סקירת מוצר – כרינגן Crinagen

24 בJune 2012 מאת: admin

כרינגן הוא מוצר מקטגוריית מוצרי הטבע הטופיקליים, למריחה. הוא מוצר ותיק, שעבר שידרוגים לאורך השנים והוספו לו מרכיבים שונים כדי לשפר אותו.

גודל הבקבוק 118 מ”ל (פי 2 מגודל בקבוקון מינוקסידיל סטנדרטי של 60 מ”ל) ועלותו כ-30 דולר באתר הרשמי.

האתר הרשמי מיושן, ואין לחברה הזו למעשה שום שיווק, אבל המוצר נחשב כמוצלח וניתן למצוא אותו באמאזון, איביי, ואתרים שמוכרים מוצרים נגד התקרחות.

לנו הישראלים הכי כדאי לקנות באתר הרשמי של המוצר, כי רק שם עלות המשלוח זניחה (כ-10 דולר) ורק שם מקבלים בקבוק חינם בקניה של 3 ומשלמים רק 90 דולר כלומר העלות שלנו היא 100 דולר ל4 בקבוקים כלומר 25 דולר לבקבוק, כולל המשלוח וזו העסקה הכי זולה שניתן למצוא אונליין למוצר כזה. זה האתר – http://www.hairsite.com/crinagen.htm

הקניה באתר מהירה ופשוטה, יש לתת כרטיס אשראי (אין פייפל), ומקבלים אישור תשלום והזמנה למייל. המשלוח האחרון הגיע לי תוך כשבועיים.

הגרסא האחרונה של המוצר מכילה חומצה אזאלית 5%, וכן Proanthocyanidins שזה תמצית זרעי ענבים שמהוים נוגד חימצון חזק ונמצאו יעילים להמרצת פעילות הזקיקים במחקר שנעשה ביפן.

הוא מכיל גם דקל ננסי, ותמציות צמחיות אחרות וכן ויטמינים ומינרלים, חומצות שומניות ועוד. הרשימה הבאה מועתקת מהאתר הרשמי, ומופיעה במלואה על תויות הבקבוק עצמו:

Distilled water, Polysorbate 20, Gamma linolenic acid, Proanthocyanidins (procyanidin oligomers from grape seed extract), Azelaic acid, Zinc acetate hydrate, Niacin, Vitamin B6 (as Pyridoxal-5-phosphate), Saw palmetto extract, Ginkgo biloba, Alpha linolenic acid, Oleic acid, Linoleic acid, Arachidonic acid, Palmitoleic acid, Tea tree oil, Witch hazel extract, Epilobium augustifolium, Epilobium parviflorum, Riboflavin, Vitamin E (as d-alpha tocopherol).

אז מה יש פה?

– נוגדי DHT, או יותר נכון נוגדי האנזים 5AR שממיר טסטוסטרון ל-DHT – דקל, חומצה אזאלית וחומצות שומניות שגם משפרות את הספיגה וגם מקטינות דלקתיות (המוצר מכיל גם את שמן עץ התה)

– ממריצי זקיקים – ג’ינקו בילובה (אם לא יועיל לא יזיק), תמצית זרעי ענבים

– ויטמינים ומינרלים – פועלים בסינרגיה עם נוגדי ה-DHT ומשפרים את האפקטיביות שלהם, כולל ויטמין B2 שנקרא Riboflavin שבא לשפר קליטת חמצן, אבץ וויטמינים נוספים מקבוצה B – B6 ו-B3 שנקרא  Niacin

Polysorbate 20 – המצוי בתעשיית הקוסמטיקה ואמור לשפר את המרקם של המוצר (להחזיק יחד שומנים ומים) ולשפר את הספיגה

בשורה התחתונה צריך לזכור שהמיקוד של המוצר אינו לתת את הפתרון שמינוקסידיל נותן, הוא בא לתת פתרון ל- DHT, ועדיין הוסיפו לו תמצית זרעי ענבים שבאים לתת את התרומה של המרצת זקיקים בצורה של חומר טבעי. לראייתי, יש לשלב מוצר כזה עם טיפול במינוקסידיל.

המרכיבים מעולים, השאלה היא כמו בכל מוצר כמה יש מכל מרכיב מבחינת ריכוז, וכמו בכל מוצר מסוג זה אין לכך תשובה, היצרן לא מוכן לגלות בטענה שמדובר בסוד מסחרי ואין חוק שמחייב אותו.

התמיסה בצבע חום בהיר, היא לא צמיגית ולא מיימית מדי, ויש מעט ריח שקשה להגדיר, אולם ברור שהוא נובע המהרכיבים. הריח לא חזק ולא דוחה (טוב זה כבר עניין אישי, אבל אני חושב שאם הוא היה דוחה הוא לא היה נמכר), והוא מתנדף די מהר במריחה.

השימוש עצמו נוח, יש לחצן ספריי פשוט (אין מדובר במיכל אירוסול כמו בדאודורנטים) שהיתרון בו הוא שכל לחיצה משחררת כמות קטנה, מה שהופך אותו לחסכוני יותר לעומת טפטפת (בטפטפת אין בקרה על הכמות שיוצאת ואילו בספרי יש כמות קבועה בלחיצה אחת).

מתחרה מוביל – רביבוגן, זהה כמעט לגמרי מבחינת רשימת מרכיבים, יקר הרבה יותר, מקודם מאוד באינטרנט מבחינת פרסום, מגיע בבקבוקים של 60 מ”ל, 3 בקבוקים עולים 500 שח אצלך היבואן בארץ ו-100 דולר לפני משלוח בארה”ב (עלות משלוח בתוך ארה”ב זניחה, אבל לשלוח לארץ פלוס המעמ יגיע ל-500 או יותר). הפער בין מחירו למחיר כרינגן גדול, בקבוק כרינגן כולל משלוח לישראל עולה 25$ כמו שכתבתי למעלה וזה ל-118 מ”ל בעוד שבקבוק רביבוגן עולה 133 שח שזה כ- 35$ ל-60 מ”ל, כלומר פי 2.8.  בהנחה ששניהם אפקטיביים במידה דומה הבחירה ברורה ונכון להיום טרם מצאתי ראיות לכך שהאחד יעיל מהותית ממשנהו בצורה שתצדיק כזה פער או שרביבוגן מרוכז פי 2 או יותר.

כרינגן בשונה מרביבוגן אינו שומני. זה אומר שיתכן שברביבוגן יש יותר חומצות שומניות, אך לא ברור בכמה, ואם זה משנה. זה גם אומר שלא מדובר במוצרים זהים מבחינת ריכוז החומרים. כרינגן חום בהיר בעוד שרביבוגן חום כהה. לדעתי, זה פשוט אומר שיש ריכוזי חומרים שונים בין שניהם, יתכן שבאחד יותר יותר ממרכיב מסויים ובשני יותר ממרכיב אחר. הבעיה שלא ניתן לדעת, רק לנחש. מה שחשוב הרי זו האפקטיביות, וגם לגביה יש סימני שאלה, כי היא מעולם לא נמדדה כמו שצריך ולאורך זמן אצל שני המוצרים ואצל מוצרי טבע בכלל. אז – שכל אחד יעשה את השיקול שלו במה לבחור, אם בכלל.

דעתי האישית – כרינגן מציע עלות\תועלת מהטובות בשוק, למוצר כזה, אני משתמש בו ומרוצה. אין למקריח הממוצע יותר מדי ברירות, בסופו של דבר תמיד מתכנסים לקבוצה ידועה של מוצרים שכוללים תרופות, מוצרי טבע ומסרק לייזר. שמפואים זה לא פתרון, גם לא ויטמינים, ואז נשארים בעצם עם פרופסיה (מי שלוקח), מינוקסידיל וניזורל כתרופות, אלפסין להמרצת הזקיקים, תמיסות מסוג כרינגן, מסרק לייזר ושונות (תחת שונות אפשר לשים את קרם ספיירו שהוא בעצם תרופה לא מאושרת נגד התקרחות שיש לי אבל לא משתמש, כי אני שונא\מפחד מתרופות, מוצרים מבוססי נחושת כמו פוליגן, פרוקסיפן וכו).

למי שלא לוקח פרופסיה, האלטרניטבה לחוסמי DHT היא דקל וחומצה אזאלית, כרינגן מכיל את שניהם, והוא מתאים לי גם כי הוא טופיקלי, אני לא מוכן לקחת כמוסות דקל כי כל דבר בבליעה זה אומר שהחומרים מגיעים לכל הגוף ואני בגישה שצריך לעבוד על הקרקפת ישירות עם כמה שפחות השפעות על שאר הגוף, כלומר רק טיפול טופיקלי. זה לא מחייב אתכם כמובן, כמו כל דבר שנכתב פה.

 • Share/Bookmark

תגובות

53 תגוובת על ”סקירת מוצר – כרינגן Crinagen“
 1. admin says:

  כרינגן לא מסוכן, ושילוב שלו עם כל דבר לא מסוכן, מאיפה הבאת את זה?
  מוצרי טבע למריחה לא מזיקים ולפי היצרן אין להם תופעות לוואי (היחידות הן מקומיות גרודים וכו)
  הכרינגן אמור להוריד קצת את כמות ה-DHT בקרקפת, בזכות הדקל ועוד מרכיבים אבל לך תדע אם עובד, אני בספק שיעיל, ובכל מקרה מי שלוקח פרופסיה לדעתי לא צריך כלום חוץ ממינוקסידיל שממריץ את הזקיקים. פרופסיה מורידה את ה-DHT מספיק, לא צריך עוד חוסמי DHT לדעתי.

 2. רמי says:

  כרינגן, איפה נמכר בארץ? איפה ניתן להשיג?

 3. קורל says:

  היי,
  זה מתאים גם לבנות?
  תודה!

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree