מוצרי דקל ננסי למריחה על הקרקפת

19 בMay 2012 מאת: admin

שאלה שאני נשאל רבות היא מהם אותם מוצרי דקל ננסי למריחה, בגדול ציינתי שמות של כמה, כאן המקום להרחיב.

בגדול, מדובר בקבוצת מוצרים שאינם תרופות ברובם. למה ברובם? כי יש מוצרים כאלה שמכניסים להם מינוקסידיל, הם מעטים, אך שווה לציינם (אני מזכיר אחד למטה).

אלו מוצרים שכמעט בכולם תמצאו את הבסיס שכולל דקל עם קומבינציות שונות של תמציות צמחים חומצה אזאלית ויטמין B6 ואבץ. השילוב השל שלושת האחרונים נמצא יעיל וסינרגטי, כלומר כשמשלבים יחד האפקט גדל. חשוב לזכור, שמדובר במוצרי טבע, כלומר אין תופעות לוואי מדווחות בשונה מתרופות, עם זאת אני מניח שתתכן רגישות של העור אצל אנשים מסויימים, זה נכון לכל מוצר שנבלע או נמרח וגם למזון. את רובם מורחים בלילה (כי הם שמנוניים, עם ריח, וחלקם בצבע קצת כהה לא כי הוסיפו צבע אלא בגלל שהחומר הטבעי לא שקוף). אני אישית מאוד בעד מוצרים שאינם תרופות, בתנאי שיש להם איזשהו גיבוי מדעי, לא סתם הנחות או ספקולציות רוחניקיות, או סתם קידום שיווקי (כמו כל כמוסות הויטמינים שנטען שהן עוזרות, אבל הן עוזרות בעיקר לחשבון הבנק של המוכרים).

הנה כמה שמות עיקריים, כלומר פופולאריים וידועים יחסית כבר שנים, מאחורי כל מוצר עומד מחקר מדעי מסויים (חלק מציגים מחקרים נרחבים יותר וחלק פחות אף אחד אינו מחקר קליני גדול) וחלקם הם פיתוח של רופאי עור, ושמות הרופאים מופיעים באתרי המוצר:

1. רביבוגן – מוצר מוכר לרבים, בפורומים ישראלים הוא נידון משנת 2004, ומקבל ביקורות די גרועות, לדעתי שלא בצדק. כדי ללמוד על המוצר כדאי להכנס לאתר הרשמי וללמוד על המרכיבים וכיצד הם תורמים http://www.revivogen.com/ingredients.html לדעתי המידע באתר חשוב באופן כללי. מדובר במוצר ותיק, עם פרסום מאסיבי יחסית לאחרים שהגיע גם לטלויזיה בארה”ב, בדומה למסרק הלייזר היירמקס. מנסיון אישי שלי, הוא יעיל ואפקטיבי, בעייתו העיקרית מחירו הגבוה והמיתוג היוקרתי. הוא נמכר בישראל ע”י מפיץ מקומי בכ-500 שח ל- 3 בקבוקים של 60מל. בארה”ב המחיר 100 דולר, כלומר העלות של שם פלוס משלוח פלוס מעמ (יש מעמ על כל עלות מעל 75 דולר במשלוח חבילות לישראל) זה אותו סדר גודל. מי שיש לו מישהו שנמצא, נוסע או חוזר מארה”ב יכול לקנות באמאזון או באתר הרשמי ויביאו לו, ככה אני עושה עם מוצרים יקרים מכל הסוגים. באמאזון הוא נמכר כרגע ב-83 דולר, 17 פחות מבאתר הרשמי, מה שנקרא למהירי החלטה..לקו המוצרים גם שמפו וקונדישנר טבעיים.

2. כרינגן – מוצר מוכר קצת פחות, אם כי הוא ורביבוגן נמצאים בתחרות ממושכת. הוא זול בהרבה, אותם מרכיבים בשינויים קלים, למידע עליהם ועל המוצר (באתר הרשמי גם אפשר להזמין עלות משלוח כ-10 דולר בלבד) http://www.hairsite.com/secure/razack_crinagen.htm המחיר של 4 בקבוקים של 120מל הוא 90 דולר, זול בהרבה מרביבוגן. אינספור דיונים מי טוב יותר, הוא או רביבוגן נטחנו בפורומים שונים, כולל hairlosstalk.com ללא פתרון או הכרעה. אציין כי באותו אתר מוצעים שניהם למכירה, רק ששם מציעים דיל פחות טוב, גם באמאזון זה נמכר בדיל פחות טוב מבאתר הרשמי – 95 דולר ל3 בקבוקים. לקו המוצרים יש גם כמוסות ושמפו טבעיים.

3. inhairit – מוצר ישן חדש, עבר מתחית פנים קלה, תמציות צמחים עם דקל http://www.inhairit.com/store/topical-herbal-hair-tonic-natural-hair-loss-solution.html כל בקבוק 80 מל, באותו מחיר של המתחרים מלמעלה, נראה לכאורה נחות לעומת השאר מבחינת מרכיבים (פחות), אבל זה יכול להיות יתרון אם ריכוז הדקל שם גבוה (פחות מרכיבים – יותר מכל מרכיב קיים), ולא לשכוח – 80מל מול 60מל זה 25% יותר כמות. לזכותו – הוא המוצר הכי פחות ממוסחר, מגיע באריזה פשוטה, בלי דאווין, ויש מצב שצריך שהוא דוגמא טובה לאל תסתכל בקנקן. נמכר גם באמאזון, יש גם מוצרים נוספים לקו המוצרים הטבעי שלו – שמפו, קונדישנר, כמוסות.

4. Spectral DNC-L – מכיל מינוקסידיל 5%, ומרכיבים איכותיים מתקדמים, וכמובן גם דקל. http://dslaboratories.com/spectralDNC-L/spectral-dnc-l-most-effective.html בקבוק של 60 מל עולה כ-30 דולר באיביי.

5. procerin XT קצף, אחד המוצרים הכי נפוצים ברשת, מוצר די בסיסי שמכיל רק מה שלכאורה צריך – Oleic Acid, Saw Palmetto Extract, Grapeseed Extract (Procyanidin Oligomers), Pygeum Bark, Linoleic and Alpha   Linolenic Acid, Stinging  Nettle Extract, and Azelaic Acid ומזכיר את שאר המוצרים, בכך שיש בו דקל וחומצה אזאלית.  החסרון, שבדרך כלל המוכרים מחביאים אותו ואני נפלתי עליו, הוא שבכל בקבוק רק 30מל ולא 60מל. ובשונה מרוב המוצרים – הוא זמין באיביי  בערמות, 3 בקבוקים ב-90 דולר, ומשלוח זיל הזול 6 דולר. פתרון זול וזמין למי שחושב שהוא הולך לקבל 60מל בבקבוק שהופך ליקר אחרי שהחבילה מגיעה ומגלים שמה שהגיע זה בקבוקון פיצי של 30מל. היתרון – מוצר קליל, לא שומני, ללא צבע, ועם ריח מצויין. המוצר זמין מאוד אולי הכי זמין, בזכות איביי. יש גם כמוסות, אותו דבר כמו Provillus למי שמכיר.

יש עוד מוצרים דומים, אבל אני לא רואה סיבה לציינם, הם לא מוספים מידע חדש. בגדול, אישית, השניים הראשונים הם המובילים לדעתי וקצת אחריהם פרוסרין קצף, inhairit נראה מעניין אבל אני לא מכיר אותו טוב, אני מסתכל רק המרכיבים וגם על העלות. כרינגן זול יותר, ואין לו שיווק או פרסום, גם האתר שלו די מיושן, אבל תמצאו אותו בכל מקום. רביבוגן יוקרתי יותר, וגם יקר יותר, עם תקציב שיווק משמעותי ואתר מתקדם. בעיני, שניהם באותה רמת איכות. כרינגן ללא ספק חסכוני יותר וזול יותר, מה שטרם הצלחתי להבין זה ריכוזי החומר ששמים, מידע זה לא נמצא בשום מקום. חשוב לזכור שמדובר במוצרים המכילים רכיבים טבעיים, לא נעשו להם מחקרים קליניים כמו של תרופות, לכן המידע לגבי האפקטיביות מגיע בעיקר ממשתמשים, ולך תדע אם המשתמש הוא אובייקטיבי, לחיוב או לשלילה. היתרון של מוצרים מהסוג הזה שהם אינם תרופות, ומתאימים גם לנשים, הם לשימוש מקומי ואין להם תופעות לוואי מדווחות. לדעתי האישית, מוצר טבע כזה הוא מוצר חובה לצד טיפולים נוספים כמו מינוקסידיל, שכן הוא אמור להקטין את כמויות ה-DHT בקרקפת, ולמי שלא לוקח פרופסיה אין כמעט שום אופציה אחרת שתפעל נגד ה-DHT. הקושי הוא לכאורה להשיג את המוצרים, אבל רק לכאורה. המחיר הוא אכן נקודה כואבת, זה ידוע, לא מדובר במוצר גנרי וזול כמו מינוקסידיל אלא במוצרי מותג. גם המרכיבים רבים יותר ויקרים יותר, וגם השאלה הגדולה – האם זה בכלל עובד. אז התשובה היא שרק שימוש יומיומי של חצי שנה לפחות יכול לתת תשובה, ככה היה אצלי, וכן זה עובד אצלי. במה אני משתמש? רביבוגן וכרינגן, פעם זה היה יותר הראשון והיום יותר השני, בכל זאת המחיר חשוב. לחוסכים – כרינגן, לנסיינים שמוכנים לשלם יותר – פרוסרין קצף. למהדרין שמחפשים תוספת של כמוסות ושמפואים אז יש למותגים הללו, אבל זה ממש לא חובה, צריך לזכור שהכל עולה כסף ושווה להתמקד במה שצריך באמת ולעשות סדרי עדיפויות.

 • Share/Bookmark

תגובות

32 תגוובת על ”מוצרי דקל ננסי למריחה על הקרקפת“
 1. דור says:

  אדמין, מה אתה אומר על פרוסרין, שהוא גם מוצר למריחה על הקרקפת שמכיל דקל-ננסי?

 2. admin says:

  הוספתי, ברור שהוא ברשימה במקום טוב, מוצר איכותי זמין וזול יחסית (הרי העלות כוללת משלוח).

 3. TOM says:

  תגידו, קיים חשש לפגיעה בנוסח פרופסיה בשימוש מוצרים נוגדי DHT כמו המוצרים לעיל ?
  פשוט התחלתי להשתמש ב inharit ואני קצת מודאג …

  תודה מראש.

 4. 1 says:

  אדמין,
  יש לך סדר גודל של אחוזי חומר פעיל?

 5. שמעון says:

  שלום אדמין, אני כרגע על פרוסרין קצף בוקר וערב כבר קרוב לשלושה חודשים (ועוד כמה מוצרים) וחשבתי להוסיף עוד חסם dht חיצוני (לא מאמין בכדורים) . פה אתה מציע לשלב שני מוצרים שבבסיסם זהים מבחינת החומרים אך שונים במקצת אני מבין את הרעיון והוא די לגיטימי. אבל אני החלטתי לחרוש את האינטרנט בתקוה למצוא מוצר שונה לחלוטין שגם משמש כחסם dht בשימוש חיצוני. עכשיו ניתקלתי במוצר שניקרא פלורידיל שבעיקרון אין לו אישור fda (גם למסרק לייזר שלי אין אז לא באמת אכפת לי) אבל מדברים עליו כחסם dht לגיטימי . עכשיו סך הכל באתר שלך שדי מסקר את רוב האלטרנטיבות לא מצאתי עליו התייחסות וגם המאמר שמצאתי עליו די ישן. רציתי לשאול אם יצא לך או למישהו באיזושהי צורה לנסות או לשמוע על המוצר כי זה יכול להיות שילוב של שתי “טכנולוגיות” גם דקל וחומצה אזלאית וגם משהו אחר לחלוטין (הפלורידיל )

 6. admin says:

  פלורידיל מוצר ישן, לא ניסיתי כי לא נראה לי שווה מאמץ וגם לא זמין בארה”ב. שמו שונה לאוקפיל, מיוצר בצ’כיה ולא מאושר לשימוש בארה”ב.
  http://www.eucapil.com/xhtml_en/eucapil.shtml
  כמות ל-3 חודשים עולה 112 אירו וניתן לקנות בתוספת עלות משלוח של כ-10 אירו (+מעמ שתשלם בדואר)
  http://shop.eucapil-shop.eu/index.php?language=en&

 7. admin says:

  ל-1 לא ניתן לקבל מהחברות ריכוז חמרים פעילים, בטענה שזה סוד מסחרי. טענה די מוזרה כי ניתן לבצע בדיקות מעבדה ולבודד את הריכוז של כל חומר, כנראה שפשוט לא רוצים שיהיה את המידע לציבור, אם יהיה ניתן יהיה להשוות למוצרים אחרים או לבוא בטענות. להבדיל, על ויטמינים כתוב הריכוז של כל מרכיב.
  לפעמים ניתן לטעון שאי אפשר לגלות כי יש פטנט רשום על המוצר, אך אין על אף אחד פטנט רשום, אפילו אם בעבר נטען ע”י יצרן כזה או אחר שהגשה בקשה לקבלת פטנט על המוצר שלו.

 8. 1 says:

  אדמין, תודה על התשובה. בכל זאת, אולי יש לך סדר גודל- האם מדובר על אחוזים בודדים של דקל ננסי או עשרות אחוזים?
  יש מצב שהם לא מפרסמים זאת כיוון שאז אנשים יוכלו להכין בבית.אגב, יש בארץ טינקטורה של דקל ננסי איכותי במחיר בדיחה של 60 ש”ח עבור בקבוק של 125 מ”ל.

 9. admin says:

  זה העניין שלא ידוע, ואין שום סדר גודל, נראה כי פשוט אין חוק שמחייב לתת את הנתונים מה שיש בכל סוגי הויטמינים ותוספי התזונה.

 10. גל says:

  אני הזמנתי את הכרינגן וייש לו ממש ריח חזק ולא נעים כלל למישהו מוכר התופעה

 11. admin says:

  אני משתמש בקרינגן ואין לו שום ריח חזק ולא נעים, להיפך. אתה תמיד יכול לשנות למוצר אחר, לדוגמא פרוסרין קצף.

 12. עומר says:

  אני מוכר 3 בקבוקים כרניגן סגורים חדשים250 שח לשלושתם אני מתא יכול לשלוח בדואר

 13. דני says:

  שאלת מליון השיערות- למה אתה מוכר?

 14. אופיר24 says:

  אדמין, קראתי הרבה מאמרים וכתבות שלך, ורציתי לדעת אם לגיטימי לקנות כדורים (לא תרופה כמובן, הכל טבעי) של דקל ננסי לדוגמא:
  http://www.puritan.com/herbal-supplements-005/saw-palmetto-1000-mg-001594
  רשום שיש שם רבע מהכדור תמצית דקל ננסי, עדיין יכול לעזור נגד ה DHT? תודה מראש

 15. אופיר says:

  http://www.puritan.com/herbal-supplements-005/saw-palmetto-1000-mg-001594

  אדמין
  רציתי לדעת האם הכדורים (טבעיים) המופיעים בלינק הנ”ל יכולים לעזור והם אפקטיביים כמו הנוזל למריחה או בכלל?
  תודה מראש

 16. admin says:

  אופיר, השאלה “האם זה אפקטיבי” מיותרת. אתה רוצה ממני הבטחה? אני יכול להבטיח שאולי כן ואולי לא. אין מחקרים על דקל, יש עדויות, יש בדיקות מעבדה, יש סיפורים.. רק על תרופות יש מחקרים קליניים, וגם עם תרופות יש טעויות ואי דיוקים.
  מה שכן, אפשר לנסות להעזר בעדויות של אנשים או נסיון של אחרים. אני מניח, שהסיבה שהדקל כה נפוץ במוצרים טבעיים נגד התקרחות היא שהוא אכן עובד. הדקל נמצא בבדיקות מעבדה כחוסם, לכן הגיוני שהוא יעיל, אבל עדיין לא לקחו ועשו מחקרים מקיפים על בני אדם.
  הבעיה בעיני עם כמוסות לעומת תמיסות היא שתמיסה פועלת מקומית היכן שמרחת אותה, באופן מדוייק וממוקד בעוד שכמוסה עובדת פנימית, דרך מחזור הדם, ואז יתכנו השפעות ותופעות לוואי על הגוף ועל מערכות בגוף. זו היבה שאני לא אקח דקל בכמוסות. דקל בכמוסות לוקחים שנים רבות אנשים עם בעיות בבלוטת הערמונית, בדומה לפרוקסאר (החומר של פרופסיה בכמות פי 5) שהיא בעצם היתה תרופה לערמונית מוגדלת (בעיה שנוצרת בגלל DHT אצל מבוגרים) שמשתמשים בה דיווחו על צמיחת שיער.
  לגישתי האישית, בחור צעיר לא צריך לבלוע תרופות שישפיעו לו על מערכות פנימיות שמבוגרים משתמשים בהן. זה עניין של השקפה ואני מכבד כל השקפה אחרת, עובדה שיש אנשים לוקחים פרופסיה וזה עובד להם טוב (ויש שזה לא עובד להם טוב).
  תפעיל שיקול דעת, אין לי כוונה לומר לך מה לבחור ומה נכון לך, אל תשכח שלא מדובר במדע מדוייק וכמו בכל תחום פיזיולוגי, כל אדם בנוי אחרת, מגיב אחרת וכו’.

 17. אופיר says:

  תודה על התגובה קודם כל, ושנית רציתי לוודא אם זה בטוח שאם לוקחים בתמיסה באמת פועל רק מקומית? הרי התמיסה בסופו של דבר לא מגיעה למחזור הדם גם כן?

 18. admin says:

  תלוי בספיגה לעור. אם החומר נספג עמוק בעור אז סביר שמעט עובר גם למחזור הדם, אבל כמות נמוכה בהרבה ממשהו שאתה משגר ישירות לתוך הגוף שלך. עדיף לדעתי לטפל במקום הבעייתי ישירות, עליו, מאשר לקחת כדור שפועל כל הגוף ועל הדרך גם על המקום עצמו, כלומר חלק גדול מהכדור “מתבזבז” כי הקטע שעליו הוא פועל הוא חלק קטנטן מהגוף כולו, ומצד שני הוא גם כנראה פועל על מקומות שאין צורך שיפעל עליהם, מה שאומר תופעות לוואי.
  לתמיסות טופיקליות טבעיות כמעט ואין תופעות לוואי ולכן הן מיועדות ברובן גם לנשים (בכל מקרה צריך לבדוק כל מקרה לגופו). לעומת זאת למינוקסידיל שהוא תרופה טופיקלית יש תופעות לוואי יותר, כי הוא מרחיב כלי דם ומשפר מעבר חמרי מזון לזקיקים. זו גם הסיבה שככל שריכוז המינוקסידיל עולה עולות תופעות הלוואי, למשל ב-15% כבר יש סכנה להשפעות פיזיולוגיות שגם אני חוויתי, כגון עייפות, כאבי ראש, חוסר ריכוז, דופק מהיר וכו, מה שאומר שריכוז כזה שנספג מקומית, משפיע לא רק על הקרקפת אלא על הראש ואולי על הגוף.
  כמה נספג בגוף ועובר לדם? לא ברור. גם קרם לחות אמור להספג וחמרים ממנו לכאורה אמורים להגיע, ואולי אפילו להזיק. לפי משרדי הבריאות בעולם אין בעיה עם קרם לחות, אבל לך תדע, כבר קראתי שיש טענות שיש בהם חמרים מזיקים.

 19. ערן says:

  היי ADMIN, אני משתמש במוצר הזה: http://www.ebay.com/itm/60ml-MaXus-5-Premium-Hair-Loss-Product-Minoxidil-5-Aze-/290804763870?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item43b5508cde

  אתה חושב שיכול להיות קשר בינו לבין ירידה בחשק המיני ?

 20. admin says:

  לא, זה סך הכול מינוקסידיל %5 עם חומצה אזאלית
  אבל לך תדע, יש אנשים ששותים כוס חלב וזה עושה להם אלרגיות והפרעות
  כל אדם מגיב שונה
  בכל מקרה טרם שמעתי על תופעת לוואי כזו ממוצר למריחה, מה שמדווח זה על רק על כמוסות

 21. אופיר says:

  כשאתה אומר כמוסות אתה מתכוון לפרופסיה וכאלה נכון? לא לכמוסות דקל או משהו כזה..?

 22. 123 says:

  Admin- באיזה מהם בסופו של דבר אתה ממליץ?
  ראיתי ש״בטיפול המנצח 2״ כתבת שאתה מורח רביבוגן וכאן אתה ממליץ על כרינגן?

 23. admin says:

  רביבוגן נוח יותר ועדין יותר, כרינגן עשה לי גרודים.
  אני לא ממליץ על כלום, הקורא יעשה את השיקולים שלו.
  בגדול, אף אחד מהם לא יעזור לאורך זמן, אם אם אתה לא לוקח פרופסיה ורוצה חוסם DHT כלשהו אין לך למעשה אופציות, אתה תקוע. מה שנשאר זה או להשתמש במינוקסידיל עם חומצה אזאלית (נכתב על זה פה המון), ו\או תמיסה מהסגנון של רביבוגן, כמו כן ישנה האופציה של דקל ננסי בבליעה במקום פרופסיה, לי הדקל עשה תופעות לוואי שכנראה דומות לאלו של פרופסיה בקטע המיני.
  רביבוגן אפשר לקנות אצל המפיץ הישראלי או בחנות של hairlosstalk.com ששם אתה יכול לשלם עם פייפל וזה קצת יותר זול.

 24. רן says:

  ולא הבנתי רביבוגן זה שמפו או טפטפת , אני קצת מבולבל

 25. admin says:

  יש שמפו, יש מרכך – שניהם לא מעניינים לדעתי.
  התמיסה זה מה שאולי שווה משהו, זמין כאן
  https://www.hairlosstalk.com/shop/product-shelves/revivogen-hair-loss-treatment-shelf/revivogen-scalp-therapy.html
  היתרון הגדול שם – קניה עם פייפל.

 26. דוד says:

  אדמין, מדוע אתה לא מנסה היירפיס? הדבקת חתיכות שיער? זה ממש מקצועי, זה יותר טוב מפאה, זה כמו השתלה ולא רואים כלום לאחר ההדבקה! זה נראה טבעי לחלוטין.

 27. דור says:

  מישהו משתמש בשמן אמו ויכול להעיד אם זה אפקטיבי?

 28. רום says:

  שלום אדמין ותודה על הכל בנאדם!
  הבנתי שהבעיה העיקרית באכילה של דקל ננסי היא ההורדה של הDHT, האם מישהו יודע אם מריחה על הקרקפת לא תגרום לאותו אפקט?

 29. admin says:

  מנסיון אישי לא תגרום לאותו אפקט, לא חודר לדם מהעור, כמו שתמרח כל שמן על העור.
  אני מורח מוצרי דקל, שום אפקט. מצד שני לא בטוח שיש אפקט למריחה של דקל על ההתקרחות, יש טענות לכאן ולכאן, אין אף מחקר
  לעומת זאת אם תמרח פינסטריד (החומר של הפרופסיה) הוא כן חודר.

 30. רמי says:

  יש פינסטריד למריחה?
  מהן תופעות הלוואי?
  איזה עוד מוצרי דקל ננסי למריחה עכשווים יש?

 31. רמי says:

  מה אתה אומר על המוצר מריחה הזה?
  הוא חדש יחסית
  http://bellicapelliforum.com/dermatologia/dott-brotzu/

  פירוט באנגלית:
  3. Brotzu Lotion – The “Brotzu Lotion” is a product that has been created through the work of Dr. Giovanni Brotzu, a vascular surgeon from Italy. This hair growth treatment was discovered while Dr. Brotzu was testing a drug formula to treat vascular insufficiency in patients with diabetes. It was noticed that this treatment regrew hair on the patient’s legs which lead Brotzu’s team to test the formula on people’s scalps. Those tests proved worthwhile. The formula was then modified to use DGLA instead of PGE1 because DGLA would not be classified as a drug and would require much less clinical trials to be approved for hair growth. The known ingredients of this lotion include DGLA, Carnitine, S-equol, and Cationic Liposomes. The pharmaceutical company Fidia Pharma has acquired the rights to manufacture the Brotzu formula and is apparently performing a clinical study with the lotion for use in people with AGA. The study is still ongoing and Fidia has said the should be available by the end of 2018.
  Points of Interest: Fidia Pharma purchased the rights to develop this hair growth lotion after viewing its preliminary data. Dr. Brotzu has also released a compelling photo in 2016 of a young girl with alopecia areata who used the lotion and got impressive results. The treatment is extremely anticipated due to the fact it is classified as a cosmetic and could be acquired over the counter.
  Status: Clinical efficacy trial is ongoing and Fidia Pharma has said the lotion should be released by the end of 2018.

  3. קרם ברוטזו – קרם “ברוטזו” הוא מוצר שנוצר מתוך עבודתו של ד”ר ג’ובאני ברוצ’ו, מנתח כלי דם מאיטליה. טיפול בשיער זה התגלה כאשר ד”ר ברוצ ‘ו היה בדיקת נוסחת סמים לטיפול בחוסר ספיקת כלי הדם בחולים עם סוכרת. התברר כי טיפול זה מחדש את השיער על הרגליים של המטופל אשר להוביל צוות של ברוצ ‘ו כדי לבדוק את הנוסחה על הקרקפת של אנשים. המבחנים האלה הוכיחו את עצמם. הנוסחה שונה לאחר מכן כדי להשתמש DGLA במקום PGE1 כי DGLA לא יהיה מסווג כתרופה ו ידרוש ניסויים קליניים הרבה פחות להיות מאושר לצמיחת השיער. המרכיבים הידועים של קרם זה כוללים DGLA, קרניטין, S-equol, ו Cationic ליפוזומים. חברת התרופות פידיה פארמה רכשה את הזכויות לייצור נוסחת ברוטסו, וכנראה מבצעת מחקר קליני עם קרם לשימוש באנשים עם AGA. המחקר עדיין מתמשך ו Fidia אמר שזה צריך להיות זמין עד סוף 2018.
  נקודות עניין: Fidia Pharma רכשה את הזכויות לפיתוח תמצית צמיחת השיער לאחר צפייה בנתונים ראשוניים. ד”ר Brotzu גם פרסמה תמונה משכנעת בשנת 2016 של נערה צעירה עם alopecia Areata שהשתמשו קרם וקיבלתי תוצאות מרשימות. הטיפול צפוי מאוד בשל העובדה שהוא מסווג כמו קוסמטי יכול להיות רכש מעל הדלפק.
  סטטוס: ניסוי קליני ניסוי מתמשך ו Fidia פארמה אמר קרם יש לשחרר עד סוף 2018.

 32. חסוי82 says:

  alopecia Areata היא לא התקרחות גברית טיפוסית. סיפור אחר לגמרי ופחות שכיח של התקרחות.
  מהיכן אתם מביאים את השטויות האלה?

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree