליקה, הוספתי אלפסין (נוזל), עכשיו התחלתי להשתמש במינוקסידיל.(5% קצף). למרות שזה עדיין לא ממש טיפול אינטנסיבי, ציפיתי לאיזשהו שינוי (לפחות האטה/שמירה על הקיים), עד עכשיו, שום דבר. נראה כאילו השימוש בתכשירים למיניהם רק מזיק.
  רציתי לדעת, האם גם לך הייתה הרגשה דומה? תוך כמה זמן באמת ראית אפקטיביות כלשהיא?
  ועוד שאלה חשובה, קורה שתכשירים לא נספגים נטו על הקרקפת אלא גם נוגעים בשיער ונספגים שם.
  האם ,על סמך הידע שלך, זה עלול להזיק?

 13. admin says:

  היי שלומי, מצבי זהה
  הבעיה שמכאן אפשר ליפול חזק לנורווד 4, יום אחד אתה מתעורר ומגלה שאתה בעצם שם, או ב-3 V
  אצלי יש גם דלילות בקודקוד ככה שאני מגדיר עצמי כ-3V וככה אני מונע מצעמי להכנס לשאננות
  אלפסין הוא אחלה מוצר, מינוקסידיל לדעתי חובה
  יש חשיבות גבוהה לשמירה על הקיים, זה אמנם 3 בסולם אבל תזוכר שיכול להיות יותר גרוע
  מינוקסידיל יעיל בעיקר לקודקוד ופחות למפרצים, רשמית הוא לא מוגדר בכלל כיעיל למפרצים, וזה רשום על הבקבוק, כלומר רשום לשים על הקודקוד בלבד. בפועל זה לא חד משמעי, יש כאלה שזה מאוד עוזר להם. לי אישית ברור שלי זה שומר על הקיים, כשניסיתי להוריד מינון איבדתי.
  צריך לזכור שאצל כל אדם זה עובד אחרת, אבל אם הייתי צריך להציע, הייתי מציע מינוקסידיל קצף ולא נוזל (עדין ולא גורם לגירוי גם מאוד נוח לשימוש ומתייבש בקלות).
  אין בעיה שהתכשיר יגע ויספג בשיער עצמו, השיער הוא חומר מת, כמו ציפורניים, ולכן גם צובעים אותו, שוטפים, גוזרים וכו.
  שינוי אם בכלל רואים אחרי לפחות חצי שנה בממוצע, אם רק התחלת עם מינוקסידיל חכה כמה חודשים ואז תשאל את עצמך, וגם אם לא תראה – יתכן ואתה שומר על הקיים, ואם לא היית משתמש היית ממשיך לאבד, הרי הכיוון ברור, התקרחות, ולעצור אותה זה עיקר המטרה של הטיפולים. מה שיכול לצמוח חזרה זה שיער מזקיקים שלא נפגעו, או שנפגעו ברמה מועטה. כשרואים את הדלילות זה אומר שחלק כבר נפגעו באופן קשה, זה כל הרעיון של לתפוס את זה מוקדם ולהתחיל לטפל מהר לפני הנזק. רובנו מפספסים, הרבה בגלל הדחקה והזנחה.

 14. dor says:

  אהלן חברים.
  בפעם אחרונה שכתבתי באתר ציינתי שמצב השיער שלי נוראי מאי פעם ואני מתקדם בצעדי ענק אל נוררוד 3V
  אז ככה קצת רקע:
  בן 24 מקריח מגיל 20 משתמש במונוקסי 5 פעמיים ביום במשך 3 שנים, נעזר בHSR לכסות “שטחים”
  לפני משהו כמו ארבעה חודשים התחלתי ליטול דקל ננסי של חברת “נוטרילייף”. לא חוויתי שום שיפור ואולי אפילו הרעה. לפני כחודשיים התחלתי להשתמש באלפסין שמפו. למעט ריח טוב לא חוויתי שום שיפור.
  בחודש האחרון התחלתי להשתמש בפרוסרין קצף. פה התחיל השינוי.

  לאחר חודש של התמדה של תלמיד ישיבה, אני כרגע יכול לדווח על חודש שבו הנשירה נעצרה (30-40 שיערות נושרות ביום) והכי מפתיע, צמיחה מחודשת!
  אני משמר את הקומפלקס של המוצרים האלה למרות שבהתחלה זה הרגיש לי כמו מלחמת התשה אך כרגע אני חווה את אחת התוצאות היותר מרשמיות שנתקלתי בהן ב4 שנים האחרונות.
  אני כרגע עובד על שיטת מעקב בתמונות על מנת שאוכל לשתף אתכם בתהליך בצורה וויזואלית, שהיא הצורה הכי אמינה בעולמו של המקריח.

  נקווה לטוב אמשיך לעדכן בקרוב!

 15. יונתן says:

  אדמין שלום,
  הזמנתי היום נוזל אלפסין דרך אלה שמייבאים ופתחו חנות בפייסבוק. האם 70 ש”ח זה מחיר טוב? (כולל משלוח)

 16. admin says:

  אותו מוצר, המחיר שונה
  זה הקטע יש המון מאותו מוצר עם מחירים שונים, גם באיביי והחוכמה למצוא את זה עם העלות + משלוח הכי זול (באמאזון תמיד אפשר ללכת להכי זול, באיביי צריך גם לבדוק את הציון של הספק, וכמה הוא מוכר, אם פאוור סלר עדיף).

 17. יונתן says:

  הזוי… בצהריים המחיר של המוצר הראשון היה 16$ עכשיו הוא 11.95…
  בכל מקרה, הזמנתי את של הארץ ב-70 ש”ח כולל משלוח. סביר יחסית וגם אמור להגיע תוך 3 ימים.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree